Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) karburátor válasza Mucsi14 (#450) üzenetére


karburátor
tag

Hi.

Ez a "config ; open" dolog nem működik valahogy garfikus felületen?

http://192.168.75.1/cgi-bin/luci/;stok=415ac7939d1455b66c24ccd3f9ef0bdb/admin/status/iptables/

Valahol itt?

Üdv Roli.

(#452) wlantal


wlantal
tag

Szervusztok.
Belefutottam egy problémába az Open WRT-vel.
A hiba ugyan az mint ebben a hsz-ben az AP típusa is egyezik.Linux alól ssh-val simán el tudom érni az eszközt és win7 alól is puttyal.Tehát nincs Luci.A helyzet az,hogy megpróbáltam telepíteni a lentebbi válaszokban írt parancsokkal,de hát aktív DHCP szerverrel ami a PC-nek 192.168.1.201-es IP-t oszt nehéz lesz ugyebár.Még tegnap linux alól próbáltam a dolgot.Ugyan kiírta,hogy nem tudja letölteni azt a valami. gz filet ,mondom jó ap lehúz wifi bekapcs és leszedtem manuálisan szóval meg van a szűkséges file csak azt ha jól informálódtam akkor /tmp mappába kellen valahogy a PC-ról az AP-be másolni.Majd onnan telepíteni a csomagot.Nos ez az amit nem tudom hogyan kellene megcsinálni.Vagy másik elgondolásom az lenne, hogy a DHCP-t kikapcsolni ill. kliensre állítani,hogy ha rádugom a routeremre akkor az adjon neki IP-t,így már lenn net elérése és puttyal rá ssh-va tudjak lucit telepíteni.Nem vagyok annyira jártas a linuxban szóval minden képpen szeretnék egy GUI felületet rámókolni.Vagy még annak is örülnék ha így jelen állapotban valahogy a gyári FW-t vissza tudnám rakni akár így parancssorból.

[ Szerkesztve ]

(#453) wlantal válasza wlantal (#452) üzenetére


wlantal
tag

Kivitelezhető-e a gyári FW felrakása TFTP-vel?
Leszedtem egy tftp.exe progit a DD-WRT honlapjáról remélem ezzel lehet valamit kezdeni?
Gondolom gép AP utp-vel összeköt majd valahogy az AP-t rá kéne venni tftp-ről való FW frissítésre.Találtam egy leírást egy tl-wr1043nd router okosításához ahol le van írva a mikéntje mindennek ami kell az openWRT használatához.Ebben találtam a firmware visszaállítása a gyári firmware-re leírást és Open-wrt firmware frissítése, újrahúzása leírást.De ezekkel az a bajom,hogy mivel nincs USB az AP-on és nincs net kapcsolat sem, mivel a Wifi szekció inaktív és a DHCP szerverként üzemel így meg vagyok lőve.

(#454) Mucsi14 válasza wlantal (#453) üzenetére


Mucsi14
tag

Remélem ez segít:[link]

(#455) kovyhun válasza wlantal (#452) üzenetére


kovyhun
tag

Szia,
én is hasonló gondban voltam.
Próbáltam megosztani a gépemen a netet, hogy a router azon át le tudja tölteni a csomagokat, de nem ment.
Aztán fogtam magam, letöltöttem az összes csomagot a gépemre és feltettem egy pici webszervert (TinyWeb). Az etc/opkg.conf-ban átírtam hogy a gépemen keresse a csomagokat.
Innen már jöhet a opkg update, opkg install ...
Ha nem akarsz a conf-ba belepiszkálni, akkor másik megoldás: pl.: wget http://gepedcime/packages/mc_4.7.5.3-2_ar71xx.ipk
majd utána utána: opkg install mc_4.7.5.3-2_ar71xx.ipk
(Úgy rémlik nem a tmp-be hanem a root-ba tölti le.)
Nekem mindkét módszer működött, de az első kényelmesebb.
Sok sikert!
Üdv,
Tamás

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#456) kovyhun válasza wlantal (#453) üzenetére


kovyhun
tag

A fw-t is tettem fel a csomagokhoz hasonlóan, a gépemre telepített webszerverrel megosztott mappába tettem a fájlt. Majd: sysupgrade http://gepemcime/openwrt-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v1-squashfs-sysupgrade.bin
Hogy a gyárit is fel tudod-e tenni így azt nem tudom.

