Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) fecg21 válasza Csabee. (#24000) üzenetére


fecg21
aktív tag

Ez egy jó kérdés! Én speciel nem tudom hogy "azok" mit csinálnak, csupán a segítő szándékát köszöntem meg, a végső megoldás a rendszer visszaállítás volt.
szerk. én barom :W , most vettem észre hogy nem is nekem szólt a kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#24002) Csabee. válasza fecg21 (#24001) üzenetére


Csabee.
nagyúr

én is a rendszer visszaállítást javasotlam volna, azt hittem a lapozó fájl oldotta meg, mert szerintem az nem old meg semmit ez esetben.. :)

Üdv: Csabee.

(#24003) Steelmanus válasza viharhozo (#23990) üzenetére


Steelmanus
addikt

Melyik verzioszamu nodot hasznalsz?
En a 4.0.417.0 verziot hasznalom, es annak kellet egy frisiites az MS-tol egy ilyen.
Security Update for CAPICOM (KB931906)

[ Szerkesztve ]

(#24004) Steelmanus válasza fecg21 (#23997) üzenetére


Steelmanus
addikt

A hatterben van egy EasySnap xxx talan az kavar be mert leakarja menteni az Asztal-t vagyis az explorer-t. Szerintem az is bekavarhat, viszont a szuz XP is jelentkezik ez a hiba ott nem kellene, vagyis akkor amikor meg nincs egyetlen program sem feltelepitve, mert lehet hogy valamelyik virusos,sokszor maga a Nod32 is az foleg a torese.

[ Szerkesztve ]

(#24005) hossszú válasza hossszú (#23962) üzenetére


hossszú
őstag

Erre valaki tudna megoldást? :F

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#24006) Expertus válasza Expertus (#23937) üzenetére


Expertus
csendes tag

Vmi válasz/ötlet esetleg? :R

Meet your meat — http://www.meat.org/

(#24007) akaido válasza hossszú (#24005) üzenetére


akaido
addikt

XP cd-ről indítva a rendszert nem lehet bemásolni?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#24008) DJ. Ru$y válasza hossszú (#24005) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Felejtsd el én is szenvedtem ezekkel nem lesz jó sehogy megcsináltam az egyiket jött a másik... hagyjad új rendszer! :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#24009) Sk8erPeter válasza hossszú (#23965) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez csak tipp, de megpróbálhatnád azt, hogy letöltöd innen a shell32.dll-t, és ezt - ha van - floppy-ra ráteszed (vagy ha megy az is, akkor pendrive-ra), majd az XP telepítőlemez segítségével elindítod a Helyreállító konzolt, és ott bemásolod a fájlt a "C:\WINDOWS\system32\dllcache\" és "C:\WINDOWS\system32\" könyvtárakba.
De lehet, hogy valami bootolós víruskereső is megoldaná.

Sk8erPeter

(#24010) bezgo


bezgo
csendes tag

Sziasztok!

Előre elnézést kérek, abszolút nincs időm átolvasni a topikot, nemrég született a gyerek, wááá
Lényeg: anno xp alól telepítettem egy másik meghajtóra a vistát. Most szeretném az xp-t tartalmazó vinyót kicserélni egy halkabbra, mert lassan megőrülök tőle, még a scythe quiet drive-ban is olyan hangos, hogy reped az K=1.1-es üveg a rezonanciától :O
Hogy tudom az xp-t átvinni az új vincsire?
B-terv: szimplán kiutálni a rendszerből az xp-t (ha lehúzom a vinyót, hiányzó ntldr hibám van), csak vista legyen amíg újra nem rakom az xp-t.
Az első verziót preferálom, szeretném az xp-t megtartani (ezért sem a vista topikba írtam).

Válaszokért hálás köszönet.
Üdv, bezgo

mitmikókivelhova

(#24011) Csabee. válasza bezgo (#24010) üzenetére


Csabee.
nagyúr

kicsit érthetőbben? van egy xp particiód, azt ha új winyóra akarod átvinni akkor simán átklónozod!

ha meg két oprendszered van, vista meg xp, és vistát akarsz használni akkor van egy vista bootpro nevü progi, amivel betudod állítani hogy melyik oprendszerről bootoljon a rendszer! és a boot menüt hány másodpercre késleltesse, stb.. :)

bár én nem értem igazából a kérdést!

ja és gratula a gyerekhez :R

Üdv: Csabee.

