Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) kraftxld válasza Fasirth (#46000) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A hibaüzenet nélkül eléggé lottó szerű módon lehet csak a javalatokat mondani....

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#46002) Fasirth válasza kraftxld (#46001) üzenetére


Fasirth
csendes tag

hibaüzenet a következő:

J:/ nem elérhető

I/O eszközhiba miatt nem elérhető..

valami ilyesmi...

(#46003) Fasirth


Fasirth
csendes tag

J nem érhető el
I/O eszközhiba miatt nem lehetett a kérést végrehajtani

PONTOSABBAN!! :)

(#46004) Visormail válasza Fasirth (#46003) üzenetére


Visormail
addikt

Ez nem hiszem hogy vírus. Másik gépen is próbáltad?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#46005) Fasirth válasza Visormail (#46004) üzenetére


Fasirth
csendes tag

Odáig még nem jutottam el bújtam a fórumokat...minden megoldást megcsináltam....de azt az 1et még nem....

(#46006) zotyesz66 válasza Met (#45999) üzenetére


zotyesz66
őstag

Olyan ISO-t próbáltam, amiben idén februárig benne voltak. Az sem frissített.

(#46007) codec


codec
senior tag

Üdv!

Olyan problémám lenne, hogy Win Xp-t IDE módban telepítettem, és újratelepítés nélkül szeretném Sata(Achi)-ra állítani. Win 7 alatt egyszerű a dolog (registry-s átírással), de Xp alatt hogy kell megcsinálni?
Előre is köszi!

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#46008) Met válasza zotyesz66 (#46006) üzenetére


Met
nagyúr

Hmm, akkor azt hagyd úgy, szerintem most már annyira fontos frissítés nem fog jönni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#46009) brd válasza codec (#46007) üzenetére


brd
nagyúr

A hozzáértésedtől függően a lehetetlen szintet is elérheti a megoldás. ;) Milyen vezérlő? Ha Intel, akkor a Thinkpad topicba írtam konkrét megoldást az utóbbi 2 évben valamikor (keress rá az én hozzászólásaimra, és az Intel szóra). Más vezérlőnél más lehet a megoldás. Ha simán átkapcsolod, lefagy az XP? Más vezérlő van az alaplapon, vagy csak az, amit át akarnál állítani?

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#46010) codec válasza brd (#46009) üzenetére


codec
senior tag

Üdv!
Simán, ha átkapcsolom kékhalált dob.
Intel ich 9-es vezérlő van rajta.
Thinkpad topicot átnézem..

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#46011) Lenry válasza codec (#46010) üzenetére


Lenry
félisten

XP alatt is ugyanaz a registry átírás a dolgok menete

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#46012) brd válasza Lenry (#46011) üzenetére


brd
nagyúr

Kivéve, hogy nincs msahci, azaz a jó drivernek is már a rendszerben kell lennie, amikor AHCI-re állítod.

The only real valuable thing is intuition.

(#46013) DZs


DZs
senior tag

Lassan töltődő alkalmazások (főleg böngészők) és állandóan pörgő merevlemez (nem töredezett) mi lehet az oka?
Köszönöm a tanácsokat!

(#46014) kispx válasza DZs (#46013) üzenetére


kispx
addikt

Vírusmentes a gép?

(#46015) Penramoon


Penramoon
újonc

Hali mindenki!

Egy új problémával nézek szembe mivel azelott még sosem. Az ismerosom gépére szeretnék 1 vindows XP-t rátelepíteni de nem tudom mert windows 7 van rajta. Nagyon lassu a gép és régi ezért fontolgatom az a régebbi op rendszer telepítését.

A gép adatai CCleaner szerint

MS windows 7 32-Bit
Intel Pentium Dual CPU T2370 @ 1.73 GH, 1.00GB Ram, Mobile Intel 965 Express lapkakészlet család.

Sztem ezek a feltételek nagyon kevesk és az XP jobb lenne rajta. Ha igen akkor viszont kellene a segítségetek hogy hogyan tudom rátelepíteni a BIOSban próbálkoztam ott sem engedi. Aztán cdrol sem most ujra raktam a win 7 et de a gép még mindig nagyon lassú.

