Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6701) blattida válasza Mosanke (#6699) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez miért érdekes?
Még jó, hogy az emberek zöme azt teszi az első helyre, amelyet használ.
Az egy másik történet, hogy kinél melyik program van éppen és mennyi ideig, mivel a legtöbb fórumozónál az a helyzet, hogy a védelmek jönnek-mennek, alapvetően annak függvényében, melyik programnak van éppen promója.
Más nevében nem beszélek, de én azóta használom a cis-t, mióta létezik.
Nagyon jól ismerem, tudom, hogy mik a 'gyengeségei', de a véleményem nem változott vele kapcsolatban, ellentétben másokkal, mert például két évvel ezelőtt nem raktam volna másodiknak a kaspersky-t vagy nem is lenne a listámon a norton vagy a bitdefender.

Az én listám a védelmi képességek alapján született, de például használhatóság vagy kényelem alapján egész más sorrendem lenne.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#6702) Butcher-HUN válasza Mosanke (#6664) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

Na ezt jól meg csavartad ;] , de értem a lényeget! :R

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#6703) 78zolika


78zolika
senior tag

1 : AVG IS 12 ( már 50 napja ezt használom nagyon elégeted vagyok vele )
2 : Comodo IS ( asszony gépén most ez van fent )
3 : Avast IS
4 : Norton IS
5 : Eset SS
Nálam is a gépterhelés a fő szempont :C

(#6704) lck válasza 78zolika (#6703) üzenetére


lck
senior tag

Gépterhelés szempontjából azért AVG nincs az első helyen. Nem olyan rossz, de nem is első.
Ezek közül nálam talán Norton, vagy CIS gépterhelése a legkedvezőbb.

(#6705) Butcher-HUN


Butcher-HUN
senior tag

Előző hsz időkorlátból kicsúsztam. Látom mindenki leírta a best of 5 kergetőt én sem szeretnék kimaradni a sorból :))

1. Kaspersky IS 2012
2. Norton IS 2012 ( tesztelés alatt van laptopon( {2 magos proci, 3GB ram} eddig jól teljesít! )
3. F-Secure IS 2012
4. Bitdefender IS 2012
5. Eset Smart Security 5
:R

Butch

[ Szerkesztve ]

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#6706) TFSi


TFSi
őstag

1. Kaspersky AV
2. Trustport AV
3. Bitdefender AV
4. F-Secure AV
5. Panda Cloud AV

:K

1. KIS 2012
2. F-SIS 2012 (bár őszintén szólva még nem próbáltam, a 2011-esből indulok ki)
3. CFW+PCAV Pro
4. ESET SS 5.0
5. CIS 5.8

;]

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#6707) sz.j válasza TFSi (#6706) üzenetére


sz.j
nagyúr

"F-SIS 2012 (bár őszintén szólva még nem próbáltam, a 2011-esből indulok ki)"

Szvsz legalább annyira jó mint az F-SIS 2011-es volt ..., bár nálam jelentkezett "némi bug"

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#6708) motacilo válasza Mosanke (#6699) üzenetére


motacilo
aktív tag

Ezért is írtam, hogy szubjektív rangsor lesz a végén!

(#6709) ErosenZold válasza Mosanke (#6699) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Én pl nem azt tettem előre amit használok :)

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#6710) motacilo válasza ErosenZold (#6709) üzenetére


motacilo
aktív tag

Én is csak az ötödik helyre tettem a sajátomat.
Egyébként 18 szavazat van eddig, ahogy ígértem 20 után felteszem a teljes listát böngészésre!

[ Szerkesztve ]

(#6711) simon7012 válasza Mosanke (#6699) üzenetére


simon7012
aktív tag

Ez nem teljesen így van nézz meg engem.... :K
De csak azért, mert van rendszer terhelése. De csak vele érzem magam biztonságban... ;]

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#6712) akaido válasza wilburwalsh (#6654) üzenetére


akaido
addikt

[link] A "virnya básztert" azért használnám... ha ingyé lenne... :U

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#6713) @matthew@ válasza wilburwalsh (#6691) üzenetére


@matthew@
őstag

Értem, köszi a helpet! Akkor a progikat sztem kihagyom registry tisztítás-t inkább kézzel csinálom. :K

