Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) peetside


peetside
csendes tag

Hali! nekem olyan problémám lenne, h átállítottam a klasszikus startmenü megjelenítésről, normálra (xp-sre) és eltűntek a leggyakrabban használt progik. mármint ki se írja azokat! :(
ezt nem lehetne vhol beállítani? kép->[link]
os:winxp blade

[Szerkesztve]

- peetside -

(#752) moonman válasza peetside (#751) üzenetére


moonman
titán

(#754) peetside válasza moonman (#752) üzenetére


peetside
csendes tag

köszi a linket!
de az a baj h hiába állítom be a megjelenő programok számát (pl 6-ra) akkor se jelenik meg semmi....:(
nincs erre vmi registry kulcs vagy vmi más beállítás? :F :F
kösz előre is

- peetside -

(#755) cornel1984


cornel1984
csendes tag

Sziasztok!
Még mindig nem sikerült visszaállítani hogy legyen készenléti állapot. Eltűnt a választásának lehetősége. Ha van valakinek tippje írja meg legyen szíves.
Segítsetek előre is köszönöm!

Kornél

(#756) Uzmany


Uzmany
őstag

Sziasztok, véletlenül töröltem egy könyvtárat, és ráadásul kiürítettem a lomtárat is :(
Vissza tudom állítani valahogy?
Előre is köszönöm a segítséget.

® visions created with passion

(#757) ->Balázs<- válasza cornel1984 (#755) üzenetére


->Balázs<-
csendes tag

szerintem telepítsd fel a videokártyát és a monitort újra. akkor lennie kell

(#758) ANT válasza Uzmany (#756) üzenetére


ANT
őstag

[link]vagy[link]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#759) lúzer válasza cornel1984 (#755) üzenetére


lúzer
veterán

Vagy használd a psshutdown progit.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#760) Victor-y


Victor-y
aktív tag

szerintetek egy ilyen gépen elmenne az XP SP2?

IBM 300GL: PII 350 proci, 128 mb ram, 3GB HDD, integrált video, hang, lan, USB, Plextor CD RW
:F

csak netre lenne használva egyébként.

[Szerkesztve]

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

(#761) zsoi válasza Victor-y (#760) üzenetére


zsoi
senior tag

szvsz inkább windows 2000 prof. sp4. akkor még mehet rá védelmi szoftver is.

[Szerkesztve]

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#762) Victor-y válasza zsoi (#761) üzenetére


Victor-y
aktív tag

azzal gyorsabb lenne, mint xp-vel?

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

(#763) Avalon2007


Avalon2007
tag

Helló

Egy érdekes kérdésem lenne, azaz mindjárt több is.
[link]
Itt láthato egy képernyőfotó a számítógépem programmapjáról, C:\Program Files. A kérdéseim ezek lennének:
Hogyen lehet egy fájl módisításának a dátuma korábbi, mint a létrehozásának a dátuma?
Hogyan lehet egy fájl létrehozásának a dátuma korábbi, mint annak a partíció létrehozásának a dátuma, amin van?
Miért van az, hogy ha menyitok egy mappát, akkor a Windows a benne lévő összes mappa és fájl Utolsó hozzáférési idejét átírja arra az időre, amikor megnyitottam a mappát?
Lehet, hogy most sok hülyeséget kérdeztem, akkor bocs mindenkitől. Előre is kösz a válaszokat.

(#764) Zozzant válasza Avalon2007 (#763) üzenetére


Zozzant
addikt

ha más a gép dátuma a partíció létrehozásakor meg a fájlok létrehozásakor... későbbi korábbi az mindegy, más

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#765) Avalon2007 válasza Zozzant (#764) üzenetére


Avalon2007
tag

Ohh na igen erre nem gondoltam, bevallom. A gond ott van, hogy a gép dátuma és ideje mindig is jól be volt állítva. Konkrétan, ha felteszek egy programot, most vegyük példának a NOD32-t, akkor ott is ez van: van jónéhány olyan fájl, aminek a módosítás dátuma jóval korábbi mint a létrehozásáé. Szóval ez ebben az esetben nem függ össze azzal, hogy mennyire van beállítva a gép dátuma.

[Szerkesztve]

(#766) moonman válasza Avalon2007 (#763) üzenetére


moonman
titán

egyszerű, ha belegondolsz az eredeti fájl mikor módosult utoljára? amikor a Microsoftnál összefordították a kódot. mikor lett létrehozva (felmásolva a gépre)? amikor telepítetted a rendszert.

bár ezek az 1999-es dátumok nekem gyanúsak. biztos, hogy a Windows telepítésekor nem volt rossz dátum beállítva a biosban?

(#767) zsoi válasza Victor-y (#762) üzenetére


zsoi
senior tag

így igaz.

