Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77901) scyllarus válasza MKLS (#77897) üzenetére


scyllarus
veterán

1. Elsőre: +36-os előhívóval mentsd el a számokat, ne 06-ossal
2. Az is szokott gondot okozni, hogy mobil telefonszámként van-e elmentve (munkahelyi- , otthoni - stb. nem mindig működik)

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#77902) bluemirage válasza Nándor1990 (#77900) üzenetére


bluemirage
őstag

Ez már idealistán optimista... de nagyon szépen cseng! Az ilyen mondatokért alkalmazzák a Marketingeseket:
"a windows operációs rendszer, mobilra történő küldése most vette kezdetét, most született, és a korábbi változatok csak szárnypróbálgatások voltak (8.1 és társai). "
Kár, hogy a sajtótájékoztatón az MS nem ilyen bullshit-tel próbál meg lelket önteni a hozzád és hozzám hasonlókba. :R
Én 925-ről fogok váltani, pontosabban elmenni. Ez 110%, a 925-ös topikban sokan vannak így, mert nincs mire váltani, műanyag szart senki nem akar venni... :O A W10-et meg inkább hagyjuk... adtak el miatta L950-et nem egyet. :C Thank you MS

Meliora sunt bono inimica

(#77903) Nooeca


Nooeca
senior tag

Van egy firmware frissítés az 550-hez (US) és a 650-hez (UK). 550-nél várható volt.

Mondjuk meglehetősen érdekes, hogy a vadi új telefonoknak van szüksége firmwarre.

(#77904) MKLS válasza scyllarus (#77901) üzenetére


MKLS
aktív tag

De minden jól működött eddig. 😕

(#77905) okoska74 válasza #97246720 (#77895) üzenetére


okoska74
senior tag

Köszönöm. :R

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#77906) mukibuci válasza Nooeca (#77903) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

miért érdekes? inkább régebbi, bevált firmware-eket kellene cserélgetni?

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#77907) touchscreen válasza dredbiro (#77878) üzenetére


touchscreen
tag

Nálam is szarakodik.
Ha a beállításokban beállítom az automatikus fényerőt úgy, hogy előtte benyomom, hogy alacsonyon legyen, majd "ráállítom" az automatikusat, nem sokkal később visszaállítja magát magas fényerőre, persze az automatikus beállítás megmarad.

Este, ha automatikuson van, de előtte alacsonyra volt állítva, akkor sötétebb képet kapok, ez olvasáskor hasznos, viszont ez a nyomoronc folyton visszatolja magát magasra.

(#77908) confuser válasza bibalint (#77854) üzenetére


confuser
senior tag

Közben meg az exkluzív, gyári funkciók halnak ki (integrált facebook chat, szobák, ingyenes Office szerkesztésre is, fasza offline navi ingyen stb.).

Ingyenes Office szerkesztés - bs, marad
Offline navi ingyen - bs, marad, más néven

(#77909) jimmy5 válasza bluemirage (#77902) üzenetére


jimmy5
aktív tag

Én is a fent említettek miatt adtam el a 925-öt kb 4 hete.
Így most MIUI-zom a Xiaomival. :)))))

Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

(#77910) scyllarus válasza MKLS (#77904) üzenetére


scyllarus
veterán

Win 10 :O

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#77911) Plazmacucci válasza Nándor1990 (#77900) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#77912) starr válasza Nándor1990 (#77900) üzenetére


starr
őstag

Én is bízom benne (már 3 éve), hogy lesz valami a windows phone-ból. Talán majd most.

(#77913) MKLS


MKLS
aktív tag

Valaki, hogy miért csak telefonszámokat látok nevek helyett bejövő hívásnál? Gmail fiókban van a komplet névjegyzékem kizárólag. :F :O

(#77914) lugosi válasza Plazmacucci (#77911) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

:DDD :DDD :DDD

Én is azt hittem hogy belefutottam egy bugba mobilon (mobilnézet) aztán rájöttem hogy nem ugyanaz ismétlődik, de én is skippeltem.

(#77915) confuser válasza MKLS (#77913) üzenetére


confuser
senior tag

Már kaptál választ, 12 hsz-szel korábban. Ez már a next-gen write-only kategória.

