Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) sanyixXx válasza Ramius (#1700) üzenetére


sanyixXx
senior tag

hoppá, ott egy lépést kihagytam (adatvédelem fül :B )

de sajnos továbbra sincsenek kedvenceim :(

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#1702) Belba


Belba
őstag

Sziasztok!

Léci segítsetek : újra kellett telepíteni a gépemre a Windows XP-t (Prof., SP2) és aki újratelepítette az sajna az én nevemet írta be ''A termék jogos felhasználója''-nak...

Elfelejtettem neki mondani előre, hogy más nevet írjon be.
(A szervizes pasinak az volt a kézenfekvő, hogy aki a javítást kéri, nyilván annak a nevére installálja a Windows-t is.)

Most meg itt van beírva a nevem, minden más programba is ez a név beletelepül. :W

Hogyan lehet ezen változtatni utólag?!

Léci, léci, léciiiiii, segítsetek, csak azt az egyet ne írjátok, hogy telepítsem újra a Win-t, mert már 4 napja szórakozom, hogy a régi bevált programjaimat újra felrakjam a gépre...
(Egy rohadék trójai miatt már 1,5 hete megőrülök.) :O

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#1703) Ramius válasza Belba (#1702) üzenetére


Ramius
őstag

A felhasználói fiókoknál tudsz nevet módosítani, azt viszont nemtudom, hogy a jogos felhasználó nevét át lehet-e állítani.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#1704) Belba válasza Ramius (#1703) üzenetére


Belba
őstag

A felhasználó fiókoknál nem találok ilyen változtatási lehetőséget... :O :O :O

Nem a felhasználó fiókok neveit szeretném megváltoztatni, hanem azt a nevet, akit/amit installáláskor beírnak a Win telepítésekor.

A Windows XP-em amúgy jogtiszta, csak nem én vagyok a jogos tulajdonosa, hanem a cégem és nagyon nem tetszik, hogy mindenhova az én nevemet írja be most és nem a cégemét! :((

Halvány emlékeim szerint, mintha ezt a Win95-ben és a Win98-ban át lehetett volna írni.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Most jut eszembe : nincs olyan program, amivel lehet a Windows-t konfigurálni????
Valahol múltkoriban láttam ilyesmit, hátha az most nekem is segítene?! :F



[Szerkesztve]

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#1705) pip válasza Speeedfire (#1697) üzenetére


pip
aktív tag

nincs olyan hogy automatikus, en is azt kerestem legelobb. A sajatgep jobbklikk pedig a control panelbe vezet, de ott nem talalok ilyen opciot :( Nem eletbevagoan fontos, de jobban szeretnem ha mindig nem kerdezne meg mit akarok csinalni, mert az esetek 99%-ban bongeszni szeretnem az adott tartalmat.

(#1706) khalox válasza Belba (#1704) üzenetére


khalox
őstag

Ez kell neked: [link]

(#1707) Belba válasza khalox (#1706) üzenetére


Belba
őstag

KÖSZÖNÖM! Szuper pasi vagy!!!!!! :R :R :R :C :DD :))


[kép]

Máris átírtam!

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#1708) Speeedfire válasza pip (#1705) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

bocs úgy néz ki rosszúl fejeztem ki magam! :B
[link]
nem a sajátgépen hanem a sajátgépben az adott eszközön!

[Szerkesztve]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#1709) TypeEl


TypeEl
csendes tag

Császtok! Óriási problémám van mégpedig az hogy nem tudok lineageezni!!!
Gondoltam hátha tud vki megoldást a problémámra:
Az van hogy új gépet vettem és nem megy szinte semmi.
A vindózt még csak csak felraktam de a Lineage állandóan bugol és kidob már ha szerencsém volt és betudtam lépni 1 percre.
Aztán meg restartolna ha nem kapcsoltam volna ki, így kék halál általában. Van hogy az explorer is hibát ír ki.
Már vissza vittem a gépet a szervizbe, kicserélték a lapot és így már fel lehet rakni a vindózt.
Kék halálkor eddig 2 dolgot írt ki:

1. PFN_LIST_CORRUPT
2. WIN32K .SYS (ekkor video kari cserét javasolt)

Már végső kétségbe esésemben írok ide mert a szervizbe nem tudok mit mondani.
A windows Xp Reborn telepítójéről futtatam pár tesztet.
A procinak, lapnak nem írt ki semmilyen hibát.
A memória tesztet nem csináltam végig de az első 25% ban nem volt hiba.

Köszike előre is.

