Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) zszszs


zszszs
tag

Ha valaki tudna okosat mondani erre:
Egy xp sp2 minden előjel nélkül úgy jelentkezett be, hogy eltűnt a tálca és az ikonok az asztalról. Jobb-bal egérgomb nem működik az asztalon, csak a ctrl+alt+del -re megjelenő feladatkezelő van, innen az Új feladatból betallózva indulnak a programok, de az explorer.exe fájlra az írja, hogy nem találja, pedig ott látom a Windows mappában, ki is jelölöm neki :N
Futtattam egy avast részletes keresést, spyware írtókat, bejelentkeztem más fiókkal is, csökkentett móddal is - ugyanaz a helyzet. A fórumból ajánlott TaskbarRepairToolPlus!.exe nevű programmal próbálkoztam, sőt végigcsináltam egy javító telepítést is, de semmi változás.
Köszönöm, ha valaki segít.

(#23002) zszszs válasza zszszs (#23001) üzenetére


zszszs
tag

Ja, a háttérkép megmaradt. :W

(#23003) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Szép estét mindenkinek!
Tudna nekem valaki segíteni a következő problémában?
Van nekem egy vinyóm, amin most húztam újra az XP-t. Két partícióm szokott lenni, C - Windows, D - multimédia. Ezeket a címkéket hogyan lehetne átnevezni tetszőlegesre? (tehát nem úgy, h juliska partíciója, hanem mondjuk a D-t F-re!)
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#23004) Lenry válasza zolikaDB (#23003) üzenetére


Lenry
félisten

vezérlőpult - felügyeleti eszközök - számítógép-kezelés - lemezkezelés - itt jobb klikk a partícióra és itt meghajtóbetűjel és elérési út módosítása

a rendszermeghajtó betűjele nem módosítható

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23005) zolikaDB válasza Lenry (#23004) üzenetére


zolikaDB
veterán

Amim van/szokott lenni:
C - XP
D - multimédia
Ez egy merevlemez 2 partíciója.

De most bentmaradt egy USB-s külső HDD, ezért:
C - XP
D - külső
E - multimédia

Kihúztuk a HDD-t, de maradt a C és az E.
Az E-t szeretném D-re nevezni, de a módszerednél nem kínálta fel.
Se a Total Commander, se az intéző, se semmi nem használja ezt a partíciót...
Itt a printscreen róla!

(#23006) Lenry válasza zolikaDB (#23005) üzenetére


Lenry
félisten

látom a külsőt átraktad H-nak, gondolom az optikai meghajtó F
újraindítás után sem vált elérhetővé a D, mint lehetőség?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23007) Qtya123


Qtya123
őstag

Sziasztok!

Lenne egy amatőr kérdésem. Próbálgattam a routert, távoli asztalt stb... és a Rendszertulajdonságokban a Számítógépnév fülön Rákattintottam a Hálózati azonosító gombra. Végigmentem a varázslón és azt jelöltem be, hogy a gép nem kapcsolódik vállalati hálózathoz. Újraindítás óta nem lép be automatikusan a Windowsba, hanem kidobja a bejelentkező ablakot, melyben felhasználóként Rendszergazda van beírva, jelszó az nincs. Enterre be is lép. Eddig ez az ablak nem jelent meg, csak mióta ezen az azonosítós varázslón végigmentem. Tudna valaki segíteni abban, hogyan tüntessem el? Több felhasználói fiók nincs, csak a rendszergazda.

Köszi!

(#23008) Csabee. válasza Qtya123 (#23007) üzenetére


Csabee.
nagyúr

a vezérlőpult felhasználófiókoknál töröld a létrehozott fiókot! csak a saját rendszergazda fiókodat hagyd meg! :)

Üdv: Csabee.

(#23009) |kisbandi| válasza Qtya123 (#23007) üzenetére


|kisbandi|
tag

(#23010) Csontikka


Csontikka
aktív tag

Sziasztok,

felraktam XP-hez a Windows Search szolgáltatást.

Beállítottam neki, hogy a levelezésemet is indexelje.

Azóta, ha megnyitom az Outlookot, tetű lassú mire lejönnek a leveleim, mert már egyből indexeli közben az újakat, forgatja is folyamatosan a jobb alsóban a kis nagyítót.

