Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) sbazsi


sbazsi
veterán

tudom, hogy oem xp pro-t csak egy gépre lehet telepíteni, de mi van, ha az a gép megmurdál?!
olvastam vhol, hgoy ebben az esetben lehet alaplapcsere/gépcsere
ha veszek egy új gépet (mert teszem azt olyan alaplap már nincs, ami rajta van hdd ram, stb az új alaplappal nem kompatibilis) akkor az az xp legális lesz?
meg kell tartani a régit a sarokban porfogónak, és bizonyítéknak, vagy ez hogy megy?
esetleg a házat kell megtartani?!

(#15002) csakegyreg


csakegyreg
tag

ÜDV!! lécci válaszoljatok ! :D keresek egy olyan progit ameikkel lehet videóból felvenni
Ezt úgy érte hogy plz lejátszok egy filmet vagy videót vagy valamit és és leht belőlle flevenni van ilyen program létezik ilyen???

http://kismalac.net/malacka/mic/e7 ->>> katt! elég sanyarú velem mostanába a sors de.. .. :D

(#15003) ngabor2 válasza brd (#14978) üzenetére


ngabor2
nagyúr

az is megvolt, előtte találtam egy általános javaslatsort. annak asszem az első, vagy második pontja volt. még vagy 2-3 pontot kipróbáltam, de egyik se segített, és mobil netről nem igazán akartam n+1 alkalommal lehúzni ugyan azt.

ja, és jól mondja a motkány: linux alatt szoktam meg a jót... evvan.

(#15004) Winner_hun válasza csakegyreg (#15002) üzenetére


Winner_hun
félisten

Virtualdub-bal ki lehet vágni a filmből részletet

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15005) Lenry válasza Winner_hun (#14983) üzenetére


Lenry
félisten

tudom, arra gondoltam én is
azért írtam, hogy kis naiv...
naiv, mert azt feltételezte, hogy majd windows alatt is értelmes hibaüzeneteket fog kapni... :)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15006) Loha


Loha
veterán

Lenne egy problémám:

Adott egy XP SP3-as gép amire én távoli asztallal jelentkezek be, és töltöget le fájlokat egy mapába, aminek a tartalmát szeretném megosztani a hálózaton ami minden probléma nélkül megy is, csak azzal van gond, hogy az újonnan letöltődött fájlokra vmiért nem vonatkoznak a mappára vonatkozó jogosultságok, tehát minden letöltött fájl után a biztonság fülön -> speciális gomb, majd ki kell pipálnom ezt: "a gyermekobjektumokra érvényes (örökölhető) engedélyek lecserélése az itt megadott, gyermekobjektumokra érvényes engedélyekre" és leokézni, hogy az újonnan letöltött fájloknak is megfelelő jogosultságai legyenek, mert enélkül, nem enged hozzáférést az újonnan letöltött fájlokhoz.

(#15007) csakegyreg válasza Winner_hun (#15004) üzenetére


csakegyreg
tag

de az nem jó mert kódolt szar én nem lehet megnyitni csak média playerrel

http://kismalac.net/malacka/mic/e7 ->>> katt! elég sanyarú velem mostanába a sors de.. .. :D

(#15008) Winner_hun válasza csakegyreg (#15007) üzenetére


Winner_hun
félisten

fraps
bár az 3D-s játékokhoz van, egy próbát megér.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15009) mageska


mageska
csendes tag

Sziasztok!

Akkor megpróbálkozok mégegyszer hátha MOST találok egy segítőkész embert..

Lenne drága Xp-mel egy kis probléma. Telepités után letöltött pár frissitést és nem települnek. Valószínüleg megsérülhettek a fájlok, egy áramszünet miatt. Hol kell nekem ezeket a hibás dolgokat kitörölnöm hogy ismét le tudja szedni a frissitéseket? A válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#15010) brd válasza Loha (#15006) üzenetére


