Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) pumatom válasza TGuru (#27000) üzenetére


pumatom
aktív tag

Ezeket nem igazán lehet törölni, maximum részleteket... Én amikor ilyen frissités törléssel probálkoztam rakhattam újra az egészet tehát, nem tudom mennyire érdemes ezt megpróbálni:)

(#27002) Kernel válasza kételkedem (#26996) üzenetére


Kernel
nagyúr

Fontos, hogy a letöltött ISO- fájlból rendszerindító lemezt írj, és ne adat cd-t."

Szerinted ISO-fájlnál van választási lehetőség, hogy rendszerindító lemezt akarok írni, vagy nem rendszerindító lemezt? A lemezkép magában hordozza ezeket a tulajdonságokat, vagyis eleve adott. Ezt már csak lemezképként lehet felírni, esetleg sima adatként, utóbbi általában a tévedés (hacsak nem cél).

Itt ez volt a lényeg:

Ezután kell lennie olyan pontnak, hogy rendszerindító lemezt szeretnél írni.

Szerintem itt elszóltad magad, mivel olyat írtál, aminek nem sok értelme van. Mint aki nincs tisztában egy igen lényeges dologgal: hogy maga az ISO bootolható — vagy nem. Attól függően, milyenre csinálták, vagy milyen volt az eredeti lemez (amennyiben lemezről készült).

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#27003) DAVID0000 válasza TGuru (#27000) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Hát ugy hogy Vezérlő pult => Programok telelpítése és törlése és amikor bejött az ablak akkor a tetején be lehet egy olyan opciót pipálni hogy Frissítések megjelelnítése.

(#27004) kételkedem válasza Kernel (#27002) üzenetére


kételkedem
addikt

Ha az ISO fájlt egyszerően rárakod egy cd-re akkor lesz egy cd amin ott csücsül egy ISO fájl. Ha ISO-ból (ami ugye egy lemezképfájl, "ami természeténél fogva egy lemez teljes képét tartalmazza, boot-információkkal együtt, már amennyiben bootolható" idézet tőled)írsz egy cd-t akkor az lehet akár bootolható is.

Azért jegyeztem meg, hogy feltétlen rendszerindító lemezt és ne adat cd-t csináljon belőle Killing, mert számára ez nem volt egyértelmű!

Azért nem vagy teljesen képben, mert nem olvastad végig a Killing és én köztem zajló párbeszédet.

Örülök, hogy figyelmet szentelsz rám, de hidd el, tisztában vagyok a lemezképfájllal, a bootolható cd-vel. :K

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#27005) DAVID0000 válasza kem (#26998) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Hali.
Szerintem próbáld meg ezt:
"C:\Program Files\Belkin\F5D7000v8\Belkinwcui.exe" /background

(#27006) hossszú


hossszú
őstag

Akár másik windowsos topikba is irhatnám a bajomat, nem tudok rendszert telepiteni a gépemre mert minden lemeznél adat olvasási hibák vannak, a lemezek biztosan jók mert másik gépre minden gond nélkül lehet róla telepiteni.A DVD olvasót kicseréltem, ugy sem javult meg.
Valami ötlet?

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#27007) Kernel válasza kételkedem (#27004) üzenetére


Kernel
nagyúr

Azért jegyeztem meg, hogy feltétlen rendszerindító lemezt

Még mindig nem érted, hogy lemezképnél nincs is ilyen választás, a párbeszédet egyébként olvastam, azért is írtam.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#27008) Kernel válasza hossszú (#27006) üzenetére


Kernel
nagyúr

Először memóriatesztet célszerű futtatni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#27009) hossszú válasza Kernel (#27008) üzenetére


hossszú
őstag

Kivettem egy másik gépből a memóriát azzal próbálkozom.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#27010) kételkedem válasza Kernel (#27007) üzenetére


kételkedem
addikt

Még mindig nem érted, hogy ha a neroval a memtest86-3.5.iso fájlt adat cd-re kiírod, akkor lesz egy cd, amin megtalálható a memtest86-3.5.iso fájl?

Ezzel szemben, ha a neroval a lemezképből, esetünkben a memtest86-3.5.iso fájlból a lemezkép felírása funkciót választva készítesz egy lemezt, akkor kapsz egy boot cd-t amin rajta van a memtest86 program.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#27011) Kernel válasza kételkedem (#27010) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nálad valami nem stimmel, de ez az XP topik mindig is ilyen volt. Nem ám beismerné a delikvens, hogy butaságot írt, inkább megdumálja.

Amit meg most leírtál, nem tudom ki kérdezte, de talán nem gondolod komolyan, hogy nekem ezt magyarázgatni kell.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#27012) Plebi válasza akaido (#26989) üzenetére


Plebi
senior tag

Köszi a választ!

