Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90501) scyllarus válasza Sjkolrd (#90493) üzenetére


scyllarus
veterán

Köszi, így már sikerült :R
Hogy erre hogy jöttél rá?
Korábban nem kellett b@sztatnom a quiet hourst, magától volt Cortana.
Köszi még egyszer!

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#90502) Partyface007


Partyface007
őstag

Kb 2 hónapja használtam az outlook automatic reply funkcióját,azóta jópár alkalommal frissült de még mindig kikapcsolja magától kb 24 óra múlva. Kib@....tt idegesítő

(#90503) 7s26c válasza Sjkolrd (#90493) üzenetére


7s26c
senior tag

Nálam így sem megy. Ha ténylegesen eltúnt az eszközről, van esélyem vhogy visszaszerezni?

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#90504) Partyface007 válasza 7s26c (#90503) üzenetére


Partyface007
őstag

wdrt után ha kapásból US-el kezdesz biztos jó lesz :-)

(#90505) 7s26c válasza Partyface007 (#90504) üzenetére


7s26c
senior tag

Ez mondjuk jó ötlet :)

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#90506) Sjkolrd válasza scyllarus (#90501) üzenetére


Sjkolrd
aktív tag

Gondoltam elő hozza,majd Cortana-t. Mert ahhoz feltétlenül szükséges. 😄

7s26c,

Nem tudom mi lehet nálad a gond. Ilyennel meg nem találkoztam,hogy csak úgy eltűnt volna alkalmazások. Jelen esetben Cortana. WDRT-vel kezd egyből USA beállításokkal, ha akkor sem jelenne meg, akkor nem tudom nincs-e köze az account-hoz. Amit tudok,hogy én mindent USA-ra állítottam, mert jelenleg mar ott tartunk,hogy usa régióval éred el a rendszer sajátosságait. IOS, Droid-nal is így van, csak ott választhatsz alternatív alkalmazásokat itt meg nem vagy csak limitáltan 😆

[ Szerkesztve ]

(#90507) 7s26c válasza Sjkolrd (#90506) üzenetére


7s26c
senior tag

Neked is köszönöm szépen!

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#90508) tlac


tlac
nagyúr

Van újra ismét működő Google Hangouts kliens: GMessenger Pro

(#90509) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nekem az este mászott fel az új frissítés. Nem tudom mit tartalmaz, de villámgyors lett a telefon és az akadozások is eltűntek görgetésnél...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#90510) mtm800 válasza Lalikiraly (#90509) üzenetére


mtm800
senior tag

Jah...elég gyors , ráadásul a messenger is fénysebességre kapcsolt.....persze saját magához képest

[ Szerkesztve ]

(#90511) tutis válasza mtm800 (#90510) üzenetére


tutis
őstag

melyik messenger?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#90512) mtm800 válasza tutis (#90511) üzenetére


mtm800
senior tag

A sima alap /99.701.24366.0/ ...nem a béta. 3-4 mp-n belül indul. Jó nagy időbeli ugás a 10 -15 mp -el ezelőttihez képest sztem
/l950 xl /

[ Szerkesztve ]

(#90513) scyllarus válasza mtm800 (#90512) üzenetére


scyllarus
veterán

Hol is vannak, akik szerint miért is szidjuk mi a a rendszert a lassan induló programért, amikor ez a FB hibája? :D

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#90514) mtm800 válasza scyllarus (#90513) üzenetére


mtm800
senior tag

Na igen....nem tudom mibe sikerült belenyúlni de eddig ...kopp kopp jó. Remélem marad is így :U

(#90515) ΞΔGLΞ válasza scyllarus (#90513) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szerintem "annyi" történt, hogy valamelyik agytröszt felismerte, hogy végleges bezárásnál, ne lője ki magát teljesen a memóriából, hanem maradjon épp annyi, hogy ezáltal gyorsabban induljon, vagy valami hasonló dolog lett átkódolva a rendszerben.
Bekapcsolás, újraindítás után simán kell neki 18-20 másodperc is, mire egyáltalán összerakja magát a program, de utána valóban, teljes bezárás után már csak, kb 5 másodpercre van szüksége és készre töltődik.

(#90516) Lasliegrand


Lasliegrand
tag

Sziasztok! Tudja esetleg valaki h windows 10ben van-e hívásblokkoló, illetve hogyan érhetem el? Köszi!

(#90517) Sjkolrd válasza Lasliegrand (#90516) üzenetére


Sjkolrd
aktív tag

Szia, van. Hívás/.../Blokkolt hívások/ lll / tiltott lista vagy amit szeretnél, mert a hívószám nélküli bejövőket automatikusan is tudja tiltani.