brd
nagyúr

Szedd ki a megosztott könyvtárról az örökölt engedélyek alkalmazása pipát, vagy mi a tök a neve :) Alkalmaz gomb, és a kérdésre a Másolást nyomd meg (ugyanitt majd az alsó pipát tedd be, a folyamat legvégén, ha majd mindent beállítottál). Aztán, ezt követően állítsd be úgy a többit, ahogyan szeretnéd, de úgy legyen, hogy az engedélyek alkalmazása: "ez a mappa, almappák és file-ok" (vagy valami ilyesmi) állásban legyen, vagy ahogyan szeretnéd, de értelemszerűen, ha pl. csak erre a mappára van állítva, akkor a fastruktúrában lejjebb lévő objektumokra nem fog vonatkozni. Ill. alul a pipát is tedd be.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#15011) brd válasza mageska (#15009) üzenetére


brd
nagyúr

Böff.

The only real valuable thing is intuition.

(#15012) akaido válasza sbazsi (#15001) üzenetére


akaido
addikt

[MS licencelés GYIK]
Remélhetőleg itt választ kapsz. 1ébként szerintem újból aktiválnod kell.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#15013) sbazsi válasza akaido (#15012) üzenetére


sbazsi
veterán

épp arról nincs szó, hogy mi van akkor, ha tönkremegy a gép.
vagy csak én nem találtam?!

(#15014) akaido válasza sbazsi (#15013) üzenetére


akaido
addikt

Mivel a géped tönkrement ezért ez a problem a következő részhez tartozhat.
"K.Hány részegységet cserélhetek ki a számítógépben, mielőtt a szoftvert újból aktiválni kellene?
V.Ez a megváltozott részegységektől és a módosítások között eltelt időtartamtól függ. A termékaktiválás a hardverkonfiguráció bizonyos mértékű megváltozását tolerálja. Emiatt előfordulhat, hogy a hardvert módosíthatja anélkül, hogy a szoftvert újból aktiválnia kellene, de az is, hogy a funkció a számítógépet eltérőként észleli. A hardver gyakori módosításai, például a videokártya cseréje, második merevlemez behelyezése, a memória bővítése vagy egy CD-meghajtó cseréje esetén nem szükséges a rendszert újból aktiválni. Ha azonban a hardverkonfigurációt jelentős mértékben megváltoztatja (még akkor is, ha ez hosszabb idő során történik), a termék újbóli aktiválása lehet szükséges. Ebben az esetben az újbóli aktiváláshoz telefonon a Microsoft ügyfélszolgálatának képviselőjéhez kell fordulnia. A telefonszám Magyarországon a következő: 267-4636 (2-MS INFO)"

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#15015) ollie válasza csakegyreg (#15007) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor Windows Movie Maker

***

(#15016) falaci2002


falaci2002
tag

Sziasztok!

Helyi hálózattal van gondom. Pontosabban a hálózat tökéletesen működik. A netet routeren keresztül osztottam 3 gépre. A 3 gép tökéletesen látja egymást, ki-be tudunk járkálni egymás fájljai között. Nem új a dolog, több éve műkszik így.
Játszani is szoktunk, de már elég régen nem használtuk játékra. Két játékot szoktunk használni, a TMNations-t és az Insane-t. Itt kezdődnek a problémák: egyikhez sem tudok csatlakozni, senkit sem látok csak magamat. Ők viszont látnak engem, sőt egymást is. Egymással tudnak játszani is.Se hozzám nem tudnak, se én hozzájuk nem tudok csatlakozni.
XP van mindhárom gépen. Már a NOD 32-t, spywaredoctort, tűzfalat kikapcsoltam, de a helyzet változatlan.
Van valakinek valami ötlete?
Előre is köszönöm!

(#15017) sbazsi válasza akaido (#15014) üzenetére


sbazsi
veterán

és az aktíválás hogy megy? telefonon beszélni kell valakivel, vagy egy automatával?!
Egyelőre csak teoretikus a dolog, van egy gép, kb 5 éves, anno oem xp proval lett véve.
a kérdés, hogy ha bedöglik, köteles vagyok-e új oem xp-t venni, vagy vihetem tovább?!

most nyilván nem a telepítés a kérdés, hanem az, hogy jogtiszta lesz-e?!

(#15018) falaci2002 válasza falaci2002 (#15016) üzenetére


falaci2002
tag

Üdv!

