Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45351) ALFA válasza Pano (#45340) üzenetére


ALFA
senior tag

Főleg, hogy pont Google vagy Firefox, vagy ezen vállalatok mérnökei, ex mérnökei.

Ha még hozzáteszed, hogy ezen cégek mérnökei ex-M$ mérnökök voltak, még jobban cifrázhatod az összesküvéselméletet. Lehet, hogy csak készülnek valami húsvétinyuszis akcióra és megy a bemelegítés. ;)

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#45352) ALFA válasza ƵøŁĭ (#45331) üzenetére


ALFA
senior tag

Panaszkodások voltak az illetékes fórumon rosszul funkcionáló reklámok ügyében és volt pár egyéb megoldási javaslat, így gondoltam, ti tesztek egy próbát újfajta céges reklámozásra. Ha nem reklám, akkor értelmetlen nyalizásnak tartom rendszeresen kinyalni egy cég fenekét, mert ahogy én látom a statisztikákat, illetve visszagondolva a múltbéli tapasztalataimra, a vírusirtó piac nem nagyon változott. Van pár nagyon jó megoldás, de ezek között nagyon kicsi a különbség és ráadásul időnként "előzgetik egymást", majd van egy középmezőny, amelyik követi őket és így is megél, és van a többi, amelyekről sejtelmem sincs, hogy miért éri meg nekik ott lenni, de biztos tudnak valamit.

Azért, hogy kritika is legyen, nem ártana az összefoglalóba beírni, hogy számotokra csak a win létezik, pedig ha jól hallottam, már mac-re is megjelentek vírusok, trójaiakról és adathalászatról nem is beszélve. Én linux alól nézelődöm, egyenlőre nem látok problémát, de lehet, hogy nem ártana majd nekem is körbenézni, hátha voltak kóstolgatások a böngészőm táján, csak nem vettem észre.

Amúgy érdekes volt, hogy egy poános módosítást kellett beírnom ahhoz, hogy jó páran elolvassák az összefoglalót. :U

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#45353) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#45350) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ott van és úgy ahogy írtam itt egy kép olvasd el írja is hogy:

" A megadott útvonalak és URL-ek kizárásra kerülnek a vizsgálatokból, és a védelmekből. Legyen óvatos ezeknek a kizárásoknak a módosításával, mert ez kockázattal járhat."

Itt a kép róla:

Értelemszerűen ha egy futtatható fájl mappában van akkor a mappát adod a vizsgalatból kizártak közé és így a benne lévő fájlt sem fogja vizsgálni.

A "fájl útvonalon" gyakorlatilag a mappa szerkezetet érti. pl. kizárod a vizsgálatokból a c:\users mappát akkor kizárás alatt lesz a benne lévő össze felhasználó mappája azon belül akára downloads mappa a képek stb.

[ Szerkesztve ]

(#45354) blizzrd


blizzrd
aktív tag

Sziasztok!

Mi a trend az utóbbi hónapokban vírusírtót illetően? Eddig Microsof Security Essetials-t használtam, plusz ütemezettként heti szinten lefut a Malware Bytes.

Érdemes lenne valamelyiket lecserélni?
Olyan érdekelne ami védelemben hatékonyabb de nem fogja le a gépet.

Pacsi

(#45355) Cs1csó válasza blizzrd (#45354) üzenetére


Cs1csó
félisten

A legfrissebb Avast free-vel érdemes egy próbát tenni.

- Fájlvédelem
- webvédelem
- viselkedésvédelem

ezek a modulok elegendőek, plusz ha használsz asztali levelezőprogramot akkor a levelezésvédelem.

+ ha már feltelepült akkor a megerősített üzemmódot - beállítások bal alul megnyitható - kapcsold közepesre.
+ érdemes lehet a - beállítások - összetevők - fájlrendszervédelem - testreszabás - műveleteknél a sorrendet érdemes változtatni kérdésre/mozgassa karanténba opcióra.

+ a win tűzfalban - ki lehet iktatni az avast reklámját -
win tűzfal - speciális beállítások - kimenő szabályok - új szabály - okézol kijelölöd a c\program files\avast software/avast/ AVAST UI - és ennek blokkolod a kimenő kapcsolatait.

(#45356) blizzrd válasza Cs1csó (#45355) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Nagyon köszi ;)

(#45357) daimonion válasza Cs1csó (#45355) üzenetére


daimonion
senior tag

ezek a modulok elegendőek, plusz ha használsz asztali levelezőprogramot akkor a levelezésvédelem.

