Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42001) mercenaire válasza mzx (#200) üzenetére


mercenaire
tag

Elvileg így:

Futtatás -> msinfo32 -> OK -> Rendszer összegzés/Rendszer típusa.
Ha x86 akkor 32 bites

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mercenaire

(#42002) brd válasza mercenaire (#42001) üzenetére


brd
nagyúr

Azóta csak megtalálta ő is. :D

The only real valuable thing is intuition.

(#42003) DS39 válasza mercenaire (#42001) üzenetére


DS39
nagyúr

egy 5 évvel ezelőtti kommentre válaszoltál, azóta már lehet 7-est használ :D

(#42004) mercenaire válasza DS39 (#42003) üzenetére


mercenaire
tag

Tényleg benéztem :) Segíteni akartam!

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mercenaire

(#42005) darvak válasza DS39 (#41999) üzenetére


darvak
senior tag

Hello!

Kösz!

Ilyet már próbáltam, sajna nem mükszik. Berakom a system32 mappába, majd a cmd-be próbálnám regisztrálni, "regsvr32 msvcr90.dll", de hibát dob ki most is.

2 üzenet, első:
"Runtime error
R6034
An application has made an attempt to load the C runtime library incorretly"

ugyanez magyarul:
" Hiba a Loadlibrary ("msvcr90.dll") függvényben. Nem sikerült egy dinamikus csatolású függvénytár (DLL) inicializáló rutinját végrehajtani"

(#42000) brd

Kösz a választ!

Felraktam, de kellett egy feature pack 2008 is, mert hiányolta. Az msvcr90.dll hibára nem tudsz valamit? Gyakorlatilag ezért kezdtem a visualt piszkálgatni, a hiba miatt, mivel ez még mindig fennáll a visual telepítgetések után is :(((

[ Szerkesztve ]

(#42006) brd válasza darvak (#42005) üzenetére


brd
nagyúr

Milyen program írja ezt? A legtöbb találat programhibára utal.

The only real valuable thing is intuition.

(#42007) darvak válasza brd (#42006) üzenetére


darvak
senior tag

CMD-be futtatva a "regsvr32 msvcr90.dll" parancsot.

Amúgy régebbi winamp követeli, új verziót akarom lecsrélni, de a hibaüzenet winamp nélkül is fennáll, mivel nincs mega fájl. Ha meg bemásolom, nem mükszik.

(#42008) brd válasza darvak (#42007) üzenetére


brd
nagyúr

Az nekem is hibát ad, mivel az alap elérési utakon nem található meg a file, a WinSxS könyvtáron belül létezik csak (a különböző C++ verziók részeként). Nem lehet, hogy az a régebbi Winamp verzió hibás? Jól feltelepült az összes x86-os redist'?

The only real valuable thing is intuition.

(#42009) darvak válasza brd (#42008) üzenetére


darvak
senior tag

Szerintem szépen felmentek (visualok), de igaziból a legújabb winamp is hibás nálam. Most keresek valami más verzót, azt meglássuk ;)

(#42010) darvak válasza brd (#42008) üzenetére


darvak
senior tag

Visszaraktam a legújabb winampot, most ez bugosan, de megy, magyarul nem sikerült a winamp problémát megoldani.

üdv

(#42011) makoj


makoj
tag

Sziasztok

Hogyan lehet az XP telepitőjét megcsinálni hogy USB-ről is felmenjen?

Amit eddig probáltam az a Novicorp WintoFlash volt. Megcsinálta a műveletet,de nem látta a HDD-met a telepitő,hanem a Pendrivera menne fel.

Köszönöm a választ.

(#42012) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Üdv, itt mi a fene a problémája az XP-nek? [katt]
(Ez egy ZG5-ös netbook, a wifi routerem kódjának megadása után csatlakozott, de a net mégse jó.)

(#42013) Atapi válasza makoj (#42011) üzenetére


Atapi
senior tag

jó lenne némi info a gépedről, de első tippem az, hogy sata diszk van a gépben, ami ahci módban megy, ezért nem látja az xp telepítő. két megoldás adódik ebben az esetben. a könnyebbik, hogy ha tud ilyet az alaplap, akkor bios-ban a lemezkezelést ide kompatibilisre kell állítani. a nehezebbik, hogy mielőtt usb kulcsra pakolod a telepítőt, integrálni kell bele az alaplapi lemezvezérlő driverét nlite-tal.

@ (#42012) -NOKIA-:ip címet kap rendesen az eszköz? router elérhető róla? router kapcsolódik rendesen netre? parancssorban ping index.hu mit mond?

(#42014) -NOKIA- válasza Atapi (#42013) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Abszolút laikus felhasználó vagyok, a tabok / telefonok eddig gond nélkül mentek róla, csak ez szenvedés.

(#42015) makoj válasza Atapi (#42013) üzenetére


makoj
tag

Az alaplamop ASUS P5QPL-AM nem tudja az ahci módot. Rendes CD lemezről felmegy az XP. Pendriveról szeretném telepiteni.

