Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9351) kabelmania27 válasza TeeJay (#9350) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem sincs értelme a UPC vs Digi témának. Más technológiával rendelkezik a Digi és más jellegűvel a UPC. Kábelmodemen lannet szintű feltöltést nem lehet adni, 5-65Mhz között tudnak visszirányt erősíteni.

[ Szerkesztve ]

(#9352) TeeJay válasza kabelmania27 (#9351) üzenetére


TeeJay
félisten

más a lefedettségi kör is...
ha UPC kaliberű cég elkezdene optikázni pár év alatt a DIGI lehúzhatná magát a klotyón
de ha nem lett volna ekkora válság meg ilyen adók és a T-com FTTH része sokkal nagyobb ütemben épülne ki akkor is DIGI lehúzhatja magát mert az FTTB+LAN sehol nem lesz az FTTH mellett

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9353) proradeon válasza TeeJay (#9352) üzenetére


proradeon
őstag

Igen? Érdekes. Nálunk Budapesten az albérletben elérhető mind Digi, mind UPC, mind T optika. Digi TOPNET van jelenleg, amivel max. akkor volt gond, ha az egész háztömbben áramszünet volt. UPC szóba se jöhetne mellette. T optika meg azért nem jöhet szóba, mert amíg a Digi-től 4700 Ft-ért kapok hűség nélkül stabil 80/25 Mbit-et (ami inkább (90/25), addig a T 50/25-ös csomagja 4500 Ft, 120/50-es csomagja pedig 5900 Ft, 2 év hűséggel. :U

Se a UPC se a T nem fog tudni versenyezni a Digi árszabásával, akár van optikájuk, akár nincs.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#9354) TeeJay válasza proradeon (#9353) üzenetére


TeeJay
félisten

ombre a DIGI kábelnet csomagjait hasonlítsd a UPC kábelnet csomagjaival
na még így is királynak tartod őket? LOL
a LAN-os részt felejtsed el, amíg elvétve létezik és főleg panelekben addig nem rúg labdába
én és velem hasonlóan még sokan gondolom nem költöznek azért panelba mert ott a DIGILAN ócsó
kösz nem maradok inkább vidéki kisközségben meg 9. kerületi új építésű társasházban UPC-vel

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9355) HofiZoli válasza TeeJay (#9354) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Hagyd, elmondta, kiélvezte, jól megmondta, elmegy.. Ilyenek. :)

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#9356) proradeon válasza TeeJay (#9354) üzenetére


proradeon
őstag

"ombre a DIGI kábelnet csomagjait hasonlítsd a UPC kábelnet csomagjaival
na még így is királynak tartod őket? LOL"

Ez kb. annyira korrekt hozzáállás, mintha azt mondanám: A UPC 29-es körzetben elérhető csomagjait hasonlítsd a Digi LAN csomagjaihoz ... "ombre". Na még így is királynak tartod őket? LOL

Úgy írod ezt az "amíg elvétve létezik és főleg panelekben"-t mintha a Digi LAN net 99%-ban csak panelben lenne elérhető. Pedig ez butaság, mert rengeteg budapesti, nyíregyházi stb. társasházban is elérhető.

Régebben volt "szerencsém" 9. kerületben régi építésű társasházban UPC-hez. Naponta kellett modem-et resetelni. :((( És ez a 11. kerületben se volt jobb. Köszi, ebből meg én nem kérek. :R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#9357) mobal


mobal
MODERÁTOR

Ha jól értem a közleményt, duplázunk.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#9358) Neil Watts válasza mobal (#9357) üzenetére


Neil Watts
veterán

Melyik közleményt? :)

Üdv. core2

(#9360) Neil Watts válasza proradeon (#9359) üzenetére


Neil Watts
veterán

Hétfőn meglátjuk, de marha jó lenne ha ez így igaz lenne :))

Üdv. core2

(#9361) aram01 válasza Neil Watts (#9360) üzenetére


aram01
nagyúr

jó is:50-es net :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#9362) proradeon válasza Neil Watts (#9360) üzenetére


proradeon
őstag

Hát szerintem ez csak annyit jelent, hogy a meglévő csomagkínálatot kivezetik, és új lesz helyette. Tehát:
10 - 25 - 50 - 120
helyett
20 - 50 - 120 - 240
csomagok lesznek rendelhetőek.

Legalábbis gondolom ha lenne automatikus emelés a meglévő ügyfeleknek, akkor úgy fogalmaztak volna.

