Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79801) #65388800 válasza albiosz (#79798) üzenetére


#65388800
törölt tag

Az is mindegy. Arra az időre kapsz amíg letölti. Nélküle nem megy.

(#79802) confuser válasza MrZidi (#79799) üzenetére


confuser
senior tag

Először is a kollega wp8.1-ről akar frissíteni, nem w10m-et w10m-re, másodszor nem egészen igaz, hogy w10m-en teljesen szolgáltatófüggetlen a frissítés, de tény hogy sokkal szabadabb. Ettől függetlenül az eredeti kérdésre válaszolva az Insider és az Upgrade Advisor más frissítési csatornát használ, és ez meg fogja oldani a problémát.

(#79803) zsoltzsolt válasza #65388800 (#79801) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Sose fogjuk meggyőzni, hogy kipróbálja. Már 20 hsz-szel előbb is ezt javasoltam neki :DD :DDD :DDD

(#79804) #65388800 válasza zsoltzsolt (#79803) üzenetére


#65388800
törölt tag

:D

Pedig mobilnet kell :D

(#79805) sunpower válasza #65388800 (#79804) üzenetére


sunpower
tag

Tévedés!

Nekem is ezt mondták több szolgáltatói üzletben (bár függelten a telefon).
Persze nekik az az érdekük, hogy minél többet fizessen a kedves ügyfél....

Csak azért az szöget ütött a fejembe, hogy ha ugyanezzel az előfizetéssel a régi (6270 classic) telefonomon megjött az MMS, akkor ezen miért nem? Egy büdös bit mobilnet előfizetés nem volt sosem ezen a kártyámon.
Ha ott működött az "adatforgalom" (értsd MMS megjött), akkor ezen is kell.
Persze többször ügyfélszolgálat, szétállítgatás......

Majd egy italozós este azt tanácsolta az egyik haverom, hogy töröld ki a francba az összes MMS-hez tartozó beállítást, majd lekéri a telefon ha akarja. Mondom oké, hülye vagy, de mi bajom lehet?
És láss csodát, azóta minden MMS megjön hibátlanul! (Üzemmód 3G)

Tehát vagy ennyire nem ért hozzá a szolgáltató "Telefonguru" pólóban feszítő embere az ügyfélszolgálaton, vagy tudatosan akaják lehúzni a népet!

sun

(#79806) albiosz válasza zsoltzsolt (#79803) üzenetére


albiosz
őstag

Kipróbáltam, jóember. Kikapcsoltam a wifit és bekapcsoltam az adatkapcsolatot, amikor írtad (mobilnet ugyebár nincs), de ugyanaz a sztori, nem történik semmi.

(#79801) kalm007: ez biza nem tölt le semmit.

(#79807) #65388800 válasza sunpower (#79805) üzenetére


#65388800
törölt tag

MMS fogadásához ki mondta hogy kell mobilnet előfizetés? Nem kell hozzá. Megjön anélkül is, de adatforgalmat muszáj engedélyezni a telefonon, hogy megjöjjön. Van itthon buta telefon samsung e210. Küldtem rá MMS-t addig nem tudta megnyitni amíg az adatforgalmat nem engedélyeztem.

Megnéztem nálam nincs semmilyen MMS beállítás.

Írtad hogy üzemmód 3G mert még mi más lenne ezzel sokra nem megyünk. 2G-n meg sem jönne szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#79808) sunpower válasza #65388800 (#79807) üzenetére


sunpower
tag

A saját hozzászólásodat olvastad?

"Buta telefonon is kell net hogy lejöjjön az MMS"

Adatforgalmat kell engedélyezni, igen. De mintha mást írtál volna.

Az üzemmódot azért írtam hogy 3G, mert ha 4G-re állítom akkor nem jön le.
Szerintem meg 2G-n is megjön. Kipróbálva....

[ Szerkesztve ]

(#79809) Medical válasza confuser (#79796) üzenetére


Medical
aktív tag

Köszi.
Egyébként független a Lumia 640 XL!