[ Szerkesztve ]

(#90518) galuska95 válasza mtm800 (#90512) üzenetére


galuska95
aktív tag

735-ön van valakinek ezzel tapasztalata? nekem még mindig lassú (20mp minimum)

(#90519) Lasliegrand válasza Sjkolrd (#90517) üzenetére


Lasliegrand
tag

Köszi! :)

(#90520) scyllarus válasza galuska95 (#90518) üzenetére


scyllarus
veterán

Nekem 550-en sokkal gyorsabb lett, pedig hasonló, sőt kicsit gyengébb a SoC.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#90521) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nekem a 650-en amikor először indul irtó lassú 15-20mp utána viszont villám bármikor. Igazából sztem minden gyorsabb lett a telefonon.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#90522) scyllarus válasza Lalikiraly (#90521) üzenetére


scyllarus
veterán

Pont így vagyok én is. De eddig a sokadik indítás is ugyanolyan lassú volt, szóval mindenképp előrelépés.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#90523) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Arra leszek kíváncsi, hogy a következő nagy normál Win10 frissítések ide is eljönnek?

Most ezzel a frissítéssel pont annyival jobb lett minden, hogy nemis tudok rosszat mondani. Talán a 2. Sim nevét kiírhatná a csempén ennyi a bug.

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#90524) ΞΔGLΞ válasza Lalikiraly (#90523) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mi az a következő nagy normál Win10 frissítés?

(#90525) 7s26c


7s26c
senior tag

Újabb adalék....ahhoz képest, hogy nincs meg a cortana, allapotsávban jelezte a telefon, hogy kapcsoljam ki a háttérben mert sokat fogyaszt... :W

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#90526) scyllarus válasza ΞΔGLΞ (#90524) üzenetére


scyllarus
veterán

Szerintem a Creator's Update-re gondol. Bár egy mondatban használni a "normál" és a "Win 10" szavakat tényleg zavaró lehet :D
Jellemző egyébként, hogy a mostani kumulatív update jót tett a telónak, de asztalin megszenvedtem, mire sikerült felimádkozni, és nem csak nekem, általános volt a probléma. Nehogy már valami teljesen jó legyen...

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#90527) ΞΔGLΞ válasza scyllarus (#90526) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jah, ez a normál szó megzavart., :)

Ne is mond, a windows előkészítése című filmet néztem, vagy félórán keresztül egy hájend hardverekkel megpakolt gép mellett, Nem akartam elhinni...
Hát mondom könyökölve, unottan, hogy most mi a l..szt kell ennyi ideig "számolni" már, aztán egyszer csak elindult a százalékjelző, na mondom hurrá, 2017-ben! :U

(#90528) turidenes


turidenes
csendes tag

Sziasztok! Most filózok azon hogy feltegyem a lumiámra a Windows 10 Mobile-t. Mi a véleményetek erről? Megéri, eggyáltalán jó ez a rendszer? Köszi a válaszokat! Lumia 735 :)

(#90529) ΞΔGLΞ válasza turidenes (#90528) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A puding próbája az evés, ahogy szokták mondani. :)

(#90530) 7s26c válasza turidenes (#90528) üzenetére


7s26c
senior tag

Egy hónapja tettem fel. Nekem bejött

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#90531) turidenes


turidenes
csendes tag

Rendben akkor majd megpróbálom. Köszi. Lenne még egy kérdésem ami igaz nem Windows 10 Mobile-lal kapcsolatos, de a Windows Phone-val igen. Miért nem ismeri fel a PC a telefonomat ha USB-n keresztül rádugom? Tölti, de nem érzékeli. Van-e erre megoldás? Már próbáltam újratelepíteni, soft resetelni de semmi nem történt és tanácstalan vagyok. Természetesen próbáltam több kábellel is. Előre is köszönöm a segítséget. :D

[ Szerkesztve ]

(#90532) scyllarus válasza turidenes (#90531) üzenetére


scyllarus
veterán

Alaplapi csatlakozón próbáltad? Nem tudom, asztali gépről vagy notiról van szó, de asztalin az előlapi csatlakozókat felejtsd el telefonok esetén (wdrt-nél meg pláne!!!!)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#90533) ΞΔGLΞ válasza turidenes (#90531) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Azért előtte 735-ös tulajokkal kommunikálj, aki már próbálta azon a készüléken a tízest, hogy mégis mire számíts nagyjából, de már ez is régóta szinte készülékeként változóan jó, vagy rossz (lesz).

(#90534) turidenes


turidenes
csendes tag

Hát én már régebben próbáltam, de akkor elég kiforratlannak éreztem és az érdekelne legfőképpen hogy az elmúlt egy évben fejlődött-e, kiforrott-e?

(#90535) scyllarus válasza turidenes (#90534) üzenetére


scyllarus
veterán

Meggyőző lett.
Engem meggyőzött, hogy ne vegyek windowsos telót...
De egyébként sokat fejlődött az egy évvel ezelőtti állapothoz képest.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#90536) ΞΔGLΞ válasza turidenes (#90534) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én kb 3-4 hónapja kicseszett rossz véleménnyel vagyok az egész rendszerről, az MS beleszarása, a minőségi applikációk eltűnése és egyáltalán semmilyen fejlesztés ezek irányában főleg satöbbi, függetlenül attól, hogy a mostani update valóban jót tett neki. Amire egyáltalán tudom használni még, az stabil és gyors is, de ez egy 950 nem 735, szóval fogalmam nincs, hogy azon a készüléken, hogy szuperál majd.

