Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Richter36 válasza Csapi007 (#997) üzenetére


Richter36
őstag

Kevés neki a 2x512mb ram.

(#1002) Csapi007 válasza zsoi (#998) üzenetére


Csapi007
veterán

Külön partición van.

Richter36: Erre már én is rájöttem. :U

De megnéztem 1.5 GB lapozófájlal is ugyanolyan. :(

[Szerkesztve]

"Csak úgy mondom"

(#1003) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Bocsi, lehet, hogy hosszú lesz, illetve irányítsatok át másik topicba, ha nem idevaló.
Szóval. Lassú a gépem, főleg a bootolásnál (konfig az adatoknál, esetleg a logoutban, XP Pro SP2). Kitt kb 10-szer fut, aztán hosszú gondolkozás, bejelentkezés, majd ezután jön a még lassabb indulás, kb 5 perc alatt áll fel készre a rendszer (minden betöltődik, használható). A vicc az, hogy a processzor nincs leterhelve (feladatkezelő szerint), memóriából bőven van, a vinyó viszont kerreg, és nagyon lassan áll fel minden. A rendszervinyó a Windows szerint SATA2 sebességen megy, a teszt szerint burst érték 192,2, a sustained 76,4 mbps, tehát aránylag rendben van, mégis nagyon sokat kerreg. Hálózati beállításoknál meg van adva ip cím, egyebek, routeren keresztül lógok a net felé, és az nem is oszt dhcp-t.
Malware elvileg nincs (ad-aware és avg anti-spyware szerint - csökkentett módban és normál módban is). A hijackthis szerint (nekem) egy nem beazonosítható dolog van, valami x10 device network, amit viszont nem tudok törölni, de gyanum szerint ezt a Pinnacle Media Center rakta fel magának (a legbonyásabb MC, amit életemben láttam).
A történethez tartozik, hogy volt egy trójai fertőzés (Trojan Horse.LOP), amit remélem, sikeresen nyírtam ki (AVG normál és csökkentett módban sem jelez). Ezzel együtt egy normál user bejelentkezésekor hiányol egy dll-t (amiben anno a trójai volt és töröltem - nem rendszerkomponens volt!). Ami a fura, hogy nem találom a hivatkozást erre a dll-re semmiben (registry, ini fileok, stb). Rendszergazdaként belépve nincs hiánya (?). A trojan fertőzés egyébként újra és újra előjött (víruskereső megfogta), amíg le nem tiltottam a rendszervisszaállítást, azóta csöndben van. AVG három ''change'' dolgot jelez: ntoskrnl.exe, user32.dll és a partíciós tábla, utóbbi kivételével a windows ''kínai'' könyvtárai között böngészve arra jutottam, hogy windowsupdate frissíthette őket.
Szóval itt tartok, és nem szeretném újratelepíteni a teljes rendszert. Valakinek van valami ötlete?

42

(#1004) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Ja, bocsi, elfelejtettem, hogy a rendszervinyó a második sata csatornán van, előtte van egy adatvinyó az egyesen, amely ''csak'' sata1-es. Ha megcserélem, lehet változás?

42

(#1005) zsoi válasza Adrian Mole (#1003) üzenetére


zsoi
senior tag

Mindíg ilyen lassú volt? (=lehet kötni egy eseményhez?)
- kezdésnek winyó ki, tedd be egy működő OS alá és F-Secure /Nod32 scan
- ha megvan winyo vissza, boot. Security TaskManager
- ezután: bootvistool.exe, speedxp, xpmanager: ez utóbbi a legkirályabb! (ha jól emléxem 15 napos, de ha optimalizálsz, majd leszeded, nem távolítja el az optimalizálást!)

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#1006) Adrian Mole válasza zsoi (#1005) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Nem volt mindig ilyen lassú. Nemrégen lett újrahúzva a cucc, tehát sokminden fel lett pakolva elég rövid idő alatt (és szerencsére minden működik, ami nem egyszerű -> lásd a logout bejegyzéseket), ezért nem szeretnék újrakezdeni mindent. De éppen ezért nem is tudom mihez kötni a lassúságot. Meg a trojan fertőzés alatt nem is nagyon törődtem a sebességgel, a lényeg a mihamarabbi pucolás volt. Most, hogy már nincs (remélem) lett feltünő a boot csigalassúsága.
Bootvistoolt mindjárt kipróbálom, ez megvan, csak még nem futtattam. Kicsit félek tőle, mert a Pinnacle MC-t csak többedszeri újratelepítéssel és mindenféle trükkökkel tudtam csak használhatóan telepíteni, ennek oka valószínűleg a rengeteg, programcsoportok közötti függés és az indulási sorrend volt (ami most jó - koppkopp).
Másik gép sajna nincs a közelben, vírusellenőrzés csak házilagosan kivitelezhető. :(
Köszi.

