Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10851) tetrix válasza liksoft (#10842) üzenetére


tetrix
tag

Megnéztem a WD gyári programmjával(data lifeguard diagnostic)a vinyót;aquick test megáll pár másodperc után a következő hibaüzenettel:
"FAIL
Test Error Code: 06-Quick Test on drive 2 did not complete! Status code = 07 (Failed read test element), Failure Checkpoint = 97 (Unknown Test) SMART self-test did not complete on drive 2!"

-pedig a winyóhoz ajánlot darabot használtam;a másik kettő 320-as wd-men szépen lefut.
-az Extended Testet még nem futtattam végig de az ment.
-a Write Zeros,az az írási hibákat deríti fel? (őt még nem próbáltam).
A hibás tápellátás miatti felülethibát ez a progi automatikusan javítja,mondjuk van több része,melyik az?
A HDsentinel progi smart diagnosztikáját alaposabban megnéztem,mi mit jelent ,és ahogy kitudtam venni az értékek épp jók.

Csak az a dolog aggaszt hogy nem tudok normálisan másolni rá;az alapból nem jelent garanciális cserét és ez a szektorhibák miatt van egyáltalán?
(A vinyó kisebb partícióján egy win7 rc van telepítve,de ezt nem használom a rendszer másikról fut;bár ott figyel mellette egy 100MB-os rendszer által lefoglalt partíció amit lehet a win 7 rakott oda?Korábban volt még egy Mandriva linux partíció is de azt töröltem;...csak azért írom mert nem tudom ezek összefügghetnek e a fenti problémákkal). :F

(#10852) Vasinger! válasza Imco (#10850) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Érdekes, nekem már ez is sok. Igaz, most visszahűlt 25 fokra, de így minden venti maxon megy :S

(#10853) liksoft válasza tetrix (#10851) üzenetére


liksoft
nagyúr

1. Adatok ment.
2. Írásteszt.
3. Diagnosztika.

Ha ezután kiakad a tesztprogi (gyárit használva) akkor garis. Különben NEM fogják elfogadni, hiába szeretnéd. Vagy bebizonyítod feketén-fehéren, hogy rendeltetésszerűen nem használható.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10854) liksoft válasza Vasinger! (#10852) üzenetére


liksoft
nagyúr

Neked lehet, de a winyót 40-ig nyugodtan engedheted melegedni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10855) liksoft válasza espeke (#10849) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha igaz, akkor az a 21-es láb. (Ellenőrizd le.) [link] Az a DDRQ láb, vagyis az adatátvitel vezérléséhez tartozik. IRQ/DRQ interrupt vezérlés. Ilyenkor még PIO módban (ott sem minden formában) működhet. Vagyis lehet, hogy elkerülhető a javítás, de........

Ha NTFS van rajta, akkor az NTFSDOS nevű program körül keresgélj. Lehet, hogy ezzel DOS-ból tudsz menteni. Figyelem, 4GB a korlát!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10856) Vasinger! válasza liksoft (#10854) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Oké, akkor pl ha estére bennhagyom a gépet és letekerem a ventit 7 voltra, akkor olyan 30 fokig felmehet ezek szerint. :R

(#10857) liksoft válasza Mag__ (#10843) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen, elképzelhető. Hiszen csak azt tudja megmutatni (de azt IGEN!), amit a drive ad magáról. Vagyis, ha a drive fényezi magát és valótlant állít, akkor a Sentinel sem fog valósat mondani. (Igaz, nem tehet róla. Ezért a hibájáért lehet szidni, de sajnos nem jós, nem jövőbe látó.)

