Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) Lacika25


Lacika25
tag

Sziasztok4 Hogy lehet azt megcsinálni, hogy 2 felhasználó esetében x idő múlva lépjen be az egyikhez, mert pl. időzített filmet akarok felvenni. Köszi

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#1452) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ha firefox dolgozik, nézem a feladatkezelőt, max 50%-ot használ ki a prociból. Ok, ez az össz teljesítménynek a fele, vagyis egy mag. Viszont ha megnézem a diagrammot, akkor látom, hogy nem az egyik mag jár 100%-on, hanem a két mag kb 50-50, vagy talán 60-40%-ban. Ez miért van? Vagy rossz a kijelzés?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1453) Thrawn válasza Winner_hun (#1452) üzenetére


Thrawn
félisten

BOINC nem fut véletlenül? :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1454) Winner_hun válasza Thrawn (#1453) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem.

Viszont ha megnézem a diagrammot, akkor látom, hogy nem az egyik mag jár 100%-on, hanem a két mag kb 50-50, vagy talán 60-40%-ban.
:U:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1455) Thrawn válasza Winner_hun (#1454) üzenetére


Thrawn
félisten

A futó programok között csak a firefox.exe eszi a procit?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1456) REDeath válasza fradi81 (#1449) üzenetére


REDeath
őstag

ilyet én akkor láttam ha nem rendszergazdai jogosultsággal gépezel.
(hacsak nincs valami durván elállítva a registrybe vagy a helyi házirendbe, de erre nem sok esély van)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#1457) Winner_hun válasza Thrawn (#1455) üzenetére


Winner_hun
félisten

igen

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1458) Thrawn válasza Winner_hun (#1457) üzenetére


Thrawn
félisten

Túl sok plugint, addont használsz nem? Ha egyesével ki tudnád őket próbálni talán ráakadnál melyik lehet a bajos. Próbaképpen leállítottam a BOINC-ot és megnéztem, a firefox.exe 0%-ot produkált. (Vista alatt vagyok) Amit használok: IE Tab, AdBlock Plus, ForecastFox, BOINC Stats, FlashGot.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1459) SalvadorLynx


SalvadorLynx
aktív tag

Hello! Szeretnék egy új partíciót létrehozni xp alatt swap-nak de nem tudok mert ha jól emlékszem azt írja a partíciós tábla megtelt. Már van 4 partíció, ennél több nem lehet?
Másik kérdésem az lenne, hogy kikapcsolásnál egy pár program nem kapcsol ki magátol hanem a win mindig rákérdez befejezem-e. Ez azért lehet mert a regisrtyben módosítottam a kikapcsoláskor beállított időzítéseket?

(#1460) REDeath


REDeath
őstag

MS Virtual Server ezt írja ki telepítésnél... [link]
hogy a fenébe oldható meg? hiába értek angolul mert fogalmam sincs mit kéne tennem hogy ne sírjon :O

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#1461) Thrawn válasza SalvadorLynx (#1459) üzenetére


Thrawn
félisten

Elsődleges partícióból csak 4-et kezel az XP, logikait szerintem még csinálhatsz.

Ha túl alacsonyra állítottad az időzítéseket akkor lehet ez lesz a gond.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1462) Winner_hun válasza Thrawn (#1458) üzenetére


Winner_hun
félisten

Köze nem van hozzá.

Ha firefox dolgozik, nézem a feladatkezelőt,

pl 10k+ smiles betöltése

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1463) Thrawn válasza Winner_hun (#1462) üzenetére


Thrawn
félisten

Ez úgy hangzik mintha folyamatosan dolgozna valamin. Nálam egy oldalfrissítésnél felugrik 40-45%-ra, de amint betölti visszaáll a 0 közeli állapot. :F

Honnan szedtél annyi smiley-t? Kapok privit vagy mi? :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1464) Winner_hun válasza Thrawn (#1463) üzenetére


Winner_hun
félisten

Már kaptál és visszanéztem, akkor van 50%-on, de nem csak az egyik mag dolgozik, ezért nem értem, hogy mi van

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1465) Thrawn válasza Winner_hun (#1464) üzenetére


Thrawn
félisten

Egészen véletlenül nem tetted fel a Dual-Core Optimizert? :U

Nem is kaptam most, a régi meg nincs meg :O

[Szerkesztve]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1466) Winner_hun válasza Thrawn (#1465) üzenetére


Winner_hun
félisten

De igen. Viszont ha mind a két magból használ a program, akkor miért nem 100%-ban használja azt ki?

