Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) hruodnand válasza dni (#1149) üzenetére


hruodnand
senior tag

Csökkentett módot próbáltad?

(#1152) davidboy


davidboy
csendes tag

Sziasztok!
Mostanába feltelepítettem a Windows Media Player 11-et, mivel ezt a win ajánlotta fel.
Megtörtént a restart és minden rendben volt. Aztán másnap bekapcs és a win kb 20 perc alatt töltött be és utánna nem lehet dolgozni vele mivel hihetetlenül belassult a redszer. Ezt hiba üzenetet kaptam: ''A Win sulyos hiba után állt helyre''
Más forumon azt olvastam hogy ez a jelenség memória gond és erre én is rájötem egy-két próbálgatás után. Futtattam memóra tesztet és semmi baja sincs! Talán a Win memória kezelője sérült de ez csak egy hatalmas tipp.

FONTOS: Újratelepítés nélkül szeretném a redszert helyreállítani!
Ha valaki meg tudja oldani a problémát azt elöre is köszönöm! :R

Részletek:

Error signature:

BCCode : 1a BCP1 : 00041284 BCP2 : 7617B001 BCP3 : 0000109A
BCP4 : C0503000 OSVer : 5_1_2600 SP : 2_0 Product : 256_1

Error info:

C:\DOCUME~1\Owner\LOCALS~1\Temp\WER8c78.dir00\Mini121104-01.dmp
C:\DOCUME~1\Owner\LOCALS~1\Temp\WER8c78.dir00\sysdata.xml

(#1153) dni válasza hruodnand (#1151) üzenetére


dni
őstag

Igen, és ugyanúgy megtagadja a hozzáférést :(

(#1154) kraftxld válasza dni (#1153) üzenetére


kraftxld
nagyúr

vezérlőpult, mappák, nézet, egyszerűsített filemegosztás kikapcs, majd jobb gomb a mappára, tulajdonság, biztonság, speciális, tulajdonos, saját tulajdonba vétel.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1155) steve10


steve10
csendes tag

Sziasztok!

Lehet, hogy már volt, de nem találtam sehol a választ: Core2Duo procihoz kell valami driver vagy frisstés a Windows-hoz? (Az egyik ismerős azt mondta, hogy az AMD kétmagosához kellett valami driver)

Légyszi, segítsetek!

Köszi

Jeruzsálembe mentem! Jézus

(#1156) baluka


baluka
tag

Hello mkinek!

Nagy gondban vagyok: kolléganő dolgozott egy fél órát a gépemen a távollétemben :O , és rögtön sikerült egy nagyon bosszantó dolgot elkövetnie: a start menü-t és a taskbart valahogyan áthelyezte a képernyő jobb oldalára :W , bárhogy próbálkoztam, nem sikerült visszaállítanom, rettentő idegesítő a dolog, kérek mkit, aki tud segítsen a helyreállítás mikéntjében!

Előre is köszi!

(#1157) kraftxld válasza baluka (#1156) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jobb gomb a tálcára, tálca zárolása kikapcs, megfogsz rajta egy üres helyet, majd alolra húzod, tálca zárolása bekapcs.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1158) haky


haky
senior tag

Sziasztok Hatalmas problémám van!

