Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) ViragL


ViragL
tag

Üdv,

érdekes problémába futottam, nemtudok vele mit kezdeni, esetleg valakinek valami ötlete?
Tehát, minden ftp-t, http-t használó programom véletlenszerüen ''elveszti a fonalat'', értem ezalatt, hogy megszakad a letöltés a böngészőben, a letöltéskezelőben, az ftp kliensben (ha én vagyok az ftp szerver akkor is). Miközben a net kapcsolattal semmi baj nincs( a messenger, skype, uTorrent gond nélkül elvan) sávszélesség megvan..mégis mintha ''time out'' lenne..
A support szerint a modemig minden rendben. Volt modem reset, winXP újratelepítés és a probléma továbbra is fennál (''csupasz'' winXP-n is, vagyis nem okozhatja aproblémát a tűzfalam, vírusírtóm stb)

Respect annak, aki tud vmi érdemlegese mondani a témában. :R

MOD: igyekeztem értelmesen fogalmazni, remélem sikerült valamennyire :D

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1952) bobsys válasza ViragL (#1951) üzenetére


bobsys
addikt

hazudik a support, fagy a modemed, van kapcsolat, úgy néz ki mintha minden ok lenne, de nem forgalmaz

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1953) polip


polip
addikt

üdv!

tudom 100x kitárgyalt sztori, de a szokásos megoldás nem segít

gond: hiányzó ntldr

nagyobb gond: fixboot, fixmbr nem segít...

ilyenkor mit kell tenni? nem szeretném újrarakni,,,

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1954) polip


polip
addikt

senki?

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1955) hruodnand válasza polip (#1953) üzenetére


hruodnand
senior tag

Nálam két napja volt ugyanez. Mivel elk*rtam egy kicsit egy másik oprendszerrel. Én újra installáltam a gépet. Nekem ez egyszerűbnek tűnt. Nálam se segített a fixboot és a fixmbr. Pedig szenvedtem vele egy ideig. :U
MOD: itt van egy megoldás menet [link]
mondjuk rajtam ez se segített volna szerintem. Mivel mindegyik fájl a helyén volt és mégsem boot-olt.

[Szerkesztve]

(#1956) SLYM


SLYM
veterán

elindítok egy KRESZ-el kapcsolatos progit és a win-em azt írja ki, hogy 16 biten nem tudja ezt futtatni. mit kell csinálnom hogy fusson?

(#1957) headhunter


headhunter
addikt

Milyen programmal lehet megváltoztatni 1 program (exe) fájl, hozzárendelt ikonját? :F

(Régebbi verzióban más ikon tartozott a programhoz és a mostani nem jó!)

Olyan programot keresek amellyel, bármelyik .exe, futattható fájlnak, megváltozatható az eredeti ikonja!

[Szerkesztve]

(#1958) rdi válasza SLYM (#1956) üzenetére


rdi
veterán

16 biten? Milyen számítógéped van neked?
De lehet, hogy csak a színmélységgel van a baj.

Fej! Tor! Potroh!

(#1959) SLYM válasza rdi (#1958) üzenetére


SLYM
veterán

''16 bites windows programot nem tud futtatni'' ezt írja ki a progi. nem tudod mi kell ehez hogy ez elinduljon?

milyen gépem van? elég jó ahoz, hogy ennek el kellene futni rajta. amúgy az adatoknál láthatod milyen

[Szerkesztve]

(#1960) PazsitZ válasza SLYM (#1959) üzenetére


PazsitZ
addikt

Valamilyen emulátorra lesz szükséged a futtatásához pl.:[link]

- http://pazsitz.hu -

(#1961) SLYM válasza PazsitZ (#1960) üzenetére


SLYM
veterán

esetlegh tudnál adni egy konkrét linket? nem találom ezt a virtual dost a guglében

(#1962) PazsitZ válasza SLYM (#1961) üzenetére


PazsitZ
addikt

Az igazság az hogy ezt konkrétan nem ismerem. Amiket ismerek azok dos emulátorok (dosbox[link], D-fend[link])

- http://pazsitz.hu -

(#1963) rdi válasza SLYM (#1959) üzenetére


rdi
veterán

a futtatás win 95 módban sem megy?
jobb klikk tulajdonságok kompatibilitás....

Fej! Tor! Potroh!

(#1964) SLYM válasza rdi (#1963) üzenetére


SLYM
veterán

nem sajnos. az előző 2 progi meg nekem kínai. na mindegy keresek másik KRESZ kérdések progit

(#1965) polip válasza hruodnand (#1955) üzenetére


polip
addikt

sikerült megoldani, thx :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1966) Cicero


Cicero
őstag

Hello

[kép]

Azokat hogy lehet kiírtani?