Na mingyá kapsz másikat;]

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1467) Thrawn válasza Winner_hun (#1466) üzenetére


Thrawn
félisten

Talán mert nem kell neki a 100% prociidő?

Nem jött semmi :(

[Szerkesztve]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1469) Scytha


Scytha
tag

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy egyszer csak (nem tudom már mit csináltam előtte) eltűnt az asztalról az összes parancsikon. Ha ki akarok rakni újat akkor semmi sem történik tök üres marad az asztal továbbra is, ami elég kellemetlen. Nincs kedvem reinstallra szóval jól jönne a segítség! :)

(#1470) Ist


Ist
tag

Sziasztok,

Intel core2 duo rendszerhez milyen oprendszert valasszak ?

Maradjak tovabbra is az alap XP sp2-nel, vagy hasznaljam az XP x64-et ?

Amire kell:
Irodai alkalmazasok (office), uj es regebbi jatekok, egyeb rendszer programok.

Vistat meg nem akarok hasznalni.

Az XP sp2 siman tamogatja a core2 duot, igy lehet hogy tovabbra is maradok ennel, de varom a velemenyeiteket!

Koszi!


[Szerkesztve]

Hitted Te is! :)

(#1471) Mazka05 válasza Ist (#1470) üzenetére


Mazka05
őstag

Szerintem is maradjál az xp sp2 mellett!

Egyébként valaki?! : #1427

[Szerkesztve]

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#1472) Avalon2007


Avalon2007
tag

Helló
Az lenne a kérdésem, hogy tudtok-e valamilyen módszert arra Windows alatt, amivel az egérkurzol sebességét meg lehetne növelni, tehát hogy az egér elmozdításának arányában többet mozduljon el a kurzol.
Előre is kösz a válaszokat.

[Szerkesztve]

(#1473) szandisas válasza Avalon2007 (#1472) üzenetére


szandisas
senior tag

vezérlőpult\ egér\ egér beállításai ;)

aláírás

(#1474) ra^ven


ra^ven
senior tag

Sziasztok!

Autó frissítésre van állítva a gép, és feltelepített valami új microfos találmányt, ami kiirja bootolás utan hogy ''hamisítás elszenvedőjévé váltam'' vagy valami ilyesmi, ezt ki lehet valahogy iktatni?
Előre is köszi.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#1475) ssolitude válasza ra^ven (#1474) üzenetére


ssolitude
őstag

Valószínűleg ''hamísítás elszenvedőjévé váltál''... :)) Jogtiszta oprendszer?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#1476) hruodnand válasza ra^ven (#1474) üzenetére


hruodnand
senior tag

ha jól tudom, akkor csak a figyelmeztetést tudod kikapcsolni, hogy ne zavarjon mindenféle üzentekkel, de tálcán ugyanúgy ott marad az ikonja.

(#1477) SalvadorLynx válasza Thrawn (#1461) üzenetére


SalvadorLynx
aktív tag

Igen valószínű az a baja hogy az az ötödik primary partition. De ezen nem engedi hogy változtassak. Anno partition magic segítségével hasítottam le ezt a 2 gigát a rendszerpartícióból. Azt írja rá a pm hogy unallocated. Mit lehet tenni?

(#1478) REDeath válasza ra^ven (#1474) üzenetére


REDeath
őstag

[link]

vagy használj jogtiszta windowst:)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#1479) Laca78


Laca78
csendes tag

Hali Mindenkinek!

200 GB Sata-s HDD (5 db partíció mellett 189 GB látható, 10 GB hiányzik), 1024 MB Memo, P4 3,00 Ghz CPU, Ati Radeon 9550 Videokari, mindez elég a Need for Speed Carbon v. Most Wanted játékok akadozásmentes, viszonylag nagy felbontású megjelenítéséhez? Ugyanis nálam eléggé szaggat. Nem a C-re telepítettem a game-t. Lehet összefüggés a nem megfelelő HDD driver és a játék akadozása között?