Ez a funkció mit takar ?
Azért kérdem, mert az Office 365-ben és az office 2016 ban is van egy védett mód amikor megnyitod a dokumentumot.Ami azt jelenti, hogy a dokumentum korlátozott üzemmódban fut.Plusz még sok egyéb más.Active x védelem, makrók letiltása, fájlblokkolás,megbízható helyek, dokumentumok stb.
plusz ha valaki Win 10-et használ és az UWP Posta alkalmazást az meg külön sandboxban fut .Azzal is kompatibilis a levelezővédelem ? Ha igen akkor ott mit és hogyan véd az Avast ezen funkciója ?

[ Szerkesztve ]

(#45358) GEPESZ66 válasza Cs1csó (#45353) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Szia!
Erre még az Avast fórumon se kaptam választ.
Hátha tudsz segíteni.
Hogy tudom azt a tűzfal Avast IS) beállításainál hozzáadni, hogy egy adott alkalmazás exe fájl-ja ne tudjon ki-be menni a netre?
Az Eset-nél mindjárt megtaláltam, de itt nem.

Ha minden igaz megtaláltam.

[ Szerkesztve ]

(#45359) TSanya


TSanya
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudja valaki esetleg, hogy a Malwarebytes előfizetésének automatikus megújulását hogyan lehetne kikapcsolni?

Üdv:
S

(#45360) droti25


droti25
őstag

Sziasztok

Feltettem a Malwarebyte progit, de 25%ba pörgeti a procit+memóriát. Ez normális? Elég ha csak heti egyszer lefuttatom? Vagy van vmi hasonló alternatíva ami nem igényel ilyen erőforrást?

Köszi előre is

(#45361) Fejlesztő13 válasza GEPESZ66 (#45358) üzenetére


Fejlesztő13
tag

Szia!
Pont ezt kerestem én is, nagy nehezen talán megtaláltam. Védelem -> Tűzfal -> Alkalmazás beállításai -> programon belül Csomagszabályok -> mindet Blokkolásra tenni. Nálad is ez volt a megoldás?

(#45362) Ereshkigal válasza droti25 (#45360) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Nem normális. Max. 250 MB RAM-ot mondjuk megeszik, de nem fogja a gépet. Ha kiegészítő védelemnek használnád, akkor elég néha lefuttatni. (A próbaidő lejárta után egyébként is csak ennek van értelme, hacsak meg nem veszed.)

[ Szerkesztve ]

(#45363) GEPESZ66 válasza Fejlesztő13 (#45361) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Igen, itt találtam meg.

(#45364) droti25 válasza Ereshkigal (#45362) üzenetére


droti25
őstag

Pedig amint kikapcsolom még a proci hőmérséklet is visszaesik 10-12 fokot...
Szóval ez így használhatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#45365) Ereshkigal válasza droti25 (#45364) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ha van még türelmed hozzá: itt írnak a problémáról. Így kell leszedni, majd újrarakni. Röviden: valószínűleg összeakad a másik vírusirtóddal, ezért azt tiltani kell, amikor leszeded/újrarakod az MBAM-ot.

(#45366) droti25 válasza Ereshkigal (#45365) üzenetére


droti25
őstag

Köszi

(#45367) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Az Avast Internet Securityt, hogy kell beállítani?

Alapbeállításon néha akadnak a zeneszámok, a böngésző ablaka sokszor nehezen nyílik meg, weboldalak is néha nehezen töltődnek be.

Így kb. olyan mintha a gép vírusos lenne, pedig új gépről van szó, mégis ennyire fogja. Nagyobb kárt okoz sajnos, mint hasznot.

(#45368) SP4C3 válasza rayoliviero (#45367) üzenetére


SP4C3
veterán

Milyen gép? :)

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45369) rayoliviero válasza SP4C3 (#45368) üzenetére


rayoliviero
veterán

Az adatlapomon meg tudod nézni.

(#45370) SP4C3 válasza rayoliviero (#45369) üzenetére


SP4C3
veterán

Game mode - OFF

Ami kell:

FireWall - Az összes hozzáadott rule-t törlöd és beállítod: ASK-ra, azaz mindenre kérdezzen.
Web Shield - Sens/érzékenység a maxra
File Shield - Sens/érzékenység a maxra
Behavior Shield - Ez maradhat ahogy van

Más nemkell.

