Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61701) Воланд válasza erahurka (#61699) üzenetére


Воланд
titán

mert nincs mogotte a regionak megfelelo adatbazis.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#61702) waces válasza erahurka (#61699) üzenetére


waces
aktív tag

ebben egyetértünk. fel nem foghatom, hogy pl a quiet hours használatának miért feltétele a cortana? vagy mondjuk magyar regionális beállításokkal, de angol hangfelismeréssel miért ne működhetne... azt még csakcsak elfogadom, hogy nincs (még) mögötte lokalizált tartalom, de ez nem magyarázat pl a quiet hoursra.

Every living creature on earth dies alone.

(#61703) waces válasza Воланд (#61701) üzenetére


waces
aktív tag

mert az nagyon kell ám, pl a quiet hours ki/bekapcsolásához :)

Every living creature on earth dies alone.

(#61704) air válasza erahurka (#61699) üzenetére


air
nagyúr

Ebben ugyanúgy nincs semmi értelmes logika, mint a fentebb, általam feltett kérdésekben.
Nem jutottak még el odáig, hogy felnőtt, önállóan dönteni képes embereknek nézzék a felhasználóikat.
Hülye idiótának néznek minket, és még a gumicukrot is helyettünk rágják meg. :O

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#61705) Воланд válasza waces (#61703) üzenetére


Воланд
titán

nem, a regios adatbazis ahhoz kell, hogy tudja a teged erdeklo sporteredmenyeket, hireket, hogy szoljon, hogy elobb indulj el meloba, mert baleset van az xy uton. gondolkodni kellene egy kicsit, nem csipobol fikazni mindent. a quiet hours eseteben a helyes kerdes az lenne, hogy miert kell cortanahoz kotni, nem pedig az, hogy a quiet hours-hoz minek kell regios adatbazis.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#61706) waces válasza Воланд (#61705) üzenetére


waces
aktív tag

igen. ezt irtam én is. a quite hours cortanahoz kötése nettó fa**ág. másrészt viszont a cortana angolul, angol tartalommal nyugodtan működhetne magyar beállításokkal is. azt nyilván senki nem várja el, hogy (főleg eleinte) ua mennyiségű és minőségű lokalizált tartalom legyen mögötte a világ összes nyelvére.

Every living creature on earth dies alone.

(#61707) kolosanyi válasza erahurka (#61699) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ez ilyen szűk körű elitklub. Jól csinálják, emiatt lesz különb a geek WP-s a simánál. Oh wait... ;]

[/(#61704) air
K*csög M$, sz@racsempe. :(

[ Szerkesztve ]

(#61708) air válasza kolosanyi (#61707) üzenetére


air
nagyúr

A csempékkel nincs semmi baj. A rendszerből adódó kötöttségeket is el tudom fogadni. De amikor olyan dolgot nem csinálnak meg, aminek semmi akadálya nincs, csak lusták, vagy direkt kib...sból, azt nem értem.
A logika hiányzik, de nem csak náluk. Én találkoztam már IBM-es termékben is olyan kitekert logikával, amit európai ember nem érthet meg.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#61709) FіkuszKukіsz válasza Воланд (#61705) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Talán mert a quiet hours a Cortana egyik szolgáltatása. Nem külön app. Ha beállítod az időintervallumot utána a Cortana "személyi asszisztens" intézi a "dolgokat". Pl. válaszol az üzenetekre, szűri a hívásokat stb.

[link]

Romanes eunt domus

(#61710) kolosanyi válasza air (#61708) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem mondom, hogy nincs igazad, de nincs igazad ;] szerintem egyik probléma se olyan mértékű, hogy nagyon zavaró legyen. Én elvagyok ezekkel a korlátozásokkal, hiányosságokkal.

[ Szerkesztve ]

(#61711) BiP válasza waces (#61706) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha annyira akarod használni a Cortana-t, akár angolul, akkor onnan már csak 1 lépés, hogy beállítsd a telefont angolra.
Én telefont világéletemben magyarul használtam (Win-t meg a mai napig csak angolul), de pár hónapja átállítottam a telefont is angolra, teljesen megszoktam már.

(#61712) erahurka válasza Воланд (#61705) üzenetére


erahurka
félisten

Korlátozott funkcionalitással működhetne.
Ahogy tök jól tud appokat indítani, műveleteket végezni, bekapcsolja a WiFi-t ha hazaértem stb. regionális adatbázis nélkül is.

(#61713) Воланд válasza FіkuszKukіsz (#61709) üzenetére


Воланд
titán

tisztaban vagyok vele, hogy mit csinal a quiet hours, de semmi sem indokolja a cortanahoz valo koteset. semmi mas csak egy blacklist/whitelist, kulonbozo szabalyokkal.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#61714) waces válasza BiP (#61711) üzenetére


waces
aktív tag

persze ezt tudom, nem is en vagyok az erintett celcsoport (megszokasbol, meg mas okok miatt is mindent csak angolul hasznalok). ettol meg, ha atlag magyar felhasznalot (vagy barmilyen nem angol nyelvteruletrol szarmazot) nezek, akkor jogos lenne az igeny arra, hogy sajat regionalis beallitasai mellett is hasznalhassa mondjuk angolul (vagy spanyolul vagy barmilyen mas, mar lokalizalt nyelven)

Every living creature on earth dies alone.

