Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) Panthera válasza maajsz (#42999) üzenetére


Panthera
őstag

Szerintem itt egyértelműen a fájlrendszerrel van baja. Kérdés, hogy melyik partíción.
Win95 indítólemez? :D Azzal kellene megpróbálni leformázni /s kapcsolóval a meghajtót (hátha helyreállít valamit rajta).
Már nem emlékszem pontosan, hogy hány elsődleges partíciót engedett akkoriban a rendszer, mindkettő az?

[ Szerkesztve ]

(#43002) DS39 válasza maajsz (#43000) üzenetére


DS39
nagyúr

virtualbox nem lenne jobb megoldás ?

(#43003) vilmaboy válasza maajsz (#42999) üzenetére


vilmaboy
őstag

Particionáló progi? Hát ha az easeus partition manager home edition nem csinálja meg, akkor nem látok rá sok esélyt.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43004) maajsz válasza Panthera (#43001) üzenetére


maajsz
senior tag

Fat16-al sem ment, de lehet valóban az a baja, hogy 2 elsődleges parti van rajta.. olyan telepítő cd-m van amin van 95,98,98se ill millenium és egy pqmagic 8 ami nem tudja az egészet fatra formázni, sőt nem is látja h 2 parti van csak errort dob ha megpróbálom a formázást vele.. floppyt lehet bele tolni :DD de honnan szedek win95 indító lemezt meg az meg tudja e csinálni az passz :F

(#43005) vilmaboy válasza DS39 (#43002) üzenetére


vilmaboy
őstag

+1

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43006) vilmaboy válasza maajsz (#43004) üzenetére


vilmaboy
őstag

kösd be egy másik gépbe és azzal tedd rendbe a particiókat. gyorsabb. 1xűbb. persze kell egy másik gép hozzá.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43007) maajsz válasza vilmaboy (#43003) üzenetére


maajsz
senior tag

igen az esasus-al csináltam asszem prof edition, de azzal nem engedi a rendszer vinyot formázni :S, csak amin nincs futó op rendszer..

(#43008) vilmaboy válasza maajsz (#43007) üzenetére


vilmaboy
őstag

még szép :D

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43009) maajsz válasza vilmaboy (#43006) üzenetére


maajsz
senior tag

gép az van 3 is mellette, csak nincs noti vinyo dokkolóm vagy usbés dobozom :DD :W

(#43010) Panthera válasza maajsz (#43004) üzenetére


Panthera
őstag

Az eredményre nem tudok megesküdni, de el tudom küldeni e-mail-ben. Itt van a számítógép asztal-fiókban egy indítólemez. :D

(#43011) zsírsámán


zsírsámán
senior tag

Sziasztok!

Újraraktam egy XP-t, de sajnos nem tudom a netet beállítani. Próbáltam mindenféle varázslót, de lényegében fel sem ismeri, hogy be van dugva a hálózatba. Gondoltam arra is, hogy az alaplaphoz kapott telepítőcd-t felteszem, de nem találom. Tudnátok valami megoldást? Esetleg hol találom meg, hogy milyen alaplap van benne? (A többi gépen minden rendesen működik, tehát azokról le tudnám tölteni a neki szükséges drivereket.

(#43012) maajsz válasza zsírsámán (#43011) üzenetére


maajsz
senior tag

Letöltesz egy everestet (mai nevén AIDA) és az megmondja milyen a lapod, utána tudsz elvileg a lanhoz drivert keresni. Ha már ez a baja :U.. ha meg több gépen egyszerre netelsz, tehát routerrel, akkor nem kell semmit állítgatni.

(#43013) zsírsámán válasza maajsz (#43012) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Köszi, így tényleg sikerült. A következő problémába az SP3 telepítésnél ütköztem, ugyanis azt írja ki a drága, hogy nincs elég hely a meghajtón, holott mindössze 145 GB szabad hely van.

(#43014) vilmaboy válasza zsírsámán (#43013) üzenetére


vilmaboy
őstag

a rendszermeghajtón van enyi? vagy másik partición?

