Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18201) Ragnar95 válasza Wiz Khalifa (#18200) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Akkor akár 64GB is elég lehet, de a 128 mindenképp jobban megéri azért.
Olvasni olvassa, de az írásához külön program kell, nekem a Tuxera NTFS vált be a legjobban.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18202) Wiz Khalifa válasza Ragnar95 (#18201) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Az SSD majd karácsony fele derül ki milyen lesz. Mert az árától is függ akkora mennyit tudok rászánni.

Az a progi gondolom az App Store-ból letölthető mi és ingyenes igaz?

Smoke some weed nigga!

(#18203) Ragnar95 válasza Wiz Khalifa (#18202) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem, nem AppStore-os és sajnos nem is ingyenes, csak 14 napos próbaverzió van belőle. NTFS írásra nincs ingyenes progi tudtommal.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18204) Wiz Khalifa válasza Ragnar95 (#18203) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Értem.

Kösz az infókat! :R

Smoke some weed nigga!

(#18205) moklys1


moklys1
aktív tag

Macbook air-en szeretnék kontrasztot vagy gammát állítani, lehet, hogy egyiket sem, nem tudom minek hívják pontosan. Lényeg az, hogy világosabb legyen (nem fényerő) fekete alapon futó programok mint pl. a final cut.

(#18206) moklys1


moklys1
aktív tag

még egy kérdés...
google chromnak szeretném használni a hyelyesírás ellenőrzőjét, hogyan oldható meg?

Ezt a hivatalos leírást találtam róla

Ha Mac számítógépet használ, módosítani kell a helyesírás-ellenőrző beállításait számítógépén. További információkért lépjen az Apple támogatási oldalára.

[ Szerkesztve ]

(#18207) moklys1


moklys1
aktív tag

(#18208) cigam válasza Wiz Khalifa (#18200) üzenetére


cigam
félisten

Igen, de alapból csak olvassa. Több megoldás is létezik:
- kicsit megpiszkálod a rendszert, és már írni is fogja.
- kicsit költesz rá
- kölcsönkérsz egy merevlemezt vkitől egy hétvégére, és lemented ami kell, aztán jöhet a HFS+ fájlrendszer.

Biztos jó megoldás az NTFS eröltetése? pl. TM se tud menteni rá.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18209) Wiz Khalifa válasza cigam (#18208) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

A legjobb a fájlrendszert megváltoztatni. De senkinek sincs ekkora tárhelyű vincsije. Mert kb 600GB-ot kell lementeni. Lehet azt kéne hogy a gépben lévő 500-as vinyót csupaszra irtani, és arra rámásolni a nagy részét. a többit meg megtudom oldani. És ha megvan akkor rámásolni vissza. De az a baj hogy Win alatt egyáltalán át lehet HFS+-ba konvertálni? Meg kezeli a Windows? Mert ha nem akkor viszont marad NTFS. Úgyis külső adattárolónak lesz használva. Mert majd cserélve lesz egy laptop vincsire hogy a Mac Mini-be belerakjam. Így a külső részt is kilövöm valamennyire. Mert még egy vinyó marad de az marad külsősnek.

Egyébként a TM az mi? Mert ha olyan akkor nem baj. Mert végül is csak, zenék, videók, stb...-re lesz használva az 1TB-os vinyót. Mert viszont ha úgy van a progi nem drága lehet megveszem. Ahogy olvastam csak telepítem és kész. Nem kell a használatához egyéb dolgokat megnyitni.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#18210) tDr1v3r válasza Wiz Khalifa (#18209) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Time Machine

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#18211) Wiz Khalifa válasza tDr1v3r (#18210) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Jól láttam hogy ez Backup-ra jó? Vagy tévedek? Ha igen légyszives mondjátok el hogy mire jó ez.

Smoke some weed nigga!

