Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Azoktól kérdezem akik használják a Bitdefender 2012 IS-t. Mennyire fogja a gépeket? Jobb mint a 2011-es ilyen szempontból?

Romani ite domum.

(#3102) Roxbury válasza ZCoyote (#3101) üzenetére


Roxbury
őstag

Én feltelepítettem este a 64 bites IS-t. Ugyanúgy viselkedett, mint a 2011. Telepítésnél mikor megadom az email címet a trial miatt, utána finish setupra nyomok, aztán 4-5 perc csend, ugyanis semmire nem reagál a gép, csak a kurzor mozog, utána feketére vált a képernyő. Na ott nyomtam egy resetet. Újraindítás után (feltehetőleg, mert még nem végzett a telepítéssel, amikor reseteltem) elindult, csakhogy az antivírus, meg a privacy control volt bekapcsolva, a beállításokban a tűzfalat és a többit nem is mutatta, csak ezt a kettőt. Akkor gyorsan elindítottam a telepítőt, és rátepelítettem mégegyszer. Így már gyors volt a telepítés, és be is kapcsolt a tűzfala is meg minden. Újraindítottam megint.

Egy egyszerű EICAR fájl tesztelésénél, amit le akartam tölteni a böngészőben, úgy megállt a gép, mintha lefagyott volna. 1-2 perc után, mintha mi sem történt volna, ment tovább úgy 20 másodpercig, és megint. Nagy küszködések árán a beállításokban leállítottam az antivírus részét, és lám, a gép újra száguldott. Tehát nem a tűzfallal lehetett gondja, hanem az antivir részével. A 2011-el csont ugyanezek a problémák voltak nekem, csakhogy akkor nem tiszta telepítéssel tettem fel, akkor azt hittem az a baj. Most viszont tiszta rendszerre (W7 64 bit - minden update fent) dobtam fel, tehát az sem lehet a baj. Érdekes, hogy régebben a 64 bit után kipróbáltam a 32-est is a 2011-esből, és az hibamentes volt. Nem értem, hogy mért nem lehet normálisan megcsinálni a 64 bitest, de komolyan.

Ha másnál nem voltak ilyen problémák a 64 bitessel, akkor nem tudom mi lehet a baj.

Egy biztos, én többet nem foglalkozok ezzel a programmal.

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 256 GB | Watch5 Pro LTE |

(#3103) Fire/SOUL/CD válasza Rob23 (#3100) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Tiltsd le az Automatikus Update-et, akkor azonnal ki/bekapcsolható, ha meg ez nem megfelelő megoldás, akkor vársz, aztán magától kikapcsolja egy idő után.

ZCoyote
Nálam eddig nincs vele gond, a boot idő megnőtt kissé, de amúgy meg egyáltalán nem zavaró a jelenléte a gépen (W7 x64 és direkt HDD-ről induló OS alá telepítettem. Ha SSD-n lenne, akkor még ennyit sem éreznék belőle. Csak érzékeltetve a különbséget: SSD-ről 16 sec alatt áll a rendszer, úgy hogy KIS 2012 védi)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3104) ZCoyote válasza Roxbury (#3102) üzenetére


ZCoyote
őstag

Ez nem hangzik túl jól.

Fire/SOUL/CD: Ez meg jól hangzik.

Eddig 1-1.

Asszem a saját bőrömön kel megtapasztalnom, hogy milyen.

ui: a 16 másodperces boot-ra meg no comment :) , nekem hdd-m van.

Romani ite domum.

(#3105) HZoli87 válasza ZCoyote (#3104) üzenetére


HZoli87
veterán

Nyugodtan próbáld ki, Roxbury esete biztosan egyedi, mert nálam is hibátlanul ment a telepítés és a program is vígan szaladgál, semmi fagyás. Gépigénye azért messze van a pehelysúlytól, szerintem jobban fogja a gépemet, mint az ESS+MBAM Pro egyszerre.

(#3102) Roxbury: 64 bites IS, semmi hasonló tünet nálam. Telepítés pár perc alatt végzett, ezek után sem fagyott, pedig ráengedtem a gépet pár veszélyes linkre, de azokra egyből reagált. :N

[ Szerkesztve ]

(#3106) ZCoyote válasza HZoli87 (#3105) üzenetére


ZCoyote
őstag

Kipróbálom.

Mindenkinek köszönöm!

Romani ite domum.

(#3107) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Még annyit, hogy a korábban linkelt verziót töltsem le vagy inkább várjam meg míg kiadják ma a véglegest?

