Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Thibi válasza moonman (#249) üzenetére


Thibi
csendes tag

Nem tudom,nekem sp2 van,automatikus frissítéssel minden, és két-három hónappal ezelőtt nálam is előjött

(#252) kraftxld válasza bebean (#250) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Lehet eltér az alaplapodon lévő sata vezérlő bios verziója a használt driver verziójától. Szívtam már ilyennel, hogy leszedtem a ''legfrissebb'' drivert, de nem volt jó mert a vezérlőn régebbi bios volt mint amihez a driver való.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#253) bebean válasza kraftxld (#252) üzenetére


bebean
aktív tag

köszi. akkor megprobalom megkeresni az eredeti cd-t...

...

(#254) 3DFan válasza kraftxld (#230) üzenetére


3DFan
aktív tag

Köszönöm. Valami komolyabbra gondoltam. Találtam egy Rapid-Pi nevű programot ami beépül pl a word-be. Azzal már lehet komoly dolgokat elkövetni (sajnos csak 60 napig).

(#255) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Arra van valakinek ötlete hogy egy 5kB-os file-t miért tart 6 mp-ig megnyitnia a windowsnak? Friss win, most kezdte el, ez a villámnézet létrehozása 6 mp-en át elég idegesítő:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#256) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Gépbővítés előtt állok, és sajnos az új hardverekkel az XP bebootolni sem hajlandó. Nem szivesen telepíteném újra, de a kényszer nagy úr. Kérdésem az, hogy létezik e egy olyasféle program, ami a lehető legtöbb információt, beállítást menti le a jelenlegi XP-m állapotáról, s azt a következő install-ra képes alkalmazni?

(#257) vicces


vicces
addikt

sziasztok!

miért lehet az hogy sok kép fájlt nem tudok megjeleniteni??
pl ha tallózok a másik gépemen hálózaton keresztül, illetve msn is ha a szöveg helyett egy kis képnek kép jönnie csak egy üres pici négyzet látható. viszont ha rákettintok látom, hogy milyen betűkombinációhoz tartzna az a kép..

ez egy ibm es windows a gyári rejtett particióról telepitve..

:)

(#258) rdi válasza Johnny Cage (#256) üzenetére


rdi
veterán

beállítások átvitele varázsló?

Fej! Tor! Potroh!

(#259) Muton


Muton
addikt

hello!
az miért van, h eltünt a készenléti és hibernációs opció az energiagazdálkodásból? már a frissen telepített winnél hiányzott :F
találkozott már vki ilyesmivel?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#260) Muton válasza Muton (#259) üzenetére


Muton
addikt

felraktam a vga drv-t és most meg már jó :F
elég érdekes dolog, h 800x600-ban nem lehet hibernálni :(

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#261) Cathfaern válasza Thibi (#251) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nos, egyrészt nekem is Sp2 fullra frissítve. Másrészt végigpróbáltam mindent amit leírtak, de egyik se segített :( Egyedül az segít, ha kijelentkezek, majd vissza.

(#262) adeon83


adeon83
tag

Sziasztok!
Mikor telepíteni próbáltam az Acdsee-t, a következő hibaüzenetet kaptam:
[kép]
Ugyanez a hibakód jelent meg az egyik játék telepítésekor.
Telepítettem a legújabb windows installert, de az sem oldotta meg a problémámat (WindowsInstaller-KB893803-v2-x86.exe)

Sztetek hogyan lehetne orvosolni a problémát?

''Egyszer egy lány felhívott: Gyere át, nincs itthon senki! Átmentem, tényleg nem volt otthon senki'' Rodney Dangerfield

(#263) sekli


sekli
addikt

helo, ma delutan virus es spyware irtani akartam az egyik itthoni gepet, mikor az enyemen (is) megjelent ez:
[kép]
na most akkor ez valami kamu spyware, vagy tenyleg windows-os...? az angol xp-n meg hiheto, de a magyaron is ugyan ezt adja...:F

[Szerkesztve]

(#264) Johnny Cage válasza sekli (#263) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Ez egyértelműen trójai: [link]

(#265) sekli válasza Johnny Cage (#264) üzenetére


sekli
addikt

koszi... :R akkor itt is nyomatok egy spybot-ot...