Ja meg párszor már ezt a üzit dobta utánna:

[link]

(#1710) pip válasza Speeedfire (#1708) üzenetére


pip
aktív tag

igy mar ertheto, kosz szepen, megtorten a modositas :)

(#1711) Speeedfire válasza TypeEl (#1709) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

[link]
jah és csináld végig szerintem a memtesztet, mert megéri! :DD
esetleg legfrissebb diverek! amiket a különböző hadrver szekciókban ajánlanak!

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#1712) Speeedfire válasza pip (#1710) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

csak én voltam b@lf@sz! :B bocs! de legalább összejött! :C

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#1713) sgergi válasza TypeEl (#1709) üzenetére


sgergi
veterán

Futtass egy Memtest86-ot mindenképpen.

(#1714) gergo84


gergo84
aktív tag

mit lehet olyankor tenni, ha a ''a nem aktív ikonok elrejtése'' nyil eltünik (jobb alsó sarok)
már próbáltam ki/be kapcsolni, de nem segített rajta...

(#1715) Ramius válasza gergo84 (#1714) üzenetére


Ramius
őstag

nincs fent semmilyen tweak program?

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#1716) gergo84 válasza Ramius (#1715) üzenetére


gergo84
aktív tag

tweak ? az mi? :F

(#1717) Ramius válasza gergo84 (#1716) üzenetére


Ramius
őstag

pl tweakXP
rendszerbuherátor segédprogram, sok jó dolgot lehet vele állítgatni, de van mikor bekavar valamelyik (ez pl nem, mert nálam megy rendesen hosszú ideje)

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#1718) gergo84


gergo84
aktív tag

Tuneup utilities van fenn. az esetleg? ad-aware se; spybot. más ilyen jellegű nincs

(#1719) Ramius válasza gergo84 (#1718) üzenetére


Ramius
őstag

akkor a tuneup beállításait nézd át, mert lehet hogy az tüntette el. más ötletem most nincs :F

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#1720) gergo84 válasza Ramius (#1719) üzenetére


gergo84
aktív tag

átnéztem. sikerült visszaállítani. bár nem tudom, pontosan melyik beállítás volt az.
( bár én nem állogattam rajt semmit, nem tudom miért tünt el)
kösz a helpet. :R

(#1721) demars


demars
addikt

Hello All!!!
Érdeklődnék, hol lehet olyan xpt szerezni, ami jogtiszta... mert vettem egy használt notit, amihez anno adtak egy xp t, s szeretnék feltenni egy olyat, amit lehet frissíteni...!
Segítségeket köszi előre is!
Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1722) hruodnand válasza demars (#1721) üzenetére


hruodnand
senior tag

rengeteg számítástechnikai boltban lehet kapni. pl.: Bluefish.

(#1723) Blade!!! válasza hruodnand (#1722) üzenetére


Blade!!!
tag

De csak oem verziót. Notebookhoz hogy a rákba kapsz ilyesmit? Mármint értem, hogy úgyis oda adják neki csak elviekben ez tilos lenne? Egyébként ki mit tud hogy állunk ezügyben oem terméket milyen alaktrészekkel lehet venni. Régen, ha nem volt más megoldás egérrel meg billentyűzettel vették mert az a legolcsóbb. De most úgy rémlik, hogy csak a gép működéséhez elengedhetetlen alkatrészekhez lehetne oem terméket adni. Ki mondja meg mik ezek? Hol találok róla infot? Mert egy amatőrnek az egér is elengedhetetlen a gép működéséhez.

Gigabyte 965P-DS3, Intel Core Duo 6400, 2*512DDRII 800Mhz, Gigabyte Nvidia 7600GT, 80GB SATAII 16mb Samsung, Pioneer 112D, Chieftec Dragon ház, Chieftec 450W táp

(#1724) Ramius válasza Blade!!! (#1723) üzenetére


Ramius
őstag

Egy ide vagy sata kébel is elengedhetetlen és még 1000 forintba se kerül.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#1725) demars válasza hruodnand (#1722) üzenetére


demars
addikt

:DD
Hello!
Azt tudom, h egy sima jogtiszta xp-t hol vehetek... Én azt hallottam , h amit notikhoz adnak ki gyárilag (eredeti xp-t), az más mint amit megveszel, mert oda a gép alján lévő kódot kell beütni, s azt fogadja el telepítéskor! Én arra lennék kíváncsi, h utólag honnan lehet ilyen xp-t szerezni? Mert ehhez elvileg adtak egyet, s ez nem személyre, hanem gépre szóló xp!
Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#1726) BigBadPlaYeR válasza demars (#1725) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Tudtommal minden XP gépre szól... Illetve cégek, iskolák stb. megvehetik a licenszet több PC-re is. Ha veszel egy XP-t, kapsz hozzá egy matricát (a kóddal) és ráragasztod a gép aljára.

