Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) kraftxld válasza Loo69 (#1550) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Elvileg lehet, de nem ajánlott. Bios a legfrissebb?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1552) Loo69 válasza kraftxld (#1551) üzenetére


Loo69
csendes tag

Tehát teljesen új a konfig, alaplap proci memória videokártya stb. mint az előbb mondtam,( vagy csak a kábelezést említettem?) mindegy.
de milyen okból nem ajánlott? talán nem ismer fel mindent? el se indul?
pedig valamit ki kellene találni mert a vista most csak ideiglenesen van rajta mer szar.
Ja azt viszont hiba nélkül feltelepítette...
Hogy lehet ez?!.......

(#1553) szjoci válasza REDeath (#1539) üzenetére


szjoci
őstag

Én a sima xp-s képernyőkímélőt használom, sz'al nem a screensaverrel lesz a gond... :( Bosszantó a dolog :W Mostanában inkább kikapcsolom a monitort estére vagy amikor elmegyek otthonról, de ugyebár ez nem megoldás (legalábbis számomra)...

az msn-es problemre: nem használsz véletlenül 2 megjelenítőt? nekem volt olyan hogy átdobta a tv-re az ablakot valami miatt (és ugyebár ilyenkor úgy látod mintha nem jönne fel az ablak)

[Szerkesztve]

(#1554) MTbc


MTbc
senior tag

Sziasztok van egy olyan gondom hogy egy irodai gépre kéne telepíteni egy quictime-ot de nem lehet simán mivel korlátozott felhasználó a fiók típusa.Valaki tudna egy egyszerű módszert arra hogy hogyan tudnám fel rakni quictime alternative egyszerűbb quicktime-ot?

[Szerkesztve]

(#1555) littlelion21


littlelion21
addikt


Üdv!
Van egy 160 gigás vinyóm, a C, D particípió durván a méret 50-50%-a. Nna a problémám az, hogy az Xp újratelepítéskor lehet-e úgy újraparticípionálni a merevlemezt a méret 10-90%-ára, hogy a ''D''-n az adatok megmaradjanak? Mert a ''D'' ugye lassan megtelik, a ''C''-re meg nem szívesen telepít az ember, mert win-reinstallnál minden elveszik. Jó, lehet h hülye kérdés, de nem teljesen tiszta a dolog!
Előre is kösz!

(#1556) Jarod1 válasza MTbc (#1554) üzenetére


Jarod1
addikt

CSökkentett módban próbálkoztál? De xerintem ha nincs rendszergazdai jogköröd akkor gatya.

(#1557) Tomitosz válasza littlelion21 (#1555) üzenetére


Tomitosz
aktív tag

Telepítövel nem tudsz úgy átparticionálni, hogy ne sérüljön az adat....Keressél a neten egy particiónáló programot. Particiónáld át még a meglévő rendszerrel....utánna már nem lesz gond a formázás.

(#1558) dvdbackuper


dvdbackuper
őstag

Hi! Nemrég húztam újra az XP-t, felraktam mindenféle progit, meg frissitést, és egy olyan problémám van, hogy ha kikapcsolom a gépet, és visszakapcsolom, a hangerő le van húzva a nullára, és mindig fel kell húzni, hogy legyen hang. Mi okozhatja ezt? Eddig ilyen gondom nem volt, új hardver sincs a gépben...

(#1559) dvdbackuper válasza MTbc (#1554) üzenetére


dvdbackuper
őstag

ilyen kis ''portable'' quicktime nem létezik? telepiteni se kell....

mod: [link]

itt kellene megnézni....vagy VLC media player...

[Szerkesztve]

(#1560) MTbc válasza dvdbackuper (#1559) üzenetére


MTbc
senior tag

Én is erre gondoltam de nem találtam.Esetleg tudsz?

(#1561) Necc


Necc
addikt

Üdv.
Én egy külső USB-s vinyóra szeretném feltelepíteni az XP-t, de amikor kiválasztom, hogy melyik partícióra kívánom telepíteni, egyszerűen ezt a hibaüzenetet adja ki:
''A számítógép indítási programja nem fér hozzá ahhoz a lemezhez, amely a választott partíciót vagy szabad lemezterületet tartalmazza. A telepítő nem tudja telepíteni a Windows XP-t erre a merevlemezre. ...''
Partíciótól függetlenül, próbáltam SP2-es és SP1-es telepítővel is. A BIOS-ban kipróbáltam az összes emulálási módot (HDD, FDD, Forced FDD, CD-ROM, auto) de hiába.
Ha a vinyót rákötöm a SATA portra, majd onnan telepítem fel a rendszert az 1. boot -ig akkor kék-halállal kifagy. Ha a teljes, feltelepített XP-t próbálom bebootoltatni az USB rackből, akkor is kék halál a vége...
Gondolom a probléma oka az, hogy az XP a boot folyamán többször lekapcsolja az USB-t, és így ''önmaga alól vágná ki a fát'' (legalábbis az USB-s egér a boot folyamán többször is ''kikapcsol'').
Valaki tudna segíteni? :R

