Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) zlatan92


zlatan92
csendes tag


Ez talán segít valamit?

[ Szerkesztve ]

(#48002) rii


rii
nagyúr

sziasztok

havercsaj gépén valeszg újra kell pőakmolni a windows xp-t.
de benne van a wifi jelszó. ha havercsaj esetlen nem tudná, akkor az XP-ből ki lehet szedni?

(de szerintem tudni fogja, csak egy amolyan biztonsági kérdés)
előre is köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#48003) Doky586 válasza rii (#48002) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

szóval: el akarod lopni ?

(#48004) ceia válasza rii (#48002) üzenetére


ceia
őstag

You made my day :)

        it's more fun to compute

(#48005) rii válasza Doky586 (#48003) üzenetére


rii
nagyúr

aaz ő otthoni wifi jelszava nekem minek kéne?

egyszerűen csak ha újrarakom az XP-t, akkor meglegyen a wifi jelszava is, ha esetleg elkavarta volna (nem ritka eset, hogy az ember tudja a wifi jelszót, benne van az otthoni gépeiben, a telefonokban, de mikor újból be kéne írni akkorra elfelejtődik (ez az helyzet nem áll fenn OSX esetén, mert ott van lehetőség a wifi jelszó megjernítésére)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#48006) rii válasza ceia (#48004) üzenetére


rii
nagyúr

Ti is az enyémet - csak negatív értelemben.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#48007) ceia válasza rii (#48006) üzenetére


ceia
őstag

Nem rossz szándékkal írtam, és csak a stílusod miatt :)

        it's more fun to compute

(#48008) ceia


ceia
őstag

Sajnos én nem értek hozzá.. De kérdezd meg tőle, és ha nem tudja, az első találat remélem jó lesz link

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#48009) Doky586 válasza rii (#48005) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A wifi jelszót nem is kell megjegyeznie mivel otthon a routerbe be van írva, csak rá kell pillantania másik wifis gépről vagy vezetékes gépről.

Annak oka hogy PC-ből kelljen kinyerni a jelszót igy szerintem csak az lehet hogy egy pár percre kölcsönkért laptopról kilopja az illető a wifi jelszót, amivel aztán az utcáról bejuthat az áldozata LAN-jára, az ottani gépekről minden személyes adatot lemásolhat (v törölhet).

de ennek az XP-hez semmi köze ------> OFF

(#48010) rii válasza Doky586 (#48009) üzenetére


rii
nagyúr

ja ... mert a lányok aztán tudják a router passwd ,-D

a másik havercsajnak a router passwd-je is nekem jutott eszembe ... mikor kellett két év után ...

defaulton hagyni meg eléggé naiv dolog.

haver is egy barátnője lakásán "megoldotta" úgy a csaj sávszélroblémáját, hogy bement a router setting-be, (amelyik lakó wifi-jét használgatta a csajesz) a csajnak beállított jó nagy sávszélt, a passdt meg átírta neki tetszőre ... persze ez kva-ra nem fair így, ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#48011) Visormail válasza rii (#48010) üzenetére


Visormail
addikt

[link]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#48012) joccadoki válasza rii (#48010) üzenetére


joccadoki
senior tag

vagy a másik:
böngésző: 192.168.0.1
elméletieg belépsz: alap esetben: admin p:admin
wireless securityben ott van

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#48013) efi99 válasza rii (#48010) üzenetére


efi99
senior tag

Mit kell ezzel ennyit kínlódni?
Nyomni kell egy hard resetet a routeren aztán a gyári jelszóval belépni és beállítani egy újat.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#48014) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ki milyen töredezettségmentesítőt használ windows xp n?Azért kérdem mert ma csináltam egy ismerősöm gépén mentesítést de mentesítés után is ugyan azt mutatta a beépített mentesítő,és ezért gondoltam hogy valami külsővel kéne megpróbálni.Valaki használta már pl a mydefragot?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#48015) lck válasza Pityu. (#48014) üzenetére


lck
senior tag

Ezt használom: supreasy live defrag. Nem röhögni ! - Jó !

