Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17051) megema válasza Ragnar95 (#17047) üzenetére


megema
őstag

Hmmm... Köszi! :R Szokás szerint előbb guglizni kellett volna, csak nem gondoltam hogy copy paste az egész. Utána persze egy zenét elindítva, majd az elérési útját beállítva feldobta a lehetőséget, hogy megkeresi az összeset, és hibátlanul össze is hozta. Ezt a funkciót mondjuk már ismertem.

Többiek a többire? :)

[ Szerkesztve ]

(#17052) KMan válasza buci30 (#17050) üzenetére


KMan
őstag

Arra azert majd figyelj, hogy az Air-ben a RAM nem bovitheto!

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#17053) buci30 válasza KMan (#17052) üzenetére


buci30
addikt

upsz :R

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#17054) tDr1v3r válasza megema (#17045) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A lag sajnos normális, nem bírja kihajtani az Iris... én ezért várok a vásárlással.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#17055) Xmodule válasza czanga (#17034) üzenetére


Xmodule
őstag

köszönöm az ötletet. az jutott viszont az eszembe hogyha az elem lenne rossz akkor az idöt is elfelejtené nem? pl ha ugy van beallitva hogy manualisan allitom be az idöt nem pedig a netröl szedi le. Vagy rosszul gondolom?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#17056) megema válasza tDr1v3r (#17054) üzenetére


megema
őstag

Utánaolvastam, a 10.9.2 javított a helyzeten, de a fullos rMBP is laggol. Abban pedig NVIDIA (is) van. Kérdés, hogy hogy működik együtt a 2 két GPU... MBA-nél is tapasztalták. Szóval nem biztos, hogy kevés az Iris. Azt elhiszem, hogy az előző szériában a HD4000 kevés volt ekkora felbontáshoz, de azért az Iris-en csodálkoznék. HTPC-mben Ivy Pentium proci van, számozás nélküli HD GPU-val és a full HD nem probléma neki...

Amúgy a WiFi továbbra se jó. :( Van bármi ötlet mi lehet a kínja?

[ Szerkesztve ]

(#17057) Xero válasza megema (#17056) üzenetére


Xero
nagyúr

Dehogy lagol a dedikált.

(#17058) megema válasza Xero (#17057) üzenetére


megema
őstag

Ha te mondod... Katt.

(#17059) Xero válasza megema (#17058) üzenetére


Xero
nagyúr

Lévén itt van mellettem egy 750M-es 15-ös is, így én mondom. ;)

(#17060) Blaise válasza megema (#17058) üzenetére


Blaise
veterán

Nekem se laggol, pedig általában az Iris van használva, nem a 750.

(#17061) megema válasza Xero (#17059) üzenetére


megema
őstag

Én elhiszem, csak úgy reagáltál az előbb, mintha hülyeséget állítanék... Más attól még tapasztalhatta, nem? :) 10.9.1-en se csinálta? Mert a linkelt helyen még 10.9.1-nél írják többen is, hogy a GT750-nel szerelt modell is értintett.

(#17062) Xero válasza megema (#17061) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem. :N

(#17063) czanga válasza Xmodule (#17055) üzenetére


czanga
őstag

Van a dologban valami, de nem emlékszem pontosan, hogy az OS X shutdown-kor a HDD-re írja ki a menteni való adatot, vagy a memóriába, esetleg az SMC felelős részben 1-2 dologért, pl óra/naptár funkció.

Nem tudom, minden esetre egy próbát megér ez is a táp mellett, ha már szét kell szedni

Szerintem figyelt, hogy csinál e más érdekes hibát is. Mert nem feltétlen tudod gondolom nélkülőzni a gépet, vagy záros időn belül szervizbe adni. Persze utóbbi lenne jobb, fő a biztonság. :K

Sok sikert, és gyógyulást a gépnek. :R

@cigam

Nem volt szándékomban vitát generálni, vagy zavart kelteni az erőben. Arra próbáltam rávilágítani, hogy a témában hozzám intézett első, és kérdésekkel teli kommentedet elolvasva, az inkább kérdőre vonón hatott, mintsem érdeklődőnek. :R
Pocskondiázni pedig senkit nem áll szándékomban természetesen (tudom, hogy senki sem feltételezte), semmilyen téren, de továbbra is szeretném veletek megosztani a szerviztapasztalatim, és így azt is, ha sok embertől, egymástól függetlenül, valamiről rosszat hallok. Legyen az gép, bolt, egy személy, akármi.

