Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) föccer válasza ToRR3nt3 (#5999) üzenetére


föccer
nagyúr

Az író programok (néro pl) szokott egy ilyen lehetőséget adni, hogy rendszerindító adatlemez készítése.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6002) dre_am


dre_am
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi problémára szeretnék megoldást találni a segítségetekkel. WinXp SP2 op.rdsz. ADSL net párosítással időközönként (néha több óra, esetenként pár perc) megszűnik a hálózati kapcsolat. Az eseménynapló Usernv figyelmeztetést ír, sajnos a pontos hibakódot most nem tudom leírni, nem saját gépről van szó. Csak a gép újraindítása segít. Mi lehet a gond? Esetleg valakinek volt már hasonló tapasztalata? :F
Köszi előre is!

Megbízhatóság: http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/

(#6003) föccer válasza dre_am (#6002) üzenetére


föccer
nagyúr

Hy,

Sanda gyanum, hogy a netszolgáltatód szarakodhat veled. Híívd fel az ügyfélszolgáltatójukat, hogy sz@raxik a net hozzáférésed, állandóan ledob a hálózatról. Ha tudsz nekik mondani pontos időszakot, hogy mikor szakadt meg a kapcsolat, akkor könnyebben utánna néznek (feltéve, ha veszik a fáradságot), hogy mi volt a bibi. Szerintem nem a Ti oldalatokon lehet a hiba.

üdv.: föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6004) dre_am válasza föccer (#6003) üzenetére


dre_am
csendes tag

Ez már nekem is megfordult a fejemben, de azért nem a szolgáltatóra tippelek mert eddig semmi gond nem volt csak mióta friss Xp került a gépre.

Megbízhatóság: http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/

(#6005) ollie válasza ToRR3nt3 (#5999) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

(#6006) föccer válasza dre_am (#6004) üzenetére


föccer
nagyúr

A hálozati beállításnál jól adtad meg a tartományt, meg az ilyenenket? Nekem nincs adsl-em, így nem tudom, hogy mik a pontos beállítások, de gondolom a szerződéskötéskor adtak valami papirost, amibe le van írva, hogy milyen tartományt, (vagy esetleg IP-t) kell beállítani.

üdv.: föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6007) badogos11


badogos11
csendes tag

Megoldódott az usb-s probléma, nem szoftveres hanem hardveres hiba volt, a kábelen szedett össze zavarjeleket a gép, azért nem ismerte fel.

Üdv

Badogos

(#6008) bLaCkDoGoNe válasza soccerfan (#5990) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Köszi, valami ilyesmi rémlett nekem is, de nincsen biztonság fül a tulajdonságok alatt az adott mappára kattintva. :F

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#6009) bLaCkDoGoNe válasza bLaCkDoGoNe (#6008) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Megoldottam, ki kellett lőni az "Egyszerű fájlmegosztást", akkor előjött a "Biztonság" fül. Köszi a segítséget!

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#6010) soccerfan válasza bLaCkDoGoNe (#6008) üzenetére


soccerfan
csendes tag

Az egyszerű filemegosztást vedd ki, és akkor lesz. Asszem :U

Szerk.: Oks, akkor megvolt :)

[ Szerkesztve ]

A tűzbiztonság nem tréfa fiam!

(#6011) ToRR3nt3 válasza ollie (#6005) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Köszi!

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#6012) ANT


ANT
őstag

Miért van az, hogy ha az IE-ben elmentek a kedvencek közé egy oldalt, akkor egyedi ikon kerül mellé, ami később átvált az IE ikonjára? Viszont van egy-két kedvenc, aminek megmarad az egyedi ikonja. :F

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#6013) Johnny Cage válasza ANT (#6012) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Megoldás: ne használj IE-t. :U

[ Szerkesztve ]

(#6014) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

hi.

újratelepítettem az xp-t, és egyszercsak eltűnt a system tray. az összes driver cd-m iso-ban van a gépen, és nem tudtam elérni a daemon tools-t sehogy sem. a feladatkezelőben látszik, hogy futnak a programok amiknek ott kéne lenni, de nincs ott semmi. muszály voltam kínomban mégegyszer újratelepíteni. mi a fene volt az?