(#48016) Pityu. válasza lck (#48015) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ezt,nem ismerem,pedig hallottam már pár fajtáról.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#48017) petakpa1 válasza Pityu. (#48014) üzenetére


petakpa1
őstag

Piriform Defraggler

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#48018) lck válasza Pityu. (#48016) üzenetére


lck
senior tag

Kiválóan alkalmas olyanok gépére akiknek fogalmuk sincs hogy néha töredezettségmentesíteni kell(lene). Automatikusan nyújt töredezettség megakadályozást, használat közben. Mint pl. a Diskeeper. Észrevehetetlen rendszerterheléssel. Nincs tálcaikon, nincs felugró ablak. Illetve az ütemezésben beállítható egy normál töredezettségmentesítés. Amit szintén beavatkozás nélkül a háttérben végez alkalmanként.
A neve alapján először én is gagyinak gondoltam, de nem az. Német termék. Magyar nyelv is van benne, igaz kicsit google-fordítós. :) Korábban fizetős volt, pár hete lett ingyenes.

(#48019) Visormail válasza Pityu. (#48014) üzenetére


Visormail
addikt

Én xp-hez Iobit smart defragot használtam.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#48020) Pityu.


Pityu.
nagyúr

#lck / #Visormail

Köszi a válaszokat,most elsőre ki próbálom a mydefragot,aztán lehet később fel rakom valamelyik általatok ajánlottat mert az ismerősöm nem nagyon ért ehhez a töredezettségmentesítés dologhoz,és az automata nem lenne rossz.

Másik valaki használja a gépén a comodo internet securityt?

A gép egy AMD Athlon 64 3500+ ,1,5gb rammal,szerintetek nem fogja nagyon lassítani?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#48021) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Felraktam a mai windóz update-es frissítéseket és elbaszta az Arial betűtípusomat. Találkozott valaki ezzel a problémával?

[link]

Eddig teljesen jó volt. Nem tudom most mit basztak el már megint. Elég gáz ez a rojtos szél. De persze nemcsak a böngészőben ilyen, hanem kb. mindenhol, ahol ez a betűtípus előfordul. Az az érdekes, hogy nem is változott az Arial betűtípus fájlja. Hogy lehet ez?

(#48022) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Hát akármit is csinálok nem tudom teljesen töredezettség mentesíteni a meghajtó

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#48023) brd válasza Pityu. (#48022) üzenetére


brd
nagyúr

Egyrészt úgy tűnik, nagyon tele van, ez nem segít hatásosan a folyamatot (legalább akkora szabad rész kellene, mint a legnagyobb file a partíción, de inkább a másfél-kétszerese, és az sem ártana, ha ebből minél nagyobb rész egybefüggő lenne - nálad nagyon nem így van) másrészt, ha a MyDefragban ráviszed az egeret a piros részre, látod, hogy milyen file az, esetleg írd be ide, hogy mi az.

The only real valuable thing is intuition.

(#48024) Pityu. válasza brd (#48023) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát rá mutogattam a sárga részre,windows mappát is mutatta,de furcsa windows xp van fent és majd 9gb adat van csak a windows mappában.

Egyébként mydefragban van egy ilyen funkció is

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#48025) lev258 válasza Pityu. (#48024) üzenetére


lev258
veterán

Előfordul. Nincs esetleg memory.dmp fájl (valami hasonló, ha jól emlékszem)? Kékhalálkori mentés szokott lenni, ami ott marad, de törölhető.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#48026) Pityu. válasza lev258 (#48025) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Azt hol merre kell keresni a windows mappán belül.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#48027) lev258 válasza Pityu. (#48026) üzenetére


lev258
veterán

Csak simán a Windows mappában, nem teszi mélyebbre.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#48028) Pityu. válasza lev258 (#48027) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem találtam olyat de gondoltam meg nézem a rendszer vissza állítás mekkora helyet foglal és ezzel találkoztam

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#48029) lev258 válasza Pityu. (#48028) üzenetére


lev258
veterán

Ráfér egy mosás arra az ablakra. :D

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#48030) Pityu. válasza lev258 (#48029) üzenetére


Pityu.
nagyúr

És lás csodát 8 perc alatt bejött :)

A c meghatón 12%ra van állítva az 2400mb

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#48031) efi99 válasza cocka (#48021) üzenetére


efi99
senior tag

Milyen frissítést?
Már csak a Rosszindulató szoftver eltávolító van április óta.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#48032) Pityu.