De NE legyen igazam. :K :R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#9363) Neil Watts válasza aram01 (#9361) üzenetére


Neil Watts
veterán

TeeJay véleményével is egyet kell értenem. Lehet hogy nem lesz emelés (eddig mindig volt automatán) de ha betelefonálsz akkor egy lehet hogy a jelenleginél kedvezményesebb árú csomagot fognak tudni adni.

Mondjuk abból kiidulva, hogy azt mondják, hogy a 240-es net+HD+telefon lesz 10k is akár (mondjuk 2 év hűséggel)

Tehát ebből kikövetkeztethető, hogy mivel a TV-s részlehet nem akarják megbolyhatni így ott maradnak az árak. Ebből azt szűröm le, hogy a fenti példa így készülhetett:

Bronze HD pvrrrel jelenleg: 5590 Ft
Telefon Bronze: 590 Ft
A net meg mondjuk 8-9k körül, bár úgy is felette van.

Lehet hogy a komplett hűséggel még levesznek belőle. Bár azt is el tudom képzelni, hogy ÁFA nélkül írták ki...

Üdv. core2

(#9364) TeeJay válasza Neil Watts (#9363) üzenetére


TeeJay
félisten

a kiírt infóból már tudható hogy nem lesz emelés hanem új csomagok lesznek és aki aláír 1év hűséget már azokat kapja, a mostanira meg már nem lehet majd előfizetni többet.

10-25-50-120 helyet szerintem 20-50-100-250 kínálat több mint tökéletes de hansúlyozom ez NEM LESZ AUTOMATIKUS csakis az kapja az új csomagot aki megrendeli a mostani helyett és 1év hűséget ír alá.
persze ez semmibe se kerül és gyorsan meg is van csak telefonálni kell és a hálózat szempontjából is jobb, hiszen sokan lesznek akik még évek múlva is a mostani csomagot fogják fizetni egyrészt azért mert sosem figyelik mi az aktuális kínálat másrészt megfelel nekik az ami most van annyiért amennyiért most
és nem fogja izgatni hogy szeptembertől ugyanazért a pénzért lehet 2x gyorsabbat kap.

a hálózat így nem egyik napról a másikra lesz terhelve egy automatikus duplázás eredményeként
hanem szép fokozatosan ahogy az ügyfelek váltanak majd az új kínálatra... bővíteni sem kell olyan rohamosan mert jobban lehet majd látni hol kezd szűkös lenni a kapacitás. tehát ez mindenkinek jobb megoldás így!
lehet pl a mostani 120-as előfizetőknek sem éppen a 240mega lesz az álom hanem inkább visszanyergelnek az új 100megásra ellenben 1-2ezerrel olcsóbb havidíj mellett...
én pl erősen gondolkozok hogyha most 3500-ért van 25/1,5 megám akkor esetleg váltsak-e vissza olcsóbb áron egy 20/x megabitre ami még mindig több mint elégséges, főleg úgy hogy G-s wifis eszközök vannak csak idehaza a routerre csatlakozva

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9365) TeeJay válasza proradeon (#9359) üzenetére


TeeJay
félisten

"Természetesen a későbbiekben minden jelenlegi internet előfizetőnknek is kedvezményes lehetőségeket biztosítunk majd arra, hogy áttérjenek a megújult kínálat megnövekedett sebességeire."

tessék ezzel minden meg lett válaszolva

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9366) Neil Watts válasza TeeJay (#9364) üzenetére


Neil Watts
veterán

Persze hogy nem: "de ha betelefonálsz akkor egy lehet hogy a jelenleginél kedvezményesebb árú csomagot fognak tudni adni."

Igazából nekem teljesen mindegy/mindenhogy jó. annak is örülök ha ez marad, annak is ha emelnek, annak is ha új szerződéssel ugyanerre kedvezményesebb árak lesznek, illetve annak is ha ugyanennyiért még kedvezőbb sebességet adnak. :)

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#9367) aram01 válasza Neil Watts (#9363) üzenetére


aram01
nagyúr

nekem csak net van, és nem is kell se telefon se tv, ha nem duplázzák meg a 25-öt az sem baj marad ez és kész

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#9368) F_Zolee válasza Neil Watts (#9366) üzenetére


F_Zolee
veterán

A jelenleginél nem hiszem, hogy kedvezményesebb áron adnák az emelt sebességű csomagot. Max fizess rá még valamennyit és újraindul a hűség.

