Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) Peter789 válasza Speeedfire (#1100) üzenetére


Peter789
senior tag

jah most néztem meg mi is ez... lehet akkor a memóriából fut ki nálad? ahogy írtam, nekem rettentő sok memóriát benyel...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#1102) Speeedfire válasza Peter789 (#1101) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nálam a cpu van 100%-on.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#1103) bandy13


bandy13
aktív tag

Hali
Van nekem egy D-Link DIR-605L típusú routerem.
Az lenne a kérdésem, hogy rá lehet e pakoni egy dir-600-ra írt OpenWrt rendszert az én routeremre?
Külön a 605L-re írtat nem találtam..

(#1104) vargalex válasza bandy13 (#1103) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nem tehető fel rá. Ugyanis a DIR-600 Atheros SoC-al van szerelve (AR7240), míg a D-Link DIR-605L rev A1 Realtek-el (RTL8196C).

Alex

(#1105) bandy13 válasza vargalex (#1104) üzenetére


bandy13
aktív tag

Értem, kösz a gyors választ. Erre lehet más rendszert felhúzni mint a gyári ?

(#1106) Peter789


Peter789
senior tag

bár csak részben kötődik az openwrt-hez, de azért közeli téma, hátha tud valaki segíteni...

szóval adott egy SIM5320E modem modul, amire LUA programot szeretnék feltölteni. USB-n csatlakozik az usbserial és option driver csomaggal, és 5 virtuális portot telepít fel: diag, NMEA(GPS), AT, modem, wireless eth

win alól hyperterminallal működik simán: kiadom az AT+CRXFILE="localfile" parancsot az AT portra, majd a menüből XMODEM protokollal ráküldöm a script fájlt, és utána lehet indítani. de amikor ugyanezt végigjátszom openwrt alól minicom-ból, akkor vár, vár, vár a fájlra majd idővel timeout-ba fut - mintha nem kapna semmit a minicom-tól, hiába nyomok OK-ot a küldésre...

55-dik oldal

valami konfig / plugin még hiányozhat a minicom-nak, vagy mi lehet a hasfájása szerintetek?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#1107) Peter789 válasza Peter789 (#1106) üzenetére


Peter789
senior tag

turkáltam a minicom menüjében, és kiderült hogy hiányzik a /usr/bin/sx és /usr/bin/rx, amit az lrzsz csomaggal helyre is raktam - érdekes hogy hibaüzenetet nem adott a minicom nélküle... most picit más a kép, ugyanaz mint ubuntu-n:

┌───────────[xmodem upload - Press CTRL-C to quit]────────────┐
│Sending hb12.lua, 4 blocks: Give your local XMODEM receive co│
│mmand now. │
│Xmodem sectors/kbytes sent: 0/ 0kRetry 0: Got 00 for sector│
│ ACK │
│Retry 0: Timeout on sector ACK │
│Retry 0: Timeout on sector ACK │
│ │
└─────────────────────────────────────────────────────────────┘

és így sem történik semmi... :F

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#1108) lucky00


lucky00
tag

Sziasztok!

Tegnap folyamatosan kaptam a riasztást a routeren :
[18764.860000] BruteForce-SSH IN=eth0.2 OUT= MAC=90:f6:52:f6:13:3c:00:30:b8:c8:fe:e0:08:00:45:00:00:3c SRC=211.100.52.214 DST=xxx.xxx.xxx.xxx LEN=60 TOS=0x00 PREC=0x00 TTL=49 ID=48934 DF PROTO=TCP SPT=41087 DPT=2222 WINDOW=5840 RES=0x00 SYN URGP=0
Hogyan tudnám véglegesen elhalgattatni, hogy ne is vegye fel ezzel a tartomaánnyal a kapcsolatot
A tűzfal forgalmi szabályoknál létrehoztam egy block ip szabályt a wanból bármely portra a 211.100.52.214 ip
re de utánna is jött a brute force. discard input és refuse input esetén is.
Érdekes de észak koreára gondolok az ip alapján. :)

Üdv Néktek

(#1109) vargalex válasza lucky00 (#1108) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Persze, hogy jött a tiltás után is, mivel a Brute Force iptables szabályok INSERT-el a lánc elejére kerülnek. Azaz hamarabb életbe lépnek, mint a "normál" szabályok. Az egyéni szabályoknál az SSH-ra vonatkozó iptables parancsok után add hozzá a következő iptables parancsot:

iptables --table nat -I zone_wan_prerouting -p $PROTO --dport $PROTECTEDPORT --source 211.100.52.214 -j DNAT --to-destination $ROUTERIP:$BRUTEFORCE_DROPPORT

