Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) Kazimír válasza lúzer (#7000) üzenetére


Kazimír
őstag

Nem hinném. Egészen máshogy kezdődik, de hol tudom ezt leellenőrizni?

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#7002) lúzer válasza Kazimír (#7001) üzenetére


lúzer
veterán

ms eredetiségen átmegy a géped?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7003) Kazimír válasza lúzer (#7002) üzenetére


Kazimír
őstag

Fogalmam sincs. :( Feltehetően nem jogtiszta

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#7004) Lejszi válasza Lejszi (#6972) üzenetére


Lejszi
senior tag

Nem segitette semmi csak az XP reinstall :W

(#7005) martonx válasza Lejszi (#7004) üzenetére


martonx
veterán

A megmagyarázhatatlan problémákra ezért javaslom mindig a reinstallt :D
Egyszerűen kár velük foglalkozni, mert mindenki rengeteg időt beleöl, utána meg úgyis reinstall lesz ;]

Én kérek elnézést!

(#7006) martonx válasza Kazimír (#6997) üzenetére


martonx
veterán

Oké, csak nem volt egyértelmű, eredetileg, hogy te most komplett wint telepítettél SP2-est, vagy meglévőre akartad rátenni (mert gondoltam akár telepítőlemez hiba is lehet).
Mivel ez a hiba is megmagyarázhatatlan (a hiba alapján akár memória hiba is lehet), javaslok egy windows reinstallt, de előtte a helyedben átnézném a gépemet, hogy rendesen működik-e a proci, alaplap, memórai, vinyó.
Ha minden rendben reinstall után közvetlenül tedd fel az SP2-t, szvsz érdemes lenne egy eleve SP2-es integrált windowst szerezned.

Én kérek elnézést!

(#7007) Kazimír válasza martonx (#7006) üzenetére


Kazimír
őstag

Bocs, lehet, hogy tényleg nem voltam egyértelmű. :B
Igen, csak a SP2-t szerettem volna feltenni, úgy 3 év elteltével, mert eddig remekül működtem az 1-el, de most valamelyik újonan telepíteni kívánt program balhézott nekem, hogy a 2-nél kevesebbel nem éri be.
Az alkatrész hiba szintén előfordulhat, mert a legfiatalabb is van már 3 éves. A memóriához a memtest, HDD-hez scandisc vagy valami ilyesmi, de a többi alkatrész hibátlan működéséről mivel tudok meggyőződni?
Huh. Majd nézek egy új xp-t. Az újratelepítés viszont fogorvosi élményt ígér.. :(
Köszönöm az eddig és az ez utáni segítségeket!

[ Szerkesztve ]

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#7008) opr


opr
veterán

Üdv.
Van egy nagy problémám, amin egyszerűen nem tudok segíteni, kifogytam az ötletekből, plz help!

a szitu a következő:
win xp telepítés, megy tökéletesen, egészen addig, amíg el nem jut addig a pontig, hogy eszközök telepítése, 34 perc van hátra. Na amikor eddig eljut, egyszerűen elmegy a kép. Nem kap képet a monitor, és fogalmunk sincs miért.
Északi hídról anno leesett a borda, azt már visszaraktuk, újrapasztázva meg minden.
Ami lényeges lehet: videokari:
video: gainward gf4 mx 440 64 mb
proci: 1.9-es celerongy
alaplap: abit bh-7
ram: 2*256 mbyte pc 3200

Ugyan erről a cd-ről egy másik gépre csont nélkül felment a zikszpé.

Ha valaki találkozott már ezzel a hibajelenséggel, és ismeri a megoldását plz help us, már totál kivagyunk...