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#768) Avalon2007 válasza moonman (#766) üzenetére


Avalon2007
tag

Egészen biztos. Lásd a NOD32-es példát. Akinek van ilyenje, próbaverziós, nézze meg a NOD32 programmapájában lévő Install könyvtárban lévő (de jó megaszondom) mfc42.dll és mfcu42.dll meg msvcrt.dll fájlokat. Egyébként gondoltam én is erre amit írtál, hogy a módosítás dátuma az amikor létrehozták a fájl. De akkor hogy lehet, hogy ha én kiírok egy fájt CD-re, az eredetit törlöm a winchesterről. majd a CD-ről visszaírom, akkor ott a visszaírás dátuma szerepel? Nekem csak ezek az ellentmondások fucsák.

(#769) Avalon2007 válasza moonman (#766) üzenetére


Avalon2007
tag

Egészen biztos. Lásd a NOD32-es példát. Akinek van ilyenje, próbaverziós, nézze meg a NOD32 programmapájában lévő Install könyvtárban lévő (de jó megaszondom) mfc42.dll és mfcu42.dll meg msvcrt.dll fájlokat. Egyébként gondoltam én is erre amit írtál, hogy a módosítás dátuma az amikor létrehozták a fájl. De akkor hogy lehet, hogy ha én kiírok egy fájt CD-re, az eredetit törlöm a winchesterről. majd a CD-ről visszaírom, akkor ott a visszaírás dátuma szerepel? Nekem csak ezek az ellentmondások furcsák.

(#770) moonman válasza Victor-y (#762) üzenetére


moonman
titán

szerintem azért ez nem ilyen egyértelmű. egy PII-nél már igaz, hogy rezeg a léc, de egy XP leállított fölösleges szolgáltatásokkal és classic megjelenéssel szerintem még mindig jobban kihasználja a hardvert, mint a 2000. egy próbát azért megér.

(#771) Avalon2007 válasza Avalon2007 (#769) üzenetére


Avalon2007
tag

Bocs, ez kétszer ment.

[Szerkesztve]

(#772) moonman válasza Avalon2007 (#769) üzenetére


moonman
titán

pedig csak valami olyan lesz, amit írtam. most megnéztem Vistában is van olyan fájl, ami 1998 júliusban lett módosítva, létrehozás dátuma pedig 2007 április. (ráadásul 2006 novemberi telepítés)

[Szerkesztve]

(#773) Avalon2007 válasza moonman (#772) üzenetére


Avalon2007
tag

''mikor lett létrehozva (felmásolva a gépre)? amikor telepítetted a rendszert.''
Ez is rendben lenne, csak ezzel meg az a gond, hogy a partíció is meg a kötet is, amin azok a fájlok vannak, amit látsz, 2006. március 22-én lett létrehozva, saját kezűleg. Megint csak ott vagyunk, hogy a fájlt előbb hozták létre, mint az alatt lévő kötetet.
Igazából régóta feltűnt már nekem ez a dolog, de sosem jutottam el odági, hogy bárhol is felvessem a dolgot. De kösz a válaszokat mindenkinek. Ha bárkinek van ötlete még, azt is várom.

(#774) Avalon2007 válasza Avalon2007 (#773) üzenetére


Avalon2007
tag

Kösz mindenkinek.

(#775) Zozzant válasza Avalon2007 (#769) üzenetére


Zozzant
addikt

mert cd-re íráskor úgy írtad fel cd-re hogy az aznapi dátummal írja a cd-re, lehet úgy is hogy a fájl eredeti dátumát megtartja, amikor meg cd-ről lemásolod akkor a hdd-re úgy másolod hogy a másolás dátuma lesz a fájl dátuma...
apropó, ennek mi a jelentősége? mire meggykia játék?:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#776) ftc válasza ftc (#748) üzenetére


ftc
nagyúr

Ez lehetséges?

(#777) PazsitZ válasza ftc (#776) üzenetére


PazsitZ
addikt

Itt elvileg letölthetők a frissítések [link]
Aztán kiírhatod őket...

- http://pazsitz.hu -

(#778) qdak


qdak
addikt

mit tudok csinálni sulis rendszer le van védve se játék se net. knoppix linux megy minden de win alatt mit tok csinálni a tiltással please help

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#779) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Van egy mappa benne másik 2vel valaha mp3mak voltak benne le akarnám törölni, de nem megy... ezt csinálja:[link] aztán semmi lefagy a TC..
Pls help lehet hogy összeszedtem valmi jó kis vírust AVG freet használok nem talál semmit.. ha tudtok jobbat ami ingyen van pls linkeljetek...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#780) PazsitZ válasza MZsoltee (#779) üzenetére


PazsitZ
addikt

chungee problémáját végigkövetve próbáld ki, amiket tanácsoltak neki... [link]

- http://pazsitz.hu -

(#781) MZsoltee válasza PazsitZ (#780) üzenetére


MZsoltee
veterán

Köszi siker! :D

:C :R :C

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#782) .:Richie:.


.:Richie:.
tag

Sziasztok, nekem mindig egy ilyen hibaüzit dob ki: Generic host win32 vagy vmi hasonlot, és ezután megáll a net és az ablakok keretei megvátoznak XPs gombokrol, klasszikus win gombokra.
Ez mitől van és mi lenne rá a megoldás?

