Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) akaido válasza sgergi (#33999) üzenetére


akaido
addikt

Ok. nehezen de leesett. :)
Ez tényleg programfüggő lehet.
Pl: az Avira Free virnyazargatónál a vásárlásra biztató felugró ablakot ki lehet kapcsolni, ettől még a program szépen fut a háttérben.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#34002) cigam válasza akaido (#34001) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Pl. Megveszed?!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34003) Fire/SOUL/CD válasza sgergi (#33999) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ha XP Pro-t használsz, akkor megoldható a letiltása Csoportházirend segítségével.
(Ha XP Home-ot, akkor nem koptatom a billentyűt feleslegesen) ;]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34004) sgergi válasza Fire/SOUL/CD (#34003) üzenetére


sgergi
veterán

Sajnos Home, de azért köszi. :)

(#34005) skótocska válasza akaido (#33998) üzenetére


skótocska
csendes tag

WiFi.

#34000 ezt Vistán csináljam?

[ Szerkesztve ]

A true lad fights. Not because what's in front of him, but because what's behind him!

(#34006) skótocska


skótocska
csendes tag

de azt nem értem, hogyha ezen a gépen el tudom érni a 192.168.1.100-at, akkor a laptopon miért nem? már munkacsoportot is beállítottam, ugyanaz a név, de rámegyek, hogy mutassa a munkacsoport gépeit és hibaüzenetet ír ki. 1 hónappal ezelőtt még működött az egész.

A true lad fights. Not because what's in front of him, but because what's behind him!

(#34007) skótocska


skótocska
csendes tag

meg még van egy ilyen helyzet is: beírom azt asztali gépbe, hogy \192.168.1.101, és akkor megnyitja a laptopot azon belül pedig ugye van a nyilvános (Public) mappa. namost. a laptopról, ha abba a mappába valamit belehelyezek, akkor ide, az asztalira rá bírom húzni, viszont innen, az asztaliról nem bírok a Publi mappába semmit sem tenni.

A true lad fights. Not because what's in front of him, but because what's behind him!

(#34008) kidpepi


kidpepi
tag

Egy érdekes és nagyon idegesítő problémába futottam bele. Újraraktam az oprendszert (XP) egy gépen. Feltettem a szokásos dolgokat, és minden remekül működik, csak gmailben nem tudok levelet írni. Amint a levélírásra kattintok, a firefox megakad a "Betöltés" gmail üzenetnél. Explorer amint eljut az üzenetírás ablakig, bezárja a lapot, és újat nyit. FF pluginek közül csak az adblock van fent, de annak a letiltása sem segített. Vírusírtó, tűzfal kikapcs se. Nem nagyon van több ötletem.
A segítséget és az ötleteket előre is köszönöm!
szerk.: Most néztem, hogy HTML nézetben működik.

[ Szerkesztve ]

(#34009) Votyesz13


Votyesz13
tag

Sziasztok.

Olyan kérdésem lenne hogy windowsba hogyan lehet a hangot 16bit és 44100hz
ra átállítani?Ha egyáltalán lehetséges.

üdv bolvar

(#34010) Tosee válasza skótocska (#34005) üzenetére


Tosee
őstag

A munkacsoportos részt mindkét gépen (látom ezt megcsináltad)!
A többit pedig vista-n!

#34007 azért mert nincs hozzá jogosultságod, csak olvasásra!
#34006 milyen hibaüzenetet ír ki?

A továbbiakat már az otthoni hálózat és internet megosztás topiban beszéljük meg...

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#34011) cigam válasza Votyesz13 (#34009) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Minek a hangját? Egy programét? egy hanganyagét? Kicsitt jobban írd körül mire gondolsz, mit szeretnél csinálni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34012) Votyesz13 válasza cigam (#34011) üzenetére


Votyesz13
tag

Egy játékét akarom am.De érdekelne akár hanganyagé is.

(#34013) Fire/SOUL/CD válasza Votyesz13 (#34012) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ha több helyen felteszed a kérdést, akkor több helyen nézd is meg, hátha van válasz] ;]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34014) akaido válasza cigam (#34002) üzenetére


akaido
addikt

Mit is [v]eszek meg? :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#34015) Votyesz13 válasza Fire/SOUL/CD (#34013) üzenetére


Votyesz13
tag

Játékhoz kell nem hangot akarok felvenni.Win 7 alatt már megtaláltam de xp alatt is jólenne.Ehhez kérek segítséget.