Matthew 24:42

(#6714) csákány.


csákány.
aktív tag

IS-k:
1. Norton IS
2. G-Data IS
3. Avira IS
4. Avast IS
5. Comodo IS

AV+FW combo:
Avira Free vagy Avast Free + Comodo FW

(#6715) 78zolika válasza lck (#6704) üzenetére


78zolika
senior tag

Nem akarok veled vitatkozni DE Nálam AVG fogja legkevésbé
a gépet Még 1 x leírom Nálam :F
Mindenkinek más a véleménye , valaki a Avira -teszi első helyre ( nálam az fogta a gépet elég rendesen )
Az én gépemen az AVG IS és a CIS között nem sok különbséget éreztem ( gépterhelés szempontjából ) , ha nem lenne kódom a Avg- hez biztos a CIS -t használnám :Y

(#6716) sonic60


sonic60
tag

1. Kaspersky
2. FSecure
3. Avira
4. Norton
5. AVG

(#6717) zazenke


zazenke
őstag

bocs ha már volt[link]

(#6718) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Kicsit elegem lett a Eset progiból és most szeretnék próbát tenni egy Kaspersky-vel.
A kérdésem Anti-Virus v. Internet Security?
Sima netezgetéshez melyik a jó?
Nézegettem a leírást úgy gondolom az Anti-Virus lenne a jobb.
Szerintetek?

THX!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#6719) Mosanke válasza zazenke (#6717) üzenetére


Mosanke
senior tag

Ez nem annyira új dolog már, legfeljebb idehaza számít újdonságnak.
Egy ehhez nagyban hasonló elveken alapuló védelmet a Kaspersky Lab. már 2008-ban szabadalmaztatott és belekezdett rögtön az igen komoly fejlesztésbe is az amerikai Woburn (Massachusetts állam) városában lévő központi intézetükben. Először a katonai vonalon fogják használni és már tesztelési stádiumban is van, majd a civil felhasználói szféra is kap belőle amikor már végleges lesz. Nem emlékszem pontosan a project nagyságára, de sok száz milliós (dollárba értendő) fejlesztés indult akkor.

[ Szerkesztve ]

(#6720) motacilo


motacilo
aktív tag

A megígért táblázat ill. diagram 20 szavazat után:

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#6721) TFSi válasza motacilo (#6720) üzenetére


TFSi
őstag

köszönjük szépen! :R

Szegény Panda, sztem a PCAV minimum az ESET szintjén mozog, ingyenesből önálló V-ként a legjobb sztem... :K

A Comodo pedig egy átlagusernek bonyodalmat okoz... :DDD Persze ebben a szakmai fórumban ez nem tétel... :D

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#6722) atesz117 válasza TFSi (#6721) üzenetére


atesz117
aktív tag

Hi!
Bocs, hogy beleszólok, de én átlaguserként több, mint két éve használom a CIS-t (augusztusig Vistán, azóta Win7-en), és még nem okozott semmiféle bonyodalmat, pedig nem alapbeállításokkal fut.

Samsung Galaxy A34 5G

(#6723) TFSi válasza atesz117 (#6722) üzenetére


TFSi
őstag

Akkor valószínűleg te nem átlaguser vagy... :D Tud olyat kérdezni a CIS, amihez nem árt egy kis jártasság, ezek szerint neked ez megvan, különben nem használnál CIS-t.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#6724) #41133696 válasza motacilo (#6720) üzenetére