Ha kikapcsolom, akkor minden oké, hipp hopp megy minden.

A windows search beállításainál csak olyan beállítás van, hogy felfüggeszt, meg hogy kikapcsolja egy adott időre (fél órára, stb...!?) Hát ezeknem pont nincs semmi értelme...

Hogyan lehetne rábírni ezt a sz****t hogy csak akkor fusson amikor a gép idle módban van mondjuk minimum 10 perce?

Mert jó a szolgáltatás és használnám is, de így használhatatlanná teszi a gépet ha mindig fut.

Előre is köszi az ötleteket,

Üdv,
Csontikka

(#23011) Tosee válasza kltz (#22998) üzenetére


Tosee
őstag

leírást most nincs időm keresni, de google biztosan talál!
Ami biztos, hogy kelleni fog 2003 szerver, és erre az alábbi szolgáltatásokat kell telepíteni: Active Directory, DHCP és DNS a RIS (Remote Installation Services)...
Hozzáteszem, hogy a kliens gépnek támogatnia kell a hálózati bootolást!
Remélem nem felejtettem ki semmit... :U

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#23012) zolikaDB válasza Lenry (#23006) üzenetére


zolikaDB
veterán

De, mostmár működik, köszönöm a segítséget!

(#23013) Qtya123 válasza |kisbandi| (#23009) üzenetére


Qtya123
őstag

Köszi szépen!

(#23014) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Ha belépek egy játkba, akkor miért állítódik el a monitorkalibrációs file az alapra?
(A jó az alapértelmezett) :F

(#23015) littlelion21


littlelion21
addikt

Üdv!

Most lehet,h hülyeséget fogok kérdezni, de próba-szerencse... :)
Miért van az hogy a tálca, és néha az ablakok is klasszikus win-nézetben pompáznak a beállított xp-style helyett...?
Jah, és mindezt egy napos rendszernél.

(#23016) daninet


daninet
veterán

Üdv! Az SP3 állandóan tönkreteszi a rendszerem. Felrakom a windózt, minden gyors, lehet használni pár napig, utána windows update leszedi az SP3-at és onnantól meghal az egész. Olyan lassú lesz a net, hogy egy weboldal megnyitása pl a PH 5 percig tarott. Az összes program lelassul, nem lehet netrádiót se hallgatni semmit....
Ezt mi okozza? windows update-t nem akarom letiltani... mi lehet a baj? A konfig viszonylag uj, hardwer baja nincs....

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#23017) akaido válasza Sk8erPeter (#22977) üzenetére


akaido
addikt

Nem rossz!
Iskolában dolgozgató emberfajtaként nekem is akadt XP Prof SP2, Vista, Business Office csomagokkal bagatell összegekért a Tisztaszoftver keretében.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#23018) akaido válasza daninet (#23016) üzenetére


akaido
addikt

Frissítéseket külön-külön is le lehet tölteni.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#23019) Sk8erPeter válasza akaido (#23017) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez meg tök ingyen van. :DDD Szerk.: pontosítok: semmi nincs ingyen. Valakinek (BME) nyilván pénzbe kerül, gondolom nem is kevésbe, de az ebben az esetben engem hol érdekel? ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#23020) Sk8erPeter válasza Csontikka (#23010) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Kérdésre kérdés: miért tartod olyan hűdejónak a Windows Search szolgáltatást? :F

Sk8erPeter

(#23021) pcguru1


pcguru1
őstag

Sziasztok

Az lenne a problémám hogy,tegnap elött telepitetem windows xp sp 3-at alaplap csere miatt,minden tökéletesen müködöt.Ma délelött megakartam nézni valamit a neten és nagy meglepetésemre amikor kiakartam kapcsolni a gépet,se kikapcsolni nem lehet sem ujra inditani,tudna valaki segiteni hogy ez mitöl lehet? :R

Egy szép napon, mint a köd, a parancs elillan, És több ezer rendőr rájön, hogy velünk van. SZEBB JÖVŐT!