Üdv,
Tamás

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#457) wlantal válasza kovyhun (#456) üzenetére


wlantal
tag

Üdv.
Köszönöm a tippeket, holnap vagy a hétvégén megpróbálom helyrepofozni.
Láttam a leírásokban és itt a hsz-ekben,hogy ha a gyári FW tartalmazza a bootloadert azt akkor le kell gyalulni upgrade előtt.Ez a legfrissebb FW az AP-hoz wa701nv1_en_3_12_16_up(120228).bin Ezt honnan tudom meg,hogy benne van-e vagy sem?
Qss gomb bootoláskori megnyomására intenzíven villog a system led bár telnetelni akkor nem próbáltam csak kipróbáltam.Nyomtam neki egy config törlés parancsot mit vett is rendesen.Ez után ssh jelszó híján nem kapcsolódott, de telnet-tel minden ok.

[ Szerkesztve ]

(#458) kovyhun válasza wlantal (#457) üzenetére


kovyhun
tag

Sajnos ennyire nem értek hozzá. Én a "szűz" dobozra a vargalex féle "factory" fw-t tettem, utána csak "sysupgrade"-eket rakosgattam.

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#459) wlantal válasza kovyhun (#455) üzenetére


wlantal
tag

El tudnád magyarázni,hogy kell ezt a tinyWeb progit installálni.A c:\www-t és azon belül bin,log,root-ot létrehoztam bemásoltam a programot a bin-be de az install-ban leírt módon nem tudom, hogy kell megcsinálni win7-ban a shortcut-ot a programhoz.Kicsit fura számomra, mert XP alatt számtalanszor pakoltam a startup-be dolgokat :DDD ,de win7 alatt nem találom ill. megvan c:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\ :D .
Nos ezt sikerült eddig megcsinálnom.Elnézést ha szájba rágást kérek,de még nem csináltam ilyet ez előtt.Lehet privátban lenne jó folytatni :U .Meg ezt a etc/opkg.conf módosítást is ha kérhetném elmagyaráznád.

(#460) vargalex válasza kovyhun (#455) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Azért a /root-ba tölrötte le, mert ssh-n bejelentkezve az a home könyvtárad (tehát az lesz aktív), a wget-nek pedig nem mondtad meg, hogy hova szedje.

Alex

(#461) vargalex válasza wlantal (#459) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Lehet ftp szervert is használni, az opkg.conf-ba az is megadható.

Alex

(#462) kovyhun válasza vargalex (#460) üzenetére


kovyhun
tag

Ez nem jutott eszembe, pedig töltögetek így le a /tmp-be :)

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#463) wlantal válasza vargalex (#461) üzenetére


wlantal
tag

Köszönöm Vargalex. Le is szedtem ezt a progit Tftpd32.Kérlek magyarázd el a mikéntjét a opkg.conf módosításnak.Mert ilyen szinten még nem volt szerencsém Linuxot használni.Eddig csak Ubuntut azt is grafikus felülettel használtam.Bár már próbálkoztam egyszer Wifi drivert terminálból történő installációval,de nem jött össze.

(#464) wlantal válasza wlantal (#463) üzenetére


wlantal
tag

Még egy ötletem támadt.
Wifit bekapcsolni (mert alapból nem megy openwrt install után) majd AP kliensként bekonfigurálni,hogy legyen net.Így már lenne net és mehetne fel a Luci.Ha lesz időm most már tényleg bele vetem magam a parancssoros konfigurálás rejtelmeibe és utána nézek. hogy s mint kell csinálni.

(#465) kovyhun válasza wlantal (#464) üzenetére


kovyhun
tag

Nekem is lesz ilyen mutatvány, várok egy másik routert, abba nem teszek luci-t mert kicsi a hely. Valahogy parancssorból kell a wifit bekapcsolnom.

