Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Freeenky87


Freeenky87
csendes tag

Sziasztok!Kb 2 hónapja összeraktam egy gépet és bekapcsolásnál szinte mindig befagy és 2-3 ki-bekapcsolás után jó egy darabig utána bírja 20-30 percig és utána ujraindul!Remélem tudtok segíteni,mert már eléggé kiakaszt!Köszönöm!

(#652) slayer006


slayer006
addikt

hi

az Unicode karakterek eltűntek a gépemről vagyis nem képes az xp megjeleníteni őket :(((
hogy a 3.14csába lehet ezt visszacsinálni ??

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#653) Ramius válasza Freeenky87 (#651) üzenetére


Ramius
őstag

Tápod bírja?

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#654) PazsitZ válasza Freeenky87 (#651) üzenetére


PazsitZ
addikt

Így elsőre, szedd ki rakd vissza a ramokat, videokártyát...hátha valami érintkezési probléma, azután a tápra tippelnék...
Ha húzva lett a gép akkor több fesz. kell rá.

- http://pazsitz.hu -

(#655) sekli válasza rdi (#650) üzenetére


sekli
addikt

ez az egyik..., de nekem nem azert nem..., megcsinaltam a cd-t, aztan rossz lett..., na mondom menjenek a fenebe..., letoltottem egy friss windowst es az eredeti cd-key -jel teljesen ugyan ugy (es jogtisztan) hasznalom, csak nem kell minden telepites utan millio frissitest letoltenie...

(#656) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Naszal mivel erre: [link] válasz nem érkezett, ismét próbálkozom, hátha valaki megszán.. ;] ;]

..................
Lenne egy ravasz fogós kérdésem a nálam értőbbekhez, illetve azokhoz akik már megoldották az alábbi problémát.
Szal XP-SPII -nél ha a ''régi'' magyar TTF fontkészleteket feltelepítem, akkor a fontkészletben levő ''ő'' és ''ű'' betű helyett a vin alapértelmezett jelenik meg, a nagy ''Ö'' és ''Ű'' helyett pedig kockák.
Szal ez a helyzet fennál az mikrofos minden szövegszerkesztőjénél, az általam jelenleg használt StarOffice 2 -nél, wordpadnál, notepadnál, és cefetül idegesít.....
Szal az érdekelne, hogy mi lenne a gyógyír, azaz hogyan tudnám a fontkészletben belerejtett de általam most elő nem csalogatható karaktereket a korrekt használatra bírni???

Ha a fenti kérdésre van konpetensebb fórum, akkor ezt az infót is köszönöm....

MOD: Azt elfelejtettem leírni, hogy a szövegszerkesztők által feltelepített fontkészletek korrekten jelennek meg.....

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#657) rdi válasza slayer006 (#652) üzenetére


rdi
veterán

azokat helyre lehet állítani a telepítő cd-ről

Fej! Tor! Potroh!

(#659) sekli


sekli
addikt

Hogy lehet beallitani xp-alatt, hogy ha spontan ujraindulna a gep, akkor csak kapcsoljon ki...? Ez azert lenne fontos, mert van, hogy otthagyom a gepet zenelni + letolteni, es beallitom, hogy 2 ora mulva kapcsoljon ki, de ha valami oknal fogva ujraindul, akkor csak bekapcsol, se nem zenel, se nem tolt, de feleslegesen megy, es ki sem kapcsol...

(#660) slayer006 válasza rdi (#657) üzenetére


slayer006
addikt

thx
és hogyan :F

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#661) moonman válasza molngab (#658) üzenetére


moonman
titán

az XP fasza I/O kezelése. nagyjából semmit. Vistában már leszakíthatók a megfeneklett műveletek.