A sípolás helyét jó lenne beazonosítani, mert én inkább a tápegységre tippelek. Ha mégis a winyó, akkor öreg, csapágyas darab lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10858) liksoft válasza Vasinger! (#10856) üzenetére


liksoft
nagyúr

A gyártó 50-ig engedi! Én azt mondom, 42-45 fölé ne menjen tartósan. Vagyis ha 35-38 alatt tartod, akkor..... DE EZT MÁR MÁS IS MONDTA!!!!!!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10859) tetrix válasza liksoft (#10853) üzenetére


tetrix
tag

Köszönöm a segítséget! Akkor nekiállok mentegetni,és visszaviszem.Gondolom a fenti hibaüzenet arra vonatkozott hogy valami nem stimmel a lemezzel? :R

(#10860) espeke válasza liksoft (#10855) üzenetére


espeke
tag

megszámoltam meg minden (idefent meg ahogy csatlakozik az áromkörre is) és ez a 19.es láb, tehát ground (földelés). na most akkor mivan? ez elvileg nem az lesz. tehat szoftossan kéne vmit csinalni. vhogy csak vissza lehet állítani. tehát akkor elvileg hardveresen.

illetve most nézem, a huszas van még kicsit elcsúzva, mármint ahogy a lapra csatlakozik. lehet ahogy bement mögé, a 19-es a 20-assal interferál.

Pin 20 Key or VCC_in

esetleg?

m0o0ncalf https://www.youtube.com/watch?v=T9BD3JS2DRI

(#10861) tekilla1975


tekilla1975
csendes tag

Sziasztok!
Az a problémám,hogy nem tudom tökéletesen összekötni,a pc-t egy Lg Hd tv-vel! Mert amikor a tv –t beállítom,hogy 720p legyen(ilyenkor van a tv teljes kép) ,akkor a monitor átállítódik 1280X800-as felbontásra.A 3 színű kombonensel kötöttem össze,és klónba van!Szóval az a kérdésem, hogyan lehet megoldani,hogy a monitor 1024X768-ban maradjon a tv-n ,pedig magmaradjon a teljes képernyős kép!Mert így csak a közepén van kép!
Köszönöm a segítséget!

(#10862) Imco válasza tekilla1975 (#10861) üzenetére


Imco
őstag

Azon kivül hogy ez nem az a topic, a vga-n sok mulik, ezért a tipusát add meg a megfelelő helyen!

Üdv! Imco

(#10863) Kernel válasza tekilla1975 (#10861) üzenetére


Kernel
nagyúr

HDD probléma topik: Hard Disk Drive.
HD TV: High Definition.
Kijelentő mondat végére pont való, nem kiabálunk feleslegesen.
Írásjel után szóközt ütünk, hogy normálisan nézzen ki a hozzászólásunk.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10864) Fulmi


Fulmi
senior tag

sziasztok!

melyik particionalo programmal lehet olyat megcsinalni, hogy egy letezo particiobol leszed x GB-t, amin nincs adat. szoval az a helyzet hogy van egy 110 GB -s particiom amin 70 GB a szabad es szeretnek egy uj particiot ami 10 GB-s, persze kozben nem szeretnem elveszteni a 110 - 70 = 40 GB adatot. :F

koszonom a segitsegeteket: fulmi

(#10865) Imco válasza Fulmi (#10864) üzenetére


Imco
őstag

A PM és az acronis is tud ilyet, de az adatvesztés kockázata benne van!

Üdv! Imco

(#10866) Fulmi válasza Imco (#10865) üzenetére


Fulmi
senior tag

az Acronis Disk Director Suite 10.0 nagyon-nagyon jo progi! koszi a tippet. :)

(#10867) HaroWerks


HaroWerks
senior tag

Üdv!

Csütörtökön vettem egy Samsung HD103UJ (1TB, 32MB, 7200rpm) típusú vincsit.
Be/kikapcsolásnál elég hangosan kattan egyet, ezen kívül nincs vele baj, HD Sentinel szerint 100/100.
Ez mennyire számít hibának? Másnak ilyen téren mi a tapasztalata ezzel a vincsivel?
Érdemes ezért gariztatni?

Előre is köszi!