(#24012) bezgo válasza Csabee. (#24011) üzenetére


bezgo
csendes tag

dehogynem érted, hisz válaszoltál :R
mondjuk mostanában kissé szét van hullva az agyam, ezek szerint ez látszik is :F
átklónozom? simán ghost-olom vagy nero backitup és vissza? vagy milyen progival csináljam?
látod de hülye vagyok, vistabootpro itt figyel a gépen, azt nem is nézem... :O
azért köszönöm!
:R :R

mitmikókivelhova

(#24013) volvoguy


volvoguy
addikt

srácok egy óriási marhaságot csináltam. letöltöttem Torrent-progit, ami jónak tűnt. feltelepítettem, és működött meg minden...a baj a gép újraindításakor következett...miszerint minden bekapcsolásnál beugri kegy ksi ablak, hogy installáljam fel a progit....és az az egészben a pláne, hogy már mindent megpróbáltam ellene....törölgettem a registryben, törölgettem a Keresésben, uninstalláltam a programot és a telepítőfájlt, de mégis minden indításkor visszamászik a gépre valahogy....és nagyon zavaró, meg lassítja a gépet....mi történhetett....tuti az a baja hogy torrentes a progi, gondolom valaki megbuherálta....de hát nem tom :F

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#24014) csibor


csibor
őstag

Van 1 Dell notink,jogtiszta XP prf-al,most kaptuk vissza teljesen hazavágott az op rendszerrel.Nincs hozzá semmink,még visszaállító lemez sem.A kérdésem az tehetek rá Linuxot addig míg a Dell-től nem kérünk másik telepítő lemezt?Más szóval a rejtett partíciót törlöm,abból később nem lesz bajom?

[ Szerkesztve ]

(#24015) sbazsi válasza csibor (#24014) üzenetére


sbazsi
veterán

nincs rajta disc to disc recovery?

suti_88: milyen torrent progi?

(#24016) csibor válasza sbazsi (#24015) üzenetére


csibor
őstag

Fogalmam sincs :F Társ alapítvány használta,én már így kaptam vissza,hogy kék halállal indít a gép.Mindenképpen újra kell telepíteni,de csak a gép,valamint a holografikus XP matrica van a gép alján,meg a számla van meg hozzá a könyvelőnél.Dell szerízt még nem tudtam elérni.

(#24017) sbazsi válasza csibor (#24016) üzenetére


sbazsi
veterán

milyen gép ez pontosan?

(#24018) akaido válasza volvoguy (#24013) üzenetére


akaido
addikt

[AutoRuns] programmal nézd meg mi ez a cuccos ami indul. A CCleaner Eszközeiben is van egy Automatikus indítást felügyelő opció, itt is letilthatod...elvileg.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#24019) cotag


cotag
senior tag

Feltettem a rossman fotóvilág programot a gépre, ami frankón működött hetekig és most nem reagál a gép ha kattintok az ikonjára :W Csak csökkentett módban hajlandó elindulni...
Mit tudok vele kezdeni?

(#24020) sbazsi válasza cotag (#24019) üzenetére


sbazsi
veterán

uninstall(esetleg revouninstallerrel), ccleaner, reinstall?

(#24021) cotag válasza sbazsi (#24020) üzenetére


cotag
senior tag

Próbáltam már mindent, de hiába törlöm és telepítem újra nem reagál a megnyitásra.

(#24022) volvoguy


volvoguy
addikt

sbazsi
akaido

LimeWire program 5.1.2-es változata....voltak hozzá kommentek is a torrent oldalon, és sajnos én a következő hozzászólásokat figyelmen kívül hagytam:

"it might just be my computer but everytime I turn it on this tries to install itself all over again"

"SOME THING IS WRONG WITH FILE I INSTALLED IT AND RESTARTED PC AND WHEN THE COMPUTER LOADS IT IS ASKING ME TO INSTALL LIMEWIRE TWICE EVERYTIME DO NOT DOWNLOAD THIS FUCKING ZSHIT"

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#24023) csibor válasza sbazsi (#24017) üzenetére


csibor
őstag

Dell Latitude 120L

(#24024) sbazsi


sbazsi
veterán

(#24025) csibor válasza sbazsi (#24024) üzenetére


csibor
őstag

Az én angoltudásom itt már megfekszik,de ha jól értelmeztem mindenképpen kell backup lemez.

