Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) gordonfreemN válasza Csontikka (#44999) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Egy Dell D510-es, 512 memória, először indulásnál nincs gond, majd kis idővel, pár perc után elked tekerni és ha leállítom a folyamatot, akkor minden ok lesz.
A HDD-nek utánanézek

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#45002) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#45001) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Az eszközkezelő szerint DMA mód5ben van a HDD, a DVD meghajtó meg DMA2. A többi nem aktív.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#45003) InfiniteReality válasza gordonfreemN (#45002) üzenetére


InfiniteReality
őstag

512Mb RAM még az XP-nek is kevés. Legalább 1Gb-ot "illik" neki adni. 2-vel már szépen fut.
Win7-nél valahol 2-nél kezdődik, ahol érdemes elkezdeni használni, és 4-től felfelé érzi jól magát.

Ez van. Itt most nem az a kérdés, mennyi a minimum amin még elfut, hanem az hogy hol lehet rendesen használni a rendszert. Abba a gépbe beletennék minimum annyi memóriát, hogy 1Gb legyen benne.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#45004) gordonfreemN válasza InfiniteReality (#45003) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nem.
Nem az volt a kérdés, rendesen fut-e a gép, hanem az, honnan ered az abnormalitása az svchost.exe-nek.
Ez ki is derült, amint töröltem a jelzett mappát a hiba megszűnt.

A gép így fél giga rammal is jól érzi magát, de egyébként kedden érkezik bele még fél, hogy biztos legyen a stabilitás. :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#45005) StSanya


StSanya
őstag

Következő gondba futottam: XP elindul, majd ahogy az asztal és vele az ikonok betöltődnének, ugyanazzal a lendülettel szabályosan kijelentkezik és lekapcsol... Tehát megszakítani sem tudom a leállítási folyamatot. Csökkentett módban a gép elindul, szépen működik. CD-ről Avira emergency indítva, nem talált semmit (gép stabil volt ezalatt, semmi hiba hardware-esen). Csökkentettben ránéztem az eseménynaplóra, de nem igazán találtam semmit sem...

Valaki esetleg látott már ilyet?

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#45006) brd válasza StSanya (#45005) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, ez egy elbaltázott XP partíciómásolás után szokott jelentkezni (pontosabban a másolt rendszer első indításakori nem figyeléskor). Módosult az XP partíciójának betűjele, azért csinálja ezt. Nehéz logika megoldani. :D Először is, ki kellene találni, hogy mi volt korábban a betűjele (a legtöbb gépnél ez C: ) aztán megnézni, hogy most mit kap, és azt átírni a korábbira az XP registry-jében, a system\mounteddevices alatt. Ezt vagy egy Hiren's boot CD, max. 9.8-as verziójával (van rajta offline registry-szerkesztő), vagy egy másik XP alá betéve tudod megtenni.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#45007) StSanya válasza brd (#45006) üzenetére


StSanya
őstag

Kösz, mégiscsak valami virnyák volt, mm.vbe néven a system32 könyvtárban...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#45008) MiNeCrAfTeR


MiNeCrAfTeR
csendes tag

Hello!

A Laptopom Windows XP Telepítés közben a fájl másolásnál egyszerűen hibaüzenet nélkül csak úgy leáll.

A Laptopom:

Márka,Típus:Toshiba Satellite C660D-10L
Proci:AMD V140 Processzor 2.30Ghz
RAM:3GB Samsung Planet First
Winyó:TOSHIBA MK2565GSXV 250GB
Operációs Rendszer(jelenleg): Windows 7 Ultimate 32bit

A Válaszokat Előre is Köszi!

(#45009) MiNeCrAfTeR


MiNeCrAfTeR
csendes tag

Hello!

A Laptopom Windows XP Telepítés közben a fájl másolásnál egyszerűen hibaüzenet nélkül csak úgy leáll.

A Laptopom:

Márka,Típus:Toshiba Satellite C660D-10L
Proci:AMD V140 Processzor 2.30Ghz
RAM:3GB Samsung Planet First
Winyó:TOSHIBA MK2565GSXV 250GB
Operációs Rendszer(jelenleg): Windows 7 Ultimate 32bit

A Válaszokat Előre is Köszi!