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1562) Tomitosz válasza Necc (#1561) üzenetére


Tomitosz
aktív tag

Elsősorban léteznie kéne egy olyan funkciónak a bios-ban, hogy USB vagy külső segitséggel bootólás. Ha ezek hiányoznak akkor az probléma lehet....De a másik gond az is lehet, hogy az USB kompatibilitás nem egyezik meg...ez értendő a vezetéken vagy más csatlakozáson.....De a sok kékhalál miatt lehet, hogy a vinyót lekéne tesztelned...lehet, hogy azzal van a baj...formázd le újra...lehet, hogy a partició kiosztás megsérült...vagy ilyesmi....
A lényeg...eléggé sok oldala lehet a gondodnak...de talán jó irányba terellek.

(#1563) Necc válasza Tomitosz (#1562) üzenetére


Necc
addikt

Bármilyen USB-s eszközről be tudok bootolni, akár egy kártyaolvasóba behelyezett memóriakártyáról is. A vinyónak semmi baja, zsír új, és mint írtam, ha rákötöm a SATA-ra akkor gond nélkül feltelepül meg minden, így is kísérleteztem hogy félúton vagy teljesen feltelepítve beleraktam az USB házba és ekkor jöttek a kék-halálok.

USB kompatibilitás: alaplap és a rack is hi-speed (USB2.0) sebességet használ.
Egyéb infó ami talán kellhet: déli híd: ICH5R

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1564) Tomitosz válasza Necc (#1563) üzenetére


Tomitosz
aktív tag

Akkor az USB háznak lehet baja...Ha kártyolvasóról is elindul a telepített XP akkor tényleg csak arról lehet szó. A rack-nek levehető az USB vezetéke?....Ha igen akkor lessed meg, hogy az tényleg 2.0-e....rengeteg barátomnak a vezeték szokott a ludas lenni.

(#1565) birno


birno
addikt

Sziasztok!

Otthon router van, fix ip-vel, az egyik gépen egy saját SMTP szerver fut s most nem tudok mailt küldeni egy céges címre, mert panaszkodik a szerverük, hogy nincs PTR rekordom.
Persze, hogy nincs mivel nem tartozik hozzám domain és nem is szervert üzemeltetek.
A szolgáltató levelezőszerverénél ez nem lenne gond, de egy csomószor haldoklik mind a szerverük, mind a netjük s sokszor nem megy el a levél, a sajáttal viszont több próbálkozást és rövidebb időközönkéntit tudok beállítani, ezáltal nagyobb a siker esélye meg így jobban ellenőrizni tudom, hogy elmentek-e a leveleim vagy mi volt a gáz.

Kiküszöbölhető valahogy ez a probléma?

[Szerkesztve]

(#1566) t_ferenc


t_ferenc
őstag

sziasztok!


segítség kellene nekem a következő kérdésben:

adott egy helyi hálózat, amelyhez több gép is csatlakozik, mind xp op rendszerrel, és azt szeretném elérni, hogy a megosztott mappákat, meghajtókat ne lehessen csak mondjuk egy kód begépelése után elérni. biztosan van erre egy rém egyszerű megoldás, csak még nem jöttem rá.

előre is köszi a segítséget. :R

if you fall seven times, stand up eight

(#1567) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Sikerűlt a hibalehetőségek körét szűkíteni vagy a WI-FI antena jelerősége kevés (a D-link 70 % a noname az 80 %) vagy típusa válogatja kipróbáltam egy noname -et azzal semmi gond, interferenci ilyesmi, vagy még driver hiba lehet lehet javítják.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1568) kraftxld válasza t_ferenc (#1566) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Létrehozol felhasználókat és jelszavakat a gépen.
start, futtatás, lusrmgr.msc

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1569) kraftxld válasza MTbc (#1554) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szólni az illetékes rendszergazdának?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1570) t_ferenc válasza kraftxld (#1568) üzenetére


t_ferenc
őstag

nem jönnél fel msn-re? eddig én is eljutottam, de ez a terület nekem teljesen idegen.

if you fall seven times, stand up eight

(#1571) Zso2


Zso2
őstag

Lenne egy fogós kérdésem, miért van az hogy a flashgettel kb 250 kb/sec-el tudok letölteni, és csak akkor megy kb 670 kb/sec-el ha megnyitom az explorert (a startlap van beállítva alapnak), de pl már bejöttem a prohardverba és visszaugrott 250 re?????????????????????????????????,

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#1572) Zso2


Zso2
őstag

Ja csak most mikor írok akkor huzza le, meg ha nincs megnyitva explorer

[Szerkesztve]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#1573) Zozzant válasza Zso2 (#1571) üzenetére


Zozzant
addikt

milyen sebességű interneted van?