(#662) moonman válasza sekli (#659) üzenetére


moonman
titán

általában biosban: on power failure: on/off/previous state

[Szerkesztve]

(#663) lúzer


lúzer
veterán

igaz ez w2000 de:
Frissítés után egyszer lehet a paintban gifbe,jpgbe menteni, egyszer meg nem, tök rapszodikus.
Ezt hol lehet állítani?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#664) lúzer


lúzer
veterán

Megvan, az office setup kavart be!
http://support.microsoft.com/kb/q298580/

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#665) c*


c*
aktív tag

Hi

szoval a kerdesem , van fennt egy XPm de idokozben szereztem egy legalis cdkulcsot most muszaly reinstallal szenvedni vagy valahogy meg lehet oldani h az eredeti cd keyt elfogadtassam vele ? :)

(#666) rdi válasza slayer006 (#660) üzenetére


rdi
veterán

[link]

Fej! Tor! Potroh!

(#667) slayer006 válasza rdi (#666) üzenetére


slayer006
addikt

ez a link nem igazán segít semmiben

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#668) mobal válasza lúzer (#663) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

paint hihi :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#669) ftc


ftc
nagyúr

Lehet volt róla szó...akkor sorry

a kérdés a következő

4 napig bekapcsolva gép lassan 5 napja...és azt veszem észre notebookon,hogy a System nevű process 100%-ba terheli a CPU-t...

mitől kattan át neki?

(#670) PazsitZ válasza ftc (#669) üzenetére


PazsitZ
addikt

Olvastam már olyat hogy bekapcsolás után pl. fél órával csinált ilyet egy gép.
Ott virus/spyware volt a gond okozója. Ha nem ilyesmi akkor passz

- http://pazsitz.hu -

(#671) Superman


Superman
nagyúr

Az svchost.exe fájlom megbolondult. Amikor az XP bebootol még semmi gond nincs. Aztán jön a feketeleves.

Szimptómák:

-néha magától elmegy a net, csak úgy jön vissza, ha áramtalanítom a modemet és visszadugom a hálózati csatlakozót utána
-ProcesXP-vel megnéztem, az svchost egyike (mert van vagy nyolc a tasklistában) állandóan ugrál, szó szerint., ez eredményez egyfajta - nem nagy - 5-10%-os processzorterheltséget, valamint az egérmutató állandóan homokórában van, jelezve, hogy munka van a háttérben
-súlyosabb esetben bejön egy ablak, hogy Win32 hiba, etc. és nem lehet kilőni, mert másodpercenként ugrál fel, csak úgy, hogy ha a hibajelentést kikapcsolom

Rengeteg doksit elolvastam erről, de eddig nem segített semmi. Vírus nincs, spyware nincs (McAfee tűzfal, víruskereső, spamkiller, stb van fenn és Ad-aware SE).

Újratelepíteni nem szeretnék, vagy javítani, mert akkor a Vistát is tehetem újra. Valami ötlet esetleg?

(#672) ftc válasza PazsitZ (#670) üzenetére


ftc
nagyúr

itt az a gond,hogy 4-5 nap elteltével esetleg 1,5 hét múlva kattan át neki....

(#673) PazsitZ válasza Superman (#671) üzenetére


PazsitZ
addikt

Itt nézelődj:[link]

(#672) ftc: Hát nem tudom, csak jellemző, hogy ilyen eseteket virus okoz, vagy valami ''ütközés''.
Telepítettél mostanában drivert vagy ilyesmit?
Bár ez a 4-5 nap tényleg, furábbá teszi a dolgot :F .
Na majd moonman :)

[Szerkesztve]

- http://pazsitz.hu -

(#674) ftc válasza PazsitZ (#673) üzenetére


ftc
nagyúr

kb 1 éve fentvan a win...mostanság telepités semmi....

(#675) Superman válasza PazsitZ (#673) üzenetére


Superman
nagyúr

Sajnos ezek nem segítenek, már minden ilyesmit végigcsináltam.

(#676) moonman válasza Superman (#671) üzenetére


moonman
titán

hát először is process explorerrel [link] meg kéne nézni, melyik service is csinálja a balhét, aztán annak a win32 hibának a pontosabb leírása is sokat segítene (esetleg eseménynapló-bejegyzés).

mostanában amúgy a windows update szokott 100% terhelést okozni, próbaképp azt is le lehetne tiltani.

