Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79501) Nooeca


Nooeca
senior tag

Az a gond szerintem egyébként, hogy a Microsoft még a 95 ezelőtt is azt a műveletet tette, hogy fogta az egészet, és azt foltozta toldotta, úgy jött ki a 98. Majd újra megcsinálta, ezt a fájlmódosítgatásokat... meglett a következő majd az XP és így tovább...

Ez mind szép és jó, de olyan rendszerszintű bugokra képes, hogy ihaj. És itt is ez lehet, hogy valahol a mélyben, nem a 10-es szintjén nem is a 7-én, hiszen 8.1-en viszonylag használható volt a rendszer, hanem valahol a 8/8.1 felszínén vannak hibák, amik már nem akarnak jól működni a 10-el.

Vagyis ha 8.1 az alap 10 a tető, akkor az alapban kell keresni a hibát, még akkor is, ha tető nélkül normálisan működik az alap.

[ Szerkesztve ]

(#79502) tony_snow válasza viewdetails (#79500) üzenetére


tony_snow
tag

Nem, csak szimplán telefon alaphelyzetbe állítására nyomtam.

(#79503) Gabzso71


Gabzso71
csendes tag

Üdvözletem!

Arról esetleg tud valaki valamit, hogy mi történt MS vs Viber?

Nálam a 950-esen pár napja megkotlottak az értesítések, de gondoltam valami frissítési probléma és visszaállítottam mindent, de a hiba maradt. Később egyre több WP-t és WM-t használó ismerős jelezte, hogy náluk is kifeküdt minden fajta értesítés.

[ Szerkesztve ]

(#79504) 313313 válasza Gabzso71 (#79503) üzenetére


313313
addikt

Nekem se jönnek az értesítések pár napja 930 win10m-en...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#79505) confuser válasza tony_snow (#79499) üzenetére


confuser
senior tag

Elbúcsúzás előtt én adnék egy esélyt az Insider slow ringnek is, mert akkor már miért ne :)

(#79506) tooolz


tooolz
tag

WinMobile 10 alatt hol találom a hívás infókat utolsó hívás összes hívás időtartama stb..
köszönöm

(#79507) zsoltzsolt válasza no1r (#79489) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Megkérdezi, de alapértelmezetté nem tud tenni alkalmazást.

(#79508) hroberto válasza tooolz (#79506) üzenetére


hroberto
veterán

A tárcsázóban hosszan ráböksz a névjegyre majd részletek. Az össz hívás pedig az Extrák alatt a Hálózati szolgáltatások alatt látható.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#79509) AXisBOLD válasza no1r (#79489) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ez sajnos nem igaz

Lumia 550, WP10

Email PDF csatolmány

Edge és Adobe Acrobat Reader is telepítve van, de sose kérdezett rá, csak Edge-el hajlandó megnyitni...

Aurea mediocritas

(#79510) mukibuci válasza AXisBOLD (#79509) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ott az adobe readerrel van a probléma, nálam ugyanilyen szitunál mindig kérdi, hogy edge v foxit pdf reader

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#79511) scyllarus válasza AXisBOLD (#79509) üzenetére


scyllarus
veterán

Nekem megkérdezi, külön képernyőn.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#79512) touchscreen válasza tony_snow (#79486) üzenetére


touchscreen
tag

Egyszer a 1020-asom csinált ilyet, pont az után, miután felraktam a .218-ast. De nem a böngészőm esett így szét, hanem a főoldalam, a csempéim, öröm volt nézni. Gyorsan restartoltam egyet, mert besz.rtam tőle. Azóta nem produkálta.

(#79513) no1r válasza zsoltzsolt (#79507) üzenetére


no1r
őstag

de alapértelmezetten mindig rákérdez :D

(#79509) AXisBOLD: akkor ott valami más bibi lehet, nekem simán engedi.

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#79514) ΞΔGLΞ válasza tony_snow (#79497) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Így próbáld meg felrakni, illetve pontosan így rakd fel, ha rászánod magad, de ne ijesszen meg első látásra ez a leírás. Termesztésen, nálad a Recovery játszik az első pontban. És nem csak a 640-re vonatkozik ez a leírás, hanem minden 8.1-es készülékre, de nem olyan rég oda írtam be és ez csak egy kimásolás...
Tehát a telepítés lényege, hogy semmi mást nem csinálsz, csak a pontokat követed.