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1574) Zso2 válasza Zozzant (#1573) üzenetére


Zso2
őstag

8mbit

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#1575) kangoo


kangoo
tag

Egy másik partíción megmaradt Windows XP installációt hogyan lehetne a legegyszerűbben (nyom nélkül) eltakarítani?

[Szerkesztve]

(#1576) Zozzant válasza Zso2 (#1574) üzenetére


Zozzant
addikt

vedd ki a flashgetből hogy autómatán változtassa a letöltési sebességet, tedd fixre úgy hogy a többi alkalmazásnak is maradjon

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1577) Zso2 válasza Zozzant (#1576) üzenetére


Zso2
őstag

nincs korlátozás-ra van állítva

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#1578) Zso2


Zso2
őstag

Ok megvan a megoldás : Lan T1-ről Lan 10M-re állítottam és így jó( habár akkor is érdekes hogy explorer mellett felment a maxra)

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#1579) Jarod1 válasza dvdbackuper (#1558) üzenetére


Jarod1
addikt

Milyen Hankártyád van? TV tunered van? a Hankartya bemenetére megy valami?

(#1580) TommoT


TommoT
csendes tag

Hello!
Az SP2 a telepítése közben kiírta, hogy az icwrmind.exe -t nem tudja telepíteni (remélem jól jegyeztem meg az exe nevét), aztán enélkül folytatta a telepítést. Okozhat ez problémát a jövőben?

[Szerkesztve]

TommoT

(#1581) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Redszer súlyos hiba után leállt,az adatok mellyel dolgozott bla bla (újraindulás után persze).Hibakód100000d1,1.paraméter:00000000,2.paraméter:00000002,3.paraméter:00000000,és a paraméter 4.f4814ead
Multkor Moonman válaszolt egy hasonló kérdésemre,de félek nem ezt a hibakódot adtam meg.Amit csatolni akar ahibajelentéshez az vmi.C:\DOCUME~1\user\LOCALS~\TEMP\WER8d5d dir \Mini060207-01dmp, és ugyanaz a dir után Sysdata xml-el.Ki tud valaki (valahol,valamikor:F ) ebből bármit is olvasni?!Előre :R

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#1582) kraftxld válasza t_ferenc (#1570) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Holnap este tudok msn-re jönni. :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1583) kraftxld válasza kangoo (#1575) üzenetére


kraftxld
nagyúr

XP cd be, boot-olsz róla és törlöd a telepítővel a kívánt partíciót.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1584) birno válasza birno (#1565) üzenetére


birno
addikt

UP

(#1585) VinoRosso válasza Zozzant (#1536) üzenetére


VinoRosso
veterán

Nem a segédprogram használatát akarom megtanulni, hanem a registy-t akarom buherálni, hogy ha szükséges, tudjam.

(#1586) PazsitZ válasza VinoRosso (#1585) üzenetére


PazsitZ
addikt

Most biztos bennem van a hiba de a kérésed önmagában értelmetlen. Egy registry-t nem lehet csak úgy elmagyarázni :F , avagy elég bonyolult.
Ha sok szabadidőd van nyisd meg és böngészgesd. 1-2 dologra rájössz majd magadtól.
De megtanítani[kép]...

- http://pazsitz.hu -

(#1587) Zozzant válasza VinoRosso (#1585) üzenetére


Zozzant
addikt

szerintem a registry ilyen szintű kezeléséhez egy elég magas szintű microsoft kurzusra kellene beiratkoznod (ha van ilyen), ha programozásnál és egyéb kisebb feladatokhoz bele kellene nyúlnod akkor ahhoz a neten találsz segítséget

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1588) szab.tam


szab.tam
nagyúr

Hi!
Adott egy winyó, rajta egy particio, rajta win. Ki szeretném alóla cserélni az alaplapot + procit. Van-e esélyem teljes újratelepítés nélkül megcsinálni, csak alaplapi driver telepítéssel, vagy reménytelen?

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#1589) Integra válasza szab.tam (#1588) üzenetére


Integra
titán

elméletileg mennie kell, első indításkor új alaplappal is együtt kellene működnie, max az új deszka csipszet driverét kell majd felraknod

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1590) Zozzant válasza szab.tam (#1588) üzenetére


Zozzant
addikt

2 esélyes, vagy beindul vagy nem:)
ezért inkább ezt tedd: [link]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1591) szab.tam válasza Zozzant (#1590) üzenetére


szab.tam
nagyúr

Thx Nektek.