Választ előre is köszönöm! :R

(#1480) ssolitude válasza Laca78 (#1479) üzenetére


ssolitude
őstag

A játék akadozása rengeteg dologtól függhet.
Minek egy 200-as vinyóra 5 partíció? :F

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#1481) REDeath válasza Laca78 (#1479) üzenetére


REDeath
őstag

5 partíció fölösleges szerintem, túl sok partíció gondot is okozhat.
mit értesz viszonylag nagy felbontás alatt? 1024*768?
A Radeon 9550 elég régi kártya [link] így hát nem meglepő hogy nem akadozásmentes a játék. (a cpu és a ram elég hozzá) próbáld meg hogy a felbontás marad, és a grafika minőségét vedd lejjebb (textúra-szűrők, fények, árnyékok stb...)

a 10 GB hiányzó tárkapacitás meg soha nem is létezett, mivel a gyártók nem 1024 hanem 1000-es váltószámot használnak, így kb 6%-ot ''csalnak''. (plusz partícionáláskor elveszik még 1-2 MB:) )

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#1482) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Valaki segítsen már, hogyan lehet ezt az internet explorert eltávolítani a gépről. Kiprobáltam a CounterSpy írtot talált ezt azt, de le kellett törölnöm, mert kifagyott a gép tőle.

De egyfolytában megnyitja magát az explorer 7* és valami videonak a hangja megy benne, vagyis hallható. Nem tudok vele mit kezdeni. A fájlvédelmet hol lehet feoldani :F

(#1483) Mazka05 válasza ra^ven (#1474) üzenetére


Mazka05
őstag

Valszeg ha nem legális a winfosod, akkor nem kéne ezt az update-et felrakni innentől meg restart a winfosnak...

üdv : Mazka

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#1484) ra^ven válasza Mazka05 (#1483) üzenetére


ra^ven
senior tag

Köszi megoldódott időközben. :)
Egy problémám lenne még, Diskeeper-t használok defragra, de mostanában ha rá akarok nyomni, hogy csinálja meg az adott meghajtón azt írja hogy a CHKDSK -ben be van allítva hogy minden rebootnál csekkolja. Én ilyet nem állítottam be, ezt lehet valahol módosítani? Mert a sima ütemezett feladatoknál nem találtam ilyet.
Köszi.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#1485) Calibos válasza HoReSz1975 (#1482) üzenetére


Calibos
addikt

Vezérlőpult—Programok telepítése/törlése—Windows összetevők hozzáadása vagy eltávolítása

Nem lehet hogy bekaptál valami vírust :F

(#1486) chungee


chungee
addikt

Bekapott az ismerősön 1 vírust és csinált egy rendszervisszaállítást. Vissza is állt neki minden, de vajon biztonságos ez??

(#1487) TIV válasza chungee (#1486) üzenetére


TIV
tag

na ez jó kérdés...attól tartok a vírus maga, mármint a fájl ottmaradt, de a rendszerindításból elképzelhető, hogy kivette. Mert ugye a vírusok szeretnek a rendszerrel együtt ébredni. msconfig segédprogrammal meg tudod nézni mik indulnak el a windows-al, és NOD32+ Spyware Terminator teljes scan is kellene!

(#1488) chungee válasza TIV (#1487) üzenetére


chungee
addikt

THX, majd megnézem.

(#1489) Ist válasza Mazka05 (#1471) üzenetére


Ist
tag

Hello,

No igen, maradhatok ay XP sp2 mellett, de a 64-bites jatekokrol ilyeneket irnak: http://amd64downloads.filecloud.com/dreadnought.asp
http://amd64downloads.filecloud.com/farcry.asp

''higher frame rates, enhanced textures, longer view distances, and more objects with real-time physics.'' Erdemes a videot is megnezni az elso link alatt...

Vagyis ez meg amellett van, hogy hasznaljak inkabb Windows XP Professional x64 Edition-t!

Hitted Te is! :)

(#1490) chicken


chicken
senior tag

Hol lehet az utolsó elküldött Error Reportot megnézni?

mens sana in campari soda

(#1491) Mazka05 válasza ra^ven (#1484) üzenetére


Mazka05
őstag

Melyik Verziós Diskeeper?!

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#1492) Mazka05


Mazka05
őstag

Hella!

Lenne mégegy egy kérdésem Hogy lehetne azt megcsinálni hogy xpben a bootskin-t és tálcát kicserélni egy másikra?! Úgy hogy az xpben az eredeti helyet már ez legyen hogyan és milyen programmal tudom átírni az xp cd-ben? Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket!

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#1493) SalvadorLynx


SalvadorLynx
aktív tag

Hello! Miért lehet az hogy a rendszer üresjárat akár 80 %-ban leköti a cpu-m, ha mondjuk rányomok a start menüre. Eddig ezért nem történt akadozás. Én arra gyanakszom, hogy máma csináltam egy külön swap partíciót 2 gigás. Valahol olvastam hogy a swap partíció ne legyen nagyobb sokkal mint amit a rendszer maximálisan kihasznál.
A lapozófájl maximumát és minimumját is 2 gigára állítottam ellentétben a rendszer által korábban beállított 1,5-2,0 tartománnyal. Mi lehet a gond?