Előre is thanx :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#7009) opr


opr
veterán

ui.:windowstelepítés előtt e gép tökéletesen ment időtlen idők óta, aztán cd be beboot-ol, és vége...
nem fért bele a mod-timeba, és most jutott eszembe, hogy ez még fontos lehet

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#7010) Kernel válasza opr (#7008) üzenetére


Kernel
nagyúr

Betolnék próbaképpen egy másik videokártyát, ha azzal sikerül a telepítés, visszacsere.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7011) opr válasza Kernel (#7010) üzenetére


opr
veterán

most éppen ezt próbáljuk, közben sikerült egy másik agp-s videokarit szerezni hálistennek.
de kössz a tippet, ha nem fog sikerült még jövök helpért :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#7012) Karima


Karima
őstag

Sziasztok

A következő nagy problémám lenne:

Win xp tellepítő cdről bootolok, szépen el is indul a telepítés, megkérdi, hogy melyik partícióra, kijelölöm, formáz, majd másolja a neki szükséges fileokat (eddig minden a "nem grafikus, kék hátterű" képernyőn történt), majd kiiírja, h a gép 15 mp múlva újraindul. Újra is indul, viszont emlékeim szerint ennél az indulásnál már a winxp logoval kellene indulnia, ezzel ellentétben újra elindul a telepítés (a gép hardverkiépítésének vizsgálata, partíciókiválasztás, stb).

Ezt kb 10-15ször eljátszottam már különböző jumperbeállításokkal, és most értem el arra a pontra, hogy ide kevés lesz az én tudásom. Pedig ugyanerről a cdről kb 50szer telepítettem már xp-t minden gond nélkül.

A cd meghajtó ide-n van prim.masterként, a vinyó pedig sata-n van sec masterként. És így (erre az új gépre) már a múlt héten sikerült is telepítenem gond nélkül, csak bekaptam egy vírust, és elég komoly gondok voltak, ezért újra kellett (volna) telepítenem. Valószínűleg sp1-es a telepítő cd-m, mert a 320g-s vinyót csak 137nek ismeri fel a telepítésnél, és után a win alatt kell formázni a többi részét (part.magiccel csináltam a múlt héten).

Kérdésem tehát az, hogy amikor a telepítő újraindul és a winxp logonak kellene bejönnie, akkor miért a telepítés indul újra előlről?? A BIOSban elsődleges bootnak a cd, másodlagosnak a hdd van beállítva.

Előre is köszi a válaszokat.

(#7013) ThuG4LifE válasza Karima (#7012) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

amikor újraindul kiírja, hogy cd-ről való indításhoz nyomjon meg egy gombot, megnyomod ismét? :U jobb nem jut eszembe, próbálj másik telepítő cd-t szerezni ... haveré múltkor azt csinálta, hogy rossz partícióra telepített (és formázott), azt gondolta, hogy véletlen félrenyomta, másik haver kölcsönkérte a cd-t, nála is rosszat formázott a telepítő, szóval érdekes dolgokra képesek ezek az xp cd-k :D

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#7014) Jazz


Jazz
veterán

Üdv!

Egy nagy gondoom van!

Win FeladatKezelő:

cisvc.exe! SYSTEM, 2Mb memória, és Folyamatosan! most is 15-20% CPU terheléssel megy Közben vinyó állandóan pörög! Akkor is ha éppen dolgozok valamit vagy bármit csinálok!

Mi ez vírus? :O

Ha folyamatot leállítom, semmi nem történik azonkívül hogy abbamarad az egész dolog és vinyó sem teker.
(nem, nem az "optimize hard disk when idle", ez ki van kapcsolva Tweak UI-ben)

thx for help

free your mind

(#7015) fagy53 válasza ThuG4LifE (#7013) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nehogy megnyomja !!!!
Úgy írtad le, mintha ezt kellene tenni, ezt felejti el, pedig ezt nem szabad.
Ha 50x telepített már, akkor ezt remélhetőleg tudja. :K

(#7016) Jazz válasza Jazz (#7014) üzenetére


Jazz
veterán

Ezt a segítséget kaptam:
"Csökkentett módban futtasd a Spybot Search & Destroy, az AdAware Personal-t, és ami még akad (vírusírtót se felejtsd el)."

