Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) hruodnand válasza Gyuri16 (#1500) üzenetére


hruodnand
senior tag

rendszervisszaállítást próbáltad?

(#1502) Gyuri16 válasza hruodnand (#1501) üzenetére


Gyuri16
senior tag

igazat megvallva az most jutott eszembe, de mar otthon vagyok.. amugy azt lehet egyaltalan ha nem vagyok admin?

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#1503) hruodnand válasza Gyuri16 (#1502) üzenetére


hruodnand
senior tag

érdekes egy történet még ilyet nem is hallottam, biztos valami rendszer bug lehet. :U amúgy rendszeresen van frissítve a rendszer? az is lehet, hogy ez egy rossz frissítés ami felment a gépre.

(#1504) Gyuri16 válasza hruodnand (#1503) üzenetére


Gyuri16
senior tag

van rajta sp2. mondom egy hetes sincs a gep, szoval sok frissitest nem huzhatott (raadasul a net se nagyon ment, de az mas problema)

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#1505) hruodnand válasza Gyuri16 (#1504) üzenetére


hruodnand
senior tag

aham, mindenesetre a rendszervisszaállítást próbáld meg, hátha segít rajta. remélem azért nincs kikapcsolva ez a funkció a gépen. :)

(#1506) Badb0y


Badb0y
addikt

Egy amatőr kérdést szeretnék kérdezni.

Lapozófájlra minek van szükség :F
És 2g memória esetén van-e rá szükség, ha ogen, mekkorára :F
Mi van ha kikapcsolom :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1507) Zsu_


Zsu_
senior tag

Mit csinál a PCI.SYS?
Meghalt a laptopom, se a win xp se a suse linux nem indul el rajta.
PCI.SYS hibába belefagy a win xp telepítő is.

(#1508) REDeath válasza Badb0y (#1506) üzenetére


REDeath
őstag

2GB ram esetén nem muszály feltélenül, de ha valaha is volt olyan hogy meghaladtad a 2 GB-ot akkor kell...

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#1509) Badb0y válasza REDeath (#1508) üzenetére


Badb0y
addikt

Csak azt nem értem miért pakolja folyamatosan oda is. Simán egy nap alatt felmegy 1 gigára vagy többre a lapozófájl mérete :F Miért :F Mi megy oda :F Ha PS.ezek akkor sem kell több :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1510) Macilaci457 válasza Badb0y (#1509) üzenetére


Macilaci457
őstag

Nekem egy éve nincs lapozófájlom. 2Gb ram. PS, Flash MX, stb rendszeresen megy. Egyedül Adobe Premier pro alatti videóvágás alatt értem el eddig, hogy figyelmeztessen a kevés memóriára. Tök felesleges 2Gb felett. Játékok esetén nem tudok nyilatkozni.

(#1511) Jarod1 válasza Lacika25 (#1451) üzenetére


Jarod1
addikt

Hali, át kell álítadod hogy a te a fiókod induljon ha indul az xp, csak így lehet.

(#1512) REDeath válasza Badb0y (#1509) üzenetére


REDeath
őstag

Egyszerűen amit ritkán használna azt elkezdi átpakolni, de ha 2GB-od van akkor elfér minden szal nincs értelme pakolászni

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#1513) ToRR3nt3


ToRR3nt3
senior tag

Sziasztok!
(nem biztos h jó topikba írok)
Win XP Prof van az egyik gépemen. A C: partícióm 9,75 GB. A Windows könyvtár 1,47 GB a Program Files 1,02 GB plusz egyéb apróságok 0,2 GB, ez összesen 2,51 GB, ennek ellenére 7,24 GB szabad terület helyett csak 4,45 GB-ot lát a windows. Szerintetek az eltünt szabad hely hol a túróban lehet :F

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#1514) PazsitZ válasza ToRR3nt3 (#1513) üzenetére