Itt a configom, tűzfal listát is hozzá fogja adni, majd átnézed: .avastconfig

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#45371) rayoliviero válasza SP4C3 (#45370) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszönöm szépen. :R

(#45372) jim bcs válasza ƵøŁĭ (#45315) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Miért ne, ez is egy lista lesz, segíthet dönteni, csatlakozok :) --> 360 Total Security

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#45373) ƵøŁĭ válasza ALFA (#45352) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

1.Szerintem egy kicsit félregondolod az itteni dolgokat . Lépj ki a komfort zónádból és gondold át a dolgokat . Ne csak felismerési eredményekre orientálódjon a figyelmed hanem alakíts ki egy komplex nézetet . Védelmi modulok ,felhasznált technológia ,support és tudjuk a többit .
2. Elég a windows mivel az esetek 99%-ban ez fertőzött rendszer .
3. Se reklám,se pénz nem köthető a témához . Ez a közösségért van .

(#45372) jim bcs

Ha igény van rá és nem kell hetente cserélni :) .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#45374) blizzrd


blizzrd
aktív tag

Sziasztok!

Ajánlottátok nemrég az Avastot. Fel is tettem, ismerkedek vele. De, a Kaspersky is szimpatikus. Melyik az ajánlottabb?
Ráadásul az Avast vmiért a sávszélességemet is lefogta kb. a felére.

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#45375) nRu3 válasza blizzrd (#45374) üzenetére


nRu3
addikt

Kasp. de picit eszi a rendszert .

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#45376) blizzrd válasza nRu3 (#45375) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Köszi.
Kasperskyből az Anti-Virus, vagy az Internet Security?

(#45377) jim bcs válasza ƵøŁĭ (#45373) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Természetesen csak akkor ha nem lesz vele nyűgötök, ez egyértelmű :)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#45378) GEPESZ66 válasza blizzrd (#45374) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Akkor holnap reggel én is ránézek a sávszélességre-Avast IS mellett.
A 100-105 Mbit/s megszokott lenni (legutóbb Eset IS alatt néztem).

(#45379) daimonion


daimonion
senior tag

Biztonsági okokból változtatott a legnépszerűbb levelezőszolgáltatás csatolmányokat kezelő rendszerén a Google. Így akadályozzák a vírusok terjedését, de sajnos kellemetlenséget is okoznak vele azoknak is, akik egyáltalán nem kártékony fájlokat szeretnének küldeni.
A weboldalak nagy részéhez is használt JavaScript-fájlok alaphelyzetben nem feltétlenül veszélyesek, de az tény, hogy a vírusok jelentős része használja ezt a technológiát. Amikor valaki e-mail csatolmányaként kap egy ilyen (rosszindulatú) fájlt, majd rákattint, akkor ezzel megnyitja a kaput más kártékony programok észrevétlen letöltődése előtt is. A végeredmény nagyon gyorsan az lehet, hogy a gépre kerülő vírus ellopja a pc-n lévő adatokat és/vagy átveszi a hatalmat a számítógép fölött.

Ezért döntött úgy a Google, hogy egészen egyszerűen ellehetetleníti az ilyen fájlok küldését és fogadását a Gmailben. Ha ilyen, .js kiterjesztésű fájlt próbálnánk küldeni a Gmailből, egy piros figyelmeztetést kapunk. Ha pedig valaki ilyen fájlt is tartalmazó csatolmányt küld a mi gmailes címünkre, az értesítést kap róla, hogy e-mailjét biztonsági blokkolta a rendszer. (Nem árt tisztában lenni vele, hogy a Gmail néhány más ok/fájl miatt is blokkolja a nekünk vagy általunk küldött e-maileket, a tiltólistát itt találja.)

A Gmail biztonsági rendszere átvizsgálja a tömörített fájlokat is, ami két dolog miatt is érdekes. Egyrészt nem lehet szándékosan kitrükközni a Gmailt úgy, hogy valaki zip-be tömöríti az adott fájlt. Másrészt előfordulhat, hogy valakinek azért nem megy/jön majd át egy zip-be tömörített csatolmány, mert – egyébként abszolút nem rossz szándékból – a csomag része egy aprócska, veszélytelen JavaScript fájl is.

A Google közlése szerint a felhasználókhoz fokozatosan ér el a változás szele, de 1-3 napon belül mindenkinél életbe lép a technikai korlátozás.

[link]

(#45380) brd válasza daimonion (#45379) üzenetére


brd
nagyúr

Egyrészt nem lehet szándékosan kitrükközni a Gmailt úgy, hogy valaki zip-be tömöríti az adott fájlt.