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#466) wlantal


wlantal
tag

Üdv.
Egy kicsit bele folytam a témába és addig eljutottam,hogy már megy a wifi AP módban :C és elvileg sikerült beállítanom kliens (sta) módra.Network-öt wan-ra állítottam.A wifi led bőszen villog :K .Első neki futásra töröltem a "remove this line to enable wifi" utáni sort.Majd :wq és reboot.Rá keresve az éterre meg is jelent a default OpenWrt hálózat.Majd értelem szerűen az ezen oldalon az Openwrt Backfire (10.03.1 RC4) fül alatt talált leírás alapján módosítottam a paramétereket vi-vel az én hálózatomnak megfelelően.Ezután el is tűnt mint AP az éterből.Újra indítottam de nem tudom pingetni a routeremet és webes címet sem.Közben találtam egy leírást amiben ha jól értem az van leírva miként kell a wifit kliens módra állítani WAN ként,és egy másik hálózatot wlan1 gyanánt létrehozni AP módban ezzel tovább osztható a net.Szóval valami ilyesmire lenne szükségem hogy a wifi kapcsolódjon a routeremhez és a eth0-nak ossza tovább a net-et ekkor már talán sikerül a Lucit feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#467) vargalex válasza wlantal (#466) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A WiFi interface-nál a kliens módhoz meg kell adnod a "master" eszköz MAC címét BSSID-ként. Azaz:

option bssid 'aa:bb:cc:dd:ee:ff'

Illetve a network config-ban kellene definiálni azért a wan interface-t DHCP típussal, hozzárendelve a WiFi interface-t, különben senkitől nem fog IP címet kérni.

Alex

(#468) wlantal válasza vargalex (#467) üzenetére


wlantal
tag

Azt hiszem maradok a ftp-s fw visszarakásnál,mert nekem kicsit sok meg nem is érek rá nagyon a network konfigurálásnak telnet-tel.Ugyan már átlátom a dolgot,de nem akarom padlóra tenni a masinát ha valamit nem úgy csinálok ahogy kell.Inkább felrakom a gyári FW-t.Csak még mindig nem tudom,hogy honnan tudom meg,hogy a gyári fw tartalmaz-e bootloadert amit ha jól látom a dolgokat le kell vágni valahogy?
Tftp32-ben kiválasztottam a mappát ahol a fw file van.Csak a opkg.conf-ban nem tudom mit kell módosítani,hogy tftp-ről dolgozzon.Ebben szeretnék segítséget kérni. Az opkg.conf jelenleg így néz ki.

(#469) vargalex válasza wlantal (#468) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Nem értem, hogy jön a képbe a tftp. Illetve miért akarod az opkg.conf-ot változtatni, ha a gyári firmware-t akarod visszatenni? Vagy gyári alatt alap OpenWrt-re gondolsz?

ftp szervert egyszerűen úgy állítasz be, hogy az opkg.conf-ban a http:// URL-t lecseréled egy ftp-re. Pl.:

src/gz my_ftp ftp://username:password@ftp_server_cime/home/user/trunk/ar71xx/packages

Persze ezt létrehozhatod másodlagosként is, az eredetit nem muszáj törölni.

Alex

(#470) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

r33174 környéről AR91xx-es routeren transmission megy nálatok?

Csak szétszórtan érek rá babrálni vele, de már egész közel voltam egy olyan konfighoz, amit szerettem volna, most viszont be van dögölve a transmission és / vagy legalábbis a web interfésze, de fogalmam sincs így hogyan tovább. :U

Minden olyan csomag benne van a képfileban, ami az openwrt-s wiki page és a forráskódos makefile szerint kell a transmission-nek.
Most a kernel_menuconfig-ot sem használtam, csak a sima menuconfig-ot és végignéztem már azt is, hogy a routeren futtatva is listázza az opkg a csomagokat, amik a transmission-nek hivatalosan is kellenek.

Próbaképp újrafordítottam mindent az extra compiler optimalizációk nélkül is, de a transmission így sem megy (látszólag minden más működik, amit használok).
Ha frissen újraindítom, akkor bejön a webinterfész, de üres a torrentlista akkor is, ha a syslog-ba kinaplózza, hogy betöltött 8-at. Ha kiűrítem a torrents és resume mappákat, és új torrentet adnék hozzá, akkor feltölti a torrents-be, de nem jelenik meg a listán. Tehát használhatatlan, és ha kicsit babrálom, akkor le is fagy az egész.