Pontosítok! Insane-ban én tudok hozzájuk csatlakozni, TmNations-ban pedig ők hozzám.

(#15019) k810 válasza brd (#14995) üzenetére


k810
aktív tag

Szia!

Megprobaltam, sikerult, am amikor J/t nyomok, akkor megadom a jelszot, majd azt irja, hogy C per jel windows kettospont. Bocs, nincs magyar nyelv a gepemen ahogy irtam ezert a furi iras.
Ilyenkor mit kene csinalni?

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#15020) brd válasza k810 (#15019) üzenetére


brd
nagyúr

Várj, elvesztem a sok hozzászólás között. :) Mit is akarsz a javítókonzolból javítani?
(Ha javítótelepítést akarsz csinálni, azt nem így kell. Hanem csináld ugyanazt, mint a sima telepítésnél, de majd egy másik kiírás fog megjelenni, a telepítési cél megadása helyett, ahol mutatja, hogy talált egy telepített windowst és a sima telepítés helyett felajánlja, hogy azt ki tudja javítani, ha kéred.)

The only real valuable thing is intuition.

(#15021) k810 válasza brd (#15020) üzenetére


k810
aktív tag

Ahaaaa... No akkor amint minden file atment a nem oprendszeres particiora, megcsinalom. Koszi :)
Remelem, hogy ez helyrehozza a magyar nyelv hianyat. :F

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#15022) akaido válasza sbazsi (#15017) üzenetére


akaido
addikt

A neten kersztül is műxik az aktiválás. Nekem is simán ment Sulinetes hálózatból 8 gépnél is külön-külön.
[http://support.microsoft.com/kb/307890/hu]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#15023) k810 válasza brd (#15020) üzenetére


k810
aktív tag

Wow, nagyon köszi, perfekt!
15-20 perc, némi görcsölés, hogy mi lesz és máris van újra magyar nyelvem!!!
Nagyon köszönöm!! :R :DD

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#15024) joccadoki


joccadoki
senior tag

volna egy kis problémám felraktam a vistát még régebben meguntam és felraktam a win xp sp3 at mert az bevált de a win vista könyvtárat nem tom törölni :F :F :F :F
mit csinálja segíííítség :Y :Y :Y :Y :O :O :O :O :U :U

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#15025) Xterms


Xterms
tag

Sziasztok!
Találtam egy jobb topikot, kérem a sata2-s topikból, és a partícionálásosból a hsz.-em törlését. A problémám a következőkből kiderül:
Sp2-es XP-n múltkor egy játék kifagyása miatt reseteltem, ekkor szétment a windows. Az üdvözlőképernyő után csak a háttér jelent meg, az asztal az ikonokkal és a tálca csak az explorer.exe feladatkezelős elindítása után jöttek elő. Mivel ez nem volt állapot, megpróbáltam kijavítani a telepítőCD-ről a windowst. Ekkor a telepítés közben kiírta, hogy szeretné telepíteni az általam használt Avance AC'97 audio drivert, mely nem ment át a logo tesztelésen, ezért van két lehetőségem: telepítés mellőzése/telepítés folytatása. Ettől a pillanattól kezdve azonban nem reagál sem az egérre, sem a billentyűzetre, ezért semelyik opciót nem tudom kiválasztani.
Így a telepítés abbamardt, felraktam viszont azonos HDD-re, azonos partícióra egy másik, friss Windowst, windows2 mappába. Ez most tökéletesen működik, de a másik windowsomon volt egy halom mappa az asztalon, melyek feleslegesen foglalják a helyet, de nem tudom őket törölni, mert megtagadja a hozzáférést.
Próbálnám törölni a másik windowst a telepítőcd-ről, de csak partíciót enged törölni (ergo a friss windowst is le kéne törölni), külön windowst nem. Annyi nem elég, hogy törlöm a windows mappát, mert akkor a documents and settings/saját nevem/asztal mappában ugyanúgy ott marad 5Gb felesleges adat.
Megpróbáltam törölni az audio drivert, és úgy javítani a másik windowst, de most azt írja telepítés előtt, hogy: "Kevés a rendszererőforrás az API végrehajtásához."Aztán újraindul.
Remélem érthető voltam.
Szeretném megtudni, hogy hogy javíthanám meg a windowsomat, vagy hogy törölhetném a mappákat, melyekhez nem enged hozzáférni.
Kérlek titeket, segítsetek!
Üdv

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#15026) Mauzes


Mauzes
őstag

Üdv!