(#42016) vilmaboy válasza Panthera (#41995) üzenetére


vilmaboy
őstag

+1 :K

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42017) Jofi81


Jofi81
őstag

Készítettem nLite-tal egy telepítőlemezt, amibe integráltam az SP3 utáni frissítéseket, a Media Player 11-et és az Internet Explorer 8-at. A telepítés gond nélkül lezajlik, a problémám csak annyi, hogy az eredetiségvizsgálaton megbukik. A forrás egy gyári telepítő CD, a kulcs mennyiségi licenszes, az összes gépre ezzel van telepítve, eddig nem volt vele gond. Mire kéne odafigyelnem az összeállításkor, hogy megmaradjon az eredetisége? Vagy van más, egyszerűbb módja a frissítések integrálásának?

(#42018) vilmaboy válasza Jofi81 (#42017) üzenetére


vilmaboy
őstag

így csinálod?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42019) Jofi81 válasza vilmaboy (#42018) üzenetére


Jofi81
őstag

Nagyjából igen.

(#42020) InfiniteReality válasza 5000watt (#41969) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Nem "mókolt" windows tiszta(!) telepítése, alaplapi BIOS frissítése, BIOS-ban: Plug&Play aware OS, APM2.0, ACPI és ezekhez kötődő valamennyi beállítás bekapcsolása, alaplapi driverből valamint valamennyi meghajtóprogramból a legfrissebb telepítése.
S szerintem a problémád megoldódik...

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#42021) psg5


psg5
veterán

Üdv!

Win 98 topik picit halott ezért kérdem itt:

Win 98 ban be lehet-e állítani, hogy a start menüre kattintva, ne jöjjön elő, hogy kijelentkezés xy?
Ki lehet-e törölni felhasználói fiókot ha csak egy van és nem is akarok többet?

F.K.T.

(#42022) darvak


darvak
senior tag

Hello!

Be lehet állítani, hogy három helyett egyetlen ikon jelenjen csak meg a gyorsindítás eszköztáron a tálcán, míg a többi ikon pedig rejtve maradjon?

üdv

(#42023) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali!
XP-t telepíteném USB-ről öcsém számítógépére. Előtte persze meg kellene csinálni a pendrive-om, hogy tudjam telepítőként használni. A PeToUSB program viszont valamiért nem érzékeli a pendrive-om. Mit csináljak? :R

(#42024) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Kicsit be van lassulva a gépem, ezért próbaképpen le akarom tiltani a lapozófájlt. Kell-e valamilyen óvintézkedés előtte, vagy elméletileg utána is úgyanúgy vissza tudom állítani azt (működőképes marad-e a rendszer)?
2 GB ramom van, csak alapdolgokra használom a gépet.

(#42025) vilmaboy válasza #04441088 (#42023) üzenetére


vilmaboy
őstag

fat32-re van formázva vagy ntfs-re? Fat-ra kéne ha nem arra van.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42026) vilmaboy válasza Panthera (#42024) üzenetére


vilmaboy
őstag

visszatudod, de ha már mást nem, akkor biztonsági mentést csinálj a rendszerről... :K akkor tutira mész :)

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42027) #04441088 válasza vilmaboy (#42025) üzenetére


#04441088
törölt tag

FAT32-re. De próbáltam már mindennel. Mindig USB Disk not found...

(#42028) vilmaboy válasza #04441088 (#42027) üzenetére


vilmaboy
őstag

most olvastam egy cikkben, hogy fat16 kell valószínüleg... próba meg. hátha.. nem vágom miért nem látja az usbt :( win7 usb telepítésben jobban képben vagyok. xp-t már régen csináltam...

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42029) #04441088 válasza vilmaboy (#42028) üzenetére


#04441088
törölt tag

Fat16-ba hogy tudok formázni? :R

(#42030) vilmaboy válasza #04441088 (#42029) üzenetére


vilmaboy
őstag

ejj de jókat kérdezel amikor mobilról vagyok :) format X:/fs:fat16 valami ilyesmi? rég vol már. nem vagyok bent biztos.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42031) #04441088 válasza vilmaboy (#42028) üzenetére


#04441088
törölt tag

Találtam egy olyan programot, hogy WinSetupUSB. Kipróbálom, hátha...

(#42032) vilmaboy válasza #04441088 (#42031) üzenetére


vilmaboy
őstag

:K van valami ilyesmi, de minden xp-s cuccom az otthoni gépemen van. mobiltelón nem hordom őket :) rég csináltam már xp-s usb telepítőt...

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42033) piadex2


piadex2
senior tag

sziasztok!

miért van az, hogy heti egy-két rendszerességgel a windows ahelyett, hogy rendesen készenlétbe állna, a készenlétbe állás folyamata közben lefagy.
ötletek?
előre is kösz a segítséget.

p.

