Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) hruodnand


hruodnand
senior tag

Szerintem csinálok egy 2GB-os swap partíciót amit a 60GB-os merevlemezem elejére helyezek és beállítom, majd a Vista-nak, hogy 1500MB legyen és, ha nem lesz elég neki, akkor még ott van 500MB tartalékba. Szerintem így korrekt, nem? Vagy legyen 1GB a swap mérete? :U

(#1252) Johnny Cage válasza hruodnand (#1250) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Mondjuk Vista már más tészta, ha jól tudom, hivatalosan 1 giga ram a minimuma, tehát lényegesen nagyobb a memóriaigénye, mint az XP-nek.

(#1253) ssolitude válasza hruodnand (#1251) üzenetére


ssolitude
őstag

Ha megcsináltad, lenne egy kérdésem.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#1254) hruodnand válasza ssolitude (#1253) üzenetére


hruodnand
senior tag

Készen is vagyok. Újra partícionáltam a winchestert, és lett egy 2GB-os swap partíció, ami a lemez elejére került, majd egy 55GB-os amin a Vista van. Át is raktam a lapozó fájlt a swap partícióra és beállítottam 1GB-ra. Eddig a lapozófájl maximum ~650MB-ra ment fel, de még fel kell raknom egy-két programot, hogy kiderüljön, hogyan teljesít. Amúgy eddig folyékonyan megy a Vista. Nem lassú, és elég szépen reagál a dolgokra. :U
[link] :)

(#1255) ssolitude válasza hruodnand (#1254) üzenetére


ssolitude
őstag

Nem pampog induláskor, hogy elfogyott a hely X meghajtón?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#1256) hruodnand válasza ssolitude (#1255) üzenetére


hruodnand
senior tag

Nem, mivel a 2GB-os partíción van az 1GB-os lapozófájl, szóval csak az 50%-a van kihasználva. :)

(#1257) ssolitude válasza hruodnand (#1256) üzenetére


ssolitude
őstag

Ja, úgy könnyű:)
Nem akarod kipróbálni egy indítás erejéig, hogy mit csinál, ha full lapozófájl az egész partíció? :U

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#1258) hruodnand válasza ssolitude (#1257) üzenetére


hruodnand
senior tag

A Vista topicban válaszoltam a kérdésedre, remélem működik a registry bejegyzés. :)
Úgy érted, hogy a 2GB-os partíción, fix 2GB-ra álítom a lapozó fájlt vagy legyen automatikus? :U

(#1259) Johnny Cage válasza hruodnand (#1258) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Most fixen van?
(Egy külső töredezettségmentesitővel /pl. Diskeeper vagy PerfectDisk) azért én megnézném hogyan helyezkedik el, töredezett e...)

[Szerkesztve]

(#1260) ssolitude válasza hruodnand (#1258) üzenetére


ssolitude
őstag

Fixen. És nem lehet töredezett. Ugyan Vista alatt nem néztem, de Xp alatt nem az.Egyébként nem engedi a 2048MB-ot felhasználni, csak 2038-at.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#1261) Johnny Cage válasza ssolitude (#1260) üzenetére


Johnny Cage
addikt

...akkor válik töredezetté, amint belefutsz egy memóriaigényes alkalmazásba, ami nem elégszik meg a fizikai és a virtuálissal memórával együtt sem, oszt a windows elkezdi kiterjeszteni...

(#1262) Dillon


Dillon
tag

Halihó! Ez mitől lehet, hogy a ''Felhasználó'' részt üresen hagyja a feladatkezelőben?
[link] :F

[Szerkesztve]

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#1263) hektor24


hektor24
aktív tag

Sziasztok!
A Windows XP-s partíciómról szeretnék mentést csinálni, találtam 2 progit is, csak nem tudom mi a különbség.
Norton Ghost 12.0
[link]
és
Norton Save & Restore 2.0
[link]

Melyiket használjam?
Előre is köszi a segítséget!!!!!