Gyors segítségre lenne szükségem.

A nod32 nem akarta frissíteni magát, ezért megcsináltam, amit a honlapján javasol.

"A probléma oka, hogy a NOD32 nem tudja megfelelően elérni az átmeneti tárolásra szolgáló könyvtárat. Kérjük, módosítsa a környezeti változók között a felhasználóhoz tartozó TEMP és TMP könyvtárakat C:\Windows\Temp könyvtárra.

Ehhez kattintson jobb egérgombbal a Sajátgép ikonján, majd a megjelenő menüből válassza a Tulajdonságok menüpontot. A megjelenő ablakban válassza a Speciális fület, majd kattintson az ablak aljánál található Környezeti változók gombra. Válassza ki a TEMP változót, majd nyomja meg a Szerkesztés gombot. A változó értékét módosítsa C:\Windows\Temp-re. Ezután válassza ki a TMP változót, és hasonló módon ugyanerre (C:\Windows\Temp) módosítsa a változó értékét. Továbbá ellenőrizze, hogy a C:\Windows\Temp mappa létre van-e hozva.

...

Nevezze át a C:\Program Files\Eset\nod32.000 fájlt valami másra (ha ezt az operációs rendszer nem engedné, indítsa újra a Windows-t csökkentett módban, és úgy végezze el az átnevezést)."

Na most én megcsináltam ezeket, de a nod még mindig nem akart frissíteni, ezért újraindítottam. Csakhogy utána már ezt írta ki a gép, még a Windows bármilyen indítási lehetősége előtt:

Rossz rendszerlemez
Lemez I/O hiba
Cserélje ki, majd nyomjon meg egy gombot
.

Ezt most mégis miért, meg hogy? Hogyan tudom megjavítani?
Gyorsan kellene, mert szüleim használnák azt a gépet...

Köszi!

(#15027) Mauzes válasza Mauzes (#15026) üzenetére


Mauzes
őstag

Egy jó tanács azoknak, akik hasonlóan bénák, mint én: mindig ellenőrizzétek, hogy van-e floppy-lemez a meghajtóban, akkor is, ha ti nem szoktatok használni! :W

(#15028) Rive


Rive
veterán

Gond van, nagy gond :(

Egy épp tesztelés alatt álló alaplap megmurdelt. Betöltött, felismerte az eszközöket, telepítette a drivereket - aztán egyszercsak meghótt.

XP van a tesztvinyón. Mielőtt új lap kerül alá, mindig szépen visszaállítom jól az IDE-vezérlő típusát, ahogy kell. De most ez nem megy. És nincs ugyanolyan fajta lapom, mint ami meghalt. És nem szeretném újrarakni az XP-t :(

Ilyen esetben van-e gyógyír?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#15029) sajoati válasza Rive (#15028) üzenetére


sajoati
csendes tag

Bár más okból kifolyólag, de nekem is kellett már XP alól alaplapot "kirántani", és csodák csodájára az XP telepítő CD-jén levő javítás funkció olyan szinten állította helyre az amúgy ésszerű okokból az új alaplappal nem barátkozó XP-t, hogy csak néztem.

Még a felhasználói programokat se kellett újratelepítenem, egy-két kivételtől eltekintve.

A módszer: XP CD-ről bootolás, mikor kérdezi, hogy javító konzol vagy telepítés akkor telepítés, majd mikor megtalálja feltelepített windows-t, javítás ("J" gomb).

Tekintve, hogy tesztgépről van szó, nem biztos, hogy ez a legjobb megoldás, hiszen meglehetősen sokáig elszöszmötöl a telepítő javítás címszóval. (Valamivel kevesebb ideig, mint egy normális telepítés.)