(#24026) sbazsi válasza csibor (#24025) üzenetére


sbazsi
veterán

When the Dell splash screen appears during the computer startup process, press and hold <Ctrl> and then press <F11>. Then, release both keys at the same time.

bekapcsolásnál ctrl+f11

(#24027) csibor válasza sbazsi (#24026) üzenetére


csibor
őstag

F2 bios,F12 hardver test,Softver visszaállítás nincs.Na mindegy átvonulok a Dell topicba. :R Csak lenne már lenne vonal.Csütörtök óta nincs vezetékes vonalunk.Hogy éltesem a matávot :(

(#24028) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Sziasztok!
Tudnátok segiteni? Itt van nálam haverom gépe és én már felatam teljesen.
A tünet a következö :
Felrakja rá az ember a XP-t,drivereket,minden programot ami kell.
Semmi baj sincs a géppel,minden jól müködik de max fél év mulva egyszer csak gondol egyet a gép és játék alatt kidob egy hibakoddal.Valami MV(nem NV) driver nem található szöveggel.Sajna A hibakódót én sosem látommert csak akkor hozza át a gépet amikor már ez megvolt.
A lényeg hogy ezután a gép beindul,de az asztalon a sajátgép kivételével semmilyen inditó ikont sem ismer meg! Söt ha a program filesben semelyik EXE filet nem ismer meg igy el sem lehet inditani semmit! A vezérlö pultban sem nyilik meg szinte semmi csak pár olyan dolog amivel semmire sem megyek(hálozati kapcsolatok,hordozható média,stb)
A strat menü-futtatásba is hiába irok be bármilyen paranvsot azt sem ismeri fel,mindig mindenre a"windows nem tudja megnyitni ezt a fájlt" hibaüzenet jön elö.
Másig gépben átnéztem a winchestert,virus,adwer,spyver,trojai nincs rajta.CHKDSK-t lefutattam,az indexeket rendben találja mégis mindig fennáll a probléma.
Az adig okés hogy most akkor inkább ujra rakok mindent mert akkor jó lesz,de max fél év után megint elö fog jönni mint ahogy ezt már egy ideje játszuk.
Mi lehet itt a probléma?
Mit lehetne tenni?

Elöre is köszönöm a segitségeket

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#24029) sbazsi válasza csibor (#24027) üzenetére


sbazsi
veterán

dell-em még sosem volt, csak acer meg ibm-lenovo. ezeknél így működik. (az hogy mit kell nyomni az elején,az már csak technikai kérdés.)

(#24030) lsc


lsc
nagyúr

Egy kis segítséget kérnék, be lehet-e azt állítani hogy a gép indításánál a programok sorrendben töltődjenek be ? Olyan gondom van hogy az ATT és a wifi programja nagyjából egy időben töltődik be és valamikor összeakadnak, volt már fagyásom is emiatt . Remélem érthető voltam .

Az élet kegyetlen .

(#24031) volvoguy


volvoguy
addikt

na srácok. sikerült megoldanom a problémát ([link])...az autorun-al....most már elindulnak a programok, gyorsan betölt a windows....

éppen ezért, mivel az általatok belinkelt CCleaner és Autorun is hasznos alkalmazásnak tűnik, érdekelne, hogy vannak-e még ehhez hasonló, netán jobb ilyen jellegű progik, amiket érdemes lenne kipróbálni?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#24032) lamajoe


lamajoe
tag

Sziasztok!

Nemigazán tudom hova tegyem fel ezt a kérdést, ezért ezt a témát támadom be:D

Van egy ősrégi laptopom, kb 12 éves lehet, Win 98 fut rajta.

Acer Travelmate 300valamennyi, most nem tudom fejből ;)

3 gb merevlemez, ha jól sejtem 32 mb memória (de 80 körül is lehet, nem tudom mennyi mert bővíthető gyárilag) és valami nagyonratyi proci:D ez se jut eszembe most :D

Szerintetek van valamilyen OP ami elmegy rajta 98on kívül? (és időben leehtőleg nem visszafele haladva:D)

Ha van, szerintetek miről tudna bootolni? Pendriveot nem ismer fel, CD olvasó nincs:D Esetleg lehetséges lenne kívülről rákötni egy CD olvasót, akárcsak a mai netbookokhoz?
Köszi előre is:D

(#24033) sbazsi válasza lamajoe (#24032) üzenetére


sbazsi
veterán

biztos van valami linux, amit fel tudsz rá tenni.

a válaszban kb annyi a konkrétum, mint a kérdésben. ;)

(#24034) akaido válasza volvoguy (#24031) üzenetére


akaido
addikt

Először is grat! :R
Másodszor: [Wise Registry Cleaner 4.31]
Harmadszor: A Lime Wire elég *köhi* progi lett sajna...