Releváns hibaüzenet nincs a syslog-ban, csak annyi még induláskor, hogy nem kapott akkora UDP buffert, amekkorát kért. - Ezt próbáltam orvosolni, de hiába adtam hozzá a javasolt változót a konfig filehoz, továbbra is kiírta.
Később, mikor teljesen megszűnik működni a web interfész, akkor sem naplóz el semmit.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#471) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Linksys WRT54G re raktam fel a legújabb Open WRT betat 12.09. .
Alig jön be web es kezelő felület nagyon lassú folyamatosan időtúllépés.
Előtte DD WRT vot rajta arról upgradeletem a Open t lehet az volt a baj?
Ötlet? :F

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#472) vargalex válasza DonThomasino (#471) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Szerintem nem nagyon fekszik annak a vasnak már a 3.3.8-as kernel (lassú hozzá). Inkább 2.4-es kellene (abban a gyári WiFi driver van). Utóbbit viszont csak BackFire alatt találsz.

Alex

(#473) janos666 válasza janos666 (#470) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Körbesakkoztam: a CONFIG_USE_MKLIBS működik rosszul. A többi binary stripping mehet, de ez (strip libraries) nem. Kell valami a Transmission-nek, amit ez véletlenül kivág. (Korábban gondolom valami más programnak is kellett ugyan ez, aminél felismerte, hogy szükséges, de mióta azt kiszedtem, a transmission-nél már nem látja szükségét.)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#474) F34R válasza janos666 (#470) üzenetére


F34R
nagyúr

nekem a sima web felulet nem tetszett, lassu stb . nekem valamiert a mostaniba is benne marad egy amit mar regen letoroltem . En regebbi webuit hasznalok de jol mukodik nezd meg te is a szineket, fontot tudod mas szinuve tenni stb, eleg minimal....

[link]

(#475) wlantal válasza vargalex (#469) üzenetére


wlantal
tag

Üdv.
Mostanában nincs megint időm foglalkozni vele sajnos.Tftp-t azért említettem, mert leszedtem ezt a Tftpd32 progit, hogy hátha ez is megfelel a célnak.De raktam fel egy Home Ftp Server progit,hogy majd ezek valamelyikével felvarázsolom majd a gyári FW-t.Opkg.conf-ot meg muszáj módosítanom mivel nincs net kapcsolat összehozva így csak az ftp jöhet szóba.De majd ha egyszer időm engedi lehet mégiscsak megpróbálom a netet feléleszteni és felrakom a Lucit.

(#476) fulopmartin


fulopmartin
csendes tag

Sziasztok van egy Edimax BR-6424n routerem
Szeretnék rá egy OpenWRT-t mert a gyári funkciók csak a nagyon alapok
Amit találtam róla hogy ugyan az a RT2880F proci van bent mint a Linksys WRT160N v2.0-nek USB az nincs rajt
Ahogy elnéztem könnyen lehetne rá fordítani amit meg is csináltam csak nem merem rátenni
Egy soros-ttl kivezetés van rajt
Menyi az esélye hogy működni fog rajt a rendszer?
Ha valami balul sül el még meg lehet menteni?

"Unlimited continues means no game over. Game is only over when you make it over."

(#477) janos666 válasza fulopmartin (#476) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha van serial port, akkor bizonyára visszajön hibás flashelés után.
Akkor van gáz, ha ha elszáll a boot partíció is, mert akkor már JTAG kell, de első körben a gyári software-nek beadott factory képfile-os flashelés szerintem nem igyekszik majd piszkálni azt a paírtíciót. Ha bedöglik, mert hibás a build, vagy rosszul sül el valami a képfile felíráakor, a boot loader még elvileg menni fog, ami használható soros portos konzollal újbóli flasheléshez.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#478) fulopmartin válasza janos666 (#477) üzenetére


fulopmartin
csendes tag

Körülbelül mekkora a hiba esélye?

"Unlimited continues means no game over. Game is only over when you make it over."

(#479) janos666 válasza fulopmartin (#478) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Saját tapasztalataim alapján elég nagy. :DDD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#480) vargalex válasza janos666 (#479) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha kernel opciókat, illetve mélyebb szintű beállításokat nem piszkálsz, azaz inkább csak plusz csomagokat szeretnél belefordítani, akkor 0 az esélye.

Alex

(#481) Peter789


Peter789
senior tag

sziasztok ismét!