Az előző monitorom egy acer al1751 volt 1280x1024 natív felbontásban. Ezt egy 8800GTS 320MB MSI OC-vel hajtottam. Na most semmi gondom nem volt vele. A konfig maradt ugyanez csak a monitorom változott Samsung BW831-re 1440x900-as natív felbontásban. A munkahelyemen kipróbálta XP-s noti Dell 9400-es nvidia 7900GS van benne DVi csatin ki a jelet rá a monitorra és hibátlan, gyönyörű tű éles kép 1440x900-ban. Na most hazavittem otthon ugyebár vistát használok és láss csodát ott is tű éles kép natív felbontásban. De ugye én milyen vagyok megnézem XP alatt is.. Hogy miért? Nem tudom... Szeretek telepítgetni. Xp-t fel. Telepítés befejeződött ugye olyankor 1024x768-ben van a kép. Drivert föl (ForceWare) és már a driver telepítése közben furcsálatm 1-2 képváltás után baromira homályos lett a kép. Na de mind1 ettől még nem ijedtem meg gép újraindít majd felbontást beállítottam 1440x900-ra. Ha Ti láttatok még szar képet. Az Xp szerint 1440x900 60Hz-en volt 32bit. A monitorom OSD-je szerint meg 1280x1024 75Hz PP.. Holott vista alatt 1440x900 60Hz-en volt 32bit ennél a felbontásnál 1440x900 60Hz NN-t ír ki az OSD. Mi lehet a baj??? Próbáltam újabb beta drivert ugyanaz. Próbáltam régebbi drivert ugyanaz. Visszatettem a vistát és semmi hiba. Cseréltem DVi kábelt és semmi változás. 1X egy újraindítás erejéig beállt tényleges natív-ba az XP éles képpel. De amint felbontást váltottam pl visszavettem 1024x768-ra majd vissza 1440x900 megint szar lett a kép. A VGA kari HDCP ready a monitorom HDCP-t is támogat. DVI-on ugye mind 2. Kérdem én , h ezzel lehet baja az XP-nek???? Vagy mi??? Vista alatt hibátlan, de én XP-t is szeretnék használni. A VGA kari hibátlan mert a régi TFT-mel hibátlan volt. A monitor szintén hibátlan mert a 7900GS-sel szerelt notin jó volt a képe. Hülye kérdés de lehet, h az XP nem tud mit kezdeni egy HDCP cuccal. De szerintem ennek semmi köze ehhez. Ez HDTV-s dolog..

Előrre is köszi a válaszotokat és sorry a hosszú hozzászólásért és az elírásokért nincs kedvem visszaolvasni, h kijavítsam :))

Aki másnak retyvetyutyu...

(#1159) baluka válasza kraftxld (#1157) üzenetére


baluka
tag

Ezer kösz, műkszik! :R

(#1160) Blade!!! válasza dni (#1153) üzenetére


Blade!!!
tag

Kövesd a 982-es hozzászólásomban leírtakat. Múlt héten ugyanezzel bajlódtam és a saját tulajdonba vétel nekem megoldotta a problémát.

Persze lehet hogy közben csináltam még más is és az segített, de nem emléxem. Asszem kicsit kapkodtam vele.

[Szerkesztve]

Gigabyte 965P-DS3, Intel Core Duo 6400, 2*512DDRII 800Mhz, Gigabyte Nvidia 7600GT, 80GB SATAII 16mb Samsung, Pioneer 112D, Chieftec Dragon ház, Chieftec 450W táp

(#1161) haky


haky
senior tag

#1158-ra valaki??

[Szerkesztve]

Aki másnak retyvetyutyu...

(#1162) ollie válasza haky (#1158) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Biztos kaptál a monitorhoz telepítő cd-t. Onnan tedd fel a ''driver''-t.

***

(#1163) ollie válasza steve10 (#1155) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem kell, de mindenképpen SP2-es XP-t kell használnod.

***

(#1164) ollie válasza davidboy (#1152) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

System Restore-al próbálkoztál már?

***

(#1165) haky válasza ollie (#1162) üzenetére


haky
senior tag

A monitor drivert???Nem hiszem, h a vga driverrel gondolsz mivel azzal nem volt gond az előző monitorommal..

Üdv és köszi

Bocs most nézem, hírtad, h monitor oks kipróbálom
Bár az Xp frissítéssel lejött 1 driver de az nem segített

[Szerkesztve]

Aki másnak retyvetyutyu...

(#1166) steve10 válasza ollie (#1163) üzenetére


steve10
csendes tag

Rendben. Köszi!