42

(#1007) zsoi válasza Adrian Mole (#1006) üzenetére


zsoi
senior tag

akkor előtte backup.... rögtön megkeresem moonman cikkjét...

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#1008) zsoi válasza zsoi (#1007) üzenetére


zsoi
senior tag

nem volt egyszerű,de remélem ez segít: [link]
Ha nagyon parázol akkor tükrözd le az egész diszket egy másikra és azon ''teszteld'' (ha van rá mód)

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#1009) vakondka


vakondka
őstag

Sziasztok,

Vadi új a gépem XP SP2-vel (jogtiszta), szombaton telepítettem.
kikapcsoláskor mindig A meghajtót, illetve a lemezt keresi, feldob egy hibaüzenetet és addig nem is hajlandó kikapcsolni, míg rá nem kattintok a mégse gombra... :O

van valakinek ötlete, hogy mi lehet a megoldás ?

[Szerkesztve]

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#1010) Adrian Mole válasza zsoi (#1008) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Köszi. Bár nekem eső után köpönyeg most a registry-t elmenteni. Elvileg nem onnan indult a trojan, mert azt már programmal és ''kézzel'' is átnéztem (micsoda képzavar).
Közben belepillantottam az eseménynaplóba. A Pinnacle MC egyes komponensei és a grafikuskártya meghajtójának részei néha hibát jeleznek időtúllépés miatt :F Ezt sem tudom mire vélni, bár a lassú boot megmagyarázásához adnak némi támpontot.

42

(#1011) Richter36 válasza vakondka (#1009) üzenetére


Richter36
őstag

Bios-ban kapcsold ki a flopy meghajtót.

(#1012) zsoi válasza Adrian Mole (#1010) üzenetére


zsoi
senior tag

És ha a C:/tulajdonságok/eszközök/biztonsági mentés/automatikus rendszer-helyreállító varázslót használod? (floppy is kell hozzá)

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#1013) zsoi válasza vakondka (#1009) üzenetére


zsoi
senior tag

van floppy egyáltalán? ha igen, működik is?
(ha nincs, ahogy írták: kapcsold ki)
Vírusírtó van fennt? (pandánál láttam ilyet)

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#1014) raver válasza vakondka (#1009) üzenetére


raver
aktív tag

Ha esetleg a hibaüzenetet is közzéteszed, lehet h könyeb segíteni. ;)

(#1015) vakondka válasza raver (#1014) üzenetére


vakondka
őstag

Köszi mindenkinek a válaszokat, ha hazamegyek kipróbálom.
Az az igazság, hogy nem emlékszem fejből pontosan a hibaüzenetre...
...mindenesetre megpróbálom BIOS-ban letiltani a floppit, ugyanis nincs floppy a gépben, nem is volt...az antivirus NOD32, a tűzfal Zonealarm Pro, ha esetleg ez számít...?

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#1016) raver válasza vakondka (#1015) üzenetére


raver
aktív tag

Ez esetben a floppy kilövése a biosban eredményre vezethet.
A floppy már a rendszertelepítés előtt sem volt a gépben?

(#1017) vakondka válasza raver (#1016) üzenetére


vakondka
őstag

nem volt floppy. egy vincseszter van és 2 optikai meghajtó, mindegyik SATA csatis.

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#1018) Adrian Mole válasza zsoi (#1012) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Még nem próbáltam, de a bootvis egész meggyőzőnek néz ki. Elkezdte viszont reklamálni rajtam a defragot, ezért jelentkezem csak most :DDD
Hogyan tudom kikapcsolni, ha már helyrekalapálta a dolgokat?

42

(#1019) DasH_001


DasH_001
tag

Sziasztok sziasztok!

Van nekem egy XP SP2 telepítésem ami már majd' 2 éve üzemelt teljesen korrekten, egészen két héttel ezelőttig, amikor is indításkor a következő hibaüzenetet kaptam, bootolás közben, kék háttérrel díszítve:

STOP: c000021a {Helyrehozhatatlan Rendszerhiba}
A rendszerfolyamat {SessionManager Initialization} váratlanul félbeszakadt. Állapot: 0xc0000034 (0x00000000 0x00000000).
A rendszer leállt.

(SessionManager: itt egybe van írva, de úgy a registry nem talált semmit, külön írva pedig a current control set-en belül tanyázik, feltételezem, hogy a programok indításáért felelős - sajnos pontosan nem tudom.)

