Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) Tosee válasza rocco021 (#31999) üzenetére


Tosee
őstag

Akkor lehet, hogy ezért tér el a boot idő!

"Ide még eredetit nem probáltam"
Nem kell félni, nem fog fájni! ;]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#32002) Paul14


Paul14
tag

Hy!
ha xp-n SP1-et frissítem SP2-re ugye nem vesznek el az adataim?

(#32003) Egorov válasza Paul14 (#32002) üzenetére


Egorov
aktív tag

Nem kellene azoknak elveszni. Nekem legalábbis nem vesztek el. És utána frissíts SP3-ra is. :K

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#32004) fricz19 válasza Paul14 (#32002) üzenetére


fricz19
őstag

nem fog elveszni,

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#32005) cigam válasza Paul14 (#32002) üzenetére


cigam
félisten

Azért elötte mentsd le ami fontos. Sose lehet tudni mikor ütközik vmi gubancba a rendszer. Persze adatvesztést nemokoz, de egy működő rendszerről könnyebb menteni, mint egy problémásról.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32006) cigam válasza #82903040 (#32000) üzenetére


cigam
félisten

Az eltérő nyelvi verzió miatt nem lesz kóser.
Kérdezd meg tőlük: msinfo@tisztaszoftver.hu nekik tudniuk kell a pontos választ.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32007) cigam válasza mezis (#31972) üzenetére


cigam
félisten

http://winportal.net/?id=30 innen az idézet.
Azért had kérdezzem meg, hogy miért zavar az, ha ott van?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32008) Davidof92 válasza Tosee (#31983) üzenetére


Davidof92
senior tag

kipróbáltam az a-squared free progit, háát, a ventrlo.exe-re is vírust jelzett. Most mire fogjam ezt?

(#32009) Tosee válasza Davidof92 (#32008) üzenetére


Tosee
őstag

Előfordulhat, hogy false riasztás! Tedd a kivételek közé, vagy ne foglalkozz vele!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#32010) mezis válasza cigam (#32007) üzenetére


mezis
nagyúr

Hogy miért zavar a jelenléte ? Van amikor kicsi a HDD. A nagy mennyiségű file fölöslegesen terheli rendszert (pl. víruskeresés) vagy engem (keresek file-okat és a listán immár szemétnek minősülők is szerepelnek).

mezis

(#32011) akaido válasza rocco021 (#31999) üzenetére


akaido
addikt

A "Dark" Vader nagyúr által gyúrt XP-ékkel van az erő, ezért fénysebbel gyorsabbak mint a Tiéd.

Eredeti XP telepítésére még nem gondoltál? Csak úgy próbából...egyszer...

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#32012) akaido válasza Davidof92 (#32008) üzenetére


akaido
addikt

A fiam is nagy megelégedéssel használja a ventrilo-t és no virus. MEO-ztam vagy 3 félével.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#32013) band1103


band1103
őstag

Ekkora baromságot kérdeztem vagy volt már ezer+1x vagy senki nem tudja a választ?

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#32014) Xterms


Xterms
tag

Köszönöm a segítségeket, végül format C: lett belőle, elegem lett a hajszából. Viszont még egyszer nem szeretnék ebbe a csapdába esni. Ti milyen tűzfalat/vírusirtót javasoltok a NOD és MBAM mellé/helyett?

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#32015) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Sziasztok,

Lenne egy elmebeteg kérdésem. :) Ugye, ha a tálca a lehető legkisebb méretű, akkor az órát viszonylag nagy számmal jelzi ki, ha nőveljük a tácla méretét, akkor kiírja az aktuális az óra alatt az aktuális napot, és dátumot. Igen ám, de most valamiért hiába alapméretű a taskbar, akkor is kiírja az óra alatt a nap nevét, ami engem idegesít, mert tök pici betűkkel teszi ezt. Hogy lehet visszaállítani az óra eredeti méretét?

(#32016) akaido válasza Xterms (#32014) üzenetére


akaido
addikt

Ha ingyenesben gondolkodsz:Comodo firewall, és Antivir Avira

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#32017) akaido válasza akaido (#32016) üzenetére


akaido
addikt

Helyesbítés:
Comodo Firewall.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#32018) Xterms válasza akaido (#32016) üzenetére


Xterms
tag

Örök hála! :))
És nem igyenesben mi a top? :)

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#32019) akaido válasza Xterms (#32018) üzenetére


akaido
addikt

Pölö a [www.matousec.com] oldalról tájékozódhatsz az éppen aktuális helyzetről.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#32020) Xterms válasza akaido (#32019) üzenetére


Xterms
tag

Köszönöm! Most már be vagyunk védve! :) :R

Más:
Acronis True Image-al csináltam egy 'Bootable Media' .iso fájlt. Ezzel helyre tudom állítani a rendszeremet, ha megint összeomlik? Hogyan?