(#61715) captainnemo válasza Воланд (#61713) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Én sem értem miért van összekapcsolva vele. de a lokalizációs wifi bekapcsolás is ahhoz van kötve. A quiet hours-t mindenképp használnám, bár még mindig elég béna, egy normális eseményvezérléshez képest.

(#61716) air válasza kolosanyi (#61710) üzenetére


air
nagyúr

Sajnos/Szerencsére nem vagyunk egyformák. Neked nem hiányzik, másnak igen.
Lehet kompromisszumokat kötni, - kell is - csak értelmes magyarázat nincs rá, hogy miért nincsenek ezek a funkciók, vagy ami van, az miért úgy van ahogy. Lásd Cortana.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#61717) FіkuszKukіsz válasza Воланд (#61713) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Nem össze van kötve vele, hanem a része. Nagy különbség.

Romanes eunt domus

(#61718) captainnemo válasza FіkuszKukіsz (#61717) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Játék a szavakkal, lényeg az, hogy a két dolognak nem kéne összefüggenie.

(#61719) zorzy4


zorzy4
őstag

Üdv mindenkinek. Nem rég lettem tulajdonosa, egy lumia 535 telefonnak. Nem vagyok híve telefonnál az hackelésnek, és társainak, nem is tudom a mai napig pontosan mit jelen a rootolás, az androidnál. De lenne három kérdésem, hátha van megoldás. Lehet e valahogy rábírni a telefont, hogy egyszerre rezegjen és csörögjön, megoldható e, hogy ne kelljen két mozdulatot tennem, hogy felvegyem a hívást, és lehetséges nagyobb hangerőt beállítani, minta gyári érték?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#61720) Plazmacucci válasza zorzy4 (#61719) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem, nem, és nem értem. A gyári érték nem a maximum hangerő. Csúszkával lehet állítani.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#61721) zsamiatt válasza zorzy4 (#61719) üzenetére


zsamiatt
őstag

miért kell két mozdulat?
Ha csörög akor csak egy gombot kell megnyomni és felveszi.
Egyébként probáld ki a gestures beta-t.
Ott ha a fejedhez teszed a telefont automatikusan felveszi.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#61722) ZavaBalazs válasza zorzy4 (#61719) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

gestures beta appot ha felteszed, akkor ha a füledhez emeled bejövő hívásnál, magától felveszi.
mondjuk nem tudom, hogy 535-nél is működik-e, az utóbbi időben alsóbb kateg telefonokból kispórolták a közelségérzékelőt... bár az 535 lehet megint megkapta. próbáld ki, ha működik akkor bódottá. :)

zsamiatt: ha le van zárva a telefon, amikor hívnak, akkor (gestures beta nélkül) te hány mozdulattal veszed fel?

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#61723) zorzy4 válasza Plazmacucci (#61720) üzenetére


zorzy4
őstag

Gyári maximum fölé, amit szoftverből el lehet érni. Sokszor nagyobb hangerőre is lehet állítani, a rendszerben. Mint pl androidnál, a mobile uncle.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#61724) emvy


emvy
nagyúr

(#61725) Plazmacucci válasza zorzy4 (#61723) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Itt sajnos semmi nem tud belenyúlni a rendszerbe. Ezért nincsenek billentyűzet appok meg sok minden egyéb.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#61726) taip válasza zsamiatt (#61721) üzenetére


taip
senior tag

Igen, meg kell nyomni egy gombot, miután felhúztad az előző képernyőt.
Ez két mozdulat.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#61727) lugosi válasza emvy (#61724) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Na ezt várom! Még a magyar play store-ban nem tűnt fel, de köszi a figyelmeztetést, nézni fogom.

(#61728) emvy válasza lugosi (#61727) üzenetére


emvy
nagyúr

Felraktam, nekem sajnos hasznalhatatlan, mert nem tamogat aliasokat (se). Egyebkent csinos.

while (!sleep) sheep++;

(#61729) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Történt mostanában valami, amiért nem enged be se a telefonomon, se számítógépen a dropbox fiokomba, hibás email-jelszora hivatkozva? Teljesen korrekt, mert igy nem férek hozzá a fenykepeimhez.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#61730) zorzy4 válasza Plazmacucci (#61725) üzenetére


zorzy4
őstag

Köszönöm mindenkinek. Már találtam hangos csengőhangot. Leginkább a csengés/rezgés dolog zavar , de a wp 10re csak rájönnek, hogy ki kell javítani. Csak fura pont a nokiától, hogy nem lehet normálisan kombinálni. Pont a jó hívásjelzés beállításokkal tűntek ki a többi gyártótól annak idején.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#61731) Pilács


Pilács
senior tag

A gyári email kliensen kívül van más esetleg ami használható? IMAP fiókkal akadnak problémák rendesen. Küldött levél esetén nem tudom választani milyen mappába tegye be a küldött levelet, ahová teszi, azt nem szinkronizálja fel, mert nem is létezik olyan IMAP mappa, ha áthelyezem elküldés után oda ahová kell, akkor meg szintén nem szinkronizálja fel, csak a telefonon lesz visszakereshető. Szerveren vagy egy SENT mappa, oda kellene betegye, de a telefon gondolatom szerint egy SEND MESSAGES mappát próbál erőlteni, de nem sok sikerrel.