Persze tilthatod akár az egész 211.x.x.x tartományt is:

iptables --table nat -I zone_wan_prerouting -p $PROTO --dport $PROTECTEDPORT --source 211.0.0.0/8 -j DNAT --to-destination $ROUTERIP:$BRUTEFORCE_DROPPORT

Alex

(#1110) lucky00 válasza vargalex (#1109) üzenetére


lucky00
tag

Szia Alex!

Köszönöm a gyors választ, tegnap ezt én is néztem az Openwrt-n, de nem értettem, azt hittem ez később van mint az egyszerű tiltás. Nem tudom mi van de most ahogy beállítottam már jött egy másik ipről is a brute force, azt is hizzáadtam az általad írt módon az el is halgatott a tiltás után.
(Lehet hogy összekevernek a nemzaetgazdasági minisztériummal. :) )

Üdv Néktek

(#1111) lucky00 válasza lucky00 (#1110) üzenetére


lucky00
tag

Végül megnéztem whois ip vel, valami Pekingi ip cím és a 211.100.0 - 211.100.65 ig terjedő tartományban van így a 211.100.0.0/8 at írtam be. Gondolom így is helyes. A mai viszont egy eltévedt delikvens volt németországból úgyhogy őt direkt ip szerint blokkoltam.

Az az érdekes, hogy ez a negyedik március áprilisban.

Üdv Néktek

(#1112) vargalex válasza lucky00 (#1111) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A 211.100.0.0/8 ugyan úgy a 211.x.x.x ip tartományt fedi le (a /8 azt jelenti, hogy az IP cím első 8 bitje egyezik). Ha a 211.100.x.x tartományt akarod tiltani, akkor 211.100.0.0/16-ot írj be!

Alex

(#1113) lucky00 válasza vargalex (#1112) üzenetére


lucky00
tag

Aha! Na ez nem volt vili, de akkor már értem /32 211.100.58 és így tovább. Köszi!

Üdv Néktek

(#1115) concware


concware
tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

TP Link WDR 3600-as routerem van és annyira nem vagyok linuxos (ami nagyon nagy hátrány most)

A cél, hogy a folyamat végén tudjon magában torrentezgetni a routerem.

Ehhez a következő oldalt találtam, ami manapság nem tudom mennyire releváns:
http://mindenkinet.net/2010/03/29/torrent_a_routeren/

Tudtok ajánlani jobbat és egyszerűbbet mint az openwrt, mert windows-os létemre olyan mintha egy macskát kéne kifordítanom, pedig tudom hogy nagyon jó meg mindent meg lehet vele csinálni, de a régi tp link-es saját firmware-hez képest...

Elkezdtem csinálni az oldalon olvasható folyamatot, fent van firmware, beállítottam hálózat alap dolgokat, most kéne usb-t varázsolnom rá a firmware-re, ami meghaladja a képességemet. (biztos én vagyok a béna, de a dokumentációja egyáltalán nem kézenfekvő az openwrt-nek)

Tehát kérem írjátok vagy linkeljetek blogot, amivel el tudom érni a célt.

Köszönöm szépen előre is a segítséget!

(#1116) csixy válasza concware (#1115) üzenetére


csixy
addikt

Ugyanitt a Hálózat,szolgáltatók című gyűjtőcím alatt van a routered topicja .Keress benne egy vargalex hozzzászólást és a neve alatt kattints a pirosan világító logout blogjára és teljesülhet minden elképzelésed, csak olvasd végig a blogját.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1117) Sixty21


Sixty21
aktív tag

Sziasztok. Szomszédban van egy Tp-link TL WR542G router amihez egy D-link usb-s jelvevővel csatlakozok. Nagyon ingadozik mostanában a jel. A megszokott 1500 K/bit helyett csak 700-750-el tudok tölteni. Van egy felesleges Tp-link TL-WR3420 routerem és arra gondoltam, hogy a szomszéd routerjét és az enyémet össze tudnám wifin keresztül kapcsolni úgy, hogy a Wr3420 jel"erősítőként" működjön nekem amire majd fel csatlakozok a D-link jelvevőmmel?
Köszönöm előre is.