[ Szerkesztve ]

(#17064) blakey válasza megema (#17045) üzenetére


blakey
titán

Az OS X is tetszik, csak ne lenne ez a WiFi, illetve SMB gond. Utóbbit ha minden igaz (kopp-kopp-kopp) megoldottam.
Melyik megoldással odottad meg? Csak kiváncsi vagyok. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17065) cigam válasza czanga (#17063) üzenetére


cigam
félisten

Akkor félreérthetően fogalmaztam. Semmi kötözködés, vagy kérdőre vonás nem volt a szándékomban. Csak kíváncsi lettem arra, hogy pontosan melyik a "huncut".
Továbbra is érdelődéssel várom szervizes tapasztalataidat.

Igyunk még egy korsóval, és fogjuk rá a ...

:R

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17066) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Beledobtam az SSD-t a minibe. Hát őőő... nem is tudom eddig hogy bírtam ki a hdd-vel. Most az SSD-vel brutál a sebességkülönbség.

Esetleg valaki tudja, hogy miket kell átállítani a rendszeren, ha ssd-t használok? Van ilyen?

Köszi!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#17067) czanga válasza RoryBreaker (#17066) üzenetére


czanga
őstag

Első a Trim. Továbbá érdemes a sleep image-et kiiktatni, és a motion sensor-t is, amennyiben nincs HDD a gépben pluszban. Akkor a motion: on maradjon.. :)

Van erre ingyenes és fizetős app is, kb mindkettő ugyanazt tudja. Nekem az utóbbi app van meg, kolega úr pedig a chameleon félét hajtotta amíg szüksé volt rá a non retina MBP miatt. Mindkettő szuperál. :)

(#17068) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Valaki mondja meg nekem, hogy mac minihez a 2. hdd beépítéséhez milyen flex kábelt kell vennem? A második hdd alatt azt értem, ami ha a szerelőablak felől nézzük, alsó helyre építhető be. Tehát az alma rajzhoz vagyis a gép tetejéhez közeli hdd. Most a gyári az a szerelőablakhoz közeli helyen van. Annyi féle kábel van ebay-en, nem akarok rosszat venni, mert akkor gondolom ha a felsőhöz veszek véletlenül, akkor az rövid lenne az alsóhoz. Káosz van ezekből. Köszi!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#17069) Fr3eWar válasza RoryBreaker (#17068) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Szia,

Ilyet
Én annó ezt vettem, tökéletes hibamentes amerikából postázott cucc.
Voltak itt hazárdirozók, meg fillérb@szók, akik innen onnan meg ebayről rendeltek, van akinek az is jó volt de van akinek nem.

Én csak a legbiztosabb forrást mondom.

(#17070) cigam válasza czanga (#17067) üzenetére


cigam
félisten

Ma még kapható olyan SSD, ami nem "házon belül" intézi a TRIM-et?
Mi baja lesz a sleep image-től? Már régen elvaul, mire "elfárad".

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17071) RoryBreaker válasza Fr3eWar (#17069) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Akkor jó. Én is most rendeltem meg :)

Köszi!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#17072) RoryBreaker válasza cigam (#17070) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Én most töltöttem le a trim enablert. Mondjuk az nem házon belül intézi, de remélem intézi ahogy kell. Csak azt nem tudom hogy a többi beállítás hogy kell kinézzen, nem egyértelmű, hogy "be" állásban legyenek a csúszkák, vagy "ki" állásba :)

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#17073) czanga válasza cigam (#17070) üzenetére


czanga
őstag

Kingston V200 -ig voltak olyanok ami garbage collection-t nyomatták, és akkor nem kellett a Mac-en beállítani, hogy menjen a trim. Azóta nincs ilyen SSD.
Sleep image-től semmi, csak helyet spórólunk, és nálam pl "csak" 120-as 840 EVO van a miniben és a MBP-ban is, így azért jól tud jönni, az a pár giga plusz hely. :)

@RoryBreaker

Így:

[ Szerkesztve ]

(#17074) RoryBreaker válasza czanga (#17073) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Akkor jól tippeltem, köszönöm! :)
Gondolom ez a trim egyszer "on" állásban van, akkor nem kell vele foglalkozni restart után sem ugye?