(#15030) localhost válasza Mauzes (#15027) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Bázel :Y
Elsőre nekem is ez ugrott be, de nem mertem ideírni, mert annyira nem használunk már floppyt, hogy nem hittem volna, hogy a BOOTOLÁSI sorrendben is a floppy szerepel még elsőként...
JAJ! :P

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#15031) lúzer válasza Rive (#15028) üzenetére


lúzer
veterán

csak tipp:
beteszed máshová a vinyót
regedit
hklm ág, struktúra betöltése
megkeresed a vinyón a hklm kulcsot, betöltöd aaaaaa néven
....:\WINDOWS\system32\config-ban, nem tudom melyik talán system
töröld a HKLM\aaaaaa\SYSTEM\MountedDevices kulcsot
struktúra eltávolítása
vinyó visszarakása

ui: ez csak az én elméletem

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#15032) akaido válasza joccadoki (#15024) üzenetére


akaido
addikt

[Fájlok és mappák saját tulajdonba vétele Windows XP rendszerben]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#15033) Xterms válasza akaido (#15032) üzenetére


Xterms
tag

Rengeteget segítettél, ezt az oldalt megjegyzem! Nagyon hálás vagyok! Köszönöm szépen!
Isten vagy!
Tudom, hogy nem nekem írtad, de akkor is nagyon köszönöm!
Végre ki tudom törölni a felesleges adataimat!
Köszönöm még egyszer!
Üdv. :R :R :R

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#15034) ApróHird9999


ApróHird9999
csendes tag

Virtuális memória/lapozófájl tiltása

Windows XP Prof SP3-at használok. Mivel a jelenlegi gépemben 2 Gb memória található, ezért úgy föntöttem letiltotam a lapozófájlt.
Meg is tettem
Rendszer -> Speciális -> Teljesítmény -> speciális -> virtuális memória -> ne legyen lapozófájl -- beállítás, ok, restart... ki is írja itt ezek után, hogy 0 MB, mindenhol

A dolog okénak látszana, a lemeztöredezettségmentesítő nem mutat már nem áthelyezhető fájlokat.

DE!

Nyomok egy Ctrl-Alt-Delt és megnyílik a feladatkezelő --> teljesítmény -> lapozófájl 389 MB-t használ??? WTF???

Megnézem az Everestben. Azt mondja:

Mező Érték
Fizikai memória
Összes 2047 MB
Használt 537 MB
Szabad 1509 MB
Kihasználtság 26 %

Lapozó terület
Összes 1893 MB
Használt 389 MB
Szabad 1503 MB
Kihasználtság 21 %

Virtuális memória
Összes 3940 MB
Használt 926 MB
Szabad 3013 MB
Kihasználtság 24 %

Most akkor van külön lapozó terület meg virtuális memória? Másrészt meg nem úgy volt, hogy kikapcsoltam? Most hogy van ez? Hogy lehet ezeket rendesen kikapcsolni???

(#15035) csakegyreg


csakegyreg
tag

HALI ide fordulok segítségért mivel itt soka az okos :D a mappákba hogy lehet háttert beálítani vlami olyasmit hallotam ,hogy valai win98 as file kell hozzá vagy nem?? küöldjétek is ha az kell plz mert most nincs kéznél win98 as rendszer csak cd

http://kismalac.net/malacka/mic/e7 ->>> katt! elég sanyarú velem mostanába a sors de.. .. :D

(#15036) pschio válasza ApróHird9999 (#15034) üzenetére


pschio
őstag

reboot volt? :U

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#15037) csimav


csimav
senior tag

Hali! A promlémám a következő: Régi gépemet újratelepítettem XP SP2 vel,de ha bekapcsolom a gépet akkor kiírja hogy melyik Op rendszert akarom indítani és ott van az XP 3 szor. Hogy lehet eltünteni azt a 2-t? Mert éncsak 1 szer tettem az xp-t és nem akarok inditáskor válogatni..
THX :R

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#15038) ApróHird9999 válasza pschio (#15036) üzenetére