PazsitZ
addikt

Swap lapozófájl, rendszervisszaállítás, hibernálás. Így hirtelen ennyi jut eszembe.
swap: vezérlőpult/rendszer/speciális fül/teljesítménynél beállítások/speciális fül/virtuális memória (tipp:512MB)
renszervisszaállítás: vezérlőpult/rendszer/rendszer visszaállítása fül (maxértéke:1,17GB lehet kb. nálad)
hibernálás: asztall jobb klikk, tulajdonságok, képernyőkímélő fül, energiaellátás, hibernálás fül (maxértéke: memóriaméret sacc: 1GB)
(összérték:1,17GB+1GB+512MB=2,68)


[Szerkesztve]

- http://pazsitz.hu -

(#1515) ToRR3nt3 válasza PazsitZ (#1514) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Köszi!

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#1516) Gucunja


Gucunja
aktív tag

sziasztok tudtok olyan bar, eszkötár progit ami az asztalon kijelzi a gép teljesítményét? memória cpu kihasználtság cpu hőmérsékle ilyenek nem olyan ra gondoltam mint a smartbar nekem óra meg egyéb ilyen hülyeségek jegyzettömb nem kell csak rendszerinformációk van ilyen win xp re aki tud ilyet irja meg mi a neve esetleg hol találom meg? előre is kösz

(#1517) sgergi válasza Gucunja (#1516) üzenetére


sgergi
veterán

Most hirtelen csak az Everest jut eszembe, nagyon sok dolgot ki tud írni.

(#1518) XtNz


XtNz
tag

megtunda valaki mondani h a boot.cfg-ben hogy kellene beallitani a /pae es a /3gb switchet?

+set fs_game defrag

(#1519) Májsztró


Májsztró
addikt

Van egy VIA chipsetes MSI lap , Xp OS-el ... és naponta többször fel kell telepíteni a hangdrivert mert nem ad hangot , egyszerűen , hogy lehetne ezt kiküszöbölni ?

(#1520) hruodnand válasza XtNz (#1518) üzenetére


hruodnand
senior tag

boot.ini van, és az elérési út után kell beilleszteni.
pl.:
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=''Microsoft Windows XP Professional'' /fastdetect /3gb /pae

(#1521) XtNz válasza hruodnand (#1520) üzenetére


XtNz
tag

beirtam de sztem nem muxik
de az egyebkent miert lehet h nekem Windows XP Professional x64 Edition van kiirva amikor 32bites xp-m van? elotte fenn volt a 64bites de formaztam, szal nemertem

+set fs_game defrag

(#1522) ML320 válasza Májsztró (#1519) üzenetére


ML320
aktív tag

Szerintem próbáld ki egy másik hangkártyával, az alaplapit meg tiltsd le. Legalább behatárolható, hogy sw vagy hw hiba...

Ember tervez, Isten perverz...

(#1523) kennyke


kennyke
aktív tag

Tudja valaki hogy ez a hibaüzenet mitől van?
[kép]

Ha OK-t nyomok nem történik semmi, nem zár be semmit (vagy csak nem veszem észre)
Már olvastam, hogy a dde server hiba miatt nem záródik be xp leállítása során, de nekem nem leállításnál jön be, hanem sima használat közben.
Már rákerestem az xp fórum archívumaiban, de nem találtam semmit.
Próbáltam megjavítani, regcleanerrel, nyomtam víruskeresést, és spywaret is, de semmi.
Az startup-ból is kiszedtem mindent, ami nem kell.
Valami ötlet?



[Szerkesztve]

(#1524) PazsitZ válasza kennyke (#1523) üzenetére


PazsitZ
addikt

Hát hirtelen mivel a memóriáterületet említi, lenyomhatsz egy memtest-et.

- http://pazsitz.hu -

(#1525) kennyke válasza PazsitZ (#1524) üzenetére


kennyke
aktív tag

Azt is nyomtam. Memtest86-ot, pár óráig futott, hiba nélkül. Orthos is ment 7 órán keresztül, szintén hiba nélkül. Ráadásul nemrég vettem a konfigot, és elvileg semmi hardver probléma nem lehetne...