érdekes proglémába futottam, hátha valaki fogja rá tudni a választ...

a TL-MR3220 v1.2-es rúteremen előbbre a trunk 3.3.8-as kernel verziós jffs2 openwrt-t futtattam, majd szeptember elején kijött egy szintén 3.3.8-as, de már attitude_adjustment, Luci-val, ezért ráhúztam ebből is a jffs2-est. működött is tökéletesen, csak hát sokat gyilkoltam és most jutottam el oda, hogy újra kellene darálni. a szeptemberben leszedett verziót nem találtam a gépemen, ezért újra leszedtem (a dátum nem változott: 04-Sep-2012 19:11) - viszont most ráhúzva valamiért nem bútol be rendesen... eljut a failsafe sorig - ha nyomom az F+ENTER-t akkor be is lép. viszont ha hagyom továbbmenni, akkor az ohci_hcd: USB 1.1 OHCI driver sornál elakad és többé nem lép tovább... hiába nyomom az ENTER-t, nem ad soros konzolt csak léptet 1-1 sort (talán nem lefagyott), nem látszik az OpenWrt default SSID és nem ad IP-t a kábellel rádugott gépnek... ha a squashfs-est húzom rá azzal rendesen elindul és működik is - de én inkább a jffs2-t preferálnám...

előfordulhat, hogy annak ellenére hogy nem változott a dátum az openwrt letöltés listájában [link], mégis feltöltöttek valami új verziót ami bugos és azért nem indul el most? vagy nem látom a fától az erdőt és valamit elfelejtek?

USB soros kábellel csatlakozok rá amikor frissítem, úgy lépek be a uboot-ba, majd (az openwrt 3420/3220-as leírására alapozva) :

erase 0x9f020000 +0x3c0000
loady (itt megkapja az image-et)
cp.b 0x81000000 0x9f020000 0x3c0000

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#482) vargalex válasza Peter789 (#481) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Érdekes dolog, mert szerintem a kmod-usb-ohci csomag nincs is benne alapból.
Egyébként miért preferálod a jffs2 firmware-t? Én személy szerint mindenkinek a squashfs-t ajánlom, mert:

1. Ugyan azzal a csomaglistával kevesebb helyet foglal, így több helyed marad
2. Újratelepítés nélkül bármikor visszaállítható az alapállapot (tehát, mintha most telepítenéd) egy

mtd -r erase rootfs_data

paranccsal.

A firmware frissítéshez felesleges egyébként a soros kábel. Gyári firmware-ra telepíthető, illetve OpenWrt-t frissíthetsz akár LuCI-ból is. Ez utóbbihoz a sysupgrade firmware ajánlott. Persze mehet ssh-n is a

sysupgrade letoltott_firmware_file_eleresi_uttal

paranccsal.

Alex

(#483) janos666 válasza Peter789 (#481) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én mondjuk egy viszonylag erősen babrált konfiggal forgatok magamnak, de nekem is volt olyan AA trunk-al (még a Barrier Breaker szétválás előtt), hogy mtd-vel tettem fel (a sysupgrade-et már nem használom, mert az én build-jeimmel szerintem nem is megy rendesen), és elakadt bootolás közben (nekem egy másik csomag betöltésénel, de ugyan ilyen módon, ahogy leírtad). A QSS gombbal indított failsafe ment, de a jffs2 formázása nem oldott meg semmit (ami amúgy eleve üres volt még).

És már csak kíváncsiságból is ugyan azt a képfilet tettem fel TFTP-vel, és csodálatos módon működött, illetve legközelebb mtd-vel is sikerült a frissítés.

Amúgy meg volt egy komolyabb szerverhiba, így elképzelhető, hogy változtak a fileok. (Ha nem sikerült őket visszaállítani, akkor újraforgathatták őket, ha volt recovery, akkor lehet, hogy nem ellenőriztek minden checksumot, stb.)
Most is fura, hogy a snapshot mappa is üres, de az AA beta is beta1, pedig már beta2-nél járnak a forráskóddal...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#484) Peter789 válasza vargalex (#482) üzenetére


Peter789
senior tag

igazából nem is tudom miért... régebben olvastam valami nyúlfaroknyi összefoglalót és abból azt szűrtem le hogy az jobb nekem, de most átfutottam még pár oldalt és tényleg szimpatikusabb a squashfs-es megoldás...