Nagy örömöm közepette nyomtam egy bizakodó resetet, és a menüből kiválasztottam a csökkentett mód parancssorral nevezetű pontot. Az enter megnyomása után, és a betöltések listázásának végeztével a gép nekiállt valamit dolgozni, bár ezt csak a villogó dos kurzor és a hdd lámpa mutatta, főként utóbibból gondolom, illetve a hdd hangjából (250 GB Hitachi -> két partíció + 160 GB Samsung -> szintén 2 part.).
Ezután se szó se beszéd magától újraindult és utána már bejött rendesen a rendszer. (Talán chkdisk-elt?)

Néhány nap múlva ugyanez a probléma jelentkezett, de sajnos most nem oldotta meg a csökkentett parancssoros móka, ott is megkaptam a kék képernyőmet a szerelmeslevéllel. Az ntbtlog-ból kiderült, hogy az első esetnél nem töltötte be a rendszer erőforrásainak illesztőprogramjait, hanem a mup.vxd után kiakadt és csak bizonyos dolgokat töltött be, viszont a másodiknál már mindent betöltve dobta be a törülközőt, és utoljára a cdfs.vxd-t töltötte be.

A rendszerről egyébként annyit kell tudni, hogy kb fél éve alaplap+proci cserén(Abit AN8 Ultra, AMD Athlon 64 3700+) esett át és az okos google-nek köszönhetően találtam olyan leírást amivel xp újratelepítés nélkül ezt sikerült kivitelezni. Ez valószínűleg sikeres volt, legalábbis a teljesítmény szempontjából mindenképp (és az ntbtlog sem tartalmaz az előző rendszerből ismerhető eszközöket, így vszínűleg ott is stimmel minden).

Az említett hibajelenség után egy régebbi winchesterre raktam egy xp-t (erről írok most).
A nem működő win vinyójára ráereszettem egy scan disk-et (semmit nem talált), majd nekiálltam google-özni, hátha találok valami hasznosat (bár az első eset után is google-ztam egyet, de akkor se akadt semmi használható).
Sajnos semmi használható. Van olyan ami Norton GoBack problémáról ír (nem is volt); olyan, amelyik a winlogon és a csrss problémájáról; illetve ami NT4-hez ajánlja h csináljak egy párhuzamos installt és a hibás win registry-jét betöltve registry editorral nézzem át ezt a szekciót (current control set-ben van a session manager). Gondolom erre XP-ben nincs lehetőség.
Futott még egy olyan is, ami azt állította, hogy egy elég régi update (talán 2005-ös) okozza ezeket a tüneteket, a külföldi fórumok is főleg ezzel foglalkoztak, általában pl. előretelepített xp-s dell gépek/laptopok hibájaként felhozva. Illetve volt egy, ami egy memory dump-ra(memory.dmp) hivatkozott (xp csinálja leállításkor, azt írta), ami szép megoldásnak igérkezett, csak nem volt sehol egy ilyen file. :(

A behalás előtti nap system restore-jából átraktam a system32\config-ba a szükség dolgokat, természetesen átnevezgetve, de így is megkaptam a kék képernyőt.

Lényegében ennyi a problémám, igyekeztem pontosan leírni. Ha valaki tud valami használhatót/használhatatlant mondani az esettel kapcsolatban az legyen olyan kedves és tegye meg! :) De az is nagyon jó lenne, hogy ha átirányítana egy olyan helyre, ahova ez inkább való!

Előre is köszi: DasH

(#1020) zsoi válasza Adrian Mole (#1018) üzenetére


zsoi
senior tag

nem kell kikapcsolni külön. amikor lefuttatod (azt hiszem, nexboot+driver delays ->reboot, majd, optimize ->reboot) akkor optimalizál és kész.
Legközelebb csak akkor végzi el újra, ha TE külön lefuttatod.

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#1021) vakondka válasza raver (#1016) üzenetére


vakondka
őstag

Sikerült ! (bár nagyon nehezen találtam meg hogy hol kell kitiltani a floppit...) :R

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#1022) zsoi válasza Adrian Mole (#1018) üzenetére


zsoi
senior tag

van fejlemény ?

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#1023) effero


effero
tag

hi!

Szeretném a mostani gépemet lecserélni, de a hdd-t megtartani. Illetve az azon lévő nagyon fontos adatokat, az xp-t és a programokat. Tehát azt szeretném, hogy veszek egy új gépet hdd nélkül, átrakom a régit, és minden menjen, csak gyorsabban mint eddig.
Ez megoldható? Az XP nem fog meghalni a teljesen ismeretlen hardverkörnyezettől?