(#10868) BloOdKA


BloOdKA
csendes tag

Hello,olyan problémám lenne,hogy tegnap vettem egy WD MyBook Essential 500gb-t külső vinyót. Az a baj hogyha bedugom gépbe,az látja,felismeri de csak olyan 600kb/s-el másol csak,jön hogy gyorsabban működne az eszköz,ha nagy sebességű portra csatlakoztatom,és ott kidob 2 host controllert usb2 enhanced host controller 2836 ill. 283A. Tehát mintha nem ismerné fel usb2.0nak. Viszont ha ugyanarra a portra rádugok 1 pendriveot arra több megával, usb2es sebességel másol. Mindent próbáltam már volt fent vagy 3-szor vista,seven is,de mindegyiknél kiírta ugyanezt.Kipróbáltam mindegyik usbbe bedugni,mindegyiknél ugyanez a baj.Próbáltam az alap windows usb driverekkel még chipset driver telepítése előtt,akkoris,chipset után dettó,egyszerűen már nemtudok mit kezdeni vele.
Konfig: win vista business 32/ windows 7, acer aspire 5720zg notebook.
Nagyon szépen megköszönném a mielőbbi segítséget !

(#10869) Imco válasza HaroWerks (#10867) üzenetére


Imco
őstag

Már bocsika, de egy kattanással 100%-os vinyonál milyen gariztatásrol beszélsz?
Amig megfelelően ir-olvas, stabil, és nincs rajta hiba a sentinel szerint sem addig kb jó a vinyó! -lesarkitva! :) Szerintem... Sajnos a modellt nem ismerem.

Üdv! Imco

(#10870) Imco válasza BloOdKA (#10868) üzenetére


Imco
őstag

Addig is amig nem érkezik nálam okosabb javasolnám, másik gépbe megtesztelni, hogy ott mit csinál.

Üdv! Imco

(#10871) Csabee. válasza BloOdKA (#10868) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nem itt a fórumon vetted? egyébként nálam is ez volt a helyzet, de könnyedén rájöttem, megkell formázni a HDD-t NTFS_re mert alapból FAT32-re van formázva és azért ilyen lassú!
javaslom mentsd le az adatokat addig gépre
formázd le NTFS-re húzd vissza az adatokat és akkor már 20-28mb/s al másol majd :D

Üdv: Csabee.

(#10872) BloOdKA válasza Csabee. (#10871) üzenetére


BloOdKA
csendes tag

öm igen,azt kihagytam hogy levanformázva már NTFSre és más gépén hibátlanul száguldozik.

(#10873) Csabee. válasza BloOdKA (#10872) üzenetére


Csabee.
nagyúr

az ciki... , és újra is lett telepítve a rendszer?? és még így sem akarja az igazságot? érdekes hogy más gépen megy a tieden meg nem :(

Üdv: Csabee.

(#10874) pety27


pety27
tag

Sziasztok!
Tegnap vettem egy WD 500GB SATA2 16MB 7200RPM es winchestert,a mostani ugyan ilyen típusú csak 160gbos mellé.Beraktam.... a BIOSban is látom ,meg mikor betölti a windowst kijelzi hogy új haradver,de nem látja se a total commander ,sem a sajátgépben,azt hittem hogy ha berakom majd simán megformázhatom sajátgépből de nincs ott a többi meghajtó mellet.Az eszközkezelőben is látja,szóval a wincsivel nem lehet gond.
Legyen szíves segíteni aki tudja mi lehet a baj!
köszönöm!
Üdv: P.

(#10875) liksoft válasza pety27 (#10874) üzenetére


liksoft
nagyúr

Meg kéne partícionálni! :B Ajánlott a kereső használata! :B :K

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10876) Kernel válasza pety27 (#10874) üzenetére


Kernel
nagyúr

Futtatás: diskmgmt.msc

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10877) petrelli86 válasza pety27 (#10874) üzenetére


petrelli86
aktív tag

start menü/beállítások/vezérlőpult/felügyeleti eszközök/számítógép kezelés/lemezkezelés

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#10878) BloOdKA válasza BloOdKA (#10872) üzenetére


BloOdKA
csendes tag

Nos hát kaptam egy ilyen tippet: BIOSban USB Legacy Support legyen Disabled, ha az, Enabled. De ott semmit nemtudok állítani,kb csak boot sorrendet meg valami safety jelszót.
BIOSt is frissítettem már,de semmi változás :(

(#10879) pety27


pety27
tag

köszönöm szépen a segítséget,sikerült. :R

(#10880) pety27


pety27
tag

Bocsi de még 1 hülye kérdés. :D
most hogy megkaptam az 500gbos partíciót,windowson belül hogy tudnám feldarabolni?

