Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) zoa


zoa
tag

Sziasztok!

Lenne egy nagy kerdesem. Eltunt a cd a windowsombol (xpsp3). A rohej az az hogy a virtualis cdt es a rendes normal cdt is latja de egy felkialtojel van rajtuk, es ezt irja ki:

"A Windows ehhez a hardvereszközhöz nem tudja betölteni az illesztőprogramot. Az eszközillesztő sérült vagy hiányzik. (Kód: 39)"

Megprobaltam eltavolitani az eszkozt es ujra hozzaadni de a hiba ugyan ez maradt. Egyszeruen nmar nem tudom mit csinaljak...
A cd mukodik mert kiprobaltam ha berakok egy lemezt bebootol rola csak mikor elindul a windows akkor nem hajlando kezelni.

Elore is koszi a segitseget.

Kedvenc szinem a szivarvany

(#18002) gooool


gooool
őstag

Helló!
Érdeklődni szeretnék,hogy most SP2-es XP-m van de szeretnék rá rakni SP3-as szervizcsomagot,az rá megy nem hivatalos XP-re is?És ha igen,akkor átállít valamit vagy töröl valamit a rendszerből vagy csak újraindítom és élvezem az új csomagot?
Kösz a választ!

Üdv, Balázs

(#18003) henesa válasza gooool (#18002) üzenetére


henesa
aktív tag

hi néköm ráment minden baj nélkül semmi 'bajt' nem csinált

Gamertag: CoverlessAtol72 By xbox one

(#18004) Colos1 válasza gooool (#18002) üzenetére


Colos1
őstag

Szia Gooool!

Elvileg rámegy, de én nem ajánlom az SP3 utólagos telepítését. Már több gépen próbáltam, és iszonyat rossz tapasztalataim vannak, belassítja a gépet. Pld az Office 2003 gyakorlatilag használhatatlan utána.

2 féleképpen telepítheted, hogy jó legyen:

1. Az XP telepítése után azonnal, még mielőtt bármit is rátennél felteszed.

2. A legjobb, ha beleintegrálod a telepítőbe, és már eleve SP3-al megy fel.

Ez utóbbi esetben fogod igazán élvezni az összes előnyét.

Amúgy ha olyan XP -t használsz, amivel nem járultál hozzá Billgéc éves költségvetéséhez, akkor az integrált telepítést javaslom.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#18005) gooool válasza Colos1 (#18004) üzenetére


gooool
őstag

Hát nekem ilyen Office nincs a gépemen és nem is lesz.Csak játékra és internetre használnám.Úgy is látható lesz a lassulás?
És miért mondod,hogy a jogtiszta XP-nél a beépített telepítést javaslod? :F

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#18006) Lenry válasza gooool (#18002) üzenetére


Lenry
félisten

milyen az a "nem hivatalos XP" :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18007) akaido válasza Wallz (#17990) üzenetére


akaido
addikt

Az egyszerű fájlmegosztást ajánlatos kikapcsolni:

"1. Kattintson a Start menü Sajátgép parancsára.
2. Az Eszközök menüben kattintson a Mappa beállításai parancsra, majd válassza a Nézet lapot.
3. A Speciális beállítások szakaszban törölje a jelet az Egyszerű fájlmegosztás használata (ajánlott) jelölőnégyzetből.
4. Kattintson az OK gombra."

Ezután próbáld meg!

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#18008) Colos1 válasza gooool (#18005) üzenetére


Colos1
őstag

Igen, észrevehető lesz, de csak kisebb mértékben. Az Office csomagot csak azért írtam, mert ott látható a legjobban.
A játékoknál nem vettem észre lassulást.

Mindkét "verziónál" az integrált telepítőt javaslom, de a nem jogtisztánál csak az integráltat tudom biztosan, hogy felmegy. Az utólagos telepítést még nem próbáltam ilyen XP-n.
De mivel jogtiszta xp esetében nem kér újraaktiválást, nem hiszem hogy gondot okozna, mert nem nyúl a licenszelés szempontjából kritikus filékhez.

Mivel az SP3 -at utólag el is lehet távolítani, szerintem próbáld ki.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#18009) ollie válasza Bagira01 (#17985) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem lehet, hogy feltettél valami CPU segédprogramot? Pl. az RMClock is le tudja - látszólag - 100%-ra terhelni a procit, ha be van pipálva a HLT utasítás futtatása. A CPU hőmérséklete is magas?