Pityu.
nagyúr

ki próbáltam az O&O free defragot 58% töredezettség helyet már csak 48%maradt de ha azt nézzük 10% így is le szedett.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#48033) Intruder2k5 válasza Pityu. (#48032) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#48034) Pityu. válasza Intruder2k5 (#48033) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szerintem a smart defrag sem tudna 15% hellyel többet kezdeni.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#48035) cocka válasza Pityu. (#48028) üzenetére


cocka
veterán

Ilyen akkor szokott lenni, ha valami barmolás történt a registryben. Pl. alaposabb volt a registry takarító a kelleténél.

(#48036) cocka válasza efi99 (#48031) üzenetére


cocka
veterán

A posready aktiválás nyomatja a többit. Egyébként egyértelműen a frissítések okozták az Arial átalakulását, most már csak azt kéne kiderítenem, hogy melyik frissítés volt ez. Ha megvan, akkor már csak annyi lesz hátra, hogy megvizsgáljam melyik registrybejegyzést cseszi el, ami miatt így eltorzul az Arial.

(#48037) cocka válasza efi99 (#48031) üzenetére


cocka
veterán

Megvan. Az MS is tud a problémáról:

[link]

Known issues rész.

(#48038) Visormail válasza Pityu. (#48024) üzenetére


Visormail
addikt

Lemezkarbantartót, ccleaner-t (a tisztító részt) futtattál már?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#48039) zenefan


zenefan
aktív tag

Üdv. mindenkinek! 2006 óta nyúzok egy Asus M2N-E alaplapot, soha gondom nem volt vele, csak pár vinyót "elfogyasztott". Legutóbb a rendszer (WD 1600JS) vinyót.

Egy kis ideig (míg lesz pénzem új rendszerre) ezt kell továbbra is használjam és egy ideig még nem akarok win7-re térni.
Kérdésem az, hogy hogy tudnám ezzel a lappal a legtöbbet kihozni a friss WD Black vinyóból, XP alatt?

Kérdéseim:

1. Érdemes biost frissítsek (még mindig a gyárit használom)? Ha igen, honnan érdemes letölteni és melyik módszert használjam a frissítésnél (usb, cd, másik vinyó)?

2. Most próbálok egy sata driverrel integrált XP telepítőt készíteni. Mivel nem használok raid funkciókat, melyik driver mappa fájljait integráljam? Kell a sata_ide és sataraid mappa tartalma is?

3. Mire ügyeljek XP telepítésnél?

4. Driver integráláshoz ezt az útmutatót néztem ki, jó ez? Van esetleg magyar nyelvű leírás nforce driver nLite-tal való integrálásáról? Az SP3-at és a drivereket érdemes az nLite-tal egy folyamaton belül integrálni vagy az SP3-at ezzel a módszerrel integráljam egy külön folyamatban?

Köszönöm a figyelmet!

[ Szerkesztve ]

2021-as Black Friday akciók és konzol árak gyűjtése: https://bit.ly/bfd_21

(#48040) Pityu. válasza cocka (#48035) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Tudtommal nincs regisztry tisztító a gépem,mivel munka gép

#Visormail

Igen futattam az alap nálam.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#48041) brd válasza zenefan (#48039) üzenetére


brd
nagyúr

1. Azt mindig érdemes, javítások vannak benne, és a korábban jól működő dolgokat elrontani ritkán szokták. Talán Pistike módú (jóaz, nem baj, ha hibázik, csak gyors legyen) tuningolás esetén van értelme régebbit használni (pl. gyorsabban kezeli a RAM-ot). Azt a módszert válaszd, amelyik neked a legkényelmesebb (ez a többségnek a bootolós pendrive-ról indítás szokott lenni, kivéve, ha a BIOS Setupból is lehet frissíteni, de ilyen régi alaplapnál ez nem valószínű).