Jeruzsálembe mentem! Jézus

(#1167) ollie válasza haky (#1165) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, a monitorra gondoltam. Persze ez nem igazi driver, csak beleírja a registrybe, hogy a montior milyen felbontásokat, milyen képernyőfrissítési frekvencián ismer.

***

(#1168) C.Brigante


C.Brigante
veterán

hali, lézetik olyan, hogy alaplap hiba miatt a gép fogja magát és rendszertelenül újrindulgat?? mert kezd tele lenni a tököm a lapommal. most húztam a wint újra, most is csinálja, ram volt már benn cserélve másikkal is ezt csinálja, ez már csak lap lehet nem?

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#1169) hruodnand válasza C.Brigante (#1168) üzenetére


hruodnand
senior tag

Ez lehet tuning, tápegység, akár alaplap hiba is, sok minden előfordulhat. Először vegyél vissza mindent alapra. Gondolok arra például, hogy a BIOS-ban a Default beállítások stb.

(#1170) C.Brigante válasza hruodnand (#1169) üzenetére


C.Brigante
veterán

sajna már alapon is újraindult...

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#1171) zsoi válasza C.Brigante (#1170) üzenetére


zsoi
senior tag

vga/táp/hőfokok?

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#1172) C.Brigante válasza zsoi (#1171) üzenetére


C.Brigante
veterán

ezekkel nincs gond, eddig sem volt, de van egy jelenség amit megfigyeltem, ha egyszerre több feladatra klikkelek (pl az utolsó újrainduláskor ment egy progi ami még nem nyílt meg és rányomtam még +-ba a netre is, na ekkor újrindult megint) akkor ez van, melyik hardware csinálhat ilyet? winyó esetleg?

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#1173) zsoi válasza C.Brigante (#1172) üzenetére


zsoi
senior tag

persze lehet winyó/file-rendszer is (ellenőrizheted), de így a leírásod alapján, proci/ram/driver hibára tippelek... (esetleg vlmi védelmi szoftver....? van fennt vlmi?)

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#1174) hruodnand válasza C.Brigante (#1172) üzenetére


hruodnand
senior tag

Akkor is csinálja, ha teljesen szűz az XP-d? Értem ez alatt, hogy feltelepíted az XP-t és semmilyen drivert vagy programot nem telepítesz fel.

(#1175) C.Brigante válasza hruodnand (#1174) üzenetére


C.Brigante
veterán

hát lehet kipróbálom úgy, hogy szűz, csak a baj az, hogy 2 órája tettem újra :D de lehet rakok fel visztát

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#1176) hruodnand válasza C.Brigante (#1175) üzenetére


hruodnand
senior tag

Próbálgasd, hátha kiderül, hogy mi a gond! Norton Ghost-tal megtudod azt oldani, hogy 2 perc alatt újrarakod a gépet. :)

(#1177) dni válasza Blade!!! (#1160) üzenetére


dni
őstag

:R :R :R THX!!! :R :R :R
Sikerült! Valóban nem volt tulajdonosa a mappának.

(#1178) davidboy


davidboy
csendes tag

Sziasztok!
Következő a problémám:
Van egy SATA-s vinyóm amin a win van és két IDE vinyóm ami RAID csatlakozón müködik.
Már fél éve így megy a gépem de egyszer csak fél óra míg betölt a win és hihetetlen lassú.
Ha lehúzom a RAID-ról a két vinyót akkor a SATA-s vinyóról betölt a win ugy ahogy kell de ha ott van még a RAID-s vinyó is akkor kínszenvedés. Ha csak egy RAID vinyó megy akkor is rossz.
Format C: után is fennál a probláma. RAID driver fenn van. Az IDE kábel is jó. BIOS nem volt elállítva. A két RAID vinyó eddig jó volt és remélem most is az bár még nem néztem :B mer elég esélytelen hogy egyszerre menyen tönkre minkettő.
Ha valai erre tud magyarázatot annak gratula és kössz!

(#1179) zsoi válasza davidboy (#1178) üzenetére


zsoi
senior tag

lehet hogy a raid vezérlő... alaplapi, vagy PCI?

