Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) Jazz válasza canniball (#13000) üzenetére


Jazz
veterán

...hibernálás, az a legjobb, és leglább olyan gyors (ha gyors a géped és a vinyód:) )

free your mind

(#13002) canniball válasza Jazz (#13001) üzenetére


canniball
nagyúr

Azt kikapcsolás helyett használom (készenlétet pedig akkor ha tudom hogy még visszaülök a gép elé de egy darabig nem kell). ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13003) Jazz válasza canniball (#13002) üzenetére


Jazz
veterán

Nah ja...csak nekem készenlétiből sose áll vissza, így hibernálás alap:) )

free your mind

(#13004) canniball válasza Jazz (#13003) üzenetére


canniball
nagyúr

A hiba az ön készülékében van...nálam nincs ilyen probléma. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13005) kem


kem
addikt

Nekem sleep után úgy indul a rendszer, hogy a proci alap órajeleken megy:S
Ezzel mit lehet kezdeni?

Köszi!

(#13006) icons


icons
addikt

Komolyan a legjobb link.
Köszöntem!!

(#13007) kem


kem
addikt

Nem tudok aktiválni egy Home xp-t.
Mi lehet a baj? net van, de azt írja, hogy jelenleg nem lehet aktiválni...:S

Köszi!

(#13008) zso73 válasza GrandeP (#12990) üzenetére


zso73
veterán

Esetleg /Seagate / esetén Disc Wizzard-dal.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#13009) kem válasza kem (#13007) üzenetére


kem
addikt

Pedig még nem értülk el a limitet, csak a netet nem látja.

Köszi!

(#13010) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sziasztok!
Az lenne a kérdés, hogy hogyan lehet XP-ben a 16 bites alrendszernek több erőforrást adni? Van egy zeneszerző progim, 16 bites, és beszaggat a hang, ha valamit csinálok lejátszás közbe, vagy a háttérben futó progik stb, de az új 32bites változata nem csinál ilyen, viszont abból nincs meg nekem a teljes. :(
Win98-cal bezzeg simán megy. Jó lenne ha XP-vel is menne. :U

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13011) lezso6 válasza lezso6 (#13010) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nehéz kérdés? :B

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13012) K3NZO


K3NZO
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy xp-ben hogyan tudom megmondani eg GPS antennanak, hogy milyen com portot hasznljon?

Felteszem a driver-ét és autómatikusan com16-os portra települ, de nekem 10 alatti portra lenne szőkségem.

Egy Conrad GPS Receiver 16 Kanal CR4 (USB) antennáról van szó.

Előre is köszönöm a segitségeteket!

"Per aspera ad astra"

(#13013) nagykovi


nagykovi
csendes tag

Sziasztok.
Olyan problémám van, hogy a start menüben, vezérlőpultban (egyenlőre csak itt vettem észre) eltüntek az ikonok, és a mappákban, sajátgépben (minden ilyen ablakban) a bal oldalon lévő kis eszközpanel vagy mi eltünt. Mit lehet ezzel kezdeni? Hol lehet visszaállitani? V egyáltalán mér van ez? Köszi előre is a segitséget

(#13014) Jazz válasza nagykovi (#13013) üzenetére


Jazz
veterán

Klasszikus nézetre lett váltva. Állítsd vissza normál menüre (bár én rühellem xp-style start menü és vezérlőpanel rendezését szvsz jobb klasszikban)

free your mind

(#13015) Sk8erPeter válasza molngab (#12992) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

FairUse Wizard 2. Csak egy példa. Nagyon jó progi.

Sk8erPeter

(#13016) Sk8erPeter válasza icons (#12887) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

MP alatt mit értesz?? Media Player vagy MPlayer és még találgathatnék, de minek. Ezt a részét eléggé lespóroltad a mondandódnak, pedig a többit szépen kifejtetted. :U

Sk8erPeter

(#13017) Sk8erPeter válasza nagykovi (#13013) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A bal oldali panelt így tudod megjeleníteni: Vezérlőpult - Mappa beállításai - "Gyakori műveletek megjelenítése a mappákban". Ezután ha a Vezérlőpultot ikonos megjelenítésben akarod látni, az immár megjelenített "panelon" kattints a "Váltás a kategórianézetre" linkre.

