-
LOGOUT.hu
OpenWrt topic
Új hozzászólás Aktív témák
-
nolika
senior tag
ti tapasztaltatok stabilitási problémát TL-1043-as routernél?
Nekem előfordul hogy nem talál netet, nem oldja fel a DNS neveket ésatöbbi.
Kénytelen vagyok egyelőre gyári FW-t használni -
vargalex
Topikgazda
Hi!
Nem teljesen világos, hogy pontosan mit szeretnél. Amilyen verziókra én tudok gondolni ezek alapján (bár a levelezésben nem igazán vagyok otthon):
1. Megoldhatod akár ssh tunnel segítségével is, hogy a szolgáltatód mail serverét a routereden keresztül éred el (ehhez nyilván ssh-zni kell a routerre)
2. A routeren futtatsz mail servert, ami továbbítja a levelet. Ez talán az xmail-al (esetleg procmail közbeiktatásával) megoldható.Alex
-
nolika
senior tag
Sziasztok!
Van egy TP-link TL-1043-as routerem, ma vettem.
feltettem a legújabb openwrt firm-öt.
A probléma az hogy mivel a legújabb verziós ezért a bootloadere más, ezáltal a wan port tiltva maradt. Van egy német firmware amit ha felteszek akkor a régi bootloadert teszi föl.
Na most hogy tudom felflashelni az orig firmware-t úgy hogy ssh-n keresztül elérem, és nem akar az ethernetről internetet venni.forrás:innen.
infó a rúterről:innen
Az is jó lenne, ha be tudnám állítani hogy internetet a LAN portokon keresse
-
bambano
titán
nem, akkora biztonsági kockázatot hordoz magában.
ilyet csak akkor szabad, ha egy jól bekonfigurált, tisztességesen védett, azonosítást használó smtp relayt csinálsz. Ha ezt nem tudod megtenni, akkor a harakiri gyorsabb.Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
miroon
aktív tag
Sziasztok!
A következőket meglehetne oldani routerrel valahogyan? Pontosabban OpenWrt-vel.
Van a szolgáltató, aki biztosít smtp szervert de csak a saját hálózatából. Tehát kellene a routerre egy olyan megoldás, hogy kívülről el lehessen érni és küldeni lehessen rajta keresztül leveleket, tehát a router továbbítaná a szolgáltató felé és így kívülről is működne a dolog.
Remélem érthető a dolog.
Köszönöm előre is a válaszotokat.
iPhone 13 Midnight Black
-
janos666
nagyúr
válasz Speeedfire #334 üzenetére
Végül is a hozzászólásom megírása közben azt hiszem megfejtettem, hogy a filerendszeren kívülre van felírva "nyersen" a tömörített kernelkód. (Így nyilván nem tudja lecserélni a csomagkezelő.)
Csak azt nem tudom, hogy ezt miért lenne nehéz áthidalni, és a jffs2 képfileok miért nem eleve így kerülnek kialakításra a 8+ Mb-os tárhellyel rendelkező modellek esetén.
Gondolom azért van ez így, hogy egyrészt védettebb a kernel, de még inkább azért, hogy minimalizálják a méretet és be tudják préselni a teljes OpenWRT firmware-t 4Mb-ba is (és még maradjon is valami).
De ugye vannak már routerek 16 vagy elszórtan még sokkal nagyobb ROM-al is, amikhez szerintem megérhetné a kernelt is jffs2-re tenni az egyszerű update lehetősége miatt. (Akik nem akarnak sokféle csomagot telepíteni, azoknak kényelmes lehetne.)Vagy ha szimplán jffs2-n nem is férnének el a kernel fileok még 8Mb ROM-ban sem, akkor lehetne egy szem kernel.gz file a jffs2 felirendszerű partíción, ami így nem foglalna lényegesen több helyet (szemben azzal, mint ha sok-sok apró file lenne rajta), és ezt olvasná be a boot loader, nem RAW olvasási mód helyett.