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#32021) degu válasza brd (#31951) üzenetére


degu
senior tag

HUha!
Felraktam az Altalad javasolt Avira Antivir Personalt,es azota,amikor bekapcsolom a lapit,es miutan bejon az XP, 5 percig teker a vinyo,es addig nem fogad el semmilyen parancsot,sot! Az egerkurzor is eltunik! :W
Ezmijez? :Y

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#32022) cigam válasza band1103 (#32013) üzenetére


cigam
félisten

Lemerült az elem, és csak akkor ketyeg az óra, ha be van kapcsolva a gép?
Csak tipp, de logikusnak tűnik.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32023) brd válasza degu (#32021) üzenetére


brd
nagyúr

Telepítéskor elvileg megkérdezte, hogy a rendszer indulása előtt már induljon el, vagy utána. Ott mit választottál?

The only real valuable thing is intuition.

(#32024) #93794560 válasza degu (#32021) üzenetére


#93794560
törölt tag

A beállításoknál be lett állítva, hogy minden rendszerinduláskor ellenőrizze le a meghajtót. Ezt kell letiltani.

(#32025) band1103 válasza cigam (#32022) üzenetére


band1103
őstag

Most vettem észre hogy tök random a hiba előfordulása. Viszont W7 alatt egyszer se csinál ilyet.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#32026) degu válasza brd (#32023) üzenetére


degu
senior tag

Hat tolem nem kerdezte meg! :DD :DDD
/Valoszinuleg ugy vert at,hogy angolul mondta... :P /
Mindig azt valasztottam,ami defaultba be volt allitva!
Szoval lehet,hogy az Antivirt toltogeti bootolas utan?Es keves a memo,azert akad meg az egerkurzor?

gb4400!
Lehet,hogy a meghajtokat ellenorzi le? De a scanneles az sokkal hosszabb! /kb. fel ora/
Es hol lehet letiltani? :F

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#32027) brd válasza degu (#32026) üzenetére


brd
nagyúr

2 dolog lehet: egyrészt az, hogy biztonságos módban indul (ha azt választottad a telepítésnél), azaz bootnál minél előbb elindul, jobbára az összes fontosabb windows komponens betöltődése előtt, így nagyobb eséllyel tudja védeni a gépet, másrészt az lehet, hogy alapbeállítás szerint, ha jól emlékszem, install után lefuttat egy teljes keresést, de ezt elvileg 1x kellene csak megtegye. :F A felületén, az expert módra kapcsolva, az időzített feladatok között egyébként meg tudod nézni, hogy futttat-e ilyen időzített keresést. Az egérmutató valószínűleg azért ugrál, mert kevés a memória, és a swapfile-t is használja a gép a keresés mellett, és ez a windowsra lehet olyan hatással, hogy még az egérmutató is akad.

The only real valuable thing is intuition.

(#32028) Davidof92


Davidof92
senior tag

Üdv. Olyan gondba akadtam, hogy találtam az egyik meghajtómon 2db olyan fájl-t, amit nem lehet letörölni, az egyik kiterjesztése asd123.exe.jc a másik pedig asd123.exe.jccfg. Ezek az asd123.exe-hez tartoznak, és amikor letöltöttem létrejöttek, de már nem kellenek, de viszont nem tudom őket letörölni.(az asd123 csak példa volt, mert több ilyen cucc is van). Mivel lehet ezeket letörölni?

(#32029) degu válasza brd (#32027) üzenetére


degu
senior tag

OK! Megnezem!
De most a swapfile hasznalatakor azert akad az egermutato,mert meg mindig keves a virt.memo,vagy a swapfile hasznalatakor megall az egermutato? :F
/Egyebkent,amikor latja mindket 128-as memot,akkor kevesebbet *kapar*! :C /

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#32030) #62853120


#62853120
törölt tag

Helló!
Olyan kérdésem, lenne, hogy Windows XP telepítésekor mire kell nagyon odafigyelni, milyen beállításokat kell a telepítés közben elvégezni, vagy a telepítés után beállítani, hogy a rendszer és a gép rendesen működjön?

Nem először telepítek, de eddig mindég mentem a saját fejem után, és nem vagyok benne biztos, hogy jó az amit csináltam.

Másik kérdés, hogy hogyan lehet gyorsítani a rendszeren?
Tudom, hogy le lehet tiltani a rendszerrel együtt induló alkalmazásokat, eddig ezt az msconfig-gon belül csináltam, aztán átálltam a CCleaneres megoldásra.
Van más tippetek a gyorsításra??

(#32031) localhost válasza Davidof92 (#32028) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Mivel lehet letörölni? Víruskeresővel és/vagy Malware-eltávolítóval.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#32032) mezis válasza Davidof92 (#32028) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbáld meg egy DVD-ről boot-olt UBUNTU Linux-al. (Chip Magazin, 2008/11)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#32033) Andie


Andie
őstag

Sziasztok!

