Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90151) scyllarus válasza jacis (#90150) üzenetére


scyllarus
veterán

Gyakorlatilag igen, bekapcsolt telefonnál Power+Hangerő le együtt nyomva.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#90152) this is life


this is life
Ármester


Neha azert tud rendesen is mukodni a w10m ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#90153) jacis válasza scyllarus (#90151) üzenetére


jacis
nagyúr

Ugyanúgy nem ok a dolog :(

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#90154) jacis


jacis
nagyúr

Létezik hogy vettem egy telefont ami a saját webáruházából nem tud alkalmazást letölteni? Úgy hogy most vettem ki a dobozból?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#90155) zsamiatt válasza jacis (#90154) üzenetére


zsamiatt
őstag

be vagy jelentkezve a storeba? Tegyél fel először minden win updatet.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#90156) btudos válasza jacis (#90154) üzenetére


btudos
Topikgazda

Ma sokaknál jelentkezett a probléma, Store oldalon van valami gond, nem a készülékben van a hiba.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#90157) jacis válasza btudos (#90156) üzenetére


jacis
nagyúr

Remélem, mert bármit csináltam nem akar megjavulni. Amúgy az áruházba történő bejelentkezést követően elkezdett egy csomó gyárilag fent lévő alkalmazást leszedni majd egyszercsak sorra mind elszállt hibával. Holnap újra rápróbálok. Kicsit kiábrándító egy ilyen kezdés.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#90158) scyllarus válasza jacis (#90157) üzenetére


scyllarus
veterán

Még 8.1-en van, gondolom?

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#90159) ΞΔGLΞ válasza jacis (#90157) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Túl jól működött, vagy működik az s7 edge? Úgy gondoltad itt az ideje szopóágra (ki)térni? :D
Hát minek vettél ilyen telefont?

(#90160) ADGCF


ADGCF
tag

Sziasztok!
2015 Decemberétől voltam WP-s ezidáig (előtte droid), egy Lumia 640-el. W10 mobilehoz reményeim voltak nekem is, persze nem csak rosszat, hanem szépet is nyújtott. Inkább olvastam a fórumot, mint hozzászóltam, viszont azt rendszeresen. Elbúcsúzom ettől a tábortól. Egy Xiaomi mi5s 128GB/4GB lett az utód, miuihu ROM-al, ami kipucolt, plusz rootolt 6.0. Hardveresen felesleges összehasonlítani, tudom... Viszont rendszerileg is egy más dimenzió. Nem csak funkciókban, lehetőségekben, hanem még a szinte válaszidő nélküli gyorsaság mellé hibamentes is. Azt kívánom, hogy akinek még van WP-je, a lehető legkevesebb ideget egye meg vele (legyen az akár abban, hogy minél hamarabb vált), vagy netalán még jó is legyen. (:

[ Szerkesztve ]

(#90161) Partyface007 válasza ADGCF (#90160) üzenetére


Partyface007
őstag

nem akarlak lelombozni de majd pár hónap használat után valószínűleg nálad is előjönnek majd bosszantó hibák androiddal is, bár jóval fejlettebb rendszer az kétségtelen de az se tökéletes...

(#90162) tomboy0013 válasza Partyface007 (#90161) üzenetére


tomboy0013
veterán

Én 1 éve váltottam, várok a bosszantó hibákra, meg a lassulásra, de csak nem akar előjönni ezen a fránya telefonon. Pedig havi szinten jönnek a frissítések, meg már új főverzió is jött tavaly nyáron. Remélem az Android 8-cal végre jön a lassulás mert ettől a k.csög 7-től csak fürgébb lett :D

(#90163) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Sziasztok!

WM10-en be tudom állítani, hogy a rejtett hívószámokat automatikusan elutasítsa a telefon?