Nem vagyok akkora szaki, hogy ezt most (főleg csak így fejben elmélkedve) megmondjam, hogy lehetséges-e, de nekem, mint "intelligens laikus" elvben nagyon is lehetségesnek tűnik. Olyannyira, hogy nem értem miért nem dolgozott még rajta senki, legalább annyit, hogy próbálkozott és kiderítette, hogy miért nem lehetséges a gyakorlatban, vagy leírta volna, hogy miként oldhatta volna meg, de szerinte közel sem ér annyit az egész, mint ami munkába került volna befejezni és inkább csinált valami hasznosabbat.
TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."
-
Speeedfire
félisten
válasz janos666 #333 üzenetére
Ezt szerintem csak valami mókolással lehetne megoldni. Pl csak a boot van a rom-ban és maga a rendszer egy pendrive vagy hdd lemezen van.
Pl a debwrt is ilyesmi ha jól tudom.Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com
-
janos666
nagyúr
Most olvasgattam az OpenWRT wiki filesystems lapját, és belebotlottam ebbe:
"It is possible to contain the entire root filesystem on a JFFS2-Partition only, instead of a combination of both." (Eddig is tudtam, viszont szinte mindig 4Mb ROM-on kellett elférnem, tehát nem nagyon kísérletezhettem vele. Most kezdtem ezen gondolkodni, hogy a következő routeremben 8Mb ROM lesz.)
" [...] while it would allow you to upgrade the contents of the filesystem you would still be unable to replace the kernel (outside of the filesystem), meaning that a seamless upgrade between releases is still not possible!"Miért? (Én pont ezt reméltem ettől a megoldástól...)
Van már azóta valami változás ez ügyben, mióta megírták ezt a linkelt wiki oldalt?
Lehetséges már egyszerűen csomagkezelővel frissíteni az összes komponenst, a kernelt is beleértve?Ohh...
Most, hogy ezt írom jutottam el fejben idáig (beugrott, hogy ilyet is olvastam):
"the Kernel image is first packed with LZMA, then the obtained file is packed with gzip and then this file will be written onto the raw flash without being part of any filesystem"Gondolom akkor ezért nem lehet újraírni a kernelt...?
Na, de erre van már azóta valami okos megoldás? Pl. 8+ Mb ROM-hoz optimalizált factory upgrade image, ami már a kernelt is jffs2 filerendszerben tárolja, nem RAW módban írja fel?Olyan szép lenne automatizálni, hogy rendszeresen frissítsem minden csomagot, amit tud. Pl. végigfuthatna minden hajnak 4-kor egy katalógus, majd szükség szerint csomag frissítés.
TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."
-
lsgtvik
csendes tag
válasz SteveBeard #331 üzenetére
Igen ez a probléma, de már egyeztettem vargalex-el, hogy hogyan tudom megoldani a problémákat...
Eladó motyóim néz be bizos találsz kedvedrevalót! http://b54.in/2tm
-
ZeUS2140
aktív tag
Dobj fel egy vargalex-et és minden bajod elszáll
Én is szenvedtem mindennel, de ez a kis fw megoldott minden problémát.Egyébként én is küzdöttem a kevés tárhely/memória problémával és nem is tudtam megoldani sajnos, mert vagy a partícionálás, vagy a mount beszólt és mivel én sem vagyok linux user meg is akadtam.
Komolyan mondom a vargalex fw-t, mert ami szerintem kell hiánytalanul megtalálható benne és vannak felhasználó barát scriptek, amik megcsinálják helyetted a macerásabb dolgokat.hülye ember nincs, csak keveset kérdez...
-
lsgtvik
csendes tag
Üdv.
Kellene egy kis segítség...
Most vettem egy Tp-link mr3220 v1.2 routert amire fel is raktam az openwrt-t.
Nem vagyok egy nagy linux guru...
Már a net beállítással gondjaim voltak, eme cikk alapján csináltam: TP-Link TL-WR1043ND okosítás.
Annál a résznél hogy legyen net, nekem nem volt jó az ott leírt, csak így let net:config 'interface' 'wan'
option 'ifname' 'eth1' <--ezt kellet átírnom!!!
option 'proto' 'pppoe'
option 'username' 'ide_kell_írni_a_felhasználónevet'
option 'password' 'ide_pedig_a_jelszót'Digi netem van. Jó ez így?