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#1118) rob90


rob90
csendes tag

Sziasztok!
Hogyan tudnám rendbe hozni a rooteremet,mert firmware frissítésekor egyszerűen lefagyott?
Most már a bejelentkezésig sem jutok el.Remélem még menthető.

(#1119) vargalex válasza Sixty21 (#1117) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Persze. WiFi kliensként kell csatlakozni az elsődleges routerre, majd egy másik SSID-n (és vezetékesen) szórni.

Alex

(#1120) vargalex válasza rob90 (#1118) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Milyen router? Induláskor hogy villognak a ledek? Failsafe módot próbáltad már?

Alex

(#1121) rob90 válasza vargalex (#1120) üzenetére


rob90
csendes tag

Üdv.
TP-LINK TL-WR2543ND típusú routerem van.Szerencsére rendbejött és már semmi baja.
Amúgy kössz a tippet.

(#1122) dash17291


dash17291
tag

Hi,

AA is uploading now to the download server. Currently there is a symlink from AA-RC2 to the AA folder. If no critical problems appear, we will use those exact binaries as the final release and simply remove the RC2 symlink.

OpenWrt Release Team

(#1123) kaciokos


kaciokos
őstag

A Vargalex-féle OpenWRT kezdőlapján ilyet látok:

Load Average 1.33, 1.65, 1.63

Ez processzor terheltség, vagy mi?

(#1124) Speeedfire válasza kaciokos (#1123) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Igen, ez az. :)
"The load averages are the average number of processes ready to run during the last 1, 5 and 15 minutes."

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#1125) kaciokos válasza Speeedfire (#1124) üzenetére


kaciokos
őstag

Akkor viszont nem értem. Ezek az értékek torrentezés közben vannak, épp jött le valami kb. 2,5 MB/s-el, és mindenki azt mondta, az nagyon ki fogja hajtani a procit. Most akkor mi van?

Vagy ezek az 1-2 közötti értékek soknak minősülnek?

[ Szerkesztve ]

(#1126) Speeedfire válasza kaciokos (#1125) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ezt valahogy úgy kell elképzelni, hogy mekkora a terhelés.
Tehát az 1 olyan, mintha 100% lenne. Igazából a feladatokat mutatja, hogy mennyi van neki kiosztva.
A nagyobb webszerverek mennek 7-es load fölött is. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#1127) kaciokos válasza Speeedfire (#1126) üzenetére


kaciokos
őstag

Köszi. :)

(#1128) kaciokos


kaciokos
őstag

A Vargalex-féle OpenWRT-ben hol van az beállítva, hogy Internet felől a 2221-es porton figyeljen az FTP, a 2222-esen meg az SSH? Vagy ez a beállítás nincs kivezetve LuCI-ra? Az erre vonatkozó tűzfalszabályokat sem értem, ott 21-es port van megadva az FTP-nél, de miért, hiszen az zárva van, és csak a 2221-es van nyitva?

(#1129) vargalex válasza kaciokos (#1128) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ezt a részét és a brute force támadás elleni védelmet az egyéni szabályoknál található iptables parancsok végzik.

Alex

(#1130) kaciokos válasza vargalex (#1129) üzenetére


kaciokos
őstag

Köszi. :)

(#1131) kiraly45


kiraly45
csendes tag

Hali mindenkinek!
Netgear wndr3700v2 routeren használok openwrt-t. Az utóbbi időben többször előfordult, hogy a router ledobálta a kívülről hozzám csatlakozókat. Ideiglenesen kicseréltem a routert egy Linksys wrt54gl-re tomatoval és annál már nem volt ilyen gond.
Most arra gondoltam, hogy talán nincs elég kapcsolat engedélyezve. Nem vagyok teljesen kezdő az openwrt-ben, de még sajnos keveset tudok. Most bukkantam csak a vargalex-féle buildra.
Hogyan lehet engedélyezni az OpenWRT-ben több egyidejű kapcsolatot? Van erre esetleg egy maximális szám, ami fölé nem ajánlott menni?

Számítógépet használni olyan, mint tengeralattjárót vezetni...ahogy kinyitjuk az ablakot, máris kezdődnek a problémák.

(#1132) vargalex válasza kiraly45 (#1131) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Alapból 16384 kapcsolat engedélyezett. Nem hinném, hogy ez lenne a gond. Logban nem látszott semmi?