Ha meg van matrica rajta, akkor meg fogsz egy XP-t és azzal a kóddal telepíted.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1727) Bagira01


Bagira01
veterán

Mi a hátránya az oem verziónak? Ha új sp jelenik meg azt frissíteni lehet vagy meg kell venni? Az oem is ugyanúgy frissíthető és stb? Bocs a hülye kérdésekért de nem vagyok egy oprendszerguru. :U

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#1728) mazda626


mazda626
addikt

Sziasztok!
Windows XP Professional SP2-nél melyek azok a szolgáltatások, amelyeket egy átlaguser nyugodtan kikapcsolhat? Gép netre van kötve állandóan. MS szolgáltatások közül tehát melyek kapcsolhatók ki nyugodt szívvel? Előre is köszönöm! :R

(#1729) akaido válasza BigBadPlaYeR (#1726) üzenetére


akaido
addikt

Toshiba Tecra 9100-esre nem tudom a gép alján lévő kóddal telepíteni az XP-t. Szép?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#1730) akaido válasza Bagira01 (#1727) üzenetére


akaido
addikt

Az OEM verzió elvileg úgy tekinthető mintha összenőtt volna a vásárolt hardverrel, tehát pl. csak azzal a hardverrel értékesítheted amihez az OEM licenc jár. Egyébként minden frissítés teljes mellszélességgel telepíthető.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#1731) Lakly válasza Speeedfire (#1687) üzenetére


Lakly
csendes tag

Operázom. Winfrissítés lesz az. De hiába állítottam át a registryt, még mindig olyan lassú :O :O :O

Reintall..... :(((

A kérdés már csak az, hogy melyik okozza. :F

(#1732) ML320 válasza akaido (#1730) üzenetére


ML320
aktív tag

Elméletileg XP és XP között is van különbség. A régi kódokat az SP2 után már illegálisnak titulálja a rendszer. Ilyenkor telefonos aktivációt kell választani, ott az automata kérdéseken keresztül engedni fogja (mennyiségi licensz, stb..)
Az XP-hez külön tudtok rendelni telepítő készletet, de tulkép bármilyen médiáról felrakható. Akár egy másolatról is, viszont a cab állományok eltérhetőek lehetnek. Pl egy SP nélküli kódhoz ezért nem működik az SP2 disc.
Az OEM szoftver az alaplaphoz kapcsolódik. Az MS közleménye szerint még az akár garanciális csere után is újra meg kellene vásárolni az szoftvereket. Gyakorlatilag viszont ezt a kutya nem ellenőrzi. Pontosabban, ha nagyon őszítén válaszolunk az aktivációs központ kérdéseire, így megtagadhatja az élesítést, de ezzel még nem találkoztam.

Még egy kis dolog, ami az apróbetűs részben van:
Rendszerépítők hardver eszköz hozzáadása nélkül átadhatják egymás között a szoftvereket. És rendszerépítőnek minősül mindenki, aki szoftvert telepít. Elméletileg itt a ''barna'' zacsis termék jöhet szóba. Ha kereskedő viszont kibontja, és a ''régi'', ''zacsis'' terméket adja, akkor ahhoz vásárolni kell egy perifériának nem minősülő terméket (akár ide kábel is lehet). De ugyebár, ezt megint ki tudná ellenőrizni... :D

Dobozos termékeknél lehet még downgrade jog, de az oprencerek esetében csak az XP Prof-nál lehet használni Win2k-t, vagy 98-at. Itt lehet az XP OEM is. Dobozos Office esetében, illetve licenszelésnél van megint arra lehetőség, hogy korábbi verziót használj.

Ember tervez, Isten perverz...

(#1733) Bagira01 válasza akaido (#1730) üzenetére


Bagira01
veterán

De ha veszek külön oem verziót és feltelepítem és utána váltortatok a gépen akkor mi van? Mi a károm ha oem-et veszek ez a nagy kérdés.

[Szerkesztve]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#1734) kovi


kovi
senior tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata, hogy winxp SP2 hogy bírkózik meg 4 GB rammal?
Vettem, most a 2Gb mellé még kettőt, de emlékeim nem csalnak volt valami szarakodás, hogy az Xp csak 3GB Ram- ig tud működni felette nem.