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43015) zsírsámán válasza vilmaboy (#43014) üzenetére


zsírsámán
senior tag

A rendszermeghajtón. Végülis továbbléptem a problémán, letöltöttem egy SP3-ast is tartalmazót és most azt telepítem :D

(#43016) akaido válasza L!NK->Q3 (#42808) üzenetére


akaido
addikt

Nem tudom sikerált-é már +oldást találni, ezért úgy indítok, hogy: kissé késői válaszként több dolgot is megpróbálnék:

1. XP cd-ről "butulva" a Javítókonzolos üzemmódban lefuttatnék egy chkdsk parancsot.

2. Esetleg Linux alapú Boot CD-t is be lehet vetni (Pl Hiren's Boot CD), amiről indítva a betöltést szintén lehet chkdsk-t futtatni a Partition Wizard 7-essel. Lehet virnyákot is keresni, több progi is van a lemezen. Adatmentésre is használható az így indított rendszer.

3. Ki lehet szedni a rosszalkodó XP-t tartalmazó vinnyogót, és másik asztali gépbe beszerelni. A másik gépen működő operációs rendszerről indítva lehet futtatni pl. a víruskeresést, illetve az adatokat is lehet menteni.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#43017) L!NK->Q3 válasza akaido (#43016) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

Helló!
Nem oldódott meg még, és nem is olvastam mostanában ezt a totyikot.
Köszönöm a tanácsot, jövő héten meg is próbálom.

hirenem van, azzal kezdjem vagy a javítással?

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#43018) akaido válasza L!NK->Q3 (#43017) üzenetére


akaido
addikt

Személy szerint a hirennel kezdeném, hátha mégis virnyákos a rendszer.
1ébként a felhasználói fiók sérülése(amit okozhat virnya is v. fájlrendszerhiba) is okozhat hasonló hibát. A hiren sokoldalúsága(virnyazargatás, lemezellenőrzés, adatmentés) miatt választanám azt, ( absz. nem lebecsülve az xp konzolparancsos formát).

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#43019) egon111


egon111
csendes tag

Sziasztok!
Sajnos a haver csinált 1 kis gubancot a laptopon és megroggyant az egész rendszer, de úgy, hogy formázás lett. Szerencsére az előző tulaj lementette a dolgokat 6cd nyi iso ba. A kérdésem az, hogy tudnám 1dvd-re feltenni őket és arról feltenni a rendszert. Ezek a isok vannak a gépen: T60_1of6.iso T60_2of6.iso, T60_3of6.iso, T60_4of6.iso, T60_5of6.iso, T60_6of6.iso, T60_R&R_Bootable.iso, T60_Supplemental.iso, cd re is kiírom ha csak úgy lehet telepíteni csak a sorrendett kéne megsúgni valakinek. Köszönöm előre is a tájékoztatás.

(#43020) maajsz válasza egon111 (#43019) üzenetére


maajsz
senior tag

új win nem jó neki, ha új tulaj vagy úgysem kellenek az ő cuccai nem?
de azzal a progival amivel a isokat csinálta talán.. de gondolom a bootal kezdi után lehet az 1es de nem 100 :DD

(#43021) egon111 válasza maajsz (#43020) üzenetére


egon111
csendes tag

Köszönöm a tájékoztatást, várok még valaki hátha mond még valamit

(#43022) DS39 válasza egon111 (#43019) üzenetére


DS39
nagyúr

kezd a bootable-össel, aztán számosokkal, és a kiegészítéses a végére. (bár valószínűleg úgy is kiírja majd mit rakj be következőnek)

btw jobban járnál egy tiszta win telepítéssel.

(#43023) vilmaboy válasza egon111 (#43021) üzenetére


vilmaboy
őstag

csatlakozom DS39-hez... Rakd vissza azokat az isokat, ha abban voltak mentések. Majd ha fent a rendszer, akkor készíts saját bizt. mentést. A tiszta telepítés valóban jobb gondolat, ha nincs akadálya.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43024) egon111 válasza vilmaboy (#43023) üzenetére


egon111
csendes tag

Köszönöm a segítséget.