(#77916) Nooeca válasza starr (#77912) üzenetére


Nooeca
senior tag

Ehhez az kell hogy a partnerek elődrukkoljanak egy androiddal versenyképes, különböző kategóriájú/célú telefont. Mert most hogy az MS visszafogja magát, ha más nem öl bele erőt, akkor lassan a platform elhal.

Az igaz hogy vannak merően nagy WP fanok de felmerül több kérdés:
- Lesz-e olyan OEM partner, vagy több, akik kiadnak annyi fajta készüléket (akár többen együtt), hogy lefedjék a piaci igényeket, amit eddig egyedül a Lumia tett meg?
- Ha igen, ezeknek ugyanolyan jó ár-érték aránya lesz hogy tudnak versenyezni, vagy előnnyel lépni az androiddal szemben mint eddig?
- Mi lesz az olyan felhasználókkal, akik igazából nem is a Windowsban hisznek hanem a Lumiában/Nokiában/Microsoftban? Hogyan veszi rá a Microsoft őket, hogy egy HP vagy Acer telefon is ugyanolyan jó, mint az övé? (van ilyen).
- Mennyi olyan app lesz még, ami létszükséglet a platformon? Lesz-e elegendő?

Utóbbi ponthoz jön még az is, hogy sokan nem magáért a felhasználók szűk rétegéért nem fejlesztenek appot, hanem magáért a platform nehézségei miatt.

Ha a fenti lista több pontja megbukik, akkor jóindulattal az egész platform csak stagnálni fog.

(#77917) dredbiro válasza touchscreen (#77907) üzenetére


dredbiro
senior tag

Ez sötétben nagyon zavaró, halványból átvált hirtelen full fényerőre de váltás utan is még igazgatja észrevehetően a telefon elmozdítása nélkül is. Remélem ezt minél hamarabb javítják

Good hunting,STALKER !

(#77919) Sjkolrd


Sjkolrd
aktív tag

Uj ficsort vettem eszre, mostmar nem csak sms, hanem fb üzenetekre is tudok úgy valszolni,hogy nem kell megnyitnom hozza az app-ot. :)

(#77920) Nooeca válasza confuser (#77918) üzenetére


Nooeca
senior tag

Építenek is, évi 3 darabot... ez nem fedi le a piaci igényeket, példának okáért se a 950, se a 650 se az 550 nem opció nekem.

550 egy elég kezdőkategória, a 650 egy stagnálás inkább céges telefon, a 950 meg felső kategória, ilyen bizonytalanság mellett biztos nem ölök bele annyit.

Olvastam Nadella összes interjúját, ettől még változatlanul fenntartom hogy 3 készülékkel / év nem fogják, szimplán csak életben tartják a platformot, de piacot azt veszteni fognak vele annyit amennyit még nem látott a világ, ha az OEM partnerek nem állnak rá a gyártásra.

[ Szerkesztve ]

(#77921) MKLS válasza confuser (#77915) üzenetére


MKLS
aktív tag

Nope, a +36-al kezdődő számoknál amik mobil szánként van elmentve sem írja ki a neveket. Nem használok otthoni, munkahelyi, stb. Címkéket. Nem vagyok write only, csak a válasz nem oldja meg a problémámat.

(#77922) mukibuci válasza MKLS (#77921) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nincs benne szóköz? nekem pont ma volt egy hívásom ami +36 70 234 23 23 formában volt elmentve, és nem írta ki a számot, miután javítottam, egyből jó lett

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#77923) no1r válasza Sjkolrd (#77919) üzenetére


no1r
őstag

ezt már egy ideje én is észrevettem.
kérdés, hogy mennyi esélye van annak, hogy a készülő universal Messenger kiválasztható lesz az üzeneteknél a Skype meg az SMS mellett... (én pl annak örülnék felettébb)

(#77920) Nooeca: egyetértek. 3 kategória, kategóriánként 2 méret (5" alatt és 5" fölött) mindenképp kellene.