Konvertálgatok a Xilisoft Videó Konverterrel, hogy a DVD lejátszóm megegye a filmeket (valójában az eredeti formátum is XVid, meg Xvidbe konvertálok, de valamiért az eredeti verziót nem olvassa, az átkonvertáltat meg már igen).
Elvileg a Xilisoft beállitásainál mint fő feature, irják, hogy Dual CPU-t ki tudja használni (sőt, akár többet is, azaz multi). Be is van állitva, mint a képen látszik, de amint szintén a képen látszik, mégsem használja.

Az első Core 95-98%-on pörög, a második meg alapjáraton, ill amit épp csinálok, pl inditok valamit, akkor felugrik. Megnéztem a taskmanagert, és tényleg ugyanezt láttam.
Ha letiltom a Xilisoft-ban a bal Core-t, akkor szépen átveszi a jobb a 100%-ot. Tehát tudja használni a másikat, de valamiért nem akarja a kettőt együtt. Affinityben engedélyezve van neki.
Mi lehet az oka?
(a gép egy HP compaq 8510p, Intel Core2 Duo CPU, T7500 @ 2,20Ghz)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#32034) brd válasza degu (#32029) üzenetére


brd
nagyúr

Pontosan nem tudom, csak elméletem van rá, ez pedig az, hogy az egér kezelésével(/megjelenítésével?) kapcsolatos infók is ilyenkor kikerülnek a swapfileba néha, és ekkor értelemszerűen, ameddig vissza nem olvassa ezeket, nem mozdul a mutató. A swapfile használatától egyébként (a fenti elképzelést kivéve) nem akad a pointer, legfeljebb akkor, ha a háttértároló adatátvitele annyira megfogja a gépet, hogy a pointerkezelésre már nem jut elég idő (pl. PIO módban működik a háttértároló).

The only real valuable thing is intuition.

(#32035) band1103 válasza Andie (#32033) üzenetére


band1103
őstag

Amíg xp-t használtam erőigényes feladatokhoz (videó transzkódolás) addig minden sokkal lassabban készült el és a CPU-t sem használta 70%-nál jobban (egyik magot se).
A megoldást a w7-re váltás hozta meg. Azóta a CPU akár 95%-al is dolgozik. Az XP egyszerűen nem képes megfelelően együtt dolgozni a több magos CPU-kal.
XP alá nincs megoldás. W7 -el dolgozz.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#32036) brd válasza band1103 (#32035) üzenetére


brd
nagyúr

:D
No' és hamarabb is végez? ;) Mert azt azért kétlem (egy-két speciális esettől eltekintve, pl. hogy a Win7 az mondjuk 64 bit-es, vagy valamilyen driver a Win7-re jobban sikerült, vagy egyszerűen csak fel lett telepítve).

The only real valuable thing is intuition.

(#32037) Andie válasza band1103 (#32035) üzenetére


Andie
őstag

Köszi! :R
(ennek ismeretében nem meglepő azért a w7 hatalmas "gyorsulása" :) )

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#32038) degu válasza brd (#32034) üzenetére


degu
senior tag

Na Jo!
Hat akkor kezdem a gorcsolest a 2x256Mb memoval /hogy ne unatkozzak :DDD /

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#32039) kismagas


kismagas
csendes tag

Sziasztok,
Olyan gondom van, hogy beszereltem a gépembe egy TL-WN350GD wifi kártyát, és amikor indul a windows (XP), akkor elfelejti betölteni a wifi kártya driver-ét. Újraindítás után, minden rendben működik. Át tettem már másik slotba, és drivert is frissítettem. Aki tud, kérem segítsen. Előre is köszönöm.

(#32040) gergelyk3


gergelyk3
csendes tag

NAGY BAJ VAN!

Kölcsönadtuk a külső merevlemezünket egy ismerősnek aki miután visszaadta, a felcsatlakoztattuk a hdd-t a gépre erre a rendszer chkdsk futtatást akart.
Lefuttattuk. Újraindult. Kijavitotta.

Erre most azt irja hogy formázatlan a hdd.
Nem látszik rajta semmi.

Oprendszer: WinXP

Sok nagyon fontos emlék volt a merevlemezen. Valmi ötlet vagy alkalmazás kellene.

(#32041) Thunderzolee válasza gergelyk3 (#32040) üzenetére

Keress fájl visszaállító (file recovery) programot, ha más nincs.
Végigscanneli a winchestert, és vissza lehet állítani a törölt/formázódott állományokat.