(#90164) Joe215 válasza CsonkaImo (#90163) üzenetére


Joe215
aktív tag

Igen, hívások - 3pötty alul - blokkolt hívások - felső 3 csik - alul beállítások

(#90165) ΞΔGLΞ válasza Partyface007 (#90161) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ezeket hülyeségeket honnan szeded? Semmi alapja nincs, bár lehet, hogy nálad a droid így működik, de én még hasonlót sem tapasztaltam sok év használat után.

(#90166) hroberto válasza tomboy0013 (#90162) üzenetére


hroberto
veterán

Én még csak három hete váltottam a csúcs szuper S7 Edge-re, de már kezdem bánni!
Két naponta csonttá fagy... Pont az ilyen és hasonló dolgok miatt hagytam ott a droidot anno, de úgy látszik ezen a téren sok minden nem változott...

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#90167) CsonkaImo válasza Joe215 (#90164) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Köszi, megtaláltam.

(#90168) Zoli133 válasza ΞΔGLΞ (#90165) üzenetére


Zoli133
őstag

Azt mondod akkor a WP sem bugos, mert nálam nem jelentkezik hiba? ;]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#90169) ΞΔGLΞ válasza hroberto (#90166) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nálam sosem fordult ilyen elő, mert ilyen hibával azonnal lecseréltem volna és erre a készülékre ez nem is jellemző, szerintem sikerült belenyúlnod egy selejtbe, ha két naponta csontra fagy. Hívd ki a futárt, vigye a csába szervizbe. Ha ennek olyan baja van, azonnal cserélik, vagy lóvé vissza. Már ha persze gyári garanciás, ha sufnis, akkor az oboa...
--------------------

(#90168) Zoli133

A wp tud úgy működni, hogy valakinél nem is jelentkeznek hibák, csak épp a nagyon kisebbségben vagy "többed magaddal'..sajnos. De ez még mindig nem menti meg attól, hogy egyre jobban butul.

[ Szerkesztve ]

(#90170) Zoli133 válasza ΞΔGLΞ (#90169) üzenetére


Zoli133
őstag

Csak ráakartam mutatni, hogy attól még hogy nálad nicns hiba, nem jelenti, hogy másnál sincs.
Z5compactot és S6-t használok elég sokat a 950 melett és vannak érdekességek droidon is.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#90171) ΞΔGLΞ válasza Zoli133 (#90170) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Rendszerileg vannak érdekességek, vagy a készülék generálja?
S7 edge van nekem, páromnak Mate 9, de teljesen stabilak. S8-at vártam,de annyira ronda, hogy ki is esett, hogy erre cseréljem az s7-et, amit már nagyon unok ennyi idő után.

[ Szerkesztve ]

(#90172) zsoltzsolt válasza ADGCF (#90160) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Azért másfél év múlva is írj a Xiaomiról, hogy miként muzsikál :)

(#90173) scyllarus válasza zsoltzsolt (#90172) üzenetére


scyllarus
veterán

Az új Lumia 3 nap alatt is fagyogat/kidobál/lassul, szóval ha másfél év múlva kell piszkálni a droidot, megyek vissza :)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#90174) tomboy0013 válasza hroberto (#90166) üzenetére


tomboy0013
veterán

Van még néhány gyártó akinek választhatsz a telefonjai közül. 1 gyártó 1 telefonjának 1 példányából aligha vonnék le messzemenő következtetéseket, ráadásul pont egy Samsung készülék után ami csutkán van blootware-el...
Nekem az S7 Edge-hez képest egy elég gyenge telóm van, de ilyen stabil telefonom talán az Omnia 7 volt utoljára. Egyszer indult újra pár hete és ennyi volt az össz instabilitás 1 év alatt. Még a Lumia 930-am is többször indult újra random, bár az sem vitte túlzásba 8.1-gyel. Szóval a lényeg, hogy android vonalon van választásii lehetősége az embernek és választhat jobb szoftverrel is telefont, nem csak táccsviz létezik.