(#9369) Criton


Criton
veterán

Nekem most 120as net van, akkor ez most felugrik 240re?

(#9370) aram01 válasza Criton (#9369) üzenetére


aram01
nagyúr

szeretnéd mi? ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#9371) kabelmania27 válasza TeeJay (#9354) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ilyenkor mindig elmegy a topic UPC vs. Digi irányba... Én inkább választanám a 120/10-et mindig a Digit, switch-el kényelmesen három gépre el lehet osztani, nem kell fúrni a lakásban, nincs plusz kábel, nem kell pppoe kapcsolattal bajlódni, nekem nem lenne gond hogy 25helyett csak 10 a feltöltés. Ismerősnél elérhető a Digi, mégis maradnak a UPC-nél mert több ismerősük nem járt jól a váltással.

[ Szerkesztve ]

(#9372) HofiZoli válasza Criton (#9369) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Automatikusan nem, kérned kell. Újraindul a hűségidő az tuti.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#9373) Criton válasza HofiZoli (#9372) üzenetére


Criton
veterán

Akkor marad.a 120...

(#9374) TeeJay válasza Criton (#9373) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor is ha azonos áron lesz a 240/20? akkor sem hívod fel őket hogy izé 1év újabb hűségért cserébe szeretnéd az új csomagot?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9375) csernak75


csernak75
senior tag

Helló!

Az lenne a kérdésem hogy 240Mbit/s-ot van olyan wifi ami át tud vinni? (Esetleg 3 antennás elméleti 450-600Mbit/s sebességűek?)

[ Szerkesztve ]

(#9376) Criton válasza TeeJay (#9374) üzenetére


Criton
veterán

Mivel lehet mas alberletbe megyek es ott digi van,akkor a feltoltes miatt inkabb digi.

(#9377) Pharaoh válasza csernak75 (#9375) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

AC-s wifi a prohardver teszt alapján 420 Mbps-t is át tud vinni. N-es 80 körül.

(#9378) TeeJay válasza Pharaoh (#9377) üzenetére


TeeJay
félisten

tegyük hozzá akkor ha az ellen oldal is AC-s és szintén hasonló kaliberű valamint 5GHz-en és jó vétel esetén

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9379) Intruder2k5 válasza TeeJay (#9350) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Te ember, azért van ám élet a IX. kerületen kívül is, elhiszed nekem?

(#9380) Intruder2k5 válasza csernak75 (#9375) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szimultán Dual Band-es router egy időben a két sávon több kliensre átviszi N szabványon is!

(#9381) TeeJay válasza Intruder2k5 (#9379) üzenetére


TeeJay
félisten

ja csak mondtam egy olyan kerületet ahol van fizetőképes lakosság... ha ott nem tudtak semmit lefedni akkor mit kapálóznak máshol?
8 vagy 10-be akarnak menni ahol alig van pénze a munkanélküli lakosságnak vagy a kisebbségnek?
bár nem oszt nem szoroz, ilyen kis hálózattal nem rúgnak labdába csak abban a pár házszámban ahova beviszik a kanócot...
bezzeg a kábelnetes részüket senki se említi, az aztán sehol nincs UPC-hez képest :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9382) wmati válasza TeeJay (#9381) üzenetére


wmati
addikt

A 8/2 mbitel ? picit le vannak maradva.

[ Szerkesztve ]

(#9383) proradeon válasza TeeJay (#9381) üzenetére


proradeon
őstag

Minek említené bárki a kábelnetes (modemes) netüket? Te sem emlegeted a UPC ADSL net-jét... :U
A Diginek a LAN net szolgáltatása a jó, a UPC-nek meg a kábelnet. Miért kell azért fikázni a Digi-t, mert kevesebb helyen érhető el, illetve kisebb az ügyfélszáma? Ennyi erővel a T-hez képest lehetne fikázni a UPC-t is.

Az egésznek olyan szaga van, mintha sajnálnád, hogy nálad nem elérhető a Digi, és hogy milyen szemét, hogy csak ilyen kevés helyen elérhető ...

És mellesleg az a kijelentésed sem helytálló, hogy "ilyen kis hálózattal nem rúgnak labdába". Újpesten pl. évekig csak UPC net volt. Aztán mindenhova behúzták a Digit is, és kb. teljesen kiszorították a UPC-t internet téren. (Biztos nem ok nélkül cserélte le mindenki.) A hálózat pedig valóban kisebb mint a UPC hálózata, de az még nem azt jelenti, hogy kicsi!