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#79810) Medical válasza sunpower (#79808) üzenetére


Medical
aktív tag

Nem rég ugyan így jártam, nem kaptam meg az MMS-t!
Itt a fórumon az egyik fórumtársunk javasolta, engedélyezzem az adatforgalmat, akkor is ha nincs net előfizetésem.

Igaza volt, engedélyezés után azonnal megkaptam!

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#79811) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Ki az az elvetemült, aki mms-t küld?

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#79812) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha van frissítés, akkor frissíteni kell, nincs apelláta!
Bár a bemondó elég jól kezelte... :DDD

[link]

(#79813) Kin Tan Te válasza snakebait (#79794) üzenetére


Kin Tan Te
tag

Köszönöm a tanácsot, de sajnos csatlakoznom kell Plazmacucci nagyúr véleményéhez. Mármint a csúszkát illetően Viberben. A kapcsoló mindkét állásban KI állapotot mutat.
Azért átbillentettem szürkébe. Hátha segít.
Üdv.
K-T-T

[ Szerkesztve ]

(#79814) Akron99 válasza albiosz (#79798) üzenetére


Akron99
aktív tag

Az adatforgalom nem a mobilnetet jelenti (noha az is adatforgalommal jár).

(#79815) #65388800 válasza sunpower (#79808) üzenetére


#65388800
törölt tag

Mi az hogy mintha mást írtam volna? Mindig ugyan azt írtam.

Ha én bekapcsolom az adatforgalmat a telefonomon a mobilnet is bekapcsol. De leszarom. Küldjön az MMS-t aki akar 141Ft-ért.

[ Szerkesztve ]

(#79816) snakebait válasza Kin Tan Te (#79813) üzenetére


snakebait
senior tag

és (#79800) Plazmacucci ,nálam is mindkét állásban KI-t mutat a kapcsolónál,de én a tényleges KI állásba tettem,vagyis nem színes a csúszka és nekem így működik az értesítések. Ennyi.

Más. Használ valaki panoráma fényképezőt? Vagyis akart már valaki panoráma fényképet készíteni? Mivel csinálja? Én a kamera alkalmazásban nem találok ilyen lehetőséget. Néztem áruházban,találtam 3 alkalmazást,ebből 1 ami működik, AutoPanorama.De ez is elég fura,nem illeszti össze úgy a képeket ahogy kell. Szóval panoráma képkészítésre valami ötlet-megoldás?

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#79817) #65388800 válasza snakebait (#79816) üzenetére


#65388800
törölt tag

van olyan hogy lumia panorama

(#79818) Mr. Nimbus


Mr. Nimbus
senior tag

Miért van az, hogy az outlook naptár egyszer csak gondol egyet és többet nem mutatja az eseményeket?

Konkrétan így. Megoldás van rá, hogy ismét mutassa az eseményeket? Újraindítás, softreset nem segít. A gyári lecserélése nem megoldás, mert a glace screenen akarom kijeleztetni, és ha a gyári megáll, akkor nem jelzi ki a glance screenen sem. Amúgy egy lumia 830-ról van szó, amin w10m .218 van amin frissítési tanácsadóval tettem fel 2-szer is. Egyszer belakott 8.1-re, egyszer pedig mflex módszere alapján.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#79819) Kin Tan Te válasza snakebait (#79816) üzenetére


Kin Tan Te
tag

Így-van, egyről beszélünk. Szürkébe tettem én is. (Önmagában már az érdekes, hogy mindkét állásban kikapcsolt állapotot jelez, holott a csúszka változtatja a színét)
Mégegyszer kösz a tippet, reméljük a legjobbakat.

(#79820) snakebait válasza #65388800 (#79817) üzenetére


snakebait
senior tag

Ezt meg sem találtam eddig. Köszi szépen,feltettem,úgy néz ki teszi a dolgát szépen :R

(#79819) Kin Tan Te szivesen,remény hal meg utoljára ;)

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#79821) Ricardo válasza Mr. Nimbus (#79818) üzenetére


Ricardo
félisten

Próbáld meg a csempe méretét változtatni.