(#1264) ssolitude válasza Johnny Cage (#1261) üzenetére


ssolitude
őstag

Nálam még sosem vált töredezetté, kipróbáltam. A Windowsnak meg esélye sincs semmit kiterjeszteni, max közli, hogy elfogyott. De ha fix-en van akkor még az se.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#1265) ssolitude válasza hektor24 (#1263) üzenetére


ssolitude
őstag

Én anno a Norton Ghost-ot használtam, de a 12.0-t nem ismerem. Most meg már nem ghostolok.Felesleges.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#1266) dekac


dekac
tag

Hello!
A segítségeteket szeretném kérni:
A problémám a következő:
[kép]


itt a kép teljesen:
[link]
Ezt a hibaüzenetet telepítéskor és automatikus lejátszásnál hozza elő a rendszerem (XP).
Nem tudom, mióta csinálja ezt, mivel nem nagyon telepítgettem mostanában. Ha lehet rendszert nem szeretnék újratelepíteni. Esetleg registry visszaállítás segíthet? (bár nem szívesen állítanám vissza) Remélem tudtok segíteni, a választ előre is köszönöm.
Üdv:
Deák P.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1267) hruodnand válasza Johnny Cage (#1259) üzenetére


hruodnand
senior tag

Fixen van, 1GB-ra van beállítva, de van egy érdekesség benne. A feladatkezelőben (Premiere alatt) 1257MB lapozó fájlt használ. Ez hogy a túróba lehet? :U Pedig csak a swap partícióra van engedélyezve a lapozó fájl. Viszont eléggé gyors a Vista így is. :U

(#1268) Calibos válasza dekac (#1266) üzenetére


Calibos
addikt

Megoldás [link]

(#1269) Johnny Cage válasza ssolitude (#1264) üzenetére


Johnny Cage
addikt

A Windows XP automatikusan kiterjeszti, akár pernamens, akár nem - ez nem vita tárgya, ez tény.

(#1270) kraftxld válasza hektor24 (#1263) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Acronis Trueimage

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1271) ML320


ML320
aktív tag

Sziasztok!

Olyannal találkoztatok már, hogy a csak a háttérkép jött be? Nem látszódnak az ikonok, sehol semmi, csak a háttérkép. Viszont a power gombra a gép szabályosan kikapcsol, sőt az alt+F4 is műxik!!! Csökkentett módban sincs semmi változás, TV kimenetet néztem, hátha elsődleges/másodlagos kijelzőt babrált, de nem. ERD-vel néztem a registryt, elvileg tiszta a gép...
A srácnak kismillió játék van felrakva, most valahogy nincs kedvem mindent újrarakni...

Ember tervez, Isten perverz...

(#1272) kraftxld válasza ML320 (#1271) üzenetére


kraftxld
nagyúr

ctrl+alt+del, explorer.exe lelő, futtatás, explorer

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1273) ML320 válasza kraftxld (#1272) üzenetére


ML320
aktív tag

Az explorer nem fut, és ha új feladatként hozzáadnám, akkor egy pillanatra felvillan a menüsor, de nem fut az explorer

Ember tervez, Isten perverz...

(#1274) kraftxld válasza ML320 (#1273) üzenetére


kraftxld
nagyúr

explorer.exe<>internet explorer!

Akkor vmi spyware vagy vírus lövöldözheti le állandó jelleggel.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1275) Calibos válasza kraftxld (#1274) üzenetére


Calibos
addikt

Erre gondoltam én is

(#1276) ML320 válasza kraftxld (#1274) üzenetére


ML320
aktív tag

:DDD ezt azé kitaláltam...
A furcsa, hogy a folyamatokban sincs semmi feltűnő. Igazad van, spyware lesz... Mindegy, bezúzom. Csodákra képes a format c: parancs :O

Ember tervez, Isten perverz...

(#1277) Interceptor


Interceptor
addikt

Hi!
Nem tudja valaki hogy lehet eltüntetni a windows biztonsági riasztások ikonját a tálcáról végérvényesen?Hiába kapcsoltam ki a beállításoknál csak előugrik egy idő múlva.gyülölöm... :(((

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#1278) kraftxld válasza Interceptor (#1277) üzenetére


kraftxld
nagyúr

start, futtatás, msconfig
szolgáltatásoknán biztonsági központ kikapcs.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1279) ssolitude válasza Johnny Cage (#1269) üzenetére


ssolitude
őstag

És hova terjeszti ki helyileg? Vagy mit értesz ''kiterjesztés'' alatt?

