Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) T_Tißi


T_Tißi
tag

Sziasztok,

sry, biztos volt már ez a kérdés, de nagyon sok hsz van már....

mi az XP minimum követelménye, hogy hajlandó legyen feltelepedni/elindulni?

(#902) ML320 válasza T_Tißi (#901) üzenetére


ML320
aktív tag

Mazohista vagy? :DDD
Nekem most hoztak egy gépet. P2 333MHz, 64MB RAM, 10GB HDD. XP szenved rajta. Merthogy a futás szót nem erre találták ki... :O

Ember tervez, Isten perverz...

(#903) fero02 válasza T_Tißi (#901) üzenetére


fero02
veterán

[link]

És persze rengeteg idő :DDD

(#904) T_Tißi


T_Tißi
tag

Köszi mindkettőtöknek. :R
Nekem ha jól tudom 500MHz-s a turbó-procim(bár nem emlékszem rá 100%-osan), és úgy néz ki lesz bele 64 MB ram is, úgyhogy asszem nincs mitől félnem :P :D

(#905) Blade!!!


Blade!!!
tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek. A megoldás az lett hogy a két partíción lévő mindkét recycle mappából kellett törölni mindent. Mert amíg felváltva törölgettem őket addig valószínüleg visszaírtak egymásba, mert addig nem oldódott meg a dolog. Így hogy mind a kettőből töröltem jó lett. ( winternals rdcommander :R )

Gigabyte 965P-DS3, Intel Core Duo 6400, 2*512DDRII 800Mhz, Gigabyte Nvidia 7600GT, 80GB SATAII 16mb Samsung, Pioneer 112D, Chieftec Dragon ház, Chieftec 450W táp

(#906) Tosee


Tosee
őstag

#854-re valaki?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#907) yoogie


yoogie
aktív tag

Sziasztok!

XP energiaellátás ki- és bekapcsolása speciális fülön az ''Amikor megnyomom a számítógép be/ki kapcsoló gombját'' választási lehetőségek, csak akkor működik, ha az alaplap támogatja ezt?
Egy gépet akarunk kitenni egy üzembe ami figyeli a teljesítményt a termelő gépeken és összesíti azt, és nem lesz hozzá billentyűzet csak a gép ''powa'' gombja.

(#908) Tybee21


Tybee21
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Vannak orosz nyelvű progik, amelyeken a megjelenő panelekben cirill betük vannnak, miért nem jeleníti meg ezeket a magyar XP-m? Ha esetleg nem tiszta a dolog, akkor itt egy kép, nézzétek meg, mire is gondolok, ha vkinek van ötlete írja meg légyszíves, meg azt is, hogy mit lehet ez ellen tenni. (Kíméljetek attól, hogy orosz XP-t rakjak fel, gondoltam már rá)
[link]

Köszi!

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#909) gergo84 válasza Tybee21 (#908) üzenetére


gergo84
aktív tag

én megpróbálkoznék egy ciril betükészlet feltelepítésével
[link]
-----------------------------------------------------

üdv! áruljátok el nekem légyszi, miért nem tudom törölni a gépemről az img kiterjesztésü fájlokat? Total commander azt mondja, szüntessem meg az irásvédettséget. Nem tudok rájönni, milyen progi használhatja, amiért nem engedi letörölni :F

köszi

(#910) PazsitZ válasza gergo84 (#909) üzenetére


PazsitZ
addikt

Gondolom valami képfájl kezelő használja. Legrosszabb esetben csökkentett módban töröld.

- http://pazsitz.hu -

(#911) eastsider


eastsider
nagyúr

Hy
Vki tudna segíteni a távoli asztal beállítására (helyi hálón belül) -márha lehetséges
előre is thx

(#912) sh4d0w válasza gergo84 (#909) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Alcoholban vagy DaemonToolsban be van csatolva a képfájl. Csatold le és utána törölheted.

https://www.coreinfinity.tech

(#913) rdi válasza sh4d0w (#912) üzenetére


rdi
veterán

vagy használja az unlocker progit :)

Fej! Tor! Potroh!

(#914) Soak


Soak
veterán

Sziasztok!

Azt mi okozhatja ,hogy egy teljesen szűz Win XP prof , az alaplapi driverekkel és böngészővel már néha csinál olyat ,hogy önkényesen kilép és ujra indul (nem kifagy , hanem szépen kijelentkezik) . Ez egy telejsen felépitett rendszernél is meg-meg esik.