(#43025) L!NK->Q3


L!NK->Q3
senior tag

Sziasztok!

Nintedo WII és Windows kérdésem lenne.

Helló!
Haver vett egy ilyen WD külső vinyót.
Szeretné Nintendo WIIhez és PChez is használni
Azt sikerült kiderítenem, hogy nintendo wiinek WBFSre kell formázni. Addig jutottam csak hogz töltöttem le programot és az egészet leformáztam WBFSre
Kérdésem?
Lehetséges Nintendo WIIhez és PChez is használni a vinyót? Ha igen akkor hogyan és mivel tudok két partíciót létrehozni WBFS és NTFS fájlrendszerrel?

Kaptam választ a nintendo topikban:
"en nem ajanlom (senki se ajanlja) a wbfs filerendszert, nagyon sok az adatvesztes. hasznalj ntfs filerendszert rajta wbfs fileokkal (kiterjesztes .wbfs"

További kérdések az alábbiak lennének:

Ez azt jelenti hogy NTFSre formázom és a játkékokat wbfs kiterjesztéssel rámásolom? Így felismeri a WII a wbfs fájlokat a többit meg a windows is látja?
Hogy formázzam meg NTFSre? PQ magic(xp alatt) nem képes rá(eleve azt írja a fájlerndszerre hogy BAD)

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#43026) maajsz válasza L!NK->Q3 (#43025) üzenetére


maajsz
senior tag

Sztem Easeus-t használj, elég egyszerű, nekem mindig tökéletesen műkszik. Azzel ketté is tod partizni, de hogy másik programmal csak az egyik partit le tudod e wbfs-re formázni, nem tudom. De én úgy hallottam van vmi usb loader wiihez ami elvileg látja úgy is ha fat32-re formálod és a 4gigánál nagyobb fájlokat a loader meg szétszedi. Bár ha winnel is használsz nagyobb isokat vagy hd filmeket akkor csak jobb az ntfs.. de az easeus sztem tuti megcsinálja..

(#43027) vilmaboy válasza L!NK->Q3 (#43025) üzenetére


vilmaboy
őstag

Használj Easeus partition master home edition-t. Azzal particionálhatsz és formázhatsz is. Hogy wbfs-t tud e... az tmég nem próbáltímam. Total commanderhez mint ha lenne wbfs plugin, amivel képes látni a wbfs-t, ugyanúgy mint az ext2-3-4-et. kérdezd a barátod ;]

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43028) L!NK->Q3 válasza akaido (#43018) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

Helló!

Hirenen nem találtam vírusirtót, uh maradt a windows repair, elvileg minden működőképes.

Köszönöm!

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#43029) L!NK->Q3 válasza vilmaboy (#43027) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

Helló vilmaboy&LeslieGasp!

Köszi a tanácsot, hétvégén elvileg ki fogom próbálni, jelzek majd

[ Szerkesztve ]

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#43030) akaido válasza L!NK->Q3 (#43028) üzenetére


akaido
addikt

Nem a legfrissebbek, de vannak: Pl: Avira AntiVir Personal (07-12-2011), Malwarebytes Anti-Malware 1.51.1 (07-12-2011), Remove Fake Antivirus 1.82, Spybot - Search & Destroy 1.6.2 (07-12-2011), SuperAntispyware 5.0.1134 (07-12-2011)

Nagyszerű, grat a sikerhez! :C

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#43031) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Sziasztok lenne egy idegesítő problémám!
Nemrég raktam fel a Windows XP-t tehát friss vírusírtó Avast Free és Call of Duty 4 közben fekete képet és befagy és dwwin.exe hibával jön elő és a lapozófájlom is felkúszik kilövés után helyreáll,de csak ennél a játéknál csinálja vírusos nemlehet,mert Spybot-al meg Avast gyorskeresővel is megnéztem és semmi vírust nemmutat.Hiába lövöm ki a dwwin.exe-t meg a registry adatbázisról hiába töröltem ki akkor is megy ez valaki tudná ezt a megoldást?