#41133696
törölt tag

Kösz :R

(#6725) motacilo válasza atesz117 (#6722) üzenetére


motacilo
aktív tag

Ez nálad nyilván így van, de szerintem az átlag user nem ez a szint, hanem például a feleségem :W , akinek még a tűzfal felbukkanó ablaka is gondot okoz, nem hogy belenyúljon egy IS lelkivilágába és módosítsa a beállításait. Ezért inkább TFSi fórumtárssal értek egyet. Mindezt sok-sok felnőtt informatikára történő oktatása után merem kijelenteni. A PC felhasználók döntő többsége ilyen, illetve hozzáértőnek akar látszani, de sajnos nem az és több kárt okoz (magának) mint hasznot.
Csak egy példa: nézd meg mit kér mondjuk egy ECDL vizsga ebből a témakörből.
Nekik olyan program kell mint az MSSE vagy az F-Secure, esetleg Panda Cloud, de semmiképpen nem a CIS. Persze ez nem a programot minősíti.
Én maximálisan az igazi "átlaguser" szemszögéből nézek minden programot, így az AV-ket is és szerintem a szoftvergyártók sem a hozzáértőknek csinálják, mert akkor felkopna az álluk. "Minél kevesebb felhasználói beavatkozással, minél megbízhatóbb biztonsági programot készíteni" - ez a felirat olvasható a programozók kávésbögréjén. :D
Bocsánat, hogy hosszú voltam, ezért is off.

(#6726) Mosanke válasza motacilo (#6720) üzenetére


Mosanke
senior tag

Köszi. :C :R

Egy valami azért látszik - legalább is számomra - ebből az itteni fórumozók reprezentatív válaszaiból.
Az, hogy nem a két (ingyenesben a legnagyobb) AV van az első helyeken a válaszadók válaszai alapján. Pedig ami ingyen van azt általában sokan használják. :K
Az első két helyen két olyan AV van, ami árban nem is legolcsóbbak közül való.

#6701 blattida

Bár én nem voksoltam, de nem az általam használt védelmet tettem volna - ha sorrendet kellene állítanom, az első helyre a virtuális listámon. Én NIS-t használok már jó ideje, de a Kaspert tettem volna elsőnek és csak utána a Nortonomat.
Vannak a Kasperral is tapasztalataim itthoni és immár egy ideje céges is, és ezért ez a véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#6727) motacilo válasza Mosanke (#6726) üzenetére


motacilo
aktív tag

A minőséget meg kell fizetni. Ők már letettek valamit az asztalra évek alatt és ezért meg is kérik a programjaik árát. A fejlesztéshez, a technológiai újításokhoz pénz kell - liszenszelni a másét olcsóbb.

Más:
Valaki meg tudná mondani, hogy az Avira IS összefér a McAfee SiteAdvisorral,
ha jól emlékszem az F-Secure és a CIS is le akarta anno szedetni én meg nem akartam :N

Más:
nem tudom, hogy használ-e még valaki Trustport TP-t rajtam kívül, de én azt tapasztaltam mostanában (frissült a programverzió), hogy nagyon lassítja a rendszerindulást illetve a fájlműveleteket (nem módosítottam a beállításokon csak a telepítés után).
Mintha valami ilyen probléma merült volna fel többeknél a Panda esetében?

Más: a 2012-es KIS jelenléte mennyire érezhető a mindennapi munka során? Én elsősorban a fájlműveletekre gondolok, kevésbé érdekel a nethasználat.

[ Szerkesztve ]

(#6728) atesz117 válasza TFSi (#6723) üzenetére


atesz117
aktív tag

Attól függ, mit nevezünk átlagusernek. :D Én például soha nem tanultam számitástechnikát semmilyen iskolában, ami keveset tudok a témáról, azt magamtól tanultam meg pl. itt a fórumon
Amúgy én is (többekkel együtt) a KIS-t tartom az egyik legjobb védelmi rendszernek, használtam is régebben a 7-es verziót, de a 2009-es már nagyon fogta a gépemet, akkor tértem át a CIS-re.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A34 5G

(#6729) Butcher-HUN válasza motacilo (#6720) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

Mindenki nevében megköszönöm! :R

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#6730) pr1mzejEE


pr1mzejEE
addikt

Köszi a tippet!

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

(#6731) wwhy válasza motacilo (#6671) üzenetére


wwhy
veterán

McAfee IS
F-secure IS
Avira IS

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#6732) herb555


herb555
tag

Üdv All,

Nagynénémék gépezete most lett újratelepítve és kérdem tőle hogy milyen vírusirtó lakozik rajta. Erre ő azt felelte hogy nem tudja de az ikonja "valami zöld pipa". Szerintetek ez mi lehet? Mert nekem ötletem sincs :F A srác aki csinálta mondta nekik, hogy elvileg ez a leg hiper-szuperebb vírusirtó.