(#915) tusk_1


tusk_1
csendes tag

Szeretném a segitségeteket kérni. A feltelepitett XP-m ma nem indult el, ugyanis betöltéskor kiirja, hogy aktiváljam az XP-t, de mivel a gép rögtön ki is kapcsol ezt nem tudom megtenni. Előtte feltelepitettem egy XP törést és gondolom ennek a következménye ez...
Meg tudná mondani vki, hogy mit csináljak..?
(a rendszerújratelepitésen kivül, ami gondolom megoldaná a problémát)
köszönöm a válaszokat mindenkinek!

(#916) marsu válasza tusk_1 (#915) üzenetére


marsu
addikt

Szerintem szerezz be egy legális Windows XP-t, azzal tuti nem lesz gond!

;)

Press any key to continue ...

(#917) Ramius válasza tusk_1 (#915) üzenetére


Ramius
őstag

Előtte feltelepitettem egy XP törést

a moderátorok nemszeretik az ilyen mondatokat...

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#918) Dr. Romano válasza tusk_1 (#915) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Próbáld meg még Safe módban indítani az XP-t, hátha be tudsz lépni és valahogyan leszedni azt a csúnya törést! :D
Egyébként marsu kollégának igaza van! Vedd meg eredetiben vagy tölts le egy jó kis Linuxot. :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#919) Chili7


Chili7
őstag

Hello!

A notim bekapcsolása után (hibernálásból fel), ha nem nyúlok hozzá egy-két percig, akkor újra kikapcsol (hibernál). Miért van ez? És hogy lehet megszüntetni?
thx

(#920) Blade!!! válasza yoogie (#907) üzenetére


Blade!!!
tag

Semmi köze az alaplaphoz. Működik ha ott beállítod. (vagy legalábbis kellene)
De egyszerűen próbáld ki. Kárt nem okoz az sem, ha mégsem jön össze.

Gigabyte 965P-DS3, Intel Core Duo 6400, 2*512DDRII 800Mhz, Gigabyte Nvidia 7600GT, 80GB SATAII 16mb Samsung, Pioneer 112D, Chieftec Dragon ház, Chieftec 450W táp

(#921) Blade!!! válasza Chili7 (#919) üzenetére


Blade!!!
tag

Energiakezelése lehet hogy rosszul van beállítva. És magasabb energiaszintnél is hibernálja a gépet. Csökkentett módban indítsd és állítsd át. Vagy a windows beépített energiabeállítsainál vagy abban a progiban amit a notihoz adott a gyártó.

Gigabyte 965P-DS3, Intel Core Duo 6400, 2*512DDRII 800Mhz, Gigabyte Nvidia 7600GT, 80GB SATAII 16mb Samsung, Pioneer 112D, Chieftec Dragon ház, Chieftec 450W táp

(#922) Blade!!! válasza eastsider (#911) üzenetére


Blade!!!
tag

Pontosan mi a problémád?

Gigabyte 965P-DS3, Intel Core Duo 6400, 2*512DDRII 800Mhz, Gigabyte Nvidia 7600GT, 80GB SATAII 16mb Samsung, Pioneer 112D, Chieftec Dragon ház, Chieftec 450W táp

(#923) Blade!!! válasza [HUN]Zolee (#898) üzenetére


Blade!!!
tag

Sajna már nincs meg a progi és fejből nem is tudom a nevét. De ha google-ban rákeresel children control program-ra akkor találsz egy párat, ha minden igaz. És nem csak korlátolt userhez tudod vele hozzárendelni az időkorlátot, hanem mindenkihez akár rendszergazdához is.

Gigabyte 965P-DS3, Intel Core Duo 6400, 2*512DDRII 800Mhz, Gigabyte Nvidia 7600GT, 80GB SATAII 16mb Samsung, Pioneer 112D, Chieftec Dragon ház, Chieftec 450W táp

(#924) eastsider válasza Blade!!! (#922) üzenetére


eastsider
nagyúr

Tárgytalan, mert az egyik gépen Home van
azért THX

(#925) [HUN]Zolee válasza Blade!!! (#923) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

oks kösz a segítséget, utánnanézek majd.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#926) Blade!!! válasza eastsider (#924) üzenetére


Blade!!!
tag

Próbáld meg a RealVnc-t.