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#17075) czanga válasza RoryBreaker (#17074) üzenetére


czanga
őstag

System report-ban / SATA részben még ellenőrzöd, hogy a Trim Support rész mellett "yes" van, és ennyi. :)

(#17076) RoryBreaker válasza czanga (#17075) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

OK, köszi!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#17077) cigam válasza czanga (#17073) üzenetére


cigam
félisten

Nem mondod? Ennek mi értelme? Már megint egy olyan újdonság, ami visszafejlődés :(

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17078) czanga válasza cigam (#17077) üzenetére


czanga
őstag

Sajnos az after marker cuccoknál az OS X nem állítja be a Trim -et ON-ra magától, így rá kell venni. :))

Viszont maga a Trim, mint funkció, cseppet sem visszalépés, egyszerűen csak az Apple-nél az a policy, hogy ne tegyél bele mást, mint amit ők adnak...

Az említett Kingston V200-at sem gyártják már nagyon rég.

Jómagam azt szoktam mondani, ha SSD bővítés van Mac esetében, akkor mind1 mit választunk az épp futó tipusokból, csak ne SandForce vezérlős legyen az SSD. Ezt észbentartva, meg azt, hogy ajánlottat válasszunk ezen felül, nem lehet gondunk.

[ Szerkesztve ]

(#17079) ficere


ficere
aktív tag

Sziasztok.
Ellopták a macbookom,van rá esély,hogy valaha viszont lássam,nem volt firmware jelszó.Ha esetleg csatlakozik a netre valahogy nem lehet elkapni?Előre is köszi.

Machete nem ír sms-t

(#17080) biker válasza ficere (#17079) üzenetére


biker
nagyúr

persze, icloudban tiltasd le az eszközt, illetve a helyszínt is megmutatja

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#17081) czanga válasza ficere (#17079) üzenetére


czanga
őstag

Amennyiben a te Apple ID-dal volt beregisztrálva a gép, és a find my mac be volt kapcsolva, akkor az icloud.com weblapra fellépve, és az ID-ddel bejelentkezve még remélhetőleg elcsíped az aktuális helyzetét ha wifin van a cucc.

Amennyiben nem kapcsolták ki, vagy húzták újra az OS X-et.

Írj, majd, hogy sikerrel jártál e.

Lassú vagyok. :DD

[ Szerkesztve ]

(#17082) TheMarci válasza ficere (#17079) üzenetére


TheMarci
addikt

Prey volt rá telepítve? icloud.com-on elvileg látni kellene a mac gépeket is, de szerintem sok esély nincs rá. :( Meg szabad kérdezni, hogy hogy lopták el? (Csak hogy tanuljunk belőle) Plusz rendőrségen tegyél feljelentést sorozatszámmal, esetleg beszeljukmacen beírhatod a lopott gépek topikba.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#17083) ficere válasza TheMarci (#17082) üzenetére


ficere
aktív tag

Betörtek hozzánk,és vitték el minden számitástechnikai eszközt.Prey nem volt rajta(sajnos).Csak akkor lenne esélyem?Ha raktak egy új OSX-et akkor hiába kapcsolódik a netre semmi remény?

[ Szerkesztve ]

Machete nem ír sms-t

(#17084) claire78 válasza RoryBreaker (#17068) üzenetére


claire78
senior tag

Én ezt rendeltem meg egy fél éve kb.:
[link]

Tökéletesen illeszkedik, hibátlanul üzemel.

(#17085) blakey


blakey
titán

Sziasztok, mielőtt ebayről rendelnék, megkérdezném itt is, hátha :), Nincs valakinek egy hibátlan, karcmentes, felesleges mac mini alső fedlapja late 2012-es modellhez? Ha nem tévedek akkor 2010-estől jó hozzá.
Erről lenne szó:

:R

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17086) biker válasza ficere (#17083) üzenetére


biker
nagyúr

a find my mac nvramban tárolódik, reinstall után is megtalálja a gépet

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#17087) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Üdv az uraknak!