Kipróbáltam a Malwarebytes Antimalware-t egypár dolgot talált, de semmi komolyat, illetve végigfuttattam egy másik víruskeresőt is, de nem oldotta meg a problémám. Akármilyen egyéb böngészőt akarok használni a firefoxon kívül, nem működnek, vagy ha be is hoz valamit, akkor csak hosszas várakozás után, de akkor az épp látogatott oldal már gyors...

Nem tudom mi lehet.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#27013) Psytróger válasza Psytróger (#26997) üzenetére


Psytróger
tag

Up...?!?

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#27014) hossszú válasza hossszú (#27009) üzenetére


hossszú
őstag

Az egyik memória volt a ludas, kivettem a hibásat és minden megy rendesen. :DD

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#27015) #30734848 válasza DAVID0000 (#26992) üzenetére


#30734848
törölt tag

A második volt a probléma, köszi :)

(#27016) TGuru


TGuru
tag

Egy új problémám akadt ezzel a laptoppal.Avast vírusírtót töröltem és Nod 4-t raktam föl és állandóan ugrál föl az,h nincs vírusírtó,de csak ilyen félmásodpercekre nem tom kis időközönként.Ez miért van v mi a megoldás,h ne ugrándozzon föl?

(#27017) EmberXY válasza TGuru (#27016) üzenetére


EmberXY
addikt

Ha a kis buborékra gondolsz, akkor azt le lehet tiltani, bár ettől még ha gond van, az nem javul meg, de nem fog felugrálni semmi...

a registryben:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced részben van egy olyan bejegyzés, hogy EnableBalloonTips, és ennek az értéke 1. Ha ezt az értéket 0-ra átirod, akkor semmilyen buborék nem fog feljönni...

Up the Irons!

(#27018) JamesHolden


JamesHolden
aktív tag

Sziasztok!

Végső elkeseredésembe fordulok hozzátok :(((
Haverom huga megkért nézzek rá a gépére, mert bekapcsolás után, win boot előtt folyamatosan kékhalálozott. (msi pt8 neo, sata merevlemez)
Elhoztam tőle a gépet, vinyó ki, adatokat rámentettem az én gépemre, majd megformáztam a vinyót. Utána vissza az ő gépébe, majd bekapcs, boot XP lemezről és nem látta a vinyót!
Kicsit utánaolvasva láttam kell hozzá egy VIA-s SATA raid driver, amit floppy-ra kell rátenni.
Mondom ok, floppy-ra rámásoltam a drivert, bootoltam újra az XP CD-ről, nyomtam egy F6-ot hogy hozzá tudjam adni a floppy-n levő drivert! Meg is történt, látta is a vinyót, majd megadtam melyik partícióra másolja fel az XP-t. Kiválasztottam a meghajtót, elkezdett másolni, majd pár másodpercre rá kiírta, hogy nem tudja felmásolni a viamraid.sys, viamraid.inf, viamraid.cat fájlokat!
Felajánlotta a kihagyást vagy az újraindítást. Előbbinél a többi fájl felmásolása (és egy restart) után kékhalál, utóbbinál kezdődött minden előről. Mondom OK, megint egy kis guglizás. Olvastam valaki úgy cselezte ki ezt a problémát, hogy egy másik gépről felmásolta floppyról ezekt a fájlokat arra a vinyóra a már elkészített félkész Windows mappába. Na mondom próba!
Vinyó újra ki, gépemre rádug, felmásoltam a 3 kérdéses fájlt a Windows/System32 ill. Windows/System32/Drivers mappákba, de visszarakva a gépbe, ugyanúgy kiírta hogy nem tudja felmásolni a 3 kérdéses fájlt!!! Újra gugli!
Következő próbálkozásom, hogy nLite-tal az XP-be belegyógyítom ezt a drivert, hogy majd úgy felteszi! De nem, ugyanúgy kiírja hogy nem tudja felmásolni a 3 fájlt!
Nem tudom már mitévő legyek! :( Ötlet????
(Floppy meghajtó amúgy tuti hogy jó, floppy lemez is)

[ Szerkesztve ]

(#27019) pumatom válasza JamesHolden (#27018) üzenetére


pumatom
aktív tag

DVDolvasó is jó?

A biosban nem lett kikapcsolva raid-el kapcsolatos dolog?

Néhány alaplap tudja mountolni a vinyokat másként, csak beállítás kérdése... nézd meg hátha lehet nálad is!

(#27020) JamesHolden válasza pumatom (#27019) üzenetére


JamesHolden
aktív tag

Raid meg sincs említve seholsem a BIOS-ban és a 2. tipped sem jött be, olyan opció sincs sajnos :(

(#27021) TGuru válasza EmberXY (#27017) üzenetére


TGuru
tag

és ide hogy jutok el?meg mivel kell megnyitni?nem nagyon vok jártas ezen a téren.