2. Én a sata_ide-re tippelnék (úgy 95%-ra tartom esélyesnek), de fejlesztői elmebajfüggően a másik is elképzelhető. Viszont ha nem teljesen idióták készítették a drivert, akkor abból sem lesz baj, ha mindkettőt integrálod.

3. Megfelelő ütemben nyomkodd a Next (Tovább) gombot. Ill. esetleg az újabb OS-t tartalmazó HDD-t húzd le a gépről, nehogy felülírasd annak a boot részét. /LonGleY mode on/ Ill.2, még a telepítés megkezdése előtt keresd meg a Win7/Win8 (ízlés kérdése) feliratú DVD-t és helyezd be a meghajtóba. Persze használhatsz XP-t is, én is láttam a héten Win98-at működni, csak az egy Ultrahanggép volt, te pedig gondolom böngészgetnél rajta, meg leveleket nézegetnél (stb.). /LonGleY mode off/

4. Végig nem olvasom, de nagy baromság valószínűleg nincsen benne, és a lényeget tartalmazza: nlite, drivert csomizd ki stb. Teljesen mindegy, mert az nlite is pontosan ugyanazt csinálja, mintha kézzel hívod meg a megfelelő opciókkal az SP3 telepítőt, majd látni is fogod a folyamat során.

Egyébként van 2 szexi CPU-m az alapodhoz, egy 4800+ (CAALG) ill. egy 5600+ (CAAFG), esetleg nem érdekel valamelyik? ;)

(Én kérek elnézést a béna poénokért.)

The only real valuable thing is intuition.

(#48042) joccadoki válasza brd (#48041) üzenetére


joccadoki
senior tag

Jó is a jó öreg 5600+ AM2 :C
Én egy abit fatality an9 en toltam ilyen procival. de volt 4800 5600 és 6000+ om is

[ Szerkesztve ]

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#48043) adsl


adsl
aktív tag

Sziasztok.Azt szeretném megkérdezni,hogy XP-nél is van e olyan lehetőség mint a Linuxnál,hogy pendrive-ról live módba lehet használni.Elnézést ha buta a kérdésem!

(#48044) Intruder2k5 válasza adsl (#48043) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen van, a kulcsszó a Windows PE! Hozzáteszem, ezek azért nem teljes értékű Windows-ok, a megvalósítás nem olyan tökéletes mint Linux esetén, de például szerviz célokra kifogástalan...

[ Szerkesztve ]

(#48045) adsl válasza Intruder2k5 (#48044) üzenetére


adsl
aktív tag

Jelenleg Win7 van a gépemen.Segítennél hogy hogy tudnám megcsinálni?Van egy 16 GB pendrive-om.Privibe is írhatsz ha úgy neked jobb.

(#48046) Visormail válasza adsl (#48045) üzenetére


Visormail
addikt

Van készen is, pl a Hiren's BootCD-ben.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#48047) rii


rii
nagyúr

sziasztok

újratettem havercsaj gépén az XP-t. ... SP2-est ... régebben pár bekapcs. után kiírta, hogy új frissítés érhető el ... (még akkor is ha azok régiek voltak, csak a reinst miatt érzékelte, hogy fent megvan az SP3 de a gépen még nincs)

szóval most már abszolút nem szól (leállították ezt részt is? ... nemértem)

szóval manyuálisan hogy lehet feltenni rá az SP2 után amik voltak rá frissítések?

sajnos Magyar ... így a kijött nem hivatalos SP4 nem megy fel rá .-(
AVG -n kívül hogy lehetne még biztonságosabbá tenni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#48048) rii


rii
nagyúr

felmentem a windows update ... aszongya: a webhely problémákba ütközött

miavihar ..........

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#48049) zenefan válasza rii (#48047) üzenetére


zenefan
aktív tag

SP3-at (307 MB) nem szedted le? Azt rá lehet tenni az SP2-es XP-re.

[ Szerkesztve ]

2021-as Black Friday akciók és konzol árak gyűjtése: https://bit.ly/bfd_21

(#48050) rii válasza zenefan (#48049) üzenetére


rii
nagyúr

kérdésedből megértettem, h ezt nem fogja felkínálgatni már .... bekem kell letöltenem .-)

települ felfele

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.