(#6015) Kernel válasza ANT (#6012) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az adott webhelyről elmentett favicon.ico az IE temp mappába kerül, ahonnan idővel törlődik. Az IE7-nél már javítottak ezen a kellemetlenségen, de ahogy észrevettem, nem sikerült hibátlanul rendezni végre ezt a látszólag egyszerű dolgot. Már a Win98/IE4 idején is ugyanígy működött(?).

IE6-nál is működik viszont a manuális lehetőség, amikor a favicon fájlokat elmentjük valahová, majd az URL-fájlba beszerkesztjük az elérési útját. Vagy másik lehetőség a megfelelő kedvencre jobbklikk, tulajdonságok, ikoncsere.

További lehetőség valamilyen bookmark-manager program használata, nekem a FavOrg vált be. Végignézi a linkeket (kiszűrhetők mellesleg a halott linkek is), letölti a hozzávaló favicon fájlokat, elteszi külön mappába, beszerkeszti az elérési utat az .url fájlba.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6016) Johnny Cage válasza Kernel (#6015) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Azt hiszem célravezetőbb megoldás lenne alternatív böngésző használata, teljesen felesleges IE-vel szenvedni.

[ Szerkesztve ]

(#6017) erozsolt


erozsolt
tag

Már több, mint 100-szor telepítettem XP SP2-t mindenféle gépre, de most egy érdekes hibával találkoztam, amit egyszerűen nem tudok megoldani. Egy haverom vett egy vadi új brutál 4 magos gépet, Asus P5E, Q6600, 4 GB RAM, Nvidia 8800 GTX. Minden OK, feltettem rá az XP-t, SATA drivert slipstreamelve CD-re, Intel és Nvidia oldaláról mindenből a legújabb, még nvidia előtt mentettem róla egy Acronis mentést, az ugye úgyis mindig változik.OK, kész vagyok használja játszik, Crysis fut :-), minden jó.
Igen ám, de kb. egy hét után szól, hogy az XP ledobja az nvidia drivert. Megnézem, leszedem, safe módban driver cleaner - driver sweeper, majd driver újrainstall, minden rendben, újraindítás, driver nincs fönt. OK, leszed, driver sweeper, újrainstall másik driver, újraindítás, nincs fönt. Ezt még kipróbáltam kb. 3 driverrel, nem hivatalossal is NGA, DNA, újraindítás, nincs fönt. OK, mondom, nézzük meg Acronis mentésről, XP lement, Acronis visszaállítás, VGA és felmegy. OK, megint megy minden.
Eltelik 3-4 nap és megint ledobja a drivert.

Hogy van ez? Az én tudásom itt véget ér! Miért dobja le 3-4 nap után az nvidia drivert az xp, és miért nem jelenik meg sikeres installálás után? Eddig nvidiás chipsetet használtam, ezzel az intelesekkel ilyen macera lenne? Legújabb INF fönt van! Legújabb SATA szintén! Fagyni sosem fagy! Mi történik?

Asus Maximus Formula, Q6600@3.6 + Thermalright Ultra Extreme + S-Flex, Corsair HX520, Corsair TwinX4096 DDR2-800, Gainward 8800GTS 512

(#6018) akaido válasza ToRR3nt3 (#5999) üzenetére


akaido
addikt

Ha jól értem, akkor a Factroy XP Cd nem jó erre a célra?

Asszem itt vannak boot cd-k, és az alábbi linken XP Prof-hoz való is van.
[link]

Esetleg a BartPE? [link]

Látom közben +oldódott

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#6019) Kernel válasza ToRR3nt3 (#5999) üzenetére


Kernel
nagyúr

Bármilyen floppy-lemezt fel lehet írni egy CD indítószektoraként. Az íróprogramban boot CD-t kell választani, floppyt betallózni (vagy annak lemezképét).