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#9384) Tommy1982 válasza Intruder2k5 (#9380) üzenetére


Tommy1982
tag

Ez a wifi probléma már bennem is felmerült. Milyen routert és wifi kártyát kell vennem ahhoz, hogy tuti meglegyen a 240-es sebesség? Vagy a UPC wifis modemje tudja ezt a sebességet?
Köszi

(#9385) Intruder2k5 válasza Tommy1982 (#9384) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egy klienssel ez esetleg AC szabványú eszközzel kivitelezhető! De amint fentebb írtam is, mondjuk két klienssel már át lehet vinni N szabványon is, ha az egyik az 5GHz-es, a másik pedig pedig a 2.4GHz-es rádióhoz csatlakozik egy szimultán Dual Band routerhez, és 3x3MIMO-s!

Sok ilyen router van, bár én nem használok WiFi-t, de nincsenek kétségeim felőle, hogy megfelelő kliensekkel az én routerem (ASUS RT-N66U) is átviszi ezt a tempót! Ez mindkét sávon 450Mbps-t tud!

[ Szerkesztve ]

(#9386) proradeon válasza Tommy1982 (#9384) üzenetére


proradeon
őstag

Úgy vélem, hogy ha biztosra akarsz menni ez ügyben, akkor ehhez mindenképp AC képes WiFi eszközök szükségesek. Routernek javasolt pl.: Asus RT-AC66U vagy TP-Link Archer C7.

PC oldalról pedig pl.: Asus PCE-AC66 vagy Netgear A6200 vagy D-Link DWA-182.

Elkérik rendesen az árát, de ha valakinek ilyen igénye van, hogy 240 Mbit-es netet korlát nélkül el tudjon érni WiFi-n keresztül ... hát az fizesse meg. :) Én alapvetően UTP párti vagyok, és ilyen net mellett már eszembe se jutna a WiFi.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#9387) kabelmania27 válasza proradeon (#9383) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mindenki nem cserélte le... UPC vs. Digi témának nincs értelme, vagyis addig van míg valamelyik cég meg nem veszi. Pár ezer Ft különbség van a két cég előfizetői díjai között, a háztartásokat sokkal jobban megterhelik pl élelmiszer vásárlás, tankolás, fűtésszámla.

[ Szerkesztve ]

(#9388) proradeon válasza kabelmania27 (#9387) üzenetére


proradeon
őstag

A "mindenki"-t természetesen úgy értettem, hogy mindenki, aki lecserélte. :U Ennél szájbarágósabban nem akartam fogalmazni.

És egyet értek azzal, hogy nincs értelme a UPC vs. Digi témának, de biztos, hogy nem fogom szó nélkül hagyni a Digi ok nélküli fikázását. :R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#9389) kabelmania27 válasza proradeon (#9388) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Digi érdeme, hogy megjelenésével csökkentek az előfizetési díjak. Van akinek a UPC szolgáltatásai jobban megfelelnek mint a Diginek, van akinek (pl neked) fordítva.

(#9390) TeeJay válasza proradeon (#9383) üzenetére


TeeJay
félisten

UPC kábelnet szolgáltatását DIGI kábelnetjével vesd össze mert DIGI-nek is kábelnetes része a nagyobb nem a LAN... majd ha lesz UPC-nek is LAN-os akkor összehasonlíthatod DIGILAN-al addig nem...

kábelnetben DIGI kanyarban sincs, vajon miért? a LAN-os meg lényegtelen
Újpesten tippelhetek hogy panelekben jelentek meg? onnan tudom hogy van egy csajszi ismerősöm az Árpád úton akinek UPC volt eddig aztán most DIGILAN lett...
Újpest amúgy csak a panelsorból áll? tudtommal nem :)

hiába bizonygatod hogy DIGILAN így meg úgy, maradjunk annyiban ha tized annyi házszám alatt lenne elérhető mint a UPC kábelnet már örömkönnyeket hullatnék a DIGILANOD-ért, de amíg panelrengeteg "királya" addig felejtős... jöhetsz itt megint azzal hogy de már itt ott van optikája is... számolt össze UPC-nek hány helyen van vidéki város és annak körzetében teljes egészében kiépített koax hálózata...