Alex

(#1133) kiraly45 válasza vargalex (#1132) üzenetére


kiraly45
csendes tag

Bevallom, logokat eddig még nem nézegettem.
Egyébként az Állapot menü alatti Rendszernaplóra gondolsz?

Számítógépet használni olyan, mint tengeralattjárót vezetni...ahogy kinyitjuk az ablakot, máris kezdődnek a problémák.

(#1134) kiraly45 válasza kiraly45 (#1133) üzenetére


kiraly45
csendes tag

Beindítottam újra a wndr3700v2 routert, de továbbra is lepattintja a dyndns-el csatlakozókat. Vissza kell tennem a wrt54gl-t.
Nem látok semmit a logban. Talán elszállt valami a routerben?

Számítógépet használni olyan, mint tengeralattjárót vezetni...ahogy kinyitjuk az ablakot, máris kezdődnek a problémák.

(#1135) Peter789


Peter789
senior tag

sziasztok ismét!

játék célra vettem egy MR3020-ast, rá is húztam egyből a legutóbbi AA r36088-at, viszont egy furcsa jelenségbe futottam...

- ha LAN kábelen csatlakozok rá, akkor elérem a luci-t és az ssh-t is a 192.168.1.1 címen
- ha kábel csatlakoztatása nélkül bútol és wifin csatlakozok rá, akkor szintén elérem ezeket a fenti címeken
- viszont ha megkapja a WAN-t, akkor onnantól wifire 192.168.0.* címet oszt ki, a 192.168.0.1-re a kábelmodem kerül, és sehol nem találom magát a routert, egyszerűen transzparenssé válik...

hogyan tudnék rácsatlakozni a luci-ra és ssh-ra a WAN mellett? a wifi ugyanúgy AP módban van, mint az MR3220-nál, ahol a csatlakoztatott WAN mellett wifi felől is rá tudok csatlakozni a felületeire...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#1136) Peter789


Peter789
senior tag

megnéztem a cisco EPC3925 kábelmodem connected devices listájában:

amíg csak a 3020 van rádugva a WAN-ra, de wifivel nem csatlakozik hozzá senki, addig 192.168.0.17 címet oszt ki neki. megpróbáltam kinyitni a WAN felől a tűzfalat:

#open ssh on wan interface
config rule
option src wan
option dest_port 22
option target ACCEPT
option proto tcp

de így se tudok hozzá csatlakozni...

ha wifivel rálépek, akkor a gép a 192.168.0.16-os címet kapja, a 17 pedig eltűnik idővel a listából... valaki valami tipp? :F

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#1137) Claude Leon válasza Speeedfire (#1126) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Nem pont.
A várakozó processzek számát adja meg, de azok a cpun túl io-ra is várakozhatnak, meg ki tudja, mire.
Ha komolyabban érdekel az ügy, nézz utána egy dstat-nak azzal többet látsz a rendszerből.

Másfelől pedig az értékelésébe a cpu magok számát szokás belekalkulálni, nagy rendszereken a sok szál miatt látsz normálisan nagyobb loadot.

Persze, ha belassul a cucc, mindjárt érdekes lesz a load, ilyenkor, ha végre leesik, megkönnyebbülhetsz :)

(#1138) vargalex válasza Peter789 (#1136) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A tapasztalt jelenség alapján én azt mondom, hogy a TL-MR3020-on található egyetlen ethernet port LAN portként funkcionál (legalábbis az alap config szerint). Ezt ugye alátámasztja az is, hogy ha önállóan használod, akkor vezetéken hozzá csatlakozva kapsz IP címet.
Így, ha összekötöd a Cisco-val és úgy boot-olsz, akkor az OpenWrt alapértelmezés szerint kikapcsolja a DHCP szervert (indulás előtt bekérdez, hogy a LAN oldalon van-e más DHCP szerver és ha igen, akkor nem indítja az aktuális eszközön), így az összes csatlakozott eszköznek a Cisco-tól fog IP-t kapni.