(#1967) lúzer


lúzer
veterán

945P/ICH7 -hez tud valaki Intel SATA AHCI Controller Drivert?
Mármint honnan lehet letölteni, hogy befésüljem a XP/W2000 telepítőlemezébe?
nlite-al.

Kösz
UI: tudom hogy béna vagyok, meg google de egyszerűen nem találom

[Szerkesztve]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1968) Jokko


Jokko
tag

Üdv mindenkinek!
Az lenne a problémám, hogy halódott egy pár napja a tápom, nem megfelelő volt az áramellátás, és ennek a rendszervinyom látta kárát.
A helyzet most az, h kicseréltem a tápot, indítanám az xp-t, de az nem indul el, mert van egy pár sérült szektor a lemezen. A következő hibaüzenettel küld el:
''Stop: c0000218 {Hibas Rendszerleiofájl}
A rendszerleíró nem tudja betölteni a következő struktúrát (fájlt) : (\SystemRoot\System32\Config\Sofware), illetve annak naplóját vagy egyik változatát
Sérült, hiányzik, vagy nem irható
A fizika memória listázása...
A fizikai memóriakiiratás kész
További segítséget....''

Kérdésem az lenne, hogy megmenhető-e még az xp-m és ha igen, akkor hogyan?
A válaszokat előre is köszönöm!

(#1969) sszever válasza lúzer (#1967) üzenetére


sszever
őstag

Esetleg az alaplapod gyártójánál nézted már?
No meg a chip gyártójának honlapja? (www.intel.com)

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#1970) BigBadPlaYeR válasza Jokko (#1968) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Hi!

Még ha esetleg meg is lehetne menteni, gyanítom jobban jársz, ha egy LIVE CD-vel lemented a partíción (vagy még inkább az egész meghajtón) lévő fontos adatokat és leformázod. Lehet az lenne az igazi, ha win installkor teljesen le is vágnád a partíciókat és újakat hoznál létre.

Azért még ne ess neki nagyon hirtelen, hátha valaki tud okosabbat!

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1971) Cicero


Cicero
őstag

nos senki semmit? registriben sehol sem lehet kiírtani?

(#1972) hruodnand válasza Cicero (#1971) üzenetére


hruodnand
senior tag

ShexView

(#1973) Cicero válasza hruodnand (#1972) üzenetére


Cicero
őstag

thxvm

(#1974) Pilla


Pilla
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném!Feltelepítettem egy gyári XP-t de ez már más helyen regisztrálva volt letelt a 30 napos aktiválási idő de én nem regisztráltam és nem is aktiváltam és ezért a Windowsomot blokkolta .Tudnátok abban segíteni hogy hogy tudnám formatálni a gépemet mert se start menüm se semmi csak az internetet tudom használni a Windows weblapon keresztül.Mihamarabbi segítségeteket előre is köszönöm! :W

Pilla

(#1975) hruodnand válasza Pilla (#1974) üzenetére


hruodnand
senior tag

boot floppy --> format c: :)
vagy XP lemezről bootolsz és letörlöd az adott partíciót vagy formázod. Ha ment az XP telepítés, akkor ennek is mennie kellene.

(#1976) Goatman


Goatman
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Lenne egy súlyos és valószínleg helyrehozhatatlan problémám de azért szeretném biztosra tudni mielőtt bele kell törődjek. A gépemen WinXP Home van (volt..) egy 200GB-os HDD 8GBos rendszerpartícióján. Teljesen jól működött tegnapelőttig amikor is filmnézés közben halálra fagyott...végül is meleg van meg napok óta ment már a gép gondoltam belefér...mivel mást nem tehettem kikapcs és vártam 1-2 órácskát. Újra bekapcsolva a gépet meglepődtem mikor fél perc után újra ez történt..és a többi reset után is szinte mp-re pontosan ugyanakkor ledermedt a rendszer. Gondoltam újratelepítek kb háromnegyed éve nem volt már csodáltam is h eddig túlélte az OS. A friss netre még nem engedett rendszeren lefuttattam a relatíve friss vírus és spyware írtókat..no result. Mivel 2002es az XP telepítőm ezért első alkalommal engedélyezni szoktam az auto frissítést utána kilövöm... Szóval drivereket telepítem, aztán netre fel Windows Update nekilódul vagy 80 frissítés...azaz csak nekilódulna mert azonnal szétfagy...na mondom mostmár legalább tudom mi okozta...kilőném az egész updatet kövi restartkor de nem jutok el odáig hisz fél perc alatt jóformán a gép se áll fel. Próbálkozom csökkentett móddal..semmi ugyanaz történik..nem tudom kilőni sehogyse...Még 1x újraraktam ezúttal telepítéskor letiltva már az auto update-t...nah gondoltam tökjó megoldottam..de nem következő mostmár szabályosra sikeredett indításkor megint ez... :W :W :W :W Eddig az egyetlen örömöm az volt h a 190GBos másik partícióm túlélt mindent. Kicsit eldurrant az agyam gondoltam teszem be megint a telepítőt..de itt hibáztam ugyanis véletlen win98se boot cdt raktam be..kétségbeesetten próbáltam kilépni de már elkezdett mindent átdolgozni fat32re :F Aztán végül mielőtt bármibe komolyan belekezdett vna sikerült megszakítanom leállítanom a gépet. Na ugye itt sejthetitek mi történt..az XP telepítő mire elindult egybe látta a C:P százkilencvenakárhány mega formázatlan cuccnak. Szóval akkor elveszett most az egész D: visszavonhatatlanul? (Úgy hagytam a gépet nem folytattam semmit, hanem kölcsönkértem 1 másikat és most is arról írok) Vélemény? (azon kívül h csunyán elb*sztam :( )
Előre is köszi