***

(#18010) brd válasza ollie (#18009) üzenetére


brd
nagyúr

Csak mellékesem megjegyzem, hogy ez WindowsXP-től felfelé (ez biztos, de talán már a Win2000 is tudja) felesleges, mármint a HLT-k futtatása, mert az OS beépítve csinálja.

The only real valuable thing is intuition.

(#18011) leyo76 válasza Raharin (#17998) üzenetére


leyo76
senior tag

enyém is, hivatalosan megjelent frissítésről beszélek...

(#18012) d.véderjoe


d.véderjoe
tag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne: miért nem tudom lekapcsolni a gépem? Hiába katintok a start menü--->kikapcsolás - eredmény semmi! A Windows elkezd mindent leállítani mégsem kapcsol ki. Olyan mintha megakadna kikapcsolás közben a folyamat. (pl. a a futó alkalmazásokat leállítja ESET SMART; YahooWidgets; Torrent kliens stb.) Szóval miért lehet ez a jelenség?
Bár én valami vírusra gondolok, de az Eset nem talált semmit...

Köszi a segítséget! :B

(#18013) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok!

Két kérdéssel fordulnék hozzátok XP tudorok.

Az első igazándiból 1 probléma. Vettem a Notebookomba + memóriát és így most 2.5g -nál járok de nemigazán tetszik az operációs rendszernek hibernálás szempontjából (nincs elég erőforrás blabla). Utánaolvastam, találtam is Hotfix -et de az sajnos nem települt fel csak angol oprendszerrel működik. Erre tudtok -e valami megoldást.

A második kérdés: van egy régi vinyóm amiről elakarom érni a Doc mappát de cserekor elfelejtettem a saját használatúvá tételt leszedni róla. Ezt valahogy unlockolni lehet visszarakás és róla bootolás nélkül?

Előre is köszi!

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#18014) Raharin


Raharin
tag

Hogyan tudok olyan xp bootlemezt csinálni, amibe bele tudom integrálni a szerviz csomag hármat és az azóta megjelent frissítéseket?

(#18015) Tosee válasza Raharin (#18014) üzenetére


Tosee
őstag

A link ez alapján meg tudod csinálni! Sp2 szerint írja le, de ugyan így kell eljárni az Sp3 esetén is! Az Sp3 utáni frissítéseket viszont lehet, hogy csak nlite-al tudod majd belerakni a telepítőbe...

Bocs, hogy csak így idevágom a linket de az oldal nem rakta be hiába kattintottam a link beszúrására...

http://old.winportal.net/support.html#support_11

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#18016) mobal válasza Raharin (#18014) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

[link]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#18018) brd válasza molngab (#18017) üzenetére


brd
nagyúr

Ha ADSL, vagy aszinkron kábelneted, vagy ilyesmi fosod van :D , akkot cfosspeed a te programod.

The only real valuable thing is intuition.

(#18019) Szabee87


Szabee87
tag

Kedves Fórumtársak!

Az alábbi sürgős problémával fordulok hozzátok, hátha vki találkozott már hasonló v. uilyen problémával:

A szitu:

Adva van egy régi gép (MSI lap, 2.2 ghz celeron, 384 mb ram, integralt vga, 5 éves codegen táp). Gépátépítés volt gyorsabb munka érdekében, ill lassu volt a gép a scanneléstől kifagyott.

Át lett építve, adatok átmentve, összerak, beüzemel, fut, minden ok! Aztán másnap teló, a gép nem indul (bootolásnál kifagy a csik, vagy végtelen ideig (ujrainditásig) húzza a csíkot.

A gép adatai: Asus M2A-MX lap (AM2), AMD Athlon 1640(LE-1640) 2.4 Ghz AM2 64bit, 1 GB DDR2 Kingston ram 667 Mhz, integrált vga, NEC 5200A Dvd-író, 350 w codegen ÚJ!.

Rákötött eszközök: Samsung SCX-4521F mono multifunkciós lézernyomtató (USB csatlakozással), USB-s slim billenytyűzet, USB-s egér A4tech.
A gép routeren keresztül megy ki a netre.

Amit tapasztaltunk: Minden nap produkálja ezt h. kifagy a csik, töltésnél, viszont csökkentett módba simán bejut, ill. ha kihúzom a tápot majd visszadugom.

Oprendszer: ETH0-féle SP3-as Win XP Pro

Kicseréltük a régi tápot, u.ez,
Kicseréltük a billentyűzetet u.ez,
Kicseréltük az egeret u.ez,
Most a lapcsere következik egy ugyanolyan M2A-MX-re.