(#1494) Calibos válasza SalvadorLynx (#1493) üzenetére


Calibos
addikt

Lapozó-fájl méretén miért állítottál? Amúgy vírus is lehet a probléma forrása.
Cpu-használtság 80%?

(#1495) Mazka05 válasza Calibos (#1494) üzenetére


Mazka05
őstag

Könnyen kideríthető hogy virus-e! Úgy hogy mielött állított volna a lapozó file méretén azelött is ekkora volt a CPU kihasználtság,ha igen akkor virus,ha nem akkor állítsa vissza....

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#1496) Soja


Soja
aktív tag

Az lenne a kérdésem, hogy XP alatt van-e limitálva a megnyitható ablakok/programok száma? Most tesztelés céljából megy a gép már jó ideje egyhuzamban, direkt nyitva hagytam egy csomó programot, böngészőablakot, és most jelenleg 36 ablak után nem enged többet nyitni. a gépben 2 GB memó van, ebből 1500 MB jelenleg is szabad, lapozófájl is van, ezért nem értem , mi lehet a gond. Idáig persze ilyen eszembe se jutott, mert minek ennyi ablak...
Ha valamit meg akarok nyitni, akkor a win csak dob egy hiba hangjelzést, jobb esetben pl a bsplayer ki is írta , hogy nincs elég memória a feladat elvégzéséhez, ráadásul ilyenkor a sajátgép/jobb gomb menüpont alatt sincs ott minden, start menüben a programok menüpont nem nyílik meg, tehát tényleg, mintha teljesen kifogyott volna a gép a memóriából, de ilyen lehetséges???

(#1497) SalvadorLynx válasza Calibos (#1494) üzenetére


SalvadorLynx
aktív tag

Újraindítás után nincsen gondom. Nem hinném hogy vírus, az avira legalábbis nem jelzett semmit, bár ez semmit nem jelent. A windows-ra bíztam a lapozófájl méretének beállítását. Majd meglátom jelentkezik e még a probléma.

(#1498) Calibos válasza SalvadorLynx (#1497) üzenetére


Calibos
addikt

Futass le egy Online-vírus-scan-t a biztonság kedvéért, de inkább valszeg szoftverütközés lehet a gond.

(#1499) _Hunter_


_Hunter_
őstag

Sziasztok!

XP alatt ilyen a következő gondom támadt:
Jobb klikk Start menü -> intéző megnyitása. 15mp-t kell várnom legalább mire hajlandó beolvasni a teljes mappa szerkezetet. Eddig ez nem tartott neki 2-3mp-ig sem. Utána nincs semmilyen lassulás. Továbbá ha valamilyen másik programból (word, excel, outlook) szeretnék menteni örökkévalóság mire sikerül a sajátgépbe belépnem.

Mi lehet a gond?

Víruskereső megvolt, Spybot futtatva, AdawareSE futtatva.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#1500) Gyuri16


Gyuri16
senior tag

hi, van egy problemam windowsos accountokkal:

havernal voltam megnezni a gepet mert valami gond volt (uj gep, kb egy hetes). Az alaphelyzet: van letrehozva 2 account, panasz az az, hogy egyiknek sincsenek admin jogai (holott tegnap meg allitolag voltak). Safe modban bejelentkezek adminkent, es nezem a masik ket acc jogait, es latom hogy mind a ketto be van X-elve jogokkal. Ezutan megprobaltam kivenni a jogokat, ujrainditva semmi valtozas, ezt is vartam. Mentem vissza safe modba, es nezem, hogy az a user eltunt akinek kivettem a jogait, ezutan letrehoztam egy uj usert, adtam neki jogokat, es a masiktol elvettem. ujrainditva gepet egyik usernak se volt joga. vissza safe modba latom, hogy a ket jogtalan acc eltunt. Ezutan mar nem csinaltam semmit, gyakorlatilag be lehet jelentkezni mind a 3 accal, de egyiknek sincsenek jogai (administratorkent pedig csak safe modban lehet bemenni).
azt szeretnem megtudni hogyan lehet visszallitani a ''tegnapelotti'' allapotba, amikor meg volt 2 account minden joggal?

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.