Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Tudtok ajánlani valami szép kézírást utánzó betűtípust Wordhöz? Amiket én töltöttem azok szépek ugyan, de az ékezetes betűkkel hadilábon állnak (hosszú Ő egyikben sincs bent :( ). Az lenne a lényeg, hogy jól kezelje a magyar ékezetes betűket, és mondjuk 16-os betűmérettel kinyomtatva jól látszódjon. A segítséget előre is köszönöm!

Let the Zone take me if I am.

(#1352) Darkness válasza REDeath (#1349) üzenetére


Darkness
aktív tag

szia,

igen azt mondom... eppen kezdtem belejonni, hogy netan talan jobban nezhetne ki a win mint ahogyan most nez ki. szinte spartai. :) igy gondoltam neki esek egy kis mokolasnak. egy kis FOT Themet - mar itt van, hazilag hogy lehet kesziteni? - de az ikonok alatt a szoveg barmilyen ugyeskedesre is hatteret kap. a bootkepernyot mar sikerult lecserelni a bootskin free vel - bar nem tudom hogyan csinalja, valaki? - de a thema... hmmm... aktivdesktop zavaro?

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#1353) ollie válasza yoogie (#1347) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A boot.ini-be belenézel.

***

(#1354) mzx


mzx
senior tag

Lámer kérdésem:

1)
hogyan lehet törölni a vágólap tartalmát?
A MEGÖRZŐTTEKRE ÉRTEM , azaz gondolom X napig megörzi az XP valahol (?) ... ezt a tartalmat hol tudom megtekinteni és törölni, de legalabbis törölni ?

! TEHÁT NEM AZ AKTUALIS vágolaptartalomra gondolok, hanem az esetlegesen az XP által valahol etárolt, korabban vagolapra tett tartalmakra.

2)
Be lehet állitani valahol, hogy CSAK az utolsót jegyezze meg ?

! TEHÁT NEM AZ AKTUALIS vágolaptartalomra gondolok, hanem az esetlegesen az XP által valahol etárolt, korabban vagolapra tett tartalmakra.

(#1355) mzx


mzx
senior tag

up

(#1356) yoogie válasza ollie (#1353) üzenetére


yoogie
aktív tag

Kösz!

(#1357) hruodnand válasza mzx (#1354) üzenetére


hruodnand
senior tag

hi!
szerintem nem tárolja el őket. ami éppen a memóriában van, azt még lehet használni, de a gép újraindítása után már elfelejti. :U

(#1358) mzx válasza hruodnand (#1357) üzenetére


mzx
senior tag

hm.. egyszer valemien menuben előjött, csodalkoztam is ,hogy 1 - 2 oraja általam kitett tartalmat megorzott, mert eddig nem gondoltam erre. Pontosabban az osszes addigit megjelenitette, denem tudom, hogyan varazsoltam elo :))

Köszi a valaszt ,valszeg igazad lehet: max. talan a köv. ujrainditasig orzi meg ... bár egyikonk se teljesen biztos ebben, ugytunik ;-)

Azert koszi valaszt :)

(#1359) hruodnand válasza mzx (#1358) üzenetére


hruodnand
senior tag

én sem vagyok benne teljes mértékben biztos, de az újraindítás után alapvetően kiüríti.
az sem mindegy, hogy milyen vágólap tartalomról van szó (szöveg, kép stb.).

(#1360) tenna


tenna
tag

Sziasztok, a magyar windostr teljes mértékben hol tudom németre átállítani, vagy honnan tudok patchet leszedni ha egyáltalán van ilyen.

athura.atw.hu

(#1361) sgergi válasza mzx (#1358) üzenetére


sgergi
veterán

A vágólap tartalmát a windows max a következő újraindításig őrzi meg.

(#1362) Dillon válasza Dillon (#1262) üzenetére


Dillon
tag

Valaki erre? UP :O

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#1363) PazsitZ válasza Dillon (#1362) üzenetére


PazsitZ
addikt

Jelentem megoldást nem tudok, de néha nálam is van ilyen..., de nekem csak néha jön elő, általában normálisan írja.

- http://pazsitz.hu -

(#1364) tenna válasza tenna (#1360) üzenetére


tenna
tag

vki #1360-ra?

athura.atw.hu

(#1365) ML320 válasza tenna (#1364) üzenetére


ML320
aktív tag

Tudtommal nem lehet... Hiszen ahhoz már alapból a német verziót kellett volna telepíteni. Ráadásul jogilag sem járható, mert az MS nem engedélyezi a verziók közötti átjárást. Magyarán ha még jogtiszta magyar XP-d van, akkor is csak más nyelvű csomag megvásárlásával rakható fel az adott verzió.

Ember tervez, Isten perverz...

(#1366) Badb0y


Badb0y
addikt

Segítsen vki, mert kezdek kiakadni: [link]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1367) Johnny Cage válasza kutga (#1351) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Üdv. Ajánlom neked a következő oldalt: [link]
Itt bőségesen találsz fontokat, folyóirást utánzót is.

