Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18051) cigam


cigam
félisten

Nálam simán beveszi.
Milyen billentyűzet? Mijaza DP4?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18052) Ragnar95 válasza cigam (#18051) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A dashboardos számológép nálam is, de a sima számológép app nem.
A legújabb beta verzió a DP4 (=Developer Preview).

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18053) RaZroX


RaZroX
addikt

Nekem a widget-en és az appon is érzékeli a csillagot. Magyar windows-os bill.

This is the way

(#18054) blakey válasza cigam (#18051) üzenetére


blakey
titán

Persze, hogy érzékeli a "sima" billentyűzet :), itt a bt-os kis billentyűzetről van szó ahol nincs annyi karakter, az alt+2-t meg nem érzékeli a számológép.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18055) Ragnar95 válasza blakey (#18054) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Így van, MacBook és wireless billről van szó :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18056) Garsza


Garsza
veterán

Helló olyan kérdésem volna hogy adott egy Apple egybegép. Olyan hibája van hogy csak a kijelző felén van kép. Ez lehet a videókártya hibái is vagy csak a LCD lehet rossz?

(#18057) blakey válasza Garsza (#18056) üzenetére


blakey
titán

Apple egybegép
Valami közelebbit kérünk, több infót, milyen gép, iMac? Esetleg egy fotó a jelenségről nem ártana.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18058) cigam válasza RaZroX (#18042) üzenetére


cigam
félisten

Az már próbáltad, hogy jobklikk és módosítás dátuma szerint rendezze?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18059) RaZroX válasza cigam (#18058) üzenetére


RaZroX
addikt

Persze, emiatt kerül legfölülre az ami a legújabb.

This is the way

(#18060) Ragnar95 válasza RaZroX (#18059) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Akkor állítsd át hozzáadás dátumára, úgy nálam a legutóbb letöltött van legalul mindig.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18061) RaZroX válasza Ragnar95 (#18060) üzenetére


RaZroX
addikt

Nálam nem.. :( Át is állítom legyezőre mert úgy a legutóbbiakat látom

This is the way

(#18062) Ragnar95 válasza RaZroX (#18061) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Akkor lehet, hogy a nézet a gond, nálam legyezőn van.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18063) cigam


cigam
félisten

Keresem a logikát. Évek óta piszkálja a csőröm. Egy jog ellenörzés után, miért nem csak a találatokat javítja ki pik-pak? Miért kezdi az egész ellenörzést elölről? Ennek így mi értelme?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18064) koma106


koma106
senior tag

iMac 2011 mid - Mini Displayport to DVI - DVI HDMI kábellel kötöm össze az LCD TV-vel. Évek óta így nézem a filmeket, soha semmi gond nem volt. Tegnap egy napra kikapcsoltam a gépet és ma nincs kapcsolat a kábelen keresztül. Az iMac nem érzékeli a TV-t. A rendszer nem frissített semmit és én sem telepítettem. Mi lehet a gond? Meghalt a diplay port kábel? vagy az iMac thunderbolt portja?

-

(#18065) Garsza válasza blakey (#18057) üzenetére


Garsza
veterán

Nem tudok róla többet egy ismerősöm szeretné megvenni mert jó áron adják. Ha csak a kijelző volna rossz akkor használná egy monitorral. A jelenség anyi hogy a képet össze szűkíti a kijelző felére.

(#18066) Garsza válasza Garsza (#18065) üzenetére


Garsza
veterán

Ilyen gépről van szó. menyit ér egy ilyen hibátlanul?

(#18067) Garsza válasza Garsza (#18066) üzenetére


Garsza
veterán

(#18068) tDr1v3r válasza Garsza (#18066) üzenetére


tDr1v3r
veterán

50-60k talán, de elég alacsony kereslet van ezekre.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#18069) boost


boost
addikt

Sziasztok, van egy 3 éves Thinkpad T520-am. i5-2410M proci, 8GB ram, 500HDD.

Milyen MAC gépet ajánlanátok, ami ezt érdemben felváltaná? Elég kevés már ez a konfig a munkámhoz. Legalább 16GB ram kellene.

Köszi.

(#18070) Ragnar95 válasza boost (#18069) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Direkt az asztali topikban tetted fel a kérdést vagy MacBook kéne a helyére, ez a legfontosabb kérdés. Ha noti, akkor csak a 15-ös rMBP játszik, abból elég a leggyengébb modell is, ha asztali kell, ott több lehetőséged van, i7-es MacMini vagy iMac is játszhat, abból elég az erősebb i5-ös is valószínűleg.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18071) boost válasza Ragnar95 (#18070) üzenetére


boost
addikt

Nem, véletlen volt. Notiban gondolkodom.