Legújabb SpySweeper és Nod32 van! Hogy forulhatott ez elő? Nem fog ütközni ha most felrakom ezt a spybot-ot?

msconfig-ba még ilyenek vannak szolgáltatásoknál ami gyanús (és gyártó is ismeretlen):
- ndipsve
- ServiceLayer
- Starwind iSCSI service

Auto indításnál:
- WSN.exe (egy WSN nevű könyvtárban a Program Files-ben, és semmi több, már törötltem de még mindig itt van)
- wcmdmgrl, C:\Windows\WT\updater\wcmdmgrl.exe -launch
- ctfmon.exe, SYSTEM32-ben van (ez asszem normális)

Hely mindegyiknél: HKLM\SOFTWARE\Microsoft\CurrentVersion\Run

És még egy!
Amikor nyomok egy ctrl+alt+delt- és előjön WinFeladatkezelő, éppen akkor tűnik el egy tized mp alatt taskmanager 40% CPU terhelés felirata!! Ez meg mi a fene!! 3.6-os Prescott.....

free your mind

(#7017) ThuG4LifE válasza fagy53 (#7015) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

ja, kicsit hülyén írtam tényleg :D

[ Szerkesztve ]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#7018) Karima válasza fagy53 (#7015) üzenetére


Karima
őstag

persze ezt tudom,de ujraindulás után fel sem kínálja a választást,hanem egyböl cdről indul. és sp2 telepítővel is. most próbáltam.

(#7019) fagy53 válasza Karima (#7018) üzenetére


fagy53
nagyúr

Akkor próbáld meg az optikai meghajtót slave-be tenni, jumper és a kábel végére tedd.
Némelyik pl., az LG utálja ha master. :DDD

(#7020) martonx válasza Jazz (#7016) üzenetére


martonx
veterán

Azt nem írtad, hogy futtattad-e ezeket teljes rendszer átvizsgálást, csináltál-e?
Attól még, hogy van vírusirtód a gépeden, nem 100%, hogy soha nem is kapsz vírust, vagy trójait.
És ezek legújabbak, vagy legfrisebb az adatbázisuk?

Más:

kapcsold ki a gyanús, sőt a nemgyanús szolgáltatásokat is az msconfigban. LEgalább egy próba erejéig.
Az is gyanús, ha egy szolgáltatás nem engedi magát kikapcsolni, és mindig visszakapcsol.
Ugyanez igaz az indítópultra is.

Ha pedig semmi nem segít, jöhet a windows reinstall :C

Én kérek elnézést!

(#7021) martonx válasza Karima (#7012) üzenetére


martonx
veterán

"a vinyó pedig sata-n van sec masterként"

Akkor ez most SATA vagy PATA? Sata-nál nincs sec master :))

Valami gáz lesz a vinyóddal, az okozza ezt a problémát. Próbáld ki, a telepítést egy másik vinyóval, ha azzal megy, akkor tényleg a vinyó a hunyó (figyeltétek a szójátékot? :B )

Lehet a virus összekuszálta a vinyót.

Én kérek elnézést!

(#7022) Jazz válasza martonx (#7020) üzenetére


Jazz
veterán

Igen csináltam ezekkl teljes rendszer átvizsgálást.
Legújabbak.
Spyaboottal is csökkentett módban. 1 db trójait nem talált (se ciscv.exe-t, pedig ott virít) csak cooke-kat.

Igen eddig többet voltam msconfigban mint win-ben :) Mindig ezt csináltam csak már untam, legtöbbről foggalmam sincs mi micsoda, és még csak nem is tudok utánanézni hogy hova hivatkozik.
pl.: wcmdgrl.exe ez mi?