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#1180) kutjaaa


kutjaaa
tag

Sziasztok!

Tippekre lenne szuksegem mi lehet a baj?
Adva van egy Fujitsu-Siemens laptop 1500Celeron M proci, 512RAM, felelmetesen belassult, windows leszed, windows feltesz es tovabbra is tetu lassu! Nem tudok rajonni hogy mi lehet a baj, hibat nem jelez sehol egyszeruen szinte a hasznalhatatlansagig lassu, az op rendszer legalis Home XP. Az elvileg lehet gond hogy a particiot csak gyorsformazassal formaztam es maradt valami kaka az elozo winbol, (szerintem nem) de mar masra nem nagyon tudok gondolni? A proci frekijet megneztem elvileg az is rendben van. Ugyhogy kernem ha valamelyik gurunak van tipptye:) akkor ossza meg velem


Tengermely tisztelettel: kutjaaa :R :W

[Szerkesztve]

T450, XIAOMI Note 8T,

(#1181) zsoi válasza kutjaaa (#1180) üzenetére


zsoi
senior tag

Kezdésnek:
- a winyó UDMA módban megy?
- a telepítés után közvetlenül is lassú a gép? (mielőtt drivereket teszel fel)
- windows update van?

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#1182) davidboy válasza zsoi (#1179) üzenetére


davidboy
csendes tag

alaplapi és már nyomtam formatot és újra feltettem a gyári Raid vezérlőt, de akkor se jó
én már hardver problémára gondoltam

(#1183) kutjaaa válasza zsoi (#1181) üzenetére


kutjaaa
tag

Mindjart ellenorzom:
Igen telepites utan kozvetlenul is gazos!
windows update bevan kapcsolva!
UDMA-t mindjart megnezem!!!

T450, XIAOMI Note 8T,

(#1184) kutjaaa válasza kutjaaa (#1183) üzenetére


kutjaaa
tag

UDMA is ok :W

T450, XIAOMI Note 8T,

(#1185) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Hali Mindenki!

Érdekes probléma lépett elő az XP-men.
Minen olyan dolog, ami IE-re épül (maga a böngésző, sajátgép) a két klikk után csak jó 5-7 másodperccel később indul el. :F
Ma kezdte ezt el csinálni, idáig rendesen ment.
Szerintetek mi lehet?
Ha újrateszem az IE-t, akkor az megjavíthatja? (Leírná valaki, hogyan kell újratelepíteni?)
Tegnap óta annyi változás volt a gépemen, hogy feltettem a Lost Planet című demót és mivel nem működött rátettem az áprilisi DirectX-et és kellet hozzá egy fájl is a Win/Sys32 mappába (d3dx9_33.dll). Ja és ma tettem fel a Divx 6.4-et is (csak a kodeket).
Ezeket csak azért írtam ide, mert ennyi változás történt szoftverileg.

Előre is köszi a helpet! :R

[Szerkesztve]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#1186) Dr. Romano válasza Dr. Romano (#1185) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Probléma megoldva :DD

Egy gonosz trójai ült a Win mappában (server.exe) és miután a elhalálozott ismét rendesen műxik az IE!

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#1187) C.Brigante


C.Brigante
veterán

lehet olyan hiba XP ben hogyha rányomok egy alkalmazásra a gép újraindul? vagy ez inkább táp lesz? rendszertelenül persze (ram kizárva, többet is cserltem)

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#1188) bobsys válasza C.Brigante (#1187) üzenetére


bobsys
addikt

kapcsold be hogy hiba esetén böfögjön egy blue screent, ha ezek után nem kapsz akkor hardver hiba

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1189) sittes79


sittes79
addikt

sziasztok

Remélem jó helyre írok, olyan gondom van, hogy a videokari driverem
ha kikapcsolom a laptop monitort vagyis csak a külső
megjelenítőt szeretném látni, akkor a dvi kimenet is kikapcsol.
Hogy tudnám ezt megoldani hogy eredeti képernyő off, a külső
meg on.