Egyébként a Luci felrakása után szinte mindent kezel amit csak lehet(wifi, usb)
Viszont nem tudok felrakni több csomagot mert nincs helyem. kellene még a samba, torrent..stb.
Ezek vannak fent:
Mit lehet ebből kiszedni ami nem szükséges?Előre is köszönöm a segítséget!
[ Szerkesztve ]
Eladó motyóim néz be bizos találsz kedvedrevalót! http://b54.in/2tm
-
mono7806
tag
Sziasztok!
Logolási gondom akadt.
Van egy TP-Link 1043ND routerem, Openwrt 10.03.1-et tettem rá.
Van egy Ubuntu szerver mögötte, szeretném beállítani, hogy az Ubuntura logoljon a router.A szerveren beállítottam, hogy az rsyslogd kívülről is fogadjon logolási bejegyzéseket, ez látszólag megy is.
A routeren a WEB-es (Luci) felületen elmentem a System/System/Logging menüpontba.
Megadtam az Ubuntu IP címét, a portot hagytam az 514-esen, alatta mindkét log level-t "Debug"-ra állítottam.Ez után néztem az Ubuntu-n a logokat. Jöttek be, tehát - szerintem - működik a dolog, de most jön egy nagy DE: alig van benne érdemi információ, míg magán a routeren ha megnézem a WEB-es felületen a logokat (vagy a logread-et adom ki), azért van benne bőven ahhoz képest, mint ami az Ubuntu-n látszik.
Példának okáért az Ubuntun nem látszik az SSH belépés, míg a routerben igen.Kicsit kotorásztam a neten, aki ilyesmit állítgat, az általában a /etc/config/system fájlba írogat bele dolgokat, nekem ez most ilyen:
config 'system'
option 'zonename' 'Europe/Budapest'
option 'timezone' 'CET-1CEST,M3.5.0,M10.5.0/3'
option 'hostname' 'Router'
option 'log_port' '514'
option 'log_ip' '192.168.1.107'
option 'conloglevel' '8'
option 'cronloglevel' '5'A router újra lett indítva, az után sem változott meg semmi.
És akkor a különbségek. Ha a logread parancsot kiadom a routeren (vagy a Luci-ban nézem meg a logokat), akkor ezt látom:
Aug 8 15:02:12 Router user.info kernel: IMQ driver loaded successfully.
Aug 8 15:02:12 Router user.info kernel: Hooking IMQ before NAT on PREROUTING.
Aug 8 15:02:12 Router user.info kernel: Hooking IMQ after NAT on POSTROUTING.
Aug 8 15:02:12 Router user.info kernel: ohci_hcd: USB 1.1 'Open' Host Controller (OHCI) Driver
Aug 8 15:02:12 Router user.info kernel: uhci_hcd: USB Universal Host Controller Interface driver
Aug 8 15:02:12 Router user.info kernel: Initializing USB Mass Storage driver...
Aug 8 15:02:12 Router user.info kernel: scsi0 : SCSI emulation for USB Mass Storage devices
Aug 8 15:02:12 Router user.info kernel: usbcore: registered new interface driver usb-storage
Aug 8 15:02:12 Router user.info kernel: USB Mass Storage support registered.