De úgy már ki lehet, hogy átnevezzük a tömörített file-t. Továbbá a jelszóval védett file-ok is blokkolva vannak. Gratula Google, igazi átgondolt, bölcs döntés! :W Azt a sok okos embert, aki náluk dolgozik, vajon miért nem kérdezik meg ilyenekről? :O

The only real valuable thing is intuition.

(#45381) GEPESZ66 válasza blizzrd (#45374) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Hazaértem, s a Speedtest-el csináltam mérést.
100/8-as netem van, a mért eredmény 104,5/8,17.

(#45382) ALFA válasza ƵøŁĭ (#45373) üzenetére


ALFA
senior tag

Szerintem egy kicsit félregondolod az itteni dolgokat . Lépj ki a komfort zónádból és gondold át a dolgokat . Ne csak felismerési eredményekre orientálódjon a figyelmed hanem alakíts ki egy komplex nézetet . Védelmi modulok ,felhasznált technológia ,support és tudjuk a többit .

Ööö, ezt így este el tudtam olvasni, de még emésztenem kell. Írnál valami vacsora után könnyebben érthetőbbet, mire gondolsz?

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#45383) Pano válasza blizzrd (#45374) üzenetére


Pano
addikt

Melyik, a régebbi vagy a napokban kijött új verzió?
Mert a sávszél fogást abban már javították.

[ Szerkesztve ]

(#45384) Cs1csó válasza Pano (#45383) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passsz nálam sincs ilyen gond, annyit, hogy HTTPS azaz a titkosított adatfolyam vizsgálata esetén - tehát ilyen oldalakon - pl. prohardver, lassíthatja a böngészést. Ezt lehet kikapcsolni én azt mondom kapcsolja ki az ember tesztelje és ha nem érez fennakadást akár mehet vissza. Nálam tesztfázis van.

(#45385) ƵøŁĭ válasza ALFA (#45382) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Termékek kategorizálásához felhasznált információ ne csak hivatalos teszt eredmény legyen .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#45386) flash- válasza ƵøŁĭ (#45238) üzenetére


flash-
veterán

ez most két különálló cég tesztje?
ahogy nézem akkor a Kaspersky a nyerő..

apropó régebben volt olyan hogy virus bulletin..az már nem mérvadó?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#45387) blizzrd válasza Pano (#45383) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Szia!
Szerintem a legújabb.A hivatalos oldalról töltöttem.

(#45388) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Igaz. Imádom én is a teszteket a szép hullámos grafikonokat, DE alapjában véve az összes ismertebb védelem bőven 95 % körüli-feletti értékekeket produkál, ami KÖZEL 100%-os védelem ami meg ugye nincs :)

(#45389) daimonion válasza brd (#45380) üzenetére


daimonion
senior tag

Ha valaki öngyilkos akar lenni akkor az mindenképp megteszi tehetsz bármit ellene.ugyanez igaz / sőt még hatványozottabban a számítástechnikára/ Ha egy felhasználó gyök2 akkor tehetsz bármit is akkor is megfertőződik.
egyébként csak érdeklődés szintjén, valami javaslatod, hogy szerinted hogyan lehetne védekezni a levélben érkező káros js-ektől ,amiről a cikk szól ? :F

Más téma

Tudomásul kell vennie, hogy kémekkel van körülvéve: figyeli a böngészője, az okostelefonja, sőt még a televíziója is. Az egyik ilyen készülék gyártójának sokba került ez a rejtett pluszfunkció.
A VIZIO a világ egyik legnagyobb okostelevízió-gyártója. Hetek óta hangos tőle a tech-sajtó, azonban nem azért, mert egy új készülékkel rukkolt volna ki, hanem mert kiderült, titokban adatokat gyűjtött több mint 11 millió tévénézőről, és az információkat jó pénzért eladta különféle cégeknek, a felhasználók tudta és beleegyezése nélkül.

A VIZIO okostelevízióiban van egy Smart Interactivity nevű funkció, amely amúgy programokat ajánl, csak épp arról felejtették el tájékoztatni a felhasználókat, hogy egy sor adatot is be lehet vele gyűjteni a nézőkről. Fel lehetett jegyezni tévézési szokásaikat, azt, hogy milyen csatornákat néznek, az élő műsort vagy inkább a felvettet preferálják, milyen a demográfiai megoszlásuk, megszerezték az IP-címeiket, sőt az irányítószámaikat is. Ezeket az adatokat azután jó pénzért továbbadták, és a harmadik fél célzott hirdetéseket zúdíthatott a mit sem sejtő nézőkre.

