Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) sekli válasza mzx (#200) üzenetére


sekli
addikt

[link]

egyebkent meg myugi...;)

(#202) mzx válasza sekli (#201) üzenetére


mzx
senior tag

koszi h segiteni szeretnél, de ne mtudom elhinni, h egy profi szerint csak ilyen bonyolultan tudom leolvasni Windowsomrol , h hány bites ....... ehehz toltsek le egy everest nevo rendszer- mittománmien vizsgalo stb. szoftvert ,telepitsem stb ?? Szokványos XP -m van ..... valaki csk tudja, melyik menuben talalom a választ ......
(És sorry , csak azert surgetek választ, mert itt dekkolok egy szoftverletoltessel már lassan fél oraja .... és csak ezt kelllene tudnom hozzá .... az idő meg pénz , valamint lehetoség .... és ha a gépem méasnak is kell? .. csak ezert sietos ;-) ..... és sztem aki tudja , egyetlen sorbna a választ is meg tudja adni ;-) )

(#203) mzx


mzx
senior tag

hát ez hihetetlen ! egy ora alatt nem kapok választ egy profik számára rém egyszeru kérdésben! :)) ..és pont amikor surgosen kellene , mert a gépem ne mlehetallandoan hasznalni, és egy letöltes elott állok :)) .. pedig eddig ne mcsalodtam az it.news-ban ...

(#204) VladimirR válasza mzx (#203) üzenetére


VladimirR
nagyúr

omfg
azzal sem vagy tisztaban, hogy mit tettel a gepedre, de itt pattogsz, hogy nem ugrunk megfejteni?

p.s.: mondj egy build szamot

[Szerkesztve]

(#205) fero02 válasza mzx (#202) üzenetére


fero02
veterán

Hát ha szokásos Xp-d van, akkor 99%, h 32 bites! Ugyanis a 64 nemigazán terjedt el...

(#206) fero02 válasza VladimirR (#204) üzenetére


fero02
veterán

Hehe...

Már látom a lelki szemeim előtt:

mzx: - build az mi az? :DD :DD :DD

(#207) mzx


mzx
senior tag

Örülök, hogy a profik jot mulatnak a kezdőkön ... - eme szinvonalat nem kommentálnám.

(#208) VladimirR válasza mzx (#207) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem profik
lelkes amatorok
ha profikat akarsz, hivd fel az ms supportjat es pattogj nekik

build szamot meg mindig nem mondtal

[Szerkesztve]

(#209) sekli válasza mzx (#203) üzenetére


sekli
addikt

hat ha annyira surgos lenne, akkor mar megnezted volna everesttel, mar majdnem ket oraja mondtam...:U kb 5 mega a program, amit kitomoritesz es elinditod, ha erre azt mondom, hogy 10min, akkor sokat mondok...:U

(#210) Kupszika


Kupszika
csendes tag

Sziasztok!

Digital Dollyval átméreteztem egy NTFS partíciót XP alatt, de nem helyesen mutatja az XP a partíció méretét. Sőt nem is használja helyesen. Még mindig a régi méretnek megfelelően használja a vincsit,ami ugye nem elég.

Van egy megoldásotok, hogy miként lehetne helyrerakni ezt a problémát?

Képet a #88-nél láthatjátok.

:)

Sziasztok
Kupszi

(#211) rdi válasza mzx (#203) üzenetére


rdi
veterán

rendszer mappában? :)
egyébként rajta van a cd-én :DD

Fej! Tor! Potroh!

(#212) cornelius


cornelius
tag

Sziasztok!

Tudja-e valaki, hogy a Microsoft Outlook 2003 hol tárolja a címjegyzéket?

Újrainstalláltam a gépem és most szeretném egyszerűen átmásolni a másik vinyóról azt a file-t, amelyik az outlook 2003 címjegyzékeket tárolja.

Előre is köszi.

(#213) mobal válasza cornelius (#212) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

[link] ???

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#214) rrobos


rrobos
csendes tag

Hali mki!


Egy olyan kérdésem lenne, h mitől van az, h az xp-m egy dual magos (930as) P4esen a programok indítása írtó lassú, mint 1 P2esen?!
Van amikor 10-15mp mire elindul a progi a kattintástól számítva. Még nem volt dolgom dual magos cuccal, de az nem azért lett kitalálva, h párhuzmosan menjenek olyan gyorsan a progik mint ha 1 magos lenne csak külön-külön futtatva őket? Miért ilyen lassú a rendszerem dual mag alatt? Ja, kb. 3 hete lett telepítve az egész rendszer, zsír új gép. Vki ötlet? Xp-nek kell vmi patch, h kihasználja az erőforrást, vagy micsoda? Sry, h láma vok, de hisz ezért kérdezek tőletek :)

(#215) moonman válasza rrobos (#214) üzenetére


moonman
titán

prefetch szolgáltatás nincs kikapcsolva véletlenül? egyébként ha a feladatkezelő két cpu-grafikont mutat, akkor látja a két magot, viszont ettől nem lesz ''kétszer olyan gyors'', csak az olyan programokat, amik fel lettek készítve többszálas futtatásra hatékonyabban futtatja.

meg érdemes megnézni, hogy vírus/spyware mentes-e a gép.