(#27022) EmberXY válasza TGuru (#27021) üzenetére


EmberXY
addikt

Start menü, futtatás, oda beirod, hogy regedit, nyomsz egy entert, megnyilik a registry, ott már megtalálod az útvonalat, csak a megfelelő mappákba kell belemenni az útvonal szerint, a végén a jobb oldalon lesznek a "bejegyzések", ott az EnableBalloonTips-re jobb klikk, módositás, az értéket 0-ra irod, majd leokézod, és a legközelebbi ujrainditáskor már biztosan élni fog.

Up the Irons!

(#27023) @rglaaf


@rglaaf
veterán

HI

Tudom elég hülyén hangzik de hogy tudom előhozni a lomtár parancsikonját?(töröltem véletlenül :)

PSN:BiZzare_0 ️

(#27024) Csabee. válasza @rglaaf (#27023) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Start - Futtatás - Regedit.

HKEY_LOCAL_MACHINE / SOFTWARE / Microsoft / Windows / CurrentVersion / Explorer / Desktop / NameSpace.

A megjelenítéshez hozzuk létre, az eltüntetéshez töröljük a {645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E} nevű kulcsot.

Ha szükséges, számítógép újraindítása.

Üdv: Csabee.

(#27025) EmberXY válasza @rglaaf (#27023) üzenetére


EmberXY
addikt

Ha a sajátgépet megnyitod, ott valahol ott van elvileg, csak ki kell húzni az asztalra.

Up the Irons!

(#27026) @rglaaf válasza Csabee. (#27024) üzenetére


@rglaaf
veterán

Köszi sikerült is :R

EmberXY ott sajnos nem, volt

PSN:BiZzare_0 ️

(#27027) Csabee. válasza @rglaaf (#27026) üzenetére


Csabee.
nagyúr

:R legalább jól kezdődik a napod :DD

Üdv: Csabee.

(#27028) TGuru válasza EmberXY (#27022) üzenetére


TGuru
tag

nincs ilyen,h enableballontips :( amúgy biztos jó lenne,mert az ugrik föl ami akkor van,h pl lejár a vírusírtó határideje és piros kis pajzs van,de állandóan felugrik eltünik és semmi nem csinál vala semmit és pl az egérkurzort is olyankor beszaggatja,ha felugrik és elég idegesítő.

(#27029) Steelmanus válasza TGuru (#27028) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szedd le az MS fele TweakUi-t ha eredetei az XP-d akkor tudod magyarnyelven is hasznalni ha letoltod innen a magyarnyelver hozza, es a kepen lathato boxbol kiveszed a pipat.

(#27030) jahatpersze


jahatpersze
aktív tag

egy régi gépre szeretném felnyomni az XP SP3-mat, felmásolja a fájlokat az NTFS vinyóra, majd újraindul, 2másodpercre bejon a Windows XP-s felirat majd újraindul két halk sípolással , aztán ez ismétlődik amíg ki nem kapcsolom a gépet.
ami biztos hogy nem rossz: QUANTUM 9GB ATA vinyó, Panasonic FDD, LG DVD-ROM, Win. XP SP3 CD, billentyűzet, egér, egyéb kártya nincs a gépben.

CPU 500Mhz pentium III., LITEON táp, HP alaplap
amire gyanakszom: 128MB SDRAM ezek jól működnek de lehet az XP nem szereti az SDRAM-ot. Tud valaki segíteni?

(#27031) akaido válasza jahatpersze (#27030) üzenetére


akaido
addikt

Szsvsz elkéne a RAM bővítés. Millen a vga típusa: integrált vagy külön zsuga?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#27032) cigam válasza Steelmanus (#27029) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Talán regisztri csiszolás helyett a problémát kellene megoldani. Mégpedig azt, hogy miért írja ezt ki. Nem elfedni kell a problémát, hanem megoldani.
Eseménynaplóban vannak erre vonatkozó bejegyzések?
NOD legális? És az oprencer?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#27033) EmberXY válasza TGuru (#27028) üzenetére


EmberXY
addikt

Ha nincs, akkor létre kell hozni.
Valószinüleg "régebbi" XP-t használsz, ezért nincs ott, viszont ez esetben létre kell hozni oda, ahol egyébként lenne, ugyanis emiatt láthatod a buborékokat, attól, hogy nincs ott, még ki lehet kapcsolni igy. Értéket 0-t kell neki adni.
Itt egy kis segitség, mindenképpen működni fog, ha nincs, létre kell hozni.

a Steelmanus által ajánlott progi is ezt csinálja, de ha te hozod létre, akkor nem kell hozzá külső progit futtatni.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#27034) lorcsi


lorcsi
veterán

egy ideje ha bekapcsolom a gépet állandóan automatikusan megosztja az összes meghajtómat, valami alapértelmezett baromságra hivatkozik

Hogy lehetne kikapcsolni ?