Több ötletem viszont nincsen h. mi okozhatja ezeket a kifagyásokat! :( :(

[B]

Aki tudja a megoldást és tényleg az a problémája, azt megjutalmazom egy Connect 3D 9600 256 Mb-os AGP-s kártyával melyet postán juttatok el a szerencsés megadott címére!

(A feltétel mindössze annyi h. 1 hetet minimum bírjon ki a gép mindenféle hiba nélkül!, de ha lehet akkor bírja ki legalább 4 évig :D )[/B]

Szabee87

♠+♠ A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol, eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol, működni kezd.. ♠+♠

(#18020) GD válasza Szabee87 (#18019) üzenetére


GD
őstag

mi szerepel az eseménynaplóban? milyen ez a xpsp3 verzió? vmi buherált? gondolom az xp újra lett telepítve átépítés után..?

(#18021) Szabee87 válasza GD (#18020) üzenetére


Szabee87
tag

ETH0- féle windows xp sp3, átépítés után lett feltelepítve, az adatok pedig át lettek mentve.
Gondolod az xp rendetlenkedhet?

Ezt a változatot már kb 30 gépen telepítettem eddig gond nélkül.

Csak azt nem értem h. mi foghatja? Mert csök mód lazan megy, gondolom csak az alap drivereket huzza be. Viszont ha táp kihuz bedug, akkor pöc röf megy a rendszer. :F

[ Szerkesztve ]

♠+♠ A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol, eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol, működni kezd.. ♠+♠

(#18022) Fényhozó


Fényhozó
tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni, hogyan tudnék egy XP-t pendrivera varázsolni?

Előre is köszönöm. :R

Gaming csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCQvXKx_PcvGCAcYzrdxzzcw?view_as=subscriber

(#18023) Szabee87 válasza Fényhozó (#18022) üzenetére


Szabee87
tag

Talán ez segít :)) :))

♠+♠ A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol, eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol, működni kezd.. ♠+♠

(#18024) Fényhozó válasza Szabee87 (#18023) üzenetére


Fényhozó
tag

ÖÖÖÖ igen, csak az angoltudásom most szabin van... :B De azért köszi.

Gaming csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCQvXKx_PcvGCAcYzrdxzzcw?view_as=subscriber

(#18025) Szabee87 válasza Fényhozó (#18024) üzenetére


Szabee87
tag

A linkelt programot szedd le (pe builder) ezzel tudod elkészíteni, kér majd egy windows cd-t v. telepítőfileokat amiböl csinál majd müködö rendszert!

[link]

:R

♠+♠ A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol, eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol, működni kezd.. ♠+♠

(#18027) Steelmanus válasza molngab (#18026) üzenetére


Steelmanus
addikt

Egy kis olvasni valo, segitsegnek.

(#18028) Arpee78


Arpee78
senior tag

Sziasztok! Egy furcsa helyzetbe kerültem. Van egy korlátozott felhasználói fiókom, ez eddig nem különös. A problémám az hogy csak ebbe tudok belépni. A windows indításakor megjelenik az üdvözlőképernyő, de csak ez az egy fiók jelenik meg.

Van egy másik fiók is amely rendszergazdai jogokkal bír, de az számomra láthatatlan. Valami ASP.NET maschine a neve.

Ne kérdezzétek hogy jött ez össze. :B

A segítséget nagyon megköszönném!

Árpi

(#18029) ollie válasza Arpee78 (#18028) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

az ASP.NET felhasználót a .NET framework hozza létre, ez persze láthatatlan a bejelentkező képernyőn, akár törölheted is itt: run -> control userpasswords2

[ Szerkesztve ]

***

(#18030) Arpee78 válasza ollie (#18029) üzenetére


Arpee78
senior tag

Mivel most korlátozott fiókban vagyok ez nem megy. az asp.net fiókba kellene belépnem

(#18031) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

sziasztok!gondban vagyok.ittvan nálam egy laptop xp sp2vel és állandóan kiírja,hogy you have security problame! és nem tudom eltűntetni,mindig felugrik,valami köcsög vírusírtót akar letöltetni,de nem is működik... :S ez valami vírus? Help légyszi nem akarok windowsot telepíteni köszi. :R :R

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#18032) Blasius


Blasius
tag

Sziasztok,

Egy 250es vinyóra szeretnék dual-bootot:

egy kb 15gigás partíció az ubuntunak ext3, a maradék ntfs az xpnek. (linux swap nem kell, van elég ram) Fontos hogy a linux partíció a vinyó elején helyezkedjen el, mert az számottevően gyorsabb.