(#216) cornelius válasza mobal (#213) üzenetére


cornelius
tag

Sajnos nem jó.

Az a bajom, hogy egy 30 GB-os laptop vinyót cseréltem le egy 80-asra. Gép szétcsavarozása, stb, stb. Gondoltam majd mindent át foguk tudni másolni úgy, hogy a 30-ast egy USB rack-be teszem.
Minden át is jött, egyedül azt a fránya addressbook-kal van bajom. Csere előtt elfelejtettem exportálni, most meg nem találom sehol.
Nem igazán szeretném még egyszer szétcsavarozni a laptopot, csak azért, hogy a régi vinyóról beboot-olva exportáljam az adatokat, inkább jó lenne valahogy megkeresni azt az addressbook-ot valahol.

A kérdés tehát továbbra is él: Hol tárolja az Ms Outlook 2003 az addressbook-ot?

(#217) gaben


gaben
aktív tag

Üdv!
Az angol Win Xp Professionalt átlehet valahyogy magyarítani?Valami Win update vagy hasonlóval??

(#218) sszever válasza gaben (#217) üzenetére


sszever
őstag

Nem, ha nem MUI

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#219) moonman válasza cornelius (#216) üzenetére


moonman
titán

ha az Outlook kontaktjait használtad, azok benne vannak a .pst-ben.

ha Outlook personal address book-ot (pab) használtál, az lehet bárhol, a létrehozásakor kellett betallózni. ''.pab'' fájlt kell keresni.

ha a windows address book-ot használtad (wab) az a C:\Documents and Settings\<user name>\Application Data\Microsoft\Address Book helyen található.

(#220) animatrix11


animatrix11
őstag

[link]???

[kép]

[Szerkesztve]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#221) moonman válasza animatrix11 (#220) üzenetére


moonman
titán

Home-ban SP2 óta nincs jelszómegjegyez pipa. kikerülhető, ha a két gépen ugyanazon felhasználónévhez ugyanaz a jelszó van társítva.

(#222) takyka77


takyka77
tag

Sziasztok!
Havernak szeretnék segíteni, de előtte azért megkérdezném.
Van egy gépe egy vinyóval rajta xp sp2. Most vett egy másik vinyót, és arra is fel szeretné telepíteni az xp sp2-t úgy, hogy mind a két op. rendszer működőképes legyen.
Hogy kell feltelepíteni, hogy működjön mind a kettő?

(#223) kraftxld válasza takyka77 (#222) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Simán telepíti az új vinyóra cd-ről boot-olva, és automatikusan csinál boot menüt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#224) takyka77 válasza kraftxld (#223) üzenetére


takyka77
tag

ok, én is így gondoltam.
köszönöm

(#225) animatrix11 válasza moonman (#221) üzenetére


animatrix11
őstag

valahogy nem lehet bekapcsolni registryben? az az érdekes nekem prof van sp2vel, régen volt pipa, most újraraktam és nemvan pipa :F

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#226) moonman válasza takyka77 (#222) üzenetére


moonman
titán

igen, kérdéses, hogy az aktiválást hogy gondolta, netán nemaktiválós változata van-é.

(#227) moonman válasza animatrix11 (#225) üzenetére


moonman
titán

nem lehet, biztonsági okokból kivették ezt a funkciót. professional-ban azt hiszem hálózati modelltől függ, vendégként nincs pipa, klasszikusnál van pipa, de ez nem 100%, meg mintha a szervertől is függene.

[Szerkesztve]

(#228) tbs válasza moonman (#227) üzenetére


tbs
addikt

Erre nincs ötleted véletlenül..? -> [link]

(#229) 3DFan


3DFan
aktív tag

Hogyan tudok XP alatt különleges karaktereket begépelni? Pl képletekhez szükséges törtek, gyökjel, hatványok, görög betűk...

(#230) kraftxld válasza 3DFan (#229) üzenetére


kraftxld
nagyúr

start, minden program, kellékek, rendszereszközök, karaktertábla vagy valami ilyesmi :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#231) moonman válasza 3DFan (#229) üzenetére


moonman
titán

futtatásba: charmap

ja, megelőztek.

[Szerkesztve]

(#233) moonman válasza molngab (#232) üzenetére


moonman
titán

1. local security authentication server, ez végzi a bejelentkezéskori hitelesítést és a user token generálást, majd a shell indítását megfelelő jogosultságokkal. localhostra engedélyezni kell, különben nem tud a helyi rendszerhez csatlakozni.

2. A merevlemez telítettségére való figyelmeztető buborék-üzenet letiltása [link]
A merevlemez telítettségére való figyelmezetetés szintjének beállítása 5% szabad lemezterületre [link]

3. chkntfs /X meghajtó:

(#234) Dictator^


Dictator^
veterán

egyik ismnek egy virus utan a d meghajtónak eltünt az ikonja.
ez őt nagyon idegesiti, hogy tudná vissza varzsolni? (virus leirtva).
(kurva nagy hiba mi ? :D)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#235) moonman válasza Dictator^ (#234) üzenetére


moonman
titán

ez a drive merevlemez vagy optikai meghajtó?

registry-ben ''HKEY_CLASSES_ROOT\Drive\DefaultIcon'' alatt milyen értékek vannak?