(#677) Superman válasza moonman (#676) üzenetére


Superman
nagyúr

Hibaüzenetek az Event Viewerben:

1.The Device, \DeviceHarddisk0\D, has a bad block.

2. Faulting application svchost.exe, version 5.1.2600.2180, faulting module uknown, version 0.0.0.0, fault address 0x0013d5b5.

Kezd szinte semmi nem működni, pedig nem is telepítettem semmit azóta. Ezek a visszatérő standard hibaüzenetek.

Itt egy kép a Process Explorerből:

[link]

(#678) lúzer válasza mobal (#668) üzenetére


lúzer
veterán

De mé' szirszarra az is jó, pl. printscreen

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#679) zsoi


zsoi
senior tag

Erre [link] vlki?

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#680) lúzer válasza molngab (#658) üzenetére


lúzer
veterán

Én úgy tanultam, hogy a rendszersínt ilyenkor a dma vezérlő igényli, a cpu hátrányban van, ez a kisszámítógépek velejárója.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#681) rdi válasza lesaux (#616) üzenetére


rdi
veterán

bocs ez félre ment

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#682) zsoi válasza c* (#665) üzenetére


zsoi
senior tag

Ha jól emléxem sysprep -xp tools. (Van vlhol egy leírás erre moonman weboldalán) A reboot után újra meg kell adni az adatokat, cd-key-t meg mindent...

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#683) lúzer válasza c* (#665) üzenetére


lúzer
veterán

[link]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#684) lúzer válasza lúzer (#683) üzenetére


lúzer
veterán

vagy ez:
[link]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#685) Tuareg0


Tuareg0
tag

Utóbbi 2-3 napban rendszeresen kifagy kékhalállal a gépem, de teljesen random módon, nemtudom semmilyen tevékenységhez vagy alkalmazáshoz sem kötni.

Hibaüzenet (kékhalál):
...blabla...
DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
...blabla...
Technikai információ
STOP: 0x000000D1 (0x00680044,0x00000002,0x00000001,0x7C92573C)
blabla

A konfigom már kb egy éve stabilan megy amúgy, az utóbbi időben nem is változtattam semmi lényegest, csak házat cseréltem, rendszerhűtőventiket raktam be és procihűtőt cseréltem.
A gép nincs húzva. XP SP2 hun, frissítések felrakva. Konfig az adataimnál.
Minden megoldást/ötletet szívesen fogadok.

(#686) fero02 válasza Tuareg0 (#685) üzenetére


fero02
veterán

Első lépés a memória teszt...

(#687) Tuareg0 válasza fero02 (#686) üzenetére


Tuareg0
tag

Megvolt, a memória jónak tűnik.

(#688) fero02 válasza Tuareg0 (#687) üzenetére


fero02
veterán

Hagyd egész este futni, ne csak 1-2* menjen végig.

(#689) Tuareg0 válasza fero02 (#688) üzenetére


Tuareg0
tag

Majd mielőtt lefekszem éjszakára úgy hagyom.
Valami más ötlet esetleg? Az IRQ-val kapcsolatos volt a hibaüzi. :F

(#690) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Hali Mindenki!

Nekem a Windows MovieMaker progival van egy kis gondom, vagyis unokaöcséméknek. A helyzet röviden ez:
[link]

Mindig ezt írja ki. Sehogy sem tudunk elmenteni semmit. A hdd-n bőven van hely és minden forrásfájl a helyén van, de mindig mentésnél ugyan ezt dobja ki.
Valakinek van valami ötlete erre a dologra? :F
Előre is thx!

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#691) moonman válasza Superman (#677) üzenetére


moonman
titán

itt a procexben nem látok feltűnő terheltséget. akkor kéne lőni, amikor fennáll a 100%-os cpu pörgetés.

(#692) moonman válasza Dr. Romano (#690) üzenetére


moonman
titán

codecek rendben vannak? nem lett valami csomag rátelepítve? a hely, ahová mentenél nem írásvédett véletlenül?