Reinstall, na ja. Nem kis munka lenne újra összerakni ezt a rendszert. Nem abból áll hogy win meg TC meg játékok... :(

free your mind

(#7023) brd válasza Jazz (#7014) üzenetére


brd
nagyúr

A cisvc.exe elvileg az indexelő szolgáltatás része. Otthoni gép esetén nem sok értelme van, így kapcsold ki az indexelő szolgáltatást. Ha megtörtént és még mindig baj van, gyere vissza. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#7024) Jazz válasza brd (#7023) üzenetére


Jazz
veterán

Na most egy kicsit megnyugodtam. Végignyomtam mindent, meg minden gyanús alaklamzást lellenőriztem Virusbuster honlapon. Ugye ezek a trójaiak ált. ugyan olyan névvel jelennek meg mint eg ymár létező szolgáltatás/alkalmazás.
De semmi, leglább is semmi nem volt igaz rendszeremre amit ott leírtak (sem a létrehozott file-ok könyvtárak, bejegyzések...nem voltak ilyenek)
De miért teker állandóan 20%-on! És vinyót is keményen pörgeti.
[link]

És kérdés: Amiket még nem tudom hogy fogjak-e Keri-val vagy ne. Nekem az sem kell hogy kimenjen netre/microsofthoz/akárhova csak úgy.
- LSA Shell (Export Version)
- Microsoft File and printer shared
- Generic host process for win32 service
- update
- wcescomm
- wcesmgr
- ceappmgr
- Application Layer Gateway Service (ez az alg.exe asszem)
- Microsoft Help center hosting server
- Microsoft directplay helper
köszi

Ezek vannak. köszi!

free your mind

(#7025) Myers


Myers
senior tag

Üdv!

Van egy gép, amire majd xp-t telepítek. Most egy 60-as PATA winyóra, ez egy átmeneti állapot.
Így gondoltam a felosztást:
XP - 10giga
Vista (majd a jövőben) - 25 giga
egyéb - a maradék.

Az a tervem, hogy amíg nincs nagy SATA winyó, addig ezen a 60-as PATA-n szépen bekonfigolom a dolgokat.

Kérdés: Ha ezt az egészet, norton Ghosttal, vagy Acroniossal egy az egyben átrakom majd a nagy SATA vinyóra, normálisan fog működni az XP???

Csak azért kérdezem, mert esetleg SATA driver bekavarhat, vagy a SATA-nál, ha jól tudom, nincs ilyen, hogy pirimary/secondary master/slave.

http://www.muszaj.hu/

(#7026) brd válasza Jazz (#7024) üzenetére


brd
nagyúr

De miért teker állandóan 20%-on! És vinyót is keményen pörgeti.

Ez a dolga, végignézi a file-ok bizonyos tartalmát (mit tartalmaz a file, pl. médiafile esetén bitrate, hossz, minőség, tömörítés etc, vagyis beleolvas a file-okba is, nem csak a könyvtárszerkezetet nézi át) és egy adatbázist készít róluk, hogy utána abban lehessen keresni. De mondom, otthoni felhasználás esetén sok értelmét nem látom a dolognak, több vele a kényelmetlenség, mint amennyi haszna van.
Ettől függetlenül a nálad futó, ilyen nevű task persze lehet kártékony program is. Ezt talán úgy is ki lehet deríteni, hogy elkezded leterhelni a gépet. Ilyenkor az indexelő pihen kicsit, ugyanis úgy van beállítva, hogy a holtidőben dolgozzon.

The only real valuable thing is intuition.

(#7027) martonx válasza Myers (#7025) üzenetére


martonx
veterán

Nem akarlak elkeseríteni, és lehet csak én vagyok a béna, de nem tudok módszert arra, hogy egy sata driver nélkül telepített rendszert, áttegyél egy sata vinyóra, és az működjön is.
Bár cáfoljatok meg, ha ez nem így van.
Egyszerűen nem fog róla elindulni a windows, a BIOS hiába látja.

Másik válasz: SATA-nál tényleg nincs primary/secondary, se master/slave.

Én kérek elnézést!

(#7028) brd válasza martonx (#7027) üzenetére


brd
nagyúr

Ne keserítsd el, mert nincs igazad. ;) A telepítésnél pont azt a drivert kapja meg a windows, mint amit később telepítesz, vagyis, ha az IDE-re telepített win megkapja a S-ATA drivert, akkor onnantól az adott S-ATA vezérlőre kötött HDD-ről is képes elindulni.