(#34016) Finwe


Finwe
őstag

Hello!

Szeretnék kis segítséget kérni. Történt, hogy egy 4 felhasználós gépen 3 felhasználóba egyszer csak úgy lépett be mintha új felhasználó lenne. Minden egyéni beállítás elszállt. A Doc&Sett mappában most vannak a felhasználó neves mappák amikben az adatok egy része megmaradt és mellette felhasználó.SZÁMÍTÓGÉPNÉV mappák amik teljesen új profilok, innen próbál minden személyes adatot elérni ami ugye nincs. Rendszer-visszaállítás nem lehetséges. Éppen elfogyott a hely a C-ről és megszüntette a rendszer visszaállítási pontokat. Most már van hely a C-n.
Kérdésem, hogy újratelepítés nélkül össze lehet-e az említett felhasználói mappákat boronálni (régi firefox profil betöltése stb.. - ezt egyébként minden módon próbáltam). Mi okozhatta ezt a jelenséget? Továbbá az msn, pontosabban wlm nem hajlandó bejelentkezni, akármilyen legújabb verziót telepítek (amsn-t nem hajlandóak használni).

Köszi, Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#34017) littleNorbi


littleNorbi
aktív tag

Hello!
Azt hogy kinek a nevére van a rendszer [regisztrálva], meglehet változtatni valamilyen módon ?

(#34018) RootRulez válasza littleNorbi (#34017) üzenetére


RootRulez
félisten

Regisztrációs adatbázisban kúrkászás után talán, de sztem újratelepítés nélkül nemigen. :N

mod:
Ezt találtam neked. :K Szóval akkor csak lehet. :K

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#34019) plömplöm válasza littleNorbi (#34017) üzenetére


plömplöm
őstag

Regisztrált felhasználó- és cégnév megváltoztatása

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#34020) littleNorbi válasza plömplöm (#34019) üzenetére


littleNorbi
aktív tag

Nagyon kösz ! :R :R :R

(#34021) McKane


McKane
senior tag

ez mi akar lenni? valami bejött a gépre,aminek nem kellett volna??? miden facebookos, iwiwes, és sok már oldalon ez kapom (origo.hu,hirstart.hu ... )

(#34022) akaido válasza McKane (#34021) üzenetére


akaido
addikt

Az IE-t állítsd vissza alapállapotra, hátha használ:

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#34023) akaido válasza Finwe (#34016) üzenetére


akaido
addikt

Csökkentett módban indítva az XP-t vizsgáltad mi a helyzet?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#34024) McKane válasza akaido (#34022) üzenetére


McKane
senior tag

köszi,de amit tanácsoltál a víruskergetős topicban, a ccleaneres dolgot, 2 napos az XP.. már ennyire tele lenne? alig használtam egy napot.

amit itt tanácsoltál,eddig ugy tűnik,használt..

szerk1.: jut eszembe, ma megpróbáltam beaktiválni az XP home-ot..
a neten keresztül már nem engedi.. :F

viszont a telefonos aktiválás nem akar működni..az ingyenes szám nem elérhető,a budapesti (1-es körzet) meg nem kapcsolható .. ilyenkor hogyan lehet?

[ Szerkesztve ]

(#34025) eurolac válasza McKane (#34024) üzenetére


eurolac
senior tag

Szia! Régebben egy ismerősömnél jártam hasonló módon: nem akarta neten elfogadni a kódot, pedig legális volt. Vagy két-három napon keresztül nyüstöltem és vagy a nyolcadik próbálkozás alkalmával kiírta, hogy aktiválva, tehát elfogadta. teljesen érthetetlen volt számomra a dolog, :F de azóta is rendben megy. Próba cseresznye. :D

Eurolac

(#34026) IzI


IzI
senior tag

Hi

help
Oyan gondom lenne hogy megformáztam a vinyot xp cd-el és utána amikor még felrakja induláshoz szükséges dolgokat felénél megállt hogy xxx file nem tudja felrakni hiába próbáltam vele újra nem tudta így kiléptem.Majd amikor újraindítottam a rendszert azt írja ki hogy hiányzó NTLDR majd leformáztam a vinyot másik vinyo segítségével de ugyanúgy azt írja ki és nem akar be boot-ni a cd-ről
ötlet ?