Tudnék ajánlani, de az én verzióm alapelvekbe ütközik. :B

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#32042) Thunderzolee

Ebben a bejegyzésben szerepel egy video, amit megnéztem.
logout.hu/sweet_lou_6/film_a_nyilt_forraskodrol_es_az_ingyenes_szoftvere

Szeretném elmenteni, de a szokásos sémával a felirat nem marad meg:

Általában megkeresem a temporális internetes fájlok közt, és kimásolom a menteni kívánt dogokat (IE alatt), most is ezt tettem, de a feliratot hogyan tudom "elmenteni" a videohoz? :F

Azt csak neetn keresztül lehet hozzáadni a videohoz?
Mert akkor kár is elmentenem a filmet ugyebár. :(

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#32043) cigam válasza gergelyk3 (#32040) üzenetére


cigam
félisten

Mentés meg nuku? És így kiadjátok a kezetekből?

Azthiszem egy aktuális cikk neked: [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32044) mezis válasza cigam (#32043) üzenetére


mezis
nagyúr

Nemcsak akkor kell menteni, amikor kölcsönkérik a külső HDD-t ! Mindegy, hogy hány százezer órás élettartamú egy HDD, bármelyik pillanatban totálkáros lehet ! Az MTBF csak egy átlagérték ! Van amelyik kétszer annyi ideig is bírja és van amelyik csak 2 óráig !

Vígaszul: eddig még nagyon kevés olyan emberrel találkoztam, aki a más kárán tanult volna. Ez a HDD-re fokozottan igaz.

Jelentkezzen az, aki az itt olvasottak alapján elkezdi archíválni pótolhatatlan dokumentumait, képeit, videóit,...

mezis

(#32045) Thunderzolee válasza mezis (#32044) üzenetére

A pótolhatatlan dolgokat több HDD-n is elmentem.
(Itthoni gépen két HDD-n is van belőle, laptopon, otthoni laptopon.)
Időnként aktualizálom/szinkronizálom, h mindegyik gépen meglegyen minden.
Így ráadásul mindig kéznél van.
Ennél csak az lenne jobb, ha egy központi szerveren (is) rajt lenne, oda meg bárhonnét tudnék csatlakozni.

De igazad van, nem hiszem, h valaki az itt elolvasottak alapján elkezdi archiválni merevlemezei tartalmát. :N

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#32046) csimav


csimav
senior tag

Csáó!
Az mitől lehet, hogy netezés közben egyszer csak átváltozott a startmenüm olyanra, mint a régi win. 98-okon szokott lenni? Frissítettem, ki-be jelentkeztem, állítottam a startmenün, de úgy sem változott. Újraindítás után most már jó.
:R

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#32047) cigam válasza Thunderzolee (#32045) üzenetére


cigam
félisten

A laptopom adatait rendszeresen lementem egy külső lemezre, és most van tervbevéve, hogy a külsö lemezt is duplikálom.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32048) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok !

Anyu laptopjával történt valami érdekes:
Windows xp van rajta, és egyszerűen elérhetetlen a windows update.
Ha beírom a böngészőbe (IE8) vagy a biztonság menüpontban kiválasztom a windows update-t, akkor csatlakozási hibával leáll, viszont minden más inernet oldal bejön.
Ami még érdekesebb, az az, hogy pl. beírom google.hu, majd pl. hello..
semmi gond, jönnek a találatok. Utána beírom a google-ba, hogy windowsupdate, akkor csatlakozási hibával újra leáll, majd újra beírok valami akármit, arra meg újra jönnek a találatok.
Ha azt írom a google-ba, hogy windows update (azaz szóközzel), akkor viszont jönnek találatok, de ha rákattintok (természetesen ott megint egybe van a windowsupdate az url-be) akkor újra csatlakozási hiba... :-(

Mi lehet ez, valami féreg, vagy vírus (eset smart security nem találta)??
És mi erre a megoldás.
Én a tűzfal, illetve a böngésző beállításait már visszaállytottam, de az nem segített, illetve a kapcsolat fülön a speciális gombnál valami hibát ír ki.
Minden más internetes dolog hibátlanul működik.

Előre is köszönök minden segítséget..

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#32049) brd válasza envagyok (#32048) üzenetére


brd
nagyúr

Másik, működő gépen letöltöd ezt. Futtatod, nyomsz egy 'y'-t és ha azt írja, hogy:
"Win32/Conficker worm has been found active in the memory", akkor volt egy Conficker a gépen (ilyenkor indítsd újra, és futtasd megint a programot, ha ugyanazt írja, gyere vissza). Ha nem, akkor futtasd le ezt (java kell hozzá), kb. 300 MB-ot letölt, úgy állj neki, ill. elképzelhető, hogy a gépen lévő kártevő nem engedi ezt az oldalt sem megnyitni.

The only real valuable thing is intuition.

(#32050) joe2005 válasza envagyok (#32048) üzenetére


joe2005
senior tag

Ezt akkor nem éred el!

"Have you tried turning it off and on again?"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.