(#693) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Sziasztok!
A kérdésem a profibbak felé szól: szóval, az xp újrainstallálására fogom adni a fejemet, és egyben újdonságként bevezetem a partícionálástLesz egy windows partíció, egy programok és egy virtuális memória. Előrláthatólag annyi lesz a bajom hogy a szokásos dokumentumok, documents and settings-et, asztalt a c-re, a windows mappára fogja rakni, amit nem szeretnénk. Azt a CHIP-ben leírták hogy a Program Files-t hogy programozzuk át, de a fent felsoroltakhoz szeretnék segítséget kérni. Egyáltalán lehetséges ezeket más partícióra helyezni? Előre is köszönöm a segítséget! :R

Original's never fit - Socket 370

(#694) Dr. Romano válasza moonman (#692) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Kodekcsomagként ugyan az van az ő gépükre is feltéve mint az enyémre (nálam minden ok a MovieMakerrel):
-K-Lite Codec Pack
-Windows Media Encoder is
-Media Player 10

A terület ahová tennént tuti nem írásvédett, mert a kétfelé osztott hdd mindkét partíciójának a gyökerét(egyszer a C:\ máskor a D:\) adtuk meg célként, de mindig ez jött be. :(


Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#695) moonman válasza <MZ/X> (#693) üzenetére


moonman
titán

a teljes documents and settings könyvtárat csak telepítés közben, automatikus válaszfájllal történő installálással ajánlott áthelyezni, menet közben már nem szabad. [link]

ha csak a saját profilkönyvtáradat akarod áttenni, akkor egy másik felhasználói fiókba belépve helyezd át a teljes usernév mappát, majd a
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList
kulcs alatt keresd ki a sajátod és írd át a ''ProfileImagePath'' sztring értékét. ezután feltétlenül indítsd újra a gépet, majd bejelentkezhetsz az érintett felhasználóval.

ha csak a dokumentumok mappát akarod áttenni, akkor jobbklatty az ikonjára, tulajdonságok, hely és áthelyezés.

(#696) moonman válasza Dr. Romano (#694) üzenetére


moonman
titán

ugyanezen a gépen másik felhasználói fiókból megy a mentés?

(#697) Dr. Romano válasza moonman (#696) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hmm... ezt még nem próbáltuk, délután megnézem náluk.
De nem hiszem, hogy ez a gáz, mert abban a profilban simán lehet telepíteni és másolni mindent.
De azért egy próba lesz. :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#698) iwu


iwu
addikt

hali!
[link]
lécci prók nézzetek rá a postra...sp2 felrakása után szétesik a grafika, nincs kép csak 16 szinben a windows betöltő logó. csökkentett mód dettó, és még a parancs sor is szétesik...xp sp1 maxig frissítve minden ok a géppel...

thx!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#699) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Furcsa problémával kapcsolatban szeretnék kérdezni... Van egy-két levelező oldal (pl. freemail.hu, mostanában a gmail.com), ahol otthonról egyszerűen nem tudom elérni a leveleim (WinXP SP2 rendszer). Firefoxot használok böngészéshez (IE ugyanúgy csődöt mond), a belépőoldalig el tudok jutni, de ha be szeretnék lépni az inboxhoz, nem tudok tovább menni. A böngésző vadul tölt, de a levelek csak nem jönnek be. Nem tudom ez másnál is előfordult-e már, próbálkoztam cookie beállítással, Win reinstallal, Zone Alarm beállításaival, de újra és újra előjött. Nemrég az egész levelezésem átültettem gmail alá, és eléggé zavaró hogy otthonról nem tudom elérni a leveleim. Aki találkozott már hasonló problémával kérem segítsen! :R

Let the Zone take me if I am.

(#700) PazsitZ válasza kutga (#699) üzenetére


PazsitZ
addikt

Először is cookie, gyorsítótár ürítés ajánlott.
Próbáld ezt: [link]
''Tegnap óta bejön, de miután beírom felhasználónevet, és jelszót, sign in, utána tölt egy kicsit, és megáll. IE-vel is ezt csinálja, és valami hibát talál a lapon.''
Mod: https-sel műkszik


Nekem FF alatt telepítve van a Gmail manager, nem sok gondom van a gmail-el.

[Szerkesztve]

- http://pazsitz.hu -

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.