(#34027) RootRulez válasza IzI (#34026) üzenetére


RootRulez
félisten

Boot sorrend BIOS-ban, CD/DVD az első? Ha igen és elindul a telepítő, akkor a CD hibás. :K Emiatt nem tud felmásolni egy fájlt, próbáld "átugrani, ha nincs más Windows CD-d, hátha nem létfontosságú az, amit feltenne...

═════════════════════════════════════════

(#34028) Jarod1 válasza IzI (#34026) üzenetére


Jarod1
addikt

a cd nem hibás karcos? ntdlr filet másold a telepítő cd ről 1 pendrive ra bootolj 1 hiren boot cd-ről és át tudod másolni a rendszer particiora..

(#34029) IzI


IzI
senior tag

Köszönöm mind2nek. Sikerült be boot-ni

(#34030) Finwe válasza akaido (#34023) üzenetére


Finwe
őstag

Még nem néztem, meg is feledkeztem róla :( Azóta úgy néz ki valami hardware hiba lesz. Néha elszáll kék halállal üresjáratban (is).

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#34031) akaido válasza Finwe (#34030) üzenetére


akaido
addikt

Ha javasolhatok, akkor lenne egy jó kiegészítő progi:[BlueScreenView v1.27 ] Hátha segít a hw error pontosabb "belövésében".

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#34032) .mf


.mf
veterán

Sziasztok!

Kis problémával küszködök, notim kikapcsolás közben lehúztam tápról, s emiatt megsérült pár rendszerfájl, nem bootol windowsba, azt üzeni, hogy \win\system32\config\system sérült, rakjam be a windows cd-t és repair a recovery console-on, amivel ám marhára nem jutok semmire. Gépen oprendszer Sony saját megbuherált xp-je, nálam lévő normál magyar oem xp lemez nem ajánlja fel a javító telepítést. A notin van rejtett visszaállító partíció, de úgy sejtem, hogy minden adatot törölni fog. A mocsadék nem akar usb-ről indulni bármilyen bios-beállítás mellett sem, mindig a feltelepített oprendszert erőlteti, ami hibás.

Rákerestem erre a hibára, MS oldalán van is valami erről, hogy a repairből másoljam vissza a system fájlt; de már a bevezetésnél külön kiemeli, hogy ez csak normál xp telepítésekre vonatkozik, oem által telepített rendszernél gondokat okozhat.

Találtam egy régi ubuntu livecd-t, most azon vagyok. Csatlakoztattam egy külső hdd-t, hogy adatokat tudjak lementeni.

Milyen fájlokat másoljak ki a C:\ meghajtóról, hogy újratelepítéskor minél kevesebb bajom legyen programok visszarakásával (alapvetően D:\-re raktam a programokat)? Vagy itt most esetleg tudom valahogy úgy javítani a sérült fájlt, hogy ne kelljen újratelepíteni?
Kösz:
.mf

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#34033) akaido válasza .mf (#34032) üzenetére


akaido
addikt

Ebben a speckó Sony XP-ben műxik pl. az sfc/scannow parancs a konzolban ?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#34034) .mf válasza akaido (#34033) üzenetére


.mf
veterán

Mindjárt visszarakom a recovery indítása előtt le-ghostolt partíciót, s kipróbálok még rajta pár dolgot.
Gyári recovery sajnos mindent törölt a partícióról, lehet kár volt megpróbálnom, csak reménykedtem, hogy hátha valamikor útközben előjön benne a repair install opció...

Amúgy kiderült, hogy egy gyenge szektor keletkezett a winyón, és az a millió és egy hely közül pont a rendszerleíró adatbázist találta telibe...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#34035) Jarod1 válasza .mf (#34032) üzenetére


Jarod1
addikt

csökkentett mód se indult? volt róla ghostod? system32 könyvtárat kellet volna visszatenni..
vagy mielőtt elkezded módosítani legostolni ebből pedig egyenként is vissza tudnál tenni filekat...