(#27035) TGuru válasza Steelmanus (#27029) üzenetére


TGuru
tag

Persze eredeti.Akkor lehet ezt próbálom ki.

(#27036) TGuru válasza EmberXY (#27033) üzenetére


TGuru
tag

Vista Business az réginek számít?:SLehet megtaláltam amúgy a megoldást a felugró buborékokra,de ha bent vok a biztonsági közponban akkor ugyan úgy vibrál néha,h nem talál,ja de még is működik(bután írva).

(#27037) cigam válasza lorcsi (#27034) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Registry editor megnyit, és elsétál ide:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\LanManServer\Parameters

Ezalatt a kulcsa alatt megkeresed a "AutoShareWks" bejegyzést, és kijavítod az értékét 0-ra.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#27038) lorcsi válasza cigam (#27037) üzenetére


lorcsi
veterán

melyik lesz az?
pont olyan néven nem látom

(#27039) EmberXY válasza TGuru (#27036) üzenetére


EmberXY
addikt

Akkor én kérek elnézést, bár azt tekintve, hogy ez egy XP topic, lehet, hogy nem én irtam hülyeséget.... :(
A lényeg, hogy megvan a megoldás.

Up the Irons!

(#27040) cigam válasza lorcsi (#27038) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Menj tovább a "Parameters"-be. ;)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#27041) lorcsi válasza cigam (#27040) üzenetére


lorcsi
veterán

huh, tényleg ki kell még azt bontani :B

de ebben sem találom

(#27042) cigam válasza lorcsi (#27041) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Akkor hozd létre a bejegyzést, REG_DWORD típusként.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#27043) Baboon


Baboon
senior tag

Sziasztok!
1 kérdésem lenne:

Belehet állítani hogy a vinyó mennyi tételenség után kapcsoljon ki. A kérdés az hogy mi a tétlenség. Ha vennék egy SSD-t és azon futna a win és minden netes szart arra tenne akkor net közbe lekapcsolna a vinyó mert nem kér róla adatokat vagy nem mert a tétlenséget beviteli eszközzel köti össze?

Köszi

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#27044) cigam válasza Baboon (#27043) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Ha az oprendszer arról fut, akkor az soha nem lenne "tétlen" mivel a rendszer folyamatosan használja akkor is, ha éppen úgy tűnik nem csinál semmit.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#27045) lorcsi válasza cigam (#27042) üzenetére


lorcsi
veterán

az aapot hexán hagytam

Köszi :R

(#27046) Baboon válasza cigam (#27044) üzenetére


Baboon
senior tag

Még szerencse hogy írtam hogy a win az ssd-ről menne :D

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#27047) cigam válasza Baboon (#27046) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Még szerencse hogy olyan 1értelműen fogalmaztál :(

Viszont kíváncsi vagyok ez miért lenne jó? Mármint a lemezes winyó leáll, az SSD meg tovább dolgozik?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#27048) Baboon válasza cigam (#27047) üzenetére


Baboon
senior tag

hang szempontjából lenne jó.
A vinyó alappörgése a leghangosabb dolog a gépembe és ha sima net közben kikapcsolna akkor kb hangtalan lenne a gép. Semmi más célzata nem lenne, de csak elméleti a kérdés mert nem fogok 22E-t erre költeni :D

[ Szerkesztve ]

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#27049) DAVID0000


DAVID0000
aktív tag

Hali.
Kéne egy kis segítség. Már egyszer azt hiszem feltettem ide ezt a kérdést de nem tudtuk megoldani.
Akarok futtatni egy 16 bites progit Xp Sp3 alatt.
Amikor rákattintok a file-ra akkor ezt írja:
c:\C 3 us.exe fájl (vagy annak egy összetevője) nem található. Ellenőrizze, hogy az elérési út és a fájlnév helyes-e, és az összes szükséges könyvtár elérhető-e.
Próbáltam command.com-ból indítani de akkor is ugyan ezt írja.
Mi lehet a baja? Valakinek ötlet?
Egyébként egyszer még nagyon régen mikor írta ezt az üzentet akkor valahogy meg tudtam oldani, és futott a progi.
De most az istennek sem jövök rá, hogyan csináljam meg. :W

(#27050) Fire/SOUL/CD válasza DAVID0000 (#27049) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

3 tipp

1. lehet, hogy nem kellene szóköz a fájlnévbe
2. lehet hogy a progi csak egy adott nevű könyvtárban fut(példul van bent valami config fájl, amiben ez be van állítva)
3. Próbáldki ezt: [DOSBOX]

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.