(#267) sekli válasza sekli (#265) üzenetére


sekli
addikt

talalt is egy par dolgot a spybot, 3-at nem tudott leloni, reboot-kor elindult, de egyet igy is hagyott..., es a buborek nem tunt el, most ez vagy ez, vagy valami mas, mindenesetre megmaradt...:DDD

(#268) rdi


rdi
veterán

sziasztok egy progi telepítése közben a DAO -nál leáll és nem megy tovább...

valami Ikernel processznél lehet a probléma

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#269) sekli válasza sekli (#267) üzenetére


sekli
addikt

jol elvagyok magammal...:DDD mindegy, leirom, hatha egyszer valaki rakeres...;) spybot safe mode-ban sem volt hajlando vegezni ezzel a .dll-el, ezert nagyon trukkosen toroltem egy masik windowsbol es sikerult...:R

(#270) sekli válasza sekli (#269) üzenetére


sekli
addikt

:W visszatermett... hogy a nyavajaba lehetne megolni vegre valahara...? :F

(#271) Tosee válasza sekli (#270) üzenetére


Tosee
őstag

Nemtudom írtás előtt kikapcsoltad-e a rendszervisszaállítást, ha esetleg nem tetted volna, akkor kapcsold ki és próbáld meg úgy, Mármint kikapcsolod és aztán csökkentett módban futtasd a spybot-ot vagy ha azzal nem megy próbálj, meg másikat Ad-aware stb...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#272) sekli válasza Tosee (#271) üzenetére


sekli
addikt

spybot megtalalja, csak azt mondja, hogy mivel fut, ezert nem megolheto, ha a restart utan magatol elindul a spybot, mielott a tobbi program, ezt akkor se tudja elintezni... akkor megprobalom, a system recovery kikapcsolasa utan a torlest...

(#273) Trasho válasza molngab (#266) üzenetére


Trasho
tag

Én a ReInstal-t ajánlom :) de szerintem mások-mást...:)

Richard.Sawyer™ | |

(#274) kraftxld válasza sekli (#272) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha csökkentett módban szeded le a legfrissebb spybottal, akkor is visszamászik?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#275) sekli válasza kraftxld (#274) üzenetére


sekli
addikt

csokkentett modban sem szedte le...:U, de mar mindegy, mert teljesen meghalt az a windows..., gyanitom, hogy a remekjo sharing folderrel szereztem ezeket a rohadt dogoket...

(#276) Muton válasza sekli (#275) üzenetére


Muton
addikt

keress rá a registry-ben és irtsd ki onnan csökkentettben az összes utalást
de az az optimális, h egy win live cd-ről bootolsz és ott indítod a spybotot. így a rendszered olyan lesz, mintha másik gépbe raktav volna, azaz full inaktív :) tehát az a kiirthatalan folyamat el sem fog indulni
vagy format :D

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#277) Colgate


Colgate
csendes tag

Üdv mindenkinek.
Nekem az a nagy problémám ,hogy nembirom feltelepiteni az sp2.
Egyszerüen beálítom a biosba a boot ,hogy cd-röl nyomja és semmi.Sp1 müködik csak a sp2
és a XP 64 bit nem nyugszik.Nemtom mi lehet a gebasz.Másnál meg jol mennek a cdk szoval nem tom.:(