Aug 8 15:02:12 Router user.debug kernel: usb-storage: device found at 2
Aug 8 15:02:12 Router user.debug kernel: usb-storage: waiting for device to settle before scanning
Aug 8 15:02:14 Router user.info kernel: cfg80211: Calling CRDA for country: HU
Aug 8 15:02:14 Router user.info kernel: cfg80211: Regulatory domain changed to country: HU
Aug 8 15:02:14 Router user.info kernel: cfg80211: (start_freq - end_freq @ bandwidth), (max_antenna_gain, max_eirp)
Aug 8 15:02:14 Router user.info kernel: cfg80211: (2402000 KHz - 2482000 KHz @ 40000 KHz), (N/A, 2000 mBm)
Aug 8 15:02:14 Router user.info kernel: cfg80211: (5170000 KHz - 5250000 KHz @ 40000 KHz), (N/A, 2000 mBm)
Aug 8 15:02:14 Router user.info kernel: cfg80211: (5250000 KHz - 5330000 KHz @ 40000 KHz), (N/A, 2000 mBm)
Aug 8 15:02:14 Router user.info kernel: cfg80211: (5490000 KHz - 5710000 KHz @ 40000 KHz), (N/A, 2700 mBm)
Aug 8 15:02:15 Router user.info sysinit: command failed: Invalid argument (-22)
Aug 8 15:02:15 Router daemon.info pppd[491]: PPP session is 195
Aug 8 15:02:15 Router daemon.info pppd[491]: Using interface pppoe-wan
Aug 8 15:02:15 Router daemon.notice pppd[491]: Connect: pppoe-wan <--> eth0.2
Aug 8 15:02:16 Router user.info kernel: device wlan0 entered promiscuous mode
Aug 8 15:02:16 Router user.info kernel: br-lan: port 2(wlan0) entering forwarding state
Aug 8 15:02:17 Router user.notice kernel: scsi 0:0:0:0: Direct-Access Kingston DT Micro PMAP PQ: 0 ANSI: 0 CCS
Aug 8 15:02:17 Router user.debug kernel: usb-storage: device scan complete
Aug 8 15:02:17 Router user.notice kernel: sd 0:0:0:0: [sda] 15356160 512-byte logical blocks: (7.86 GB/7.32 GiB)
Aug 8 15:02:17 Router user.notice kernel: sd 0:0:0:0: [sda] Write Protect is off
Aug 8 15:02:17 Router user.debug kernel: sd 0:0:0:0: [sda] Mode Sense: 23 00 00 00
Aug 8 15:02:17 Router user.err kernel: sd 0:0:0:0: [sda] Assuming drive cache: write through
Aug 8 15:02:17 Router user.err kernel: sd 0:0:0:0: [sda] Assuming drive cache: write through
Aug 8 15:02:17 Router user.info kernel: sda: sda1 sda2 sda3
Aug 8 15:02:17 Router user.err kernel: sd 0:0:0:0: [sda] Assuming drive cache: write through
Aug 8 15:02:17 Router user.notice kernel: sd 0:0:0:0: [sda] Attached SCSI removable disk
Aug 8 15:02:18 Router user.info kernel: yaffs: dev is 8388609 name is "sda1"
Aug 8 15:02:18 Router user.info kernel: yaffs: passed flags ""
Aug 8 15:02:18 Router user.warn kernel: yaffs: Attempting MTD mount on 8.1, "sda1"
Aug 8 15:02:18 Router user.info kernel: yaffs: dev is 8388609 name is "sda1"
Aug 8 15:02:18 Router user.info kernel: yaffs: passed flags ""
Aug 8 15:02:18 Router user.warn kernel: yaffs: Attempting MTD mount on 8.1, "sda1"
Aug 8 15:02:18 Router user.info kernel: device wlan0 left promiscuous mode
Aug 8 15:02:18 Router user.info kernel: br-lan: port 2(wlan0) entering disabled state
Aug 8 15:02:18 Router daemon.notice pppd[491]: PAP authentication succeeded
Aug 8 15:02:18 Router daemon.notice pppd[491]: peer from calling number 00:24:3E:12:5C:9A authorized
Aug 8 15:02:18 Router daemon.notice pppd[491]: local IP address 188.123.38.112
Aug 8 15:02:18 Router daemon.notice pppd[491]: remote IP address 10.0.0.1
Aug 8 15:02:18 Router daemon.notice pppd[491]: primary DNS address 194.120.47.3
Aug 8 15:02:18 Router daemon.notice pppd[491]: secondary DNS address 194.120.46.5
Aug 8 15:02:19 Router user.info kernel: device wlan0 entered promiscuous mode
Aug 8 15:02:19 Router user.info kernel: br-lan: port 2(wlan0) entering forwarding state
Aug 8 15:02:19 Router user.info kernel: EXT4-fs (sda2): mounted filesystem with ordered data mode
Aug 8 15:02:20 Router user.notice ifup: Enabling Router Solicitations on wan (pppoe-wan)
Aug 8 15:02:21 Router user.info sysinit: Loading defaults
Aug 8 15:02:21 Router user.info kernel: EXT4-fs (sda3): mounted filesystem with ordered data mode
Aug 8 15:02:21 Router user.info sysinit: Loading synflood protection
Aug 8 15:02:21 Router user.info sysinit: Adding custom chains
Aug 8 15:02:22 Router user.info sysinit: Loading zones
Aug 8 15:02:23 Router user.info sysinit: Loading forwardings
Aug 8 15:02:23 Router user.info sysinit: Loading redirects
Aug 8 15:02:23 Router user.info sysinit: Loading rules
Aug 8 15:02:24 Router user.info sysinit: Loading includes
Aug 8 15:02:24 Router user.info sysinit: Loading interfaces
Aug 8 15:02:24 Router user.info firewall: adding lan (br-lan) to zone lan
Aug 8 15:02:24 Router user.info firewall: adding wan (pppoe-wan) to zone wan
Aug 8 15:02:26 Router authpriv.info dropbear[1654]: Running in background
Aug 8 15:02:26 Router user.notice dnsmasq: DNS rebinding protection is active, will discard upstream RFC1918 responses!