a soros kábelt azért használom, mert egyrészt rá van kötve hogy kényelmesen, külön lekérdezgetés nélkül lássam a kernel üzeneteket, másrészt már többször is sikerült úgy összebarmolnom a rendszert hogy volt hogy be se bútolt, volt hogy elindult de mindenre hibaüzeneteket dobált, stb... megszoktam, egyszerű a pár megás image-el :) amikor egy samsung procis alaplappal játszom, akkor marad a uboot és tftp > az 50 megás jffs2 image áttöltését már nincsen kedvem kivárni 115K2 baudon :DD

ráraktam a squash-t és most teljesen jól viselkedik... lehet eddig is ezt használtam és csak trunk-ból a jffs2-t? :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#485) Peter789 válasza janos666 (#483) üzenetére


Peter789
senior tag

samsung procira már forgattam mázsaszámra saját kernelt, de mivel ehhez a tplink rúterhez van egy elég stabil kis openwrt csomag, ezért ennél még nem szántam rá magam - nem is volt rá eddig szükségem

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#486) janos666 válasza Peter789 (#484) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem a jffs2 lenne szimpatikusabb, ha maga a kernel is azon lenne, nem külön particionálatlan területre íródna fel LZMA-ba tömörítve. Nem tudom ezt miért nem oldották még meg, hogy mehessen így. Nekem pl. ~1.6Mb mega szabad helyem van, így szerintem elférne az a kernel ott is, és úgy sokkal szebb lehetne, ha mindent, még a kernelt is tudná frissítgetni a csomagkezelő, mint az asztali linux rendszereken. Még a flash memóriát is kímélné így, hogy a jffs2-ben van wear leveling, és nem kéne minden frissítéshez újraírni az egész területet.

Na jó, mondjuk én is csak azért frissítgetek heti szinten, mert ez az első OpenWRT-s routerem, és kisebb hobbi lett belőle, hogy játsszak a build konfiggal, csiszolgassam magamnak, stb. És ami azt illeti ebben a verzióban amúgy is mindig újraírnám a flash-t, hisz minden csomagot más GCC beállításokkal fordítok, mint ahogy a snapshot mappában vannak (saját online repót pedig csak nem csinálnék azért, hogy utána onnan frissítgethessen a csomagkezelő...).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#487) Tamy


Tamy
senior tag

Sziasztok!

Szeretném lekérdezni a tegnapi dátumot, de elakadtam.
Ezzel a paranccsal megvan az aktuális dátum a kívánt formátumban, idáig minden rendben: date +"%Y-%m-%d"
Elvileg egyszerűen ki lehetne egészíteni a date -d yesterday opcióval, ami Ubuntu alatt szépen ki is írja a tegnapi dátumot, de OpenWrt alatt hibát dob. Ezen az oldalon találtam még számtalan példát, de egyik sem működik.
Egy másik oldalon született rá néhány megoldás ami már ténylegesen működik, de nem a nekem tetsző "%Y-%m-%d formátumban adja ki az eredményt. Tudom, hogy innentől már nem nagy dolog a kettőt egybegyúrni, de mégis eredménytelen minden próbálkozásom.

[ Szerkesztve ]

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#488) vargalex válasza Tamy (#487) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Írtam a másik topic-ban is a témával kapcsolatban. De a tegnapi dátum lekérdezését megtalálod pl. a statisztikai leírásomban éppen a szükséges formátumban:

date +%s | awk '{ print strftime("%Y-%m-%d",$1-86400) }'

Azért van erre a megoldásra szükség, mert a busybox-os date, ahogy te is észrevetted, elég butított.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#489) Hakkuuuh


Hakkuuuh
tag

Sziasztok!

TP-LINK WR1043ND típusú routerem van OpenWRT, Backfire 10.03.1-rc6-os verzióval. Alapértelmezésként nem szeretném lecserélni ezt a verziót, bár ha értelmes indok van rá megtehetem :).