(#18212) tDr1v3r válasza Wiz Khalifa (#18211) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Azaz, de NTFS-t nem tud.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#18213) xedos válasza Wiz Khalifa (#18211) üzenetére


xedos
addikt

Google...
[link]

(#18214) blakey


blakey
titán

Évek őta használok NTFS-re formázott vinyókat a többi formátum mellett, leginkább azért, mert a médialejátszókkal "jobban ki tudok jönni". Soha semmi gond nem volt, Backup-ra nyilván nem jó, TM-hez használj HFS+-t. Érdemes Tuxera NTFS-t használni, kevésbé "bugos", mint a paragon, azzal voltak gondjaim.
Egyébként a külső lemezt formázhatod exFAT-re is és akkor a win is látni fogja.
Backup-ra felhőket használok, bár rendszert soha nem "mentek el", 2 évente újrahúzom a 0-ról, 2 óra alatt kész vagyok, elég sok és nagy programokkal.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18215) Allure válasza blakey (#18214) üzenetére


Allure
aktív tag

Az exFAT-ot én nem ajánlom, eléggé instabil.

(#18216) Ragnar95 válasza blakey (#18214) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

exFAT elég bugos mind win, mind OSX alatt, így nem feltétlenül ajánlott.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18217) joergie válasza cigam (#18180) üzenetére


joergie
őstag

köszi! vannak fejlemények.
lemezről bootolni sikerült, disk utility egyik kifagyott-repair disk, másik errorral idő előtt kilépett: "repair disk permission"

Igazából egy image fájl keresési opció közben teljesen hozzáférek a vinyón levő adatokhoz, csak nem tudom lementeni őket.
Próbáltam egy ráinstallt, amivel a régi user dokukat és a régi installt archiválja, de hozzájuk lehet férni, de ezt is errorral kidobta.

Igazából csak egy pár szövegfájlt kéne lementeni, és akkor megpróbálnám ujrarakni a rendszert, ehhez kérnék némi segítséget, hogy azt a pár szövegfájlt le tudjam másolni egy pendrive-ra.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#18218) cigam


cigam
félisten

MiniTool Mac Data Recovery
A MiniTool Mac Data Recovery egy erős adat visszaszerző program a Macintosh otthoni és üzleti felhasználóinak. Képes a törölt fájlok viszaállítására, visszaszerzi az elvesztett adatokat formázott/törölt/elveszett partíciókról.
4 napig szerzhető be ingyenesen.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18219) Allure válasza cigam (#18218) üzenetére


Allure
aktív tag

Köszi! :R

(#18220) Wiz Khalifa válasza tDr1v3r (#18212) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Akkor nem lényeges. Sose fogom a TM-et használni akkor. :DD Mivel sose érdekeltek ezek a dolgok.

(#18213) xedos:
Bing-et használok. :) De köszi az infót. :R

Smoke some weed nigga!

(#18221) Ragnar95 válasza Wiz Khalifa (#18220) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Arról jobb lesz, ha leszoksz OSX alatt ;] :P

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18222) Wiz Khalifa válasza Ragnar95 (#18221) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Mármint a bingről? Ha igen miért? :D

Smoke some weed nigga!

(#18223) Ragnar95 válasza Wiz Khalifa (#18222) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Csak vicc volt, hiszen MS termék :P

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18224) Wiz Khalifa válasza Ragnar95 (#18223) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Jah hogy csak arra gondoltál. :DD

Sajnos ez vált be a legjobban. A Google az nagyon nem nyerő már nekem egy jó ideje. Egyedül ha a térkép kell akkor keresem meg. A DuckDuckGo meg megint nem jön be.

Smoke some weed nigga!

(#18225) tDr1v3r válasza Ragnar95 (#18223) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ami történetesen alapértelmezett keresőmotor iOS alatt. :DDD

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#18226) blakey válasza Ragnar95 (#18216) üzenetére


blakey
titán

Nem használtam, de elég sokan használják. Én megvagyok a meglévő, kialakított módszeremmel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18227) hengelhof


hengelhof
senior tag

Szeretnék egy-két speciális karaktert megjeleníteni anélkül, hogy billentyűzetkiosztást kellene váltani.
Pl. képtelen vagyok az "alma" karaktert, és a "∅" karaktert magyar kiosztás alatt megtalálni. (google, bing, stb már volt)
Tudnátok ebben segíteni?