[ Szerkesztve ]

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#77924) MKLS válasza mukibuci (#77922) üzenetére


MKLS
aktív tag

Nincs, a gond épp az, hogy csak számot ír ki név helyett, de minden bejövő hívásnál. 8 különböző a kontakt listámon meglávő számról is megcsörgettem a telefonomat és mindig csak számot ír ki.

(#77925) mukibuci válasza MKLS (#77924) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

izé, hülyeséget irtam, a nevet nem irta ki :DDD

a névjegyzékben látod egyébként? szinkronizálta a gmail fiókból?

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#77926) Nooeca válasza no1r (#77923) üzenetére


Nooeca
senior tag

3 kategória sem elég, mert több cél van.

üzleti szegmens
csúcskészülék
belépő
középkategória
meg amit még talán kihagytam.

Ez már legalább 4. Idén nincs is középkategóriára szánt készülék mert az 550 inkább a belépő készülék felé hajaz a 650 meg üzleti szférát célozza. Pedig pont a középkategória az ami átmenetet nyújt, vagyis az arany középutat.

(#77927) Plazmacucci válasza Sjkolrd (#77919) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Messenger még mindig nem tudja, igaz?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#77928) A Zéé válasza Nooeca (#77926) üzenetére


A Zéé
addikt

az a baj, hogy pont a középkategória kezd kihalni az élet minden területén. Akár háztartási gépek, akár PC alkatrészek, élelmiszerek, ruházat, szórakoztató elektronika, autók...
Vedd meg a sz@rt, amit utána gyorsan le is cserélsz, mert nem tud többet. Vagy vedd meg a méreg drágát, amit meg a változó trendek miatt fogsz belátható időn belül cserélni. Az a tipikus középkategória -ami nem a legpuritánabb, de elkarcolgat és vállalható akár évekig is- tűnik el. Ez az, ami a racionálisan, ritkán, de tudatosan vásárlók világa, de a cégeknek annyira nem éri meg.

Just a simple Lineman...

(#77929) Bogyó bá' válasza mukibuci (#77925) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Maci, Lumia 650-ből mikor várható a dual SIM-es megjelenése a boltokban?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#77930) MKLS válasza mukibuci (#77925) üzenetére


MKLS
aktív tag

Igen, szinkronizálta, látom az összes (170) kontaktot, akinél van a képet is, tudok keresni név alapján és hívni is, de ha engem hív a listáról bárki is akkor csak a hívó számot írja ki... :W

(#77931) mukibuci válasza Bogyó bá' (#77929) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

passz, de ha eddig nem jött, én már nem nagyon várnám

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#77932) starr válasza A Zéé (#77928) üzenetére


starr
őstag

Ezt nagyon jól látod! Rengeteg ízléstelen gagyi van mindenből. Ami már egy kicsit minőségi, vagy ízlésesen néz ki őrült drága. Ruháktól az asztali lámpákig mindenre igaz.

(#77933) confuser válasza Nooeca (#77920) üzenetére


confuser
senior tag

Oké hogy olvasod a nyilatkozatait, de értelmezed is?

Stratégia 1: Építenek évi 3 kategóriába telefont, és a lyukakat betömetik OEM-ekkel. Ez összeadva nem 3 telefon/év, tehát nem 3 telefonnal akarják életben tartani a platformot.
Stratégia 2: Ha az első nem jön be, akkor lefedik egyedül a piaci igényeket. Ez szintén nem 3 telefon / év.

Másrészt az MS-t nem érdekli, hogy neked most konkrétan nem felel meg a 3 telefonjukból egyik sem. Nem tudom feltűnt-e, de a vállalatok irányába próbálnak nyitni, a consumer piacot rövid távon feladták, csak a kislábujjukat lógatják ebbe a pocsolyába, nehogy még nagyobb elmaradásba kerüljenek. Ha bejön a business szektor, az majd rántja magával a consumer piacot, legalábbis ezt remélik, a'la surface.

(#77934) D1L1ZS


D1L1ZS
őstag

Leos fortune most csak 1.99 S a storeban!