(#79822) Švejk


Švejk
őstag

Ma is tanultam valamit :D

(#79823) Plazmacucci válasza Švejk (#79822) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Jó reggelt! Cortana elég régi találmány :) És igen viccet is mesél mielőtt rácsodálkozol :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#79824) domojko válasza MrCsiT (#79741) üzenetére


domojko
senior tag

Nekem megoldotta a viber értesítés gondot. Legalábbis egyenlőre úgy néz ki.

(#79825) StLui válasza Mr. Nimbus (#79818) üzenetére


StLui
veterán

FB app beállításokban be lehet állítani, hogy innen adja a záróképernyőre a képeket, ezt ilyenkor frissíti, változtatja elég sűrűn. Na ezt valami kikapcsolja kb hetente.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#79826) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

Olvasom (és sajnos tapasztalom is), hogy a Viber önálló életet él a WP8.1-en (is?). Van, hogy napokig nincs rá panasz, de aztán megbolondul, és nem értesít. Az üzenetek nem vesznek el, csak mindig rá kell böknöm, és megvárni, amíg frissíti magát. Enyém eddig még nem hívott fel senkit.

Most megcsináltam MrCsiT fórumtárs javaslatára az értesítések ki- majd bekapcsolását, hát remélem, segít.

Más. A mailfigyelő nálatok nem hektikus mostanság? Gmail-es és hotmail-es accountom van beállítva, utóbbit egyáltalán nem használom, a gmail-es viszont néha lemarad, elfelejt értesíteni. Úgy van beállítva, hogy azonnal értesítsen, ha jön üzenet, és legtöbbször így is tesz, de van, hogy asztalin előbb észreveszem értesítő nélkül, mint ahogy a telefon jelezne. Erre valami megoldás?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#79827) Mr. Nimbus válasza Ricardo (#79821) üzenetére


Mr. Nimbus
senior tag

Az nem segített rajta, sajnos.

@StLui

Nincs összeszinkronizálva facebookkal.

De azért köszi a tippeket.

[ Szerkesztve ]

(#79828) Kin Tan Te válasza csabyka666 (#79826) üzenetére


Kin Tan Te
tag

Üdv!
A G-mail fiók szinkronizálása nálam is bizonytalan. (Több mindenkinél, ahogy olvasom). Van, hogy napokig "real time"-ban jönnek az értesítések levelekről, aztán van amit meg sem kapok, van amit pedig megkapok, de nem értesít róla. Egyszer csak ott figyel a postaládában. 8.1-en ilyen nem volt, csak W10M alatt csinálja. Már minden beállítást áttúrtam, minden tanácsot kipróbáltam, de tartós javulás nincs. Pl ma délelőtt kaptam egy levelet, amit tegnap déltájt küldtek.
Megnéztem asztalin, ott tegnapi a levél érkezés dátuma. Nem tudom mi ez, de egyre idegesítőbb jelenség.

(#79829) csabyka666 válasza Kin Tan Te (#79828) üzenetére


csabyka666
addikt

Ehh, nyugi, 8.1-en is ugyanez van. Hadd ne csináljak HW resetet minden apróság miatt, így is naponta indítom újra, mert különben 2-3 naponta valami (általában Waze) mindig beakad, és egy délelőtt alatt leszívja az akksit.

Sebaj, Symbianról jöttem át WP-re, tudom, milyen az, amikor valami nem működik, ezek az apróságok nálam még bőven ingerküszöb alatt vannak, de...khm, jó lenne, ha csinálnának vele valamit!
Meg aztán a franc elhiszi, hogy droidon minden frankón, egyetlen hiba nélkül megy, onnan is hallottam panaszokat már.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#79830) Spet válasza csabyka666 (#79829) üzenetére


Spet
addikt

Hát nem tudom 8.1-es Lumia 735-n a gmail-es fiókot nagyon szépen vissza tudja jelezni, hogy jön-e valami (bár tény és való, hogy telefontól online megtekintésnél szét van hullva rendesen, és nem lehet se irni se olvasni normálisan már több hete), de lehet én vagyok az 1%.