Még olyan trükköt is lehet csinálni, amikor valakinek kevés az 1,44 MB (pl. nem fér rá a DOS + ghost.exe), hogy helyette virtuálisan 2,88-as floppyt kreálni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6020) Balinov válasza ANT (#6012) üzenetére


Balinov
félisten

nem véletlen a temporary internet files-ben tárolja és ürítésre kerül a browser cache-je..? :F

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6021) akaido válasza Kernel (#6019) üzenetére


akaido
addikt

:K +erősítve: Norton Ghost cd image asszem pont illen:[winportal.net link]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#6022) Kernel válasza Johnny Cage (#6016) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nézd, az előbb nem szóltam, de legalább engem fárassz ilyesmivel...

Egy problémamegoldó fórumon nem az a jó válasz, hogy használj másik programot. Innen kezdve már csak egy lépés, hogy a topik összes kérdésére egyszerűen azt kell válaszolni: használj Linuxot!

Ez nem válasz. Én ha nem tudok megoldást mondani egy problémára, inkább nem is szólok. Esetleg ritkán ajánlok másik programot, nem mondom, ilyen is előfordul.

De a böngésző az oprendszerhez hasonlóan érzékeny terület, én például utálok más böngészőket. Számos oka van, hogy nekem miért felel meg tökéletesen az IE + Proxomitron kombó. Szerintem ez ugyanúgy magánügye mindenkinek, mint az, hogy milyen oprendszert használ.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6023) ANT válasza Balinov (#6020) üzenetére


ANT
őstag

A c:/Documents and settings-ben vannak a Kedvencek. Viszont a böngészőben valóban be van állítva az "Ideiglenes internetfájlok törlése a böngésző bezárásakor". Tehát a kettő nemigen zavarja egymást. :F Vagy nem tudom.
Szerk: ja hogy az ikonok tárolódnak a temp mappában? Akkor mégis töröljem azt az opciót?

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#6024) Kernel válasza ANT (#6023) üzenetére


Kernel
nagyúr

Hiába kapcsolod ki ezt az opciót (nekem egyébként első dolgom, hogy bekapcsoljam), egy idő után úgyis cserélődnek a fájlok a temp-ben, előbb-utóbb így is eltűnhet a favicon.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6025) ANT válasza Kernel (#6024) üzenetére


ANT
őstag

Akkor viszont nem kapcsolom ki. Amúgy se szeretem manuálisan törölgetni azt a sok sz@rt.
Viszont a múltkor a Temp. internet files mappát áthelyeztem máshová. Ez bekavarhat esetleg?
Szerk: rájöttem, nem kavarhat be.

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#6026) mustad


mustad
tag

sziasztok
nekem olyan progi kéne XP-re! ami tudja azt ami a Vistában van, hogy az ablakokat egymásmőgé rakja 3d be és lehet őket az egérrel "görgetni" ötlet?
köszi

Xar volt a név/jelszavam és feltörték a fiókomat, máskor jobban vigyázok !!!

(#6027) Johnny Cage válasza Kernel (#6022) üzenetére


Johnny Cage
addikt

"Szerintem ez ugyanúgy magánügye mindenkinek, mint az, hogy milyen oprendszert használ."

Valóban, akkor magánügye mindenkinek az is, mivel mennyit szenved. (JOBB böngészőt használni meg koránt sem ugyanaz, mint másik operációs rendszert, kicsit sarkalatos volt a példa.) De aki akar, tőlem élhet együtt az IE primitív felhasználói felületével, gyenge támogatásával, komótos működésével és biztonsági réseivel együtt, nem az én problémám, nem nekem kell segítség. Pisiljen széllel szemben, aki akar.

(#6028) ANT válasza Johnny Cage (#6027) üzenetére


ANT
őstag

Urak, nehogy egymásnak ugorjatok itten! :Y Főleg hogy a felvetett problémám nem olyan, hogy álmatlan éjszakákat okoz nekem!

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#6029) Kernel válasza Johnny Cage (#6027) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem tegnap kezdtem a szakmát, sok éve jelen vagyok például a HWSW és Index fórumokon, de említhetném a régebbi fórumokat is, még a múlt évezredből.

Másoknak szívesen szoktam tippeket adni, de nem tehetek róla, alapvetően nem díjazom, ha mások kéretlen tanácsokkal látnak el, ez van... :)

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6030) mustad


mustad
tag

vta helyett válaszolhatnátok az elöbb feltett kérdésemre

Xar volt a név/jelszavam és feltörték a fiókomat, máskor jobban vigyázok !!!