Szerk.: Elérni pedig nyilván azért nem éred el, mert más alhálóban van (192.168.0.x vs. 192.168.1.x). Állítsd át a LAN portját DHCP-re (ekkor a Cisco-tól fog IP-t kapni), vagy adj neki egyet statikusan a Cisco tartományából és a Cisco-t állítsd be gateway-nak.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1139) tlac


tlac
nagyúr

hogyan tudnám egyszerűen ellenőrizni a hardvert?

viszonylag sűrűn keletkeznek fájlrendszer hibák, hibás letöltött file-ok a pendrive-on
pendrive-on már kerestem badblock-okat, de nem találtam, így a router kezd gyanús lenni:
egy régi Asus WL500g Premium V1, a tápját már korábban cseréltem, mert abban púposak voltak a kondik

hogyan tudnám meghajtani?
a csomagok között csak egy memtester-t találtam és egy stress nevűt

[ Szerkesztve ]

(#1140) fecus


fecus
őstag

Egy ASUS Asus WL500g Premium V2-t átalakítottam netrádiónak. Hogyan tudnám a most futó rendszert a konfigokkal együtt elmenteni, hogy azt egy másik ilyen routerre fel tudjam tenni?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#1141) cementelek


cementelek
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Asus wl-500gp V1 routerem amin OpenWrt Attitude Adjustment 12.09 fut, és van egy Vodafone-os ZTE K3565-Z usb mobil-stickem. Szeretném beállítani, hogy 3G-n menjen az internet a routeren, úgy, hogy ez lenne ez egyetlen net kapcsolat. Találtam a neten videot, és leírást is, de sajnos azok alapján nem sikerült beállítanom, hogy működjön. Tudnátok nekem segíteni, esetleg valaki már próbálta ezt a két eszközt összehozni?

A leírások, amikkel próbálkoztam:
http://josefsson.org/openwrt/dongle.html
http://www.youtube.com/watch?v=LX9Zh_5yvI4
Ha esetleg tud valaki pontosabb, vagy jobb leírást, az is segítség lenne.

Köszönök előre is minden segítséget.

Üdv.: CE

(#1142) Peter789 válasza cementelek (#1141) üzenetére


Peter789
senior tag

első körben egy asztali linuxos környezetben szoktam megnézni az ilyen eszközöket, hogy milyen kernel modulokat használ. ha win-ed van, akkor pl egy vmware-be lehet felhúzni egy ubuntu-t, annak átadni az usb-s eszközt. ha felismeri és képes végrehajtani a modeswitch-et (dmesg-ben először csak 1-2 mass storage eszköz jelenik meg, majd ha átvált akkor jönnek a virtuális sorosportok is), akkor kiderül hogy az lsmod által visszaadott betöltött kernel modulok listája hogyan bővül. ha alapból nem megy a modeswitch, akkor a modem nevére, vagy a vendor id / product id-re + usb modeswitch kulcsszavakra guglizva meg kell próbálni kitúrni a megfelelő parancssort, ha valaki már publikálta...

(első körben ezek általában mint meghajtók látszanak, ahonnan a win-es drivert telepítheted. az usb modeswitch parancs böki át modem módba - ha felismeri)

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#1143) Sniper888


Sniper888
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a T-home ipv6 beállításában, találtam leírást, de elakadtam a csomagok telepítésénél, mert amikor felraktam luci--ból a radvd és kmod-ipv6 csomagokat, ezután már a ip csomagot nem akarja telepíteni, mert azt írja hogy nincs hely.. (szabad 60kb)

Eltávolítottam csomagokat, amit nem használok, de nem igazán lett sokkal több szabad hely a csomagoknak
Valaki esetleg tudna segíteni, hogy hogyan tudok annyi helyet felszabadítani hogy fel tudjam telepíteni a szükséges csomagokat?

Jelenleg Vargalex aktuális verziója van fent!

Előre is köszönöm!

Sniper

GIGABYTE Z490 VISION G, Intel i7-10700KF, 32Gb Ram, RX580 8GB , Corsair HX850i Platinum, CoolerMaster RC 690

(#1144) cementelek válasza Peter789 (#1142) üzenetére


cementelek
csendes tag

Kedves Peter789!

