Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#752) Ariadne válasza sgx (#751) üzenetére


Ariadne
őstag

Na én mindkét sms szolgáltatást használom. Az egyik azonnal szól, ha a kártyámat használom, eddig kivétel nélkül azonnal jött az sms, még alá sem írtam a vásárlásnál a cetlit, vagy még el sem tettem a pénzt az automatánál, és már hallom a csipogást.

Vásárlásnál jön elő, hogy kétszer kapok smst ugyanarról, és ez sokakat idegesít. Egyszer kapok egyet arról, hogy használtam a kártyámat, aztán egy vagy több nap múlva, sokszor éjjel (bankok akkor végzik el az egymás közti tranzakciókat) kapok egy másikat ugyanarról az összegről az egyenlegemmel, ami jelzi, hogy akkor ment el a pénz ténylegesen a másik félhez. Persze ettől még a vásárlástól kezdve nem tudom használni, mert zárolva van (netbankban látszik is, hogy milyen összegek vannak zárolva, amit még nem utaltak el).

Van, akinek ez túl bonyolult vagy nem érdekli ilyen részletesen, nekem megfelel. De az tény, hogy a bankkártya használati smsben nincs benne az egyenleg, az tényleg csak szól, hogy hahó, használtak x ft erejéig. De ez akkor pont jó, ha éppen neadjisten nem én vagyok, aki használtam, hanem ellopták a kártyát...

Ja és limitet állítani nagyon egyszerű, neten vagy telefonon is bármikor. Tehát ha neadjisten ellopnák a kártyát, de a telefonom megvan, akkor hallom az smst, hívom a bankot és leveszem 0-ra a kpfelvét meg vásárlás keretet, innentől max. csíkot szívhat a kártyával, de pénzt nem tud felvenni róla. ;]

mod: Netbanki átutalások ingyenesek, ez nagyon jó, és neten/telefonon eddig még mindent sikerült elintéznem, még új kártyát is lehet így rendelni.

mod2: A számlafigyelő akkor talán elég lesz neked, abban benne van, amit a kártyafigyelő ad, csak nem fogod tudni, ha valaki elcsórta és épp fizet vele valahol, csak pár nap múlva.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.