© Hacker News Bulletin
Az Egyesült Államok Szövetségi Kereskedelmi Bizottsága (Federal Trade Commission, FTC) lépett az ügyben, és 2,2 millió dollárra büntették a VIZIO-t, arra hivatkozva, hogy a VIZIO adatgyűjtése tisztességtelen és megtévesztő volt, sérti az FTC törvényt és New Jersey fogyasztóvédelmi törvényét. A VIZIO nem megy perre, kifizeti a büntetést. Arra is kötelezték, hogy törölje az összegyűjtött adatokat.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#45390) Cs1csó válasza daimonion (#45389) üzenetére


Cs1csó
félisten

Alapvetően nem lenne ördögtől való az adatgyűjtés, de sajnos mindig is át fognak esni a ló túloldalára. A probléma ott van, amikor konkrétan név szerint rád, rám visszavezetnek mindent és ezzel együtt árulják. A windows telemetriával sincs gond ameddig azt vizsgálja, hogy egy adott program fut nem fut hogyan fut az adott gép hardveres szoftveres környezetében de kb. itt kellene hogy vége legyen az hogy ez a gép amerikában vagy európában van már ez sem rájuk tartozik, egyéb dolgokról ne beszéljünk. A konklúzió, mivel nem lehet normál keretek közé szorítani ezeket az adatgyűjtő dolgokat,ezért egy megoldás van TŰZZEL VASSAL irtani, törvényi és egyéb módon, hogy még esélyük sem legyen semmilyen adatot szerezniük.

(#45391) brd válasza daimonion (#45389) üzenetére


brd
nagyúr

A levelezési szolgáltatónál elég, ha a levél tartalmát figyeli, miért akar belenézni a csatolt zip-be is? Ahhoz már a felhasználó beavatkozása szükséges, hogy onnan fertőzzön bármi, akkor meg már az átnevezett zip-et is figyelhetné (nem a kiterjesztést, hanem a tartalmát kellene figyelni). A jelszóval védett tömörített file küldés akadályozása pedig mennyiben véd a .js-ektől? Csak a legális felhasználást akadályozza vele.

The only real valuable thing is intuition.

(#45392) daimonion válasza brd (#45391) üzenetére


daimonion
senior tag

A jelszóval védett tömörített file küldés akadályozása pedig mennyiben véd a .js-ektől?
Pl betömörítek a js. állományt ami fertőző és jelszóval levédem azt el akarom küldeni Neked .
ez csak egy ötletelés de ez is lehetséges nem ?

(#45393) daimonion válasza Cs1csó (#45390) üzenetére


daimonion
senior tag

:K

(#45394) brd válasza daimonion (#45392) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, de ehhez a levelezési szolgáltatónak mi köze? Ez a kliensgépen fog fertőzni (és csak a felhasználó beavatkozásával) és nem a böngészőből.

The only real valuable thing is intuition.

(#45395) blattida válasza daimonion (#45392) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha a védelem a fontos, akkor az lenne a normális megoldás, ha ténylegesen ellenőrizné a mellékletet, biztonsági szempontból, a kiszolgáló rendszere és csak akkor lenne elküldhető, ha ezen a szűrőn átmegy, kiterjesztéstől, fájltípustól függetlenül...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#45396) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Az az érzés mikor tantárgyfelvétel van és az Emsisoft ilyenkor buggol be .(beakadt a frissítés) :N

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#45397) Cs1csó válasza ƵøŁĭ (#45396) üzenetére


Cs1csó
félisten

Bánj finoman vele adj neki időt, majd jövőre felveszed a tárgyaidat az egyetem nem szalad el :DD

(#45398) blattida válasza ƵøŁĭ (#45396) üzenetére


blattida
nagyúr

Látod-látod, ez a vacak szoftveres környezet, le kell szedni a sok fölösleges vackot, meglátod, utána jó lesz, maximum nem sikerül fölvenni az adott tárgyat... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#45399) flash-


flash-
veterán

ez a teszt kamu?
[link]

mert itt többen panaszkodnak hogy a Kaspersky fogja a gépet, márpedig e teszt szerint pont hogy a Kaspersky fogja a legkevésbé..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#45400) Pano válasza ƵøŁĭ (#45396) üzenetére


Pano
addikt

Ha vétónak elfogadják a szoftver hibát, miért ne? :D Kevesebb óra legalább :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.