Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10601) D1Rect válasza dave93 (#10600) üzenetére


D1Rect
félisten

Szia!
Én a helyedben nem adnék érte egy forintot sem, amíg nem megy le a HDSentinel. Miért fájna neki egy pár megás program ami fél pillanat alatt képet ad a vinyó állapotáról? :F
Én is úgy tudom, hogy le lehet formázni badsectoroktól függetlenül a vinyót.
Megismétlem: Én nem venném meg azokat a vinyókat, amíg a saját szemem előtt nem futott le a HDSentinel.

(#10602) No-kia


No-kia
őstag

nem tudom hova írjam, sztem ide is jó lesz, van egy 8GB-s pendriveom, de nem tudom ntfs re formázni az xp-vel, mivel tudnám ezt megtenni?

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#10603) Sickboy25 válasza D1Rect (#10599) üzenetére


Sickboy25
addikt

köszi a segítséget holnap lefuttatom!

a hdd health van fenn ,de az nem jelez hibát

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#10604) Kernel válasza dave93 (#10600) üzenetére


Kernel
nagyúr

Chkdsk alapból csak a fájlrendszer hibáival szokott foglalkozni, ilyenkor nem nézi végig az összes szektort, pláne az üres tárterületet, ahol hasznos adatok nincsenek.

chkdsk /?

Amint látható, az /R kapcsolóval kellene futtatni szektorellenőrzéshez.

Formázás végignézi a szektorokat, de a gyorsformat nem. Ha hibás szektort talál, nem fog sikerülni a formázás, de a merevlemez által tartalékterületre helyezett szektorok ilyenkor nem számítanak, mivel a HDD ezzel kijavította magát, vagyis a formázóprogram, illetve oprendszer szemszögéből nézve hibátlan

Ezért kell megnézni a SMART-ot, hogy hány szektor lett áthelyezve. Itt is különbséget kell tenni, hogy mondjuk volt egy táphiba, érintkezési hiba, dobott néhány bad-szektort, lecserélte, de ez még nem a HDD problémája. Ha nem fog szaporodni, nincs gond.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10605) tomp válasza No-kia (#10602) üzenetére


tomp
félisten

vistáról elmondom a lépését. (most vinyónál nézem meg, de ugyan ez van a pendrive-nál is)
jobbkatt az ikonjára/tulajdonságok->lennie kell olyan fülnek, hogy hardver->itt megkeresed az usb háttértár pontos nevét. (nálam pl nem nehéz, mivel a többinél ott van az "ata device" szócska) Ha megvan kiválasztod, majd tulajdonságok. Házirendek fül->"Optimalizálás teljesítményre" Ezt állítsd be, majd OK
Ha megvan, most már tudod NTFS-re is formázni, DE ezentúl nem szabad csak "úgy" lehúzni a gépről. Először mindig le kell választani biztonságosan a windows-ban.

(#10606) No-kia válasza tomp (#10605) üzenetére


No-kia
őstag

isten vagy, működik, köszi :R :R

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#10607) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok!

Nos lefuttattam a hddsentinel és elég elszomorító információt kaptam mégpedig ezt:

:Y

Ez a vinyó csere akkor már borítékolható is? :O

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#10608) SirRasor


SirRasor
őstag

Win7-nél amikor leválasztom az USB-s WD Passportomat, akkor nem áll le (XP alatt leállt a motor)! Ilyenkor is kihúzhatom, nem lesz baja a vinyónak? Szóval ha hirtelen elveszem az áramot, attól még a fej be tud állni biztonságos pozícióba, hogy szállítás közben ne károsodjon?

Make Love not war!

(#10609) Csabee. válasza Sickboy25 (#10607) üzenetére


Csabee.
nagyúr

igen borítékolható, de menj rá hogy újratesztelés, és hagyd futni 25percet legalább hogy kiírja a valós adatot, hogy hány napja futott a hdd. mert nem hiszem hogy 29 nap.. vagy tényleg ilyen keveset lett volna használva a HDD? 29napot csak?

használni tudod még a hdd-d de erősen NEM ajánlott fontos adatokat tárolnod rajta, mert bármikor beadhatja a kulcsot. Esetleg nem garanciás még?

Üdv: Csabee.