Crystal Method

(#278) indianka


indianka
tag

helló, tudnátok nekem segíteni? asszem egy kissé elbarmoltam a rendszerem.
az van hogy van két vinyó a gépemben, egyiken winxp-vel, na most ezt lepucoltam, mert úgy gondoltam, hogy a másik, nagyobbra teszek fel windowst, viszont amikor arra akrtam tenni, kiirta a telepitő hogy arra nem lehet mert dinamikus lemez, és ha arra akarom tenni, akkor le kell törölnie minden adatot róla, amit én nagyon nagyon nagyon nem szeretnék...
megnéztem partition magic-kel, azzal sem lehet semmit kezdeni vele, majd lemezkezelésnél, és ott sem enged semmit, időközben viszont a másik vinyót egy kissé elbasztam, ugyanis töröltem róla a nem particionált területet, és igy meg már nem jön be a windows...
szóval, valami ötlet? mármint arra vonatkozóan, hogy ne kelljen ujra felrakni a windowst arra ahonan le akartam szedni csak azért hogy rá kelljen másolnom 200 gigányi adatot a másikról, hogy azt formázhassam?

kicsit összevissza,de remélem érthető

(#279) JohnReed


JohnReed
csendes tag

Probléma: belassult a gépem.
XP professionalról van szó, a NOD32 és különböző spykillerek nem találnak semmit,
a process listben a System nevű process 30-40%-on megy. Ez tegnap még nem volt, újraindítás sem segít. Mi lehet ez???

(#280) sekli válasza Muton (#276) üzenetére


sekli
addikt

jah, hogy ugy is megtalalja a spybot, hogy nem arrol a windowsrol megy...? akkor konnyu, mert az elozo reinstallkor meghagytam a regit, hogy meg kellhet...:) micsoda elorelatas... :D

(#281) alitak válasza JohnReed (#279) üzenetére


alitak
senior tag

Safe mode-ban próbáltad a vírus/spy keresést?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#282) JohnReed


JohnReed
csendes tag

Próbáltam, a NOD32 talált még 3 trójait, de semmi változás...

(#283) lúzer válasza Colgate (#277) üzenetére


lúzer
veterán

Tedd fel utólag, oszt jónapot. ;)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#284) mobal válasza Colgate (#277) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

nlite progi. sp 1 cd feltolod , letöltöd sp2 és nlite progival összehegeszted.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#285) JohnReed


JohnReed
csendes tag

Érdekes jelenséget figyeltem meg, ha kikapcsolom a modemet, tehát ha nincs net, akkor akkor megszűnik a jelenség, a SYSTEM process lemegy 0%-ra. Ha visszakapcsolom, megint felmegy 40%-ra.
Amúgy semmilyen spyware killer meg a NOD32 sem talál semmit safe módban sem.
Mégegyszer, mi lehet ez????

(#286) Necc


Necc
addikt

Üdv. Nemrég bővítettem a rendszeremet 2GB RAM-ra és segítséget szeretnék kérni hogy a windows jobban kihasználja ezt a memóriát úgy, hogy ha lehet abszolút ne nyúljon a swap fájlhoz. Hiába kapcsoltam ki a swap fájlt még mindig van valahol :( (feladatkezelő -> folyamatok -> VM mérete oszlop).
Némi registry buherával megnöveltem a chace méretét 1GB-ra ez másoláskor dobott a rendszeren de még többet szeretnék :DDD
Amire használom a gépemet, sorrendben: photoshop, programozás (basic), játék, horribilis mennyiségű fájlok mozgatása és másolása, videó kódolás.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#287) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Azt csinálta a win-em, hogy náha, miután bejött a windows töltő képernyő, elsötétedett, ugye ilyenkor pár mp múlva lépne be, de ezután nem csinált semmit. Tegnap újratelepítettem a gépet, nem volt semmi gáz, de ma megint ezt tapasztaltam. ilyenkor csak reset-re reagál, utána kérdedzi h hogy akarom futtatni, ha normál módra/felutolsó he3lyesre megyek, néha bejön, néha nem, a csökkentett mód mindig működik. Nincs vkinek vmi ötlete h mi lehet ez? próbáltam már 7.1, 7.3 Catalysttal, új Omega driverrel, nem lett jó. amit feltelepítettem, az a chipset driver, hangkártya, videókártya, meg programok, amikkel ezidáig a régi gépem ment rendesen. (ez az új 2 hetes, azóta ezt csinálja). most fel van húzva a proci, gondoltam lehet h az, de ráköttem, h előtte is csinálta, illetve ha bios resetet csinálok, az se segít.