Sk8erPeter

(#13018) Sk8erPeter válasza localhost (#12983) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Tényleg érdekelnének a szempontok... :U Nyilván valamelyest többet tud, de az átlagfelhasználó számára szerény véleményem szerint csak a több csicsa tűnik fel, és mint látható, ebben a véleményemben lúzer és mások is osztoznak.

lúzer #12972: várj még egy kicsit, lehet, hogy mi is "megtérünk", ha localhost kolléga kifejti a véleményét a Vista forradalmi előnyeiről... ;]

Sk8erPeter

(#13019) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Sziasztok. Egy rövid ideje a következőt tapasztalom:

A Windows pár másodpercre megmerevedik, még a zene is leáll, az egér sem mozdítható, közben a HDD led folyamatosan ég; aztán a rendszer egyszercsak magához tér és megy tovább. A jelenség szabálytalan időközönként jelentkezik.

A rendszernapló ilyenkor a következőket jegyzi fel:
- Hiba történt az eszközön (\Device\Harddisk1\D) a lapozási művelet közben.
- Az eszköz (\Device\Scsi\JRAID1) a határidőn belül nem adott választ.
Az eseménynapló televan ezekkel a bejegyzésekkel.

Ma lefuttattam egy teljes ellenőrzést minden partíción, nem talált hibát. A HD Sentinel sem jelez semmit. Egy Windows újrainstallal is megpróbálkoztam, leformáztam a rendszervinyót, s szűz területre telepítettem az XP-t, de a hiba mégis újra és újra jelentkezik. A gépemben két vinyó van, egy régi 40 gigás PATA-s Seagate és egy pár hónapos SATAII-s 500 gigás Samsung (HD501LJ). Eddig a két vinyón megosztva használtam a lapozófájlt, ezt most áttettem a Samsung-ra, most csak azon van swapfile, de a hibajelenség nem szűnt meg.

A Service Pack 3 az egyetlen programcsomag, amit a hiba megjelenése előtt feltelepítettem. Jelenleg is SP3 fut a gépen. Talán ez okozza a problémát? Van valakinek ötlete?

(#13020) brd válasza Johnny Cage (#13019) üzenetére


brd
nagyúr

Kezdésnek cseréld ki a Samsung adatkábelét, és ha folyamatosan fut a Sentinel a gépeden és a Samsung SMART-ját is ki tudja olvasni, akkor nézd meg, hogy a naplójába került-e új bejegyzés.

The only real valuable thing is intuition.

(#13021) Free_Frag válasza LeC (#12542) üzenetére


Free_Frag
csendes tag

Szia!
Ugyanez nálam is a hiba
Megcsináltam azt, amit Te és nekem sajnos nem állt helyre!
Újraindítottad utána a gépet? Én nem.
Örülnék, ha tudnál segíteni.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Inkább legyen egy perc tiszta, feltétlen érzelem; mint akár egy életnyi máz!

(#13022) szecska24


szecska24
tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem: Noti windows reinstall, már a 15 GB-os partíciót 6(!) óráig formázza, majd a az install közben a device-ok telepítése közben (34 perc van hátra) egyszerűen leáll a telepítés hibaüzenet nélkül. Nem fagy le csak egyszerűen nem csinál semmit, a zöld csík megy alul, de a vinyó nem kerreg, cd nem pörög. Ez milyen hardveres probléma? Lehet a vinyó haldoklik?

választ előre is köszi

(#13023) Sk8erPeter válasza Free_Frag (#13021) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Egyáltalán kiírta a "regsvr32 wuweb.dll" stb. elindítása után, hogy sikerült végrehajtani a feladatot?

Sk8erPeter

(#13024) Fényhozó válasza szecska24 (#13022) üzenetére


Fényhozó
tag

Üdv mindenkinek. Aki tud kérem segítsen!!! Fontos lenne... Mi kiskereskedelmi szinten forgalmazunk microsoft termékeket, következő lenne a probléma. Vásárolt tőlünk egy ismerősöm egy windows XP Home verziót, OEM csomagban, és kibontáskor nem találta benne a matricát, ami a kódot is tartalmazza. Kérdéseim a következőek lennének.

- Találkozott már valaki hasonló jelenséggel?
- Ha igen, mi lehet a megoldás?

Kedves aranyos ro***ék utálatos gusztustalan fujj fujj microsoftnál, nem csak hogy statikusan elzárkóznak a probléma megoldásától, hanem még egy illetékessel sem tud az ember fia beszélni, mondván mert asszongya kis telefonos hölgy, hogy "Fönökkel csak abban az esetben lehet beszélni, ha az ő munkájával van kifogásom." :F :F

Nesze neked, kellettek nekünk multik a világra, nem jól megvoltunk nélkülük? ;] Na mind1, aki tud segítsen kérem. :R

Gaming csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCQvXKx_PcvGCAcYzrdxzzcw?view_as=subscriber