Remélem érthető voltam!!

Köszönök minden hozzászólást

(#1190) kutjaaa válasza kutjaaa (#1180) üzenetére


kutjaaa
tag

Sziasztok!

Megvan a problema, ugynez ki hogy a vallati szerver DHCP-je x@rul osztotta ki az ip-t es a DNS-kiszolgalot is. Miota kezzel beallitottam azota tokeletesen fut minden! Az a helyzet hogy 1-1,5 eve mar volt hasonlo gondom az otthoni routeremmel kapcsolatban de valahogy nem jutott eszembe, viszont irta itt egy kolega tegnap hogy minden explorer-rel kapcsolatos progi lassan indul, ez juttatta eszembe az otthoni gondomat, ugyhogy ezer koszonet kollega UR.

Tovabbra is tengermely tisztelettel: kutjaaa :R

T450, XIAOMI Note 8T,

(#1191) zsoi válasza kutjaaa (#1184) üzenetére


zsoi
senior tag

Kemény...
- a windows eventlogja nem írk diszkhibát?

JA Lkéstem...

[Szerkesztve]

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#1192) Rolly


Rolly
veterán

hogyan tudom leellenőrizni, hogy a gépre telepített windows produkt key-e megegyezik-e a licenszen lévővel?

(#1193) zsoi válasza Rolly (#1192) üzenetére


zsoi
senior tag

aida, de úgy tudom az everestnek is van ilyen opciója.

//ms tool nem jut eszembe...

[Szerkesztve]

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#1194) kutjaaa válasza zsoi (#1191) üzenetére


kutjaaa
tag

Szia!

Koszi a hozzaszolast a problema mar megoldodott mert a hibat megtalaltam, de valamelyik guru elmondhatna hogy pontosan miert van az hogyha az ip, vagy a dns kiszolgalo rosszul van belova az miert huzza le az egesz rendszer sebesseget, nagyon erdekelne az osszefugges!


Tisztelettel: kutjaaa

T450, XIAOMI Note 8T,

(#1195) Atlantis


Atlantis
veterán

Hello!

Lenne egy problémánk: az egész számítógéphálózatunk el lett költöztetve egy emelettel feljebb, de minden hardver ugyanaz maradt és a hálózat felépítése is ugyanolyan. Viszonylag gyakran használjuk az XP ''net send'' parancsát, de a költözés óta semmilyen üzenet nem akar célba érni. 2173-as hibára hivatkozik, de a súgó alapján nem vagyunk okosabbak, fogalmunk sincs, hogy ugyanazon a vason, ugyanúgy felépített hálózattal miért nem működik.

Valakinek lenne ötlete, mi a gond?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#1196) zsoi válasza Atlantis (#1195) üzenetére


zsoi
senior tag

érdekes hiba... egyik gép között sem megy?
- így elsőre szoftveres (tűzfal) v. hw-es (router) tippelek, vlmi +fogja
- ha megtudod oldani: köss össze 2 gépet közvetlenül (crosslink kábel, vagy 1 switchre tedd őket, de csak ezt a kettőt) és próba úgy
és/vagy interface dump wireshark szoftverrel, és a dump file-t dobd át mailben

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#1197) zsoi válasza Atlantis (#1195) üzenetére


zsoi
senior tag

megy a szolgáltatás? (=Üzenetkezelő)

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#1198) C.Brigante válasza bobsys (#1188) üzenetére


C.Brigante
veterán

várj, ezt most nem értem, mit kapcsoljak be hiba esetén???

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#1199) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Hogy lehet csak egy maeghajtóra letiltani az automatikus indítást?

"Csak úgy mondom"

(#1200) hruodnand válasza Csapi007 (#1199) üzenetére


hruodnand
senior tag

Egyenként a Tweak UI-val lehet: [link].
Az egészet pedig egy registry módosítással: [link].
Amúgy a Google elsőre kidobta. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.