(#6031) csabyka666 válasza LvK (#5981) üzenetére


csabyka666
addikt

Figy'! Ha 200 mega FOGLALT csak a 3 gigából, akkor annak úgy kéne pörögni, hogy csak na. :Y
Nem maga a vinyó rossz, csak valami hiba lehet ott is. De persze nem 100%, csak egy ötlet. Hogy eddig miért nem jelentkezett, nem tudom. Ha minden ugyanaz, mint eddig (értem ezalatt a progikat és a hardvereket), akkor tanácstalan vagyok.
De ha valami eszembe jutna, szólok! :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#6032) csabyka666 válasza mustad (#6030) üzenetére


csabyka666
addikt

Na, most olvastam visszafele a dolgokat!
Örülök, hogy tetszik a progi. Olyat nem tud, ami a Vista-ban is van - a 3D-ben való forgatást. Lehet, hogy valamilyen progival meg lehet valósítani, nekem nem volt ilyenem. :S

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#6033) akaido válasza mustad (#6030) üzenetére


akaido
addikt

Ajánlom a [A Yod'm 3D programot,]melynek segítségével egy térbeli kocka alakzatra kivetítve láthatjuk négy virtuális Windows-asztalunkat, melyekre tetszés szerint kategorizálva helyezhetjük el ablakainkat. Az asztalok között a "Ctrl+Shift" egyidejű lenyomásával válthatunk, ekkor megjelenik a kocka, amit az egérrel forgathatunk, a felfele nyíllal pedig egy távoli nézetet is elővarázsolhatunk. Az ablakok át is helyezhetők egyik lapról a másikra: először kattintsunk a kiszemelt (de nem teljes méretű) ablak címsorára és nyomva tartott egérbillentyű mellett aktiváljuk "Ctrl+Shift"-el a kockát. Ekkor az egér húzásával szabadon átvihetjük az ablakot a kocka egy másik oldalára.

Ezen kívül van még progi: Guglizással elég sok linket lehet találni: [link]

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#6034) Kicker


Kicker
senior tag

SOS probléma!!!!!

A(z) Spooler SubSystem App hibát észlelt, hiba kiírás amint nyomtatót akarok hazsnálni, HP 1020-ast. egyáltalán a nyomtató hozzáadása funkció sem működik. hogy lehet ez? vírus? NEM TUDOK DOLGOZNI MOST...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#6035) föccer válasza Kicker (#6034) üzenetére


föccer
nagyúr

Nincs véletlen letiltva a nyomtatási sor szolgáltatás? Sajátgép, jobb klatty -> kezelés -> szolgáltatás?

Ha itt minde rendben, akkor rendszergazdai jogok mellett se működik az új nyomtató hozzáadása? Ha nem, akkor is meg lehet próválni a driver újrapakolását a HP-s lemezzel. Elvileg a lemezes telepítéssel megcsinálj a varázsló nélkül is.

üdv.: föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6036) Kicker válasza föccer (#6035) üzenetére


Kicker
senior tag

ez automatikusra van állítva, rámentem, hogy indítás elindította, de kapásból ki is fagyott amikor nyomtatni akartam... hoppá valószínű az a pdf okozza a hibát, amit épp nyomtatni akartam, de hogy vegyem ki a nyomtatási sorból, ha egyből kifagy?

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#6037) Kicker válasza Kicker (#6036) üzenetére


Kicker
senior tag

megoldódott!!! ki kellett húzni az usb-t, kitörölni a nyomtatási tételt, de míg erre rájöttem basszameg...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#6038) Muton


Muton
addikt

hello!
nem tudna valaki egy linket adni vagy elküldeni azt a .reg fájlt, ami adatbázishoz történő hozzáadás után egy billkombinációra (asszem ctrl + pauseBreak) lefagyasztja a windowst?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#6039) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Szervusztok,
Feltettem a .Net 1.1-es es a 2.0-as valtozatat mert kellettek egy progihoz.
A javitasok is telepitve vannak, ezek utan kell nekem a ASPNET password?
Egyaltalan mi miatt kell ehhez jelszo? A control userpasswords2
beirasa utan ez van : kep a jelszorol
A kerdesem hogy torolhetem-e?