(#18228) paulo92


paulo92
tag

Sziasztok!
Macbook Air vásárlása előtt állok. A következő lenne a kérdésem: kb. hány GB szabad hely áll rendelkezésre egy 128GB-os modell esetében? Azért érdekelne, mert nem tudom, hogy megérné-e számomra a 256-os modell.. Alap feladatokra lenne: netezés, jegyzetelés, szövegek szerkesztése, illetve időnként képek szerkesztése (lightroom, photoshop) és weblapkészítésre (dreamweaver). Viszont ezek mellett szükségem van windows-ra is (egyetemi c# tanulás végett) virtualizálva...(parallels-t néztem ki erre a célra) Jelenleg windows asztali pc-t használok, ebben is 128-as SSD van és még kicsit több mint 60Gb szabad hely áll rendelkezésre. Adatok többségét amúgy külső meghajtókon illetve felhőben tárolom. Cto gépet szeretnék 8GB rammal. Szerintetek hol érdemes megvásárolni? (apple.hu - Itt szokott lenni back to school akció, nem tudja valaki ? :) /istyle ? ) Apple.hu ahogy nézem cto gépek esetében is 3-4 napos szállítási időt ír, míg az istyle honlapján 3-6 hét van o.O. Még egy utolsó kérdés: biztosítás: valaki kötött már esetleg ilyen gépekre biztosítást lopás illetve törés fedezésére? (nem kis összeg, szeretem biztonságban tudni magamat :D )
Választok előre is köszönöm!
Zoli

(#18229) Ear001 válasza paulo92 (#18228) üzenetére


Ear001
addikt

20 giga körül megáll a komplett OS X. Nekem 96 gigás SSD-m van, és az egyharmada üres, úgy hogy a levelezés, minden dokumentum, Aperture-Lightroom-inDesign és az éppen elvégzendő munkák azon vannak. Az a kérdés, hogy a Windows-nak mekkora helyet akarsz adni. Ha tényleg elég sok dolgot felhőzöl és külső meghajtón tárolsz, akkor elég a 128GB.

(#18230) kispecek


kispecek
aktív tag

Én is vennék A Minibe egy 128GB-os SSD-t milyet ajánlanátok?
Win alatt egy Kingston V200+ használtam ott bevált.

Napi egy alma - az orvost távol tartja.

(#18231) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

Hello!

Nem rég beállitottam a Messages app-be, hogy a Facebook üzeneteket is kiirja stbstb (Jabber).
Viszont káosz lesz ha sokan irnak és össze vissza lesz mindenki, ezért az lenne a kérdésem, hogy nincs e valami beállitás, hogy két különrészleg legyen az embereknél (jabber, imessage) vagy valami hasonló megoldás?

Köszönöm! :R

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#18232) xedos válasza hengelhof (#18227) üzenetére


xedos
addikt

Rakd ki a billenytűzet ikont a menu-re:
Beállítások- billentyűzet - mutasd a menubaron - régen itt előjött egy billenytűzet és mutatta , ha lenyomod az ALT-ot SHIFT-et stb, akkor mit ír...

A kukac az ALT+Q

(#18233) Ragnar95 válasza hengelhof (#18227) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az a baj, hogy ezeket a karaktereket hiába is keresnéd, nem szerepelnek a billentyűzeten, nincs rájuk gyárilag billentyűkombináció.
Rendszerbeállítások>Billentyűzet>Szöveg alatt tudsz rájuk billentyűkombinációt beállítani.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18234) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

OS x-re milyen progi van amivel a PowerISO által létrehozott ".iso" képfájlokat meglehessen nyitni? Mert PowerISO úgy láttam nincs OS x-re. Milyen van helyette ami olyan kaliberű mint a PowerISO és olyannyira stabil is?

Smoke some weed nigga!

(#18235) Ear001 válasza kispecek (#18230) üzenetére


Ear001
addikt

Ami jó PC- be Win alá, az jó a MacMinibe is.

(#18236) Ear001 válasza Wiz Khalifa (#18234) üzenetére


Ear001
addikt

Maga az OS X beépített alkamazásai vagy a Burn esetleg a Toast Titanium?

(#18237) cigam válasza hengelhof (#18227) üzenetére


cigam
félisten

Edit menü -> Speciális karakterek
vagy
ctrl+cmd+szóköz.

🍏∅∞©℃🚗ƕ

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18238) Wiz Khalifa válasza Ear001 (#18236) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Jah hogy a gyári beépített alkalmazás kezeli? Akkor nincs gond. :)

Smoke some weed nigga!