Mi lenne a legjobb megoldás?
:))

(#46016) Jarod1 válasza Penramoon (#46015) üzenetére


Jarod1
addikt

mennyi Ram van benne?

tegyél be mini pe cd-t formázd a rendszer részt...

(#46017) Penramoon válasza Jarod1 (#46016) üzenetére


Penramoon
újonc

1.00 gb ram
:))

(#46018) Penramoon válasza Penramoon (#46017) üzenetére


Penramoon
újonc

Szóval ki mit tenne_? :F

(#46019) brd válasza Penramoon (#46018) üzenetére


brd
nagyúr

A memóriabővítés nem megoldható? Mert 2+GB-tal már használható a Win7, alatta kínszenvedés (lesz, ha az ablakok nézegetésén kívül másra is használnád).

The only real valuable thing is intuition.

(#46020) Pikaa


Pikaa
aktív tag

Sziasztok!

Van egy merevlemezem ,ami két felé van osztva. Ezt hogyan tudnám egyesíteni,hogy csak egy legyen?

(#46021) kispx válasza Pikaa (#46020) üzenetére


kispx
addikt

Töröld az egyiket, majd a másikat méretezd át.

(#46022) ViharVadász válasza Penramoon (#46018) üzenetére


ViharVadász
őstag

Szia!
Én inkább XP-t tennék erre, a hardverek láttán.

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#46023) Lenry válasza Pikaa (#46020) üzenetére


Lenry
félisten

valamilyen partíciókezelővel (pl Easeus Partionion Manager) törlöd legalább az egyik partíciót róla (lehetőség szerint a hátsót) és hozzácsapod a meglévőhöz. értelemszerűen ekkor elvesznek a törölt partícióról az adatok.

másik megoldás, hogy mindkét partíciót törlöd, és létrehozol helyettük egy újat, de ekkor ugyebár mindkét partícióról eltűnnek az adatok.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#46024) Pikaa


Pikaa
aktív tag

@ Lenry & kispx: Köszönöm srácok,sikerült megoldani. :R

(#46025) DZs válasza kispx (#46014) üzenetére


DZs
senior tag

Igen, vírus és kémmentes a gép.

(#46026) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Sziasztok!

Ismerősöm laptopját kéne megheggesztenem, mert teljesen elszállt róla a windows. Eddig oké is lenne, de windows telepítésnél nem lát particiót, csak törölni lehet. Ha meg törölni próbálok akkor kék halállal elszáll az egész és kezdhetem elölről. Valakinek van ötlete? Köszi

(#46027) Lenry válasza BoneDragon (#46026) üzenetére


Lenry
félisten

haldokló vinyó

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#46028) BoneDragon válasza Lenry (#46027) üzenetére


BoneDragon
veterán

Sajnos az lesz az. Windows 7 telepítővel is próbáltam, azzal se lehetett formázni, se semmit. Ennek annyi.

(#46029) guftabi96


guftabi96
addikt

sziasztok!

hogy lehetne azt megoldani, hogy testvérem ne tudjon letölteni a korlátozott fiókjában.
Úgy látszik, hogy hiába van a korlátozott fiók, így is megtalálja a kiutat, hogy tudjon élni ''függőségének''
ami nem más mint a minecraft.
Java kell a futtatásához, de mivel az nekem is kell, így muszáj, hogy fent legyen a gépen, így neki csak le kell tölteni egy klienst attól a csapattól ahol játszik.
Nem egyszer elbeszélgettünk vele, de nem lehetünk mindig ott mellette, hogy figyeljük, hogy éppen mit csinál, és ez így nem mehet tovább, hogy minden idejét ennek szenteli, és a tanulás meg nem megy.
A gépet nem tilthatjuk el tőle, mert gyűjtőmunkához stb jól jön.
Várom tanácsaitokat.
Bármi szóbajöhet (programok, windows xp-n belüli megoldások, stb, akár fizetős program is, ha erre szükség van.)

#KeepFightingMichael

(#46030) Lenry válasza guftabi96 (#46029) üzenetére


Lenry
félisten

A gépet nem tilthatjuk el tőle

egészen 100%-ig biztos vagyok benne, hogy a tanuláshoz baromira nincs rá szüksége.
utána Minecraftozhat.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#46031) Torry


Torry
addikt

Sziasztok!