(#10881) Csabee. válasza pety27 (#10880) üzenetére


Csabee.
nagyúr

particionálással tudodfeldarabolni a sajátgép jobb klikk-->kezelés , és lemezkezelésnél, az 500gb -os particiódat fogod letörlöd és szét particionálod annyi darabra amennyire akarod! ha meg meglévő particiód van 500as és abból szeretnél leválasztani akkor használj más particionáli programot, paragon partiion manager, acronis partiion manager stb...

Üdv: Csabee.

(#10882) Imco válasza BloOdKA (#10878) üzenetére


Imco
őstag

Alaplapod kedveli az ilyen készülékeket? Azaz hasonlót is igy kezel? Megfelelő a táp ellátás?

Üdv! Imco

(#10883) Oczu


Oczu
senior tag

Üdv,

van egy 80 Seagate ATA vinyó, amit XBOX-ban használtak. Nos password van beállítva rajta, így képtelen vagyok bármit csinálni a vinyóval. Hogyan tudom letakarítani róla? Sajnos a srácot nem érem el, akié volt a vinyó

(#10884) Kernel válasza pety27 (#10880) üzenetére


Kernel
nagyúr

Eleve nem 500-ast kellett volna létrehozni, hanem kisebbet, utána az üres részre a következőt stb. De ilyenkor még nem vészes, lehet törölni és újrakezdeni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10885) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

azt hiszem baj van...

van egy terás seagate vinyóm, 2008decemberi, amit nem lát a bios. eddig is csinált mókás dolgokat (eddigis kétszer eltűnt), de a kábel kihúzása és visszadugása eddig mindig megoldotta a problémákat. na, most nem.

a lap egy giga p35 ds4, kábeleket másik vinyóval teszteltem, szintén rendbenvannak. végigpróbálgattam a táp (chieftec 360) mindhárom kábelsorán (ide1, ide2, sata) és az alaplap vagy 4 portján. a másik WD 500 green mindről megy, ez semelyikről. próbáltam egyedül és társaságban is.

vész esetén még a régi celeronos rendszerrel is megpróbálom egy p4p800s x lappal (szvsz felesleges, ha laphiba lenne a WD se menne), más tápom viszont nincs itthon (az adatlapon lévő fsp 3 hét múlva lesz elérhető).

felpörög bootnál, tehát áramot azt kap. sőt, annak ellenére h bios nem látja amig megy a gép kap áramot. kábelből végigpróbáltam hármat, a másik vinyóval mind oké, na ezzel nem.

vagy semmit nem lát belőle a bios, vagy a biosban bugot okoz, értsd a mellette lévő vinyó neve "Samsung" helyett "None sung", WesternDigital helyett "None rnDigital" lesz, tehát az első öt karakter a normál helyett "none "ra változik, de ilyenkor se jelenik meg ez a vinyó. ez néha előjön, néha nem.

a health állapota három hete lecsökkent 99%ra, aztán maradt annyi (nem tudom miért, furcsálltam, de az életartalmát továbbra is 1000 nap fölé becsülte a mérőprogi). hőfokok lakásban 15-20 fok körül, vinyóra pedig egy 120as venti tolja a hideg levegőt, szóval meg nem sült (35 fok fölé sose ment, pedig ez a széria raptorokat megszégyenítően melegszik), le nem esett. vigyázva rája volt. tehát a SMART semmit nem jelzett (és itt vagyok baromi ideges, mert volt már egy 640es samuval bajom, de ott a smart bejelzett és utánna még bőven volt időm mindent lementeni)! oprendszer win7 build 7068 (nem volt időm RCre átállni utóbbi hetekben). a bootvinyó is ez lenne. egy 50 és egy 900gigás stripe volt rajta. március óta napi max 5-10 órákat ment, előtte 7/24ben használtam (de bootvinyó akkor még nem volt).

garisnak garis, de külföldön vagyok... szerintetek lehet ezzel még valamit kezdeni? a családi fotók is ezen vannak (minden más pótolható), szóval kissé mérges vagyok... esetleg valakinek volt már hasonló tapasztalata? javaslatokat, hozzászólásokat, ötleteket előre is köszönöm...

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#10886) leonaprofi


leonaprofi
tag

Sziasztok!Egy olyan problémám lenne,hogy van egy új Seagate 500GB-os 7200.12-es merevlemezem egy corei7-es rendszerben és amikor olvassa akkor elég sűrün olyan ciripelő hangot ad ki,ez mitől lehet?Előre is köszönöm a segítséget.

(#10887) proci985 válasza proci985 (#10885) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

fejlemény:

vinyó seagate barracuda rev11
továbbra is felpörög

rádugtam a cerkára, a p4p800s-x se látja. a WDt ez a rendszer is látja. kábel jó. ha rá van dugva a WD mellett, akkor a WDt se látja.

a giga p35-ds4en ha masterre van dugvaakkor egyik satás vinyót se látja, ideseket viszont gond nélkül, ha slavere van dugva akkor None bugot csinál. lila (tehát esata) csatin a többi vinyót látja helyzet van. mindkét lapott felpörgött.

ötletek?:)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#10888) liksoft válasza proci985 (#10887) üzenetére


liksoft
nagyúr

Adatmentő szakihoz. Képek egy példánya -> :W

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10889) proci985 válasza liksoft (#10888) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

igen, a képek egy példánya szarvashiba... de, szerintem másik vinyókról még talán vissza tudok menteni belőlük... (reménykedő smiley).

:O. és ha azt vesszük, h azért vettem boltba garisat meg jófajta seagatet, mert előtte a samuval gond volt... azért a smart nem jelzése valljuk be erős volt (asszem megyek is át a megbizhatósági topikba adni a seagatenek egy hatalmas feketepontot ezért).

a választ pedig köszönöm :R

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#10890) Oczu


Oczu
senior tag

Erre senki?

Csak XBOX-val lehet leszedni róla a védelmet? ATAPWD-t, HDAt2-t próbáltam, nem fér hozzá

Adatok nem kellenének, csak lehessen használni

[ Szerkesztve ]

(#10891) rup1u5


rup1u5
nagyúr

WD3200AAKS vinyón hova kell tenni a jumpert sata1 módhoz?
Keresgéltem neten de nem találtam infót róla.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#10892) BloOdKA válasza Imco (#10882) üzenetére


BloOdKA
csendes tag

Nemtudom,ezt hol tudom ellenőrizni? Illetve ez előfordulhat külső tápos vinyónál? Mert 220bol kapja a tápot a HDD. Más külső vinyóval nemtudom tesztelni,nincs a közelbe de majd megpróbálok keríteni egyet.

(#10893) Kernel válasza rup1u5 (#10891) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ott van a WD oldalon a Support menü/link: [link]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10894) Kernel válasza proci985 (#10885) üzenetére


Kernel
nagyúr

A SMART technológia, kitalálása óta soha nem is garantálta, hogy minden hibát jelezni fog, fizikai képtelenség lenne. Lehetőséget ad bizonyos dolgok észlelésére, de ez közel sem minden. Pláne nekem úgy tűnik, Terás vagy 500 G feletti vinyókkal elég sokaknak van baja, nem túl megbízhatóak. Kiforratlanság, fizikai határok feszegetése stb.

Volt egy Google felmérés, a cég által használt vinyókról, pontosan már nem emlékszem, de olyasmi végkicsengése lett, hogy legtöbb esetben a SMART teljesen haszontalan volt. Amire jelzett, az nem romlott el, vagy nem jelzett olyanra, ami később elromlott. Persze ők nem desktop lemezeket használnak és mások az üzemi körülmények is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10895) Imco válasza BloOdKA (#10892) üzenetére


Imco
őstag

Másik táppal. Esetleg a gépről tápot adni neki, bár ez a gyengébb általában.