Romani ite domum.

(#3108) HZoli87 válasza ZCoyote (#3107) üzenetére


HZoli87
veterán

A hivatalos oldal ezekre az online (1 MB) telepítőkre fog mutatni, szóval nyugodtan letöltheted. Ez mindig a legújabb program összetevőket tölti le. De a döntés a te kezedben van.

Antivirus Plus - Internet Security - Total Security

(#3109) ZCoyote válasza HZoli87 (#3108) üzenetére


ZCoyote
őstag

Ok, köszi!

Romani ite domum.

(#3110) HZoli87 válasza Pano (#3096) üzenetére


HZoli87
veterán

:N

[ Szerkesztve ]

(#3111) Pano válasza HZoli87 (#3110) üzenetére


Pano
addikt

akkor rosszul emlékeztem :)

(#3112) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Hát nekem Bitdefender felejtős[link] ;]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#3113) polonic válasza ƵøŁĭ (#3112) üzenetére


polonic
félisten

Tedd fel a bitdefendert, utána a mbam-ot.

(#3114) #41133696 válasza polonic (#3113) üzenetére


#41133696
törölt tag

Attól függetlenül ez akkor is gáz.

(#3115) Fire/SOUL/CD válasza #41133696 (#3114) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Miért lenne az? MBAM PRO-t használ...
Ennyi erővel nála jó pár "felejtős" cucc lesz, mert erre azért számos telepítő szokott reagálni, nem veszik szívesen, még egy realtime védelem jelenlétét, még akkor sem, ha az esetleg ki van kapcsolva. ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3116) ƵøŁĭ válasza Fire/SOUL/CD (#3115) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Az a sok felejtős cucc MBAM és Hitman Pro

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#3117) #41133696 válasza Fire/SOUL/CD (#3115) üzenetére


#41133696
törölt tag

Norton például nem problémázik miatt :) Bár az igaz ,hogy én mindig úgy szoktam felpakolni a védelmi rendszereket, hogy elsőnek a fővédelmi vonal, utána a másodlagos azaz a kiegészítő védelmi :)

(#3118) Rob23 válasza Fire/SOUL/CD (#3103) üzenetére


Rob23
csendes tag

Köszi. Így már működik a kapcsolója.

A Bitdefender az elején még tetszett, a többi program indítását alig lassította, a full scan is viszonylag hamar lefutott. Ami viszont kirívóan lassú az eddig használtakhoz (NIS 2011, KIS 2012, Avast IS) képest, az a böngészés sebessége. Egyes oldalak betöltése négyszer, ötször annyi időt vesz igénybe, mint eddig. Kár érte, mert ezt leszámítva nagyon tetszett.

(#3119) Fire/SOUL/CD válasza ƵøŁĭ (#3116) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Na ezt nem értem, akkor a BD vagy az MBAM és Hitman-ra értetted a felejtős jelzőt?
(Aláírásodban MBAM Pro szerepel)

GoodSpeed
Jó, hát utólag telepítve, az más kérdés...

Rob23
Nálam azzal nincs gond, pedig az IDS-t is bekapcsoltam (alapban nincs engedélyezve)
Mondjuk lassú netem van, tehát az elképzelhető, hogy egy nagysebességű neten mást mutatna.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3120) ƵøŁĭ válasza Fire/SOUL/CD (#3119) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ugye telepítéskor jelzett MBAM-ra->letöröltem BD fel .Keresése nálam gyors,webet nem lassítja.Ha jól teljesít marad ha nem visszarakom MBAM-ot és Hitman Pro-t.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#3121) Fire/SOUL/CD válasza ƵøŁĭ (#3120) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja értem, csak a korábbi hsz-od azt sugallta (legalább is számomra), hogy inkább nem próbálod ki a BD-t ez miatt...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3122) ƵøŁĭ válasza Fire/SOUL/CD (#3121) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Nos remek kis program nálam rendszer terhelése 2/10,ajánlom :)De mivel egy test erejéig volt fent megválok tőle....

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#3123) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Aki próbálgatja a BD2012-t: Nem lehet kikapcsolni a toolbart (mármint a toolbar ikonján) illetve a Sandbox valami igen rosszul működik(rákattintva megpróbálja elindítja újra az oldalt, de vagy iszonyú lassan vagy sehogy) másnál is?
Mondjuk, olyat sem találok, hogy valami mindig az SB-ben fusson, vagy jó lenne, ha ott fut, akkor azt valami jelezné is...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3124) zed01 válasza BigManus (#3099) üzenetére


zed01
őstag

Malwarebytes is blokkolja a linket. Már amikor megnyitom ezt a lapot akkor is kiabál...