A linux már fönn is van. Az xp-t akarnám telepíteni a második partícióra. Az a baj hogy az xp "e:" nak akarja nevezni :((( . Azt akarom hogy "c:" legyen. Hogy csinálom ?

Üdv

Ha ''a'' ram megy dualban ''b'' rammal, és ''c'' ram megy dualban ''b'' rammal, akkor ''a'' ram megy dualban ''c'' rammal?

(#18033) lúzer válasza ::Trunks:: (#18031) üzenetére


lúzer
veterán

spyware doctort ajánlom, szvsz bekaptál valamit
(+ online vírusellenőrzés)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#18034) lesaux


lesaux
veterán

Olyat láttatok már, hogy minden gond nélkül megy a gép, csak éppen csökkentett módban nem? Kék halált dob, így:
Stop 0x0000007B (parameter1, parameter2, parameter3,
parameter4)INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE
Google-s keresés alapján állítgattam natív SATA-módot meg AHCI-t, de haszna nem volt.
SP2-es XP SATA-vinyóval, és régebben működött a csökkentett mód.

(#18035) Tosee


Tosee
őstag

Még mindig nem tudom mi okozhatja problémát!

Azóta futtattam online scan-t... semmi! Lefuttattam az a-squared-et az talált néhány jeletéktelen cookie-t töröltem is, de játék közben x idő után még mindig előjön a probléma. Telepítettem fel másik directx-et. Videokártya driver a legfrissebb van fent!

Ha van valakinek ötletek akkor azt várom, mert elég idegesítő a dolog!

Esetleg ajánlhatna valaki a win feladatkezelőjéhez és a process explorer-hez hasonló programot amivel még meg tudnám nézni hátha az többet ír!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#18036) lúzer válasza Tosee (#18035) üzenetére


lúzer
veterán

nvidia chipseted van?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#18037) Tosee válasza lúzer (#18036) üzenetére


Tosee
őstag

Alaplap intel chipsetes Gigabyte EP35-DS3R rev2.1
Proci: Intel Pentium D945 3,4Ghz
Videokártya Galaxy 8800GT.
Minden alapfeszen megy, nincs tuningolva semmi...

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#18038) akaido válasza d.véderjoe (#18012) üzenetére


akaido
addikt

Sokrétű probléma lehet!
Előferdülhet akár hardver hiba( RAM, merevlemez probléma is.) Egy chkdsk ellenőrzés nem árthat, vagy egy HD Tune progi a merevlemezhez, esetleg egy memtest a RAM- okhoz. Még egy tápegység cserét is kipróbálnék, ki tudja.

A másik rész lehet szoftveres eredetre visszavezethető is.
Gondolom a Vezérlőpultban az Energiagazdálkodás Speciális beállításainál a Leállítás szerepel arra az esetre vonatkozólag, hogy mi történjen ha kikapcsolod a számítógépet.
Említetted a vírusgyanút, ezért ne csak az ESET-tel hanem más vírusirtóval is próbáld ellenőrizni!
Ezen kívül egy alapos rendszertisztogatás sem árt pl: a CCleaner programmal, majd töredezettségmentesítés ajánlott.
Az XP rendszer leállásához három .reg fájlt adj hozzá a registryhez, hátha ezek már önmagukban is segítenek: [Alkalmazások automatikus bezárása (lefagyás esetén is) kijelentkezéskor vagy leállításkor]
[Számítógép leállítása a Windows leállítása után (ATX szabványú rendszer szükséges)]
[Rendszerleállítás gyorsítása (20 helyett 5 másodperc várakozás a programok, szolgáltatások leállására)]

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#18039) Atti1112


Atti1112
aktív tag

Sziasztok ! Egy olyan progit keresek XP prof. alá ami tutira megjegyzi az ablakot, mekkora volt hol volt ,amikor nyitva volt. ( Nyílászárókkal most ne vicceljetek :) ) Természetesen emlékezzen rájuk reboot után is.

[ Szerkesztve ]

Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

(#18040) Steelmanus válasza Arpee78 (#18030) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nem hanem Csokkentett Mod-ban Rendszergazda jogosultsaggal. Ha telepiteskor adtal jelszot a Rendszergazdanak es nem csak klikkelgettel, akkor csokmodban is a grafikus feluleten belepeskor megkell jelennie a Rendszergazdanak. Ra klikk, jelszo megad, es mar bent is vagy. Utanna ahogy ollie leirta.