Üdv! Imco

(#10896) proci985 válasza Kernel (#10894) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

köszi a további információkat. igazából nekem jó dolognak tűnt, de ha ennyire rossz a hatásfoka...

alapvetően a feszegetés stimmel.

18 pcs év alatt volt pár vinyóm, de eddig a legrosszabb széria is kibirt 2-3 évet (átlag 5 év körül). most meg 6 hónap alatt ez már a második elvesző HDD... és mindez minőségi tápokkal és nagyon jó szellőzéssel (ilyen pár éve még nem sűrűn volt, kazán vinyók annál inkább).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#10897) liksoft válasza Kernel (#10894) üzenetére


liksoft
nagyúr

Na ezért utálom azt a cikket!

1. Teljesen mezei a gépparkjuk, desktop winyókkal.
2. Ahány gép, annyi konfiguráció.
3. Ahány telephely, annyi különböző terhelés.
4. Ahány telephely, annyi különböző hőmérséklet, és környezet.
5. A SMART-ot a szabvány alapján használták!

Az első pont nekünk jó, mert mi is ezt használjuk.
A 2-4-ig csúnyán "adtak egy pofont" a vizsgálatok egyik alaptételének. Mégpedig, hiába vizsgálunk valamit több eszköz használatával, egyszerre csak EGY változó lehet a rendszerben. Itt pedig más winyók, más hőmérsékleten, más terheléssel, más...... Mivel első munkahelyem alkatrész és gyártmányvizsgáló osztály volt állami nagyvállalatnál (BHG), így "pici" rálátásom van erre. Ki merem jelenteni, hogy bulvár cikknek tökéletes, de tudományos elemzésnek csapnivaló, szakembereket riogató lett az elemzésük.
Az ötödik pont logikai hibás a hibafelderítés miatt. Ezért!

Azzal viszont tökéletesen egyetértek, hogy a SMART segítség, de nem mindenható!

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10898) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok!

Van egy WD Raptor 74Gb -s winyom, amin már réges-régen 8db bad Sector van. Itt a Sentinel kép róla.
Ez már tényleg nagyon régóta így van, talán még akkor mikor vettem, nem tudom. Igazából nem volt vele soha semmi probléma. De most majd lenne kis időm megpróbálni orvosolni ezt. Csinálok egy mély formázást, és utána mivel próbáljam meg javítani a Sectorokat? :U Vagy alapból milyen lehetőségek vannak? :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10899) liksoft válasza MPowerPH (#10898) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ezeket a szektorhibákat a drive saját magán belül már orvosolta. Ezt a hibatáblát módosítani (törölni) nem tudod. Vagyis felesleges vele foglalkozni. A drive dinamikus eszköz. Így a hibákat is így célszerű kezelni. Ha a hibák folyamatosan de lassan jönnek, akkor ott valami gond van. Lehet a drive-ban is, de inkább a környezetben. Ha gyorsuló tempóban, akkor inkább a drive, de lehet melegedés is (maradandó sérülést okozhat túlmelegedés!), vagy tápellátás. A Te esetedben a hibás területeket vagy gyári hibák, vagy az előző tulaj okozták. Az állapot stabilizálódott, és nincs újabb gond. Így ezeket célszerű elfelejteni, és örömmel használni az eszközt, ami nagy valószínűséggel hibátlan.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10900) dave93


dave93
őstag

Hi!
Adott egy 200Gb-os WD, ami Sentinel szerint alapjáraton 60 fokos, pedig csak adattárolásra van használva, nem azon van az op rendszer. Amikor bekapcsolom a gépet már 45-50 fokosnak írja. Azonban ha kézzel megfogom, szerintem nincs ilyen meleg, amikor 60 fokot ír szerintem nem több 45nél. Tönkremehetett az érzékelő vagy csak ennyivel többet mér? Van valami teendőm? :R
HD Sentinel kép: [link]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.