(#45010) Csontikka válasza MiNeCrAfTeR (#45009) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Szia

a diagnosztikát egy memtest-el kezdd szerintem.
Hirens-en is van keress rá google-n, kiirod és bootolsz róla.
Aztán lesd meg a vinyó állapotát HD sentinel-el.
Próbáld ki, hogy az akksi nincs benne akkor is csinálja-e.

A még felmerülő kérdés: miért húzod újra, netán vacakolt a telepített rendszer is?
Ha igen, akkor milyen hibákat jelzett.

Esetleg nem lehet hogy megállt benne a venti és a gép túlmelegszik és azért áll le?

Első körben ennyi kérdés illetve tanács, a továbbiak ezek eredményétől függenek.

ui: hogyan lehet rajta jelenleg op rendszer, ha az xp telepítés közbe fagy le?
most akkor elindul a telepítő vagy sem? pontosan hol akad el?

Üdv,
Csontikka

[ Szerkesztve ]

(#45011) MiNeCrAfTeR


MiNeCrAfTeR
csendes tag

Hello!

A Memtest 0 hibával lement.

A Vinyón 2 hibát talált a sentinel. A smartnál az 5-ös és a 196-os-nál van felkiáltójel.

Akku nélkül is csinálja.

Azért húzom újra mert akarok egy xp-t a gépre mert gyárilag az volt rajta. Nem tudom miért.

u.i válasz:Úgy lehet rajt hogy a többi windows felmegy csak az xp nem. Az xp telepítésnél a fájl másolás résznél akad el.Mindig másik százaléknál. :W

(#45012) MiNeCrAfTeR válasza Csontikka (#45010) üzenetére


MiNeCrAfTeR
csendes tag

Hello!

A Memtest 0 hibával lement.

A Vinyón 2 hibát talált a sentinel. A smartnál az 5-ös és a 196-os-nál van felkiáltójel.

Akku nélkül is csinálja.

Azért húzom újra mert akarok egy xp-t a gépre mert gyárilag az volt rajta. Nem tudom miért.

u.i válasz:Úgy lehet rajt hogy a többi windows felmegy csak az xp nem. Az xp telepítésnél a fájl másolás résznél akad el.Mindig másik százaléknál.

(#45013) InfiniteReality válasza MiNeCrAfTeR (#45012) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Első körben meg kéne akkor próbálni másik HDD-vel. Másodsorban pedig felesleges ultimate Windows 7-et feltenni, semmi előnyöd nem származik belőle a Professional változathoz képest. Enterprise-t sem érdemes, csak akkor ha akarsz BitLocker titkosítást használni a rendszerlemezen.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#45014) Csontikka válasza MiNeCrAfTeR (#45011) üzenetére


Csontikka
aktív tag

nem lehet hogy a CD-vel vagy a meghajtóval van a gond?
ugyanerről volt telepítve korábban is?
esetleg próbáld meg USB-ről telepíteni az XP-t illetve ha korábban nem erről volt telepítve akkor másik XP telepítőt is érdemes lehet megpróbálni, SP3 integráltat és ahci driverekkel ellátva természetesen, de ha régebbi van akár azzal is, márcsak azért is, hogy ugyanazt produkálja-e.

Nekem pl van egy SP3-as xp telepítőm, amivel rengeteg desktopot feltelepítettem hibátlanul sok év alatt, de bizonyos HP laptopoknál ugyanazzal a hibaüzenettel mindig megáll a telepítés. (Ezekre pl egy sp2-es XP simán felmegy és utána szoktam ilyen esetben utólag frissíteni)

ui:
személyes vélemény: én biztos nem raknám rá vissza az XP-t semmi pénzért sem :)

[ Szerkesztve ]

(#45015) gabo89


gabo89
senior tag

Üdv!