(#236) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Arra tudja valaki a megoldást, hogy az óra mellől ne tűnjenek el az ikonok? Nem arra gondolok, hogy magától elrejteni, hanem egyszerűen nem jelennek meg (akkor is ha az automatikus elrejtést kikapcsolom). Van olyan is, elrejti őket, de mondjuk felfedéskor 10-ből csak 4 jelenik meg. Testreszabás résznél is hiába próbálkozok, akkor sincsenek ott. Ellenben külsős progi ami meg tudja jeleníteni a systrayt, annál gond nélkül látszik minden.

(#237) Thibi válasza Cathfaern (#236) üzenetére


Thibi
csendes tag

Ha csinálsz egy kijeletkezést majd bejelentkezést az xp-be ,akkor megjelennek?

(#238) Füge007


Füge007
senior tag

Sziasztok!

Kiakaszt a gépem, naponta kap kékhalált, főleg netezés közben.

Hibaüzenet STOP 0x0000000A (0x0000001c, 00000002, 0x00000001,0x806E4A1C

Valakinek valami ötlet?

Elöre is köszönöm a segítséget! :R

A konfigom a nickemnél megtalálható.

Füge

(#239) moonman válasza Füge007 (#238) üzenetére


moonman
titán

[link] kivonat:
''Ez a hiba rendszerint akkor lép fel, ha egy illesztőprogram helytelen memóriacímet használ. Okozhatja a problémát az is, hogy valamely eszközillesztő nem kompatibilis, netán általános hardverprobléma lépett fel, esetleg valamelyik szoftver nem kompatibilis.''

(#240) Cathfaern válasza Thibi (#237) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Kipróbáltam, igen.

(#241) Füge007 válasza moonman (#239) üzenetére


Füge007
senior tag

Szia!

Köszönöm a linket! A hétvégén ujratelepítem a gépet, remélem helyre jön. Az a helyzet, hogy ez a kétmagos technológia még igen szűz terület számomra, és nem tapasztaltam ki a megfelelő beállításokat.




Üdv

Füge

(#242) Cola111


Cola111
aktív tag

Hali!

Vendég fióknak, hogy lehet rendszergazdai jogot adni?

(#243) Thibi válasza Cathfaern (#240) üzenetére


Thibi
csendes tag

Akkor ez egy ismert xp hiba, a legbiztosabb javítás a szolgáltatásoknál az SSDP keresőszolgáltatást és esetleg az UniverzálisPlugAndPlay (ez nem a PlugAndPlay) szolgáltatást letiltani.
http://support.microsoft.com/kb/841571/
http://www.michna.com/kb/WxSystray.htm
http://www.mydigitallife.info/2006/01/04/system-tray-icon-missing-from-system-tray-in-windows-xp/

(#244) mobal válasza Cola111 (#242) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

csoportházirend vagy pedig a fiókoknál rendszergazdaként állítsd át a jogait... azt hiszem start -> vezérlőpult -> felhasználói fiókok.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#245) akasp válasza moonman (#187) üzenetére


akasp
senior tag

köszi, de hogy tudnám átvinni a fájlokat? nem vagyok pro a varázsló használatában..

(#246) rdi válasza akasp (#245) üzenetére


rdi
veterán

beálítások átvitele varázsló + súgó ....

Fej! Tor! Potroh!

(#247) rdi válasza mobal (#244) üzenetére


rdi
veterán

a vendégfiók egy csomó tiltásban van, tehát kell a csoportházirend, mindenképpen

Fej! Tor! Potroh!

(#248) moonman válasza akasp (#245) üzenetére


moonman
titán

start-futtatásba: migwiz
onnantól adja magát.

(#249) moonman válasza Thibi (#243) üzenetére


moonman
titán

szerintem ez sp2-ben javítva lett.

(#250) bebean


bebean
aktív tag

hello, meg mindig nem sikerült megoldanom a problemat... :F
#193
xp-t probalok ujratelepiteni egy satas hdd-re. (uaz az xp insall, ami most is a gepen van) amikor F6 utan floppyrol felrakom a drivert, azt irja ki hogy minden ok, de mikor tovabblep nem talalja a hdd-t a telepito, lepjek ki stb.
mikor fel eve felraktam, nem volt semmi gond. a gyari cd-jet a lapnak nem talalom, ugyh gyarto oldalarol szedtem le a sata meghajtót... (az is lehet h. uaz a verzió, ami a cd-n volt, nem tudom)
lap: abit va-20, hdd: hitachi 40gb

mar feltettem ezt a kerdest egy masik topikban & sp2-s telepitését javasoltak. csinaltam egy sp2-es xp cd-t, de igy sem akar működni a dolog...
vmi ötlet?

[Szerkesztve]

...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.