(#783) .:Richie:. válasza .:Richie:. (#782) üzenetére


.:Richie:.
tag

Kidobta ismét, igy szol a hiba konkrétan:
A(z) Generic Host Process for Win32 Services hibát észlelt, ezért leáll. A kellemetlenségekért elnézését kérjük.

(#784) GÉPSAS


GÉPSAS
csendes tag

hello

van egy olyan problémám, hogy a gép kb 10 percenként felviszi a procihasználatot 100%ra, és akadozik minden. Ez akkor történik ha a futtatok egy pár alkalmazást (MediaPlayer, játékok, emulátor), amúgy máskor nincs gondja (netezés, winamp...).
A System.exe pörög fel 100%ra. Szerintetek miért van és hogy lehetne ''megjavítani''?
A rendszer WinXPSP2.

köszi

(#785) GÉPSAS


GÉPSAS
csendes tag

bár lehet h akkor id gondja van csak nem veszem észre...

(#786) 3DFan


3DFan
aktív tag

Ha telepítek egy 64 bitre készült programot egy 32 bites winre akkor az fog működni?

(#787) sekli válasza 3DFan (#786) üzenetére


sekli
addikt

nem

(#788) Soak


Soak
veterán

Sziasztok!

Van 3GB ram a gépben , a BIOS is annyinak irja és a CPU-Z is, de atask manager és az everest csak 2GB-t lát, Win XP SP2 . /PAE /3GN hozzáadva a boot-hoz, egyéb ötlet? :(

(#789) ÉM


ÉM
tag

Szevasztok!
Régebben olvastam valahol, hogy vmilyen billentyű-kombinációval úgy tudom a windowst újraindítani, hogy csak az op rendszer indul újra és nem az egész gép. Nem tudja valaki, hogy ezt, hogy lehet?

(#790) kraftxld válasza Soak (#788) üzenetére


kraftxld
nagyúr

/3GB-t kell írni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#791) .:Richie:. válasza .:Richie:. (#783) üzenetére


.:Richie:.
tag

#783-ra valaki megoldást? :F :F

(#792) PazsitZ válasza .:Richie:. (#791) üzenetére


PazsitZ
addikt

Ilyent találtam ezzel kapcsolatban több helyen is: ''Most likely this can be caused by a worm that trys to attack ur PC on port 137/139.''
Máshol is azt írják könnyen lehet féreg.
Virusírtó spyware van a gépeden?
Érdemes lenne valamivel boot-idejű keresést futtatnod, plusz külön spyware írtót szerintem.
(Én avast-ot és spyware terminatort használok mindegyik free az avast-nál annyi, hogy regelni kell)

- http://pazsitz.hu -

(#793) lúzer válasza ÉM (#789) üzenetére


lúzer
veterán

magyarul sima újraindítás? :P

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#794) .:Richie:. válasza PazsitZ (#792) üzenetére


.:Richie:.
tag

Jah, tegnap óta mi is feldobtuk ezt az Avastot (egyfolytában fog vmit), de ez egyben féregirto is? Vagyis szted elég a problémához az Avast is önmagában?
De mióta fent van, ugyanugy kidobja a hibaüzit :((
boot-idejű keresést futtatnod---Az nemtom mi és hogy kell :F

(#795) ollie válasza kraftxld (#790) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csak a Professional verziónál működik. A Home-nál nem lehet mit tenni ez ellen.

***

(#796) PazsitZ válasza .:Richie:. (#794) üzenetére


PazsitZ
addikt

Hát féregírtót azért lehet érdemes mellette használni, bár nálam csak cookies dolgokat talált eddig, tehát jól dolgozik.
A boot-idejű keresés: a virusírtót behozod ott jobb klikk és ott lesz ez az opció. Újraindítja a gépet és boot közben fog ellenőrizni.

- http://pazsitz.hu -

(#797) kraftxld válasza ollie (#795) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem hiszem, hogy home van neki :)

[Szerkesztve]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#798) .:Richie:. válasza PazsitZ (#796) üzenetére


.:Richie:.
tag

Ja igen, ezt reggel megcsinálta a kolléga. Ritkábban is dobja ki a hibaüzit. Csak jobb lenne teljesen megszüntetni. pont most dobta ki megint, szal most ujrainditom)

(#799) Krinya válasza Jadro (#701) üzenetére


Krinya
tag

Változtatsd meg a kiterjesztését az ntuser.dat fájlnak ntuser.man -ra, a felhasználó mappájában (.../Documents and settings/userneve/NTUSER.DAT)

Tudja módosítani a hátteret, ilyeneket, de a következő belépésnél az eredeti állapot lesz.


[Szerkesztve]

Nincs oda nem illő alkatrész, csak gyenge felhasználó

(#800) lúzer válasza Krinya (#799) üzenetére


lúzer
veterán

Jópofa, ezt kipróbálom.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.