(#23022) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Hali, egy egyszerü kérdésem lenne ,csak elfelejtettem :)

Futattáshoz mit kell beirni hogy ki tudjam szedni azakat a dolgokat ami nem kell inditáskor? :))

(#23023) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#23022) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ja közbe beugrott...:) (msconfig)

(#23024) localhost válasza B-L-A-C-K (#23022) üzenetére


localhost
Közösségépítő

m s c o n f i g ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#23025) daninet válasza akaido (#23018) üzenetére


daninet
veterán

csak az érdekel mi okozhatja mert most nem kis meló lenne egy telepítés azért gondolom hogy esetleg tudja valaki...

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#23026) Sk8erPeter válasza daninet (#23025) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Itt már csak tippelgetni lehet, de simán elképzelhető olyasmi is, hogy valamelyik driverrel ütközés van, vagy hasonló, de egyébként figyelted már Process Explorer-rel, hogy mi a pálya, mi terheli a procit, mi zabálja a memóriát, stb.?
Az is lehet, hogy egy, az SP3 után megjelent javítás már kezeli ezt a problémát.

Sk8erPeter

(#23027) Sk8erPeter válasza daninet (#23025) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az SP3 topicban sokan háborogtak is, hogy valami nem oké: [link], [link] De persze a probléma oka sokszor általunk, földi halandók által kifürkészhetetlen. :D
Ettől függetlenül én még ilyen jellegű problémát nem tapasztaltam vele, pedig jópár SP3-mal megrakott gépet használtam már.

Sk8erPeter

(#23028) pcguru1


pcguru1
őstag

Nekem senki nem tud segiteni,már végigtoltam egy teljes és alapos virusirtást is de még mindig nem tudom kikapcsolni a gépet,és ujra inditani sem lehet :W

Egy szép napon, mint a köd, a parancs elillan, És több ezer rendőr rájön, hogy velünk van. SZEBB JÖVŐT!

(#23029) akaido válasza pcguru1 (#23028) üzenetére


akaido
addikt

Gondolom az Energiarázdálkodási beállításokon és a BIOS beállításain túl vagy.
A winportalon van néhány .reg fájl amelyek esetleg segíthetnek. Kétszer rájuk klikkelsz majd a registryhez hozzáadod őket:
[Alkalmazások automatikus bezárása (lefagyás esetén is) kijelentkezéskor vagy leállításkor]
[Rendszerleállítás gyorsítása (20 helyett 5 másodperc várakozás a programok, szolgáltatások leállására)]
[Számítógép leállítása a Windows leállítása után (ATX szabványú rendszer szükséges)]

Őstag lettem épp most, juppíí! Elnézést az offért!

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#23030) pcguru1 válasza akaido (#23029) üzenetére


pcguru1
őstag

Köszönöm a segitséget,kiprobálom :R

Egy szép napon, mint a köd, a parancs elillan, És több ezer rendőr rájön, hogy velünk van. SZEBB JÖVŐT!

(#23031) Sk8erPeter válasza akaido (#23029) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Már megérdemelted. :) Bár nem mintha számítana a rang.

Sk8erPeter

(#23032) pbalu


pbalu
aktív tag

Üdv!
Mostanában 2-3 óránként megszakad a netem, nyaggatom a szolgáltatót, de hátha valami szoftveres gond. Az a furi hogy pl 22:45-kor fixen bomlik minden. Eseménynaplóban egy gyanús dolgot találtam (XP sp3): A TCP/IP elérte az egyidejű TCP kapcsolatkísérletek számára vonatkozó biztonsági korlátot.
de tök más időpontra mint amikor megszűnt a netem... Lehet ennek köze hozzá?
Köszi, Balu

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

(#23033) akaido válasza Sk8erPeter (#23031) üzenetére


akaido
addikt

Persze, nem is ezért "osztom az igét". Első a segítő szándék..."második a Ferencváros"...Hofi

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#23034) Sk8erPeter válasza akaido (#23033) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

:D Nem is merült fel bennem, azért mondtam, hogy megérdemelted, mert elég sok embernek segítesz. :R

Sk8erPeter

(#23035) akaido válasza pbalu (#23032) üzenetére


akaido
addikt

A net elérés adsl?

XP sp2-nél egyszerre 10 kapcsolat engedélyezett ugyanarra a címre.
lehet "hekkelni", de csak saját felelősségre: XP AntiSpy progival.