SP2-es XP kulcsom van, és szeretnék csinálni egy összes frissítést tartalmazó telepítőt, mert 1 év mire feltelepítgeti, a netről tölthető integráltakat meg nem engedi az sp2-es kulccsal telepíteni.
Hogyan oldható ez meg?

Extra kérdés: áramszünet után újra kellett már sokadjára az xp-t mert csak csökkentett módban hajlandó utána indulni. Ez mennyire normális? :D

Köszi!

(#46032) #90933760


#90933760
törölt tag

Üdv.

Ütemezett feladatként volt beállítva egy program indulása, mert alapból nem tudja a rendszerrel való indulás funkciót. Volt a fióknak jelszava, ezt kérte az ütemezett feladat létrehozásakor is. Azóta kikapcsoltam a fiókhoz a jelszót, viszont így nem indul el a program se, hiába van ütemezve. Ha visszakapcsolom a jelszót a fiókra akkor meg fut. De nekem meg nem kell, mert nem akarok minden bekapcsolásnál jelszót írogatni... De így meg a progi nem indul el. Ötlet?

(#46033) brd válasza #90933760 (#46032) üzenetére


brd
nagyúr

Futtatásba: control userpasswords2, értelemszerűen pipa ki, jelszós user beír, újraindít, örül.

The only real valuable thing is intuition.

(#46034) Visormail válasza brd (#46033) üzenetére


Visormail
addikt

Vagy az ütemezett feladat tulajdonságaiba átállítja arra, hogy csak akkor fusson ha be van jelentkezve.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#46035) HollyBoni


HollyBoni
veterán

XP 64 bit-et próbálok telepíteni pendrive-ról. 1 HDD van a gépben, több részre partícionálva, csak ez a rendszer menne fel rá. Miután felrakta, ezt a hibaüzenetet kapom indításnál:

Windows could not start because of a computer disk hardware configuration problem. Could not read from the selected boot disk. Check boot path and disk hardware. Please check the Windows documentation about hardware disk configuration and your hardware reference manuals for additional information.

Ötlet? A HDD-vel semmi gond nincs.

AHCI módban akarom feltelepíteni, drivereket integráltam a telepítőbe.

[ Szerkesztve ]

(#46036) Visormail válasza HollyBoni (#46035) üzenetére


Visormail
addikt

[link]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#46037) HollyBoni válasza Visormail (#46036) üzenetére


HollyBoni
veterán

Más volt a problem, elcseszte a kiírást pendrive-ra 2 program is. Yumival működött.

(#46038) Tibitabi


Tibitabi
tag

Sziasztok!
Az egyik nap töröltem a D:\ partíciómról Shift+Delete -vel egy 4Gb -os könyvtárat, melyben néhány fájl volt (,hogy ne helyezze a Lomtárba.)
Az a gondom, hogy nem kaptam meg ezt a 4Gb szabad tárhelyet. (A Shift+Del törléssel előfordult már, hogy kisebb méretek "elvesztek", de volt, hogy visszaadta a rendszer idővel.)
Próbálkoztam pár csellel, pl.: telemásoltam a partíciót (ez néha a C:\ -én szokott segíteni...). Aztán fájl recovery programokkal próbáltam belenézni a törölt fájlokba, de semmi sem látja a törölt cuccokat. A Lemezkarbantartó látott néhány GB "Tömörített Fájl"-t, ezzel szereztem vissza 300MB -ot.
- Továbbra is a Teljes 47GB helyett csak 43GB Tárhelyem van. Tehát pont az a törölt könyvtár hiányzik és semmilyen progival sem látom. A Smart Defrag szerint is foglalja a helyet az a 4GB...
- Természetesen végleg törölném, mert kell a hely. :U
Ilyenkor mi a megoldás? Esetleg milyen program?

(#46039) brd válasza Tibitabi (#46038) üzenetére


brd
nagyúr

Nem a rendszervisszaállítás foglalja le?

The only real valuable thing is intuition.