(#1526) PazsitZ válasza kennyke (#1525) üzenetére


PazsitZ
addikt

Ha ''gonosz'' lennék azt mondanám használj linuxot.
Amúgy max annyi az ötletem, hogy win reinstall

- http://pazsitz.hu -

(#1527) PazsitZ válasza kennyke (#1523) üzenetére


PazsitZ
addikt

Egy helyen ezt tanácsolták, egy hasonló problémára: [link]
Próbáld ki hátha elég ennyit reinstallálni...

[Szerkesztve]

- http://pazsitz.hu -

(#1528) djadji


djadji
senior tag

Valaki meg tudná mondani, hogy hogyan tudom azt megcsinálni, hogy a WinXP mikor indul, ne kérje, hogy kattintsak rá az egyetlen felhasználó fiók képére, hanem induljon el egyből.
Sehol nem találok ilyen beállítási lehetőséget...

http://djadji.fw.hu

(#1529) rdi válasza djadji (#1528) üzenetére


rdi
veterán

Ha jól emlékszem, ezen a honlapon meg van:
[link]

Fej! Tor! Potroh!

(#1530) Calibos válasza djadji (#1528) üzenetére


Calibos
addikt

Vezérlőpultban nem lehet? Én magamtól kapcsoltam ki csak már nem emlékszem hogy.

(#1531) djadji


djadji
senior tag

Gondolom hogy vez pult.. de nem találom.. egyszer sikerült nekem is...
de most megint kéri (eddig nem) és most meg nem találom én se....

Kösz a linket.. átböngészem azt a honlapot...

http://djadji.fw.hu

(#1532) baratka87


baratka87
tag

Sziasztok!
Egy idegesitö hibába estem bele.Internet explorert nem használok, meg sincs nyitva és azt hallom mint amikor frissit is behoz egy oldalt.ezt a hangot.meg olykor 15 iexplorer.exe fut egyidöben.máskor meg ilyen hibaüzeneteket kapok : [link]
Ha valaki tudja hogy tudnám megoldani resintall nélkül, annak nagyon örülnék.
Üdv

(#1533) szjoci


szjoci
őstag

sziasztok!

Mostanság néha elfelejti az energiagazdálkodási beállításaimat a winxpsp2. Ilyenkor, mindig el- és vissza kell állítanom hogy működjön megint. Ez mitől lehet? :F

(#1534) sgergi válasza djadji (#1531) üzenetére


sgergi
veterán

Vezérlőpult/ Felhasználói fiókok/ A felhasználók be- és kijelentkezési módjának megváltoztatása/ vedd ki a pipát az ''Üdvözlőképernyő használata'' dobozból.

(#1535) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Helló! Ért valaki a regedithez? Van valami leírás róla vagy valamilyen formában tudna vki infot adni, ahonnét meg lehet tanulni a használatát. Thnx!

(#1536) Zozzant válasza VinoRosso (#1535) üzenetére


Zozzant
addikt

ez így egy kicsit húzós kérdés, a regedit ''használata'' semmiség, viszont ami a registry-ben van az a lényeg, mit is akarsz elérni?

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1537) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Hasonló tapasztalatokra vagyok kiváncsi. Adott egy Windows XP angol SP2 -es kiadás ha az helyi hálózat aktív WI-FI (D-link-G122) a rooter nemtudom milyen típus, akkor az audio csatornát bezavarja (nem hiszem hogy ilyen jó a hallásom :)) inkább driver, újabb nincs sajnos néztem www.dlink.hu) recsegni kezd pl fájlcsere közben benyomok egy filmet nagyon zavaró. A hangkártya amúgy Creative SB-128 XP meghajtók vannak fenn.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1538) Tomitosz válasza zoltanz (#1537) üzenetére


Tomitosz
aktív tag

Ez teljesen természetes, normális. Eléggé sok interferencia környékezi a gépet ami zavart okozhat...Főleg a WI-FI rendszerekben....nekem pl a fülesem az amit nagyon bezavar...szerencsére panelban kissebb az ilyen jellegű zavar. Jól fednek a tömör falak :DDD