Azt szeretném megkérdezni, hogy az MSDNAA // DreamSpark Windows XP-t bármennyiszer aktiválhatom? Azt tudom, hogy a Windows 7-et ötször lehet aktiválni, tapasztaltam is.

indul a sörös aludni

(#45016) MiNeCrAfTeR válasza Csontikka (#45014) üzenetére


MiNeCrAfTeR
csendes tag

Lehet igazad van. Egész nap ezen filóztam és arra jutottam hogy mégse rakom vissza az xp-t.Maradok a win7 64bit-nél. Köszi a válaszokat. :DD

(#45017) oncsi


oncsi
őstag

Sziasztok!

Volna egy sürgős gondom, amit nem tudok hirtelen megoldani.
Adott egy noti, előre telepített XP-vel. Legalább 4 éve megy kb. hibátlanul. Van hozzá recovery lemez is, de nem merem használni, mert úgy veszem ki a leírásából, hogy ez csak helyreállítaná az eredeti állapotot. De a gép tele van programokkal, amiket napi szinten használunk. Nagyon nem jönne jól egy újratelepítés.
Javító telepítés kellene, mivel egyik napról a másikra nem indult el a gép. Csökkentet módban sem. Vírus biztosan nincs rajta, mert ez egy net nélküli gép, amin semmilyen program nincs a szükségeseken kívül. Egy fájlt hiányol a system32 mappából (ha bemásolom másik gépről, akkor mindig újabbakat hiányol) Hogyan kellene nekifognom a javításának?

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#45018) Csontikka válasza oncsi (#45017) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Először is bootolje be egy hirens-ről és HD sentinel-el nézd meg a vinyó állapotát.
Ha 100%, akkor remélhetőleg "csak" a file rendszer omlott össze.

Elindítasz egy live xp-t szintén a hirens-ről, megnézed látszik-e a file rendszer. (ha nem látszik,és felajánlja meg ne formázd :))

Kimented a fontos adatokat, majd is csinálsz egy checkdisk-et a rendszerpartícióra.

Ha a vinyó a HD sentinel szerint nagyon rossz állapotú és fontos adatok vannak rajta, akkor ha nem értesz hozzá ne kezdj el próbálkozni, még a checkdisk-et se futtasd meg, mert lehet, helyrehozhatatlan kárt is okozhatsz vele!

[ Szerkesztve ]

(#45019) oncsi válasza Csontikka (#45018) üzenetére


oncsi
őstag

Live Ubuntuval látszik a fájl rendszer. De az adatok lementése nem egyszerű. Meg nem is az a cél, mert a gépre van telepítve egy kartotékozó program, ami nem pakolható át másik gépre. Nem kevés pénzbe került, viszont már nincs is meg a cég aki telepítette. Vannak ugyan mentések, de csak az adatokra vonatkozólag.
Most feltettem egy másik wincsire egy XP-t. Azon megy, Gondoltam valahogy csak meg lehet nézni, hogy miket hiányol az indulásnál, és azt bemásolgatom neki. Már csináltam egy Paragon DiskCopy10 másolatot, ha esetleg balul ütne ki a dolog (még balabbul, így eső után köpönyeg) :((

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#45020) Csontikka válasza oncsi (#45019) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Ja, hogy ezeken túl vagy? hát akkor XP CD-be, javító telepítés elindít, aztán had szóljon, legfeljebb
visszaállítod, ha nem felel meg az eredmény :)

Fájlonként visszapakolgatni eléggé "vak csillagász" módszer...

Az a baj ezzel, hogy lesz HA... el is indul a rendszer, lesz egy csomó olyan file, amit valószínűleg a rendszer egyes részei akkor is hiányolni fognak... csak éppen nem fog sírni érte, "mert nem akkora hiba", csak bizonyos dolgok nem fognak menni, esetleg instabil lesz, stb...

Hozzáteszem a javító telepítésnek sem vagyok híve én a helyedben menteném az egészet, újra feltenném azt az xp-t és inkább azzal bűvészkednék, hogy azt a pár "nélkülözhetetlen" programot hogy állítsam helyre az új rendszeren.

Kipróbáltad már pl a kartotékozó progit ha csak simán átmásolod, nem megy? Az ilyen programok eléggé igénytelen szoktak lenni ilyen téren... Procmon-al pedig ki tudod deríteni hova próbál írni, mit keres, ha esetleg nem menne... A hiányolt részek a régi rendszerből átemelhetőek akár registry akár fileok-ról is legyen szó.