1. Frissítés előtt, (ments mindent a készülékről) mindenképp csinálj HR-t (beállítások-névjegy-alaphelyzetbe állítás, az SD kártyát ne pipáld be), illetve a Recovery Tool-t feltelepíted a pc-re (ami a legjobb "gyalu" is egyben), majd frissíted a legújabb verzióra, ezt alapból kérni is fogja indítás előtt. Utána összekötöd usb kábellel a pc-t és a 640 készüléket.
Ha az RT program felismerte a telefont ráböksz a készülék képre. Recovery Tool letöltés

2.Ekkor kiírja az aktuális, utolsó stabil 8.1 verziót. Indítsd el az RT programot,
A visszaállítás kb 5-10 perc lesz.

3. Ha felállt a kész rendszer, akkor ez, mint írtam egy tiszta stabil 8.1 verzió még, utána csak a wifi-t és a microsoft fiókot állítsd be, hogy be tudj lépni az áruházba.. Belépés után töltsd le a FRISSÍTÉSI TANÁCSADÓT és indíthatod is feltelepülés után! MINDEN MÁS LÉNYEGTELEN! Majd navigálj a Beállítások---telefonfrissítéshez és nyomj a keresésre, ekkor feltelepül a 107-es build, ha sok fogaskerék és telepítés után végre felállt a kész rendszer és megjelennek az alapbeállítások akkor új telefonként - tehát a régi biztonsági mentéseket felejtsd el, beállítod a készüléket. Semmi mást ne csinálj!

4.Utána navigálj újra a frissítéshez és újból nyomj a keresésre, majd találat után feltelepíti a végleges, legfrissebb "stabil" w10-es verziót. Jelenleg most a .218, Ha végre ez is elkészült...

5. Utána az első dolgod legyen, hogy az áruházban az összes frissítést telepíted, különben nem fognak rendesen működni az applikációk!
Tehát, belépsz az áruházba, majd bal oldalt fent a "3 csíkra" nyomsz és ott a letöltések és frissítések opcióra tapizol, ha egyből nem jelennének meg a frissítendő applikációk listája. Ami elég tetemes applikáció frissítés lesz. Amíg nem végzett az összes app frissítéssel, semmi másba ne kezdj bele!

6. Ha kész minden, akkor restart! Újraindítás után, lépj be újra az áruházba és ellenőrizd, hogy nem talál-e még további frissítést! Ha esetleg még ezek után is pár ikon üres lenne, csinálj egy HR-t!

7. Most már belaktatod a telefont és beállíthatsz rajta véglegesen mindent.

(#79515) domojko válasza ΞΔGLΞ (#79514) üzenetére


domojko
senior tag

Ha nem bánod ezt bemásolom a 735 topikba. Vagy ha te megteszed úgy is jó hisz te vagy a szerző. Nem tudom miért nekem egyszer sem jutott eszembe a RT használata HR-ként. Pedig jogos.

(#79516) ΞΔGLΞ válasza domojko (#79515) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Miért bánnám, csak nyugodtan másold... :)

(#79517) domojko válasza ΞΔGLΞ (#79516) üzenetére


domojko
senior tag

Megtörtént :R

(#79518) chizuru


chizuru
csendes tag

Sziasztok! Apukám 650esén van beállítva a gyári levelezöben 3 fiók, ebböl kettö céges. Az egyik, a saját honlapjukhiz tartozó email fiók folyamatosan beavatkozást kér, pontosabban a jelszót újra. Emellett rendesen szinkronizál, de baromira idegesítö a folyamatos hangjelzés - van, hogy órákig nem csinálja, van hogy ötpercenként kéri.