(#18072) Ragnar95 válasza boost (#18071) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Akkor mindenképp rMBP-t kell választanod és ha a jelenlegi konfigod kevés volt, szerintem kelleni fog a 4mag, így csak a 15"-os modell játszik, de abból az alap is elég lesz.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18073) boost válasza Ragnar95 (#18072) üzenetére


boost
addikt

Hát de ott is kevés az a 256GB SSD, (most is 500-as HDD-m van, meg a lemezmeghajtó mellé betolva egy 320-as SSD. ( hiába gyorsabb az SSD, ha kevés. :D), ha azt felturbózom, akkor.. :DD Áh, kizárt, hogy ennyit költsek számítógépre.

(#18074) xedos válasza Garsza (#18065) üzenetére


xedos
addikt

Hát volt pár ilyen gépen, sőt van is :-)
Szóval egyértelműen LCD hiba - az LCD beszerezhetetlen emberi áron.
Én olyat vettem amin volt 40 csík, de 25.000Ft-ért!
Igazából használható mondjuk 10.6-al, de nem egy villám.

(#18075) cigam válasza tDr1v3r (#18068) üzenetére


cigam
félisten

Annyiért meg pont kapsz egy mini-t iJoe-nál:
Mac mini 1,83 GHz (Mid-2007)

Verzió: Macmini2,1 (Mid-2007)
Processzor: 1,83 GHZ Intel Core 2 Duo kétmagos (T5600, "Merom", 64-bit)
Másodszintű gyorsítótár: 2 MB
Memória: 2 x 1 GB DDR3 667 MHZ PC2-5300
Tárhely: 120 GB gyári merevlemez
WiFi: AirPort Extreme kártya 802.11a/b/g/n képességgel
Bluetooth: 2.1 + EDR
Videókártya: Intel GMA 950, 64 MB memória a főmemóriából leválasztva
Optikai meghajtó: Combo (DVD-ROM/CD-RW)
Csatlakozók: DVI videó kimenet (1920 x 1200), négy darab USB 2.0, FireWire 400, Gigabit Ethetnet (jumbo támogatással); analóg/digitális minijack kimenet, analóg/digitális minijack bemenet; infravörös kapcsolat Apple Remote távvezérlő számára
Maximális fogyasztás: 110 Watt óránként (ENERGY STAR 5.0)
Egyéb: doboz nélkül, gyári tápegységével
Szoftver: OS X 10.7.5 "Lion", iWork, iLife telepítve
Garancia: 90 nap

Ára: 39.370 Ft+áfa (bruttó 50.000 Ft)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18076) Ragnar95 válasza boost (#18073) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A notebook nem arra való, hogy terányi adatokat tárolj rajta, arra ott a külső HDD/NAS. De a Mac sosem olcsó befektetés, viszont főleg ha külföldről hozod be, akár még profitáló is lehet, így csak egyszer kell sokat beleölni, utána már csak azt a pénzt kell forgatni, ha megfelelő időben cserélgeted.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18077) xedos válasza cigam (#18075) üzenetére


xedos
addikt

Miniben nincs hangszoró, mikrofon és webkamera...

(#18078) blakey válasza xedos (#18077) üzenetére


blakey
titán

Van hangszóró :), de minden "pótolható". iMac mid 2011-ről váltottam Minire, nem bántam meg.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18079) Garsza válasza xedos (#18074) üzenetére


Garsza
veterán

Köszönöm a segítséget mindenkinek.

(#18080) xedos válasza blakey (#18078) üzenetére


xedos
addikt

Hmm...
Ugyanazért az árért szerintem nem buli...
Ebbe rendes 3.5"-os HDD megy, a hangszoró relatív jól szól. Webkamera is használható.
Amit írt 50.000Ft-os hibátlan ár mellet nem érdemes minit nézegetni. - szerintem.

(#18081) cigam válasza xedos (#18080) üzenetére


cigam
félisten

És közben egy másik monitorn nézi a képet. Hát ez annyira ... Akkor inkább egy számmal kissebb mini, vagy egy kicsit drágább, de tényleg működő iMac.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18082) xedos válasza cigam (#18081) üzenetére


xedos
addikt

Te sem olvasol...
50.000Ft-os hibátlan iMac-ről beszéltünk!

(#18083) blakey válasza xedos (#18080) üzenetére


blakey
titán

Konkrétan arra válaszoltam, hogy a miniben nincs hangszóró, stb. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18084) Garsza válasza cigam (#18081) üzenetére


Garsza
veterán

20000 vagy 25000 HuF volna az ára, így hibásan.

(#18085) xedos válasza Garsza (#18084) üzenetére


xedos
addikt

Annyit megér...
Esetleg vadászhatsz valami monitort, ami belefér...
Korábban találtam olyat amelyben szintén 17" 1440x900-as lcd volt
Most itthon egy ilyen látja el a htpc szerepét. Belső monitor lekötve. mini DVI-HDMI-vel tévére, optikain erősítőre kötve...

(#18086) koma106


koma106
senior tag

Sziasztok!