(#13025) Sk8erPeter válasza szecska24 (#13022) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Könnyen lehet, de legbiztosabban csak másik, működő gép segítségével tudnád megmondani, ha ráküldesz pl. HD Sentinel-t vagy HD Tune-t.
A 6 órás formázás mindenesetre igen meglepő... Esetleg nincs probléma a CD/DVD-meghajtóval? IDE- vagy SATA-csatolós? (pl. 40 eres IDE-kábel nem a legjobb, előfordulhat, hogy gagyi a kábel, stb...)
Azt írod, hogy "a zöld csík megy alul", ez ellentmond annak, hogy "nem csinál semmit"... :U Most akkor történik valami, vagy sem? Ha történik, akkor érdemes lenne még várni... :U

Sk8erPeter

(#13026) szecska24 válasza Sk8erPeter (#13025) üzenetére


szecska24
tag

elvileg ide csatolós, de nem tudtam rákötni az asztali gépemre, mert más a csatlakozója. Esetleg egy ilyen átalakítót tudok valahol venni? (azt, hogy 40 vagy 80 eres-e nem tudom, mert annyire nem építettem le a notit)

Nem mond ellent egymásnak a kettő, a saját szememmel láttam, hogy nem csinál semmit, csak nem fagy be.

[ Szerkesztve ]

(#13027) keszegduda


keszegduda
őstag

Arra lennék kíváncsi hogy mi szükséges ahhoz hogy teljesen legális legyen egy XP. Olyasmit hallottam hogy 3 dolog kell hozzá: eredeti cd, hologramm, számla. Ha ezek közül az egyik nincs pl.: számla, akkor már nem minősül eredetinek? Ennek van valóságalapja?
Tudnék szerezni viszonylag jó áron használtat, de nem tudom hogy mi sülhet ki belőle, potryára meg nem veszem meg. :U

(#13028) Tomcraft83


Tomcraft83
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a laptoptopomra(Acer Aspire 4315) feltenni az XP-t, de nem talál a telepítő merevlemezt, rendben elindul a telepítés, azonban amikor kiválasztom, hogy XP telepítése, akkor kiírja, hogy nem találtam mervlemezes meghajtót, ellenőrízzem hogy jól van-e csatlakoztatva...blablabla, nem ismeretlen ez nekem, de a PC-ém, azért csinálja ezt mert SATA winyo van benne, és fel kell tenni kislemezről az illesztőt, de a laptop miért csinálja és mi a megoldás, mert kiselemezt nem adtak hozzá, sőt meghajtó sincs, egy cd van, de azt meg telepítés közben nem tudom használni.

Remélem valaki találkozott már ilyennel és van valami megoldás erre.

Előre is köszönöm, a válaszokat.

Tom

(#13029) localhost válasza Tomcraft83 (#13028) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A sata winchester miatt van ez is!

Találtam neked megoldást

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#13030) Tomcraft83 válasza localhost (#13029) üzenetére


Tomcraft83
csendes tag

Köszi, közben el is kezdtem ezt a módzsert, viszont megint probléma ütköztem, a laptopon Mobile Intel® GL960 Express lapkakészlet van, de csak i945-ös és 965-öt lehet választani a progiban, akkor most, hogyan tovább???

(#13031) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Sziasztok!
Elég láma kérdés, de hol találom WinXP SP2-ben a DMA beállítási lehetőségeket?
Úgy emlékeztem, hogy az ezközkezelőben az eszközre jobb klikk/tulajdonságok, de nincs ott :F

(#13032) Jazz


Jazz
veterán

Üdv!

Miért van az hogy nekem Prescott 3.6-os procival egy 720p-s (1280x720) HD Video film néhol be-be szaggat, míg ugyan ez gagyi laptopon, 1.6-os cerelonnal, még a leg full részletesebb-gyorsabb jelenet váltásoknál sem röccen be. :F
(Vinyóról fut (gép adataimnál), 4Gb fix lapozófile, memória van, háttérművelet semmi más nincs, és ugyan ezt csinálja mind Mplayer Fronteddel, mind Media Player Classic-al)
Ötlet? thx!