MÁS: A a múltkor kérdeztem (csak nem jött válasz) hogy androidos telefonra kell-e valami féle védelem. (az ESETben ha töltenék is le alkalmazásokat)
Köszönöm :))

(#6733) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

...rontott hsz

[ Szerkesztve ]

(#6734) Narxis válasza herb555 (#6732) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem kell, csak akkor ha marketen kívül máshonnan is töltesz appokat.

Thanos was right.

(#6735) HZoli87 válasza herb555 (#6732) üzenetére


HZoli87
veterán

MSE

(#6736) Orlin


Orlin
addikt

:)

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#6737) motacilo válasza Butcher-HUN (#6729) üzenetére


motacilo
aktív tag

Nagyon szívesen mindenkinek!
Természetesen ha még lesznek szavazatok, azokat is írom!

(#6738) Narxis


Narxis
nagyúr

Comodo Melih akcióban

AV-C válasza

Személyes vélemény:

Oké kedves Melih. Zavar, hogy fizetnek a tesztekért? Akkor mostantól a Comodo semmiért se kérjen pénzt, mindent csináljon ingyen, meglátjuk hogyan sikerül pénz nélkül fejleszteni és dolgozókat fizetni.

Thanos was right.

(#6739) Fandango válasza Narxis (#6738) üzenetére


Fandango
veterán

Tulajdonkeppen miert is fizetnek a gyartok? Azert, hogy reszt vegyenek a tesztben, vagy bujtatott modon minel jobb eredmenyt hozzanak ki nekik? Ha azert, hogy reszt vegyenek a teszten es ezert a Comodo nem hajlando fizetni, hat a sajat dolguk, attol meg nem lesz se jobb se rosszab a termekuk, hogy egy adott tesztben nem szerepelnek, ha a 2. verzio a valos helyzet akkor jogos a felhaborodas Comodo reszrol, amit az AV-C probal ertheto modon teljesen elutasitani, hiszen miert is ismerne be, hogy ha minel tobbet fizetsz annal jobban szerepelsz.

(#6740) McKane


McKane
senior tag

kép

észrevettétek, hogy a VB már 80% fölött van?

(#6741) Mosanke válasza herb555 (#6732) üzenetére


Mosanke
senior tag

Szia!

Könnyebben adnánk választ, ha be tudnál tenni egy képet annak a virusirtónak az ikonjáról ami az óra mellett van alul a Tálcán. Abból már ki lehetne találni, hogy melyik lehet. (Tippem, hogy talán a Windows Defender lehet? De az meg antivirus. )
Más: az androidos telefon témában pedig itt vagy ittvannak topikok, ahol rá tudsz kérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#6742) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Egy kis gondom támadt a gépemmel.
Thunderbird-t használok és abban több mail cím is van.
Múlt héten hétfőn arra ébredtem, hogy egy csomó spam levelet küldött ki a hotmail-es fiókom, de se nem talált semmit a nod se az avira, de a panda rescue , és még egy malware kereső programom, esetleg valakinek van ötlete, hogy mi lehet ez, vagy milyen keresőt próbáljak meg használni és ki irtani vele ezt a valamit?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#6743) Gorneck válasza cekkk (#6742) üzenetére


Gorneck
titán

Változtass jelszót a hotmailen...
Nem biztos a gépeden van a hiba...

Milyen spameket küldtél ki és kinek?

Gorneck#1239

(#6744) cekkk válasza Gorneck (#6743) üzenetére


cekkk
veterán

A címlistámban lévőeknek egy linket, ma reggel ezeket küldte:
Direkt nem rakom linkbe
http://vg-bellezza.com/modules/mod_wdbanners/radio.php?html143
http://www.macelebrant.com/modules/mod_wdbanners/news.php?html143

Most nézem, hogy se a programban se a webes felületen nincs elküldött üzenetek között ennek nyoma, és ma is fél egykor kaptam a vissza jelzéseket a sikertelen kézbesítésekről.
Akkor valaki valahol hozzáfért volna a jelszavamhoz? :W :W

Közben ilyet ír ki a nod, de nem lehet megtisztítani, majd ha végig kereste, akkor megnézem mi az pontosan.