(#18239) paulo92 válasza Ear001 (#18229) üzenetére


paulo92
tag

Köszönöm szépen! :) Úgy tervezem, hogy 35-40 gb-ot adok a windowsnak. Ahogy néztem parallelst lehet úgy is telepíteni, hogy külső meghajtón legyenek az oprendszerek, így még több hely maradna, bár gondolom így lassabb lenne, mivel nem közvetlenül ssd-ről töltődik be minden. Azt esetleg nem tudjátok, hogy a Yosemite mérete hasonló lesz-e a mostani rendszeréhez? Azt hiszem, így elég lesz a 128-as modell is :)

(#18240) hengelhof válasza cigam (#18237) üzenetére


hengelhof
senior tag

Köszi mindenkinek, de ezeket végigjártam már. Ha USA billentyűzetre állítom át akkor pl. a előjön az ALT+o lenyomására. Magyar kiosztásnál a Ņ karakter jön elő. Emiatt gondoltam azt, hogy esetleg magyarnál is van megoldás valahogyan előcsalogatni. De ezek szerint nem. Marad a kiosztásváltás, vagy a copy paste.

(#18241) tDr1v3r válasza kispecek (#18230) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nekem Vertex 3 van a MacBook-omban lassan két éve (vagy több?), bevált, de régi már úgyhogy ilyet ne nagyon keress.

Itt a vonatkozó PH-s topik, bármilyen jó Mac-be igazából az általuk ajánlottakból.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#18242) Ear001 válasza Wiz Khalifa (#18238) üzenetére


Ear001
addikt

Attól függ, mit akarsz. Kiírni lemezre annyi, hogy az iso- t ráhúzod a lemezmeghajtóra, a lemezkezelővel van amit fel lehet mountolni.

(#18243) Ear001 válasza paulo92 (#18239) üzenetére


Ear001
addikt

Nem szokott igazán észrevehető méretnövekedés lenni OS X generációk között. A Yosemite béta sem tűnik nagyobbnak belakva, mint az elődje.

(#18244) blakey válasza hengelhof (#18227) üzenetére


blakey
titán

Ha van egy kis türelmed akkor Fontlab-el vagy Fontographerrel "összerakhatsz" magadnak egy Bill. leayout-ot, én csináltam magamnak egyet, 3 bill. kiosztást használva, a gyárit, az MSZ7799-et és a HunPro-t, pl. az  karaktert alt+a-val tudom előcsalógatni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18245) Wiz Khalifa válasza Ear001 (#18242) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nem írni akarok első sorban. Hanem a gépen lévő ".iso"képfájlokat megnyitni. Pl a filmet, stb...

Ha erre a gyári alkalmas akkor nekem jó. És médialejátszónak mit ajánlotok? Én Windows-on a Klite-ot használok. Ilyesmi kellene OS x-re is. Hogy pl az audio és video mappát a ".iso" képfájlból belehúzom akkor letudja játszani.

Smoke some weed nigga!

(#18246) Allure válasza Wiz Khalifa (#18245) üzenetére


Allure
aktív tag

Az OSX fel tudja csatolni az iso-t, nem kell hozzá külön program. Ha jól emlékszem pl. VLC-vel meg lehet nyitni iso képfájlokat.

(#18247) blakey válasza Wiz Khalifa (#18245) üzenetére


blakey
titán

Az iso-kat külső program segítsége nélkül is megnyítja az osx, gyakorlatilag a dmg is ua, az átnevezés is működik. Pl. MplayerX, VLC, XBMC lejátsza az iso-kat, de egyéb más programok is vannak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18248) Ragnar95 válasza Wiz Khalifa (#18245) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

MPlayerX vált be nekem legjobban videólejátszó programként.
Viszont hogy minek kell .iso-ban filmezni, azt sosem fogom megérteni, az egyszer biztos...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18249) Wiz Khalifa válasza Ragnar95 (#18248) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ez az MPlayerX tetszik. És ahogy látom ingyenes is.

A VLC sose jött be.

Azért .iso-ban mert máshogy nincsenek meg. Sok olyan film amit megvenni már nem tudom és letölteném, nem tudom csak .iso-ba leszedni. És engem érdekel a menü, extra tartalmak, stb. Attól hogy sok embernek fölösleges. :)

És azt hol találom meg hogy az MPlayerX milyen formátumokat kezel? Gondolom MKV-t kezel igaz?

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#18250) Totheground válasza Ragnar95 (#18248) üzenetére


Totheground
addikt

Há me úgy gyün le a torrentről. :DDD

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.