(#90175) hroberto válasza ΞΔGLΞ (#90169) üzenetére


hroberto
veterán

Bő két hete vettem, máris cseréljem le?!
Gyári garanciás, csak hát nem nagyon van kedvem szervizbe küldeni, mert ugye akkor telefont keríteni, stb. De nem nagyon lesz más választásom. Ez így nem túl jó.
Viszont hozzáteszem, hogy 7 db Lumiám volt, és egyet sem kellett javíttatnom az elmúlt években.
A legelső csamcsungom, az év telefonja és szar...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#90176) Partyface007 válasza tomboy0013 (#90174) üzenetére


Partyface007
őstag

elég sok androidos telefonom volt a teljesség igénye nélkül: Nexus, Acer, Samsung, Sony most épp egy Z5 compact van ami említésre méltó és friss szoftverrel van és azért a hardware se olyan túl koros

bizony még a 7-es androiddal is vannak pici megröccenések, 6-ról 7-re váltáskor teljesen meghülyültek az értesítések, most nyomtam egy fr-t és még nem laktam be így nem tudom hogy egy alkalmazás okozza-e az anomáliát vagy maga a rendszer kiforratlan még.

mondjuk nem értem a gyártókat köztudott hogy az első főverzió mindig szar androidon is nem értem miért erőltetik. A 7.1 már biztos stabilabb..

(#90177) zsoltzsolt válasza scyllarus (#90173) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Igazából tényleg érdekel a tapasztalat a mai droidokkal kapcsolatban, közel három éve nem használok. Bár van egy tabletem, azon 5.1-es fut. Akadozgat, de az nem rendszer hiba, egy RAM van benne (Lenovo Yoga tab 3 8).

(#90178) Partyface007 válasza ΞΔGLΞ (#90165) üzenetére


Partyface007
őstag

és az fel se merül benned hogy egyszerűen csak szerencséd volt mi?

minél komplexebb lesz egy operációs rendszer annál több a hiba lehetőség és bizony a tények ezt igazolják hogy vannak is hibák dögivel, azért mert te valóban nem találkoztál vele vagy csak nem ismered be azt nyilván nem tudom eldönteni

mindegyik androidos főverziónak megvoltak a maga hülyeségei, hibái amit aztán legtöbb eseteben ugyan javítottak valamelyik alverzióval de lett helyette más, nézz szét egy picit a neten és fogsz találni androidos fórumokon is anyázást

iOS-en is egyre több a hiba ahogy hallom...

ezzel nem azt akarom mondani hogy a wp meg a w10m hibátlan mert közel sem, azzal is tisztában vagyok hogy az android meg az iOS fényévekre van sajnos tudásban a wp-hez w10m-hez csak ne nyomjuk már fullba ezt a marketing bullshit-et hogy bármelyik rendszer is tökéletes...

[ Szerkesztve ]

(#90179) Sjkolrd válasza Partyface007 (#90178) üzenetére


Sjkolrd
aktív tag

+1

(#90180) st3v3np3t3r válasza zsoltzsolt (#90177) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Kezd kupálódni, bár egyes gyári rendszerek sz#rt sem érnek...én karácsonyra leptem meg mag egy kínai f#s márkával(4*1.3GBx64,2GB ram,16GB belső,FPsensor,nagy akku) ami hardveresen nagyon jónak mondható egy darabig...a gyári muzeális első kiadású 6.0 nem a legjobb, de egy oroszok által összerakott 64bites 7.1.1el sokkal jobb, bár egyedi rendszer, akadnak teljesítménybeni hibák, de nem vészes... :)

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#90181) ΞΔGLΞ válasza Partyface007 (#90178) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha már revansozunk, legalább ne menj át dedóba, mert akkor értelmét veszti az egész. Ez a szerencse szöveg...