[Szerkesztve]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#1280) Calibos válasza ML320 (#1276) üzenetére


Calibos
addikt

Ha kitaláltad akkor azt is tudod hogy nem feltétlenül kell format C :P

(#1281) Vortex7777


Vortex7777
csendes tag

Hali!

Lenne egy nagy problémám. Újratelepítettem az XP-t (legális!) és azóta a második partíciómon lévő adat nagy részét nem tudom olvasni. Olyan is van, hogy egy mappában van mondjuk 2 fájl és az egyik okés a másik rossz. Mikor meg akarom nyitni a rosszakat a következő üzenetet kapom: D:\(akármi) nem érhatő el , hozzáférés megtagadva. Tulajdonságok fülön mindenhol 0 méret. Vírus nincs, a vinyó nem hibás, scandisk semmilyen formában nem segít. Már sok hibával találkoztam, de ez most újdonság.

(#1282) kraftxld válasza Vortex7777 (#1281) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csak ismételni tudom magam:
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1283) Calibos válasza Vortex7777 (#1281) üzenetére


Calibos
addikt

Ilyesmi nekem is volt 2 alkalommal.
1 ) Régi PS2 egér okozta a problémát, lehet hogy az alaplapi csatlakozó bolondult meg :U Minden esetre amikkor Usb egeret tettem fel, azóta megszűntek az ilyen problémák.
2 ) Seagate winyom mielőtt megadta magát csinált ilyeneket, amikkor elkezdte rá egy hétre Kb. -el is szállt...

(#1284) Vortex7777 válasza kraftxld (#1282) üzenetére


Vortex7777
csendes tag

Megint hülye vagyok. Már én is használtam a jogosultságok állítását kismilliószor és eszembe se jutott, hogy ez a baj.

Kösz a segítséget!

(#1285) ML320 válasza Calibos (#1280) üzenetére


ML320
aktív tag

Lusta disznó vagyok, és imádom a ghost-ot! :P

Ember tervez, Isten perverz...

(#1286) Padisha


Padisha
tag

Sziasztok!

XP SP2-őn net.fremwork telepítése után lehetséges valahogy kikapcsolni az üdvözlőképernyőt, hogy ne kelljen bootoláskor entert nyomni? Egyedül használom a gépet, meg jelszóval sincs levédve, így nagyon úúútálom ezt :W

vezérlőpult/felhasználói fiókok/a felhasználók be- és kijelentkezési módjának megváltoztatása/üdvözlőképernyő használata menüpontnál hiába veszem ki a pipát, ugyanúgy nyomkodni kell az entert :O

(#1287) kraftxld válasza Padisha (#1286) üzenetére


kraftxld
nagyúr

start, futtatás, lusrmgr.msc
és itt törlöd a .net-es usert.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1288) rdi válasza Padisha (#1286) üzenetére


rdi
veterán

vagy keresd itt a megoldást: [link]

Fej! Tor! Potroh!

(#1289) ssolitude válasza Padisha (#1286) üzenetére


ssolitude
őstag

Ezt tipikusan az 1.0-ás FrameWork csinálja. Kiadtak hozzá egy 1.1SP-t ami megszünteti, de ha felteszed a 2.0-át, akkor alapból megszűnik.
Most látom, van 3.0 is. Melyiket telepítetted?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#1290) Padisha válasza ssolitude (#1289) üzenetére


Padisha
tag

2.0 framework van fent, és így se tudom kikapcsolni. a futtatás akármilyen parancs, .net user ... ilyenem nincs is.

(#1291) kraftxld válasza Padisha (#1290) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Bocsi, de fejből nem vágom a felhasználónevet.

Törölj ki mindent a rendszergazda, vendég, segítségégnyújtó és a felhasználódon kívül.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1292) ssolitude válasza Padisha (#1290) üzenetére


ssolitude
őstag

Akkor passz. Nálam a 2.0-ás sem csinálta(XpSP2).