(#46040) Tibitabi válasza brd (#46039) üzenetére


Tibitabi
tag

Nem igazán értem amit kérdezel vagy hol keressem. És azt mivel tudom helyrebillenteni?
Tehát összesen volt 6GB szabad tárhelyem és kitöröltem 4GB-ot (néhány filmet és programot), így kellett volna lennie végre 10GB szabad tárhelynek, de nem lett, hanem maradt ugyanannyi 6GB. (Pontosabban ekkora volt: 6 127 328 k, és a törlés pillanatában eltűnt a könyvtár, mint ahogy az a Shift+Del féle "végleges törlések" alkalmával történni szokott, de a 6 127 328 k nem változott!)
Kokrétan tudom is a fájlok nevét, de semmi program nem mutatja, hogy léteznének vagy törölve lettek volna. Egyszerűen lógg a semmiben az a 4GB. ( Ilyet régen úgy szoktam visszaszerezni, hogy áthelyeztem másik partícióra az adatokat és leformáztam. De nem hiszem el, hogy nincs más lehetőség és nincsen közel 40Giga tárhelyem amire átmenetileg helyezhetnék bármit is...)

(#46041) Csontikka válasza Tibitabi (#46040) üzenetére


Csontikka
aktív tag

chkdsk nem mutat hibát?

(#46042) Tibitabi válasza Csontikka (#46041) üzenetére


Tibitabi
tag

Nem hozott hibát és tudom is, hogy nincs hiba.
- Kezdem azt érezni, hogy rajtam kívül senki sem használta még a Shift+Del törlést. (Egyszerűen amikor helyet akarok csinálni a winyón, akkor nem látom értelmét sima Delete -el behelyezni a Lomtár-ba, mert utána még onnan is törölni kell, több száz fájl esetében, meg időpocsékolás.)
- Mivel az esetek 20%-ában előfordul, hogy ezzel a módszerrel törölt fájlok eltűnnek, de üres tárhely nem szabadul fel helyette. Tehát mondhatni normális ez a jelenség, "benne van a pakliban" és 700kb-nál nem is szokott zavarni, még a 30Mb is belefér, de azért az a 4GB nagyon kéne. Szóval nem csoda történt, meg nem kivételes eset (kb.: a kétszázadik)... :B
Csak azt szeretném végre megtudni, hogy miként tudom törölni azokat a fájlokat amiket már nem látok, de továbbra is foglalják a helyet.

(#46043) Csontikka válasza Tibitabi (#46042) üzenetére


Csontikka
aktív tag

amit brd írt megnézted?

Vezérlőpult / Rendszer / Speciális rendszerbeállítások / Rendszervédelem

itt nincs beállítva védelem az adott meghajtóra?, mert ha igen, az okozhat ilyet...

Hogy shift-del 20%-ban nem szabadítja fel a helyet... hát... ezt mondjuk hogy kétlem és akkor finom voltam. Ha ez tényleg így lenne akkor tele lenne ilyen fórumokkal a net, mivel biztosítalak róla, hogy nem csak te használod ezt a parancsot :)) úgyhogy ez valami helyi hiba lesz!

[ Szerkesztve ]

(#46044) Tibitabi


Tibitabi
tag

Köszönöm Srácok!
A Rendszer visszaállítás megoldotta a problémát, összesen 7GB-al lett több hely két partíción.

(#46045) Jarod1


Jarod1
addikt

sziasztok ! költöztetném az outlookot, de az smtp jelszót nem tudom , hogy tudnám megjeleníteni? thx

(#46046) Jarod1 válasza Jarod1 (#46045) üzenetére


Jarod1
addikt

whháááá 2 nap után eszem be jutott kiiiis betűűvel kellll!!!!!!!!! :C

(#46047) Csontikka válasza Jarod1 (#46046) üzenetére


Csontikka
aktív tag

(#46048) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Sziasztok!

XP SP3 --> áramszünet --> bekapcs --> boot loader betölt --> üdvözöljük --> kékhalál --> 0x000000D4 (0xAA052FA0, 0x00000002, 0x00000000, 0x804E804E)

Csak csökkentett módban hajlandó felállni a rendszer. Ötlet?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#46049) Csontikka válasza vzsryl (#46048) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Rendszervisszaállítás csökkentett módból?

(#46050) vzsryl válasza Csontikka (#46049) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Abszolút nincs időm foglalkozni azzal a géppel. Csak elmentem, gyorsan beállítottam, hogy mutassa a kékhalálnál a hibakódot, és már jöttem is el.
Szóval ez valami OS hiba?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.