(#10610) petrelli86 válasza Sickboy25 (#10607) üzenetére


petrelli86
aktív tag

én sztem ez a progi nem mindig pontos..
egyik nap a sentinel még a 80gb-s maxtoromat 9%-os-nak hitte, másnap már hibátlan volt..
mindenesetre gyorsan megszabadultam a hdd-től:D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#10611) Sickboy25 válasza Csabee. (#10609) üzenetére


Sickboy25
addikt

köszönöm a válaszokat!

de igen garanciális!most vettem decemberben!
jah és igen nem 29 napot futott!

Ezt a képet és a garilevél képét akartam elküldeni az iponnak!(de megvártam mit válaszoltok)
Viszont az újratesztelés gombra nem reagál az mitől lehet?Nem akarom elkapkodni jó lenne legalább 90%-os pontossággal megmondani,hogy kuka vagy nem!

Mivel tudnék teljes partíciómentéseket csinálni? Amit egy esetleges csere alkalmával egy másik vinyóról vissza tudnék rakni.

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#10612) Csabee. válasza Sickboy25 (#10611) üzenetére


Csabee.
nagyúr

ha újratesztelésre rámész, akkor hagyni kell 20-25percet, az újratesztelés gomb mellett van egy kérdőjel és ott is leírja hogy a tesztelés az kb 20perc! tehát az után konkrétan kiírja azt hogy menyit is futott a hdd. a mostani adat amit kiír az valószínüleg egy hozzávetőleges, (de lehet hogy nem)

Ha az iponak szeretnél küldeni képet akkor ha átvizsgálta a sentinel akkor küldj egy iylen képet amit belinkeltél, illetve a Smart fülre kattintva arról is küldj egy képet!

Menteni az adataidat szerintem totalcommanderrel simán áthúzohatod másik particióra

Üdv: Csabee.

(#10613) Sickboy25 válasza Csabee. (#10612) üzenetére


Sickboy25
addikt

Nagyon köszönöm a segítséget!

Tehát akkor semmi nem jelenik meg mikor rányomok az újratesztelésre csak szépen kb 20 perc alatt lefut!

Totalcomm.-re gondoltam én is!

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#10614) Csabee. válasza Sickboy25 (#10613) üzenetére


Csabee.
nagyúr

igen, ha megnyomod a gombot akkor nem fog reagálni semmit, (pedig megírhatták volna a progit úgy hogy kiírjon legalább annyit hogy tesztelés vagy bármi.. na mind1)

Majd ha végig futott a teszt akkor linkelj még 1 képet, hogy mi lett az eredménye

Üdv: Csabee.

(#10615) Sickboy25 válasza Csabee. (#10614) üzenetére


Sickboy25
addikt

és mikor tudom hogy végzett? :U

mert fél óraja megy elvileg,de semmit nem jelez :F

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#10616) Csabee. válasza Sickboy25 (#10615) üzenetére


Csabee.
nagyúr

hát akkor már végzett, kiírja a valós adatokat, semmi nem változott? mert akkor már lehet hogy 1x letesztelte.. lényeg az hogy mikor a hdd sentinelt feltelepíted kell egy 20perces futási idő míg leméri. Lehet ez már nálad megvolt előbb is m (csak én ezt nem tudtam)

Üdv: Csabee.

(#10617) tomp


tomp
félisten

Bár az én hdsentinelem régebbi mivel az újnál már regelni kell, hogy normálisan kiírja a cuccokat, de ha rányomok az újratesztelés gombra, akkor a működési idő és a becsült hátralévő élettartam beszürkül. E közben kiírja a progi, hogy "becsült érték" Ha végzett a tesztel, újra fekete lesz a kiírás.

[ Szerkesztve ]

(#10618) Sickboy25 válasza Csabee. (#10616) üzenetére


Sickboy25
addikt

régivel is kaphatok pontos értéket??

gondolom igen!

Akkor lehet feldobom inkább azt!Nem futott le egyből mikor feltelepítettem már ezt dobta ki!

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#10619) Csabee. válasza Sickboy25 (#10618) üzenetére


Csabee.
nagyúr

próbálj egy régit akkor

tomp
nekem az újjal is kiírja, csak mindig újrateszteli (mert ugye nem free) amikor bekapcsolom a programot

Üdv: Csabee.