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#1293) 00Káté


00Káté
csendes tag

Üdv!

Random kékhalál, (de fogjuk rá hogy leggyakrabban az oprendszer indulásakor.)

A (nem saját) konfig:
-Athlon 64X2 3800+
-KN9S (nforce 550 rev. A1)
-2Gbyte ddr2 800
-GeForce 7600 GS (256)
-a gép új, tunning nincs

Szinte mindig más memóriacímet dob ki. Pár üzenet:
-IRQ_NOT_LESS_OR_EQUAL
-DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Van pár eszköz ami közös irq-t használ, de ez elvileg nem lehet(ne) gond. (???)
Előfordult, hogy egymás után legalább 6x folyamatosan újraindult a gép (xp boot-nál).
Az autocad elég gyakran kifagy.

-Telepítéskor oprendszer gond nélkül felment.
-Ramokat felcseréltem +másik slotba tettem, egyelőre csak az egyik modult próbáltam magában. Prime95, memtest86+ még nem volt.
-A hdd-re is gyanakszom, a tesztelésére létezik valami spec. szoftver? (chkdsk /r megvolt a helyreállító konzolon), a SMART nem jelez semmit. Gyanús a merevlemez (sata - Western Digital 3200KS, Caviar SE16) hőmérséklete is -> 52fok, 24fokos szh. mellett.
-Tűzfal, vírusírtó stb. leszedve.
-Alaplapi ethernet kiiktatva.
-Összes kékhalál topic végigolvasva. :)

Köszönök bármilyen ötletet.

[Szerkesztve]

(#1294) Jarod1 válasza 00Káté (#1293) üzenetére


Jarod1
addikt

Szia , Nagyon sürgősen válassz minden egyes hardware-nek más IRQ-t( ez magszakítás vezérlő) ha 2 összeakad akkor gatya.

(#1295) misx


misx
senior tag

Hello!

Olyan gondom van, hogy újratelepítettem a Windows XP-t. És a Test Drive Unlimited telepítése leáll 1335-ös hibával. A Data1.cab korrupt szerinte. Viszont a DVD-ről felmásoltam a képfájlt, sőt belőle a telepítőt is külön kiszedtem, de úgyis csak ezt írja ki. Azt hittem csak véletlen, de aztán amikor telepítettem sorban, a Lost Planet DX9 demója is hasonlót csinált. Szerintem a Windows Installerrel van vmi, pedig 3.1-re frissítve van! Nemtom mi lehet, friss rendszer, eddig soha nem csinált ilyet. 5let vkitől?

Most nem merem tovább telepíteni a cuccokat, mert ki tudja, lehet később más program is csinálja majd... :O

(#1296) ssolitude válasza 00Káté (#1293) üzenetére


ssolitude
őstag

Ha újra kékhalált produkál, nézd meg a szöveg végén, nem-e hivatkozik valamilyen fájlra(legtöbbször valamilyen .sys-re).

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#1297) ssolitude válasza misx (#1295) üzenetére


ssolitude
őstag

Milyen service pack?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#1298) misx válasza ssolitude (#1297) üzenetére


misx
senior tag

SP2-es

(#1299) gergo84 válasza misx (#1295) üzenetére


gergo84
aktív tag

hy.
én ujraraknám az egészet, még most, amig az elején vagy...
olyan verziot tegyél fel amiben van service pack 2
és ne frissitsd internetről

(#1300) ssolitude válasza misx (#1298) üzenetére


ssolitude
őstag

A játékot fel tudod tenni, ha megnézed milyen mappát készít, és hova. Manuálisan csinálsz egy ugyanilyen nevű mappát, majd a z install során hiányolt .cab-ot bemásolod. Ezek után a telepítés helyének ezt a mappát adod meg, az installkor átlépi a fájlt.
Hogy a 3.1-es Installer miért csinálja ezt, azt nem tudom(már ha egyáltalán amiatt van) De ha legális Win-ed van akkor küldd el egy frissítésért.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.