//Vagy, csinálj egy virtuális gépet, állítsd oda vissza ezt a hibás rendszert és ott "játssz" vele, sokkal kevésbé körülményes ott helyreállítani egy ilyen sérült rendszert, mint ha egy fizikai vasra van felhúzva//

(#45021) Gabbo


Gabbo
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

Szeretnék egy kis segítséget kérni.

Új Wireless Routert üzemeltünk be. 4 gép csatlakozik rá, 2 Win7, 2 Win XP oprendszerrel.

Mindkét XP-s gépen fel van telepítve a WPA2 javítócsomag, de az egyik nem kap IP címet. Csatlakozik a routerhez, csak éppen internetkapcsolat nincs. Persze ha a védelmet kikapcsoljuk működik.

Nem fogok senkivel levelezgetni! Ha kell amit árulok, cserélek HÍVJ!!!

(#45022) Gabbo válasza Gabbo (#45021) üzenetére


Gabbo
aktív tag

Megoldódott.

Nem fogok senkivel levelezgetni! Ha kell amit árulok, cserélek HÍVJ!!!

(#45023) InfiniteReality válasza Gabbo (#45021) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A WinXP-k SP3-asok?

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#45024) Gabbo válasza InfiniteReality (#45023) üzenetére


Gabbo
aktív tag

Igen. A problémás gépen a wifi illesztőprogramot kellet frissíteni.

Nem fogok senkivel levelezgetni! Ha kell amit árulok, cserélek HÍVJ!!!

(#45025) InfiniteReality válasza Gabbo (#45024) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A friss driver csodákra képes :)

Azért ha esetleg olyanba futsz, hogy legfrissebb driverrel sem megy, nem kell túlságosan meglepődni. Sajnos ez egy ismert "hibája" a WinXP alatti wifi eszközöknek. Vannak olyan kártyák amiknek nem csinálják meg ezt normálisan a driverében sajnos. Viszont a legfrissebb XP (és az SP3), valamint az a javítócsomag elengedhetetlen.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#45026) Gabbo válasza InfiniteReality (#45025) üzenetére


Gabbo
aktív tag

Az van rajta (SP3) és frissítve is van rendszeresen. :K

Nem fogok senkivel levelezgetni! Ha kell amit árulok, cserélek HÍVJ!!!

(#45027) InfiniteReality válasza Gabbo (#45026) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Helyes, öröm ilyet olvasni. Ilyen esetben könnyebb is segíteni, mint amikor valaki egy nem frissített rendszer esetén kér segítséget, és még azt sem látja be miért fontos a frissített Windows... :)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#45028) Gabbo válasza InfiniteReality (#45027) üzenetére


Gabbo
aktív tag

:K Az biztos, hogy ha rendesen karbantartod nem lesz vele gond!

Nem fogok senkivel levelezgetni! Ha kell amit árulok, cserélek HÍVJ!!!

(#45029) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok!

xp alatt szeretnék hálózatot megosztani. Vezetéken jön be a net. VAn egy usb-s wifim, azon szereném kiengedni a többi gép felé. VAlami jó leírás kellene, de nem találok használhatót. :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#45030) Vladi válasza Vladi (#45029) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Meglett közben:

Sikerült! Ez a leírás lett a nyerő.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#45031) thorex


thorex
tag

Sziasztok!

Segítsetek abban, hogy a gépemen -melyen XP sp3 van- a bekapcsolás után egy kis idő múlva a meghajtom eltűnik (DVD meghajtóról van szó).Sem a biosban sem máshol nem található. A gép újra indítása után megjelenik majd később megint eltűnik, (ja és az ágy alatt sem volt :D ) ha berakok dvd-t nem ismeri fel el sem indul olyan mintha nem is "létezne" pedig van :O
Előre is köszi az ötletekért!! :R

(#45032) #83381760


#83381760
törölt tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném a következő ügyben:

A napokban újrahúztam a gépemet, előtte Win XP volt most WIN 7 32bit home premium.
Na most sikerült mindent lementenem kivéve a Outlook Express levelezéseimet.
A kérdésem az lenne hogy visszahozható-e valahogyan?