Szerencsém? Nálam nincs olyan, hogy szerencse, mert ha rossz én biztos leírom és kukázom is. Na ez az igazi bullshit szöveg, meg amit a wp-ről áradozol.
Én egy rendszert sem reklámozok, sok helyen anno szarrá védtem a wp-t, mert olyanok írtak, ami nem állta meg a helyét, mint pl ez sem, amit te írsz. De az akkor volt. Most más helyzet.
iOS-en is egyre több a hiba ahogy hallom...

Hallomásból ítélkezzél, persze! : D

Szóval, ha droid ennyire szar lenne, biztos csak az ios-t használnám, mert az is van. Az ios is teljesen stabil, de nálam hamar meghal az áfon 7, az s7 jóval tovább bírja, de mind a kettő stabil.
A wp meg olyan, amilyen, nagyon rossz és nem a telefon, mert azok kiválóak, hanem a rendszer, de ez a kettő együtt él, nevezzük így, és ha a userek tömegesen lépnek le a csába, akkor az rohadtul nem azt vetíti előre, hogy ez jó irányba fejlődik, mit fejlődik, inkább csak fokozatosan leépül, mint a megmaradt Alice-nek című filmben a J Moore.

Felesleges és meddő hülyeség ezen ugrálni, van egy frankó wp telefonom, illetve sok wp telefon után végül egy 950 és ott hever, ahova ledobjuk, mert senki nem akarja magát idegesíteni vele a RENDSZER miatt.

[ Szerkesztve ]

(#90182) btudos


btudos
Topikgazda

Elég lesz a WP vs. Android témából, Androidos tapasztalatokra van más topik. Köszönöm! :R

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#90183) Partyface007 válasza ΞΔGLΞ (#90181) üzenetére


Partyface007
őstag

te olvasod is amit írok (úgy általában is)? vagy csak vagdalkozol?

sosem áradoztam a wp-ről, elismerem hogy vannak hibák hiányosságok a rendszerben, sose állítottam hogy tökéletes (bár nálam tényleg tized annyi hiba se jön elő mint ahogy itt szoktam olvasni, bár ez lehet az eltérő felhasználási szokások miatt is) és azt is elhiszem hogy valakinek nem elég amit tud nyújtani és úgy esetleg általánosságban tele van a t..e az MS bénázásával (bizony én veled ellentétben ezt is elismerem)

Sőt hovatovább valóban elég valószínű hogy az egész w10m megy a kukába pont az ARM procis x86-os emuláció miatt

Viszont ha így van akkor el kell menni másik rendszerre és nem itt ömlengeni a "tökéletes" 2 másikról

(van amit csak "hallomásból" igen mert ugyan megtehetném hogy veszek iPhone-t de nem fogok mert egyrészt rühellem az Apple-t másrészt nem is tetszik az iOS (tudom nehéz elhinni hogy valakinek nem jön be a hype).

A hallomás az egyébként egyenlő egyrészt azzal amit hallok ismerősöktől (nem kevés iPhone-t visznek be párhavonta javítattni a szervízbe és nem azért mert azzal dobálózik a gyerek) másrészt a szaksajtóban számtalanszor leírt, példának okáért a legutóbbi elég idegesítő hiba aminek következtében 30%-os töltöttségnél nagyon sok telefon kikapcsolt. De tudom ezt mivel te nem tapasztaltad a te tökéletes telefonodon ezért biztos nem is létezik és a több millió felhasználó csak álmodta az egészet :-)

(#90184) pprod94


pprod94
aktív tag

Sziasztok! Bagatel kérdés, de fülhallgatón hogy kell zenét léptetni? Hangerő működik, de a váltás hosszú ill. dupla nyomásra sem!

(#90185) this is life válasza pprod94 (#90184) üzenetére


this is life
Ármester

Nalam rovid nyomasra leptet , hosszu nyomva tartasra hangerot emel vagy csokkent .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#90186) ADGCF válasza Partyface007 (#90161) üzenetére


ADGCF
tag

Majd kiderül... Frissítés folyamatosan jön rá. Viszont eredménye is van. Sőt! Ha nem akarok frissíteni, nem teszem és kész, nem úgy mint itt volt nekem nagyon sokszor WP-n. Stabil 7.0-val is kíváncsi leszek milyen lesz.