Viber már elég régóta halálán van WP-n, sőt igencsak elmaradott 8.1-en a verziószám az Androidhoz képest (6.1 androidon, WP-n meg 4.5.5). Problémák nem csöng ki, nem hallod ha arról hívnak stb. Általában egy program bezárása (nem csak sima visszalépés) megoldja a gondot, de elég idegesítő, hoyg csak nagy ritkán működik rendesen elsőre. Ezért sem szeretem inkább Whatsapp vagy VOIP.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#79831) Nooeca válasza Švejk (#79822) üzenetére


Nooeca
senior tag

Ha jól veszem le, a Cortana innen lopta ezt a vidámságot. Méghozzá 1:55-nél :K

[ Szerkesztve ]

(#79832) Ryoo válasza csabyka666 (#79826) üzenetére


Ryoo
senior tag

A gmail nálam is rakoncátlankodik, de főleg bent a munkahelyen, ott konkrétan wifin nem hajlandó szinkronizálni, de ez nem wp jelenség, kollégák iphoneja se hajlandó gmailt szinkronizálni, szal itt valami a wifi hálózaton van valami elbaltázva. Nem tudom, hogy az itteni fórumtársaknál milyen hálózaton vannak, amikor nem akar jelezni. Mobilneten és az otthoni wifin megy minden rendesen.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#79833) Kin Tan Te válasza Ryoo (#79832) üzenetére


Kin Tan Te
tag

Üdv!
Nekem ha makacskodik a G-mail értesítés, akkor se mobil net se wi-fi hálózat nem számít. Viszont, ha épp működik, bárhol azonnal értesít és megkapom a levelet.

(#79834) StLui válasza Mr. Nimbus (#79827) üzenetére


StLui
veterán

Ezt csak arra írtam, hogy ezek a beállítások ezek szerint egyszerűen csak így elszállnak

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#79835) csabyka666 válasza Ryoo (#79832) üzenetére


csabyka666
addikt

Erre nem figyeltem eddig, most majd nézem. :)

Amit még észrevettem, és ezt biztosan a mobilhálóval csinálja, hogy kb minden tizedik töltés a PH oldalain sikertelen. Ha pár másodperc alatt nem tölt be, akkor felesleges várni, mert úgysem fog. Ugyanez van a privát beszélgetésekkel, bár néha asztalin is előfordul, lehet szerverhiba?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#79836) ΞΔGLΞ válasza csabyka666 (#79835) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

minden tizedik töltés a PH oldalain sikertelen. Ha pár másodperc alatt nem tölt be, akkor felesleges várni, mert úgysem fog.

A RIOS engine cseszekedhet, de már elég régóta, és valóban kezd dühítő lenni, hogy nem tudják megtalálni a hibát. Van amikor nagyon durván használhatatlan az oldal (pl most is), és mostanában ez megint egyre gyakrabb.

A hibát ugyan keresik, csak nem találják

[ Szerkesztve ]

(#79837) csabyka666 válasza ΞΔGLΞ (#79836) üzenetére


csabyka666
addikt

Igen, most valóban többször fordul elő. Elég magas az ingerküszöböm, egyelőre többet ad a PH, mint elvesz. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#79838) bihariszabi válasza csabyka666 (#79829) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Na jó, de amikről itt olvasni, hogy facebook értesítés, ezek már 3 éve is problémák voltak itt WP-n és ahogy elnézem semmi nem változott. Droidon inkább azzal küzdünk, hogy éjszaka is jelez a facebook (meg minden) ha szórakozottságból nem kapcsolom be a "ne zavarjanak" funkciót. A másik gond amivel küzdök, hogy a munkától kiszáradt a bőröm, berepedezett a hüvelykujjam és csak másodjára olvassa be az ujjam az ujjlenyomatolvasó, így kézkrémeznem kell mint valami kezdő metroszexuálisnak. De úgy érzem, hogy vállalható a dolog a sikeres ujjlenyomat olvasáshoz. Mondjuk amikor kézben tartom a telefont, akkor nincsen gáz, mert a telefon figyeli a gesztusaimat, tehát amikor látja, hogy nézem a kijelzőt, akkor nem kerül készenléti módba, nem zár a képernyőzár, így feloldanom sem kell. De jajj nekem ha elkalandozik a tekintetem, mert akkor először rezgéssel jelzi ha új üzenet jött a messengeren, majd lezár.
A másik gond amivel küzdök, hogy kevés boltban van még mindig PayPass fizetési lehetőség (pl vidéki boltokban, bár a Balatonberényi Coopos idős hölgy már evett olyant mikor a nagybátyja hozott be anno olyat az endékából). Szóval a kevés PayPass terminál miatt kénytelen vagyok a retkes pénzzel fizetni, míg a Sparban csak odanyomom a telefon hátulját a terminálhoz és fizetek mobillal. Így mikor nyáron egy papucsban és shortban rohangálok, elég a mobilt magammal vinnem. Szóval vannak még gondok a droidos szinten is, semmi kétség.

