Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) birno válasza zsoi (#1399) üzenetére


birno
addikt

Mert egy másik srácnál ez állandó probléma s másfél hónappal ezelőtt jelezte, többször is, de azóta sem csinálták meg.
Nekem szerencsére csak néha nem menti.
Azért leírnád, hogyan kell?
Ha más nem a tudásom gyarapítom vele.

(#1402) Badb0y válasza Badb0y (#1385) üzenetére


Badb0y
addikt

Nem a blaster lesz itt a hibás, hanem ez:

[kép]
[link]

Mégsére klikkelek, és akkor jön be a visszaszámolós mocsokság. Senki nem tud semmit mondani? Mert 2 napja szopok már vele :(

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1403) zsoi válasza birno (#1401) üzenetére


zsoi
senior tag

Ilyen balf*sz rendszergazdátok van, akinek az adatvesztés nem kockázat???
Kivágnám a pics*ba...
Szvsz írj egy batch file-t ami lokálisan (másik diszk/partíció) v. hálózati meghajtóra ment és futtasd le kilépés előtt.
+ én tuti hogy ÍRÁSBAN jelezném a problémát a gyereknek, másolatba pedig ott lenne az ÉN főnököm és az Ő vezére... +nyomatékosan felhívnám a figyelmét az adatvesztés lehetőségére.

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#1404) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Sziasztok!

Kérdésem: Van x számú pc egy munkacsoportos belső hálón. Lehet-e úgy megosztani mappát, hogy csak bizonyos pc-ről lássák a többiről ne?

Köszi

Romani ite domum.

(#1405) kraftxld válasza ZCoyote (#1404) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Megosztod a mappát, csak egy felhasználónak adsz hozzá jogokat, és aki a munkaállomáson dolgozik annak adod meg a jelszót.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1406) ZCoyote válasza kraftxld (#1405) üzenetére


ZCoyote
őstag

és hol adok jogokat a felh.-nak?

Romani ite domum.

(#1407) kraftxld válasza ZCoyote (#1406) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jobb gomb, tulajdonságok, megosztás és biztonság. Vezérlőpultban előtte a mappabeállításoknál egyszerűsített filemegosztás kikapcs.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1408) ZCoyote válasza kraftxld (#1407) üzenetére


ZCoyote
őstag

Ahá, a második mondatban van a lényeg. Köszönöm :R

Nem megy, nem tudom hozzáadni a hálózaton lévő felh.-kat

[Szerkesztve]

Romani ite domum.

(#1409) kraftxld válasza ZCoyote (#1408) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mivel nincs tartomány így nem látod a többi gépen lévő usert. Hozz neki létre egyet a helyi gépen mondjuk Jozsi_kepek, adj neki jelszót, meg a szükséges jogokat, majd a másik gépen csatlakozáskor feldobja a jelszókérő ablakot.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1410) sentinel


sentinel
aktív tag

Valaki tudna nekem abban segíteni, hogy az miért van, hogy a gépen folyamatosan valamit tölt le? Néztem a tűzfalam statisztikájába és az SVCHOST.EXE az ami folyamatosan tölt és küld valamit. Lefutattam vírusírtókat, kémprogramirtókat, de semmi, ugyanúgy küld és fogad.
Mi a rák lehet ez?

(#1411) Juhtúró


Juhtúró
tag

Sziasztok!
Tudja valaki, hogy lehet beállítani, hogy ne látszódjon a ''Programok telepítése és törlése'' részben néhány program?

http://linuxtutorialok.blogspot.com/

(#1412) kraftxld válasza Juhtúró (#1411) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1413) westlake válasza Juhtúró (#1411) üzenetére


westlake
félisten

pl your uninstaller nevu progival.. van benne alul egy olyan gomb, hogy auto fix..

Play nice!

(#1414) hruodnand válasza sentinel (#1410) üzenetére


hruodnand
senior tag

nem lehet, hogy az automatikus frissítés az? milyen sebességgel küld és fogad, gondolom nem full sávszélességgel. :) ha 1-2KB/s-nél nem nagyobb, akkor nem kell vele foglalkazni szerintem valamilyen szolgáltatás bíbelődik a microsoft szerverrel. :U

(#1415) Juhtúró


Juhtúró
tag

Köszönöm a válaszokat! :R

http://linuxtutorialok.blogspot.com/

(#1416) KTU


KTU
addikt

Nem tudom kérdezte-e már valaki,
ismerősömnél win XP induláskor avval kezd hogy szoftver hamisítás áldozatául esett.. bla-bla.....
tök hivatalos winfos volt, idáig! hogyan lehet ezt kiszedni belőle elég idegesítő használat közben is elö jön +kikapcskor is
Köszönöm