[Szerkesztve]

(#1539) REDeath válasza szjoci (#1533) üzenetére


REDeath
őstag

jó kérdés, én is ettől szenvedek, éjjelre ha úgymarad a gép, a monitor semmi pénzér sem kapcsol ki a beállított 20 perc után...(pontosabban nem megy standby módba)
én a képernyőkímélőmre gyanakszom, vissza is állítok valami alapot és megnézem avval.
nekem olyan jelenség is van néha (szvsz ez is a sc.saver miatt) hogy ha kilép a screensaverből, akkor pl hiába kattintok a tálcán az msn téglalapjára, nem jelenik meg :U :U
ha valami default screensaverrel sem javul a helyzet, akor fogalmam sincs mitől lehet :(

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#1540) REDeath válasza baratka87 (#1532) üzenetére


REDeath
őstag

a sok iexplore.exe folyamat egyértelműen spywarre utal, nálam is ez okozta és én sem használtam az IE-t. (gondolom ha kilövöd mind a 15-öt, legalább egyszer mindig visszaugrik... :) )

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#1541) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Ma reggel bekapcsolás után az én egyetlen fiókom melett még ott volt temp0-től temp4-ig öt korlátozott, jelszavas fiók. Kitöröltem, de mitől lehetett ez, vírus? :F

"Csak úgy mondom"

(#1542) Zozzant válasza Csapi007 (#1541) üzenetére


Zozzant
addikt

clickkkk cyberháború japán és mi közöttünk?:))) a klikkelőprogi hozza létre a temp usereket, esetleg?

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1543) Maksifül


Maksifül
senior tag

csak egy gyors kérdésem lenne. magyar nyelvű Win XP SP 2 van a gépemen, de le kellene cserélnem angol nyelvűre. Hogyan tudom ezt megtenni? Lehet valahogy reinstallálni, vagy partícióformat, és teljes rendszer telepítés szükséges?
Ha elég lecserélni, újrainstallálni, akkor annak mi a menete?

Köszi a válaszokat! :R

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#1544) Loo69


Loo69
csendes tag

Sziasztok!
Nekem az lenne a kérdésem, hogy találkoztatok-e olyannal, hogy 3 különböző xp telepítő cd vel próbáltam a telepítést és a hiba okát megpróbáltam minimálisra csökkenteni ezért 2 különböző meghajtóval próbáltam.
Minden esetben ugyanaz az 5-6 file amit nem tud másolni a gépre a telepítés során (a még nem grafikus részén).
Van valami megoldásotok erre? :W

(#1545) Csapi007 válasza Zozzant (#1542) üzenetére


Csapi007
veterán

Az meglehet. :DDD
Köszi. :R

"Csak úgy mondom"

(#1546) kraftxld válasza Loo69 (#1544) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Memóriahiba lehet így első tippre. Tessék memtest-et futtatni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1547) kraftxld válasza Maksifül (#1543) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Újra kell telepíteni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1548) Loo69 válasza kraftxld (#1546) üzenetére


Loo69
csendes tag

annak ellenére, hogy zsír új 2 db 1Gigás kingston, lefuttatva...
semmi prob...
Esetleg valami más :W :W :F

(#1549) kraftxld válasza Loo69 (#1548) üzenetére


kraftxld
nagyúr

File nevek? IDE kábel csere? Alaplap típusa?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1550) Loo69 válasza kraftxld (#1549) üzenetére


Loo69
csendes tag

tyű. most dolgozok, úgyhogy nemtudom megmondani a file neveket.
de az alaplap az asus m2n-e.
Novi új a kábelezés is...
nemtudom, mennyire megoldható esetleg, hogy másik gépen feltelepíteni csak az xp-t a vinyómra, semmi egyéb prog. csak az xp. utána berakni a gépembe a vinyómat. vajon a konfigot felismeri akkor az xp? :F

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.