(#90187) ADGCF válasza zsoltzsolt (#90172) üzenetére


ADGCF
tag

Ha nem felejtem el, mindenképp. :D

(#90188) ΞΔGLΞ válasza Partyface007 (#90183) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Elsősorban a topikgazda kérésére nem cáfolom meg minden szavadat Másrészt értelme sincs reagálni, mert egyszerűen képtelen vagy értelmezni az írásom, hogy nálam nincs olyan, hogy jó meg szuper, akkor frankó, ha stabil és nem hagy cserben. WP is ilyen volt, de már ebből kiesett.

[kilépett ebből a témából]

[ Szerkesztve ]

(#90189) pprod94 válasza this is life (#90185) üzenetére


pprod94
aktív tag

A fene.. Nekem mindig csak hangerőt mozgatja :)

(#90190) this is life válasza pprod94 (#90189) üzenetére


this is life
Ármester

Lehet hogy a fejszettol is fugg ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#90191) pprod94 válasza this is life (#90190) üzenetére


pprod94
aktív tag

Most már bizonyos. :) Csak másik telefonon működik a léptetés is. Na sebaj, köszönöm azért!

(#90192) starr


starr
őstag

Lehet, hogy ezért késik a Surface phone? [link]

(#90193) tomboy0013 válasza starr (#90192) üzenetére


tomboy0013
veterán

Érdekel ez még valakit egyáltalán? :D 2012 óta mennek a hírek a szörfész fónról. Ez is olyan lesz mint a Duke Nukem Forever, mire kiadják már a kutyát sem érdekli és még a konkurencia is köröket ver majd rá. Ha egyáltalán ki fogják adni. ;]

(#90194) karway válasza tomboy0013 (#90193) üzenetére


karway
csendes tag

nahh +1 kilót megint híztál mi? ;]

Never Settle

(#90195) tomboy0013 válasza karway (#90194) üzenetére


tomboy0013
veterán

Kis újoncként itt lazázol? ;]

(#90196) starr válasza tomboy0013 (#90193) üzenetére


starr
őstag

Gondoltam aki a "Windows phone szakmai topic"-ot olvassa, érdeklődik a platform esetleges jövője iránt is.

[ Szerkesztve ]

(#90197) chipesz válasza starr (#90196) üzenetére


chipesz
őstag

Van értelme még jövőről beszélni? Sajnos már fél lábbal a sírban van és el is kezdett rohadni. Folyamatosan szűnik meg minden, ami valaha elérhető volt rá, ami a rendszerben volt és működött. Dühítő, hogy egyre inkább kiherélik, aztán hagyják kimúlni. :(

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#90198) #65388800


#65388800
törölt tag

Üdv!

Az miért van hogy bejövő hívásoknál a telefon csak a számot írja ki nevet meg nem.

Hogy megelőzzük a felesleges köröket a telefonszám benne van a telefonban :D

és a sim kódot hogyan lehet törölni?

[ Szerkesztve ]

(#90199) scyllarus válasza #65388800 (#90198) üzenetére


scyllarus
veterán

Szereti a +36-os formátumot és régebben az is kellett, hogy mobilszámként legyen elmentve (tehát ne otthoni- vagy munkahelyiként). De első körben a +36-ot állítsd be.
Mi az a sim kód? Ha a PIN-re gondolsz, akkor Gépház-Telefon-Mobilhálózat és sim kártya-Sim kártya beállításai: Biztonság.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#90200) #65388800 válasza scyllarus (#90199) üzenetére


#65388800
törölt tag

Most ez komoly? :DDD

De eddig jó volt. Nyomtam egy gyári visszaállítást (fakk) mert másnak adtam a telefont.

Szerk.: Igen arra gondoltam :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.