The only real valuable thing is intuition.

(#7029) Myers válasza brd (#7028) üzenetére


Myers
senior tag

Örülök, hogy nem keserítesz el. :)

Ez most nem teljesen tiszta. Tehát az IDE-re történő telepítéskor kell neki megadni a Sata drivert? Azt hogy tudom neki beadni?
Mert nem hiszem, hogy magától kérné. :)

http://www.muszaj.hu/

(#7030) ivcsi86


ivcsi86
tag

hali!
azzal fordulnék hozzátok h törölgetem itt a gépen a cuccokat bele a lomtárba,és mikor üriteni akarom akkor ez fogad:
[link]
igen
[link]
ok
...és akkor jön is a "lomtárüritös hang" DE!,nem lett több a helyem,és még mindig telinek látszik a lomtáram...ha pedig lefuttatok egy ilyen "takaritos" progit (CCleaner),az ezt irja:
[link]
...szal kiirja h törölt,de a nagy f...t,ugyanugy teli kuka,nunu hely. ez kb már 3napja játsza,és egyre több (nemlétezö)elem van lomtárban,és foglal jelen pillanatban 3,5gb helyet.
Légyszi segitsen vki!
elöre is kösze... :R

[ Szerkesztve ]

(#7031) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

Üdv.

Felraktam a flyakite nevezetü programot(os x kinézetüre varázsolja az xp-t), de van egy gondom.
command console-t (cmd.exe) is átalakította...
Eredetileg inditasnal kiirja a Windows nevét, meg néhány dolgot, és utána az ahol éppen vagyok, és villog a kulzor
Nekem ezt átirta a flyakite arra hogy Welcome to Darvin, ami nem is lenne annyira gáz, DE az a gáz benne, hogy akármit lefuttatok, utána mindig letörli a képernyőt, és kiirja a Welcome to Darvin szöveget, meg az éppen aktuális helyet.
Ez nem valami jó, ha az ember c++-t programoz, mert gyakorlatilag nem látok belőle semmit, mm a lefutott programból.

TEHÁT

a kérdés, lehet-e valahogy átírni, állitgatni, egyebet a cmd.exe-n, azon kivul amit felajál a bal felső sarokbol legörülő tulajdonságok menü??????

Ha valaki nem érti, felrakok képet róla, hátha ugy érthetőbb, de remélem így is megértitek...

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#7032) csaabz


csaabz
őstag

Hello!

XP-m van. Tegnap feltettem a Gears of Wart (szerintem ez okozta a problémát) és a játékból való kilépésem után feltűnt,h nem látom a rejtett fájlokat (láthatóvá voltak téve)
Megkerestem a mappa beállítások között,de hiába kattintottam rá, nem történt semmi.
Tudni kell,h nekem több 10 gigányi adat, zene, stb van rejtve és most nem tom, mit csináljak.
A winamp-ban van playlist-em, azon rajta vannak a rejtett zenék is és le is játsza őket,de ha rákeresek a zenékre a win keresővel (be van áll.,h rejtettek között is keressen) nem találja meg őket.
Szóval mért nem látok több gigányi rejtett fájlt? :(
Mellesleg az említett játék feltelepítése óta,a windowsba belépve rá kell kattinta a nevemre, ez eddig nem volt ott...rohadt microsoftos programok :((

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#7033) Jazz válasza brd (#7026) üzenetére


Jazz
veterán

1.Tehát úgy tudom leellenőrizni, hogy leterhelem a gépet, mondjuk elkezdem vele számoltatni 234234! (faktoriálist), és ha leáll akkor nem vírus. Ha továbbra is dolgozik, azaz holtidőn kívül akkor vírus ok.
Szeretem a csendes gépet, de ez így nem ok hogy folyton dolgozik, és amint megmonzdítom az egeret abbahagyja. Pedig ki van kapcsolva a "optimize hard disk when idle" PowerToys-ban.