(#90537) turidenes


turidenes
csendes tag

Hát akkor tényleg a puding próbáj az evés. :) Én igazából csak attól félek, hogy ha nem tettszik akkor hogyan rakom vissza a 8.1-et, főleg most hogy a számítógépem fel sem ismeri a telómat. :(

(#90538) scyllarus válasza turidenes (#90537) üzenetére


scyllarus
veterán

Addig ne kezdj bele, mert a frissítés előtt is mindenképpen wdrt-vel kellene kezdened, ahhoz meg kellene a kapcsolat a géppel...

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#90539) turidenes


turidenes
csendes tag

Bocs a tudatlanságomért, de hát nem vagyok valami nagy hozzáértő de mi az a wdrt? Nameghát tényleg azt egyáltalán nem tudom hogy hogyan oldjam meg ezt az usb-s problémát. Esetleg valami driver hiányozhat? Mert a Lumia 735 (RM-1038) driverrel vagy minek nevezik ezt volt valami gondja a gépnek hogy az nem jó de letöröltem, lecsatlakoztattam a telót majd vissza és akkor visszarakta ezt automatikusan de akkor se volt jó...

(#90540) scyllarus válasza turidenes (#90539) üzenetére


scyllarus
veterán

Windows Device Recovery Tool. Ezzel tudod visszarakni a 8.1-et, ha mégsem jönne be a 10.
Ezt töltsd le, szerintem ez megoldja a drivergondokat is.
A csatlakozókkal kapcsolatos hsz-emet nézted?

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#90541) turidenes


turidenes
csendes tag

Már ezek az alkalmazások le vannak töltve nem csak amit te írtál, hanem több is de egyik se csinált semmit a probléma ellen. Nem nem olvastam az írásod.

(#90542) ΞΔGLΞ válasza turidenes (#90539) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Próbáld ki ezt a lehetőséget is:

Vagyis az eszközkezelőből távolítsd el és manuálisan add hozzá mtp usb device-ként.
Egy másik készüléknél már működött.
De addig tényleg ne kezdj bele, amíg nincs kapcsolat gép és mobil közt, mert nem tudod majd visszatenni a 8.1 sem, ha nem jön be a 10.

[ Szerkesztve ]

(#90543) turidenes


turidenes
csendes tag

Eszközkezelőbe mindjárt megpróbálom ezt, de a mobilnál ugyan itt ezt írja: A Windows nem tudja elindítani ezt a hardvereszközt, mert az eszköz konfigurációs információi (a beállításjegyzékben) nem teljesek vagy sérültek. (Kód: 19) . Hátha ez jelent valamit.

(#90544) scyllarus válasza turidenes (#90543) üzenetére


scyllarus
veterán

Futtasd egy rendszergazdai joggal indított Parancssorban a sfc /scannow parancsot.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#90545) turidenes


turidenes
csendes tag

Ismét bocsi a teljes hozzá nem értésem miatt, de 'Futtasd egy rendszergazdai joggal indított Parancssorban a sfc /scannow parancsot. ' ezt hol és hogyan?

(#90546) scyllarus válasza turidenes (#90545) üzenetére


scyllarus
veterán

Start menü, a kereső mezőbe írd be: cmd
Felül ki fog jönni egy c:\ kis fekete ablakos ikon, arra jobb katt az egérrel, Futtatás rendszergazdaként.
A kapott ablakban beírod a fenti parancsot és enter

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#90547) barmar


barmar
aktív tag

sziasztok
bocs, hogy itt de nemtalálok már sehol semmi használható infót.. win 8.1-en nem jönnek meg az ertesítések. legfontosabb a messenger lenne. appon belül be van kapcsolva, enegriagazdálkodásnál ahol lehetne állítani hogy mi futhasson a háttérben a messengernél nincs kapcsoló, értesítések alatt szintén nincs messenger a beállításokban. minden indításnál látom h offline-ból vált épp akkor online-ra így csak akkor látom az üzeneteket. tudtok esetéeg erre megoldást? w10 volt, ott működött csak lumia 830on nagyon lassú volt így maradnék 8.1-en csak ott meg ezek nem működnek.
köszi a választ!

(#90548) turidenes


turidenes
csendes tag

Rendben ezt most elindítottam és tölt. Utána ezzel mit kell majd kezdeni?

(#90549) scyllarus válasza turidenes (#90548) üzenetére


scyllarus
veterán

Majd írja, ha kell valamit csinálnod. Ez a windows saját kis programja, ellenőrzi a rendszerfájlokat.
Utána megpróbálhatod majd rádugni a gépre a telót, de szigorúan csak hátlapi USB csatlakozóra.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#90550) turidenes


turidenes
csendes tag

Rendben akkor várok és majd meglájuk sikerült-e a dolog. De még az is érdekelne hogy scyllarus te irtad hogy a win 10-re váltást wdrt-vel kellene kezdenem. Ez alatt mit értettél, és a telefonre letölthető Frissítési Tanácsadóval nem jó a 10-re frissítés?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.