Ubuntut használok, ez a rész rendben van. A csomagok telepítésén már túl vagyok, látom az eszközt mint ttyusb0, ha bedugom az router usb csatijába, akkor kéken világit a led, hogy észleli a 3G-t, csak amikor kiadom az ifup wan parancsot, akkor ez történik:

pr 22 17:14:13 OpenWrt local2.info chat[4482]: alarm
Apr 22 17:14:13 OpenWrt local2.info chat[4482]: Failed
Apr 22 17:14:13 OpenWrt daemon.err pppd[4478]: Connect script failed
Apr 22 17:14:14 OpenWrt daemon.info pppd[4478]: Exit.
Apr 22 17:14:14 OpenWrt daemon.notice netifd: Interface 'wan' is now down
Apr 22 17:14:17 OpenWrt daemon.notice pppd[4528]: pppd 2.4.5 started by root, uid 0
Apr 22 17:14:18 OpenWrt local2.info chat[4532]: abort on (BUSY)
Apr 22 17:14:18 OpenWrt local2.info chat[4532]: abort on (NO CARRIER)
Apr 22 17:14:18 OpenWrt local2.info chat[4532]: abort on (ERROR)
Apr 22 17:14:18 OpenWrt local2.info chat[4532]: report (CONNECT)
Apr 22 17:14:18 OpenWrt local2.info chat[4532]: timeout set to 10 seconds
Apr 22 17:14:18 OpenWrt local2.info chat[4532]: send (AT&F^M)
Apr 22 17:14:18 OpenWrt local2.info chat[4532]: expect (OK)

gondolom itt a contect script failed a baj, de itt elakadtam.

Üdv.: CE

(#1145) Peter789 válasza cementelek (#1144) üzenetére


Peter789
senior tag

nem egy modemmel akadtam el én is a tárcsázásnál... ami chatscript / AT parancssor tökéletesen működött win vagy ubi alól, az az openwrt-n nem akart menni... :F

a végén úgy meguntam a szenvedést a mindenféle stick-ekkel (próbáltam USB-re kötött option GTM-378, 380 mini PCIe-s modemekkel is), hogy terveztem egy kis EVB nyákot a SIM5320E modulhoz, és azóta is ezeket használom a legnagyobb megelégedéssel. tény hogy nem egy sebességbajnok, viszont a problémamentes openwrt-s működése, a LUA script nyelv támogatása és az integrált GPS funkció bőven kárpótol...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#1146) vargalex válasza cementelek (#1144) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az usb-modeswitch-data csomagot is feltetted?

Alex

(#1147) vargalex válasza Sniper888 (#1143) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ezt már többször leírtuk: a firmware-ban található csomagok közül hiába távolítasz el bármit, csak logikai törlés történik (mivel a firmware a csak olvasható squashfs filerendszeren található), így igazából valamennyivel csökken a szabad terület, nem növekszik!

Alex

(#1148) Peter789 válasza vargalex (#1146) üzenetére


Peter789
senior tag

azt írja hogy már van virtuális soros eszköze, tehát túlvan a modeswitch-en

sajnos az adott típussal nincsen gyakorlati tapasztalatom, mert nekem olyan modem kellett ami független, de azt meg tudom erősíteni hogy ahány modem, annyi féle nyűggel lehet találkozni... 7-8 féléből talán 2 volt olyan ami probléma nélkül első pöccre beüzemelhető volt, és pár olyan is akadt amivel fel is adtam, egyszerűen nem tudtam rájönni a csatlakozás nyitjára...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#1149) Sniper888 válasza vargalex (#1147) üzenetére


Sniper888
csendes tag

Szia!
értem!

Esetleg akkor valami megoldás? gondolom, hogy valami usb eszközt pl pendriveot tudok használni hozzá?
az rendben van, beteszem a pent, jelen esetben egy 4gb van, logban látom felismeri, utána formázom a beépített oldaladdal... itt melyik variációt célszerű nekem kiválasztani?

További kérdésem, hogyan tudom elérni hogy a csomagokat a penre rakja? lucibol megoldható e? Esetleg valami leírás valaki tudna e?

ui: Esetleg nem e lesz csinálsz majd olyan fw-t amiben benne van még pluszban ez a pár csomag ami kell az ipv6 hoz?

Sniper

GIGABYTE Z490 VISION G, Intel i7-10700KF, 32Gb Ram, RX580 8GB , Corsair HX850i Platinum, CoolerMaster RC 690

(#1150) vargalex válasza Sniper888 (#1149) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha a formázó 2., vagy 3. opcióját használod (én a másodikat javaslom), akkor a pendrive-n lesz az 512 MB-os extroot filerendszer. Így az utólag telepített csomagok oda kerülnek, tehát lesz helyed bőven.

Az a gond, hogy a flash így is annyira tele van, hogy újabb csomagok nem igazán férnek már a build-be.

Alex

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.