Aug 8 15:02:30 Router daemon.info dnsmasq[1682]: started, version 2.55 cachesize 150
Aug 8 15:02:30 Router daemon.info dnsmasq[1682]: compile time options: IPv6 GNU-getopt no-DBus no-I18N DHCP TFTP
Aug 8 15:02:30 Router daemon.info dnsmasq-dhcp[1682]: DHCP, IP range 192.168.1.100 -- 192.168.1.120, lease time 12h
Aug 8 15:02:30 Router daemon.info dnsmasq[1682]: using local addresses only for domain lan
Aug 8 15:02:30 Router daemon.info dnsmasq[1682]: reading /tmp/resolv.conf.auto
Aug 8 15:02:30 Router daemon.info dnsmasq[1682]: using nameserver 194.120.47.3#53
Aug 8 15:02:30 Router daemon.info dnsmasq[1682]: using nameserver 194.120.46.5#53
Aug 8 15:02:30 Router daemon.info dnsmasq[1682]: using local addresses only for domain lan
Aug 8 15:02:30 Router daemon.info dnsmasq[1682]: read /etc/hosts - 1 addresses
Aug 8 15:02:30 Router daemon.info dnsmasq-dhcp[1682]: read /etc/ethers - 0 addresses
Aug 8 15:02:30 Router user.info sysinit: setting up led WLAN
Aug 8 15:02:30 Router user.info sysinit: setting up led USB
Aug 8 15:02:30 Router user.debug kernel: ar71xx-wdt: enabling watchdog timer
Aug 8 15:02:33 Router daemon.info dnsmasq-dhcp[1682]: DHCPDISCOVER(br-lan) 192.168.1.107 00:26:37:51:e3:63
Aug 8 15:02:33 Router daemon.info dnsmasq-dhcp[1682]: DHCPOFFER(br-lan) 192.168.1.107 00:26:37:51:e3:63
Aug 8 15:02:33 Router daemon.info dnsmasq-dhcp[1682]: DHCPREQUEST(br-lan) 192.168.1.107 00:26:37:51:e3:63
Aug 8 15:02:33 Router daemon.info dnsmasq-dhcp[1682]: DHCPACK(br-lan) 192.168.1.107 00:26:37:51:e3:63 MSI
Aug 8 15:03:41 Router daemon.info pppd[491]: System time change detected.