Tegnap beléptem én is egy 2012-es Mac Minivel, mivel most vált aktuálissá (céges gép) így nem várhattam meg a következő generációs minit, de szerintem ezzel sem lesz problémám.

https://vertigostore.eu

(#17088) ficere válasza biker (#17086) üzenetére


ficere
aktív tag

Az jó hír,mindenféle internetcsatlakozás után megtalálja,vagy csak wifi-nél?

Machete nem ír sms-t

(#17089) biker válasza ficere (#17088) üzenetére


biker
nagyúr

mindegy, csak neten legyen. Zárold, és küldj hangjelzést rá, telefonszámmal :)
reinstall zárolás után nem fog menni

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#17090) RoryBreaker válasza claire78 (#17084) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Zsííír! :) Köszönöm szépen! És azt még kérdezném, hogy mennyi idő alatt ért hozzád? Mert lehet rendelek én is még 1-2-t aztán a friss minis ismerőseimnek eladogatom :)

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#17091) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy a logitech mk520 működik-e mac-el?

(#17092) blakey válasza Mate (#17091) üzenetére


blakey
titán

Minden további nélkül. Ezzel konfigurálhatod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17093) Mate válasza blakey (#17092) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszönöm!

(#17094) claire78 válasza RoryBreaker (#17090) üzenetére


claire78
senior tag

12 nap alatt jött meg. Még kedvezményt is kaptam, 17$ volt. :)

(#17095) twine válasza biker (#17089) üzenetére


twine
addikt

Kérdés,hogy hozzáértő kezekbe kerül e a készülék, vagy sem...
NvRAm-ból az adatok törlése, ha jól tudom, egy billkombi.... :((
A zárolás, egy picit több.....(idő) :((

talán tényleg az egyik leghatékonyabb védelme az Apple-nek van...de sajnos sz@rt sem ér...
(elnézést, hogy így fogalmaztam)
úgy értem,,ha egy pöppet hozzáértő nyúl a géphez,,, :U :R ,

Szerk:

gyorsan mielőtt félre értitek....ezzel nem azt akartam mondani, hogy a kollega ne kövessen el mindent.hoyg megtalálja a gépét....csak az "NvRam-ra" reagáltam inkább...

Természetesen Zároljon,,és csipogtasson, ahogy csak bír :R :K ;)

[ Szerkesztve ]

(#17096) RaZroX


RaZroX
addikt

Vélemény ?

This is the way

(#17097) biker válasza twine (#17095) üzenetére


biker
nagyúr

Nincs igazad, mondom ezt elszenvedojekent egy lopott rmbp vevokent :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#17098) biker válasza biker (#17097) üzenetére


biker
nagyúr

http://ilostmynotes.blogspot.hu/2013/11/disable-find-my-mac-by-modifiying-nvram.html?m=1
Sima bill komboval nem torlodik, es a recovery se elerheto majd es a reinstallhoz kell az eredeti apple id
Ezt meg az tudja mara aki visszakapta a gepet, mert inkorrekt volt :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#17099) Xmodule


Xmodule
őstag

Imac 21.5 mid 2010 be bekapcsolo gombot szerintetek honnan tudnék venni?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#17100) buci30


buci30
addikt

Megvettem az első aplle macbook-omat :DD

Egy Macbook Air 13" os, magyar billentyuzetes, 128Gb, 4Gb Ram , i5 Cpu, mid 2011es , karcmentes allapot ;)

Hihetetlen gyors könnyű és nagyon szép :K

Lehet lesz pár láma kérdésem így köszönöm előre is a segítséget ,meg a választásba is köszönöm mindenkinek aki írt... :)

Milyen alap app-okat használtok?
Eddig amit eg is vettem az a MailTab Pro fro Gmail, MenuTab for Facebook,

Képnézegetőnek az alap iPhoto-t használjátok vagy van jobb ami kezeli az iCloud-ba lévő képeket?

A kérdésem erre ,hogy amit csinálok képet pl a telefonnal az felkerűl a fotostream-be ott egy honapig tárolja azt tudom.
De ami ide leszinkronizálodik a gépre amit most az iPhotoba láttok az itt is marad vagy elfog tünni mert ugyan azt láttom nincs ide mentve a gépre? huu ezt jol megfogalmaztam sorry :Y

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.