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1417) Pancsermeste


Pancsermeste
őstag

Sziasztok!
Proci affinitást hogy lehetne egyes programoknál véglegesen beállítani? A feladatkezelőben állítva csak addig tartja meg a beállítást, amíg fut a progi. Van olyan lehetőség, amivel fixálni lehetne, hogy csak az egyik CPU mag dolgozzon? (természetesen csak adott alkalmazásoknál!) :F

[Szerkesztve]

-= Pancsermeste® =-

(#1418) birno válasza zsoi (#1403) üzenetére


birno
addikt

Ez jó ötlet, köszi! :)

(#1419) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ha firefox dolgozik, nézem a feladatkezelőt, max 50%-ot használ ki a prociból. Ok, ez az össz teljesítménynek a fele, vagyis egy mag. Viszont ha megnézem a diagrammot, akkor látom, hogy nem az egyik mag jár 100%-on, hanem a két mag kb 50-50, vagy talán 60-40%-ban. Ez miért van? Vagy rossz a kijelzés?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1420) Jarod1 válasza KTU (#1416) üzenetére


Jarod1
addikt

ez akkor jön elő ha megvizgáltatod a neten az XP-t vagy 1 frissítést akarsz letölteni,
Ezt csak 1 régi backuppal lehet csak.

(#1421) KTU válasza Jarod1 (#1420) üzenetére


KTU
addikt

Köszönöm

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1422) skylaner


skylaner
senior tag

Hello
Olyan kérdésem van h MFT (Mesterfájl-tábla) csak NTFS file-rendszerben van?
És hogy ez a MBR(Master Boot Record) vagy az MBR az más?
THX

[Szerkesztve]

(#1423) pagonyinhu


pagonyinhu
csendes tag

Sziasztok!

Bocs, ha már korábban volt róla szó, de nem találtam!

Szóval a problémám az lenne, hogy ha mondjuk interneten egy videofájlt meg szeretnék nézni, akkor ugye felugrik egy kisablak, amiben választhatsz, hogy megnyitod, mented lemezre illetve mostantól minden hasonló fájllal tegyen ugyanígy e két előző lehetőség közül.

A gondom az, hogy egyszer véletlenül a mentésre kattintottam és így pipáltam be a ''minden hasonló fájlos'' négyzetet. Mostantól mindig el akarja nekem menteni a dolgokat, pedig én csak megnyitni szeretném őket.

Hogyan lehet ezt visszaállítani? Kérem, segítsetek, előre is köszönöm! Üdv!

Don't worry about the world coming to an end today. It's already tomorrow in Australia!

(#1424) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok :) nem tudom,hogy találkozzot-e valaki avval a gonddal,hogy elromlott a feladat űtemezö.Ha lenyomom a Ctrt+Alt+Del akkor olyan képen jellenek meg a feladat űtemezö hogy csak a külső keretje van meg igy nem tudom bezárni.Mi le lehet a gond. :F
Itt a kép róla:http://www.jumbodir.com/get/?id=c4a61ea7-39f8-63ad-a07f-553e1f90e258
Még nem megy a kép feltöltés tökéletesen :DDD

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1425) fradi81


fradi81
veterán

hali
valami van a windowsal a tűzfalat nem lehet állítani, szürkék a gombok. Msn ki-be lépked, valaki valami 5let?

moto g72, Ninebot d28e

(#1426) kerdez0


kerdez0
csendes tag

Sziasztok!
Van egy P5BE alaplapom SATA hdd-kel raid-be kötve. Nincs floppy a gépemben az nlit-al mit kell és hogyan belerakni, ahogy eddig próbáltam mindig jraid.sys hibát jelzett.
Fontos lenne köszönöm a segítséget, vagy itt vagy e-mailen

(#1427) Mazka05


Mazka05
őstag

Hella!

Lenne mégegy egy kérdésem:) Hogy lehetne azt megcsinálni hogy xpben a bootskin-t és tálcát kicserélni egy másikra?! Úgy hogy az xpben az eredeti helyet már ez legyen hogyan és milyen programmal tudom átírni az xp cd-ben? Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket!

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#1428) ZCoyote válasza kraftxld (#1409) üzenetére


ZCoyote
őstag

Bocs de nem voltam a gépnél.

Köszi! :)

Romani ite domum.