(#79839) zsoltzsolt válasza bihariszabi (#79838) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

:U :U :F :U

(#79840) bihariszabi válasza zsoltzsolt (#79839) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

#79829 "Meg aztán a franc elhiszi, hogy droidon minden frankón, egyetlen hiba nélkül megy, onnan is hallottam panaszokat már."

Erre reflektáltam :D

(#79841) Joker88


Joker88
őstag

nem insider körön, hanem hivatalosan, jelenleg melyik a legfrissebb W10 szoftver-verzió telefonokra ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#79842) Nooeca válasza Joker88 (#79841) üzenetére


Nooeca
senior tag

10586.218

(#79843) MrZidi


MrZidi
tag

Nekünk az Nfc-s fizetés mennyire működik?

ZTE Grand X In --> Sony Xperia SP --> Nokia Lumia 735/Microsoft Lumia 535

(#79844) Pttypang


Pttypang
veterán

A bongeszo szetesese akkor is priceless. Tabvalasztora kilepve majd vissza a megtekintett oldalra egy megoldas, de neha egy nyomorul cikket nem tudok elolvasni rendesen, mert amint egy picit mozditanek a szovegen, rogton elkezd oszcillálni es aztan feher az egesz oldal, a gorgeto sav viszont latszik. Nagyon mokas :)

Everybody lies.

(#79845) pprod94 válasza Pttypang (#79844) üzenetére


pprod94
aktív tag

Ezt sosem oldják meg.. Persze többiek szerint user error. Nem tudom melyik oldal okozhatja. Neked is 2-3 naponta csinálja ezt?

(#79846) csabyka666


csabyka666
addikt

Vannak nyűgök mindenhol, az csak legenda, hogy az X rendszer mindenben a legjobb.

A közelmúltban kezeltem iPhone 4-et, hát, sebességre a 820-am leveri, lehet stabilabb az iOS, meg minden alkalmazás megvan rá, de alkalmazások terén engem kiszolgál a WP, csak ezek a nyűgök...
Múltkor jött frissítés FB kliensre, mondom ezzzazzzz, végre lehet a kommentet kommentelni, hát nem. :W

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#79847) TommyX_


TommyX_
őstag

Windows 10 Mobile-ra való frissítés után, az sms-ek megmaradnak?

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#79848) Pttypang válasza pprod94 (#79845) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem total random, se restarttol, se oldaltol, se idoponttol nem fugg, egyszer ha olyan kedve van, csinalja, aztan abbahagyja, vagy folyamatosan csinalja egy ideig.. Egy ideje jatszok mar ezzel es meg nem jottem ra, hogy lehetne te reprodukalni szandekosan, de vicces, hogy legutobb egy wikipedias tablazatot kb soronkent tudtam megmutatni, mert ahogy megmozditottam volna, rogton eldobta.. Par sor utan feladtam a tabvaltogatast, inkabb megneztuk egy honor segitsegevel..

Everybody lies.

(#79849) zsoltzsolt válasza TommyX_ (#79847) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Igen, gondolom be volt kapcsolva a szinkronizálás

(#79850) Francia91 válasza csabyka666 (#79846) üzenetére


Francia91
veterán

Én nem is használom az FB alkalmazást, totálisan ki van lőve. Böngészőből nyomom :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.