Illetve ha ez megtörtént, akkor a meglévő XP-t cserélhetem OEM Vistára?

(#1024) zsoi válasza effero (#1023) üzenetére


zsoi
senior tag

[link]
persze előtte egy backup nem árt...
Akkor cserélhetsz HA megveszed.

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#1026) Adrian Mole válasza zsoi (#1022) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Mindenképpen gyorsabb lett a boot. Még várok a végső kiértékeléssel. :DDD

42

(#1027) zsoi válasza Adrian Mole (#1026) üzenetére


zsoi
senior tag

az xpmanager-t is feltoltad? (-> én dobtam egy hátast amikor az agyontelepített rendszeremen 12 kék csíkból csinált 4-5 db-ot...)
(+ persze: msconfig: automatikus indítás, illetve a run/runs ágak böngészése a HKLM/HKCU alatt)

[Szerkesztve]

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#1028) THomas007


THomas007
senior tag

Sziasztok!
Miért van az,hogy ha megnyomom a Start/Kikapcsolás/Leállítást,akkor elsőre nem kapcsol ki a gép,de ha utána mégegyszer végigcsinálom akkor már megy. :F

(#1029) VinoRosso válasza THomas007 (#1028) üzenetére


VinoRosso
veterán

Üdv!Mostanában rendetlenkedik a gépem, fagyogat meg minden, múltkor leblokkolt az egér, nem mozgott semmit, kihúz-visszadug működik 5percig-kihúz-visszadug játékot játszatta velem fél óráig, ujraindítás u án már nem( megnéztem hogy az egér kotakthibás e és nem ). Aztán meg ilyent tolt elém a winfos:[link]...úgy látszik vicces kedvében volt az a programozó aki ezt kitalálta, vagy aki azt a vírust kitalálta, ami ilyeneket csinál. Futtattam keresőt, de nem talált semmit. Milyen írtót használjak? ( már régebben is voltak ilyenek de elvétve, gyanítom hogy lehet valami a gépen ami nem akar se lekopni a többszörös dózerolással se, se nem találja meg semmi) Használtam nodot, antivirt, awg-t. Jah és még egy kérdés, mit jelent a piros csík a feladatkezelőben a teljesítmény grafikonon[link]?

köszi!

(#1030) DasH_001 válasza effero (#1023) üzenetére


DasH_001
tag

Sajnos a zsoi által írt program garantáltan nem fog semmi érdemlegeset tenni a komplett hardvercsere esetén, ugyanis az inkább arra való, hogy telepítéseket állíts vele össze, hogy ha mondjuk épp rendszergazdáskodsz vhol - legalábbis én ezt olvastam. Nálam nem működött.
Nézd meg inkább ezt, nekem bejött:

[link]

Backupot viszont mindenféleképp csinálj mert bár egyszerű ez a lépésről lépésre leírás de azért nem lesz ám olyan könnyű! A lényeg az, h mind2 gépet tudd használni ha kell, vagyis csak a vinyó legyen ami a 2tő között ingázik, így ha vmit elszúrtál vagy kihagytál csak visszarakod a másikba és már megy is, persze utána kezdheted előlről. Nekem legalábbis vhogy így ment a dolog.
Továbbá elvileg RAID-es winchester(ek) esetén nem lesz könnyű dolgod, vagy egyáltalán nem fog működni a dolog (bár lehet h ezt az oldal is említi)

Üdv

[Szerkesztve]

(#1031) sgergi válasza VinoRosso (#1029) üzenetére


sgergi
veterán

A piros csík mutatja a kernelszintű kódok erőforrás-használatát.

(#1032) Zoli329


Zoli329
addikt

Sziasztok!
Újraraktam a win-t. Erre vkinek vmi ötlete? Néhány játék/program telepítésekor ezt írja ki:
[link]

(#1033) animatrix11


animatrix11
őstag

üdv

milyen progival lehet azt megcsinálni hogy NE látszódjak a windows hálózaton? ne is tudjanek a létezésemről egyáltalán?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1034) sgergi válasza Zoli329 (#1032) üzenetére


sgergi
veterán

Próbáld ki először ezt:[link]

vagy ez:[link]

(#1035) Mal[AC]


Mal[AC]
csendes tag

Hello!

Nem tudja valaki, hogy külső(usb-s) dvdromról lehet-e xp-t telepíteni, umpcre gondolok, amin ugye nincs más...