Most nézem:
Counter Spy: SBCSSvc.exe, 32millió laphiba
És másfél óra CPU idő a taskmgr.exe-nek. Folyamatos 4-5% cpu terhelés. És az normális hogy feladatkezelőben 1mp-enként frissít, és ez abban nyilvánul meg hogy ha kurzor valahol rajta van akkor ki-ki villan a kijelölés?

free your mind

(#13033) Sk8erPeter válasza szecska24 (#13026) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Könnyen lehet, hogy más a csatlakozója, mert notebook-okba sokszor más csati megy, ezért is árulnak ilyen átalakítókat, mint ez: (Innen) (ez csak egy példa)

Mi az, hogy "saját szememmel láttam, hogy nem csinál semmit, csak nem fagy be"?? :Y A saját szemeddel láttad, hogy megy a telepítő zöld csíkja, és nem fagyott be, ergo nem megy a telepítés? :DDD Fogalmazz már egyértelműbben, mert ez így értelmetlen. :U

Sk8erPeter

(#13034) szecska24 válasza Sk8erPeter (#13033) üzenetére


szecska24
tag

:DD Szóval a telepítőnél nem is csík van, hanem ilyen kis zöld négyzetek. Na azok mozogtak, meg a xp ismertetése is ment a jobb oldalon, de a telepítő csak nem haladt egyről a kettőre. pedig volt rá ideje, mert 8 órát dolgozhatott rajta este.

(#13035) pigatt


pigatt
őstag

Hi Emberek!

Az lenne a gondom, hogy nincs egy órája, hogy újra húztam az XP-t és az explorer már ezt csinálja :, valakinek valami tipp, hogy mi lehet a baja?

i9 / 4080 / 32"

(#13036) brd válasza pigatt (#13035) üzenetére


brd
nagyúr

Én kezdésnek a kinézetet valószínűleg rosszul hack-elő (hiányoznak az ablak felső sarkában lévő gombok rajzai...) alkalmazásra gyanakodnék, ki tudja, ezen kívül még milyen hibái vannak. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#13037) ther válasza pigatt (#13035) üzenetére


ther
aktív tag

Ajánlom, hogy amíg nincs telepítve legalább SP2, de mostmár SP3, addig ne legyen net kapcsolat. Legjobb egy integrált SP2-es telepítő.

Aálírás

(#13038) Sk8erPeter válasza szecska24 (#13034) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Vinyóhibára vagy kábelproblémára gyanakodnék.

Sk8erPeter

(#13039) lúzer válasza pigatt (#13035) üzenetére


lúzer
veterán

vezérlőpult, internet beállítások
és tedd a kezdőlapot üresre - blank

utána indítás ie, hátha beválik

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#13040) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Tehát lehetetlen? [link]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13041) lúzer válasza _ATi_1 (#13031) üzenetére


lúzer
veterán

pedig de, csak ne vinyón hanem ide...-n

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#13042) lúzer válasza lezso6 (#13040) üzenetére


lúzer
veterán

w98 kompatibilitás?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#13043) lezso6 válasza lúzer (#13042) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az nem ér semmit sajnos. :O
Akkor úgy néz alapból szar a 16 bites alrendszer.
Télleg, nem létezik külső 16 bites emulátor XP-hez? :F

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13044) malibu


malibu
tag

Üdv mindenkinek!
Van egy problémám!

Az Antivir personal classic-kal végignéztem a rendszerparticiómat, talált is több, mint hatvan trójait. Berakattam mindet karanténba. Volt köztük egy csomó dpeg*** fájl is. Azóta nem tudok futtatni egy exe fájlt se, mert mindenáron társítani akarja valamivel. És a bootolásnál a dpeg472.exe-t nem találja. A vezérlőpultban meg minden alkalmazásnál a rundll32.exe-t hiányolja, pedig ott van a system32 mappában.
Előre is köszi a segítséget!

(#13045) pigatt válasza ther (#13037) üzenetére


pigatt
őstag

SP3-as telepítővel csináltam!
lúzer: Nem vált be.

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#13046) Yooha


Yooha
aktív tag

Amikor felteszem az SP3-at, akkor a StyleXP nem működik. Azt már tudom, hogy a megfelelő verziójú SP3-hoz kellene vlami dll-t letölteni, de az én verziómhoz (build: 2600.xpsp.080413-2111) nem találok ilyet. Talán mert ez campus licensz? Szóval baj, ha nem térek át? Végülis minden egyéb frissítést letöltök.

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#13047) lúzer válasza pigatt (#13045) üzenetére


lúzer
veterán

tipp:
ugyanott - helyben tárolt tartalom törlése
bővítmények letiltása

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#13048) pigatt válasza lúzer (#13047) üzenetére


pigatt
őstag

Újra telepítettem az IE7-et és az megoldotta.

i9 / 4080 / 32"

(#13049) Csontikka válasza lezso6 (#13043) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Létezik egy progi: Dosbox a neve: alapból arra való hogy régi játékokat futtass xp meg vista alatt, elég jól konfigolható én a helyedben először ezzel próbálkoznék:

http://www.dosbox.com/

Üdv
Csontikka

(#13050) Sk8erPeter válasza Yooha (#13046) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez pont erre a problémára vonatkozik: uxtheme.

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.