Ha beírom újra, egy darabig jó, azután kezdi újra. Fiók törlésén-hozzáadásán egy párszor már túl vagyok, egy hard reset is volt, az sem segített. Valakinek van valami ötlete ezeken kívül? :)

so long ヒカリノムコウヘ so long ナモナキジユウへ so long フアンヲノミコメ so long ダレヨリモタカクトべ

(#79519) Bogyó bá' válasza chizuru (#79518) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nálam dettó ugyanez, csak nem pár óránként, hanem pár naponként. Nem tudom a megoldást... :(

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#79520) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Lumia 640 DS készülékre le kellett volna már jönnie W10 frissítésnek? Mert eddig semmi.
Nem, mintha hiányozna, csak oda akarok figyelni, hogy nehogy véletélenül a nem eléggé feltűnő üzenet miatt asszony rányomjon, hogy felmehet.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#79521) Воланд válasza Bici (#79520) üzenetére


Воланд
titán

Ha nincs leszedve a frissítési segéd, akkor nem fog jelezni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#79522) Bici válasza Воланд (#79521) üzenetére


Bici
félisten

Kell ehhez külön frissítő progi? De a 8.1 OS eddig frissült párszor. :U Vagy a segyéd csak a w10-hez kell?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#79523) Воланд válasza Bici (#79522) üzenetére


Воланд
titán

Csak a W10-hez kell.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#79524) Bici válasza Воланд (#79523) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#79525) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Van pár érdekes repor-t, gondolom ezeket le sem xarják...

(#79526) Ricardo válasza ΞΔGLΞ (#79525) üzenetére


Ricardo
félisten

A stílus maga az ember :U

(#79527) ΞΔGLΞ válasza Ricardo (#79526) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

650-re írtam, hogy mivel nincs dupla koppos felébresztés, de az alvásnál meg működik, akkor miért nem csinálják meg, hogy ez is működjön?
Gondolom, emiatt nem kell újraírni az egész kódsort. Igazából nem is értem, mert ez (szinte már) alap lenne.
Ekkor olvastam a többi visszajelzést...

(#79528) gabber01


gabber01
addikt

Hello
Egy Lumia 625-ről van szó, ami egyszer csak lefagyott, kikapcsolt, és azóta nem akar bekapcsolni. Soft resetre egy rezgéssel reagál, de nem történik mégsem semmi. Hard resetet is próbáltam, semmi. Recovery tool nem is látja. Ha jól sejtem, ezen kívül nem tudok semmit csinálni, csak üzletbe elvinni?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#79529) Nooeca


Nooeca
senior tag

A másik meg az hogy RS-ben elvileg nincs integrált Skype az üzeneteknél, szóval arra kérnek javítást, ami nem is lesz már mint funkció.

u.i: Az új mobile buildban van-e FM Rádió?

[ Szerkesztve ]

(#79530) zsoltzsolt válasza Nooeca (#79529) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

nincs

(#79531) Nooeca válasza zsoltzsolt (#79530) üzenetére


Nooeca
senior tag

Remélem ez csak valami ideiglenes... vagy valami bug miatt szedték ki, vagy változtatnak valamit rajta és azért, vagy pedig integrálják esetleg a Grove-be.

De nem igazán hiszem hogy szándékosan kivették azért hogy többet ne legyen.

(#79532) yootti válasza ΞΔGLΞ (#79514) üzenetére


yootti
tag

Üdv!
Ez a megoldás működik L950-nen is?

[ Szerkesztve ]

Nem csak tisztességesnek kell látszani-annak is kell lenni!

(#79533) ΞΔGLΞ válasza yootti (#79532) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Persze...

950 XL-re is így raktam fel (vissza) a 218-at, mert elkezdett merülni.
Tehát Recovery-t feltelepíted a pc-re, frissíted, összedugod utána, majd ha létrejött a kapcsolat, visszaállítod az általa stabilnak nevezett w10 build-ra. Utána követed a pontokat...a négyes ponttól

És persze a frissítési tanácsadót a w10 telefonon nem kell letölteni!
Ott mehet egyből a frissítések keresése...és 218 fel.

[ Szerkesztve ]

(#79534) tony_snow válasza ΞΔGLΞ (#79514) üzenetére


tony_snow
tag

wow, köszönöm szépen! Ha lesz egy kis időm, megpróbálkozom vele. :R

Köszi mindenkinek a választ!