Aug 8 15:03:43 Router daemon.warn dnsmasq-dhcp[1682]: DHCP packet received on eth0.2 which has no address
Aug 8 15:04:00 Router daemon.info hostapd: wlan0: STA 2c:3c:4c:6c:32:40 IEEE 802.11: authenticated
Aug 8 15:04:00 Router daemon.info hostapd: wlan0: STA 2c:3c:4c:6c:32:40 IEEE 802.11: associated (aid 1)
Aug 8 15:04:00 Router daemon.info hostapd: wlan0: STA 2c:3c:4c:6c:32:40 WPA: pairwise key handshake completed (RSN)
Aug 8 15:04:00 Router daemon.info dnsmasq-dhcp[1682]: DHCPREQUEST(br-lan) 192.168.1.104 5c:ac:4c:6f:33:40
Aug 8 15:04:00 Router daemon.info dnsmasq-dhcp[1682]: DHCPACK(br-lan) 192.168.1.104 5c:ac:4c:6f:33:40 Mono-Acer-Wifi
Aug 8 15:07:41 Router authpriv.info dropbear[2522]: Child connection from 192.168.1.104:60194
Aug 8 15:07:50 Router authpriv.notice dropbear[2522]: Password auth succeeded for 'root' from 192.168.1.104:60194
Aug 8 15:08:12 Router daemon.warn dnsmasq-dhcp[1682]: DHCP packet received on eth0.2 which has no address
Aug 8 15:08:16 Router daemon.warn dnsmasq-dhcp[1682]: DHCP packet received on eth0.2 which has no address
Aug 8 15:08:23 Router daemon.warn dnsmasq-dhcp[1682]: DHCP packet received on eth0.2 which has no address
Aug 8 15:08:39 Router daemon.warn dnsmasq-dhcp[1682]: DHCP packet received on eth0.2 which has no address
Aug 8 15:12:16 Router daemon.info hostapd: wlan0: STA 5d:1c:2c:6d:32:41 WPA: group key handshake completed (RSN)Az Ubuntu szerveren pedig ez látszik ebből:
Aug 8 14:55:38 router.lan dnsmasq-dhcp[1823]: DHCP packet received on eth0.2 which has no address
Aug 8 15:02:05 router.lan dnsmasq-dhcp[1823]: DHCP packet received on eth0.2 which has no address
Aug 8 15:02:43 router.lan init: starting pid 5173, tty '': '/etc/init.d/rcS K stop'
Aug 8 15:02:44 router.lan firewall: removing lan (br-lan) from zone lan
Aug 8 15:03:41 router.lan pppd[491]: System time change detected.
Aug 8 15:03:43 router.lan dnsmasq-dhcp[1682]: DHCP packet received on eth0.2 which has no address
Aug 8 15:04:00 router.lan hostapd: wlan0: STA 2c:3c:4c:6c:32:40 IEEE 802.11: authenticated
Aug 8 15:04:00 router.lan hostapd: wlan0: STA 2c:3c:4c:6c:32:40 IEEE 802.11: associated (aid 1)
Aug 8 15:04:00 router.lan hostapd: wlan0: STA 2c:3c:4c:6c:32:40 WPA: pairwise key handshake completed (RSN)
Aug 8 15:04:00 router.lan dnsmasq-dhcp[1682]: DHCPREQUEST(br-lan) 192.168.1.104 2c:3c:4c:6c:32:40
Aug 8 15:04:00 router.lan dnsmasq-dhcp[1682]: DHCPACK(br-lan) 192.168.1.104 2c:3c:4c:6c:32:40 Mono-Acer-Wifi
Aug 8 15:08:12 router.lan dnsmasq-dhcp[1682]: DHCP packet received on eth0.2 which has no address
Aug 8 15:12:16 router.lan hostapd: wlan0: STA 2c:3c:4c:6c:32:40 WPA: group key handshake completed (RSN)
Aug 8 15:14:41 router.lan dnsmasq-dhcp[1682]: DHCP packet received on eth0.2 which has no address
Aug 8 15:18:45 router.lan dnsmasq-dhcp[1682]: DHCPINFORM(br-lan) 192.168.1.104 2c:3c:4c:6c:32:40
Aug 8 15:18:45 router.lan dnsmasq-dhcp[1682]: DHCPACK(br-lan) 192.168.1.104 2c:3c:4c:6c:32:40 Mono-Acer-WifiBocs, hogy hosszú voltam, de azt gondolom, látványos a különbség. Próbáltam a /etc/config/system fájlben mindkét loglevelt 7-7-re venni, de nem volt semmi változás.
Van valakinek valamilyen ötlete, mit nézzek meg, mit próbáljak ki? Eléggé gáz, hogy a DHCP-s dolgok átmennek, egy sikeres root belépési információ pedig nem, egyszerűen nem értem...