(#1368) Johnny Cage válasza Johnny Cage (#1367) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Spy Sweeper-rel próbáltad már? Csökkentett üzemmódban futtasd le (ugyanez érvényes a NOD32-re is).

(#1369) ssolitude válasza Badb0y (#1366) üzenetére


ssolitude
őstag

[link]
Ettől függetlenül 2007-ben Blasterrel kínlódni nagy felelőtlenségre utal. SP2 használata ajánlott(de minimumm SP1)!!!

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#1370) Jóna


Jóna
tag

Segítségre lenne szükségem. Eltünt az Xp-ből a Biztonság fül! A pipa az egyszerű fájlmegosztásból ki van véve és így sem jelenik meg! Újra bekapcsoltam és kikapcsoltam és semmi!

(#1371) kraftxld válasza Jóna (#1370) üzenetére


kraftxld
nagyúr

NTFS a partíció?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1372) Jóna válasza kraftxld (#1371) üzenetére


Jóna
tag

Basszusom Fat32-es a partició! :Y És FAT32-ből NTFS-be, hogyan tudok konvertálni?

[Szerkesztve]

(#1373) kraftxld válasza Jóna (#1372) üzenetére


kraftxld
nagyúr

convert d: /fs:ntfs
(a d: értelemszerűen módosítandó)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1374) Jóna válasza kraftxld (#1373) üzenetére


Jóna
tag

Köszi, már csinálom ! :R

(#1375) sonar


sonar
addikt

Parancssorból vissza lehet állítani a rendszert egy régebbi időpontra?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1376) kraftxld válasza tenna (#1360) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Magyar windows xp-t nem lehet németesíteni, de ha az angolra rárakod a magyar meg a német MUI pack-ot, akkor lehet a nyelvek között váltogatni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1377) kraftxld válasza sonar (#1375) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1378) PazsitZ válasza sonar (#1375) üzenetére


PazsitZ
addikt

Hát ez jó kérdés :F . Nincsenek külön paraméterei nekem úgy tünik.
%SystemRoot%\system32\restore\rstrui.exe

Szerk.: Hmm, megelőztek

[Szerkesztve]

- http://pazsitz.hu -

(#1379) kraftxld válasza Dillon (#1362) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Telepítéskor mikor már feltelepült a rendszer, és kérte a felhasználókat, nem lett üresen hagyva mind az 5 mező?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1380) Tosee


Tosee
őstag

Hello!

Próbálta már valaki a Vista Inspirat-ot? Én felraktam (XP-Sp2 es rendszerre), és előjött a dll. áthelyezési hiba...
Olvastam a Microsoft oldalán lévő cikket, de nem sikerült megoldanom máshogy a hibát, csak ha letöröltem a Vista Inspirat-ot. Szedtem le egy frissítést is, de az sem orvosolta a problémát. Van erre valami más megoldás?

[Szerkesztve]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1381) robekri válasza Tosee (#1380) üzenetére


robekri
addikt

Ez mennyi memót zabál??

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#1382) Tosee válasza robekri (#1381) üzenetére


Tosee
őstag

Én nem vettel észre jelentősebb lassulást a gépen, esetleg a telepítés utánni újraindítás során kicsit lassabban indult a win de ez érthető mert sok mindent kellett betöltenie...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1383) Jóna


Jóna
tag

Újabb kérdésem lenne. Hogy lehet, a felhasználói fiókot beállítani, hogy arról részletes információt kapjak? (Megpróbálom elmagyarázni - most, ha rákkattintok a felhasználói fiókra egy ablak jelenik meg, ahol 2 fül van: az egyik egy felhasználó a másik egy Speciális fül, de újratelepítésnél az-az ikonos változat jelenik - és nekem a mási kéne!)

(#1384) robekri válasza Tosee (#1382) üzenetére


robekri
addikt

Agyonhasznált XP-re egyből felment! :F

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#1385) Badb0y válasza ssolitude (#1369) üzenetére


Badb0y
addikt

Szted ha folyamatosan updatelem a winem, milyen sp van rajta :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1386) Tosee válasza robekri (#1384) üzenetére


Tosee
őstag

Nekem is felment, de ha pl. a számológépet akartam megnyitni jött a hibaüzenet!
+ a telom szoftverét sem tudtam telepíteni mert akkor is azt a hibaüzit kaptam...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1387) Tosee válasza robekri (#1384) üzenetére


Tosee
őstag

Számológép megnyitásakor jelentkezett a hibaüzenet?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1388) Bici


Bici
félisten

Hali!

Mit lehet tenni akkor, ha ADSL-em van, és az XP induláskor szükség van a netre (aktiválás, driver keresés, egyéb update, stb.) és mivel nem érhető el akkor még a start menü, nem tudok netre csatlakozni.
Régebben volt ilyen problémám, amit csak nagyon macerásan tudtam megoldani. Már nem emlékszem pontosan mi volt, azt hiszem aktiválás...
Van erre valami módszer?