Üdv és előre megköszönöm ha segítetek.

(#45033) Csontikka válasza thorex (#45031) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Szia,

nem írtad, hogy ez egy asztali gép vagy noti? Ha noti akkor milyen típus, ha asztali akkor IDE vagy SATA?

Ha asztali akkor első körben a kábelezést nézném meg illetve kipróbálnám másik gépben is ezt produkálja-e.

Eseménynaplóban van ilyenkor valamilyen bejegyzés?

(#45034) Csontikka válasza #83381760 (#45032) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Szia,

Az újrahúztam a gépet azt jelenti, hogy format c: és úgy rátelepítetted a Win7-et és az adatok felülíródhattak és úgy kellene visszaállítani? Vagy van egy kimentett profilod benne a levelezéseddel és csak azt nem tudod, hogy hol keresd a régi file-okat és hogy hogy keltsd életre őket az új rendszeren?

XP-n az OE a C:\Documents and Settings\<User>\Local Settings\Application Data\Identities\{GUID}\Microsoft\Outlook Express -ban tárolta a levelezésedet. Ez a mappa megvan kimentve? (App data rejtett folder)

(#45036) oncsi


oncsi
őstag

Hogyan lehet egy Xp-s gép regisztrációs adatbázisàt egy másik gépen szerkeszteni.? Pláne Linux alatt?
Kőszönöm.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#45037) Csontikka válasza oncsi (#45036) üzenetére


Csontikka
aktív tag

linux alattt passz, windows alatt így

(#45038) thorex válasza Csontikka (#45033) üzenetére


thorex
tag

Üdv!

asztali pc, amd sempron 3400+, agp videókártya, ATA-s,a kábelek jók, hiba üzenet esemény naplóba: w32Time 7000, service Control Maneger 7020.

(#45039) Visormail válasza oncsi (#45036) üzenetére


Visormail
addikt

Talán ezzel Offline Windows Password & Registry Editor
"There is also a registry editor and other registry utilities that works under linux/unix, and can be used for other things than password editing."

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#45040) Synaptic


Synaptic
senior tag

Olyan hibába futottam ma bele , amit még eddig nem igen láttam (Vakargattam is a burámat rendesen)

Ismerősöm Xp s gépe állandóan hanyatt esik (bsod - al ) ha felmegy firefoxal ill ie -vel a facebook ra.
Az én fb-s accountomat használva nem esik hanyatt a gép. A windows felhasználó mind a két esetben ugyanaz. (Vírus nincs)

Látott , hallott már valaki hasonlót ?

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#45041) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

sziasztok!
szeretném a segítségeteket kérni. apukám win xp home licences hp nx6310 laptopjához kéne megcsinálnom egy xp home talapítő lemezt, proval megy, simán home-mal nem mert kell neki az intel sata ahci driver és a home-on nincs rajta. ezért csináltam egyet nlite-tal.
a gépem, amin megcsináltam az iso-t egy p8 i3-as win8 op.rendszerrel.
letöltöttem egy magyar xp home sp3 iso-t.
letöltöttem a hp honlapjáról az intel sata ahci drivert.
kicsomagoltam a exe file-t.
nlite-ot elindítva kiválasztottam, hogy drivert szeretnék betenni az iso-ba.
drivernél kiválasztom az "iaahci" .inf file-t, textmódú driver, majd integráltam az összeset amit kiadott listában.
ok, (máshoz nem nyúltam) majd boot iso készítése, kiírta ezt iso-ba.
kiírtam az iso-t cd-re.
kipróbáltam a p8-as asztali gépemen, amin win8 van, bebootoltam vele cd-rom ról és elindult az xp telepítője.
-a probléma az, hogy amikor ezt az én gépemen jól működő lemezt beteszem a laptopba (hp compaq nx6310), akkor már eleve a win xp furcsa módon audió cd-ként látja a meghajtóban.
de újraindítom vele a gépet, bootolok cd-rom ról és felpörgeti a lemezt, de áthalad rajta, mintha nem lenne benne semmi, nem is írja ki, hogy nyomjon meg egy gombot a telepítő elkezdéséhez, semmit nem ír ki és semmit nem csinál vele.
ha az én gépemen jó, bebootol vele, elkezdi a telepítőt és elkezd másolgatni is, aztán win8-ban rendesen telepítő cd-ként látja a meghajtó és automatikusan elindul, akkor a laptopon ez miért nem működik?, mit csináltam rosszul?
hozzáteszem, van egy régebbi xp pro cd-m, azzal elindul a telepítő a laptopon.
tudsz segíteni esetleg?