-
veterán
sziasztok,
béna vagyok, segítséget kérek a feladat elvileg triviális, tomatoval másik eszközön simán össze is raktam, de openwrt-vel nem akar összejönni.
a feladat:
egyik oldalon van egy ősöreg hp laserjet 4 jetdirect kártyával - dhcp-t nem tud, így kézzel beállított címe van, de ez nem is probléma -, a másikon egy router wpa2-vel titkosított vezeték nélküli kapcsolata, ezeket kellene összehozni valahogy.
amit használni szeretnék ehhez, egy első generációs fonera, már van rajta openwrt és luci. addig eljutottam, hogy atheros chipsettel nem lehet simán wireless bridge-et csinálni, de (asszem) nem dráma, ha nem ugyanabba a subnetbe kerül a nyomtató s a többi gép. bár láttam realyd-vel működő pseudobridge-t is, nekem jó az isazt az alapvető dolgot sem tudtam megoldani, hogy a fonera kérjen ip-t a nagy routertől, és wifin lehessen kapcsolódni hozzá (lehet kapcsolódni, internet is van, de nem kér ip-t, és a nagy router lesz az átjáró. pedig a két dhcp nem ugyanabból a tartományból oszt címet...), szóval mondhatjuk, hogy szájbarágós, lépésről lépésre típusú segítségre van szükségem.
köszönöm előre is
hanyas vagy, te disznó?
-
#53314048
törölt tag
válasz Speeedfire #323 üzenetére
Hogy kell beállítani?
Samba-n belül nincs írási jogom, vagy a hdd-n?
WinSCP-vel tudtam a HDD-re másolni, szóval ott kell lennie.etc/config/samba tartalma:
config 'samba'
option 'name' 'TP-Link'
option 'description' 'TP-Link shares'
option 'workgroup' 'WORKGROUP'
option 'homes' '1'config 'sambashare'
option 'read_only' 'no'
option 'create_mask' '0700'
option 'dir_mask' '0770'
option 'guest_ok' 'yes'
option 'name' 'data'
option 'path' '/home'/etc/samba/smb.conf.template tartalma:
[global]
netbios name = |NAME|
workgroup = |WORKGROUP|
server string = |DESCRIPTION|
syslog = 10
encrypt passwords = true
passdb backend = smbpasswd
obey pam restrictions = yes
socket options = TCP_NODELAY
unix charset = UTF-8
local master = yes
preferred master = yes
os level = 20
security = share
# guest account = nobody
invalid users = root
smb passwd file = /etc/samba/smbpasswd -
#53314048
törölt tag
Sziasztok!
Van ötletetek, hogy a samba-n megosztott mappákat miért nem tudom írni?
Olvasni tudom, terminálból írni is tudom. -
n00n
őstag
Végre szereztem (feleslegesen nem akartam venni a jól működő helyett) egy olyan routert ami kompatibilis az OpenWRT-vel, azt hiszem meg van a hétvégi program.
-
Lenry
félisten
válasz vargalex #319 üzenetére
lehet, de WiFi hotspotként még rövidtávon sem igazán jó üzemeltetni a telefont, mert nagyon meríti az akkuját, ha meg már úgyis tölteni kell, akkor akár azt rögtön a router is csinálhatja
Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data
-
vargalex
Topikgazda
-
Lenry
félisten
kis önreklám, remélem nem gond
nem találtam a témában magyar nyelvű leírást, így gondoltam hátha jól jöhet valakinekGvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data
-
Kami11
őstag
A problémám a következő:
A nas-on futó transmissiont szeretném ssl-en keresztül elérni. Telepítettem az opneSsl-t, megvan a tanusítvány, a routeren forwardolva a port, mégsem tudom a no-ips címmel elérni.
A belső hálón sikerül ssl-en keresztül csatlakozni, de nem ez a cél. Mi lehet a gond, mit kell még a tűzfalon, ip táblán beállítani? Nem jövök rá.Ezt a hibaüzenetet kapom vissza:
Az SSL a maximálisan megengedhető hosszúságot meghaladó rekordot kapott.