(#1429) hruodnand válasza qwertly (#1424) üzenetére


hruodnand
senior tag

kattints az egérrel az ablak szélére duplán. :)

(#1430) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Szevasztok hozzáértők!Gondom mire megoldást remélek tőletek a köv.:időnként(főleg több alkalmazás egyszerre futtatása során) újraindul a gépem a köv. hibaüzenetet írva ki:A rendszer súlyos hiba után bla bla stb.Hibás alkalmazás: feedback.exe, verzió: 4.0.1007.7323, hibás modul: user32.dll, verzió: 5.1.2600.2622, memóriacím: 0x0001ee07.Ez úgy 2x hetente megtörténik!Úgy vettem észre,hogy a CCleaner vagy Easy Cleaner használata okozhatja(?!)Ha ezeket nem használtam úgy 2 hétig nem volt baj.Ha vki. tud vmi. okosat szivesen meghallgatom. Kösz előre. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#1431) Mosómedve


Mosómedve
tag

Nagy az én gondom...de hátha tudtok segíteni...
Elősször XP volt a gépemen, aztán az lejött, Sabayon Linux került fel rá, de most vissza szeretném rakni az XP-t...szitu: Sabayon fenn van->reboot->berakom XP install CD (eredeti, notebook-omhoz kaptam...nem hiszem hogy azzal lenne a gond)->nyomjon meg egy gombot...bla bla bla->''hardverkiépítés vizsgálata...''-> ÉS MEGHAL! Legutóbb egy órát vártam a hardverkiépítés vizsgálatánál és nem csinált semmit...pedig nem egyszer megpróbáltam...csak a fekete képernyő és semmi...ráadásul ha elkezdem a billenytűket nyomogtani egy idő után sípolnak, ami tudtommal nem túl jó jel... :((( Kipróbáltam másik XP install CD-vel is...ugyanígy csinált...Pedig a Linux el tud indulni, szal a hardverrel nagy gond nem lehet, nem? Nem értem...amúgy egy notebook-ról van szó (Amilo Li 1720)...bár szerintem ez nem sokat oszt-szoroz.
Tippek? Mit lehet tenni? Szerviz?

(#1432) moonman válasza Hasaggymeg (#1430) üzenetére


moonman
titán

a feedback.exe az outpost tűzfal része, valamivel elég rendesen összeakadhat.

(#1433) moonman válasza Mosómedve (#1431) üzenetére


moonman
titán

próbaki linuxos install CD-ről lezúzni a partíciókat.

(#1434) Mosómedve válasza moonman (#1433) üzenetére


Mosómedve
tag

Akkor bedobom Sabayon install CD-t és miután leformázta a particiókat kilövöm az install-t, aztán próbálom szűz rendszerre feltolni XP-t. Értem. Köszi. Megpróbálom. Ha esetleg ez sem menne? Tényleg szervíz?

(#1435) ssolitude válasza moonman (#1433) üzenetére


ssolitude
őstag

Írtam egy PÜ-t, remélem nem gond :R

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#1436) looser


looser
addikt

S.O.S. Mindenki!

Ismerősöm most telefonált, hogy eddig használt WXP rendszere visszaállt alapállapotra, a profilja ugyanaz maradt (csak All Users és az ő neve), a mappa 1GB, tehát felteszem minden benne van, viszont maga a profil beállításai mintha eltűntek volna; a levelezése sincsen beállítva, sem a kedvencei, pedig fizikailag ott van, hozzáférhető.

Van ötletetek?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1437) attila206


attila206
tag

Sziasztok!

µtorrentet használok 1.6.1-et, de tegnap óta gond van vele. Kb 2 percenként fagy a gépem olyan 15 mpre... Amikor elmenti a letötött szeleteket a system 100%-osan használja a CPU-t. És közben a következő hibaüzenetet adja ki, kb 5 percenként:

[kép]

De ez az h nem használja semmi a még félig letöltött adatot. És 7 GB szabad hely van a gépen.. Bőven elég a letöltött dolognak... Meghülyült a gép.. Vagy vírus? Van ad-adware a gépemen meg spybot search and destroy.. Semmit nem talál... Nod 32-m van. Meg egy kerio tűzfal. Nagyon idegesítő. Tudnátok segíteni h mit csináljak vele?

Előre is köszi!