Egyébként nem zárnám ki, hogy vírus!

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#23036) Sk8erPeter válasza pbalu (#23032) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem, ahhoz semmi köze. Ez mindenkinél előfordul, aki nem "hekkeli" meg egy kicsit. Érdemes ezt elolvasnod ezzel kapcsolatban: [link]

Milyen neted van? Tényleg mindig pontban 22:45-kor szakad meg? :Y

Sk8erPeter

(#23037) akaido válasza Sk8erPeter (#23034) üzenetére


akaido
addikt

Értettem ám. :)
Ahogy Te is! :R

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#23038) Sk8erPeter válasza akaido (#23037) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

:R Ez jó volt, egymástól függetlenül majdnem ugyanazt írtuk :DDD Mindjárt szénnéoffoljuk a topicot :D

Sk8erPeter

(#23039) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Sziasztok, a TCP/IP szal novelesere en ezt hasznalom.
tcpip-patcher-hwrms.exe

(#23040) Sk8erPeter válasza Steelmanus (#23039) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

3 hsz-szel előtted linkeltem brd hsz.-ét, ahol ő meg linkeli a megbízható megoldást: [link]. :D Én ezt használtam.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#23041) R


R
aktív tag

ha egy alakalmazasnak, normal feletti, magas prioritast adok, kevesbe fog akadni? most effektíve 100% körüli a CPU használat, ha "dolgozatom a programot".

[ Szerkesztve ]

(#23042) Sk8erPeter válasza R (#23041) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A magas prioritástól nem fog megszűnni a 100% terhelés, a probléma nem itt kezdődik.
Ha egy proginak magas prioritást adsz, akkor ennek a programnak az erőforrás-igényét a Windows előrébb helyezi más programokéval szemben. Az akadás legfeljebb kismértékben csökkenhet (mert ekkor a többi program valamennyire háttérbe szorul, de attól még terheli a procit/eszi a memóriát).

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#23043) Steelmanus válasza Sk8erPeter (#23040) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nem ertem mi a bajod velem, en mar akkor hasznaltam amikor az a hsz meg nem is letezett.
Parancssoros, van aki megijed ettol, en egy egyszeru alternativat ajanlottam mert ez grafikusfeluletu. Az olyan nagy baj? Kiprobaltad? Tedd meg es rajossz hogy jobb ami a linken van. Bocs'.

[ Szerkesztve ]

(#23044) R válasza Sk8erPeter (#23042) üzenetére


R
aktív tag

ok, tkp. 2 alkalmazás együtt adja a 100%-ot (40-60, 70-30 folyamatosan ugrálva) , érdemes valamelyiket előrébb helyezni?

[ Szerkesztve ]

(#23045) Sk8erPeter válasza Steelmanus (#23043) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

:Y Kissé paranoiás vagy, egy szóval sem utaltam arra, hogy bajom lenne veled... :N :DDD

Sk8erPeter

(#23046) Steelmanus válasza Sk8erPeter (#23045) üzenetére


Steelmanus
addikt

Na aze' szivesen beulnek Veled valahova egy jo kis sorozesre :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23047) Killing válasza Steelmanus (#23046) üzenetére


Killing
addikt

csatlakozom :D

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#23048) pcguru1 válasza akaido (#23029) üzenetére


pcguru1
őstag

Sikerült,megoldodot a probléma köszönöm mégegyszer a segitséget :R

Egy szép napon, mint a köd, a parancs elillan, És több ezer rendőr rájön, hogy velünk van. SZEBB JÖVŐT!

(#23049) _stick_


_stick_
őstag

Üdv!
Hogyan tudom utólag visszarakni azt az ikont, amire ha rákattintok, mindent lerak az asztalra. Win telepítéskor ez az egyik, ami alapból a gyorsindító ikonok között van.

(#23050) pbalu válasza Sk8erPeter (#23036) üzenetére


pbalu
aktív tag

Digi féle kábelnet, én a modemjükre gyanakszom...
Random szakad meg, de a 22:45-öt már zsinórban 3szor produkálta. NIS 2009 van fenn, nem talált semmit

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.