(#10620) Kernel válasza SirRasor (#10608) üzenetére


Kernel
nagyúr

Oprendszerben a szabályos leválasztás a gyorsítótár tartalmát írja ki a merevlemezre, nincs köze a merevlemez parkolópályára állításához. Ezt a merevlemez maga intézi, ilyen szempontból mindegy a motorleállítás, illetve áramtalanítás szándékolt vagy akaratlan módja. Már csak azért is, mert áramszünet bármikor lehet, azt a vinyónak ki kell bírni. Ezért van beépítve egy permanens-mágnes, hogy parkolópályára, illetve rámpára rántsa a fejszerelvényt, hallható kattanás formájában.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10621) Sickboy25 válasza Csabee. (#10619) üzenetére


Sickboy25
addikt

nah végre sikerült feltennem

újratesztelés nem indul itt sem!!

nah mindegy elküldöm nekik a képeket és kész!Közben már a windows7 is biztonsági mentéseket akar csinálni

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#10622) Bator92


Bator92
tag

Lenne egy kérdésem:

Vagy egy ASUS P5B alaplapom és 250GB-os merevlemezem. 1 terrás winyót szeretnék venni pluszba. Előfordulhat-e, hogy az alaplapom nem kezeli a terrásat? Hogy nem fogja látni?

(#10623) Imco válasza Bator92 (#10622) üzenetére


Imco
őstag

Szerintem simán lekezeli.

Üdv! Imco

(#10624) D1Rect válasza Bator92 (#10622) üzenetére


D1Rect
félisten

Szerintem is. :K

(#10625) Csabee. válasza Bator92 (#10622) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ha mégsem kezelné akkor a Bios frissítés megoldja, de e nélkül is kezelni fogja, hisz kezelnie kell!! 3. vagyok aki megerősíti ezt! és mint tudjuk 3 a magyar igazság! tehát bátran vedd meg!

Üdv: Csabee.

(#10626) Moretimer


Moretimer
aktív tag

Ez a pontos hibaüzi:
A rendszer problémát talált,és a windows a szám.gép védelme érdekében leállt.
Ha először fordul elő ez a probléma,akkor rebootoljon,ha továbbra is fenn áll ez a probléma,akkor tegye a következőket:
Végezzen vírusellenőrzést,távolítsa el az újonnan telepített merevlemezeket,vezérlőket.
Ellenőrizze,hogy a merevlemez megfelelően van e configurálva,és lezárva.
Futtassa a CHKDSK\F programot a lemezhibák megkeresésére majd restartoljon.
Technikai információ: Stop:0x0000007B
(0xF78A2524,0xC0000034,0x00000000,0x00000000)
Valaki esetleg?
Köszönöm az esetleges segítséget elöre is.

Moretimer

(#10627) Csabee. válasza Moretimer (#10626) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Futtass le egy checkdisket és végig megy majd a checkdisk utána majd nem fogja kiírni többet ezt! :) csak abban az esetben ha más, vagy nagyobb problémával állunk szemben. Vizsgáld meg a hdd-det HDD sentinellel is, biztos ami biztos.

Üdv: Csabee.

(#10628) Moretimer válasza Csabee. (#10627) üzenetére


Moretimer
aktív tag

Az a gond,hogy rendszert nem tudok tenni rá,hogy ezeket a feladatokat elvégeztessem vele.Sőt,másik gépre sem tudom feltenni második vinyónak,mert nem bootol tőle a windows..... :U
Van még ötleted? :) :R

Moretimer

(#10629) Csabee. válasza Moretimer (#10628) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Hirens boot cd-vel bootolj be és végez el rajta valami hdd tesztet, illetve ott mejd tudod futtatni a checkdisket vagy valami programot. akár hdd regenerator vagy valami :)

Üdv: Csabee.

(#10630) Zeratul válasza Kernel (#10620) üzenetére


Zeratul
addikt

Permanens mágne nem csak azért van, hanem mert fejpozicionáló (ami lénygében úgy működik mint egy lineáris villanymotor) álló részét képezi.

(#10631) liksoft válasza Zeratul (#10630) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen, a mágnes a lineáris motor része. Viszont a fejszerelvény tartalmaz egy apró vasdarabot, amit a lineáris motor folyamatosan a parkolási pozíció felé visz (a parkolási pozíció közelében ugrásszerűen megnő ez az erő - vagyis működéskor jelentéktelen, de a fej rögzítéséhez a végpontban elég). Legalábbis a vezérlés nélkül forgó lemez esetén magától beálló fejpozíciótól. Amikor megszűnik a tápellátás, az elektronika parkoló pozícióba rántja a fejeket. De előtte még van ereje adminisztrációt visszaírni (SMART +). Ha véletlenül nem lenne erre ereje, akkor a fej lemezközép környékére áll be a lepörgő lemezeknél, és ekkor ha a konstrukció olyan (nem minden drive!!!), a fejszerelvénybe tett vasdarab parkolóra tudja húzni és stabilizálni. (Ahol a mágnes nem tud behúzni, csak rögzíteni, ott a hibás leálláskor (elektronika nem parkoltat), a fejel a felületen letapadnak. Jobb esetben nem indul és az adatok menthetőek, rosszabb esetben a fej kifordul, leszakad, és onnan már adatok nem jönnek le.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10632) liksoft válasza petrelli86 (#10610) üzenetére