Tényleg nem csoda, hogy az üzleti berkekben nincs is ajánlva a WP telefon... a VPN kezelésbe bele sem mennék... :(((

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#61732) captainnemo válasza zorzy4 (#61730) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Az a gond a szoftver microsoft, nem nokia. Számomra érthetetlen hiányosságai/butaságai vannak.

(#61733) zorzy4 válasza captainnemo (#61732) üzenetére


zorzy4
őstag

Igen de csak a lumia telfonok csinálják ezt, és ez nokia műve. HTC, Samsung? Prestigio tudnak egyszerre rezegni, csörögni.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#61734) Kbali válasza zorzy4 (#61733) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha megfelelően rövid csengőhangot állítasz, akkor megoldott. PL. én a "Nostalgia" hangot használom, gyakorlatilag végig rezeg.

(#61735) erahurka válasza zorzy4 (#61733) üzenetére


erahurka
félisten

A többi gyártó WP telefonjairól beszélsz? Én úgy tudom ez OS sajátosság nem gyártói.

Régen a Samsung feature phoneoknak voltak ilyen értelmes megoldásai amúgy. Vagy csörög vagy rezeg. Meg hogy addig csipog míg meg nem nézed, suliban csodálatos dolog volt ha az ember elfelejtette lehalkítani. Na meg a középső navigációs gombra, ami mindenhol okét jelentett, kezdőképernyőn rátenni az internet elindítását. :DDD

(#61736) hroberto válasza erahurka (#61735) üzenetére


hroberto
veterán

Nem OS sajátosság. Pl. a HTC-k tudnak egyszerre rezegni és csörögni.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#61737) #72797440


#72797440
törölt tag

Egy hete olyan funkciót értem el a térképen, hogy a kamerát használta és amerre fordítottam az élő képen kiírta, hogy melyik épület az. Nem tudom, hogy sikerült előidéznem. Tudja valaki?

(#61738) Melack válasza #72797440 (#61737) üzenetére


Melack
veterán

Map options - Live Sight

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#61739) #72797440 válasza Melack (#61738) üzenetére


#72797440
törölt tag

Kösz. Megvan

(#61740) zorzy4 válasza erahurka (#61735) üzenetére


zorzy4
őstag

Gyártói sajátosság igen. Annak idején is is zavart, adtam is el egyből ha ilyen volt egy telefon. Samu, motorola egy két sony. És akkor a nokia újra előhozta grat. Amúgy még is nagyon tetszik a rendszer, minden baja ellenére. Meg az is hogy mai viszonylatban jó az üzem idő. Szinte már. már eléri egy symbianos telefonét.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#61741) gyurkikrisz válasza emvy (#61724) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Androidra eddig is volt, nem? Meg volt cikk arrol is hogy kiadtak az excelt, meg a powerpointot, dehat en azokat mar 1 honapja hasznalom a droidos tabomon... :F

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#61742) emvy válasza gyurkikrisz (#61741) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez uj -- illetve nem uj, hanem ez az Accompli kliens rebrandelve.

while (!sleep) sheep++;

(#61743) Воланд válasza gyurkikrisz (#61741) üzenetére


Воланд
titán

office: az preview volt.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#61744) air válasza Melack (#61738) üzenetére


air
nagyúr

Hol van ilyen?
Drive+ -ban vagy a sima Térképekben?
Nekem nincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#61745) Melack válasza air (#61744) üzenetére


Melack
veterán

Here Mapsben.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#61746) air válasza Melack (#61745) üzenetére


air
nagyúr

Az nem azonos a gyárilag telepített Térképekkel, ugye?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#61747) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

De ilyesmit tud ugye a Here City Lens is?

[ Szerkesztve ]

(#61748) Melack válasza air (#61746) üzenetére


Melack
veterán

Nem,ez a Nokia alkalmazása. A City Lens is jó, de szerintem az lett a Mapsbe integrálva.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#61749) Partyface007 válasza lugosi (#61696) üzenetére


Partyface007
őstag

kis piac vagyunk mi és nem kevés munka ...

ha 1x lesz is az még jó pár év... szerintem

(#61750) FіkuszKukіsz válasza gyurkikrisz (#61741) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Az érdekes. Mert nekem volt egy Galaxy Tab S 8.4 de arra nem ment fel, mert nem támogatta. Lehet a felbontás miatt volt.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.