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#42034) brd válasza piadex2 (#42033) üzenetére


brd
nagyúr

Valamelyik eszköz drivere kehes. Olyasmik, hogy USB-vezérlő, hálókártya, VGA, esetleg háttértárvezérlő.

The only real valuable thing is intuition.

(#42035) vilmaboy válasza piadex2 (#42033) üzenetére


vilmaboy
őstag

nem frissítettél valami drivert? esetleg automatikus frissítés vagy win update?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42036) -NOKIA- válasza Atapi (#42013) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Nem megy továbbra sem. :(

(#42037) #04441088 válasza vilmaboy (#42032) üzenetére


#04441088
törölt tag

Már sikerült megcsinálni az XP telepítős pendriveot, a baj már csak az, hogy nem tudom beállítani öcsém gépén az USB-ről való bootolást. :W

(#42038) vilmaboy válasza #04441088 (#42037) üzenetére


vilmaboy
őstag

nem lehet, hogy nem tud usb-ről bootolni? réégebbi cuccok nem tudnak. amugy vagy biosban, vagy gép indításakor általában F8 vagy Tab bill-re jön fel a boot menü...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42039) #04441088 válasza vilmaboy (#42038) üzenetére


#04441088
törölt tag

Az is lehetséges. Régi gépről van szó. Csak, akkor nem tudom, hogy mihez kezdjek vele. :)

(#42040) Fire/SOUL/CD válasza -NOKIA- (#42036) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem válaszoltál Atapi kérdéseire, pontosabban válaszoltál, csak nem arra amit kérdezett...

A kérdések így hangoztak
"ip címet kap rendesen az eszköz? router elérhető róla? router kapcsolódik rendesen netre? parancssorban ping index.hu mit mond?"

Ha meg esetleg nem tudod, hogy ezt hol kell megnézni, hogy an lehet kivitelezni, akkor az sem gond, csak írj és segítünk benne.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#42041) -NOKIA- válasza Fire/SOUL/CD (#42040) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

igen így van, nem tudom hol kell megnézni.
Azért furcsállom az egészet mert eddig minden telefon, tablet, kérdés nélkül működött vele, sőt az előző samu netbookom is.
Meg ugye ez a ZG5-ös is működik más wifi hálózaton, csak az otthoni tenda-n nem.

(#42042) #04441088 válasza #04441088 (#42039) üzenetére


#04441088
törölt tag

Szereztem egy olvasot, fel tudtam tenni az XP-t. Koszi azoknak akik segitettek. :R

(#42043) rybank


rybank
senior tag

Habár nem ragaszkodom az XP-hez, a Compaq cq56 notebook-omra nem tudom felrakni. A telepítő betöltésének végén valami hibát dob.

(#42044) vilmaboy válasza rybank (#42043) üzenetére


vilmaboy
őstag

win7et nem enné meg? (nem ismerem a adatait)

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42045) akaido válasza vilmaboy (#42044) üzenetére


akaido
addikt

Sztem is w7 rulez erre a notira :K [link] oldalon csak W7 driverek vannak fent.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#42046) vilmaboy válasza akaido (#42045) üzenetére


vilmaboy
őstag

akkor nem is értem miért fontolgatod az xp-t :)) win7et nekije, aszt ha annyira kell az xp valami szoftver miatt, akkor ott a wirtual xp win7alá. szerintem amúgy professiont tegyél rá. természetesen csak ha van odahaza jogtiszta ;)

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42047) cmhdistro


cmhdistro
csendes tag

Sziasztok!

Véletlen az egérrel behúztam egy szerintem védett konyvtárba egy masik normál könyvtárat, viszont most már nem enged hozzáférni, Se kimásolni..XP SP2 alatt, esetleg tud valaki segíteni? köszi
nem volt új rendszer felrakva!!!!

CMH CREW

(#42048) vilmaboy válasza cmhdistro (#42047) üzenetére


vilmaboy
őstag

az mit jelent hogy nem engedi kimásolni? copy-t vagy move-ot nem enged? a könyvtár tulajdonságain kell állítani. intézőben jobb klikk a könyvtárra - tulajdonságok - általános és biztonság fül... ott állíthatod be a jogokat... mit tehetsz és mit nem a könyvtárban.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#42049) harcikoca


harcikoca
senior tag

PeToUSB-vel próbálnék windows rakni egy 16GB-s tdk pendrive-ra. Már az elején ez fogad: FormatEx Error[11]: An Error Occurred Formating the Drive. Aztán mikor próbálnám a másik parancssoros ablakban a leírtak szerint az indítókulcsot rárakni a pendrivera, de azsem megy. Ötlet??

AMD+Ati powee'R

(#42050) King Unique


King Unique
titán

XP -hez van vmi "free turbo usb2 driver",olyan amit jobb mobilrackekhez,külső vinyókhoz ,esetleg némely alaplaphoz is adnak,v vmi utón-módon meg lehet oldani :F

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.