Gigabyte 965P-DS3, Intel Core Duo 6400, 2*512DDRII 800Mhz, Gigabyte Nvidia 7600GT, 80GB SATAII 16mb Samsung, Pioneer 112D, Chieftec Dragon ház, Chieftec 450W táp

(#927) Blade!!! válasza [HUN]Zolee (#925) üzenetére


Blade!!!
tag

Sikerült megtaláltnom a progit. Privátba küldtem egy linket. Töltsd le és használd. Régebben ezt használtam egy rövid ideig.

Gigabyte 965P-DS3, Intel Core Duo 6400, 2*512DDRII 800Mhz, Gigabyte Nvidia 7600GT, 80GB SATAII 16mb Samsung, Pioneer 112D, Chieftec Dragon ház, Chieftec 450W táp

(#928) heim


heim
tag

Bocsi! Láma kérdés...Eltüntettem az asztal ikont a tálcáról...hogy tudnám visszahelyezni?
Előre is köszi mindenkinek az időt amit erre a nyámnyila kérdésre pazarolt :R

Csak Norrisz poénokhoz alapvető tudás szükségeltetik, Csak Norrisz a legkeményebb (PSN ID: Heimsz)

(#929) Dr. Romano válasza heim (#928) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ezt nem tudom, de ha lekérem a tálcaikon tulajdonságát, akkor ezt írja útvonalnak:
C:\Documents and Settings\felhasználó neve\Application Data\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch

Remélem segít valamit! :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#930) zsoi válasza heim (#928) üzenetére


zsoi
senior tag

Szvsz nem Láma kérdés... engem is megfogott elsőre... :)
Asztal megjelenítése.scf -keress rá a C:\Documents... alatt erre a file-ra (userenként csinál ilyet, -remélem több felhasználó is van). Ha nincs, jelezd küldök egyet.
XP Prof. SP2?
a path:
C:\Documents and Settings\user_nev\Application Data\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch

AHH késtem Dr. Romano :)

[Szerkesztve]

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#931) dpetiba


dpetiba
aktív tag

Sziasztok,

nem tudom pontosan mi a baja a gépemnek, de lehet, hogy magához az XP-hez van köze. Mostanában Office 2003-ba a MENTÉS MÁSKÉNT-re kattintva folyamatosan homokórázik a gépem. Valahol próbálgattam utánanézni és mint ha az egyik security update reccsentené be. Volt valakinek ilyen, hogy kellene ezt javítani?

Köszi

(#932) Sátán44


Sátán44
addikt

Rendszergazdaként szeretnék felügyelni egy gépet (interneten keresztül),de az a gép másik városban van.Hogyan tudom azt megtenni,hogy bármikor hozzáférhető legyek a másik géphez,tehát ne kelljen ilyen távsegítség dologhoz folyamodnom?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#933) kraftxld válasza Sátán44 (#932) üzenetére


kraftxld
nagyúr

RealVNC

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#934) heim válasza zsoi (#930) üzenetére


heim
tag

köszi mindenkinek a gyors válaszokat. Igen, az op rendzser XP Prof. SP2.
Megtaláltam, amit írtatok az scf-et is, de nem tudom hogy tudok onnan parancsikont előcslogatni, mert ott sem leledzik...ebben segítsetek légyszi...

Csak Norrisz poénokhoz alapvető tudás szükségeltetik, Csak Norrisz a legkeményebb (PSN ID: Heimsz)

(#935) gergo84 válasza sh4d0w (#912) üzenetére


gergo84
aktív tag

fura volt ez a probléma. daemon tools-t használok. az iso képfájlokkal nincs is probléma, simán lehet törölni unmountolás után, csak az img -t nem. :) viszont ha kikapcsolom a daemon tools-t akkor engedi... érdekes...

(#936) Jarod1 válasza Sátán44 (#932) üzenetére


Jarod1
addikt

Logmein.com, Ezt csak a célgépen kell telepíteni és Teljesen vezéreled a géped, még a partíciók állapotát is kiirja. a logmein reach.