liksoft
nagyúr

Azért jó lenne tudni, mitől volt 9%-os. A HDSentinel csak abból a SMART-ból tud dolgozni amit a HDD ad neki. Sőt, van pár attributum mely vizsgálati fázist jelöl. Ezeket is kiértékeli a progi. Így, ha csak vizsgál felületet a drive (a hiba keletkezhetett a környezet hibájából is), a vizsgálat után lehet hibátlan.

Nem minden esetben a HDD a hibás!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10633) Moretimer válasza Csabee. (#10629) üzenetére


Moretimer
aktív tag

Köszönöm,rápróbálok. :) :R

Moretimer

(#10634) Draut_HeV


Draut_HeV
tag

Sziasztok!

Tapasztalt már valaki olyat, hogy egy HDD, amire a tápon kívül semmi sincs rádugva, aktivitást mutat? Szóval mintha keresgélne valami után. Ha rajta van az adatkábel, és nem használom, akkor is ugyanígy elkezd keresgélni. Amint írok/olvasok vele, abbahagyja, és teszi rendesen a dolgát, viszont néhány másodperc "idle" után újra elkezdi... elég idegesítő jelenség. A HDD egyébként egy nem túl régi WD Caviar Black 640 GB.

Szerintetek ez normális? :F

Akinek esetleg ilyenje van, megírhatná, hogy az övé nem csinál-e ilyet.

"Magyar ütőérre magyar vámpírt."

(#10635) Draut_HeV válasza Draut_HeV (#10634) üzenetére


Draut_HeV
tag

És tényleg hardveres szinten megy a dolog, mert a DiskMon sem jelzi, amikor idle módban ügyködik. Szerintetek ezzel lehet gariztatni? Hiszen a folyamatos fejmozgás, ha gyakorlatban nem is, de elvileg rövidíti az élettartamot...

"Magyar ütőérre magyar vámpírt."

(#10636) Csabee. válasza Draut_HeV (#10634) üzenetére


Csabee.
nagyúr

nem csak az indexelés fut rajta?

Üdv: Csabee.

(#10637) Draut_HeV válasza Csabee. (#10636) üzenetére


Draut_HeV
tag

Mármint a Win indexelő szolgáltatása? Nem hiszem, tekintve, hogy kihúzott adatkábellel is ugyanazt csinálja.

"Magyar ütőérre magyar vámpírt."

(#10638) Csabee. válasza Draut_HeV (#10637) üzenetére


Csabee.
nagyúr

akkor lövésem sincs.. a hdd sentinel mit ír ki a winyóra? nincs semmi hibája? :) ellenőrizd le hátha mutat valamit...

Üdv: Csabee.

(#10639) Draut_HeV válasza Csabee. (#10638) üzenetére


Draut_HeV
tag

100/100. :)

Gariztatás? :D

"Magyar ütőérre magyar vámpírt."

(#10640) liksoft válasza Draut_HeV (#10639) üzenetére


liksoft
nagyúr

Lehet, hogy hosszú önteszt lett indítva a drive-ra? Ugyanis azt a drive a háttérben végzi. Ha kikapcsolod, firmware függvénye, hogy megszakad-e, folytatja, illetve előröl kezdi.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10641) elgeo


elgeo
csendes tag

Sziasztok mindenkinek, keresek Samsung SP1203N típusú vinyómhoz működőképes elektronikát, tudna valaki segíteni? :O

(#10642) Csabee. válasza elgeo (#10641) üzenetére


Csabee.
nagyúr

próbálj meg apróhirdetést fel tenni, hát ha találsz rá jelentkezőt! :)

Üdv: Csabee.

(#10643) Shomci


Shomci
tag

hello!

olyan kerdesem volna, hogy:
adott egy lockolt noti winyo aminek nem tudom a jelszavat.
ha kiveszem es ez utan beteszek egy masik (nem lockolt) winyot, akkor azt a gep unlockoltnak fogja eszlelni, vagy netan kedveskedik nekem azt is lezarni?

fontos volna, hogy biztosan tudjam, mert eladnam a lockoltat, es vennek helyette unlockoltat meg a heten...

thx,
Shomci

NOKIA E51+8GB && ASUS WL500GPremium+120GB

(#10644) liksoft válasza Shomci (#10643) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A lockolt drive-ot ki és minek venné meg? A 2,5"-os drive-ok 95%-a gyári számra párosított elektronikával mennek. Jelszó hiányában használhatatlan.