SP2 fent van, nod32-t és Kerio-t használok, ha esetleg fontos, windows rendesen frissítve.

Ha valaki tudna segíteni megköszönném.

(#288) ballington


ballington
addikt

FONTOS: [link]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#289) MyFlames


MyFlames
csendes tag

Hello:)
Előrebocsátom h mezei felhasználó vagyok, nem módosultujjú hozzáértő, sajnos...
Szóval ma telepitettem egy windows biztonsagi frissitest, és ujrainditas utan azt az üzit kaptam, hogy szabálytalan dll-áthelyezés, az alkalmazás nem fog megfelelően müködni, mert az user32.dll-lel van valami, hogy a HHCTRL.OCX elfoglalja valaminek a helyét...
Bocsánat a szaxerűtlen leírásért, de eddig terjedt ki a felfogásom. Ez azóta mikor betölt a windows (XP, ez biztos fontos... ), megjelenik mindig.
Ez mi a fenét jelent? mit csináljak vele?
Amúgy nem vettem észre h vmi nem jó lenne, de...zavar, h mi ez:)
Mielőbbi válaszotokat köszönöm

(#290) MyFlames


MyFlames
csendes tag

Valaki...fontosss....
:):)

(#291) moonman válasza Necc (#286) üzenetére


moonman
titán

photoshophoz meg videókódoláshoz szerintem pont ne kapcsold ki a pagefile-t.
amúgy a vm mérete az a memóriában kiosztott virtuális gép méretét mutatja.

(#292) moonman válasza petyus_ (#287) üzenetére


moonman
titán

kezdjük az eseménynaplóval, azon belül is a rendszernapló hibabejegyzéseivel.

(#293) moonman válasza MyFlames (#289) üzenetére


moonman
titán

szerintem első lépésként szedd le a frissítést és telepítsd újra. ha megint csinálja, akkor a \windows mappában lévő KBxxxxxx.log, windowsupdate.log, windows update.log fájlokat kéne megnézni. (KBxxxxxx-ben az ''xxxxxx'' a frissítés hat jegyű száma)

(#294) MyFlames válasza moonman (#293) üzenetére


MyFlames
csendes tag

köszi...még egy ökör kérdés...: hogy a bánatba szedjem le, nemtom melyik volt az...:(:(

(#295) vicces


vicces
addikt

sziasztok!

wines fájl megosztással lenne egy kérdésem:

adott egy router amin lóg egy gép. innen szeretnék zenéket filmeket másolni a hálozat egy másik gépére, de ugy hogy a második gép nem közvetlenül van a routerre dugva, hanem egy wifis router /fonera/ köti össze a 2. gépet az 1. routerral. azaz van még egy wifis alhálózatom. a remote desktop remekül müködik a 2 gép között, de az 1 gépet nem látom.


hogy tudnék másolni?
köszi, üdv!

:)

(#296) MyFlames válasza moonman (#293) üzenetére


MyFlames
csendes tag

jaj, bocs...megtaláltam hol kell:):):)

(#297) MyFlames


MyFlames
csendes tag

ÉS: mit nézzek azokon a log fileokon?:)

(#298) moonman válasza MyFlames (#294) üzenetére


moonman
titán

programok telepítése és törlése, frissítések pipa be és rakd időrendi sorba.

hát ha megint baja lesz, akkor hibát. :) vagy tedd fel valahová és megnézem én.

(#299) Necc válasza moonman (#291) üzenetére


Necc
addikt

A mit? :DDD
Ezt picivel bővebben leírnád légyszi :R

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#300) moonman válasza Necc (#299) üzenetére


moonman
titán

a vm mérete azt a memóriamennyiséget jelenti, amennyit az adott processz kiharapott magának a teljes commit charge-ból, vagyis a becache-elt memóriából. kvázi ebből gazdálkodhat, szükség esetén pedig kérhet újabb adagot a memóriakezelőtől.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.