Esetleg WinXP 64 bit edition??? Az kezel többet??

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#1735) kraftxld válasza kovi (#1734) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link] :U

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1736) kovi válasza kraftxld (#1735) üzenetére


kovi
senior tag

thx :R

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#1737) ákos84


ákos84
csendes tag

Sziasztok!!

A problémámra keresek választ! a gépem eljut a windows logóig, de utána mielőtt betöltené a rendszert van kb. 1 perc üresjárat amikor a gép nem csinál semmit

konfig.: P4 ASRock, celeron 2000, ATI Radeon 9600, 1024 mb RAM, Firewire, 5.1 audio, internet

(#1738) ákos84


ákos84
csendes tag

Sziasztok!!

A problémámra keresek választ! a gépem eljut a windows logóig, de utána mielőtt betöltené a rendszert van kb. 1 perc üresjárat amikor a gép nem csinál semmit

konfig.: P4 ASRock, celeron 2000, ATI Radeon 9600, 1024 mb RAM, Firewire, 5.1 audio, internet, XP prof sp2

(#1739) AirBooms


AirBooms
addikt

Sziasztok!

A documents and settings/user/Local settings/temp mappa szerintetek mire való?
Lehet ezt törölni?

Kezd baromi nagyra nőni, s kezd tőle betelni a windows partíció

KÖszi :R

(#1740) kraftxld válasza AirBooms (#1739) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ideiglenes file-ok, a tartalmát nyugodtan lehet törölni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1741) fero02 válasza kraftxld (#1735) üzenetére


fero02
veterán

És a Vista h van ezzel a ram-mennyiség dologgal? :U

(#1742) AirBooms válasza kraftxld (#1740) üzenetére


AirBooms
addikt

Lelked rajta? :)

Csak mert a mindenféle takarító progik hozzá sem nyúlnak...

(#1743) kraftxld válasza fero02 (#1741) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]
Oldal vége fele :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1744) kraftxld válasza AirBooms (#1742) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, tényleg törölheted, én is szoktam pucolni alkalom adtán :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1745) AirBooms válasza kraftxld (#1744) üzenetére


AirBooms
addikt

Thx! :) :R

(#1746) fero02 válasza kraftxld (#1743) üzenetére


fero02
veterán

Köszi :R

Kíváncsiságból felnéztem és találtam is: [link]

(#1747) kovi


kovi
senior tag

Srácok.
Egy kérdés:
A Windows Xp Prof 64bit Edition támogatja a 4Gb ramot, illletve a 2GB-nál nagyobb támogatást a programokhoz?

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#1748) Calibos válasza kovi (#1747) üzenetére


Calibos
addikt

Igen, de a 64 bites WinXP is támogatja!
Asus p5 sorozatnál ,külön állítsd be biosban Advanced---Chipset---Northbridge Config-ban a Memory Remap Feature=Enabled
Ha hiányozna akkor Biosfrissítésel meglesz.

(#1749) Herqles


Herqles
csendes tag

Óriási gondom van (több is):

Egy idje ha áramtalanítás után újra áram alá helyezem a gépem, vaku-ra emlékeztető sípolást hallok (nem jöttem rá honnan jön pontosan, de a felső régióból), ráadásul amíg el nem hallgat nem indul el a gép (előfordul, hogy sípolás közben megnyomva a gombot semmi nem történik, aztán meg magától beindult). :F

Nos ha ez nem lenne elég, a múltkor lefagyás után reseteltem, aztán egymás után többször elakadt a boot, végül a következő üzenet jelent meg: 1/0 Olvasási hiba, nyomj Ctrl-Alt-Del-t (vagy valami hasonló). Újra leállítottam és elindítottam aztán végül elindult.
Most meg az olvasási hibás üzenet után ezt dobta be:
PXE-E61 Media test faulire, check cable
PXE-MOF Exiting PXE ROM
Resetelés útán meg elindult. ? :F

Na ehhez szóljon hozzá valaki!? (Fojntos lenne) :DD
Előre is köszi! :R

Gigabyte GA-MA78GM-S2H, AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5000+, 2x1024 MB Kingmax, 500 GB Samsung SATA, Genius 1250X

(#1750) sekli


sekli
addikt

hali

hogy a nyavajaba lehet leloni egy programot, ha lefagy, a feladatkezeloben leallitom, de ottmarad tovabbra is...?

a BT-nek a programja (bluesolei) allandoan lefagy, es mivel nem tudom leallitani, nem tudom ujrainditani sem... :(((

most mar egy kicsit elegem van belole... :((

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.