(#18041) lúzer válasza Atti1112 (#18039) üzenetére


lúzer
veterán

autosizer

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#18042) Atti1112 válasza lúzer (#18041) üzenetére


Atti1112
aktív tag

Azt már próbáltam, de 10 ablakból 8-at képes kb megjegyezni.Pl a számológép ablakot sehogyan sem sikerült erre rávennem :( de sok van amit ez a progi sem tud :( olyan nincs ami 100 % -os ?

Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

(#18043) Arpee78 válasza Steelmanus (#18040) üzenetére


Arpee78
senior tag

Csökkentett módban sikerült belépnem. Köszönöm a segítséget. :R

Árpi

(#18044) winfun


winfun
csendes tag

sziasztok.
olyan kérdésem lesz, hogy inkább ne is kérdezzétek, hogy miért kérdem. csak röhögjetek és mondjatok egy választ...
szóval nekiálltam állítgatni a winemben az ikonokat. sikerült. olyan jól, hogy mást is átállítottam.
a mappa beállításoknál, a fájltípusok fül alatt, a fájlmappa ikonját akartam kicserélni. rámentem az ablak alján látható speciális fülre. ezután jön elő az ikoncsere lehetőség. csakhogy...nem vettem észre, hogy átállítottam a műveleteknél is valamit... :( :D :( sikerült az open parancsot átváltoztatni arra, hogy alapértelmezettként a winamp nyissa meg a mappát. ahelyett, hogy csak simán megnyílna a mappa. kérdés: hogyan lehet ezt visszaállítani??? visszállítanám alapértelmezettként, hogy open, de nincs ilyen opció a listában. csinálni is lehet egy új parancsot egyet de sem a pontos parancsot nem tudom, sem az elérési utat... :W :W :W :W szóval ha valaki érti is, hogy mit gagyogok, netán ötlete is lenne, miután kiröhögte magát, azt megköszönném. persze commanderben így is tudok navigálni, de azért ez mégiscsak röhej, hogy nem tudok megnyitni egy mappát ezen kívül.

(#18045) lesaux válasza winfun (#18044) üzenetére


lesaux
veterán

Azt nem lehet, hogy letörlöd, és majd rákérdez?
Ha ezt nem mered, akkor leírom, nálam hogy van. Fájlmappánál a műveleteknél annyi szerepel, hogy find.
Viszont van egy Mappa nevű ikonom is, ott azt látom, hogy explore, alatta pedig open.

(#18046) Laybee


Laybee
őstag

Gyors kérdés. Local settings/temp könyvtáram 3 giga. Lehet törölnöm, minden következmény nélkül?

(#18047) winfun válasza lesaux (#18045) üzenetére


winfun
csendes tag

az eltávolítás és a szerkesztés lehetőséget sem engedi választani.
de ami a legjobb, hogy a rendszervisszaállítás meg ki volt kapcsolva...az sem megoldás. az egyetlen járható útnak az látszik, ha csinálok neki az új funkcióval egy új parancsot. csak rá kellene mutatnom a művelet végrehajtásához használt alkalmazásra. csakhogy fogalmam sincs, hogy mi nyitja meg a winben a mappákat...

[ Szerkesztve ]

(#18048) lesaux válasza winfun (#18047) üzenetére


lesaux
veterán

Hátha: [link]

(#18049) Laybee válasza Laybee (#18046) üzenetére


Laybee
őstag

Gyorsan megválaszolom magamnak, hogy igenis lehet. Ha engedi.. köszönöm, köszönöm :R

(#18050) winfun válasza lesaux (#18048) üzenetére


winfun
csendes tag

köszönöm, hogy foglalkozol vele, de azt hiszem ez nem megoldás. ha még csak programot kellene társítanom az menne, de itt most egy windows művelettel kellene társítanom. mondjuk azt magamtól is tudom, hogy egy pdf et mivel nyissak meg, de, hogy a win a mappákat mivel nyitja azt nem nagyon. a cikk második részéről meg már lekéstem... :) most már hiába mentek akármit is.
az nem lehetséges, hogy a cd ről helyreállítom a dolgot?

megnéztem, társítás lehetőség nincs is ezeknél a mappáknál. az csak egyes fájloknál van, mint modjuk az említett pdf.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.