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#24035) lamajoe válasza sbazsi (#24033) üzenetére


lamajoe
tag

Majd nézelődök, köszi :)

(#24036) lamajoe


lamajoe
tag

Bootolásra valami ötlet?:D

(#24037) Csabee. válasza lamajoe (#24032) üzenetére


Csabee.
nagyúr

egyébként win2000et simán elfuttat sztem.. :)

Üdv: Csabee.

(#24038) volvoguy válasza akaido (#24034) üzenetére


volvoguy
addikt

hogy érted, hogy "a Lime Wire elég *köhi* progi lett sajna.."?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#24039) akaido válasza volvoguy (#24038) üzenetére


akaido
addikt

A Lime Wire sajnos sok szempontból "ártány"fertőzött mp3-akat is tartalmazhat. Ezeket letöltve fertőzött lehet a rendszered. Jártam így többször is, ezért tudom.
Rákeresve egy xy.mp3-ra, és csak a címe alapján letöltve nem biztos, hogy a pont a kívánt szám jön le, hanem valami teljesen más.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#24040) lamajoe válasza Csabee. (#24037) üzenetére


lamajoe
tag

http://hu.wikipedia.org/wiki/Puppy_Linux

Most ezen a Puppy Linuxon gondolkozom,csak a bootolás még mindig probléma:D

(#24041) Csabee. válasza akaido (#24039) üzenetére


Csabee.
nagyúr

hát ez nem feltétlen a limeware hibája.. ugyan úgy dc-n megtalálhatsz ilyeneket, vagy akár p2p vagy ftp-n... szerintem! vagy csak a weben .. :D tehát nem kell sztem kiemelni a limewaret :)

Üdv: Csabee.

(#24042) Csabee. válasza lamajoe (#24040) üzenetére


Csabee.
nagyúr

mért nem raksz rá akkor ubuntut? vagy win2000 mért nem jó ? :)

Üdv: Csabee.

(#24043) lamajoe válasza Csabee. (#24042) üzenetére


lamajoe
tag

ubuntu futna rajta?

hozzáértő ember kérem vegyen fel msnre:D (adatlap)

(#24044) volvoguy válasza akaido (#24039) üzenetére


volvoguy
addikt

és a torrent biztonságosabb?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#24045) Csabee. válasza lamajoe (#24043) üzenetére


Csabee.
nagyúr

ubuntuhoz mit szeretnél érteni? :D mér jó ha felvesz majd töb 100 ember msn-re? xD

Üdv: Csabee.

(#24046) Soja


Soja
aktív tag

A windows Xp által használt mappák elérési helyeit szeretném átírni. Erre milyen lehetőségeim vannak. A lényeg az lenne, hogy a leggyakrabban használt programok egy ramdiskre legyenek kihelyezve, hogy azok indítása a lehető leggyorsabb legyen. Továbbá pár meglévő mappát is átirányítanék ide (böngésző cookies-t, kedvenceket, documents and settings mappát, stb. ). Azt kellene elérni, hogy az elérési út átírása után az adott mappát ne a C:\x mappában keresse, hanem mondjuk Z:\x helyen.

(#24047) lamajoe válasza Csabee. (#24045) üzenetére


lamajoe
tag

még mindig a bootolásra keresek választ, kedves Csabee

(#24048) Csabee. válasza lamajoe (#24047) üzenetére


Csabee.
nagyúr

jah bocs.. :D tehát, ha van ismerősöd akkor külső cd-s meghajtóról betudsz bootolni vele igen! és úgy feltudod telepíteni! pendrivot nemismeri fel biztos? ha esetleg biost frissítenél?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#24049) lsc


lsc
nagyúr

Valaki ?

Az élet kegyetlen .

(#24050) lamajoe válasza Csabee. (#24048) üzenetére


lamajoe
tag

örülnék ha inkább segíteni probálnál :) tenksz

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.