(#34036) kenesei1982


kenesei1982
aktív tag

hi,
kicsesztem magammal, segítség kéne. a probléma a következő:

hazahoztam a céges laptopom. fel akartam rá másolni zenét. de nem volt tagja a workgroup-nak ami itthon van hálózat, ezért a céges domain helyett az itthoni workroupra csatlakoztam. kérte h índítsam újra a gépet.
restart után viszont nem tudok belépni a céges felhasználónévvel, mert már nem abban a domain-ben vagyok. de jelszót meg kér........
hogy a fenébe tudok belépni most??
Win XP sp3 van a gépen

(#34037) .mf válasza Jarod1 (#34035) üzenetére


.mf
veterán

Csökkentett módban lsass.exe, ill. recovery console-nál a gyári pwd kellett volna neki, amit csak sony tud, úgyhogy az se ment. Sys32-t nem tudtam miből visszatenni, mert hiába volt beállítva a system restore figyelés, nem mentett, sys vol info üres volt (újratelepítés után viszont egyből kezdte csinálni, minden egyes gyári trial sallang-program törlése után készített újabbat). Win/repairből visszamásolás se ment, mert 2006-osak voltak a fájlok, s miután visszamásoltam, lsass.exe.
Mielőtt megkezdtem a gyári újratelepítést, csináltam róla ghostot, úgy hibásan, ahogy volt, ill. a mappákat natúrban is lementettem. Docs&settingset sikerült is visszaraknom, csak az a sok program-telepítés most nem hiányzik...
Most a frissen felkerült, új sys32\config\system-et kivéve próbálok mindent felülírva visszamásolni. Épp most végzett, mindjárt meglátjuk, elfogadja-e...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#34038) edem9405 válasza Racecam (#1) üzenetére


edem9405
csendes tag

Üdv
Az lenne a kérdésem hogy ha az XP telepítésénél nem tud felmásolni egy .xml fájlt az milyen gondokat okoz vagy egyáltalán okoz-e gondot?

[ Szerkesztve ]

(#34039) pukkancska válasza edem9405 (#34038) üzenetére


pukkancska
tag

Tól nagy gondot szerintem nem igen fog okozni, max egy weboldalt nem fogsz tudni megnyitni, pl. online aktiválás v agy a telepítés utáni tour program elindítása.
Annyi hogy egy dokumentumot nem fogsz tudni elolvasni, amit amúgy sem fogsz.

(#34040) edem9405 válasza pukkancska (#34039) üzenetére


edem9405
csendes tag

Köszi! erre a válaszra vártam! huh :C :DD

(#34041) RootRulez válasza edem9405 (#34040) üzenetére


RootRulez
félisten

Ha megy a Windows, akkor meg letöltöd valahonnan a hibás fájlt. :K

═════════════════════════════════════════

(#34042) .mf


.mf
veterán

Sziasztok!
Úgy tűnik sokkal nagyobb slamasztikában vagyok, mint gondoltam.
Nem csak a fenti, rendszerleíró adatbázist pont telitrafált gyenge szektor miatt használhatatlanná és visszaállíthatatlanná vált rendszerpartíció a gond. Újratelepítettem a rendszert a gyári visszaállítóval, de a D:\ meghajtóról bekerült valami 0bcobed.exe nevű valami is, meg talán egyebek is. Azóta nem látom az oprendszerből a rejtett fájlokat, hiába állítom be a folder settingsben, de még a regedittel is. Továbbá My computernél bármely partícióra kattintva nem behozza, hanem a megnyitáshoz kéri válasszam ki a programot...
Avg free-t feltettem, semmi. Hiren's boot cd-jéről a vírusírtók csak negyede akart elindulni, egy futott végig, de az se oldotta meg. na most mi a francot csináljak? :F

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#34043) Fire/SOUL/CD válasza .mf (#34042) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ha vírusra gyanakszol, akkor futtass egy ismertebb gyártó online viirus scan-jét. Esetleg töltsd le az MBAM Free-t és frissítsd, majd futtasd, vagy ezt [link]

Itt pedig különböző víruskergetők bootlemezeit találhatod

Ha meg biztosan a HDD kezdi beadni a kulcsot, akkor sajnos új HDD-t kell venni...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34044) eurolac válasza .mf (#34042) üzenetére


eurolac
senior tag

"My computernél bármely partícióra kattintva nem behozza, hanem a megnyitáshoz kéri válasszam ki a programot..." - találkoztam hasonló problémával. (csak hasonló!) Ha vírusra gyanakszol ill. az, ismerősömnél az online eset segített. [link]

Eurolac

(#34046) zoli62


zoli62
addikt

Alkalmazásinicializálási hiba oka lehet a fogyó memória?