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#1977) hruodnand válasza Goatman (#1976) üzenetére


hruodnand
senior tag

Egy Everestet tegyél fel vagy BIOS-ban nézd meg a feszültség/hőmérséklet értékeket.

(#1978) kraftxld válasza Goatman (#1976) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Rakd be a beteg vinyót a mostani működő gépbe, majd getdataback for ntfs-t neki. [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1979) Godspeed


Godspeed
tag

Sok évnyi párkapcsolat a Windows-zal kezdem nem érteni szegényt. :W
Barátom gépén a Windows XP 2,5GB körül van, nekem pedig már 5-nél tart. Hasonlóan frissítjük rendszeresen, de valahogy van egy érzésem, hogy megtartja magának a régi verziókat frissítések után. Persze, lehet hogy tévedek.

Tudna valaki ebben segíteni, hogyan nyerjek vissza némi szabad helyet tőle?

Előre is köszönöm a válasz(oka)t!

(#1980) Benmartin válasza Godspeed (#1979) üzenetére


Benmartin
senior tag

(#1981) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Valaki azt mondta nekem,hogy a Windows rendszer visszaállítást ki kell kapcsolni mert semmit sem ér,csak terheli a gépet.Szerintetek ez így van,vagy van köztetek olyan is akin tényleg segített ez a segédeszköz?Kösz.(nálam ki van kapcsolva :F )

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#1982) Pilla válasza hruodnand (#1975) üzenetére


Pilla
csendes tag

Köszi hogy megpróbálsz segíteni de mit jelent a bootolás?
Ha berakom a gyári XP-t a lemezt pörgeti a meghajtó, de semmi ne jelenik meg a monitoromon.Nincs se Start lapom se total commanderem, se tálcám.Az nem lehet hogy a gyári XP letiltotta a bioszt mert nem regisztráltam?
Mégegyszer köszi hogy időt szakítasz rám!
Pilla

(#1983) föccer válasza Pilla (#1982) üzenetére


föccer
nagyúr

A biost nem tiltja le az szinte száz.

Ha berakod a lemezt, akkor elvileg lemezről is be kellene bootolnia a gépnek. Valószínűleg azért nem teszi, mert nincs beállítva a bios-ban, hogy előként az optikai meghajtóról bootoljon.

Ezt úgy tudod beállítani, hogy amikor bekapcsolod a gépet, és az elkezd bejelentkezni, és megjelenik az a felirat, hogy: press DEL to enter setup... vagy valami hasonló, akkor megnyomod a DEL billentyűt ( vagy amit kiír). Ekkor mejelntkezik a BIOS vezérlőfelülete. Itt meg kell keresned az Advanced setup részt, ahol meg kell keresni a boot prority, vagy valami hasonló nevű menüpontot. Itt be kell állítanod, hogy a first boot, aza cd-ről történjen. Ha ez megvan, akkor mentéssel kilépsz, majd az újraindítás után a lemezről bootolnia kell a telepítőnek, amit már meg tudsz oldani :)

Sok sikert

üdv.: föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1984) hruodnand válasza Pilla (#1982) üzenetére


hruodnand
senior tag

föccer leírta a teendőket. Annyit fűznék hozzá, hogy az F11-es gomb lenyomásával is elő lehet hozni némelyik alaplapnál. Mikor bekapcsolod a gépet, akkor nyomogasd az F11-et fél másodpercenként, majd előjön egy ablak, ahol ki tudod választani, hogy melyik eszközről szeretnél bootolni.

(#1985) lúzer válasza sszever (#1969) üzenetére


lúzer
veterán

Néztem de nem találom.
Fontos lenne ezért mégegyszer:

945P/ICH7 -hez tud valaki Intel SATA AHCI Controller Drivert?
Mármint honnan lehet letölteni, hogy befésüljem a XP/W2000 telepítőlemezébe?
nlite-al.

ICH7M-et és R-t találtam, esetleg az is hsználható?
help mí w guruk!