Mert sz@r a Malwarebytes! Egész egyszerűen mindenre bejelez. Az a röhej, hogy még zárt trackerről származó torrentnél is kiabál hogy blokkolta ezt és ezt az IP-t. Vannak olyan oldalak amik tutira tiszták, mégsem engedi megnyitni, csak ha a kivételekhez adom. Két napig volt a gépemen a Pro verzió, aztán örökre leszedtem, még szerencse hogy nem fizettem érte. Ilyen hulladék program ingyen sem kell. Kurvára idegesítő, hogy állandóan a pofámba üvölti hogy blokkolta ezt és ezt, ha meg kikapcsolom a felugró ablakokat, akkor meg nem tudom hogy pl. egy oldal miért nem nyílt meg. A sok m@rh@ meg elhiszi, hogy az a tenger sok objektum, amit a Malwarebytes blokkol, az valóban veszélyes is.

[ Szerkesztve ]

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#3125) ƵøŁĭ válasza zed01 (#3124) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Nem szar szerintem felismerésbe nagyon jó,webhely blokkolást kikapcsolom és nem zavar.......

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#3126) zed01 válasza ƵøŁĭ (#3125) üzenetére


zed01
őstag

Én meg leszedtem és felraktam helyette az egy éves promóciós Zemana Anti-Loggert, így legalább (Fire-nek hála a Panda Cloud Pro kulcsért :R ) csak és kizárólag legális védelmi programok vannak a gépemen.

Egyébként azt sem értem, hogy sokan úgy váltogatják a védelmi alkalmazásukat, mint más az alsógatyát. Aztán csodálkoznak ha nem működik valami a windows védelme terén.

[ Szerkesztve ]

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#3127) ƵøŁĭ válasza zed01 (#3126) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Nálam tökéletesen fut minden program,rendesen törlök mindent nem volt még gondom:)(hála IOBIT-nak+AV Unninstalerjének)

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#3128) #41133696


#41133696
törölt tag

BitDefender AV-+Agnitum Outpost Firewall PRO- val vannak tapasztalatok ?:)

(#3129) zed01


zed01
őstag

Elnézést az offért:

Egyébként meg porckorongkopásom van a bal térdemen. Ugye tavaly májusban volt a nyálkő, amit operáltak is, most meg ez. Minden évben utolér valami komoly betegség. Proenzi 3-at, még fájdalomcsillapításra Tramadolt szedek. Kicsit húzós volt kifizetni a Proenzi 3 két havi adagjáért azt a cirka 10 rugót, de a háziorvos azt mondta ez az egyetlen gyógyszer ami valóban segít, visszarakja a hiányzó porcokat, lemezeket a térdemre. Iszonyatosan fáj, de fájdalomcsillapítót csak éjszakára szedek (igaz akkor két kapszulával), mert a Tramadol ópium származék és nagyon könnyen rá lehet szokni. Hát ez van sajnos, a doki is az mondta hogy 41 évesen még nem szoktak az emberek porckorongkopásba esni, de úgy néz ki engem minden utolér.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#3130) janes1976


janes1976
őstag

Ezér kell felrakni a Pandát (kiválóan sikerültek a 2012-es termékek, aki vacilál, annak bátran ajánlom, egy próbát megér alapon :DDD ), nálam 6-8k a rendszerterhelése és felismerésbe se szar. Nem tudom írták egy páran hogy belassul a rendszer egy idő után. Én még ilyet nem tapasztaltam, remélem nem is fogok. :C

Amúgy a Bitdefender 2012-es termékek is olyan sokat "esznek" mint a 2010-esek? Régebben egy teszt erejéig raktam fel, kár volt. Sokat zabált meg lassította a rendszert rendesen. Na böngészni, na azt nem lehetett. :(((

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#3131) HZoli87


HZoli87
veterán

Frissült immár a honlapjuk is: BitDefender

(#3132) ƵøŁĭ válasza janes1976 (#3130) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Nos igen nem rossz.2012-es termékek közül az ESET/Norton/F-secure izgat milyen lesz azt jósolják eset sokat fog javulni "majd kiderül".Facebookon online lehet kérdezni az eset munkatársaitól :R (holnap)

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#3133) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Valaki tudja már hogyan kell kikapcsolni a BD 2012 IS-ben az Auto Pilot-ot?