(#34047) McKane


McKane
senior tag

na, a windows aktiválása nem sikerült.. az ingyenes szám halott, a budapest vezetékes, jelenleg nem elérhető, az sms-es aktivációt visszadobja..
értem én hogy az XP 2001-2002-es, és már 2010 derekán járunk,dehát,most dobjam ki a vásárolt XP-met? :F
vagy tudtok valami más elérhetőségüket? még van 10 napom az aktiválásig.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#34048) N_Akos


N_Akos
csendes tag

Üdv!

Jelenleg egy laptopról írok ide, mivel a gépemet vissza kellett állítani egy korábbi időpontra. (Indítom a gépet és az F8 nyomagátsa után ugyebár bejön egy panel, hogy hogyan indítsuk a gépet.) Mikor bekapcsoltam a gépet semmi jó sem fogadott. Mivel nem értek annyira a számítógépekhez, mármint a Windows XP újrarakáshoz, így hozzátok fordulnék.

Első probléma, hogy nem tudok magamnak internet fiókot létrehozni.
1.lépés: http://www.kepfeltoltes.hu/view/100713/hiba2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
2.lépés: http://www.kepfeltoltes.hu/view/100713/hiba3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
3.lépés: http://www.kepfeltoltes.hu/view/100713/hiba4_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
4.lépés: http://www.kepfeltoltes.hu/view/100713/hiba5_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Eddig minden oké.
5.lépés: http://www.kepfeltoltes.hu/view/100713/hiba6_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
"Már van létező kapcsolata: . " Hát én ilyet sehol sem láttam, rákattintottam az igenre és aztán ezt adta ki.
6.lépés: http://www.kepfeltoltes.hu/view/100713/hiba7_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Elakarja kezdeni a telefonszám keresését, máris kijön ez a panel: ".... Biztosan bezárja a varázslót?" Miért zárnám be, 1 Meg sem nyomtam semmilyen gombot, hogy ki adja ezt a hiba panelt, 2 Ha megnyomom a NEM gombot, akkor ismét előugrik és nem lehet tőle mit csinálni.
Ezért próbálkoztam egy másik lépéssel:
3.lépés 2. varáció: http://www.kepfeltoltes.hu/view/100713/hiba8_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Továbbra kattintok és ez fogad: http://kepfeltoltes.hu/view/100713/hiba12_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Hiába szeretnék az elsőre rámenni, esélyem sincs.
Ha megpróbálnám beállítani azt a bizonyos . internet kapcsolatot: http://www.kepfeltoltes.hu/view/100713/hiba9_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Megpróbáltam még a fájlok és beállítások varázslóval átvinni a dolgokat, de az sem segített. http://www.kepfeltoltes.hu/view/100713/hiba11_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Légyszíves segítsetek... , mert ha megvan az internet utána gondolom már a microsoft update végzi a dolgát.

Üdv.: Ákos

(#34049) brd válasza N_Akos (#34048) üzenetére


brd
nagyúr

Így kezdésnek, futtatásba:

netsh winsock reset
netsh int ip reset %temp%\resetlog.txt

Aztán gép újraindít, kipróbál.

Valószínűleg ettől nem fog megjavulni (de bajt nem okoz, legfeljebb a hálókártyád fix IP beállításai vesznek el, és átáll automatikusra, de persze visszaállítható), ezért olvasd el ezt is.

The only real valuable thing is intuition.

(#34050) N_Akos válasza brd (#34049) üzenetére


N_Akos
csendes tag

Sajnos a te tipped sem és a Microsoft részletes leírása sem segített.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.