(#1036) JamesHolden


JamesHolden
aktív tag

bekapcsoltam ma a gépem, ez az ablak fogadott:

http://img20.imagevenue.com/img.php?image=23631_aktivalas_123_924lo.jpg

xp media center edition-ömvan, kiírta hogy ha nem regisztrálom akkor 6 nap múlva lejár...
lehet valamilyen módon még aktiválnom?
azon túl ugye hogy megvegyem a termékkulcsot :]

ui: a Windows.Genuine.Advantage.Validation... féle programokat is folyamatosan próbálgattam, köztük a legújabbat is de mindhiába... restart után ugyanazt írta ki...

(#1037) zsoi válasza animatrix11 (#1033) üzenetére


zsoi
senior tag

ez kicsit komplexebb téma...
De kezdésnek (alap userek ellen) ezek :
- ha nincs szükséged a file-megosztásra, távolítsd el
- xp-antispy-ban van ilyen opció

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#1038) kissgy04


kissgy04
tag

szisztok

Azt szeretném kérdezni, ha vettem egy hp notit korábban előtelepített windowssal és recovery partíciót leszedtem :W , van rá lehetőség hogy a windowst újra megszerezzem vmilyen módon, ha a windows összedőlt?

Nem a windows lenne a gond, tudnám telepíteni khm ''nem teljesen tisztán'' :DD ,de ha már a Hp notit windows-sal vettem, akkor szeretném legálisan használni.

Üdv
Gy.

(#1039) hruodnand válasza kissgy04 (#1038) üzenetére


hruodnand
senior tag

Ha még nem írtál semmit arra a területre a winchestereden, akkor még van esély. Erre találták ki a GetDataBack for NTFS (vagy FAT) programot.

(#1040) Mal[AC] válasza Mal[AC] (#1035) üzenetére


Mal[AC]
csendes tag

#1035-re valaki?? :U :R

(#1041) animatrix11 válasza zsoi (#1037) üzenetére


animatrix11
őstag

elvileg a tweakxpven vagy valami nlite-al ki lehet gyepálni az egész hálózatot, nekem az a lényeg hogy ne látszódjak

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1042) Balázs75


Balázs75
tag

Hi.Meg tudja vki irni hogy az XP hova rakja a szemetet,mit érdemes üritteni,A Temp könyvtárakról tudok,valahol olvastam hogy a windows/system32/dll cache-t is üritsem.A Totálban Com. a rejtett fájloknál találtam az MSO cache-t,ez mi lehet,csak mert nem szeretnék hülyeséget csinálni. :F :F

(#1043) zsoi válasza animatrix11 (#1041) üzenetére


zsoi
senior tag

ilyet szeretnél:
A Te géped:
- ne látszódjon a hálózat tallózásakor,
- ne lehessen SEMMILYEN módon elérni/megtalálni: ping, share, lan-scan
- Te elérhesd a hálózat más gépeit
- file-megosztás (network share) kell az adott gépen
?

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#1044) hruodnand válasza Balázs75 (#1042) üzenetére


hruodnand
senior tag

Egyszerűbb, ha feltelepítesz egy pucoló programot. Mondjuk a CCleaner-t.

(#1045) Balázs75 válasza hruodnand (#1044) üzenetére


Balázs75
tag

Fent volt,de az vitt volna szinte mindent magával. :F

(#1046) zsoi válasza Balázs75 (#1042) üzenetére


zsoi
senior tag

c:\windows\temp
c:\documents and settings\username\local settings\temp
amit megszoktam hagyni: *.ini, *.inf. *.log, *.dll

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#1047) kraftxld válasza animatrix11 (#1033) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kihúzni a hálókábelt? :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1048) VinoRosso válasza sgergi (#1031) üzenetére


VinoRosso
veterán

Köszi! A sok piros akkor jót jelent vagy rosszat? A többire nem reagálna vki? Nem akarom megint dózerolni a winfost, pedig egyre inkább rendetlenkedik.

(#1049) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Az lenne a kérdésem, hogy az XP le tud kezelni 4 GB ramot?
Vagy valamit piszkálni kell benne?

Előre is köszi.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#1050) Adrian Mole válasza zsoi (#1027) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Nem, egyelőre csak a bootvis volt. Látványos a javulás, mélyebben nem akarnék belekotorni a lelkébe.
No igen, a gondom csak ''annyi'', hogy elég sok progit használok: mivel a gép az egyetlen audiovizuális cucc (TV, DVD, audio, hang és videoszerkesztés), plusz a szokásos számítógép funkciók (net, office, stb), plusz néha még játszom is rajta. Az automatikus indításon nem tudok már sokat fargni. Így most jó, kb.
Köszi a segítséget.

42

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.