(#937) Ramius válasza heim (#934) üzenetére


Ramius
őstag

Megnyitod a jegyzettömböt és belemásolod ezt:
[Shell]
Command=2
IconFile=explorer.exe,3
[Taskbar]
Command=ToggleDesktop

Majd elmented az egészet Asztal megjelenítése.scf néven ide:
C:\Documents and Settings\_neved_\Application Data\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\

mod: ja és ha kész a fájl akkor jobklikk rajta -> Küldés -> Asztal (parancsikon létrehozása)

[Szerkesztve]

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#938) Ziog


Ziog
aktív tag

Olyan problémám adódott, hogy volt egy SUSE Linux és egy XP a gépemen. A Linuxot letöröltem és most nem akar indulni az xp.
Próbáltam a telepítő cdvel javítani az mbr-t, de nem nagyon sikerült. Valami nvidia boot akármi van helyette, de nem tud betölteni a rendszer.
Mindig boot disc failure-t ír ki. A dolgot talán egy kicsit bonyolítja, hogy sata-s a wincsim.
Ha lenne valakinek valami ötlete, hogy mit lehetne tenni nagyon megköszönném.

(#939) rdi válasza Ziog (#938) üzenetére


rdi
veterán

próbálkozz valamilyen boot managerrel például

Fej! Tor! Potroh!

(#940) lesaux


lesaux
veterán

Ezt nézze már meg valaki, legyen olyan jó!
[kép]
[link]

Elvileg a B válasz helyes, de akkor vagy angolul nem tudok elég jól, vagy a Windowst nem ismerem eléggé (mondjuk bármelyik elképzelhető). Szerintem egyiket se kell bepipálni, a júzer meg fogja tudni változtatni a jelszavát. Nem?

(#941) PazsitZ válasza lesaux (#940) üzenetére


PazsitZ
addikt

Elméletileg úgy tünik, ha egyiket se piálod be, akkor is meg tudná változtatni majd a jelszavát. De mivel a kérdés arra kérdez, hogy melyiket jelöld be, hogy majd meg tudja tenni, így egyet be kell jelölnöd(Mert a kérdés elvárja, hogy jelölj). Tehát a kérdés alapján a B-t kell bejelölni...

- http://pazsitz.hu -

(#942) gabor907


gabor907
tag

hello légyszi segítsetek
ha belépek egy mappába amiben film van akármelyikbe akkor az egyből megfagy(2-3mp) és kiírja h adatvégrehajtás megakadályozása utána meg az explorer is és elmegy minden aztán visszajön és ugyanez a hiba vírus nincs noddal néztem, mi lehet a hiba???
ha kikapcsolom az adatvégrehajtást akkor is kiírja bármely mappa legyen az c, d , hordvinyó
szar xp

core

(#943) birno


birno
addikt

Sziasztok!

Mi lehet a gond akkor ha IE6 alatt nem jönnek be a pop-up ablakok?
Csak felugrik és rögtön el is tűnik.
Akkor is ha a blokkolásuk le van tiltva.
Opera alatt minden ok.

(#944) mr_knight válasza Ziog (#938) üzenetére


mr_knight
senior tag

XP cdről bebootolsz és ''fixboot'' parancsot adod ki majd a ''fixmbr''-t így csináltad ? :U

(#945) Chili7 válasza Blade!!! (#921) üzenetére


Chili7
őstag

Energiakezelési sémánál az RMClock Utility management van beállítva, abban meg kizárt, hogy ilyesmi legyen beállítva.
Konkrétan mi lehet elállítva? Vagy esetleg máshol keresendő a hiba?
thx

(#946) Nortid


Nortid
aktív tag

Hali!
A Win XP SP2 Home is támogatja a duplamagos cpu-kat?

[ Szerkesztve! ]

(#947) mr_knight válasza Nortid (#946) üzenetére


mr_knight
senior tag

tudomásom szerint támogatja a több magos processzorokat, de egynél több processzort már nem.

(#948) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Van valami módja annak, hogy (egy megfelelő méretű) pendrive-ra XP-t telepítsek, majd arról bootoljak?
Konfig adatoknál. Alaplap csak optikai meghajtóról, HDD-ről és FDD-ről támogatja a bootolást, de mintha derengene valami arról, hogy a fent kérdezett dolog lehetséges.

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#949) Nortid válasza mr_knight (#947) üzenetére


Nortid
aktív tag

köszi

[ Szerkesztve! ]

(#950) moonman válasza FehérHolló (#948) üzenetére


moonman
titán

a Windows XP-t magát nem. nem támogatja. Windows PE-t vagy ennek mutánsait (pl. BartPE-t) igen.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.