ApróHird9999
csendes tag

Ne tréfálj :D

(#15039) akaido válasza Xterms (#15033) üzenetére


akaido
addikt

:) Nincs mit, egészségedre! Azaz XP-d egészségére. :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#15040) akaido válasza ApróHird9999 (#15034) üzenetére


akaido
addikt

Nézd meg, hogy mindegyik partíción tiltva van-e!
A lapozófájl beállításánál amikor kipipálod a <Ne legyen lapozófájl> opciót még a <Beállításra> klikkelj rá.
Ha ezt így csináltad, akkor tárgytalan és bocs az okvetetlenkedésért.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#15041) Rive válasza Rive (#15028) üzenetére


Rive
veterán

Köszönet mindenkinek, megoldódott. Egy KT4 lappal csökkentett módban bebootolt, és átállítottam az eszközvezérlőt :K Nagyon nem szerettem volna újrarakni.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#15042) thozoo


thozoo
tag

Valaki tudja, hogyan kell azt beállítani, hogy pl. a Sajátgép címsorába gépelve egy elérési utat a Windows automatikusan kiegészítse azt? (Pl. ha elkezdem begépelni, hogy "C:\wi", akkor már mutassa, hogy "C:\Windows", és így tovább, az almappákba haladva.) Egy hete telepítettem újra a gépemet, és nem tudok rájönni, hol kell bekapcsolni ezt.

Thozoo

(#15043) akaido válasza thozoo (#15042) üzenetére


akaido
addikt

Remélem ezt keresed:
[AutoComplete trükk a lacy.hu-ról]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#15044) Thomas16


Thomas16
tag

Sziasztok!

1kicsit furcsán működik az XP-m.Ugyanis bekapcsoláskor,a Windows betöltődése után,nem jelenik meg az üdvözlőképernyő,hanem sötét marad a monitor,majd 5-6 másodperc múlva beugrik az asztal.
Végülis betöltődik az Xp, és nem is az üdvözlőképernyőt hiányolom,de ez biztos nem természetes!
Vkinek vmi ötlete van a problémámra?(az xp-t már újratelepítettem,de nem megoldás)

Előre is köszi!!

(#15045) csimav


csimav
senior tag

Hali! A promlémám a következő: Régi gépemet újratelepítettem XP SP2 vel,de ha bekapcsolom a gépet akkor kiírja hogy melyik Op rendszert akarom indítani és ott van az XP 3 szor. Hogy lehet eltünteni azt a 2-t? Mert éncsak 1 szer tettem az xp-t és nem akarok inditáskor válogatni..
THX :R
Pls vki HELP!! :R :R :R :R

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#15046) akaido válasza csimav (#15045) üzenetére


akaido
addikt

Javaslom a gugliban keress rá a boot.ini szerkesztésére:[link]
Röviden a nem kívánt XP-k törölhetők a boot.ini-ből.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#15047) thozoo válasza Thomas16 (#15044) üzenetére


thozoo
tag

Ilyet már én is láttam, egy Acer laptopon. De minden tökéletes volt.

Thozoo

(#15048) thozoo válasza akaido (#15043) üzenetére


thozoo
tag

Ezt keresem, meg is csináltam, csak éppen nem működik. A Windows alapból tudja ezt a listakészítést, nem tudom, hogy mi kapcsolhatta ki, és hogy miért... Na mindegy, tovább kutakodom a témában. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Thozoo

(#15049) feka007


feka007
nagyúr

Vmi megoldás arra, hogy ne írja ki minden startupnál, hogy a "sz.gép veszélynek van kitéve, mert a frissítés kivan kapcsolva" szöveg? Kicsit fárasztó, mert direkt azért lett kilőve, mert olyan frissítést akart telepíteni, ami ilyen erdetiségvizsgálat, és akkor szépen szívhatnék a windows ugatásaival nap mint nap :U

(#15050) akaido válasza thozoo (#15048) üzenetére


akaido
addikt

[link]: a gugliban elkezdtem végignyálazni, de nekem sok(k) :) szóval asszem az IE-ben is be kell állítani valamit, eddig ennyit hámoztam ki de csak nagyon felületesen olvastam el:[link]

szerk: ez nem jó bocsánat.

Esetleg a TweakUI-ban található ilyen opció.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.