A lényeg, hogy a Transmission 2.32-2-es verzióját használom, de nem vagyok teljesen megelégedve a visszatöltési képességével és amúgy is van már 2.71-es verzió. Erre szeretném megfrissíteni a jelenlegi verziót, lehetőleg úgy, hogy az eddigi torrentek/seedek ne vesszenek el. Tudnátok ebben segíteni?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Gábor

Hardcore4Life

(#490) Peter789


Peter789
senior tag

eljutottam odáig, hogy már sikerült felélesztenem egy mini PCIe-s GTM380-as modemet egy "homemade" PCIe - USB adapterben - tárcsáz, netre lép, IP címet kap - a rúterről lehet is kifelé pingelni, letölteni, viszont a rácsatlakozó gépnek nem adja át a netet... gondolom valami tűzfalas probléma lehet. a probléma ott kezdődik, hogy ez a modem már nem 3G, hanem HSO proto-t használ, amit a Luci nem ismer. próbáltam úgy csalni, hogy először létrehoztam egy alap 3G modemes WWAN profilt, ugyanolyanra állítottam mindent mint egy már működő másik modemmel - hagytam hogy lementsen minden tűzfal beállítást a Luci - majd átírtam fájlrendszer szinten a network configban amit kellett, és tárcsáztam. a rácsatlakozó eszköz továbbra se kap netet. azzal is próbálkoztam már, hogy a WAN eth1-et #-oltam a konfigból és a HSO-t neveztem el WAN-nak, reboot, de a külső eszköz továbbra se megy. hol lehet a probléma ? valaki aki jártasabb a témában segítene átgondolni, hogy hogyan is kell felépíteni fs szinten egy ilyen eszköz hozzáadását ? tűzfal, route-ok, stb stb...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#491) SteveBeard


SteveBeard
senior tag

Nem ide akartam, bocs...

[ Szerkesztve ]

Steve

(#492) janos666 válasza SteveBeard (#491) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Egyébként hogy kell beállítani a build configot, hogy legyen yffs2 képfileom?
Adta volna magát, hogy leveszem a csillagot a squasfs elől és hagyom a yffs2 előtt, de az úgy nem nyert (nem hozott létre factory és sysupgrade fileokat). :U

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#493) vargalex válasza janos666 (#492) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ha nem hozta létre, akkor nem fér bele a jffs2 filerendszerbe az összeállítás.

Alex

(#494) janos666 válasza vargalex (#493) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Meglehet, de akkor édekes, mert 6-6.2Mb közt szokott mozogni a squashfs-sysupgrade

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#495) vargalex válasza janos666 (#494) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A squashfs jóval erősebb tömörítésű, mint a jffs2, úgyhogy nem mérvadó a mérete. De ha V=s paraméterrel build-eled, akkor láthatod is, hogy mekkora lenne a firmware.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#496) tplaci


tplaci
csendes tag

Hali

Az lenne a kérdésem, hogyan kell beállítani a dinamikus dns-t, ha az oldalak a külső IP-t látják? Azaz a koliban van a router és kap egy IP-t, de az más mint amit a [link] oldalon látok?
Köszi

TP-Link TL-WR841ND

(#497) vargalex válasza tplaci (#496) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Így tudod beállítani. De ha a koliban nem forward-olják neked a szükséges portokat, akkor semmit nem érsz vele, kívülről úgysem éred el.

Alex

(#498) tplaci válasza vargalex (#497) üzenetére


tplaci
csendes tag

Köszi :)
Akkor ez nagyjából bukott ügy :)

Meg tudod még mondani, hogy azt hogy kell beállítani, hogy a router ugyan azt a dns-t ossza ki a gépeknek, mint amit kap a WAN-on? Gyárilag volt ilyen, de itt nem tudok rájönni hogy kellene.

TP-Link TL-WR841ND

(#499) vargalex válasza tplaci (#498) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Fix DNS-t tudsz beállítani a LAN beállításoknál. De egy router tulajdonsága, hogy önmagát hirdeti DNS szerverként. Persze csak, ha fut rajta DNS szerver, márpedig OpenWrt alatt fut.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#500) tplaci válasza vargalex (#499) üzenetére


tplaci
csendes tag

Igen, csak úgy vettem észre, hogy ha a gépen ugyan az a dns mint amit a router is kap, akkor nem szakad a net, amikor meg a router valami mást oszt ki, akkor néha megszakad. Persze lehet csak véletlen egybeesés :)

TP-Link TL-WR841ND

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.