2. Most pl. a legújabb az hogy éppen települ egy-két win frissítés (ezek az 1-2 megás letölthető biztonsági frissítések...), és eközben egyik svchost.exe a sok közül 50%-os CPU, 15Mb terhelésen van folyamatosan. Most is miközben írok....végzett a frissítéssel. Még mindig 50% !!!
isass.exe, smss.exe, csrss.exe, cisvc.exe, wuauclt.exe, services.exe, mscorsvw.exe, wudfhost.exe.....ezek akkor normális létező rendszerszintű win alkalmazások ugye? Csak vírusok ezek használják ki. Vagy már nem értem.

3.Pl. Isass.exe Virusbuster,Google
"alias: Backdoor.Win32.MoSucker.bl, BKDR_MOSUCK.F
hossz: 813583 bájt
dátum: 2005 október
elterjedtség: ritka

MS Visual Basicben készített kémprogram. Bemásolja magát a {Windows_könyvtár}\fonts\lsass.exe fájlba. Létrehoz két Registry bejegyzést, hogy bekapcsolás után azonnal elinduljon :

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\{felhasználónév} = {Windows_könyvtár}\fonts\lsass.exe
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce\{felhasználónév} = {Windows_könyvtár}\fonts\lsass.exe."

4.Na most nekem ebből semmi nem igaz! És ugyan így a fennt említett programokat is ilymódon leellenőriztem, és semmi sem egyezett azzal amit írtak. Akkor elvileg tiszta a gépem, és ezek norm. programok!? :F

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#7034) lúzer válasza csaabz (#7032) üzenetére


lúzer
veterán

Tcommander se látja? rejtett fájlok bekapcsolásával?

Belépés: keresd meg a registryben: HKLM
SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

AutoAdminLogon = 1
DefaultPassword =...
DefaultUserName=....

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7035) lúzer válasza ivcsi86 (#7030) üzenetére


lúzer
veterán

Jelölj ki résztartományt a lomtárban, és azt töröld, ne egyszerre
Vagy a sampe-t kihagyni csak
mit csinál?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7036) lúzer válasza Jazz (#7033) üzenetére


lúzer
veterán

ezek normál folyamatok, persze pont ezért ilyen néven is futnak vírusok.
nálam is be akart kéredzkedni egy svchosts.exe néven

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7037) ANT válasza csaabz (#7032) üzenetére


ANT
őstag

"Mellesleg az említett játék feltelepítése óta,a windowsba belépve rá kell kattinta a nevemre, ez eddig nem volt ott..."
Nem telepítettél 1.1-es .NET keretrendszert? Mert az létrehoz egy új felhasználói fiókot. Nálad nincs ilyen?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#7038) Kernel válasza Myers (#7029) üzenetére


Kernel
nagyúr

Gyakorlatban pl. telepíted az XP-t egy IDE vinyóra. Eközben már ott figyel a gépben a SATA vinyó is, pusztán mint adattároló eszköz, működik, driverrel el van látva.

Az már mindegy, ezt a drivert mikor telepíted, mivel önmagában az oprendszer telepítéséhez, működéséhez szükségtelen. Legfeljebb kap egy sárga felkiáltójelet.

Viszont a megfelelő driver telepítése után már klónozható az XP a SATA eszközre is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7039) lúzer válasza Kernel (#7038) üzenetére


lúzer
veterán

én úgy emlékszem hogy átvittem patáról satára

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7040) sentinel


sentinel
aktív tag

Nem tudjátok XP-ben command parancssorból hogyan tudhatnék lekérdezni egy fájl módosítási vagy létrehozási dátumát? DIR-el nem jó, mert kellene rá hivatkoznom és be szeretném tenni egy változóban. A lényeg, hogy azt szeretném, hogy megnézné egy batch file, hogy milyen régi az adott fájl és ha régi, akkor törölje. Esetleg valami külső alkalmazással?
Köszi

(#7041) Sk8erPeter válasza lúzer (#6858) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

BUÉK mindenkinek!! :C

"valszeg a másik partíció az aktív, jártam már így pqboot progival szórakoztam"
Megnéztem, a Windows Lemezkezelője szerint a c: partíció a "Rendszerindítás", míg a másik, d: partíció érdekes módon a "Rendszer" szerepet tölti be, csak tudnám, mitől...
A telepítés során semmi hasonlót nem állítottam be, és a c:-n van a Windows könyvtár is. Nem mintha olyan sok helyet foglalna az a pár fájl a d:-n, de akkor is fura, hogy oda került.