Használ valaki WD TV Live eszközt, OSX 10.9 alatt? Szeretnék egy olyan eszközt, amivel streamelem az iMac-ről a filmeket, sorozatokat a TV képernyőre, de attól félek, hogy Mavericks alatt a WD nem lesz kompatibilis.
Esetleg egyéb ötlet filmek, sorozatok vezeték nélküli TV-re juttatásra? (Apple TV, Chromecast)
Esetleg Apple TV és Plex?

-

(#18087) blakey válasza koma106 (#18086) üzenetére


blakey
titán

Szerintem a WD látja a Plex-et.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18088) cigam


cigam
félisten

X-Mirage for Windows - 1éves licence
X-Mirage az egyik legprofibb AirPlay-kiszolgáló OSX-re és Windows-ra. Lehetőséget ad a képernyő tükrözésére, és felvételére.
Az ingyenes akció 2 napig tart.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18089) hengelhof válasza cigam (#18088) üzenetére


hengelhof
senior tag

Csak windowsos verziót találtam... vagy benne van a packban az OSX is?

[ Szerkesztve ]

(#18090) cigam válasza hengelhof (#18089) üzenetére


cigam
félisten

A for Windows elég beszédes a nevében ;)
Megpróbálhatod élesíteni vele az OSX verziót, de nem hinném, hogy működne.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18091) hengelhof válasza cigam (#18090) üzenetére


hengelhof
senior tag

Nos igen. Csak egy picit azt sugallta a hozzászólásod, hogy is-is. Reménykedtem hátha.

(#18092) cigam válasza hengelhof (#18091) üzenetére


cigam
félisten

Egy próbát megér. Azért írtam be ide is, mert hozzám hasonlóan sokan használnak Windows-os gépet az iEszközeik mellett.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18093) gamer187


gamer187
tag

OS X-en töltöm le a filmet, viszont NTFS pendrive-ra kéne tennem a fájl mérete miatt. Hogyan tudom ezt megoldani Windows nélkül? Mert ha FAT-al nem megy a méret miatt, NTFS-t nem látja a rendszer de ha elő is hozom lemezkezelővel nem enged rá másolni.

(#18094) Ragnar95 válasza gamer187 (#18093) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Telepítsd a Tuxera NTFS-t és akkor tudsz írni is NTFS-re. Vagy formázd exFATra a pendrive-ot, ott nincs méretkorlát és az OSX és Windows is tudja írni-olvasni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18095) menyko válasza gamer187 (#18093) üzenetére


menyko
tag

Vagy, csomagold be az mkv-t pár gb-os darabokra

(#18096) cigam


cigam
félisten

az iStat-on kívül van vmi bevált hőmérséklet / ventillátor fordulatszám figeylő?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18097) sweet122


sweet122
tag

Írtam egy regényt, de mire elküldtem volna, kijelentkezett és most írhatom újra.. Most rövidre fogom inkább.

Szóval:
1.Reggel vissza akartam rakni a Mavericks-et, de nem tudom letölteni az AppStore-ból a telepítőt, mert leokézom, de nem csinál semmit. Ha valaki tud olyan linket, ami nem az AppStore-ra mutat, azt megköszönöm.

2. Próbáltam TimeMachine mentésből visszarakni, de felénél megakadt és újra kellett telepítenem a Yosemite-t, ezt ma háromszor eljátszottam.
A baj csak az, hogy teljesen friss rendszert rak fel, de az alkalmazások megmaradnak. Minden más visszaáll.

3. Safariban a tab nézetben, ahol látom, hogy a többi eszközömön milyen weboldalak vannak megnyitva, ott látom háromszor is a gépem, azokkal a weboldalakkal, amik akkor voltak megnyitva, mikor megpróbáltam a TimeMachine mentést visszaállítani. Olyan, mintha azok valahol még futnának vagy nem tudom. Erre van magyarázat? Már nem tudom visszaállítani a régi Mavericks-em, mert 27-i a legrégebbi mentésem, ott meg már Yosemite volt fenn, de egy friss Mavericks-et visszaraknék.

(#18098) cigam válasza sweet122 (#18097) üzenetére


cigam
félisten

Pedig jó lett volna bővebb lére ereszteni, mert
- mert, nem tudni mit okézol le és hol

- a telepítéskor válastottad a TM visszatöltést? a megakadás pontosan mit jelent? kaptál vmi hibaüzenetet, a naplófájlokba került valami ráutaló bejegyzés?
Formázás nélkül csak a rendszert telepíti az alkalmazások, és a home könyvtárak érintetlenek maradnak.

- a TM félig-meddig sikerült visszatöltése összezavarhatta a Safarit(is). A Safari alaphelyzetbe állítása nem segít

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18099) gamer187


gamer187
tag

Kösz a segítséget srácok!

(#18100) RaZroX


RaZroX
addikt

Megint frissült a VOX, ez mindig csak egyre jobb lesz :K

This is the way

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.