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#77935) kpal válasza Nándor1990 (#77900) üzenetére


kpal
veterán

ÉN is bízok benne :K ( Velős írás lett , ez már külön cikknek is jó volna ) ;)

(#77936) flesh válasza MKLS (#77924) üzenetére


flesh
aktív tag

Rakd fel a Rap Dialer-t és kezd el beírni a telefonszámot, akkor kidobja ha esetleg kétszer szerepel a listában (ekkor csak a számot írja ki a telefon, a nevet nem) ezzel le tudod ellenőrizni, már más is járt így.

Nokia 5110 > Nokia 3510 > Sonyericsson K700i > ETEN Glofish M700 WinCE 5.0 > Samsung Champ DUO WiFi > Samsung C6112 Dualsim > LG Connect 4G metroPCS (Cayman) > LG Optimus F6 (D505) > Nokia Lumia 930 WP8.1 & LeTV Max Pro x900 Snapdragon 810 octacore 4GB/128GB > P8 Lite+Samsung Note 3+iPhone 7 128Gb

(#77937) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Ma ingyenesen letölthető a Weather To-Go.

¯\_(ツ)_/¯

(#77938) hroberto válasza Bogyó bá' (#77929) üzenetére


hroberto
veterán

Egy helyen találtam: [link]

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#77939) Bogyó bá' válasza hroberto (#77938) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én is csak ezt az egyetlen szlovák székhelyű céget találtam, viszont a "beraktározás ideje" kérdőjeles, a darabszám meg folyamatosan csökken. Két hete még 10 db volt. :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#77940) hroberto válasza Bogyó bá' (#77939) üzenetére


hroberto
veterán

Ha gyári garanciát adnak, mindegy honnan veszed szerintem. Biztos eladtak párat belőle azért csökken a darabszám. ;]

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#77941) Bogyó bá' válasza hroberto (#77940) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Be sem érkezett az áru, kérdőjelesen március 30-ra várják (?).

Ezért gondoltam, hogy talán akkor jelenik meg a termék, és utána Mo-n is elérhető lesz. Sehol semmi konkrétum a neten. Az Edigitalnál sosem volt, egy pillanatig sem, de már "befejezték a forgalmazását": [link]

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#77942) Sjkolrd válasza no1r (#77923) üzenetére


Sjkolrd
aktív tag

Igen az mindenképpen jó megoldás lenne, ha oda be lehetne tenni, viber,messenger es a többi ilyen üzenet küldő alkalmazásokat

(#77943) Sjkolrd válasza Plazmacucci (#77927) üzenetére


Sjkolrd
aktív tag

A messenger se es a viber se tamogatja..de remelem szukos hataridon belul jon ez a ficsor is.

[ Szerkesztve ]

(#77944) Plazmacucci válasza Sjkolrd (#77943) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Soon :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#77945) no1r válasza Sjkolrd (#77943) üzenetére


no1r
őstag

azért nem fogják megcsinálni, mert ez a feature WP only és ehhez nem elég lefordítani az androidos szutykukat univerzállá, hanem programozni is kell :D

de ne legyen igazam, én is örülnék végre értelmes fejlesztéseknek.

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#77947) szildavid90


szildavid90
aktív tag

Tudna valaki nekem segíteni, hogy a Spotify, miért kapcsolja le a zenét lezárt kijelzővel hallgatva? Kb. 3 számot lejátszik aztán semmi. Wifin keresztül mindezt es win 8.1 van rajta. Arra gondolok, hogy egy idő után valami kikapcsolja a Wi-Fi-t ha lezárom a kijelzőt és azért áll meg a zene, van valakinek valami ötlete erre?

(#77948) bluemirage válasza szildavid90 (#77947) üzenetére


bluemirage
őstag

Az egyik lehetőség az akkumulátor--> Takarékos üzemmód bekapcsolva van... ez esetben egy pajzs van az akksi ikonján... és lezárt képernyőnél a GSM antenna és BT kivételével lekapcsolja a NET-et, azaz mobilnet és WiFi OFF.

Meliora sunt bono inimica

(#77949) szildavid90 válasza bluemirage (#77948) üzenetére


szildavid90
aktív tag

Nincs bekapcsolva! :)

(#77950) Ice_Man22


Ice_Man22
senior tag

Windows 10 mobile ra nem og jonni valamikor frissites vagy valami?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.