(Hibakód: ssl_error_rx_record_too_long)Szerintem ebben a sorban van a hiba:
$SERVER["socket"] == ":9079" {
ssl.engine = "enable"
ssl.pemfile = "/shares/internal/PUBLIC/WWW/fr.pem"proxy.server = (
"" => ( ( "host" => "127.0.0.1", "port" => 9091 ) )
)
}Itt a host=>"127.0.0.1 nem a belső hálót jelenti?
Mit kell megadnom, hogy külső IP-t is elfogadjon?[ Szerkesztve ]
A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.
-
ZeUS2140
aktív tag
Úgy látszik időnként kívánja a kis szervezete a restartokat. 14 napja ment. Most volt egy áramszünet és azóta nem csinálja. Szóval úgy néz ki egy restart megoldja ezt a gondot.
Üdv!hülye ember nincs, csak keveset kérdez...
-
ZeUS2140
aktív tag
válasz vargalex #311 üzenetére
2-3 aktív torrent kb 600-800kb/sec, kb 20 peer összesen.
Most a terheltség 3.66, 2.09, 1.85 és az üres memória 928kb. igazából mindegy, hogy 1mb+ az üres memória, vagy 1.26 a terhelés, akkor is jelentkezik a megakadás. Viszont előbb megint 6+ volt a terhelés és kb 4 percig egy döccenés sem volt. A film 1200kbit-el megy, szóval nem hiszem, hogy a vinyó nem bírnáhülye ember nincs, csak keveset kérdez...
-
ZeUS2140
aktív tag
válasz vargalex #308 üzenetére
Sziasztok.
Nem tapasztaltatok olyat, hogy mintha lagg-olna a usb-re kötött hdd.
Folyamatos másolásnál általában 4-6mb/s-et mindig tud. Néha tudja a 8-at is stabilan. Viszont ha pl filmet (nem egy ökör bitrate szal' egy sima 300mb-is xvid sorozat részt pl) nézek róla, akkor van, hogy percekig nincs gond, de előfordul, hogy 3-4sec-enként megakad.
ext4-es a hdd. Router-en csak a transmission és a samba fut. Mindegy, hogy 1 torrent, vagy 10 torrent kezel, szóval gondolom nem a vas nem bírná kiszolgálni azt az iszonyatos adatforgalmat. Már maga a LuCI is elég lomha, ezért gondolom, hogy valami memória elfogyás lehet a gond, de nem tudom, hogy lehetne felszabadítani többet. Talán ha a samba-t lelövöm és helyette beizzítom a vsftpd-t.router: TL-WR1043ND
fw: vargalex v1.1.1 beta3 r31586
szabad memória: 844 kB / 29404 kB (2%)
swap: 131068 5244 125824
gyorsító tár. 2804 kB / 29404 kB (9%)
átlagos terhelés: 6.64, 5.01, 3.76Előre is köszi
hülye ember nincs, csak keveset kérdez...
-
-
hun005a
tag
válasz vargalex #299 üzenetére
Igen beállítottam.
A wifi össze is párosítja magát és megjelenik a WWAN-nál egy IP cím amit
az AP-re kötött router oszt ki.De ez piros és nem zöld mint a LAN és nem lát ki a netre
és nem is lehet elérni wifin.
De most akkor a wifi IP címe mi kellene hogy legyen?
Teljesen belegabalyodtam -
#19617792
törölt tag
nem tud valaki Edimax BR-6524n-re egy kész imaget? mert nem hivatalos DD-WRT buildek ugyan vannak rá, de nem tűnnek valami stabilnak...
[ Szerkesztve ]
-
mogyesz
aktív tag
válasz Aeroglobus #301 üzenetére
? standard / standardnet?
standardnet.vodafone.net - TP-Link 3220 ezzel megy a no-ip.org is.
vod@fone link 4. oldal
Új hozzászólás Aktív témák
- DUNE médialejátszók topicja
- Óra topik
- Autós topik
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Parfüm topik
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Amerikai ritkaföldfém-startupba szállt be a BMW és a Yamaha
- Győr és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Path of Exile 2
- Vezetékes FEJhallgatók
- További aktív témák...
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - 1190 Ft-tól!
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok
- Új, bontatlan World of Warcraft gyűjtői kiadások
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest