Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9501) Kernel válasza doddencs (#9497) üzenetére


Kernel
nagyúr

USB vagy FireWire porton jelentkező adatátviteli, illetve CRC-hiba járhat olyan következménnyel, hogy eldobja a kapcsolatot, egyszerűen megszakad.

A behatároláshoz célszerű kipróbálni az eszközt más számítógépekkel is, hogy a gép portja nem bírja a sebességet, illetve egyéb gondja van az adott gépnek, vagy a hordozható eszköznél keresendő a hiba, esetleg a kábelnél.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9502) toncy


toncy
csendes tag

hello,

csak azt szeretnem kerdezni, hogy szoba homerovel mennyire kaphatok pontos erteket a merevlemezrol ? :DD :DDD :Y :))

toncy

(#9503) liksoft válasza toncy (#9502) üzenetére


liksoft
nagyúr

Higanyos, alkoholos, bimetál, digitális, infra, stb.... :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9504) toncy válasza liksoft (#9503) üzenetére


toncy
csendes tag

alkoholos :))

es a sentinel mutatott nekem 41 fokot, mig a homero csak 36 ot (50%os HDD kihasznaltsag mellett) :)

[ Szerkesztve ]

toncy

(#9505) liksoft válasza toncy (#9504) üzenetére


liksoft
nagyúr

A winyó belsejében mérted? :))

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9506) toncy válasza liksoft (#9505) üzenetére


toncy
csendes tag

Nem :N :DD :)) akkor nem erdemes foglalkozni... :)

toncy

(#9507) liksoft válasza toncy (#9506) üzenetére


liksoft
nagyúr

Gyártmányonként változik, hogy a drive kívül, vagy belül mér. Valamint a pontossága is érdekes szokott lenni. Ha a Sentinel Dos-os változatával nézed 3-4 óra állás után (felveszi a környezet hőmérsékletét), a gyors indulás miatt 1-2 fokkal lehet melegebb mint a szoba hőmérséklete. Ez sem pontos, de irányadó lehet.

Bocsi az előzőekért, de magas labda volt. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9508) toncy válasza liksoft (#9507) üzenetére


toncy
csendes tag

hat ez egy seagate 320 GB-s, ATA merevlemez. Meg probalom a Dos-os verzioval is. Koszi :)

Nincs semmi. :DD ;)

toncy

(#9509) liksoft válasza toncy (#9508) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az egyik, aki pontos szokott lenni. :K

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9510) Sk8erPeter válasza liksoft (#9500) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát én ezekkel nyilván tisztában vagyok, de egy "kezdőnek" mindent a szájába rágni sokszor nem egyszerű feladat... :DDD (Meg sokszor meglepődve veszi észre az ember, hogy ami számára teljesen alap, az másnak nem biztos. ;])

Sk8erPeter

(#9511) Hedgehog87


Hedgehog87
csendes tag

Hali!

Adódott egy irdatlan nagy problémám, hogy feltettem vmi patríció magicet és eltűnt az egyik meghajtóm ami az összes adatom van és sehol máshol nincsen kimentve egyedül a rendszer vinyóm van csak és az lenen a kérdésem hoyg hogyan tudnám visszaállítani a meghajtó részt.

Köszi a segítséget

(#9512) liksoft válasza Hedgehog87 (#9511) üzenetére


liksoft
nagyúr

Get Data Back, vagy RAW recovery, vagy pénz+szakember.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9513) Mian


Mian
aktív tag

Hali!

Olyan gondom lenne, hogy nem tudom miért de egyre jobban fogy a vinyómról a hely és nem én teszem tele hanem magától :)
pár napja csináltam egy töredezettség mentesítést, és akkor felszabadult hirtelen 30gb-t...de akármit töltök le vagy teszek fel kb a 4,5szörösét foglalja el...pl letöltöttem most egy avi filmet és 4gbal lett kevesebb a helyem, hogy van ez, mi lehet a baja?
a vinyó: Samsung HD252HJ

Üdv.

(#9514) liksoft válasza Mian (#9513) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem winyó, OS szintű a problémád. A drive SMART-ja mit mond? Lehet, hogy valaki beköltözött hozzád?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9515) Mian válasza liksoft (#9514) üzenetére


Mian
aktív tag

a drive smart-ja?
az os-em vista ultimate 64

(#9516) liksoft válasza Mian (#9515) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor a Vista témában kérdezd. A SMART meg a drive belső önmonitorozó rendszere. (HDSentinellel meg tudod vizsgálni.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9517) Mian válasza liksoft (#9516) üzenetére


Mian
aktív tag

oké, köszönöm a válaszokat

(#9518) peti4


peti4
tag

Tudom nem ide tartozik de segítségre lenne szükségem.A gépemben van egy 160 Gb samsung vettem bele egy 500 Gb osat és szeretném a C patriciot amin a vista van áthelyezni az új vinyora.(nem akarom telepíteni)Ez valamilyen progival megoldható??

(#9519) Sk8erPeter válasza peti4 (#9518) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igen, pl. Norton Ghost vagy Acronis True Image.
Nekem az előbbinek a bootolható verziója van meg, nagyon jó. Ha kell, elküldöm. (3 MB)

Sk8erPeter

(#9520) peti4 válasza Sk8erPeter (#9519) üzenetére


peti4
tag

Köszönöm már jön lefele. :R :R
A kezelésével meg majd megbirkozom :K

(#9521) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Az egyébként normális, hogy XP alatt, ha TC adatai alapján összeadom a könyvtárak-fileok méretét, és a kijelzett szabad területet, akkor közel nem a winchester méretét kapom eredményül?

(1024-es váltással tisztában vagyok, nem ez a gond :) )

(#9522) toncy válasza Sk8erPeter (#9510) üzenetére


toncy
csendes tag

hehe valahol mindenki el kell kezdje ;) :DD

jah es meg annyit akarok kerdezni, hogy a merevlemez mitol melegedhet?
az utorrent meg terhelne annyira a winyot, hogy a sentinel szerint(nincs modositva az eltolas) 40 fokos... :(

toncy

(#9523) Imco válasza toncy (#9522) üzenetére


Imco
őstag

Nálam 34 fokosak a vinyok. Ha becsukom a gép elején az ajtót akkor egyből felmegy 42-45-re. /ezért nem csukom be! :) / Egy átlagos házben a 40 fok szerintem elfogadható érték, főleg ha ezt nyáron is tudjuk tartani! :) :K

Üdv! Imco

(#9524) toncy válasza Imco (#9523) üzenetére


toncy
csendes tag

hello,

nekem olyankor lemegy 30 fokra amikor az ablak nyitva van es az oldala nincs a gepen :)
de az a helyzet hogy meg "tel" van itt a hegyek aljan... akkor mi lesz nyaron?:))

de ha igy van, akkor egy kicsit meg nyugtattal :)

toncy

(#9525) toncy válasza Imco (#9523) üzenetére


toncy
csendes tag

csak azt nem ertem mitol melegedik..:( a kihasznaltsaga max 4% most...

toncy

(#9526) peti4 válasza Sk8erPeter (#9519) üzenetére


peti4
tag

Mégsem boldogulok a kezelésével(nagyon angol) :U

(#9527) Dimacherius válasza ALI_G (#37) üzenetére


Dimacherius
csendes tag

Hali!

Bocs, hogy ide ugatok, de a vinyómmal nekem is problémám van.

A vinyóm ketté van osztva Rendszer és DATA részre.

A rendszer mindenhonnan elérhető, de a DATA nem.

DATA=Nagyvinyó, amin a filmeket, játékokat progikat képeket vagyis a rendszeren kívül mindent tárolok, így fontos adatok.

A probléma a következő.

Windows Intézőből és Total Commanderből elérem, de a sajátgépből nem.

A hibaüzenet a következő:

[B]A Windows nem találja a(z) 'RECYCLER\S-8-1-13-100000963-100024364-100013724-3455.com' fájlt. Ellenőrizze, hogy helyesen írta-e be a nevét, majd próbálkozzon újra. Fájl kereséséhez kattintson a Start gombra, majd a Keresés pontra.

Szóval ezzel nem tudok mit kezdeni.

De ha a megoldás a formatálás, akkor az ki van csukva.

Inkább maradjon ilyen.

Proci húzva, lehet az a gond, bár régebbenis húzva volt, de nem produkált ilyet a vinyó.

Config.: HA SEGÍT VALAMIT...

-P5GDC PRO alaplap
-INTEL PENTIUM 3.0 GHz proci (3.225-re meghúzva)
-SAPPHIRE RADEON HD 3450 256 MB RAM 128 bit-es videókártya
-2 GB RAM
-CODEGEN 300W-os táp

Minden segítséget köszönettel fogadok!

Dimacherius

We are the most powerful military in the history of man...!!!!

(#9528) DeFranco válasza toncy (#9525) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Általánosságban (nálam okosabbak majd kiegészítik):

Azt mondják, hogy az a jó, ha tartósan nem megy a vinyó hőmérséklete 40 fok fölé. Amit látsz, az nem feltétlenül pontos, alá, esetleg fölé is mérhet. A vinyó típusától függ, hogy mennyire mér pontosan, ennek utána tudsz olvasni, ha tudod a pontos típust.

A hőmérséklet a torrent miatt simán lehet magasabb, ha jó jön/megy az anyag, és megdolgoztatja a meghajtót. Szerintem melegedhet attól is, ha nagyon töredezett a meghajtó, mert akkor sokat kell ugrálni a fejnek, meg dolgozni a motornak. De ez magánvélemény, lehet nem így van.

Hűteni érdemes. Én úgy oldottam meg (főleg liksoft tanácsai alapján), hogy egy határozott légáram (huzat) legyen a gépben. Ez nyilván azt jelenti, hogy az oldala fel van téve, mert különben csak szüttyög a levegő. Elöl tolja be egy venti a levegőt, hátul meg szívja ki egy másik. Ezt én meg tudtam oldani egy ventivel, meg a táp segítségével, de nem egy erőművön ülök. Így nálam most 36 fokos, 40 fölé nem megy. Nyár az neccesebb, de akkor majd kitalálok valamit.

[ Szerkesztve ]

(#9529) gerii


gerii
addikt

notitulajoktól kérdezném elsősorban hogy egy WD winyónál mennyire ciki az 50-55 fok HDTune szerint?
köszi

(#9530) Sk8erPeter válasza Dimacherius (#9527) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Komolyan rá merted bízni a konfigodat egy fos szemét ipari hulladék Codegen tápra? (egyéb jelzőket is mondhatnék, de ennyi egyelőre elég lesz :DDD)
Ha jót akarsz magadnak és a gépednek, meg későbbiekben kímélni szeretnéd a pénztárcádat, akkor gyorsan szabadulj meg attól a tápegységtől, és vegyél egy újat - ha olcsón akarsz minőségit venni, akkor vegyél FSP 350PNF-et, az vígan elviszi a konfigodat, és nyugodtan rábízhatod.
Miután ezt megtetted, küldj rá egy chkdsk-et a vinyódra.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(#9526) peti4: priviben írd le, konkrétan mi a problémád a programmal, ez nem az a topic, ahol a Ghost-ot kéne kitárgyalnunk.

Sk8erPeter

(#9531) Elisha_


Elisha_
tag

Váltottam Win7 7022 32 bit-ről Win7 7048 32 bit-re. A telepítés első újraindításánál megállt a gép amikor a bios felismeri a merevlemezt és nem ment tovább. A megoldás, hogy a hdd ahci-ről vissza lett rakva ide módba. Utána a win felment gond nélkül de azóta sem tudom a merevlemezt ahci módban használni. Próbáltam visszatenni a Win7 7022-est, volt bios reset de semmi. Ha ahci van beállítva csak a hdd lehúzásával tudtam belépni újra a bios-ba. Elvileg nem lehet köze a win telepítéshez de előtte működött.
Valakinek ötlete?

Asus P5Q, Core2Duo 8400 3Ghz, 4x1Gb geill DDR2 800Mhz, Asus HD4850 Ati vga, WD500 Gb HDD, Asus 500W táp, Win7 RC (build7100) 64bit

(#9532) Imco válasza toncy (#9525) üzenetére


Imco
őstag

Ezt hivják üzemi hőmérsékletnek. Aki nem fujatja külön a hdd-t az szerintem kb. inenn indul hőmérséletben. A ház szellőzése, épitése határozza meg - tipus függöen - hogy hol áll meg, mi az átlag. Sőt talán még azt is bevállalom, hogy nem változik jelentősen igénybevétel mellett. +/-1-2 fokon belül vannak állandóan a sajátjaim. Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#9533) toncy válasza DeFranco (#9528) üzenetére


toncy
csendes tag

hello,

hat erre en nem is gondoltam a toredezettsegre:D
azt hiszem a huzatos dolgot en is kiprobalom:) mert sajna az atlagos homerseklet 36-37 fok...

koszike a segitseget :D

toncy

(#9534) Kernel válasza DeFranco (#9521) üzenetére


Kernel
nagyúr

Normális, amennyiben a System Volume Information mappához nincs hozzáférési jogod, a méretét sem tudod lekérdezni. Holott lehetnek benne sok gigák.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9535) Kernel válasza Dimacherius (#9527) üzenetére


Kernel
nagyúr

S-8-1-13-100000963-100024364-100013724-3455.com

Nyilván vírus, ha lehetne is formázni, nem az adatpartíciót, csak az oprendszert. Vagy kijavítani a rendszert, csak az rutin hiányában nem mindenkinek sikerül. Ilyenkor egyszerűbb formázni. Vagy keresővel utánanézni, milyen vírus ez, hátha van hozzá valami leírás, nem biztos, hogy nehéz elhárítani.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9536) Dimacherius válasza Sk8erPeter (#9530) üzenetére


Dimacherius
csendes tag

Hali!

Kössz a segítséget.

Nem sértődöm meg, mert sajnos a tápról alkotott véleményed úgy igaz, ahogy írtad.

Sokan szidják.

Viszont, ha lecserélem, akkor megoldódik ez a vinyó megnyitási probléma?

Erre nem kaptam választ.

Ugyanis reinstall nem oldotta meg... (többször sem)

A célom, hogy elérjem a nagyvinyót a Sajátgépből és ha ehhez tápot kell cserélnem, akkor megteszem.

De mi az a chkdsk vagy mi???????

Dimacherius

We are the most powerful military in the history of man...!!!!

(#9537) Kernel válasza Elisha_ (#9531) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha alaplap-specifikus probléma, akkor talán alaplapos topik, ahol valaki hátha ismeri pont ezt a típust. Nem tudom, milyen vinyó ez pontosan, de talán hiába is teszed AHCI módba az alaplapi vezérlőt, ha a HDD nem támogatja, emiatt akár ki is akadhat a BIOS.

[link]

A Western Digital nyáron frissítette Caviar SE sorozatát, új modelleket mutatott be. A gyártó ezeket felvértezte SATA-300-as csatlakozással (WD2500JS), és az egyik 250 GB-os modellt 16 MB cache-sel látta el (WD2500KS), a Maxtoron kívül egyedüliként. Érdekesség, hogy a WD nem látta szükségesnek ennél több újítás bevezetését, ennélfogva a Caviar SE és SE16 továbbra sem támogatja az NCQ-t (a gyártó állítása szerint az NCQ az egyszerű felhasználók számára semmilyen teljesítménytöbblettel nem szolgál, ellenben az implementáláshoz szükséges chip megdrágítja a merevlemezt)

Mindentől függetlenül más fórumokon már meg lett beszélve, hogy az AHCI (amit az NCQ miatt szoktak erőltetni) kb. parasztvakítás esete. Főleg szervernél mutatkozhatnak előnyök.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9538) Elisha_ válasza Kernel (#9537) üzenetére


Elisha_
tag

kb. egy hónapja használtam már AHCI módba amikor az új telepítés közben beállt.
A hdd típusa: WDC WD5000AAKS.

Asus P5Q, Core2Duo 8400 3Ghz, 4x1Gb geill DDR2 800Mhz, Asus HD4850 Ati vga, WD500 Gb HDD, Asus 500W táp, Win7 RC (build7100) 64bit

(#9539) letsdobizz


letsdobizz
csendes tag

Üdv!

Akkor megpróbálom még egyszer mostmár érthetően leírni:

Gépátalakítás volt, és most már rájöttem hogy a SATA-kat csesztem el mivel nem úgy tettem vissza(DVD a sata Xbe, HDD1 a sata Yba, HDD2 a sata XYba) mint ahogy azelőtt volt.3 sata egységem van, rendszer vinyó, mási vinyó, meg DVD iró.
Namármost ebből csak a rendszervinyót látja, a DVD be se kapcsol azaz nem is adja ki a tálcáját.:(

A vinyót látja az eszközkezelő, de a partíció eltűnt!
A DVD-t nem látja!

Mit lehet csinálni hogy visszaállon a dolog?
(most próbáltam vele babrálni cserélgetni, de sokszor be se bootolt, aztán sikerült visszahoznom ebbe az állapotba amit fent irtam, a BIOS látja a dolgokat)

(#9540) letsdobizz válasza letsdobizz (#9539) üzenetére


letsdobizz
csendes tag

Most látja a DVD-t is, de a másik IDE-s DVD meg eltűnt,
most megvan a redszervinyó, SATA DVD és kész a másik vinyót nem látja,(az IDEset)
az eszközkezelő...

valaki vmi ötlet h hogy lehetne lementeni arról a vinyórol a dolgokat hogy aztán particionálhassam?

vagy simán visszaállítani...?

(#9541) Sk8erPeter válasza Dimacherius (#9536) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Őszintén szólva a hozzászólásod nagy részét nem is olvastam el, mert annyira szét volt húzva, és annyira olvashatatlanná vált, de az egyből feltűnt, hogy van egy viszonylag normális konfigod, és nem félted a Codegen tápegységtől, ami elhalálozáskor sokszor magával viheti a konfig többi alkatrészét is, pl. alaplap, vinyó, stb.
De ha szeretsz veszélyesen élni... ;]

Szerintem Kernel kollégának lesz igaza, és egy vírusról van szó, tehát ebben az esetben a chkdsk nem oldja meg a problémát, persze tápcsere sem, ez utóbbi mindenesetre azért lenne érdekes, hogy ne váljon instabillá, és a későbbiekben esetleg használhatatlanná a géped.
Próbálj meg csökkentett módban ráküldeni a vinyóra egy vírus- és kémprogramirtót! Tudod, még a Windows beindulása előtt F8 nyomkerászása, majd onnan kiválasztod a Csökkentett módot. Ilyenkor olyan fájlokhoz is hozzáfér a rendszer, amihez egyébként nem.
És utána egy CCleaner-t is ráküldhetnél (cookie-k, temporary-k kiirtása, registry-tisztítás a dolga).
Persze a legbiztosabb megoldás egy formázás lenne...

Szerk.: ja, és ha érdekel, mi az a chkdsk, akkor használj Google-t, és utána kattints rá az első hivatkozásra... :U
"A Chkdsk (Chkdsk.exe) a kötetek hibáinak vizsgálatára szolgáló parancssori eszköz a fellelt hibák kijavítását is megkísérli. A Chkdsk például ki tudja javítani a hibás szektorokkal, elveszett fürtökkel, kereszthivatkozott fájlokkal és könyvtárakkal kapcsolatos hibákat."

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#9542) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

segítség. itt ülök egy 80gigás vinyóval, ami nem pörög fel, BIOS nem látja.

lehet vele valamit kezdeni ilyen esetekben otthon is vagy erre keresztet lehet ventni?

kábelek rendben vannak, mmint az ide és a molex.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#9543) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!
Egy WD Mybookkal rendelkezem, és a filerendszerét átkonvertáltam NTFS-re bő egy nap alatt. A vinyó működik, csak néha a megát gigának írja ki, pl. van egy 50000 gigás könyvtár is. Ezt ki lehet valahogyan javítani? Köszi!

(#9544) toncy válasza DeFranco (#9528) üzenetére


toncy
csendes tag

hat ez a ventis dolog be jott, pont volt a vinyom elott egy hej ventinek, miutan beszereltem es elinditottam a gepet, hejbol 25 fokrol indult es meg nem ment fennebb 28 foknal 50% os terheles alatt sem... igaz kicsitt nagyobb a zaj szintje a gepnek... de megeri:D

szoval koszi szepen az otletet :D

toncy

(#9545) letsdobizz válasza letsdobizz (#9539) üzenetére


letsdobizz
csendes tag

Get Data Back is látja a 320as vinyót...de az egyben volt particionálva és most a win nem látja csak az eszközkezelő és a bios.
Közben a másik SATA DVD-RW se megy, és áram alatt sincsen csak a másik IDE DVD-ROM
A 200as SATA vinyó megy, és be is bootol róla...

nagyon nem értem miért van...

semmi ötlet???:S:S:S

(#9546) Kernel válasza letsdobizz (#9539) üzenetére


Kernel
nagyúr

Gépátalakítás volt, és most már rájöttem hogy a SATA-kat csesztem el mivel nem úgy tettem vissza...

Tökmindegy, hogyan teszed vissza, esetleg a rendszervinyót nem árt a 1. csatlakozóra tenni, a rend kedvéért.

a DVD be se kapcsol azaz nem is adja ki a tálcáját.

Vízhűtés szerelése közben valamit magyon elszúrhattál, ugyanis egy optikai meghajtónak pusztán a tápcsatlakozó rádugása már elég, hogy a tálcát kiadja.

Másszóval, ha a tápot hibátlanul megkapja (adatkábelt le is húzhatod), ennek ellenére nem adja a ki a tálcát, talán sikerült valahogy jól tönkretenni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9547) Kernel válasza letsdobizz (#9545) üzenetére


Kernel
nagyúr

Most akkor hol ez nem megy, hol az nem megy, jók azok a tápcsatlakozók?

SATA szabványú tápcsatlakozónál egy erőszakos mellédugás okozhat kellemetlenséget, hagyományosnál pedig a fémhüvelyek kitágulása jelentkezhet. Azt összébb lehet lapogatni egy műszerészcsavarhúzóval, vagy más alkalmas eszközzel.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9548) DeFranco válasza toncy (#9544) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Na, akkor ez megoldva. :) A 28 fokban, ha tényleg annyi, akkor van annyi tartalék, hogy egy kisebb fordulatú venti is elég neki. Nekem a ház aljában van, elöl egy venti, aminek gyakorlatilag nincs hangja, szerintem 1000 alatt forog (8cm), és egy I_I alakú kereten előtte a vinyó. Így fölötte-alatta tolja le róla a levegőt. (A keret egy régi ház 3,5-ös vinyótartó kerete :) ami két 10 cm-es bicikli gumi belső darabon áll rezgéscsillapítás végett)

[ Szerkesztve ]

(#9549) toncy válasza DeFranco (#9548) üzenetére


toncy
csendes tag

hat az en ventim egy tap bol van kiszedve meg a csapagyas verziokbol :D

es kapok egyre jobb otleteket toled :):) ;)

toncy

(#9550) Dimacherius válasza Sk8erPeter (#9541) üzenetére


Dimacherius
csendes tag

Kössz a segítséget!

Sokat tanultam..

De tényleg

A vinyót meg rendberakom, a tápcsere után

Szóval veszek egy FSP 350 W-osta vagy 400 w-osat PNF-ben, ha jól mondom...

Elbírja ez a táp egy nVidia Gforce 9500 kártyacsere után a gépet, ami jelenleg:

P5GDC PRO alaplap
Intel Pentium 3.2 GHz proci
2 GB RAM
Sapphire Radeon HD 3450 256 MB RAM 128 bit (le lesz cserélve nVidia Gforce 9500 -ra)
Codegen 300w táp (le lesz cserélve FSP 350 W PNF-re)

Dimacherius

We are the most powerful military in the history of man...!!!!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.