[Szerkesztve]

(#1438) fradi81


fradi81
veterán

Ha elromlott a windows tűzfalam, helyre lehet állítani valahogy? (A rendszer-visszaállítással nem lehet), Ha újraraknám a windows akkor csak felülírná ami most van de megmaradna minden?

moto g72, Ninebot d28e

(#1439) REDeath


REDeath
őstag

pff xp nem bírja a strapát, 2 és fél napos folyamatos használat után eljött Mr.kékhalál... :(((

fradi81: hogyérted hogy elromlott? :F

[Szerkesztve]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#1440) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Internet explorert hogyan lehet eltávolítani a gépről, mert egyfolyában megnyitja magát 7* bármit csinálok és valami videonak a hangját lehet hallani :F

(#1441) REDeath válasza HoReSz1975 (#1440) üzenetére


REDeath
őstag

teljesen eltávolítani gyakorlatilag majdnem lehetetlen, mert a fájlrendszer védelem visszahelyezi, mivel elég mélyen integrálva van a windowsba.
átnevezés sem megy, akor is létrehoz egy új iexplore.exe nevű fájlt...

szvsz egy spyware hozza a pop-up ablakokat. szóval egy spyware keresés/írtás leeht hogy segítene.

még próbáld meg azt, hogy egy third party tűzfalban -feltéve ha használsz- (winxp saját tűzfalában nem bízok ebben a témában:) ) letiltod az iexplore.exe nethozzáférését minden szinten. (csak emlékezz erre, ha később gond adódna ebből)

ja és ez nem biztos hogy műkszik, mert nem próbáltam, nálam nem az IE az alapértelmezett böngésző, és spyware sincs a gépemen.

ja tényleg alapértelmezett böngészőnek mi van állítva gépeden?

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#1442) Nkboy válasza HoReSz1975 (#1440) üzenetére


Nkboy
senior tag

A Windows összetevők hozzáadása vagy eltávolitása menüben, nem lehet?

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#1443) HoReSz1975 válasza Nkboy (#1442) üzenetére


HoReSz1975
őstag

nem sajnos :O :F

(#1444) REDeath válasza attila206 (#1437) üzenetére


REDeath
őstag

próbáltad hogy újra letöltöd a torrent fájlt és újra tölteni kezded?
am. erre itt a jobb topic: [link]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#1445) HoReSz1975 válasza REDeath (#1441) üzenetére


HoReSz1975
őstag

mozilla

most raktam fel a norton 2007 -et próbaképpen, eddig nod32 és comodo volt fent...

Csak a nortonnál nemtudom, hol lehet letíltani az alkalmazásokat....

(#1446) REDeath válasza HoReSz1975 (#1445) üzenetére


REDeath
őstag

próbáld ki a CounterSpy-t, ez az egyik legjobb spyware írtó, a próbaverzió is 100%-os.

ha semmi sem talál semmit, akkor próbáld a netelérés tiltását az ie-nek.

ha ez sem megy, akor még mindig ott van az a drasztikus módszer, hogy a fájlrendszer védelmet kikapcsolod, törlöd iexplore.exe-t és utána visszakapcsolod. (ezt sem próbáltam de elvileg működik)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#1447) davidboy


davidboy
csendes tag

Sziasztok!
Van egy SATA-s vinyóm és azon két partíció.Az egyiken a Win, a másikon dokumentum.
Az a gond hogy amin a Win van az a másodlagos partíció és amin a dokumentumok az pedig elsődleges. Azt szeretném hogy az legyen az elsődleges amin a win van. Tehát meg kellene cserélni a kettőt, természetesen adatvesztés nélkül. Érdemes ezt megkockáztatni vagy ne foglakozzak vele?
Egy másik kérés: a Win csak a C jelü meghajtón lehet?

(#1448) kraftxld válasza davidboy (#1447) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az első nehéz feladat, szerintem akkor csináld meg, ha döglődik a rendszer és újra kell telepíteni. Lementesz minden adatot, majd lepucolod a vinyót. Aztán rendesen megcsinálod a partíciós táblát.
Nem csak a C-n lehet, bármilyen meghajtóbetűjellel lehet telepíteni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1449) fradi81 válasza REDeath (#1439) üzenetére


fradi81
veterán

Szia

Így értem:
[kép]

[Szerkesztve]

moto g72, Ninebot d28e

(#1450) bim


bim
veterán

valaki segitsen!
ghostoltam a rendszeremet és most a visszaálitás után az xp nem látja a másik 2 particiot ami akkor is étezett amikor ghostoltam a wint.
a 2 másik particion nem kevés adat van.
ami érdekes hogy a optikai meghajtonak az a betüjele ami volt.tehát a D és az E particiom eltünt.
hogyan lehetne ujra láttatni a winel?
a win. oda lett visszatolva ahonnan mentve lett. :F

előre is köszönöm a segitséget. :R :R :R

probléma megoldodott.1 nagyá alakitotta a ghost alatt.
király!elveszett egy csomo adatom.

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.