itt nálunk Eger és környékén nem egyik másik házba lett kábel húzva hanem az elsőtől az utolsó utcáig mindenhol van lefedettsége, ergo ha váltani akarsz rá van lehetőséged.
én is váltanék a nagyságos DIGILAN-ra akár dupla áron is ha lenne, de mivel nincs és sosem lesz mert "sajnos" nem paneles részen lakom így részemről nem rúg labdába.

majd ha ilyen áron ugyanakkora területet fed le mint T-com vagy UPC akkor kezet fogok veled

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9391) proradeon válasza TeeJay (#9390) üzenetére


proradeon
őstag

Értem. Akkor végül is jól írtam, hogy: "Az egésznek olyan szaga van, mintha sajnálnád, hogy nálad nem elérhető a Digi, és hogy milyen szemét, hogy csak ilyen kevés helyen elérhető ..."

Így már értem a dolgot mire ez a nagy fikázás. Ez esetben én itt be is fejeztem a témát. :R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#9392) Tommy1982 válasza proradeon (#9386) üzenetére


Tommy1982
tag

A jelenlegi TP-Link 741-es Routeremet biztosan le kell cserélnem a 100-as LAN miatt, de valószínűleg csak N-es Asus-t fogok venni (RT-N16, RT-N56U, RT-N65U vagy RT-N66U), azokon van torrent és FTP is, így nem kell bajlódnom a wifivel, a PC-n és Laptopon nem hinném, hogy így szügségem lesz extrém sebességre :)

(#9393) TeeJay válasza proradeon (#9391) üzenetére


TeeJay
félisten

50/5-el is top 8ezerben benne vagyok a legnagyobb oldalon
szülőknél 25/1,5 van, szerinted a digilan a minden ha ezzel is bőségesen elvagyok? ha lenne pesten pár utcában egy szolgáltató mondjuk 1/1gigabittel 4ezerért akkor meg mindenki azzal példálózna hogy de bezzeg annak ilyen olcsón ennyi?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9394) .:ROX:.


.:ROX:.
csendes tag

Nem tudom, miért írja azt mindenki, hogy csak panelban van DIGI, azért már akad családi házas (FTTH) terület is (főleg az agglomerációban), többek között: Pécel, Kistarcsa, Nagytarcsa, Gödöllő, Mogyoród, Csömör. Sőt ezeken a helyeken néhol olyan utca is, ahol csak minden második telken van ház (vagy inkább nyaraló), de az optika már oszlopon pihen. Sőt még nagyobbat mondok, ezek közül egy csomó olyan terület, ahol pár éve a UPC felvásárolta a Fibernetet majd a Rubicomot és csak utána kb. egy évvel jött a DIGI. Azóta elég sok UPC-s kábel lóg kikötve az oszlopokon, ugyanis mindenki DIGI-re váltott. Szóval elég nagy potenciál lenne benne, ha agresszívabban terjeszkedne. Persze az is tény, hogy a DIGI tévéje nem a legjobb, de valamit valamiért. Én pl. nem nézek tévét. :)

(#9395) tomp válasza Tommy1982 (#9384) üzenetére


tomp
félisten

Én azt a választ kaptam, hogy a wifis modemük képes a 240mbit szórására.

(#9396) TeeJay válasza tomp (#9395) üzenetére


TeeJay
félisten

ja persze...
300megabites N-es wifi még 5GHz-en sem visz át 100megabittől többet, ahhoz is olyan ellenoldal kell ami szintén 300-as 2-3 antennával legalább
240megabitet csak AC-s routerrel lehet de az nagyon sok eszközben van eddig, az ára pedig horror

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9397) Mici80 válasza .:ROX:. (#9394) üzenetére


Mici80
tag

Nekem UPC-m van! Net is jó, tévé is jó de én mind a ketőtt is igénybe veszem. :DDD
A Diginél a tévé valami okádék volt, minőségre és megbízhatóságra is... :U

---

(#9398) aram01 válasza Mici80 (#9397) üzenetére


aram01
nagyúr

főleg a tányéros :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#9399) #74774528 válasza Intruder2k5 (#9379) üzenetére


#74774528
törölt tag

Persze,hogy van élet a IX. Kerületen kívül is, a XI.kerületben 120/50-es T optikával... :))

(#9400) kabelmania27 válasza .:ROX:. (#9394) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azért írja mert ez említett települések az agglomerációban vannak.
Mici80:Ezért nem váltanék Digire... Hiába lenne olcsóbb, ha több gond van vele.
aram01: Kétkártyás Hundai box lefagy újraindul, utána újratelepítés.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.