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1986) Calibos válasza Hasaggymeg (#1981) üzenetére


Calibos
addikt

Vírusirtás esetén ajánlott/kell kikapcsolni. Egyébként egyszer nekem nagy szolgálatot tett. Rendszer visszaállítás után volt hajlandó rendesen működni a gép!

Arról még nem halottam hogy terheli a gépet!



(#1987) PazsitZ válasza Hasaggymeg (#1981) üzenetére


PazsitZ
addikt

Én úgy szoktam hogy csak a rendszervinyón hagyom bekapcsolva és ott is minimumra húzom. Néha segíthet.
A gépet hely szempontjából terheli max.

[Szerkesztve]

- http://pazsitz.hu -

(#1988) [HUN]Zolee


[HUN]Zolee
senior tag

Üdv.

Random időnként feldobja ezt az ablakot és megszakad a netkapcsolat, és csak újraindítéás segít.Valakinek ötlet?

[kép]
[link]

[kép]
[link]

[kép]
[link]

[Szerkesztve]

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#1989) Macilaci457


Macilaci457
őstag

A következő a kérdésem:

Hogyan lehet kikapcsolni hogy a windows írkáljon egy külső meghajtóra, amiről általában csak adatot olvasok, de amikor sleep módba kapcsolom a gépet, és lekapcsolom a meghajtó tápját, néha elfelejtem, és azt az üzenetet kapom bekapcsolásnál, hogy a windows nem tudta menteni a J: összes adatát, és az adatok elvesztek....

Az egy dolog, hogy külső meghajtót el kéne távolítani, de miért ír rá a windows, ha én nem csinálok vele semmit?

(#1990) hruodnand válasza [HUN]Zolee (#1988) üzenetére


hruodnand
senior tag

Vírus és Spyware keresés volt?

(#1991) hruodnand válasza Macilaci457 (#1989) üzenetére


hruodnand
senior tag

Gondolom azért ''rinyál'', mert nem szabályosan távolítottad el az eszközt. Lent, jobb oldalt a talcán tudod eltávolítani az eszközt. Először távolítsd el, majd aztán rakd Sleep módba.

(#1992) föccer válasza Macilaci457 (#1989) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha eltávolítható eszköznek állítod be, ahhol elvileg tiltva vagyok a késleltetett visszaírás a lemezre, és akkor (elvileg) nem szabadna, hogy ilyen baj legyen.

üdv.:foccer

ps: mindjárt megkeresem neked a hogyant is :)

mod:

Eszközkezelőben, a házirendeknél kell kivenni egy pipát a gyorsítótárazás engedélyezése elől.

[Szerkesztve]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1993) [HUN]Zolee válasza hruodnand (#1990) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

volt

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#1994) Pilla


Pilla
csendes tag

Beléptünk a BIOS-ba, onnan az Advanced Setup-ba, ahol a 1st Boot Device mellett a CDROM felírat van.
Visszaléptünk a Boot menübe és itt van egy olyan panel ahol a következő a felírat: Select First Boot Device. És itt a FLOPPY 1,44 MB 3 1/2 van.
Nem ez a gond?Ezt nem lehet átállítani valahogy cd-re?
Nagyon köszi előre is a segítséget!!!!Rendesek vagytok!
Pilla

(#1995) hruodnand válasza [HUN]Zolee (#1993) üzenetére


hruodnand
senior tag

Egyéb internetet használó programok? Tűzfal, antivírus stb letíltása után is kidobja ezt az ablakot?

(#1996) Dr. Romano válasza [HUN]Zolee (#1988) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hali!

Nálam is volt ez a gond régebben, de egy javítás nálam megoldotta a problémát.
Elküldöm neked e-mailben (amit az adataidnál találtam).

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#1997) hruodnand válasza Pilla (#1994) üzenetére


hruodnand
senior tag

Régi lapoknál a ''+'' és a ''-'' gombal lehet a num lock-on. Fontos, hogy mikor kilépsz, akkor F10-el tudod elmenteni a beállításokat, ha jól tudom. :)

(#1998) Calibos válasza [HUN]Zolee (#1993) üzenetére


Calibos
addikt

Szerintem szoftverütközés a gond!
(remélem érted mire gondolok…)

(#1999) Pilla válasza hruodnand (#1997) üzenetére


Pilla
csendes tag

Megpróbáltam ezt a lehetőséget, de nem csinál semmit!Nem tudom továbbra sem átállítani.
Várom a többi lehetséges megoldást!
Köszike!
Pilla

(#2000) [HUN]Zolee válasza hruodnand (#1995) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

teljesen friss rendszernél is csinálja, amikor még nincs fent semmi olyan.
Avastot most telepítem hátha az talál valamit.

Calibos :
Hát nemnagyon, azt meg hogy mit tudnék ellene tenni végképp lövésem sincs :B

[Szerkesztve]

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.