De még egy kérdés. Én elvileg ezt nem tehetném meg, mivel a win xp-t és a office xp-t oem verzióban vettem, hardvertől függetlenül, zacsiban, és feltettem, aktiváltam. (Egy idő óta már ez szabályos.) De azt olvastam a linken, amit küldtél, hogy lehet, hgoy újra kéri az aktiválást. Gondolom online módban rögtön visszadobja, mert ha jól tudom billgécék sutyiban lekapják a hardvereim adatait... Tavaly vettem 100-ért a progikat (pontosabban egy matricát a gép oldalára... :((( ), és nem akarom bebukni.
Javaslat?

[Szerkesztve]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#1592) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Redszer súlyos hiba után leállt,az adatok mellyel dolgozott bla bla (újraindulás után persze).Hibakód100000d1,1.paraméter:00000000,2.paraméter:00000002,3.paraméter:00000000,és 4.paraméter f4814ead
Multkor Moonman válaszolt egy hasonló kérdésemre,de félek nem ezt a hibakódot adtam meg.Amit csatolni akar ahibajelentéshez az vmi.C:\DOCUME~1\user\LOCALS~\TEMP\WER8d5d dir \Mini060207-01dmp, és ugyanaz a dir után Sysdata xml-el.Ki tud valaki (valahol,valamikor ) ebből bármit is olvasni?!Valaki?Akárki?Azt sem bánom ha a Holdról! :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#1593) szab.tam válasza Hasaggymeg (#1592) üzenetére


szab.tam
nagyúr

Sűrű, nehézlovassági bocsánatkérések közepette (mert off-os, és nem fog a témába vágni), kérdezd meg ezt a vistás topicban is, mert sok nagy tudor szerintem már áthúzott oda...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#1594) szab.tam


szab.tam
nagyúr

Amit linket adtál, benne egy hsz-ból idézek:

Egy másik megoldás, hogy elkerüljük az újratelepítést: az alaplap kicserélése előtt az eszközkezelőben változtassuk meg az IDE vezérlőt ''Szabványos kétcstornás PCI IDE-vezérlő''-re, hogy az alaplapcsere után a Windows megtalálja a merevlemezt. Ez általában működik. Utána csak az új drivereket kell telepíteni.

Ez így valós, és van értelme? :F

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#1595) AlyArkhon


AlyArkhon
őstag

Sziasztok ...

Lenne egy olyan kérdésem hozzátok gurukhoz , hogy egy game nevezetesen a Two Worlds telepítésénél egy ilyen hibát kapok akárhányszor telepítem fel ::

Alkalmazáshiba :

A ''0x0042dfb6'' címen található utasítás a ''0x65746e49'' memória címre hivatkozott . A memória területen nem végezhető el a művelet : read ''

Valakinek van sejtése , hogy mit jelenthet ez ??

Játék közben az történik , hogy megkreálom a karakteremet , és amikor már látom a karimat meg az ikonokat meg mindent , akkor dobja ezt a hibát ...

Előre is thx ... please valaki mondja meg mi a hiba oka ... :R :R

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#1596) Frenky89


Frenky89
őstag

hogy lehet legegyszerűbben, legkevesebb macerával átrakni egy XP-t egyik HDD-ről egy másikra?

Konkrét helyzet: vettem egy 200-as vinyót a jelenlegi 20-as helyett és át szeretném költözetni az XP-t, viszont nem szeretnék újratalapítéssel vesződni. Létezik valami okos megoldás, ákár totalcommanderrel elég csak átkopizni?

(#1597) hruodnand válasza Frenky89 (#1596) üzenetére


hruodnand
senior tag

ghost-al csinálsz egy másolatot a partícióról és átrakod a másik winchesterre. kicsit el kell vele szórakozni, de meglehet oldani szerintem. :U

(#1598) kraftxld válasza Frenky89 (#1596) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ahogy írták már, ghost vagy acronis trueimage kell hozzá.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1599) Zozzant válasza szab.tam (#1591) üzenetére


Zozzant
addikt

miért ne fejleszthetnéd a hardvert... semmi bajod nem lesz ebből

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1600) szab.tam válasza Zozzant (#1599) üzenetére


szab.tam
nagyúr

Valszeg nem tudod mi a különbség az oem és a dobozos verzió között...
Az oem-nek pont aza lényege, hogy egy konfighoz szól,(nem a házhoz), pont azért, hogy ne cserélgesd a hardvert alóla. A dobozos szól az életed végéig. És attó félek, hogy egy új aktiválásnál, ha más alaplap van, mint az előző aktiváláskor, nem engedi, eljön a 30 nap, és telepíthetek megint....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.