(#45042) #83381760


#83381760
törölt tag

Köszönöm Csontikka, meg lett oldva. :))
Nem volt nagy a baj mivel ahogy beírtam az e-mail címeket letöltődtek a levelek.

:R

(#45043) Visormail válasza Ice&Lime (#45041) üzenetére


Visormail
addikt

Akkor nyilván a cd nem tetszik a laptopban lévő olvasónak, azon firmware frissítés ha van segíthet, vagy más márkájú írható cd-vel kellene próbálkozni, és/vagy esetleg lassabb írási sebességgel.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#45044) Ice&Lime válasza Visormail (#45043) üzenetére


Ice&Lime
veterán

szia! már régen beszéltünk. remélem jól vagy, ebben a nagy melegben is. :)
köszi a javaslatot. elgondolkodtató amit mondtál. megnézem hátha van hozzá valami és/vagy megpróbálom másik lemezzel hátha.
de melyik lemez lehet a legáltalánosabb és működőbb, ami jó egy veterán laptopnak (2005 környékén lett véve hp nx6310)?

[ Szerkesztve ]

(#45045) Visormail válasza Ice&Lime (#45044) üzenetére


Visormail
addikt

Kösz jól vagyok, itt ma lehűlt 22 fokra az idő.

Ilyen szerintem nem nagyon van, ugyanabból a márkából is van 100 féle típus és mindig máshol gyártatnak, más alapanyagból, stb. Egyszerűen próbáld ki más fajtából mint amire most írtad, ha nagyon akarsz ebben a topikban érdeklődhetsz [link] ez az egy amiben ilyenekről szoktak beszélni és nem halott (teljesen).

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#45046) Ice&Lime válasza Visormail (#45045) üzenetére


Ice&Lime
veterán

köszi,
egyébként egy maxell CD-R 700MB 80min up to 52X-re írtam 24x-res sebességgel.

Sajnos nem találok hp honlapján olyat hogy DVD-rom firmware vagy hasonló driver vagy valami. :F

[ Szerkesztve ]

(#45047) Ice&Lime válasza Visormail (#45045) üzenetére


Ice&Lime
veterán

csak arra szeretnélek kérni, hogy nézd meg nekem légy szíves van e itt a hp hivatalos honlapján a laptop driverjei közt az optikai meghajtóhoz firmvare vagy valami esetleg! :)

(#45048) Ice&Lime válasza Visormail (#45045) üzenetére


Ice&Lime
veterán

megint én vagyok. :)
a probléma megoldódott, kipróbáltam egy másik lemezzel ahogy mondtad és azzal már jól működik a telepítő.
köszi a jó ötletet! :)
ha még lesz valami fogok szólni. :)

[ Szerkesztve ]

(#45049) Enxtheone


Enxtheone
tag

Hi,

van olyan program ami kiírja hogy hol tart a frissítés?
Általában úgy szoktam kikapcsolni hogy "kikapcsolás a frissítések telepítése nélkül"
de tesóm ma rendesen kapcsolta ki, és elkezdte telepíteni a frissítéseket. (kilencet mutatott)
a baj az volt hogy még fél órával később is az elsőnél tartott) majd áramtalanítottam (25 megabites net van, szóval nem a frissítés letöltése a baj)

(#45050) Visormail válasza Ice&Lime (#45047) üzenetére


Visormail
addikt

Itt nincs az optikai meghajtóhoz, érdekes a merevlemezhez van egy.

Enxtheone: ha a windows update honlapról frissítesz a futó windows alatt akkor jobban mutatja hogy hol tart.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.