[ Szerkesztve ]

(#6745) Fire/SOUL/CD válasza Narxis (#6738) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

:F Nem akarok személyeskedni Veled, de azt hiszem, hogy amit írok az nem fogja nélkülözi (ha tudod, akkor nézd el Nekem, mert nem annak szánnám, de másképp nem lehet), szóval:

Ha valaki az english-el hadilábon áll, annak inkább shut up... :R

(Valamit Q-ra félreértelmeztél, a teljes levelezést egészében vizsgáld, szó szerinti fordításban (nem Google Translate-el)...) :R

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6746) Gorneck válasza cekkk (#6744) üzenetére


Gorneck
titán

Lehet...nemtom mert én még sose kaptam sose küldtem ilyet...de szokott segíteni a jelszócsere...MSN-es link küldés esetén is ez szokott segíteni.

Nodra...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#6747) Narxis válasza Fire/SOUL/CD (#6745) üzenetére


Narxis
nagyúr

Elnézést, tisztáznom kellett volna, hogy Melih postjának mrely részére reagáltam, ez lenne az:

We have always put our money where our mouth is and provided top notch security for our end users for free! We relied on the strength of our product and our end users to spread the word about Comodo. AV-comparatives.org is a disservice to end users because they try very hard to cover the fact that they get big $$ from antivirus vendors and provide misleading information about the role of “detection” in overall desktop protection.

I was hoping AV-Comparatives.org would change their ways and start providing valuable information to end users, they chose not to progress with time, they chose to stick to 1980s style of testing while ignoring the latest advancements in technology. Inability to inform end users of the latest protection capabilities in antivirus products and its performance while still “pushing” old style “dead malware” tests is simply misleading and disservice to end users.

I sincerely do hope that this is a wake up call to AV-Comparatives that they have to start providing “relevant” and valuable information to the public and be honest and open about their capabilities (what they can test and more importantly what they can’t test in a product) and their financial relationship with Antivirus companies. Luckily there are many hard working, honest testing organisations who are transparent to the public who do provide value both to Anti Virus vendors and public and we will continue to work with them in order to continue to bring top notch security for our end users.

Az, hogy hajba kaptak és erről bemásolja az e-maileket nagyon gyerekes vitának tűnik amiben kívülállóként nem akarok reagálni, valószínűldeg ebben mindkét oldal sáros.

Azt viszont, hogy az AV-C elavult módszerekkel tesztelne vagy pedig nem lenne független, nem akarom elhinni, főleg, hogy más gyártók nem szólaltak fel ebben a témában. Furcsa egyébként, hogy az MRG után lassan mindenkivel hajba kap Melih, mindent és mindenkit kritizál.

Thanos was right.

(#6748) #41133696 válasza Narxis (#6747) üzenetére


#41133696
törölt tag

Anno a Symantec-es levelezést is simán bemásolta, olcsó PR fogás :)

Azt, hogy mindenkivel össze balhézik, nem furcsa szerintem... ez a PR fogás is arról szól, hogy próbálja népszerűbbé tenni a termékét ha kell úgy, hogy lemegy oviba...

Mert az egész arról szól, hogy az agyon hypeolt termékét annak ellenére, hogy ingyenes, meg szerinte mindent ver, népszerűségben veri a legtöbb ingyenes konkurens termék AVAST, AVG, AVira...

[ Szerkesztve ]

(#6749) cekkk válasza Gorneck (#6746) üzenetére


cekkk
veterán

Köszi!

Lecseréltem a jelszót majd meg látom, hogy javul-e a helyzet.

A kérdésem még az lenne, hátha tudod te vagy más, hogy ha a nodot használom, akkor miért csökken le a sebességem? Már mint a nodban mit állítsak be, hogy a nettsebességem maximumát ki tudjam használni és ne csak a felét 5 nod .

(#6750) Mosanke válasza Narxis (#6747) üzenetére


Mosanke
senior tag

Furcsa egyébként, hogy az MRG után lassan mindenkivel hajba kap Melih, mindent és mindenkit kritizál.

Ez lehet éppen egy elterelő reakció sorozat is a valós problémáikról. Ki tudja. :N
Az ilyen - szavakkal végzett legjobb védekezés a támadás viselkedés inkább a politikusokra volt jellemző, de azért mostanra már szélesebb réteg is kezdi felvenni a repertoárjába.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.