A win98-al is volt annak idején hasonló probléma, hogy a CD meghajtót nem ismerte fel, és amikor lefuttattam a hardver keresést, akkor megtalálta, de kérte az install CD-t. :DDD
Meg olyan is volt, hogy a hálózatot állítottam be, és újraindításkor kérte a win install CD-t, hogy pár fájlt felrakjon, de ezt még az elött kérte, hogy betöltötte volna a windows eszközkezelőket, köztük a CD meghajtó driver-ét. Csak úgy lehetett megoldani, hogy a win install CD-t felmásoltam a winyóra. :)


[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1389) Tosee válasza Bici (#1388) üzenetére


Tosee
őstag

Arra gondolsz, hogy mikor az XP elindul akkor automatikusan kapcsolódjon a netre?
Mert ha arra, akkor én is kíváncsi lennék! Nem lenne rossz...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1390) Bici válasza Tosee (#1389) üzenetére


Bici
félisten

Valami ilyesmire.
Elvileg routerrel meg lehet oldani, de ezért én tuti nem veszek routert.
De az is megfelelő lenne, ha hozzáférnék az asztalhoz, vagy a startmenühöz, mielött elkezd nekem aktiválni, vagy drivert installálni.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1391) Tosee válasza Bici (#1390) üzenetére


Tosee
őstag

nekem sincs routerem, és ezért nem is vennék...
De megoldanom sajnos eddig nem sikerült, pedig jobb lenne, a frissítések és egyéb okokból is...


[Szerkesztve]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1392) zsoi válasza Bici (#1390) üzenetére


zsoi
senior tag

nem kell(ett) volna +várni hogy lejárjon...
Vlhol olvastam erre egy f*sza dolgot, azért +keresem Neked.

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#1393) zsoi válasza zsoi (#1392) üzenetére


zsoi
senior tag

ahh... nem fért bele az 5 percbe, de megvan:
[link]
//jelezz már vissza megy-e (még nem volt szükségem a használatára viszont érdekel valós-e...)

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#1394) robekri válasza Tosee (#1387) üzenetére


robekri
addikt

Semmi hiba!

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#1395) Bici válasza zsoi (#1393) üzenetére


Bici
félisten

Hali!

Azért járt le annak idején, mert nem voltam otthon sokáig.
Most kipróbáltam egy másik gépen (dátum előreállítással)
Amit leírtak a linken, az mind szépen, és jól működött (XP SP1 Home angol)
A netre változatlanul nem tudtam csatlakozni, mivel a windows nem engedi lefuttatni a csatlakozás parancsikont... De ez már segítség azért, mert legalább a hálózati beállításokhoz hozzáfértem, és be tudok állítani egy átjárót, egy másik gépen pedig egy proxy segítségével lesz net. (pl. ProxyPlus 3.0) :D

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1396) zsoi válasza Bici (#1395) üzenetére


zsoi
senior tag

Szivesen. :)
csatlakozás parancsikon... és ha az IE-ben az Eszközök/Internetbeállítások/Kapcsolatok alatt adod meg a kapcsolat-típust? ;)

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#1397) Bici válasza zsoi (#1396) üzenetére


Bici
félisten

A kapcsolattípusoknál alapból ott van és be is van állítva, de ott nem látok olyat, hogy kapcsolódás, vagy ilyesmi...
Az elkészült hálózati kapcsolatot nem engedi lefuttatni.

Szerk.: Ha beállítom azt, hogy tárcsázza a kapcsolatot, ha szükséges, akkor is ugyanaz a hibaüzi jön, ami a parancsikon kézi lefuttatásánál. Valami olyasmi, hogy a windows nem tudja lefuttatni a kívánt programot.

Viszont proxy-val megy, most próbáltam.


[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1398) birno


birno
addikt

Sziasztok!

Adott egy ügyféloldali gép, egy roaming profile-al, ami egy Win2000 vagy 2003-on tárolodik.
Az lenne a kérdés, hogy miközben használom a profilom az xp-n, rá tudom venni, hogy szinkronizálja a szerverrel?
Mert kilépéskor nem mindig menti el s ezért jó lenne ha én is tudnám közben szinkronizálni, mert némely beállítás vagy jegyzet fontos lenne.
Persze korlátozott jogaim vannak, de azért érdekelne mi a megoldás rá hátha mégis meg tudnám csinálni.

(#1399) zsoi válasza birno (#1398) üzenetére


zsoi
senior tag

Szvsz korlátozott joggal esélytelen...
Kérdés: miért nem jelzed a hibát a rendszergazdának?

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#1400) SPDeluxe1.0


SPDeluxe1.0
aktív tag

Üdv!

Azt hol lehet beállítani xp-ben,hogy ne csak én mint admin tudjak net-re betárcsázni,hanem a tesóm is akinek készítettem egy remek vendég user-t.Mert ha loginelek a felhasználójával,akkor a csati-ikonon a csatlakozás opció szürkítve van.

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.