(#79535) Bibby válasza Bibby (#79233) üzenetére


Bibby
addikt

Már megint az outlook hülyült meg. Most nem tudok válaszolni levelekre. Válasz vagy továbbítás esetén alul a három ikonból (elvetés, csatolás, küldés) csak a csatolás ikon aktív, a másik kettő szürke, inaktív. :U
Megint mi ez?

Ελευθερια η θανατος

(#79536) yootti válasza ΞΔGLΞ (#79533) üzenetére


yootti
tag

Köszönöm szépen a segítséget.

Nem csak tisztességesnek kell látszani-annak is kell lenni!

(#79537) #47106304 válasza gabber01 (#79528) üzenetére


#47106304
törölt tag

Gondolom akkumulátor rendben van.

(#79538) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Viber nem jelez már vagy egy hete, se nekem se másnak. Mi van már ezzel?

Más. Frissült az Office csomag és a kamera app.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#79539) Lacielvtárs válasza Plazmacucci (#79538) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nálunk sem, lumia 535 win 8.1.
Akkpr lehet ez valami központi hiba?
Hrt mondtam az asszonyomnak, de alkor lehet hiába fáradoznak vele? :U

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#79540) gabber01 válasza #47106304 (#79537) üzenetére


gabber01
addikt

Azzal nem volt eddig baja. Meg ha töltőre teszem sem csinál semmit.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#79541) domojko válasza Plazmacucci (#79538) üzenetére


domojko
senior tag

Nálam sem. 735 wp10.

(#79542) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ti látjátok ezt a feedback-et?
Többen írták, hogy nem találják, mert egyébként szavaznának rá...

[ Szerkesztve ]

(#79543) gabor907 válasza ΞΔGLΞ (#79542) üzenetére


gabor907
tag

Multkor olvastam a windowscentralon ha jol emlekszem a nyari redstone frissitessel a w10 visszakapja a dupla koppos feloldast

core

(#79544) ΞΔGLΞ válasza gabor907 (#79543) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez jó hír. Kösz.
Érdekes, hogy én még nem futottam bele. Na, elkezdek olvasgatni. :R

(#79545) mukibuci válasza ΞΔGLΞ (#79542) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

egyébként ezeknek valaki nekiül gúgel bing translate-tel?

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#79546) confuser válasza mukibuci (#79545) üzenetére


confuser
senior tag

Igen, Gabe "machine translate"-nek nevezte builden, amit használnak, + ugye vannak natívan az adott nyelvet beszélők is.

@mflex Én leveleztem is ezzel kapcsolatban Jason-nal twitteren. Röviden azt írta, hogy ez nincs még W10M-be implementálva, csak a 8.1-eseknek van honnan "áthozni". Én mondjuk így sem értem, miért igényelne ez így plusz kódolást, de ő ezt állítja.
Másik téma amire rákérdeztem, az a hívás rögzítés (hogy a 8.1-esek miért nem kapták meg). Kis értetlenkedés után azt írta, hogy írjam be a feedback appba, de nem hiszi hogy lesz belőle valami is, mert jogi problémákat vet fel... Persze rákontráztam, hogy a 10-eseknél akkor hogyan nincsenek jogi problémák, mire törölte az előző kommentjét.
Viszont a dupla koppos ébresztést elvileg vizsgálják, mert sokan kérik (alapból nem értem, miért gondolták hogy majd nem kell).

[ Szerkesztve ]

(#79547) zsoltzsolt válasza confuser (#79546) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nem értem, hol nincs duplakoppos ébresztés? 930-on Rs-en van.

(#79548) confuser válasza zsoltzsolt (#79547) üzenetére


confuser
senior tag

Gyári W10M-es telefonokon.

(#79549) Happi válasza confuser (#79546) üzenetére


Happi
tag

A store-ban a w10-es Telefon Microsoft app leírásában szerepel a hívás rögzítés. Vajon miért nem érhető el mégsem?

(#79550) ΞΔGLΞ válasza confuser (#79546) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Köszi az infót. :R
Jah, azóta olvasgattam pár oldalt, úgy néz ki meglesz ez, de hogy ez szinte miért nem alap, az valóban furcsa...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.