Romani ite domum.

(#3134) Fire/SOUL/CD válasza ZCoyote (#3133) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Auto update ki, auto pilot ki, auto update vissza

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3135) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

Létezik olyan viruskergető/tűzfal(proxy?) kombó, ami reklámszűrőként is funkcionál?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3136) Fire/SOUL/CD válasza cigam (#3135) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kaspersky IS/Outpost Security Suite és az önálló Outpost fala is alkalmas erre, most hirtelen nem tudok többet, bár biztos van még...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3137) polonic válasza cigam (#3135) üzenetére


polonic
félisten

Talán még a vipre tűzfalas változata is ilyen.

(#3138) scott_free válasza HZoli87 (#3030) üzenetére


scott_free
senior tag

ez nagyon jó: megvettem a Bitdefender Internet Security 2011-et free upgrade-del a 2012-re 3 gépre 1 évre mindösszesen 2.025 Ft-ért! :Y :C
(cégre áfa nélkül ment ;) )

vajon a megadott kódot egyből használhatom a 2012-vel, vagy előbb ténylegesen fel kell telepíteni a 2011-et?

[ Szerkesztve ]

(#3139) ƵøŁĭ válasza scott_free (#3138) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

2012 mehet fel azonnal...

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#3140) ZCoyote válasza Fire/SOUL/CD (#3134) üzenetére


ZCoyote
őstag

Valóban :R

Romani ite domum.

(#3141) cigam válasza Fire/SOUL/CD (#3136) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Feltettem az outpost-ot, de vmi nem kerek. egy idő után berőffent vmit és az NTkernel 100%-on pörgeti a procit. Ez "normális", vagy csak simán kiakasztotta a gépet?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#3142) #41133696 válasza cigam (#3141) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nálam sohasem csinált ilyet.

(#3143) zed01 válasza cigam (#3141) üzenetére


zed01
őstag

Nincs ebben semmi újdonság, az Outpost kernel drivere hagy némi kívánnivalót maga után. Van akinél jól működik, van akinél kevésbé. Szvsz próbálkozz mással.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#3144) TFSi


TFSi
őstag

Adott egy kezdő/középhaladó felhasználói szintő emberke, akinek NOD32 lesz a gépén, de nem szeretném feltenni neki a COMODO FW-t az előbb említett feltételek miatt. Mit ajánlotok mellé, amivel nem akadnak össze, és a user sem bonyolódik bele, mellette hackerbiztos lesz a gép?

Én a Private FW-re vagy a PC-Tools Free FW-ra gondoltam. A maotusec-en a PCTools IS a második proaktív képességeit tekintve, de gondolom ez nem ugyanaz a sima tűzfaláéval... Amit már rég nem láttam náluk teszten... :(((

Köszi előre is! :K

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#3145) riki válasza TFSi (#3144) üzenetére


riki
senior tag

Lehet,hogy csak nálam történt a probléma ,de a nod 5 rc és a pc-tools fal ,nem igazán kedvelte egymást wi-fi-n. Dobálta a netet,míg a win7 saját falával vagy a comodo-val hasonló dolog nem történt. :F

(#3146) repulsee


repulsee
csendes tag

Üdv!

Létezik olyan ingyenes vírusírtó, amelynek az ingyenessége nem csak otthoni használatra terjed ki? Egy könyvtárba kellene felraknom valamilyen legális és ingyenes programot.

Amiket néztem: avast, avira, avg free: csak otthonra ingyenes
mse: ez jó lenne, de a legális xp-k ellenére az engedély csak otthonra szól, tehát elvileg nem használható.

Köszi a segítséget!

(#3147) T_Stark válasza repulsee (#3146) üzenetére


T_Stark
őstag

Azt hiszem a CIS mindenhová ingyenes.

(#3148) ZCoyote válasza repulsee (#3146) üzenetére


ZCoyote
őstag

Az MSE 10 gépig ingyenes vállalkozásoknak is!

Romani ite domum.

(#3149) ZCoyote válasza repulsee (#3146) üzenetére


ZCoyote
őstag

Pontosítva:

"Small businesses are also allowed to install this product on up to 10 devices. The software license agreement however, denies the use of Microsoft Security Essentials in academic institutions, enterprises and governmental locations."

Wikipedia

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#3150) x_o_n


x_o_n
veterán

ez hasznos információ.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.