Képek:

Hiba1

Hiba2

ui: attól is van ha hotmail-on néztem a emailjeimet és nemtudom miért,de hozzávan csatolva az msn-hez és 3 ismerős ír nekem,de valami kínaiul vagyis sztem elkapták az msn vírust csak kiszoktam x-ni őket MSN program nincs feltéve már másfél éve nemhasználok.Igen meg a rammok sem hibásak.

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#43032) maajsz válasza FoLey-v (#43031) üzenetére


maajsz
senior tag

esetleg még valami registry clean-t próbálj meg.. tune up vagy egyéb progik vannak rá :U

(#43033) Zaied


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Friss XP SP3 telepítés után a következő problémába ütköztem többszöri próbálkozás után is:
Vírusirtó telepítése után baromira belassul a windows indítás, ez várható, de szerintem túlságosan is megfogja a gépet (p4 3ghz 1gb ram)
Csak netezni szeretnék rajta de annyira lassú hogy sokszor még ez is lehetetlen rajta:D
De ami zavaróbb hogy a hang elkezd szaggatni amint fönt van a vírusirtó, valamint a netes videók is bármilyen minőségben is nézem, nézném, de nézhetetlen.
A gépre lett telepítve avg, avast, commodo minddel ugyan ezt csinálja de a commodonál jelentkezett a leggyorsabban és avastnál még recsegett is a hang, nem tudom miért?
Driver telepítés után tökéletesen megy és ilyen hangszaggatás téren már találkoztam olyan gépnél is ahol nem volt vírusirtó a gépen.

Ez csak azért idegesít mert van egy p3 mas dell laptopom azon szebben fut:D

Mi lehet a probléma?
Valaszokat előre is köszönöm.

(#43034) FoLey-v válasza maajsz (#43032) üzenetére


FoLey-v
addikt

CCleaner-t használtam idáig megnézzem még a tune up utillies 2011-est ha azsemjó akkor nincs más választásom rendszer újrarakás

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#43035) Zaied válasza FoLey-v (#43034) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

ccleaner volt rajta nem lett jobb, 30percnél nem idősebb rendszer, hova rakjam még újra:D?

(#43036) FoLey-v válasza Zaied (#43035) üzenetére


FoLey-v
addikt

de az idegesít,hogy kifagy a cod 4 és dwwin.exe hibával és a lapozófálj is felkúszik 1,5gb-ra vagy a TeamSpeak 3 használat közben csinálja,mert délután még nemcsinálta amikor játszottam,de most ts3-zok közben lefagy.
A másik a pagefile 1,6GB és a rammom 1GB-os ez normális?

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#43037) Zaied válasza FoLey-v (#43036) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Átkapcsolhat virtuális memóriára, de szerintem akkor se túl normális hogy ennyit eszik.

(#43038) Visormail válasza FoLey-v (#43036) üzenetére


Visormail
addikt

dwwin.exe-t ne akard kilőni, a rendszer része méghozzá a hibajelentéshez van köze, szóval valami más baj lehet. Nézd meg az eseménynaplót, hátha ott kiderül hogy konkrétan mi okozza a hibát. Kapcsold ki ideiglenesen az avastot és úgy is próbáld ki a codot meg amivel előjön a jelenség. Esetleg javaslom kipróbálásra az avira-t is.

Zaied: nem betárcsázós interneted van router nélkül? Mert ha igen akkor mondom tovább.
A netes videók szerintem az egyre szarabb flash player miatt akadoznak, innen szedd le ezt az utolsó még aránylag normális verziót és próbáld ki így is (a benne lévő uninstaller-t használd először, aztán tedd fel a win és a winax végűeket).