(#6040) Balinov válasza Steelmanus (#6039) üzenetére


Balinov
félisten

kiveszed a pipát a képen látható checkbox-ból.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6041) mustad


mustad
tag

találtam xp re olyan progit ami egymás után bekrakja 3d be az ablakokat akit érdekel írjon

Xar volt a név/jelszavam és feltörték a fiókomat, máskor jobban vigyázok !!!

(#6042) mustad


mustad
tag

http://www.chip.de/downloads/c1_downloads_20615249.html

Xar volt a név/jelszavam és feltörték a fiókomat, máskor jobban vigyázok !!!

(#6043) föccer válasza mustad (#6041) üzenetére


föccer
nagyúr

Vista skin, ha jól tévedek. Mi ebben az újdonság?

üdv.: föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6044) Norbee33


Norbee33
csendes tag

Sziasztok!
Olyan gondom van hogy a,Vista után nem engedi a gép a régi XP SP2-t feltelepíteni :F
Már leformáztam mind 2 partíciót,hátha maradt fent valami,de akkor sem.Addig jut el hogy,bootol a lemez,nyomjak meg 1 gombot a lemezről való indításhoz és utánna semmi,fekete képernyő.Azt mondták más fórumon hogy a Sata 2 vinyónak nem tetszik valami
esetleg.Ja,a Vistát meg vissza engedi telepíteni.Érdekes.
Mi lehet erre az orvosság,hogy kellene leformázni a vinnyót?
Előre is köszi! :R :R :R

(#6045) föccer válasza Norbee33 (#6044) üzenetére


föccer
nagyúr

Google, google, google, google!

Konkrátan: Partició eltávolítás elvileg megoldja.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6046) Norbee33 válasza föccer (#6045) üzenetére


Norbee33
csendes tag

Szóval!Azt kell csinálnom hogy,a Vista telepítőjével letörlöm a 2 partíciót majd,beteszem az XP SP2-t és,azzal csinálok új partíciókat.Ez így tuti fog müxeni?Nem akarom a vinyót elcseszni.Bocs ha kicsit értetlen vagyok de,nem akarok hülyeséget csinálni :B

(#6047) föccer válasza Norbee33 (#6046) üzenetére


föccer
nagyúr

A vinyót azzal nem fogod elcseszni, ha leszeded róla a particiót. Vagy, ha igen, az tuti nem a te hibád lesz :)

Egyébként még sosem kezdtem ki a vistával (majd 3-4 év múlva, ha kiforrotta magát), így nem tudom, hogy működik-e mint megoldás, de máshol azt írják, hogy műküdik. És ha végiggondolom, akkor is arra jutok, hogy működik. (mert ugyebár egy partició eltávolítása logikailag olyan, mintha egy teljesen új vinyód lenne. A Win XP telepítője sem fogja észrevenni, hogy más fájlkiosztás, vagy fájlrendszer (vagy mi a tököm újítás volt a vistába, amiért nem mennek együtt) volt elötte a vinyó.

Üdv.: föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6048) Norbee33 válasza föccer (#6047) üzenetére


Norbee33
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R :R :R

(#6049) mustad válasza föccer (#6043) üzenetére


mustad
tag

én ilyet kerestem és nemigen tudtatok segíteni. te ha neked ez nem ujdonság miért nem írtál h ez a neve?...

Xar volt a név/jelszavam és feltörték a fiókomat, máskor jobban vigyázok !!!

(#6050) Bocsek válasza Norbee33 (#6044) üzenetére


Bocsek
aktív tag

Hali!
Nekem ugyanez volt a problémám, tegnap egész este ezzel sz****m. (elnézést)
Végül az a megoldás segített hogy leformáztam a partíciót az xp telepítőből, de nem gyorsformázással! Semmikép se vista alól formázd xp-hez a vinyót, állítólag ez a baj, (ezt olvastam máshol) mert hogy a vista máshogy kezeli az ntfs fájlrendszert. Csak rendszerpartíciónak nem lehet használni a Vista alatt formázott meghajtót.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.