Virtual PC-nek egyelőre fogalmam nincs, mi a lényege. Van már belőle 2007-es kiadás is :) Biztos nem olyan bonyolult, de nincs egyszerűbb megoldás? (Pl. simán "boot.ini" fájl HELYES megszerkesztése, vagy hasonló)
A hagyományos boot-menü-megjelenítős megoldás nem működik?? Miért van baja a "hal.dll" fájllal a boot-menüből való indításnál? Próbálkoztam már bootfix-szel, nem hozta helyre. :F
:Y

Sk8erPeter

(#7042) .:GoliBali:. válasza .:GoliBali:. (#7031) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

Senki nem tud a kérdésemre választ

Már annyival is megelégednék, hogy mi az a file, ahol a cmd.exe a beállításait tárolja, vagy registry-ben merre van ilyesmi...

De ha van valami olyan program amivel ezt meg tudom változtatni az is jó!

JAH, és közbe felraktam egy másik console-t "console" nevezetü progit, amit szintén átír, szal lehet nem is a cmd.exe-ben kellene keresnem a változást, hanem abban, amit a cmd.exe, és a console is használ.

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#7043) brd válasza Myers (#7029) üzenetére


brd
nagyúr

Nem. Feltelepíted az IDE HDD-re, mintha a S-ATA nem is létezne. Majd telepíted a win alatt a vezérlőhöz/alaplaphoz való S-ATA drivert. Ezt követően a S-ATA HDD-re is nyugodtan átmásolhatod a win-t, onnan is fog futni.
Egyébként nem javaslom, hogy az IDE HDD-ről futó win alatt a S-ATA HDD is kapjon betűjelet, mert probléma lehet belőle, ha utána onnan akarod a win-t használni, ugyanis a win-ben el van tárolva az összes, meghajtóknak kiosztott betűjel és az átmásoláskor ez nem tűnik el, így előfordulhat, hogy a win partíciója más betűjelet kap, mint az IDE HDD-n volt neki.

The only real valuable thing is intuition.

(#7044) .:GoliBali:. válasza .:GoliBali:. (#7042) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

itt egy link a cmd.exe-mről, így néz ki most.

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#7045) Myers válasza brd (#7043) üzenetére


Myers
senior tag

Rendben, így már teljesen világos. :)

Nem lesz gond, mert az IDE és a SATA nem lesz egyszerre a gépben, kivéve amíg átghostolom majd. Az meg ugye CD-ről fog menni.

Kössz!!!

http://www.muszaj.hu/

(#7046) ThuG4LifE válasza ThuG4LifE (#6963) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

edit

[ Szerkesztve ]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#7047) ThuG4LifE válasza ThuG4LifE (#6963) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

erre valaki?
[link]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#7048) csaabz válasza ANT (#7037) üzenetére


csaabz
őstag

Hello!

Megoldottad a problémát!
:C :R

A láthatatlan rejtett fájlokra nem tudsz vmi megoldást?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#7049) csaabz válasza lúzer (#7034) üzenetére


csaabz
őstag

Hello!

Ez megvan:
SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
De mi az a HKLM? Olyat nem találtam.

Mellesleg,ha meglesz, ez melyik problémára ad megoldást?
A bejelentkezősre (ez meg lett oldva) vagy a láthatatlan rejtett fájlosra?

Köszi!

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#7050) Ramius válasza csaabz (#7049) üzenetére


Ramius
őstag

HKEY_LOCAL_MACHINE

azon belül keresgélj.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.