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#43039) FoLey-v válasza Visormail (#43038) üzenetére


FoLey-v
addikt

Az eseménynaplóban néztem a Rendszernél 20:11 kor akkor codoztam és eztírja "A(z) TuneUp Utilities Service szolgáltatás váratlanul leállt. Ez a(z) 1. alkalommal fordult elő",de a registry adatbázisban már rég kitöröltem akkor újra mükődésre kényszerítem

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#43040) Dusee


Dusee
őstag

üdv!
lenne egy kérdésem.
adott egy XP, amin elvan mentve egy wifi jelszó, amit ki szeretnék deríteni.
van-e rá mód/lehetőség, hogy ezt megtegyem?
az elmentett wifi tulajdonságainál ki van pontozva a jelszó, és látszólag semmi lehetőség nem volt ennek eltüntetésere.

szerk: egy WPA2-es kódról van szó.

köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#43041) Visormail válasza Dusee (#43040) üzenetére


Visormail
addikt

WirelessKeyView

Advanced Password Recovery

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#43042) Dusee válasza Visormail (#43041) üzenetére


Dusee
őstag

az elsőt próbáltam már, de az csak hex kódot adott vissza, azt meg nem tudtam használni :F
a másodikra ránézek majd, köszönöm :R

(#43043) L!NK->Q3 válasza akaido (#43030) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

Hol találom meg őket? Később még jól jöhet...

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#43044) Visormail válasza Dusee (#43042) üzenetére


Visormail
addikt

A key (Ascii) oszlopban írja a jelszavakat [link], ha ott nem tudja mutatni arra ilyet ír:

When you type a WPA-PSK key in Windows XP, the characters that you type are automatically converted into a new binary key that contains 32 bytes (64 Hexadecimal digits). This binary key cannot instantly be converted back to the original key that you typed, but you can still use it for connecting the wireless network exactly like the original key. In this case, WirelessKeyView displays this binary key in the Hex key column, but it doesn't display the original key that you typed.

L!NK->Q3: ha bootolás után elindítod róla a MiniXP-t akkor abban elindítod a HBCD menu-t és ott lesznek a Programs/Antivirus menüben. Lehet frissíteni is őket, csak előbb netet kéne csinálni neki. Indítsd el az asztalról az internet explorert és automatán megcsinálja a kapcsolatot, ha nem router nélküli betárcsázós neted van.

Ha leszeded valamelyik antivírus boot cd-jét pl Kaspersky Rescue Disk 10 (de van avirának, bitdefendernek, avgnek, stb) akkor az is tudja magát frissíteni keresés előtt.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#43045) L!NK->Q3 válasza Visormail (#43044) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

Szia!

Köszi, elarakom ezt a HSZt hátha kell még.

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#43046) FoLey-v válasza Visormail (#43038) üzenetére


FoLey-v
addikt

Jelentem 2 órán át bírta kifagyott dwwin.exe-vel megnéztem az esemény naplót és semmit nemír úgyérzem,h ebből win reinstall lesz

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#43047) vilmaboy válasza FoLey-v (#43046) üzenetére


vilmaboy
őstag

lehet jobban jársz. egy döglött oprendszert sok esetben már 1xűbb újrahúzni.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43048) Visormail válasza FoLey-v (#43046) üzenetére


Visormail
addikt

A többi amit írtam? "Kapcsold ki ideiglenesen az avastot és úgy is próbáld ki a codot meg amivel előjön a jelenség. Esetleg javaslom kipróbálásra az avira-t is."

vilmaboy: úgy kezdte ő is hogy nem rég rakta fel, tehát nem hiszem hogy annyira döglött lenne maga a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#43049) vilmaboy válasza Visormail (#43048) üzenetére


vilmaboy
őstag

ez oksa, de ha az oprendszer összerakásakor valamiért megomlott, akkor teljesen mindegy, hogy mióta van fent. 1 napos win is lehet reccsen.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43050) FoLey-v válasza Visormail (#43048) üzenetére


FoLey-v
addikt

most kikapcsoltam avastot és most nem produkál ilyeneket vagyis fél óráig játszottam vele lehet,h a vírusírtó akasztja meg a játékot

vilmaboy Nemlehet döglött az oprendszerem ha a spybot nemmutatt semmi kémprogramot meg semmi vírust lehet valamelyik program megakasztja

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.