Nagy valószínűséggel működni fog. Viszont a laptop típusától függ, hogyan lehet cserélni. Spéci üzleti laptopokban van security chip, ami összepárosítása az új drive-al egyedi eljárást is igényelhet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10645) Shomci válasza liksoft (#10644) üzenetére


Shomci
tag

mar van ra 2 jelentkezo is, nem tudom mit kezdenek vele, de gondolom van 5letuk..

nem egy uzleti noti, acer aspire 5601awlmi a tipusa, a winyo pedig egy pata hitachi 100gb hts541010g9at00 notiwinyo.

remelem ide nem kell ilyen eljaras.. mar igy is a hajamat tepem:(

NOKIA E51+8GB && ASUS WL500GPremium+120GB

(#10646) sgery


sgery
őstag

Üdv minden kedves fórumozónak.
Segítségeteket, vagyis inkább tanácsotokat kérném. Van egy pontosan : Samsung HD103UJ nevű vinyóm, sata 2.0-ás és 1TB-os. Kb 5hónapos a kicsike.
A probléma pedig hogy utorrent folyton írja, töltés közben hogy crc hiba, vagyis valami gond lesz a vinyóval. Elég sok helyre próbáltam menteni, és több helyen is ezt írja.
Na ugye gondolom az adott halott helyeket a vinyón nem lehet javítani, ezért ilyenkor csere van, nem? Fogom magam, visszaviszem ahova vittem, mondom hogy crc hibás és cserét kérek akkor cserélnek? vagy mit tegyek?
Előre is köszi a választ!

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#10647) Shomci válasza sgery (#10646) üzenetére


Shomci
tag

mit mond a hd sentinel?
(vagy a speedfan)

szektorhibakat a hdd regenerator elmeletileg ki tudja javitani... mas kerdes, hogy ha garis, akkor elmeletben kicserelik ha meghibasodik a winya
samukra asszem 3 ev szokott lenni

NOKIA E51+8GB && ASUS WL500GPremium+120GB

(#10648) sgery válasza Shomci (#10647) üzenetére


sgery
őstag

Kondició 36%, "A merevlemez 529 alkalommal vizsgált meg gyanús adatszektorokat. A vizsgált terület hibátlannak minősült.
A lemez felületén található 348 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

Ajánlatos az adatok sűrű mentése az adatvesztés elkerülése érdekében."

A progi még 229napot jósol neki, ez igen kevés:/

Mit tegyek? Gari?

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#10649) Shomci válasza sgery (#10648) üzenetére


Shomci
tag

en igy tennek:

fontos adatok mentese:
csaladi kepek, egyeb munkaugyi dolgok stb (ezzel szopsz a legnagyobbat ha elvesznek, sajat tapasztalat :( )
nem tul fontos dolgok - ahogy gondolod, en ilyenkor szoktam nagytakaritani

erdemes egy lemezellenorzest es egy defragot, chkdsk-t lefuttatni

aztan johet a hdd regenerator, ami a te esetedben mivel 1 tb, lehet, hogy 1 hetig is el fog tartani. (nalam 100 gb volt 20 ora kornyeke)
ez egy dos-os progi, es kepes (nehany logikai) hibat kijavitani a merevlemezen.
nekem 1846 bol kijavitott 1840 et. a maradek fizikai serult volt.

ha az meg van, es szerencsed van, akkor a kondicio megint vissza all a normalis szintre.

egyebkent ha nem akarsz szenvedni, akkor garba probald meg visszavinni.
de az elso az adatmentes, mert lehet, hogy holnap mar nem kapcsol be a winyod.

ja es a smartot (hdsentinel) erdemes hetente figyelni, es ha kezd csokkenni a performance, akkor menteni..

de kerd ki masok velemenyet is!

NOKIA E51+8GB && ASUS WL500GPremium+120GB

(#10650) sgery válasza Shomci (#10649) üzenetére


sgery
őstag

Köszi a tippeket.
Hát, 1hét gép nélkül az érdekes lenne..:D inkább lementem amit tudok és gariban kicserélem. Csak ugye fél Tb-ot nem 1xű lementeni..:D

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.